Eersten van de reeks bijeenkomsten goed geslaagd RIA PRINS OPNIEUW KAMPIOENE VAN DISTRICT WEST ffl Burgerlijke Stand Agenda van Leidse raad DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 DE LEfDSE COURANT PAGINA 2 Het Jongerenappèl in de Bollenstreek De eerste bijeenkomsten van het grote Jongerenappèl in de Bollenstreek Zande, de eerste Hillegomse bijeen- hebben eisteren plaatsgevonden, onder meer in de dorpen Noordwijker- komst van het „Jongeren-appel 1962" hout, Hillegom en Sassenheim, waar de verschillende sprekers een aantal opende, kon worden vastgesteld dat problemen hebben aangesneden. De belangstelling bleek verheugend groot ook hier een beroep op „Hollands te zijn. In Noordwijkerhout waren meer dan 425 aanwezigen. Zeer velen bloeiin bloeiend Holland" niet gaven ook in Hillegom acte de présense. Ook in Sassenheim was de K.S.A.- tevergeefs was gedaan. De zaal van zaal tot in de uiterste hoeken gevuld. Flora was geheel bezet. Frans van de Zande sprak de verwachting uit VERGADERINGEN IN L,Dat de causerie geweldig insloeg dat dit enthousiasme een blijvend re- bleek uit het grote aantal reacties bij sultaat zou opleveren. HTTTEGOM SASSFNHETM de gedachten wisseling. SASSUrmUliU Woensdagavond om 7,30 uur zal De spreker, kapelaan H. Brans, zag EN NOORDWITKERHOTTT dr' J-de Jong pr. in de toneelzaal de taak der jongeren als bij een VVlJIvJlfrixltJIJ 1 van de st .Bavostichtine de ioneeren tafotto «r^r 7ü De eerste van de drie avonden, welke in Noordwijkerhout op 't pro gramma waren gezet, is al heel bij zonder geslaagd. Geslaagd door de meer dan verwachte grote belang- van de St .Bavostichting de jongeren tafette, waar zij gereed moeten staan toespreken. om van hun ouders de wissel over te „GELOOF JE, nemen. Niet te vroeg, maar ook niet OF GELOOF JE HET WEL?" te laat. Wanneer de ouders terug treden gebeurt dat vaak niet zonder Ook in Sassenheim kan, wat de op- tegenstand. Dit komt b.v tot uidtruk- komst betreft, van een succes ge- king bij het opnemen van een zoon stelling van de jongeren - er waren sproken worden. Een tot de laatste in het bedrijf of bij overname daar- meer dan 425 aanwezigen geslaagd piaats bezet KSA-gebouw was er ge- van Bij het bepalen van het zakgeld, ook door de boeiende wijze, waarop tuige van hoe rector A. D. Raads- bij de moeder met haar groter wor de heer Theo van Steen van de volks- schelders op pakkende wijze het on- dende dochters, de onbaatzuchtigheid hogeschool „Ons Erf' zijn causerie derwerp van deze avond, „Geloof je. die er dan gevraagd wordt is nodig mei als onderwerp „De gemeenschap 0f geloof je het wel?", onder de aan- maar nog meer is het zaak, dat ook ln gezin en arbeid" hield. dacht bracht. de jongeren in hun vrijheidsroes van Op sportieve, prettige wijze „nam" De rector sprak over de groei tot onbaatzuchtigheid blijk geven. Als de grote groep jongeren het dat de volwassenheid. De „eigenwijsheid" tot dan vader heeft gezorgd voor het heer Van Steen door autopech een op jeugdige leeftijd zag hij als een kerkgeld en van het dubbeltje over- klein uurtje later arriveerde dan de beginnen „oordelen" In deze periode geschakeld is op het kwartje, zullen bedoeling was en de intense aan- zag spreker als taak der opvoeders: de jongeren bereid moeten zijn zelf dacht waarmede de jeugd de causerie „geef hem meer ruimte om te kun- te offeren. volgde pleitte zowel voor de wijze nen leven", als eerste achtergrond en