Ingrijpende verkeersmaatregelen in Alphens centrum Dit is nog eens sparen! Dertig jaar lid van Alkemades Raad Nieuwbouw Raiffeiseubank Alphen a8d. Rijn DINSDAG 30 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 VAN MANDERSLOOSTRAAT AFGESLOTEN VOOR ALLE GEMOTORISEERD VERKEER Zo luidt algemeen het oordeel over de nieuwe spaarbrleven van de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen. De belangstelling voor deze, tot voor kort ongekende mogelijkheid om de toekomst te geven wat haar toekomt, is dan ook bijzonder groot. Reeds lang bestond de behoefte phen's centrum maatregelen te nemen voor een be- tere verkeersregeling in het cen trum van Alphen a. d. Rijn en voor namelijk voor wat betreft een aan tal straten aan de Lage Zijde. Het verkeer levert daar in het alge meen zo'n groot gevaar niet op, daar voor wordt er voora ldoor het gemo toriseerde verkeer op meer dan twee wielen te langzaam gereden in het hart van Alphen. De nieuwe maat regelen beogen echter veeleer een betere en meer geregelde doorstro ming van het verkeer, waardoor op stoppingen en verkeersstremmingen, zoals deze thans vrij regelmatig, vooral in de Van Mandersloostraat en Hooftstraat ontstaan, voorkomen kunnen worden. Tijdens een. gistermiddag in de commissiekamer van het gemeente oplossing voor de Van Boetzelaer- straat niet ideaal noemde. Beter zou zijn als elke autobezittende bewoner van deze straat bereid was zijn of haar voortuintje op te offeren voor het maken van z.g. parkeershavens. De gemeente is zeker bereid, aldus de burgemeester om daaraan medewer king te verlenen. Het zou de oplos sing zijn als alle voortuintjes verdwe nen, waardoor de trottoirs verlegd konden worden en de rijbaan aan zienlijk verbreed werd. In de Bloemhofstraat is aan de oostzijde, dus de kant van de Hor tensiastraat een wachtverbod inge steld. Omdat deze straat meer het karakter van een straat voor door gaand verkeer krijgt, kan niet wor den toegestaan, dat men aan weers zijden auto's gaat parkeren. De Aarkade zal in het vervolg van af de Van Mandersloostraat tot aan de Bloemhofstraat voor alle verkeer uitgezonderd tweewielige fietsen en bromfietsen gedurende het gehele etmaal zijn afgesloten, in de rich ting Bloemhofstraat, dus vanaf de Van Mandersloostraat. Het wacht- en het inhaalverbod voor dit wegge deelte vervalt. Op de Rijnkade zal voortaan een wacht (parkeer) verbod gelden. Gevaarlijk kruispunt. Het gevaarlijke kruispunt Hof- zichtstraat—Raadhuisstraat wordt be veiligd door een verbod om de Hof- zichtstraat vanaf de Brederosti a-at naar de Raadhuisstraat in te rijden, ook niet met fietsen of bromfietsen. In het verleden zijn op deze krui sing enkele ernstige ongelukken ge beurd, die hierdoor hopelijk voorko men v/orden. Ook vanuit de Kerkstraat zal men in het vervolg niet meer de Juliana- straat kunnen inrijden omdat de toonde inspecteur Kerkstraat, vanaf de Paardijslaan hoe het -verkeer n*et meer mag worden ingereden, vanaf de volgende maand zal wor- °°k niet met fietsen en bromfietsen, den geregeld. m Genoemde Spaarkas Is als eerste en tot nu toe enig spaarkasbedrijf be gonnen, een bepaalde, waarlijk zeer gunstige uitkering op haar nieuwe spaarbrieven te garanderen. De nieuwe spaarder bij dit bedrijf weet, wat hij minstens krijgt, ter wijl hij als vanouds de kans maakt, beduidend meer te ontvangen. Dit, omdat het spaarkasprincipe vol ledig blijft gelden en rente- en overlevingswinst dus het spaar varken, dat iedere spaarkas is, spekken. Inderdaad, dit is nog eens