Intensief Demonstratie DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Engelien Egberts meldde zich na veertien dagen bij de Leidse politie Ondergedoken omdat zij niet wilde emigreren Het 17-jarige Leidse meisje Enge lien Egberts, die sinds veertien dagen verdwenen is, heeft zich dezer dagen bij de Leidse politie gemeld. Het meisje is ondergedoken, omdat zij niet mét haar ouders naar Australië wilde emigreren, De Leidse politie is er dus niet in geslaagd de ver blijfplaats van mej. Egberts te ach terhalen. Het was echter wel duide lijk, dat zij vroeg of laat toch weer op zou duiken. Engelien Egberts bleef liever in Nederland, omdat zij verloofd is met een Leidse jongen, de 19-jarige Ton Ruytenbeek, en zij er de eerste jaren geen mogelijkheid in zag van Australië naar Nederland terug te keren. Toen de familie Egberts; vader, ONDERSTEUNINGSFOND S VAN NZH VEERTIG JAAR Het Onderling Ondersteuningsfonds van het personeel der Noord-Zuid- Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V. bestaat 40 jaar. In verband daar mede zal op donderdag 1 mrt. a.s. van 15.00-17.00 uur in hotel-café-restau rant „Boekenrode", Roemer Visscher- plein 25 te Heemstede, t.o. station Heemstede-Aerdenhout. gelegenheid bestaan tot het aanbieden van geluk- moeder en negen kinderen, veertien dagen geleden naar de boot wilde vertrekken, was Engelien spoorloos. De Leidse kinderpolitie werd inge schakeld en deze hield vooral de verloofde en zijn familie in het oog om achter de verblijfplaats van mej. Egberts te komen. Het meisje bleef echter spoorloos. Thans is zij raar een tehuis in Amsterdam overge bracht. Mogelijk wordt zij naar Aus tralië gestuurd. De Raad voor Kinderbescherming zou geen deugdelijk onderzoek naar de achtergronden van deze zaak heb ben ingesteld. Eindhoven wil voor agglomeratie een overkoepelend bestuur B. en w. van Eindhoven vragen aan de raad zich op de eerstvolgende raadsvergadering voorlopig uit te spreken voor het beginsel van een overkoepelend bestuursorgaan voor de agglomeratie Eindhoven. Ook wil het college in onderhandeling treden met de randgemeenten over de voor gestelde grenswijzigingen. Tussen de burgemeesters bestaan reeds zeer nauwe bindingen, die in de naaste toekomst nog zuilen toenemen, zo zeggen b. en w. Omwille van de har monie en evenwichtigheid ziullen de gezamenlijke vraagstukken benaderd moeten worden vanuit één bestuur lijke visie. De sterke groei van Eindhoven en omliggende gemeenten wordt door de cijfers bijzonder tot uitdrukking gebracht. Van 1960 tot 1980 zal het aantal arbeidsplaatsen in de agglo meratie toenemen met ruim 44.000; een groei van 60 procent. Men ver wacht, dat in de komende 20 jaar voor de huisvesting van 13Ö.000 nieu we inwoners gezorgd zal moeten wor den. Dit vraagt de bouw van 48.000 nieuwe woningen, dat is ongeveer 90 pet. van de bestaande voorraad woningen in dit snel groeiende Eind- hovense agglomeraat. Van de Haagse rechtbank Een 43-jarige chauffeur uit Bo degraven was op 20 maart met een door hem bestuurde vrachtauto op de Zuidzijde tegen een .ndere vracht auto gereden, die dwars over de weg stond. De bestuurder daarvan was nl. bezig het voertuig te keren. In hoger beroep voor de Haagse rechtbank betoogde verdachte, dat het dje avond zwuar regende en het was donker. De bestuurder van de aangereden auto had, naar verdachte meende, onvoldoende zorg genomen om een aanrijding te voorkomen. Hij had tenminste zijn richtingwijzer uit kunnen zetten. Pas op het laatste moment zag hij in de koplampen van zijn auto de andere vrachtauto, doch