Daarna belichtte kap. Brans de waarop en het onderwerp waarover „de wereld" als tweede. De wereld verstandhouding priester-leek. Wij de heer Van Steen sprak als voor de ontwikkeld zich in de laatste 45 jaar zijr. ook meesterlijk in het opbouwen eerlijke bedoelingen van de jonge meer dan in alle eeuwen hiervoor van „standjes", blijven precies bin- toehoorders zich voor deze zaken en spr. vroeg zich af. of wij niet knel nen de rooilijn van „onze stand" en open te stellen. raakten tussen de wereld buiten ons in datgene wat wij menen dat die Wij zijn, aldus de heer Van Steen, er ons innerlijk. stand verplicht, ook in het godsdien- de jongeren en de ouderen, wij zijn Sprekend over het médium tele- stige Geen der onzen mag iets an- allen op weg om volwassen te wor- visie betoogde spreker dat men voor ders doen dan het gewone. Durf on der.. Wij veranderen steeds, alles en hel oog der mensen, dat reikt tot ver gewoon te zijn en laat je niet vast iedereen verandert, alles en iedereen over de einder, banger moest zijn houden. Wordt gerust verpleegster, is steeds op weg. Volwassen zijn wil dar. voor het oog van God. Hij vroeg kinderverzorgster, gezinsverzorgster, eigenlijk zeggen steeds weer bemin- zich af of wij, wereldburger gewor- Durf het aan om door anderen als nen en dan dit beminnen zo ruim den zijnde, als christenen in deze iets uitzonderlijks te worden be- mogelijk bezien. Wij moeten steeds groeiende eenheid onze taak wel ver- schouwd. weer onderweg zijn naar het schone staan. Kapelaan Brans wees er voorts op ontdekking van de liefde. De liefde, Verder sprak de rector over de dat tot heden het beleven van de dt naastenliefde, alleen kar de we- oecumenische gedachte. Er moet als godsdienst te verstandelijk is ge reld redden. En de jongeren begrjj- uitvloeisel van dit appél een nieuw weest. Minder theoretisch, maar pen dit en handelen ernaar. Er gaan réveil komen, dat het katholiek le- daadwerkelijk, moet het parool zijn- ka jotters naar Afrika om scholen te ven nieuwe vorm en gestalte geeft, bouwen en de landbouw te bevorde- „WISSELSTROOM- KORTSLUITING" ren; er is in Salzburg door de jonge ren een kindertehuis gebouwd; aan de voet van de Himalaya is door de jeugd van een middelbare school Toen de afgevaardigde van kern- Besluitende met de wens, dat bij de estafette het zó zal zijn dat de ouders toch nog een rol blijven spe len in het leven van hun kinderen. Beschouwt ze niet als „dwarsliggers". „Pas op voor diskwalificatie, maap win de prijs", aldus kapelaan Brans. Vijf leden van Victorie in lteurploeg voor de jeugd daar een kleine school groep Hillegom, de heer F. van de gebouwd en ingericht. Wij leven in een moeilijk klimaat voor de liefde. De moderne litera tuur, de film, de televisie toont dik wijls het leven als een doodlopende slop en toch is niets minder waar. Het leven is met en door de liefde zn intens mooi om geleefd te wor den. Het gezin is het centrale punt waar een klimaat voor de liefde gescha pen wordt en het zijn de jonge man en de jonge vrouw die aan dat kli- aat voortdurend moeten sc" Uitvoerig ging de heer Van Steen persoonlijke kampioenschappen tur- in op het verschil in karakter en nen dames en heren van het district WC1U 111Ct „Ui eigenschappen tussen man en vrouw West III der Ned. Kath. Gymn. Bond deerd ffoeke Laken werd 8e met en de wijze waarop zij elkaar moeten plaats. Deze kampioenschappen, 7 g pünt. De overige uitslagen