...MET DIT BOEKJE KUNT U OVERAL TERECHT... DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 DE LEIDSH COURANT c^OSTSp^ HvbjJp MINISTER CALS WEER AAN HET WERK KATWIJK-DORTMUND EN KATWIJK—HARZ De „Europabus", een toeristisch net van buslijnen, die geëxploiteerd worden door de verschillende Euro pese spoorwegmaatschappijen, heeft bij het ministerie van verkeer en waterstaat vergunning gevraagd voor een tweetal nieuwe lijnen, te weten KatwijkAmsterdamBad Harz- burg en KatwijkAmsterdamDort mund. Over een eventuele vergun ning moet overleg worden gepleegd met het West-Duitse Verkehrs-Mi- nisterium. „Europabus" zou de lij nen nog deze zomer willen openen om twee maal per week vanuit Kat wijk naar de Harz en driemaal we kelijks naar Dortmund te rijden. ïnnap Diiïtspr nnncrrlp woning van de vrouw aan de Lijn- JUiige LFUllber puugue baansgracht. Over het motief voor zijn daad heeft hij zich niet willen vrouw te wurgen uitlaten. De Duitser kon ter plaatse worden gearresteerd, nadat de buur vrouw de politie, had gewaarschuwd. Een 17-jarige Duitser heeft gister- De jongen heeft wel bekend, dat hij ochtend te Amsterdam gepoogd een de vrouw wilde wurgen. prostituee te wurgen, nadat hij haar met een hamer reeds enige slagen te- gen het hoofd had toegebracht. De VIak „y zijn huis is de 4_jarige vrouw wist echter een tafel omver te Ruurd de Jong uit Rolterdam Jgist|. trappen en 20 de aandacht van de ren onder de wielen van een aan boren te trekken. Samen met een te hangwagen terecht gekomen en als hulp gesnelde buurvrouw wist aj gevolg daarvan overleden, haar aanvaller te overmeesteren. De jongen was tussen een trekker vrouw kreeg een bloedende hoofd- „n de aanhangwagen gekropen die wond en een keelwond, belde echter geparkeerd stonden. Toen de combi- met van ernstige aard. natie ging ryd#n vie] hij onder de De Duitser, J. L. M. genaamd, had aanhangwagen. Het kind was op slag de gehele nacht doorgebracht in de dood. „Europabus" wil twee nieuwe lijnen Reeds in 1958 werd eenzelfde con cessie aangevraagd, doch toen niet verleend, omdat het ministerie van oordeel was dat de bestaande trein verbindingen voldoende in de be hoefte voorzagen. Sindsdien is het reizigersvervoer op deze lijnen ech ter zo toegenomen, dat de busmaat schappij haar aanvrage thans heeft herhaald. Op de aangevraagde routes zullen de volgende plaatsen worden aange daan: Katwijk, Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Zutphen, Hengelo, Ensche de, Munster, Bielefeld, Hannover, Goslar, Bad Harzburg en Katwijk, Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Em merik, Oberhausen, Essen en Dort mund. Toerisme. Het accent van de „Europa-bus"- lijndiensten ligt op het toerisme: de meest aantrekkelijke routes worden gereden, de reis wordt onderbroken voor lunch- en koffiepauzes. De sa menwerkende spoorwegmaatschap pijen zijn in 1951 met deze busdiens ten gestart. Het Europese net ver bindt met bijna tachtig lijnen de be langrijke toeristen-centra. Er worden ook dagtochten en excursiereizen gehouden. De Nederlandse Spoorwegen doen in dit zomerproiect mee met een da gelijkse rit Amsterdam-Frankfurt, een wekelijkse rit Den Haag-Rotter- dam-Frankfurt, de zaterdagse reis Amsterdam-Keulen, en de zaterdag se en zondagse verbindingen Am- sterdam-Bremen-Hamburg met door verbinding naar Kopenhagen, en Amsterdam -Ostende- Dover-Londen. De dienst wordt onderhouden door de Nederlandse Buurtspoorweg Maat schappij, een dochteronderneming van de NS, die op de routes naar Duitsland samenwerkt met de Deut sche Bundesbahn. A. van Emden nieuwe dir.-generaal Rode Kruis De heer A. van Emden is benoemd tot directeur-generaal van het Rode Kruis in Nederland. Deze benoe ming gaat in op 1 september 1962. Op deze datum legt nl. jhr. G. M. Verspyk, die 05 jaar wordt, zijn functie van directeur neer. De heer Van Emden werd in 1946 algemeen secretaris en in 1949 di recteur van het Rode Kruis Jhr. Verspyk is al 23 jaar bij het Rode Kruis. Z. Exc. minister mr. J. M. L. Th. Cals heeft dinsdagmiddag zijn werkzaamheden op het departement weer hervat. De bewindsman is sinds begin november wegens ziekte afwezig geweest. Het scheen de minister weer best te bevallen achter zijn bureau! De voorzitter zei tenslotte, dat van verschillende zijden de vraag is op geworpen of het stakingsrecht niet onder de loupe moet worden geno men. Het hoofdbestuur is van me ning, dat er diepgaande studie nodig is alvorens een definitief antwoord op concrete vragen in dit verband te kunnen geven. Wij - aldus besloot