sparen! En dat bij een spaarkas met een voor katholieken zo aantrekkelijke beleg- gingspolitiek, welke gezonde zakelijk heid weet te verbinden met het ideële. Schrijf aan de N.V. Spaarkas voor Belegging in R.K. Kerkelijke Leeningen, Catharijnesingel 35, Utrecht. U krijgt dan een voorlichting, die U heel precies op de hoogte brengt van Uw rechten en verplichtingen, indien ook U tot deze ideale vorm van sparen besluit. En dat zult U beslist doen. De bloemenstroom blijft wassen op de Haarlemse keuring Van week tot week wordt het aan- gele trompet King Albert, de idem tal tulpen dat men in de keurings- Golden Marvel en de bicolor Presi- zaal van het Krelagehuis ten toon dent Lebrun van voortreffelijke kwa- stelt groter. Gisteren liep men, hij liteit waren. Van de fa. Gerritsen uit wijze van spreken, tot op borsthoogte Voorschoten, noteerden we de aparte tussen de tulpen en waar men ook Lemoine, roomgeel met frisgele rand keek, de kwaliteit was overal won- aan de trompet en van deze firma derlijk best. Over het geheel hoort was er oök een spleetkroon-narcis men van de zijde der broeiers dan onder de naam Baccarat. De elegante ook weinig klachten, behalve zij, die Bridal Crown, wit dekblad met oran- Copland met de diverse sports in de je, sterk gekroesd cupje, was er in kas hebben. Daar zitten zo hier en beste kwaliteit van de fa. C. A. van daar heel wat „nieten" in, zoals de Paridon, Noordwijkerhout. Van War- vakman zegt. Onder „nieten" verstaat men die naar Co, Sassenheim, was de zacht- Moonrise een uitblinker, de fris bollen die wel blad maar geen (of getinte Birma zagen we van L. een verdroogde) bloem produceren. Men zag gisteren ook weer wat bij Hensbergen, Voorhout en de gele trompet Forum van J. Rijkelijkhui- 6v,v.~, waaronder de charmante cro- zfn' Hillegom cus chrysanthus - idealer materiaal Van de hyacinten verdient de prach- voor de tuin .is niet denkbaar! - een £ose ^r°s .Y311 Veldhuyzen vooraanstaande plaats innemen. We vai} ant^ Zn. Lisse, zeker ver zagen deze crocus, die ongelooflijk melding We hebben ze zelden in zo n rijk bloeit, van L. v. Berkel, Voge- voortreffelijke kwaliteit gezien. De lenzang en van P.Dames,' Lisse. multifiora-vormen van. Anna Marie, Sterk de aandacht trok ook de aparte Delfts Blauw en Perle Brilliant za- VAN MANDERSLOOSTRAAT. Alphens voornaamste winkel straat de Van Mandersloostraat zal in het vervolg verboden zijn voor alle gemotoriseerde verkeer histroïdes major van Walter &en we ë°ede conditie van P. Da- Blom Zn, Hillegom. Bij de narcissen was het een kloeke mes, Lisse. Zoals gezegd: tulpen waren er in witte trompet van J. W. A. Lefeber, overweldigend grote hoeveelheden. De Hooftstraat wordt voor een klein gedeelte, namelijk vanaf het Torbeckeplein tot de Van Mandersloo straat voor alle verkeer afgesloten Lisse, die sterk in het oog sprong, We doen dan ook een greep uit het in de richting Aarbrug, uitgezonderd tweewielige fietsen en bromfietsen. terwijl in de groep van -Ruigrok's vele moois. Yellow Triumph prijkte Broeiproevenbedrijf, Hillegom, de be- in beste _kwaliteit in de groep van aiic gciuuiuiiscciac vciAcer ge- -p. 1-m-j -*» ----- o-- durende het gehele etmaal. Slechts JJeze maatregel moest worden genor- kende grootkronige California, deRuigroks Broeiproevenbedrijf, Hille- zal zogenaamd bedienend verkeer mei?» omhat anders gemotoriseerd vanaf het kruispunt Van Boetse- YerkAeer, op meer dan ,twee wielen op laerstraatPieter Doelmanstraat Aarbrug zou vastlopen en daar worden toegelaten. Ook