van waaraan 20 dames en 3 heren deel- Victorie waren: Tony Burgmeijer 7,2 namen, golden tevens als selectie t Trientje Prins 6.76 punt, Ria voor de keurploeg dames van het Bergman 6.33 punt en Lidy v. d. Wa- district. De strijd ging voor de vol- ter g j punt gende onderdelen met oefenstof naar eigen keuze: bij de dames, Vrije Oe fening, Evenwichtsbalk, Brug met on gelijke leggers en Paardsprong. De vrije oefening De prestaties bij dit tweede onderdeel van de wed strijd vielen over het algemeen te gen. Gelukkig waren er enkele uit zonderingen. Ria Prins werd met een - - Zondag vonden in de gymnastiek- zeer g0ede, stijlvolle oefening met maat voortdurend nieten schaven. zaal aan de pieterskerkgracht de technische moeilijke onderdelen en Uitvoerig ging de heer Van Steen nersnonliike kamcioenschaoDen tur- met veel vaart gebrrcht eerste Haar oefening werd met 9.56 punt gewaar- 'V" 'HW* vvesi AAI Ud" IN CU. XVcttlI. Kjyuill. JJU11U - - waarop zij elkaar moeten Dlaats. Deze kanroioenschaDDen. aanvullen. LEIDSE AGENDA DINSDAG 6 FEBRUARI R.K. Onderwijzersdag 9 uur H- Mis Hartebrug; 10 uur Opening in Stadsgehoorzaal. Bejaardensociëteit Leonardus De strijd bij de dames: Brug met Ongelijke Leggers De prestaties aan dit toestel waren over het algemeen slecht. De hoogste waardering kreeg Jeanne Grootschol- te, die le werd met 8.1 punt. Ria Prins, die de beste oefening draaide, u» De evenwichtsbalk Dit onder- -- - 10-jarig bestaan. 9 uur H Mis. Daar- deel is voor vele deelneemsters we- kreeg van de jury 2/2 p^t attreK, na ontbijt in Leonardushuis. derom een bron van teleurstellingen omdat de bij de brug staande tech- Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. geworden. Goede oefeningen qua nische leiding een paar maal foutiet Leiden ^anvan" cursus 8 uur <>e- inhoud en stijl werden laag gewaar- ingreep. Zij kreeg nu slechts o.bo Leidem Aanvang cursus uur, ge De punt he[ft yan he, a tal deel. wedstrijdzenuwen spreken hierbij al- neemster kreeg minder dan een tijd een woordje mee. De beste pres- zes. tatie leverde Ria Prins van Victorie, Tuiden Teu^d^EHBC)"?1 uur^eebouw die le werd met 8.35 punt. Zij werd De paardensprong. By dit onder- Leiden. Jeu0d EHBO. uur, gebouw echter 0D de VQet gevoigd door Agaat deel toonde de jury zich zeer royaal. van Rest, die met 8.30 punt 2e werd. Ze strooide kwistig met achten bij Jeanne Grootscholte van Excelsior oefeningen, die op nationaal niveau werd 3e met 7.95 punt, Mieke Laken een onvoldoende zouden hebben van Victorie die een keer van de gekregen. De meeste deelneemsters balk viel en daardoor een punt af- konden hierdoor hun gemiddeld cij- bouw GG en GD. DONDERDAG 8 FEBRUARI Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. GG en GD. APOTHEKERSDIENST theekTan nS^SEnö.'S ™'d7ju^Treeg.'werHemei ftr'Teö ^U4Ub- 7.9 punt. De overige Victorie-deel- werd le met 9,2 punt en Ria Prins omciAnrM neemsters kregen voor dit onderdeel: tweede met 9.punt. Mieke Laken, Biub^ui ln Lidy v d Water 7 j puntj Ria Berg_ die nog kans had bij de le vijf ge- De films in de week van 2-9 febr. man e.16 punt, Trientje Prins 5.65 plaatsten te komen, kreeg 8.4 punt zijn door de KFC als volgt gekeurd: punt en Tony Burgmeijer 5.60 punt. en verdrong hiermede Lis Verver van de 5e plaats. Trianon: „De kanonnen van Nava- rone" 14 jaar. Dgl. 2.00 en 7 00 uur; zond. 2.00, 5 00 en 8.00 uur. Casino: „De Olympische Spelen van Rome", alle leeftijden. Dgl. 2 30, 7.00. 