een botsing was toen niet meer te voorkomen. Verdachte verweet de andere chauffeur, dat hij te weinig licht had gevoerd toen hij de weg versperde. De Officier voelde wel voor het standpunt van verdachte en kon ook niet bewijzen dat hij te hard had gereden. De kantonrechter had ver dachte veroordeeld tot 15.of drie dagen hechtenis. De Officier vorderde thans vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. DURE BOONTJES Een 50-jarige metselaar uit Leiden had in een dronken bui twee kisten met bonen willen stelen, zo was hem ten laste gelegd. Doch verdachte ont kende dat, hoewel hij zich weinig van het geval wist te herinneren. „Het lijkt me ook wel een beetje moeilijk, om, als je zelf nauwelijks op je benen kunt staan, ook nog twee kisten bonen mee te sjouwen", meen de de rechter. „Maar als je drinkt, ga je gauw over de schreef", constateerde de Of ficier en omdat verdachte in elk ge val met de kisten er vandoor was gegaan, luidde de eis f 40.boete of 8 dagen hechtenis. „Het zijn dure boontjes", stelde verdachte vast. „Boontjes zijn altijd duur" oor deelde de officier. De rechter veroordeelde conform de eis. Uitbreiding mond- en klauwzeer in Zuid-Holland Wegens het uitbreken van mond en klauwzeer op een bedrijf te Ever- dingen heeft de veeartsenijkundige dienst nog een deel van Zuid-Holland tot besmet gebied moeten verklaren. In dit deel is hierdoor de beperkte ontheffingsprocedure voor het ver- voersverbod van varkens van kracht geworden. Het besmette gebied om vat de streek van Zuid-Hollar.d ten oosten van de provinciale weg vanaf het Gelkenesveer bij Schoonhoven naar Schelluiden en vandaar in zui delijke richting tot de Merwededijk. AUTOMATENROVER IN UTRECHT STAK MAN NEER De Utrechtse politie heeft van morgen omstreeks drie uur een 20- jarige stucadoor gearresteerd. De politie werd vanmorgen gealarmeerd voor een vechtpartij aan de Abstede- dijk. Toen men ter plaatse kwam trof men de 41-jarige kruidenier B. J. van Doorn hevig bloedend aan. De man, die nog in nachtgewaad was gekleed, was met een dolkmes ge stoken in schouder, borst en armen. Hij had de stucadoor op heterdaad betrapt toen deze het glas van zijn sigarettenautomaat vernielde en er reeds enkele pakjes sigaretten uit had gestolen. Er ontstond een vecht partij, waarbij de stucadoor een dolk mes trok. Omwonenden zagen kans de rpan in bedwang te houden totdat de politie arriveerde. Maar ook de politie had de grootste moeite om de zich hevig verzettende stucadoor naar het politiebureau te krijgen. De kruidenier heeft aangifte ge daan wegens poging tot doodslag, subsidiar zware mishandeling. Scheepsberichten Albireo 6 te Cristobal; Algorab 6 te Santos; Alhena 5 v. Rio de Janeiro n. Uheus; Almdijk 5 te Mtware; Al- phacca 6 ta Madras; Amsteldijk 5 v. Mobile n. Le Havre; Daphnis 6 te Georgetown; Dongedijk 5 v. Antwer pen n. Zeebrugge; Dorestad 5 v. Puerto la Cruz n. Cristobal; Forest Lake (t.) 5 v. Wilhelmshaven n. Mena al Ahmadi; Kennemerland 6 te Puer to Alegre; Kerkedijk 5 v. Antwerpen n. New York; Kermia 5 v. Puerto Miranda n. Stanlow; Kosicia 6 te Buenos Aires; Lekhaven pass, 5 Fer- nanto Noronha, 10 te Santos verw.; Lemsterkerk 5 rede Bahrein; Leo- poldskerk 5 v. Accra, 6 te Lagos; Pe perkust 5 v. Kribi (Cameroun) n. Bio Benito (Sp. Guinee); Polydorus 5 v. Dublin n. Le Havre; Reza Shah the Great 5 v. Port Said n. Genua; Roebiah 5 in Suez-kanaal n. Aqaba. Tot onze diepe droef heid overleed heden voorzien van de Gena demiddelen der Zieken nog geheel onverwacht, onze lieve zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw BAUKJE FLAPPER Weduwe van Gerardus Jacobus Hermanus Wobbe in de ouderdom van ruim 77 jaar. P. M. WOBBE CH. WOBBE VAN DEN DOLDER kleinkinderen en verdere familie Leidschendam, 4 febr. 1962 Mariënpark 1 Corresp.