bromfiet- £1 Saan keren. Nu _kan dit ver ser zullen dus in het vervolg niet a? u vanuit de Hooftstraat meer met aangezette motor door tijdig het Torbeckeplein op rijden en de V&n Manderslootstraat mogen a^Tfena V15 t ^loemstraat of rijden, van welke richting ook. tot d.e Plaats komen waar Onder bedienend verkeer wordt wenst, verstaan, het verkeer met voertui gen met meer dan twee wielen, dat uitsluitend ten doel heeft in of aan de Van Mandersloostraat, gom en ook de mooie groep Purple j Star, de aparte Margo Fonteijn, glan- zend rood met gele rand en Flora Court, mochten er zijn. Van Konijnenburg Mark, Noord- wijk, was er de rode Henri Dunant en Warnaar Co, Sassenheim, had weer vee4 succes met de uitstekende witte White Standard, en daarnaast stonden de mooie rode Flying Dutch man en de fraaie egaal gele Santiago. De fa. Colijn Zn, Voorhout, eta leerde opnieuw de forse Astoria, Anne Claire e.a. De fraaie-gele President Kennedy werd door Eugéne v. d. Schoot, Hil legom, ten tonele gevoerd. Voorts waren er vanzelfsprekend veel fraaie inzendingen uit „De Noord". VOORSCHOTEN K.V.P.-candidaten voor gemeenteraad Op de lijst vah voorlopig aange wezen candidaten-raadsleden voor de KVP in Voorschoten komen, naast de zittinghebbende raadsleden, die heren G. Schrama, C. Fortanier en ir. W. C. M. Rombouts, in alfabeti sche volgorde voor de namen van de heren J. C. G. Alkemade, Leidseweg 39; mr. Th. C. Esselaar, prof. Zee manplantsoen 9; drs. J. R. E. Eysink Smeets, Leidseweg 37; drs. R. R. Freeman, Bachlaan 7; J. C. Hendriks, Rouwkooplaan 13; J. C. Knijnenburg, Wijngaardenlaan 58; A. M. C. M. Langemeijer, Vondelstraat 20; drs. A. F. van der Laan, prof. Zeemanplant soen 3; J. H. van Ómmen, Fred. Hen driklaan 15; C. G. L. Plomp, Molen laan 81; N. C. van Os, Schoolstraat 45 en H. L. C. Schuurman, Vondelstraat i3. Vóórdat bij de komende groslijst stemming over de bepaling van de volgorde der candidaten het laatste woord aan de leden wordt gelaten, zal door een commissie advies wor den uitgebracht over de meest ge wenste volgorde der gestelde candi daten. Deze adviescommissie bestaat uit de leden van het afdelingsbe stuur, voorzover deze geen candida- tuur voor de raad hebben aanvaard, en een reglementair voorgeschreven aantal leden van de afdeling. Nu de zittinghebbende raadsleden, de heren G. van der Hulst en N. C. Lamboo, zich/ niet herkiesbaar heb ben gesteld, zullen uit de gestelde candidaten in elk geval twee nieuwe raadsleden moeten komen en mis schien zelfs drie, wanneer één der twee zetels, waarmede de Voorscho- tense raad door overschrijcVig van het inwonertal van 15.000 zal wor den uitgebreid, aan de KVP zal toe vallen, het geen niet onmogelijk is. Een en ander maakt de gemeente- raadsverkiezinig voor de KVP tot 'n interessante zaak. Gouden onderscheiding voor J. P. Hogenboom Bushalten verplaatst. In verband met deze verkeersmaat regelen zijn ook enkele bushalten personen onmiddellijk in of uit te verplaatst. De bushalte voor Citosa laten stappen, goederen onmiddel- Maarse en Kroon nabij het Nutsge- lijk te laden of te lossen of voer- bouw komt te vervallen en wordt tuigen onmiddellijk te stallen. verplaatsthaar het Torbeckeplein. huic ophouden bijeenkomst met de De Raadhuisstraat zal tussen de Aan de zijde van het Nutsgebouw heeftbureemeester^ruinsSlot Concordiastraat en de Pieter Doel- zal ten gerieve van de wachtende elfn do™rgd? kornLhef der no- manstraat gedurende gehele et- buspassagiers een verhoogd overdekt maal gesloten zijn voor