9.15 u.; znd. Lido: "De'sta4len7klauw^ 14 jaar. Vandaag vond in de Stadsgehoorzaal f^tskeurotoeg^zodaT hier u^ vijf "te- Dgl. 2 30, 7 00, 9 15 u.; znd. te Leiden de 14e onderwijzersdag '"ctskeurp -j?t 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 u. plaats, georganiseerd door de af de- den van Vlctone 21 ten- Luxor: „Vrijgezellenflat", a. 1. lingen Leiden en Omstreken en Hil- Dgl. 2 30, 7.00, 9.15 u.; znd. legom. Om 9 uur begon de gezongen 2.30, 4.45, 7 00. 9 15 u. H. Mis in de Hartebrugskerk, opge- Studio: „De vijf gevonmsten", 14 j. dragen door de geest, adviseur van Dgl. 230, 7 00, 9.15 u.; znd. van afd. Hillegom, rector J. P. J. 2.30, 4.45, 7 00. 9.15 u. Kraakman. In de Stadsgehoorzaal Rex: „De danseres ei de Vam- stond als gebruikelijk een ruime ten- pier". volwassenen. toonstelling van leermiddelen e.d. ge- Dgl. 2.30, l 15, 9 15 u.; znd. reed welke tentoonstelling een be- 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. langrijk onderdeel is van deze dag. fr r\ 1 De gehele uitslag luidt: Kampioene K.K. Uiiderwiizers Ria Prins met 33.56 punt; 2e Jeanne J Grootscholte met 32.4 punt; 3e A- v ëaat van Rest met 32.31 punt, 4e UI Leiden blieen Tiny Röling met 30 55 punt en 5e J Mieke Laken met 29.2 punt. Ook Trientje Prins, Tony Burgmeijer en TENTOONSTELLINGSAGENDA Rijksmuseum van Oudheden. Ten toonstelling „Nederlandse opgravin gen in Egypte" (tot 25 februari). Rijksmuseum Geologie en Mine ralogie, v. d. Werfpark 1: Tentoon stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 24 uur Zon- en feestdagen 2-4 uur Museum „De Lakenhal". Tentoon stelling van werk van Ap Sok (Open tot 5 maart). „De beste vijftig boeken van 1960" (open tot 5 maart) Universiteitsgebouw, Rapenburg. Tentoonstelling van schilderijen van Theo Blom en Wilfred Voet. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer J. A. W. Floor, sprak een welkomstwoord tot de vele be langstellenden onder wie genodigden uit de kring van het onderwijs. Dr. C. Scharff O.E.S.A. uit Culem- borg hield een boeiende rede over 't onderwerp „opvoeden tot vrijheid en volwassenheid", op welke rede wij morgen terug hopen te komen. 's Middags vond opvoering plaats van Léhars „Das Land les Lachelns" door de Zuid Nederlandse Opera. Ook hierop hopen wij morgen terug te komen. Het toneelstudieweekend op „Oud- Poelgeest" op 10 en 11 febr. a.s. geor ganiseerd door het provinciaal be stuur WKA-Zuidholl. is volgeboekt Er kunnen geen deelnemers meer worden aangenomen. Leidse volkstuinen in Zoeterwoude In 1957 al heeft de raad besloten tot aankoop van percelen weiland en opstallen, gelegei in de Oostvliet- polder nabij de vliet in de gemeente Zoeterwoude. Deze gronden c.a. zijn ingebracht bij het grondbedrijf.. De aankoop heeft in hoofdzaak plaatsge had voor de aanleg van volkstuinen ten behoeve van de volkstuinders, die hun tuinen tengevolge van de voortschreidende stadsuitbreidingen moeten ontruimen. Binnen aflzien- bare tijd zullen weer 'n aantal volks tuinen, gelegen in de Rodenburger polder, in het Morskwartier en in de Pesthuispolder een behoeve van de stadsuitbreiding moeten verdwijnen. In verband hiermede komt het b. en w. noodzakelijk voor thans over te gaan tot de aanleg van een volkstuin complex van 86 tuinen in de Oost- vlietpolder, op een gedeelte van de in de aanhef bedoelde gronden, ter grootte van 2.69.70 ha in totaal, zulks in aansluiting aan het aldaar