-adres; Hengeloschelaan 1296 Den Haag De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op donderdag 8 febr. a.s. in de kapel van het Bejaardencentrum (Mariënpark 1) om 11 uur, waarna de begra fenis om 12 uur op de r.k. begraafplaats „St. Agatha' te Leidschen dam. De overledene is opge baard in de rouwkapel van het bejaardencen trum Rozenkransbidden woensdagavond om 7 u. aldaar. DEKKLEDEN te huur te koop Zeilmakerij H. R. TROOS'x, Haven 14 Leiden Tel. 21664 fg Meubelen, dames- en herenconfectie 10% kor ting direct. Vr. inlichtin gen. Br. onder no. 4987 bur. v. d. blad. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, in het Ope Dei-ziekenhuis te Woerden, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, voor zien van de laatste H.fl Sacramenten der Ster venden, mijn lieve vrouw en onze onver getelijke moeder, be- huwdmoeder en oma JOHANNA MARIA STEENBEEK Echtgenote van Petrus Brouwer in de leeftijd van 65 jr. Ter Aar: P. Brouwer J. W. M. Wouters- Brouwer P. Wouters W. J. M. Wouters Brouwer J. Wouters Zevenhoven: M. P. A. Rijneker Brouwer F. Rijneker O. J. Brouwer H. Brouwer van der Wal Ter Aar: J. Brouwer en verloofde en kleinkinderen Ter Aar, 5 febr. 1962 Zevenhovenseweg 8 De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op vrijdag 9 febr. a.s. om 10 uur in de paro chiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart te Nieuw koop, waarna begrafe nis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden dinsdag-, woensdag- en donderdagavond om 7 uur in de kerk en om 7 uur aan het sterfhuis. Enige en algemene kennisgeving. J. A. Taselaar PRAKTIJK HERVAT huis, Molenstraat 39. Voor spoedige indiensttreding vragen wij CONSTRUCTIESCHILDERS VERFSPUITERS Aanmelden bij: N.V. RIJNLANDSE METAALBESCHERMING MIJ. VIJF MEILAAN LEIDEN 2* Cementwerker gevr. in vaste dienst. Zelfstandig werk. Br. onder no. 4981 bur. v. d. blad. 3J" Nette werkster gevr. voor onze kantoren, van s ochtends 6 tot 9 uur van maandag t.m. vrijdag. N.V. Zaalberg dekenfabx-iek, Vestestraat le, Leiden. ■fP* Gezondheidszorg Voor schoten vraagt nette huip (vrl.) voor diverse werk zaamheden 24 uur p.w Tijden nader overeen te komen. Aanmelden: Wijn gaardenlaan 2. 2* Gevr. nette hulp in de huishouding voor 2 och tenden per week; liefst maandag- en vrijdagoch tend. Mevr. v. d. Linde, Mauritssingel 102, Leider dorp. 3T Gevraagd voor direkt een zelfstandige winkel juffrouw. Leeftijd boven 25 jaar voor banketbak kerij en lunchroom. Br onder no. 4933 bur. van dit blad of tel. tussen 6-8 uur 01710—26851 Intensief gelezen, dit dagblad. Bekend dagblad, jaren reeds. Pracht plaats voor nieuws over uw produkt. Wordt intensief gelezen, dat nieuws. Door tienduizenden. Duizenden reageren. Met koopdaad. Morgen reeds. Uw advertentie werkt intensief. Z° werken alleen dagblad-advertenties. Hoe groot? Als het moet hele pagina. Zo groot kunt u alleen in dagbladen. Hoe vaak? Desnoods 6x in de week. Z° frequent zijn alleen dagbladen! Intensief. Groot. Frequent. En actueel. Dagblad is nieuws. Uw reclame brengt nieuws. Goed nieuws. Hoort thuis in dagbladen. Adverteer in dagbladen. Intensief Publicatie van het CEBUCO, Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit kunt U niet missen - geen dag! 3T Markiezen; rolscher men; al. jalouzieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking, Vraagt i inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melchers Markiezenfa- briek "C. E. Jedeloo, Oegst- geest, Juffermansstraat 35 tel. Ó1710—31165. ■2" B.z.a. net meisje als hulp-verkoopster voor de zaterdagen; liefst in par fumerie-zaak in Leiden of omgeving. Enigszins met vak bekend. Ervaring als verkoopster. Br. onder no. 2535 bur. v. d. blad. Gevr.: tuinders jongen. J. P. Segaar, Krimkade 2, Voorschoten. 