spreker - ver langen het stakingsrecht vooralsnog niet. Wij hebben veel liever een goed en reëel overleg. Maar de regering dient wel te begrijpen, dat het haar houding is, die het ons onmogelijk maakt, nog langer aan dit vraagstuk voorbij te zien. Aan het begin der vergadering heeft de voorzitter de overleden eerste KABO-voorzitter Henk Vulink herdacht. KABO-voorzitter Weijters over regeringsbeslissing ambtenarensalarissen Bij de opening van de bondsvergadering van de Katholieke Bond van Overheidspersoeel (KABO) in Musis Sacrum te Arnhem, he denochtend, heeft de voorzitter, de heer A. C. M. Weijters, een rede uitgesproken, waarin hij erop wees, dat deze vergadering werd ge houden op een ogenblik na de afsluiting van mislukte loon-onder- handelingen en vóór de behandeling daarvan in de Tweede Kamer. De heer Weijters sprak over de regeringsbeslissingen van de laatste tijd. Al wegen z.i. de foutieve beslissingen het zwaarst, er zijn óók juiste genomen. Waardering had de voorzitter voor de verbetering van de salariëring van het verplegend personeel, voor de maatregelen van het politie-personeel en de kleuterleidsters, de verbetering van de kindertoelage, de verbetering van het ver- plaatsingskostenbesluit, en de ziektekostenregeling. Naast waardering, grote ontstemming Intussen is het hoofdbestuur - al dus spreker - ernstig ontstemd over het salarisbeleid, dat hij aan een uit voerige bespreking onderwierp even als de positie van de gepensioneer den. Ook al gaat nu de AOW om hoog, wordt hiermede geen financiële verbetering bereikt voor enige groe pen, welke die verbetering 't hardst nodig hebben. REGERING HALSSTARRIG De organisaties hebben de nodige tegenvoorstellen gedaan, doch de re gering houdt halsstarrig vast aan eigen ideeën. De mislukking van de onderhandelingen noemde spreker compleet. In dit verband deelde hij mede, dat alleen reeds de KABO in 1961 1600 leden heeft verloren wegens ontslagneming bij de overheid. In januari van dit jaar traden er om diezelfde reden wederom 170 leden uit de bond. Spreker schatte, dat in 1961 vijf- tot zesduizend personeels leden de overheidsdienst ontvlucht zijn. De regering heeft - aldus de heer Weijters - niet voldoende naar ons geluisterd. Het is nu de taak van het parlement, dit wèl te doen. Wij doen een krachtig en nadrukkelijk beroep op de Tweede Kamer om nog grotere moeilijkheden te voorkomen, aldus de heer Weijters. De vakorganisaties en de liquidatieplannen van Dijckhoff Naar aanleiding van de voorgeno men liquidatie van de zaken van de firma Dijckhoff in Utrecht en op een later datum in Den Haag en Rot terdam hebben de betrokken vakor ganisaties gistermorgen hun leden in een spoedvergadering bijeen geroe pen. om deze ernstige situatie te be spreken. Op korte termijn is nu een gesprek met de directie van de fir ma Dijckhoff aangevraagd. De vakor ganisaties zijn van mening, dat bij de liquidatie van bedrijven tenvolle rekening dient te worden gehouden met de belangen van het personeel. Met name is daarbij de vraag belang rijk, of er financiële voorzieningen Worden getroffen, die in toereikende mate de belangen van de (vooral oudere) personeelsleden veilig stel len, aldus een woordvoerder van de vakorganisaties. Noodwoningen over vijf jaar opgeruimd Minister Van Aartsen heeft mo menteel een plan in uitvoering om binnen vijf jaar een eind te maken aan de ellende van de noodwoningen. Aan de provincies zullen daarom ieder jaar contingenten vervangende woningen worden toegewezen. In gevallen van krotopruiming zal voorrang worden verleend bij de toe wijzing van premiewoningen. Dit heeft minister Van Aartsen (Volkshuisvesting en bouwnijver heid) gisteren medegedeeld in Arn hem, waar hij met enkele medewer kers vertoefde voor een tweedaags bezoek. In de Staatscourant van dinsdag 6 februari is de beschikking versche nen, waarbij de regeling van de tele visie-uitzendingen voor de politieke partijen is vastgesteld. Zoals reeds is meegedeeld wordt de politieke partijen per week 10 mi nuten zendtijd toegewezen. Deze uit zendingen vinden plaats op iedere dinsdag - te beginnen op 6 februari - van 20.20-20.30 uur, tenzij de re geringscommissaris voor het radio wezen anders bepaalt. De KVP verzorgt de eerste uitzen ding op vandaag dinsdag 6 februari. Voor de andere partijen is ook reeds de eerste dag van uitzending bepaald. Deze zijn: voor de ARP 13 februari, voor de VVD 20 februari, voor de PvdA 27 februari, voor de PSP 6 maart en voor de CHU 13 maart. Chrysler-Rotterdam ontslaat 50 werknemers