reeds aanwezige tijdelijke volkstuincom plex. Ter zake is het met het gemeen tebestuur van Zoeterwoude overleg gepleegd. Geboren: Mathilda Maria, d.v. G. J. Hoekstra en H. J. Oosterveer; Ja cob Willem Robert, z.v. H. H. L. Dros en M. M. J. v. d. Klaauw; Johannes Jacobus, z.v. H. Stikvoort en H. P. Meinders; Adriaan Jan Folkert, z.v. A. J. J. Beerens en H. A. Deinum: Teunis, z.v. C. H. v. d. Linden en G. J. Blind; René, z.v. K. de Boer en S. de Lange; Theodorus Leonardus Antonius, z.v. T. C. Deckers en J. A. C. v. d. Hoeven; Erik Hans, z.v. D. H. de Beer en E. Lindhout; Mare. Guil- laume Marie, z.v. M. A. H. Giesberts en K H. Ruiters; Eva Petronella, d.v. J. Frankhuijzen en J. Kroesemeijer; Mariska, d.v. J. A. v d. Westen en P. Dombi; Petronella Helena Huber- ta, d.v. T. M. Warmenhoven en A. H. Pesschier; Caroline, d.v. A. S. Ver hoog en M. Abbink; Francina Tjits- ke, d.v. W. Golsteijn en T. Voormo len; Hugo Adrianus Joseph, z.v. H. T. M. de Groot en J. M. Streng; Ronald Arthur, z.v. A. Jansen en C. A. G. Wilkens; Hielko, z.v. A. J. Visser en A. de Vries; Leendert Cornelis Ge- raradus, z.v. C. van Bommel en W. T. Schulte; Gijsbert, z.v. A. Haze- noot en W. van der Plas; Robert, z.v. L. v. d. Leeuw en P. de Vries; Mar iene, d.v. P. Boot en C. M. Steen voorden; Pieter Arie Johannes, z.v. J. Heemskerk en A. de Vries. Overleden:^ B. Oskamp, 34 jaar, man; Y. Renée, 77 jaar, wed. van N. Blansjaar. Getrouwd: N. J. Vermeulen en C. IVfcoenen. GRONDVERKOOP VOOR PREMIEWONINGEN IN MEERBURGERPOLDER In de Meerburgerpolder zullen 260 woningen worden gebouwd. Bij be schikking van 29 december 1961 heeft de minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid toestemming tot gunning gegeven voor de bouw van de 12 woningwetwoningen voor bejaarden, terwijl bij zijn beschik kingen van 20 der-nber l-Tl een premie uit 's Rijks kas is toegekend voor de bouw van 76 premiewonin gen, te bouwen door woningbouw verenigingen, t.w. 50 woningen door de woningbouwvereniging „Eensge zindheid" en 26 woningen door de woningbouwvereniging „De Een dracht". Deze 88 woningen maken nog deel uit van het contingent 1961. De machtiging tot gunning voor de bouw van 172 woningwetwoningen, ten laste van het contingent 1962, heeft de minister nog niet verstrekt. B. en W. hebben inmiddels de be sturen van de genoemde bouwver- priieineen verzocht de bouw van de 76 premiewoningen op te dragen aan D. J. Lucas' Bouwbedrijf te Rijswijk, terwijl het bestuur van de woning bouwvereniging „De Eendracht" is gemachtigd de bouw van de 12 wo ningwetwoningen voor bejaarden eveneens aan dat bedrijf op te dra gen. De totale aanneemsom voor deze woningen bedraagt, zoals bekend, 1.326.000. De voor de bouw van de 76 wo ningen nodige grond dient alsnog aan de beide verenigingen te worden verkocht. Met hen is overeenstem ming bereikt omtrent een verkoop prijs op basis van /3200.per wo ning (voor 4 woningen voor alleen staanden 1200.per woning). Verlichting Leidse Hout en tennispark Haarlemmerweg De Sportstichting verzoekt beschik baarstelling van gelden voor het aan brengen van een trainingsverlichting op de sintelbaan in de Leidse Hout. De kosten hiervoor bedragen 2.925. Daar het tegenwoordig voor het verkrijgen van een goede conditie voor atleten noodzakelijk moet wor den geacht ook in de wintermaanden in de open lucht te trainen, is b. en w. van oordeel, dat het aanbrengen van bedoele verlichting verantwoord