3? Gevr.: ervaren woning stoffeerder; hoog loon: 5- daagse werkweek. Fa Van der Klugt Haarlemmer~Tr 256. telef. 22154 2 Te koop aangeboden: Marklin trein 2 mnd. oude geheel compl. 2 loe's, rails 4 electr. wissels, wagens, trafo 220 V. enz. 160.-; te vens Philips radio 60.-. Gerard Doustraat 20, plan Zuid Hazerswoude-dorp. 3? Woensdagmarkt. Da mes- en herenpyama's 5.50 leuke meisjespyama's, tot 16 jaar 3.98; leuke jon- genspyama's vanaf 1.98: vlotte nachtjaponnen, tot 52, 4.98; kindergoed 0.69. Botermarkt, over Zurloh. Japie. 2 Kinderrijwielen vanaf 49.50; sportrijwielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 3? Enkele occasions Perz. tapijten en lopers aangeb. Beloudch, Hamadan, Ka- radja. Burggravenlaan 215, na 16 uur tel. 24794. 2" Woensdagmarkt. Spe ciale aanbieding: onze Japie. 2 Metalen droogrek *.98 Uitklapbaar, kan aan deur stoel, trapleuning, enz. op gehangen worden .Vastge stelde prijs 4.40. Alk n met advertentie vooi 2.98 I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova. Noordeinde 43, Lei- om op te potten, bij: J. P. Segaar, Krimkade 2, Voor schoten, tel. 017172646. 2* Boeken. Wij verkopen zo goed als nieuwe boeken voor billijke prijs. Wij ko- Een alle voor ons bruik- are boeken. Gaarne aan bieding. Van Leeuwen's Boekhandel. Lokhorststr. (Pieterskerkgr.) 2* 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-studio Koophian, Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U mooie, vlotte briefkaart foto's. v.a. 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1— per 3 stuks. Theelichtje 1.98. Mooi modern model, diverse kleuren plastic, geel, ivoor zwart; compleet met waxi- neglaasje en verchroomd metalen rooster. Alleen verkrijgbaar met adver tentie. I.V.A. Haarlemmer straat 48; Nova, Noord einde 43, Leiden. 3? Plastic w.c.-bril 3.65: in de kleuren groen en rose. Zware kwaliteit ge heel compleet met beves tigingsbouten. Nu ook de kieuren wit en zwart, prijs 4.98. I.V.A.Haarlemmer straat 48, Nova, Noord- ei-.de 43, Leiden. 2* Zit-slaapkamer gevr. met was- en stookgelegen- heid door juffrouw,, b.b. h.h.; ongemeubileerd. Br onder no. 4959 bur. v.d. bl. 3? Te koop: Vauxhall Cresta 1956, in goede staat, met nieuwe motor, Telef. 025327876, Sassenheim. 3? Goedkope kop en schot- telsü! Zes st. 3.98. Mooi hoog model, met moderne blokdecors Zes versch k! .uren .Prima eerste keus kwaliteit .I.V.A., Haarlem merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden S? Sleutels bijmaken! Laps-, Yale-, autokontakt en voordeursleutels. Klaar terwijl U wacht! Kippen gaas, harmonicagaas, af rasteringsgaas, nertzgaas, siergaas, puntdraad, vlecht draad. Het best gesorteerd het laagst in prijs. Hart wijk, Nwe Beestenmark 7-9-4. Leiden, tel. 26627. 3? Plastic papiermand 98 ct. Luxe model; gr. maat; gemaakt van soepel on breekbaar plastic; diverse mooie kleuren. Alleen met advertentie, deze solide papiermand voor 98 ct. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Lei den 2* De mooiste sportbrom- mers staan in Leiden. Al le merken, vele zo goed als nieuw. Nog lage win- terprijzen. Grote sortering gebruikte soortfietsen. v. d. Mejj, Middelweg 29, Leiden. 