De directie van Chrysler Interna tional S A in Rotterdam heeft zich genoodzaakt gezien vijftig werkne mers - hoofdzakelijk personeel op uurloon - af te voeren. Dat is voor het bedrijf de consequentie van de beëindiging van het assemblagecon tract met de Simca op 1 januari j.L De Chrysler-fabrieken in Rotter dam hadden op 31 januari j.l. 412 man personeel in dienst. Zij begon nen op 1 otkober 1958 met 245 werk nemers. Het beëindigen van het assembla gecontract met Simca is een gevolg van de Euromarkt, .die de recht streekse invoer van Simca-automo- bielen uit Frankrijk meer economisch maak dan assemblage der onderde len in Nederland. De productie van Qhrysler-auto- mobielen in Nedrland is in de laatste jaren toegenomen. Dit, tezamen met het feit dat Chrysler-Rotterdam een speciale opleiding in gaat stellen om uit het aanwezige personeel meer geschoolde arbeiders te vormen, heeft het mogelijk gemaakt, dat men het aantal onslagen tot 50 heeft kun nen beperken. Rechtbank moet antivoord vinden PARKEREN BUITEN PARKEERHAVEN STRAFBAAR VOOR DE WET WAT BETEKENT: „TER PLAATSE" „Ter plaatse" Ontsnapte gevangene na 3 maanden aangehouden De 20-jarige chauffeur-monteur A. P. J., die op 14 november van het vo rig jaar is ontsnapt uit het huis van bewaring aan de Casuaristraat in Den Haag, is donderdagavond tij dens een voorstelling van „My Fair Lady" in Amsterdam door de politie „In de wet staat ter plaatse en aangehouden H« is gisteren oyerge- waar ik geparkeerd stond was ter naar Den Haag, waar hij na- plaatse geen parkeerhaven. Boven- der z??. wordenverhoord over het- Mag men aan de rechterkant van dien hebben de borden op wegen geen smds zyn ontsnapping heeft de rijbaan parkeren als er enige me- waar zich eenzelfde situatie voordoet, Sedaan. ters verderop een parkeerhaven is? °P een dwaalspoor gebracht" al- 2. -1 2. dus de verdachte. Op 8 februari zal mgr. dr. Th. J. Deze vraag werd gisterochtend voor- Qp de vraag van de president van A. J. Goossens, oud-rector der R.K. gelegd aan de appellenkamer van de de Rechtbank wat de verdachte dan Leergangen te Tilburg en stichter Rechtbank te Amsterdam, waar de onder ter plaatse" verstaat, ant- van de Kath. eco.iomische hogeschool woordde deze: „ter plaatse is ter zijn tachtigste verjaardag vieren. 50-jarige Amsterdammer P. B. als plaatse, daar zit geen meter speling Prof. Goossens kreeg opdracht een verdachte verscheen omdat hij op de in". katholieke handelshogeschool te De rechtbank toonde zich ver- stichten. Dit resulteerde in de ope- baasd over deze interpretatie van ning van in 1927 de Kath. economi zer plaatse". Zij zal over veertien sche hogeschool te Tilburg. Prof. dagen uitspraak doen. Goossens was de eerste rector rijbaan van de Churchilllaan in de hoofdstad tweemaal had geparkeerd, doch niet in de parkeerhaven aldaar. Het kantongerecht veroordeelde B. bij verstek tot tweemaal een geld boete van f 12 of twee dagen. De verdachte wees erop, dat er vaak parkeerverbodsborden staan op wegen met parkeerhavens, waaron der de tekst „behalve ii de parkeer havens" is aangebracht. Op de Chur chilllaan ontbreken deze borden. De verdachte deelde mede, dat hij steeds op de rijbaan parkeert als de par keerhaven vol staat. Hij is hiervoor nu tweemaal bekeurd. De officier van Justitie, mr. G. R. Nubé vond de redenering van de ver dachte vreemd. „In de wegenver keerswet staat, dat men niet op de rijbaan mag parkeren als zich ter plaatse een parkeerhaven bevindt. Er hoeven dus helemaal geen borden te staan, immers het staat al in de wet", aldus de officier. Hij eiste voor overtreding bevestiging van het vonnis van het Kantongerecht. GREET JE IS WEER HERSTELD HOTEL MET ACHT VERDIEPINGEN IN BREDA De heer L. Vriends in Breda heeft opdracht verleend om aan de Mar- kendaalseweg te Breda een acht ver diepingen hoog hotel te bouwen, dat met inbegrip van de inventaris 6 mil joen gulden gaat kosten. Het betreft hier een particulier initiatief. De lo- giesaccommodatie in Breda zal er met 132 bedden door worden uitge breid. De nieuwbouw sluit aan op het garagecomplex van de heer Vriends dat een grote uitbreiding zal onder gaan. In het Vara-radio-programma van a.s. zaterdag (12.33 uur) zal Greetje Kauffeld, die door langdurige ziekte aan haar bed gekluisterd is geweest, voor het eerst weer op de radio te horen zijn tijdens een optreden met „De Ramblers" onder leiding van Theo Uden Masman. Deze foto geeft een beeld van een der repetities. (Advertentie)

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7