is. Het bedrag van 2.925 kan in 5 jaar worden afgeschreven. Voorts verzoekt de Sportstichting de aanleg van een verlichting in het clubgebouwtje op het tennispark Haarlemmerweg mogelijk te maken. Gedurende het zomerseizoen mag op de banen worden gespeeld tot een half uur na zonsondergang. In ver band daarmede verkleden de spelers zich veelal in duisternis. Tevens is men van plan de training in de win termaanden voort te zetten, zolang de weersomstandigheden dit tenminste toelaten. Ook hiervoor is verlichting van de kantine en de kleedkamers onmisbaar. Op het ogenblik gebruikt De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 12 februari 1962 te veertien uur. Te behandelen on derwerpen zijn o.a. Benoeming van twee leraressen en een leraar aan de hogere burger school voor meisjes met 6-jarige cur sus en afdeling middelbare meisjes school. (Mej. Irma Grinther en me juffrouw C. Kwaad). Benoeming van een hoofd van de Pestalozzischool. Benoeming van een lid van de Raad van Beheer van de Sportstich ting. (De heer J. Bosch, Vijf Mei laan 45, Leiden). Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mevrouw Drs. C. M. Scholte-Kolff uit haar betrekking van lerares aan het Gymnasium en aan mevrouw W. H. van Wam-Neder- hoed uit haar betrekking van onder directrice van en lerares aan de ho gere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelba re meisjesschool. Voorstel om de onderbouw van twee jaren aan de gemeentelijke ho- INRICHTING R.K. KLEUTER SCHOOL LORENTZKADE 15A Het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera, verzoekt mede werking voor de inrichting van de tweeklassige kleuterschool Lorentz- kade 15a met meubilair, speel-, ont- wikkelings- en buitenmateriaal. De school is met ingang van 1 ja nuari 1961 afgesplitst van de r.k. kleuterschool Levendaal 52 en is ge huisvest in twee lokalen van de r.k. school g.l.o. aan de Lorentzkade. Het ligt niet in de bedoeling van het be stuur om voor de kleuterschool een afzonderlijk gebouw te stichten. Met de uitvoering van de gevraagde me dewerking is een bedrag gemoeid van 11.701. men een gasverlichting, die wordt aangesloten op een butagasfles. Deze situatie is niet ongevaarlijk. Gezien het bovenstaande achten b. en w. het aanbrengen van een elek trische verlichting noodzakelijk; de hieraan verbonden kosten, ten be drage van 3.500,-, zijn naai -hun me ning verantwoord. Dit bedrag kan eveneens in 5 jaren worden afge schreven. Geslaagde opnamen van K.R.O.-dansfestijn in St. Antonius-clubhuis Op vrijdag 16 februari a.s. 's avonds van half tien tot tien minuten voor half elf zal de KRO de uitzending verzorgen van een gevarieerd pro gramma vol muziek om naar te luis teren of om op te dansen. De bijdra gen aan dit festijn zijn afkomstig uit Leiden en omstreken. Gisteravond zijn in het „St. Antoniusclubhuis" aan de Mare te Leiden de opnamen voor dit programma, dat getiteld is „Beentjes van de vloer", gemaakt. Aan deze uitzending, welke tot stand kwam in samenwerking met de dansleraren Henny Boes, Evert Caste- lein, beiden uit Leiden, K. v. d. Moe zel uit Alphen a. d. Rijn en Martin Visser (Rijnstreek), alle leden van „San Filippo Neri", werken mede Annie Palmen, Koos Huisman, Frans van Bergen, Eddy de Jong. Jan de Cler, Kees Schilperoort met de quiz „1-2-3-4-5-" en het kwartet van Jo Budie. Maar niet minder was het succes van gisteravond waarvan men dus de volgende week vrijdag getuige