3? Kredieten voor aan koop van auto's, machines, motoren, tractoren, vee. enz. Hypotheken van 4l/»% zei. straat 93, Alphen a. d. Rijn, tel. 01720—3449. 31' .Rosine' geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver, en juwelen, Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzil verde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16, tel. 26854. 2" Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2.— bij elke drogist. 2* Austin A 95 Westmin ster van sept. 1958. slech'.s 55.000 km. gelopen. Geheel in staat van nieuw. Gene gen kleine wagen in te ruilen. Te bezichtigen Rhijngeesterstraatweg 163 Oegstgeest, tel. 01710-30686 2* Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord, Volkswagens Anglia Consul, Volkswa- enbusjes met open dak larage Werkhoven. Mare- dijk 34a, tel. 22300—32735. 2 Gelmok, het beste op het gebied van lederen Kleding. Alléén erkoop: Gebr. Huisman, Hoge- woerd 66-68. 21 Prachtige theebeurs 4.98. Prima vulling en overtrokken met fraai ge bloemd plastic (afwas- baar). Div. fraaie decors Voor deze prijs koopt U alleen bjj: I.V.A.. Haar lemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43, Leiden. MET VERSTELBARE SCHEEPSSCHROEF VAN LIPS N.V. Op WOENSDAG 7 FEBRUARI a.s. zal het demon stratievaartuig „Rob" van Lips N.V., Drunen in de Berghaven voor machinefabriek Zwitser te KATWIJK het gebruik van de verstelbare schroef demonstreren. De demonstraties zullen worden gehou-r den vanaf 9.30 uur. le VERKOOPSTER optredend als cheffin in kleine zaak babygoed, trico tage, damesbovenkleding. Prettige omgang. Goede smaak ass. bij de inkoop. Indiensttreding 1 mei of juni. Brieven met volledige gegevens onder geheimhouding aan bureau v. d. blad onder no. 4977. N.V. INGENIEURS-BUREAU VOOR BOUWNIJVERHEID aannemings-mij. voor bouw- en gewapend betonwerken heeft plaats voor: Assistent voor de afdeling Personeelszaken en Nacalculatie. Mulo-opleiding gewenst. Leerling-tekenaar t.b.v. het Bedrijfsbureau lide functies is sp Telefonisch worden inlichtingen verstrekt, (toestel 21). Schr. soil, met volledige gegevens te rich ten aan onderstaand adres. IBB - OEGSTGEEST - TEL. (01710)-20341 WWWVAVWA'AWAVVVVV NEFABOLINE LAKFABRIEKEN N.V. ROUWKOOPLAAN 810 VOORSCHOTEN vragen: ADMINISTRATIEVE KRACHT (vr.) Leeftijd 1625 jaar. 2* Overspannen? Over vermoeid? Schieffers bloedwijn verkwikt - geeft rust. Bij uw apoth. en erk drogist. 2* Te koop aangeboden: 1 piano „Perzina" 600 - Hoge Morsweg 112, Leiden telef. 24165. Te koop: Aorgward combi 1956, wegens aan schaf nieuw. B. A. Streng, Deutzstraat 2, Oegstgeest telef. 20482. 2* Bank-employé, r.k., zoekt kamer met kost tp Alphen a. d. Rijn. Br. on der no. 4958 bur. v. d. bl 2* Door de bank in beslag genomen langzaamwasma chines worden tegen lage re prijs aangeboden. Inl.: Postbus 2, Zoeterwoude. 2* Metalen strijkplank ld.95. Luxe uitvoering; in diverse standen erstei- baar. Metalen keukentafel 19.95, grote maat 50x80 cm., bedekt met originele Linofeit en zware plastic rand. I.V.A.Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43.' Leiden. "F1 Alleenwonend echtpaar vraagt voor drie ochten den per week een zelf standige werkster. Mevr. Timp, Cronesteinkade 2, (n.b. Zoeterw. singel), tel. 24027. 2\ Woensdagmarkt. Heel Leiden en omgeving roeot over onze Noorse sokkon 1.98, ter kennismaking 2 paar voor één rijksdaalder naadloze nylnos van 1.98, nu 1.39. Botermarkt, over Zurloh, Japie. Adverteren is de beste reclame

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5