kan zijn te danken aan de vele jongena en meisjes (iedere dansleraar had een greep van vijf tig danslustige jongelui meegenomen) die het „beentjes van de vloer" niet aleen maar een aardige titel vonden, maar daadwerkelijk en met veel enthousiasme dit motto tot leven brachten. Er was stijlvolle vrolijkheid in het clubhuis. Veel muziek werd er ge maakt en de beentjes zijn doorlopend van de vloer geweest. Men had een vraaggesprek met de danslearen over o.a. de belangstelling van de jonge ren voor de dans in vroeger jaren en nu, over de oude en moderne dansen en over een eventuele ver andering in de mentaliteit ten op zichte van het dansen. Kees Schil- peoort was verantwoordelijk voor een onderhouden quiz, waarbij Netty Klerks uit Hazerswoude Dorp en Piet van Noort uit Leiden zich uit stekend weerden; er vielen hier zelfs prijsjes. Veel aandacht trok het optreden van een groep studenten van de kath. studentenvereniging „Sanctus Augustinus" te Leiden, tezamen vor mend het „Syndicat dTnitiative ar- tistique", die een square-dans voor hun rekening namen. BENOEMING HOOFD PESTALOZZISCHOOL Ter voorziening in de vacature van hoofd van de Pestalozzischool (school voor g.l.o. aan de Kernstraat), bieden b. en w. in overeenstemming met de Inspecteur van het Lager On derwijs, de volgende voordracht aan van drie bevoegden: le. de heer J. van der Scheun, hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Valthermond; 2e. de heer T van der Meer, hoofd van de openbare school voor g.l.o. te Abbenbroek; 3e. de heer C. G. van der Zanden, onderwijzer aan 'n bijzondere school voor g.l.o. te Rotterdam. gere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middel bare meisjesschool te doen vervangen door een onderbouw van een jaar. Voorstel inzake het vaststellen van de vergoeding in de exploitatie kosten, waarop de besturen der bij zondere scholen voor gewoon, voort gezet en uitgebreid lager onderwijs over het jaar* 1960 aanspraak heb ben, alsmede de voor vergoeding in aanmerking komende kosten over dat jaar. Voorstel inzake het vaststellen van de bedragen, welke per leerling voor de openbare scholen, onder scheidenlijk voor ge.woon, voortgezet en uitgebreid lager onderwijs voor het jaar 1962 beschikbaar worden gesteld. Voorstel inzake het treffen van eni ge noodzakelijke voorzieningen ten behoeve van de brandveiligheid in een aantal openbare scholen in deze gemeente. Voorstel inzake het stichten van een vijftal scholen voor gewoon la ger onderwijs (systeembouw). Voorstel inzake het uitbreiden van het gymnastieklokaal aan de Dui- venbodestraat met een ruimte voor was- en kleedlokalen en toiletten, alsmede een toestellenberging. Voorstel inzake het vaststellen van de bedragen, welke pei leerling voor de openbare scholen voor buitenge woon lager onderwijs aan zwakzin nige en aan lichamelijke gebrekki ge kinderen voor het jaar 1962 be schikbaar worden gesteld. Voorstel inzake het vaststellen van het bedrag, dat per leerling van de bijzondere scholen voor buitenge woon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkhe den, aan woonwagenkampkinderen en aan slechthorende en spraakge- brekkige kinderen voor het jaar 1962 beschikbaar wordt gesteld. Preadvies op het verzoek van het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera om medewerking voor de inrichting van de tweeklassige kleu terschool Lorentzkade 15a met meu bilair, speel-, ontwikkelings- en bui tenmateriaal. Voorstel inzake het verlenen van een krediet voor de eerste inrichting van de kleuterschool César Franck- straat, uitgaande van de Vereeniging voor Christelijk onderwijs. Voorstel inzake vaststelling van het subsidie aan de Openbare Lees zaal- en Bibliotheek „Reuvens" voor het jaar 1960. 61.471). Voorstel inzake het beschikbaar- stellen van gelden voor de aanleg van verlichting op de sintelbaan Leidse Hout en in het clubgebouw van het tennispark Haarlemmerweg. Voorstel inzake verhoging van de aan de stichting „Het Zuid-Holland se Landschap" toegekende jaarlijkse bijdrage. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de aanleg van een tijdelijk volkstuincomplex in de Oostvlietpolder in de gemeen te Zoeterwoude. Voorstel inzake onteigening van enige stroken grond ten behoeve van de verbetering van de Haagweg Voorstel inzake het aankopen van een oppervlakte grond, gelegen ach ter perceel Hooigracht 67. Voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein, gelegen aan en nabij de Haagweg, voor de bouw van de r.k. vakschool voor meisjes c.a. Voorstel inzake het verkopen van een perceel bouwterrein aan de Wo ningbouwverenigingen ..Eensgezind heid" en „De Eendracht" ten behoe ve van de bouw van 50 resp. 26 pre miewoningen in de Meerburgerpol der. Marktberichten BODEGRAVEN, 6 febr. Kaas Aanvoer 12 partijen. Noteringen 2.13- 2.23. Handel matig. R'VEEN, 5 febr. Bloemen Cro- cussen 8-17; Blauwe Druifjes 25-36; Freesia's 1.65; Narcissen: Early Glory 60-85; Helios 58-65; Buxton 53-67; Whrestler 69-84; King Alfred 65-69. Tulpen: Golden Harvest 1.22-1.39; Edith Eddy 1.21-1.44; Rose Copland 1.00-1.21; Wintergold 93-1.05, Br. Star 62-81; Krelage 85-1.02; v. d. Eerden 1.10-1.30; Hillegarde 85-98; Apeldoorn 1.60-2.10; White Sail 1.08-1.41; Pur per Copland 1.05-1.21; Lustige, Witwe 1.26-1.52; Early Queen 90-1 05; Pre ludium 1.00-1.12; Topscore 1.70-1.80; Karei Doorman 1.90-2.00; Olaf 1.21- 1.52; Prins Carnaval 1.50-1.60; Gen. de Wet 1.50-1.55; Overdale 1.20-1.25; Zenober 95-1.05; Sulpher Cloud 1.15- 1.36; Dubb. tulpen per bos 88-1.17; Am. Anjers 11-40; Euphorbia 31-39 per stuk. TER AAR, 5 februari, Groente Witlof 1 0.45—053; idem 2 0.30- 0.46; idem stek 0.030 30; spruiten 0.37— 0.38; prei 0.33; idem B C 160 17; al les per kg; slag 0.29—0.33: knolselde rij 0.050.10 al.es per stuk. ROTTERDAM, 6 febr. Vee To tale aanvoer 3143; weekaanvoer 4251; vette koeien 330; gebruiksvee 600; vette kalveren 525; gras kalveren 150; nuchtere kalveren 1362, paarden 43; veulens 4; schapen of lammeren 119; geiten 10; vette koeien 300-330, 270-295; 250-270; vette kalveren 270- 285; 250-270, 230-250; gras kalveren 450, 350, 250; nuchtere kalveren 170, 140, 130 per kg.; sl. paarden 270, 240, 220; schapen 130, 100, 90; lammeren 125, 95, 85; kalf- en melkkoeien 1250, 1130, 970; vare koeien 840, 700, 600; vaarzen 925,, 725, 625; pinken 600, 500, 450; vette koeien even groter, zeer traag, lager; vette kalveren aan merkelijk ruimer, vlot, iets gedrukt, enkele prima's boven notering; gras kalveren gewoon, stil, als vorige week; nuchtere kalveren ruim, stroef, lager; sl. paarden kleiner, redelijk, wat stijver, schapen en lammeren als vorige week, goed, prijshoudend; kalf- en melkkoeien matig, stil, voor al niet hoger; vare koeien kort, kalm, onveranderd; vaarzen en pinken als vorige week, lui, vooral niet hoger.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 2