alle ver keer met voertuigen, met uitzonde- bijgestaan door de korpschef der po litie, inspecteur N. G. Groothuijse, een en ander verteld over de nieu we verkeersmaatregelen, die 1 fe bruari a.s., dus overmorgen ingaan. perronnetje worden bushalte in de Bloemstraat° wordt ring van fietsen en bromfietsen, in verplaatst naar de Lijsterstraat. Burgemeester Bruins Slot vertelde öLldcl daarbij, dat deze maatregelen geno de richting van de Van Mandersloo- In de Van Boetzelaerstraat is mo- Inspecteur Groothuijse gaf de ver zekering, dat in het begin de politie slechts corrigerend zal optreden, men zijn in overleg met de winke- menteel een wisselend wachtverbod maar na een bepaalde tijd natuurlijk Uers en de middenstanders, die hifn !fsen Toussaintstraat en Bloemhof- verkeersovertreders onverbiddelijk bedrijven in het Alphense centrum straat. .Dit zal worden gewijzigd in hebben een wisselend stopverbod, met uit- Natuurlijk was er aanvankelijk "nder™f van een klein stukje bij de Op de foto: borden worden geplaatst wel wat verschil van mening, maar Bloemhofstraat, waar voortaan aan aan het begin van de Van Man gelukkig begreep ieder toch wel, dat weerszijden een stopverbod zal gel- ders)oostraat vanaf donderdag 1 fe- de bestaande toestand zeker niet be- aen- v. i stendigd kon worden. Burgemeester Bruins Slot sprak de Aan de hand van een plattegrond hoop uit, dat deze regeling nu beterstraat afgesloten voor alle gemoton- van het betreffende deel van Al- zal werken, hoewel hij ook deze seerd verkeerd. i ^Aihrcr-i- "T rrrrj Zeer binnenkort zal met de bouw van het nieuwe kantoorpand van de Raiffeisenbank in Alphen a.d. Rijn aan de Pieter Doelmanstraat worden begonnen. Een schetstekening van dit gebouw, ontwor pen door de architect Geels, geeft een aardig toekomstbeeld. Over de indeling van dit nieuwe pand e.d. schreven wij reeds enkele weken geleden. BELANGRIJKE MAN IN MAATSCHAPPIJ De gisteravond gehouden raads vergadering van Alkemade verkreeg door een bijzondere en niet minder feestelijke gebeurtenis op verrassen de wijze 'n wel geheel bijzondere be tekenis. Na het uitvoerige jaarover zicht, als gebruikelijk door burge meester E. J. M. Kolfschoten in de eerste vergadering van het jaar uit gesproken, nam deze de gelegenheid te baat de belangrijkheid van het raadslidmaatschap, naar achteraf bleek met een speciale bedoeling in te leiden. Intussen namen de echtge note van de heer J. P. Hogenboom en zijn kinderen plaats op de publie ke tribune. De heer J. P. Hogen boom, die van een en ander geheel onkundig was, keek hierbij begrijpe lijk verrast op. Al spoedig werd de betekenis hem wat duidelijker, toen burgemeester Kolfschoten hem er aan herinnerde, dat hij jn sept. 1961 zijn 30-jarig raadslidmaatschap in alle stilte had laten passeren. „Alhoewel deze be scheidenheid de heer Hogenboom siert, kan ik niet nalaten", aldus voorzitter, „de belangrijkheid van Uw plaats in het maatschappelijk be stel nader te omschrijven. Juist in het begin van de moeilijke crisisja ren deed U als tuinder-vertegenwoor diger van een door de crisis zwaarst getroffen bevolkingsgedeelte uw in trede in het maatschappelijk leven. Bestuursfuncties Op 1 sept. 1931 bent J in dit von- vent (de raad) getreden en U heeft blijkbaar toen meteen de eeuwige geloften afgelegd. Reeds direct kon hij zijn persoon inzetten bij de be hartiging van de belangen der zwaar getroffen kleine tuinders. Op 22 jan. 1925 werd hij bestuurslid van de plaatselijke tuindersorganisatie, de LTB en hij heeft hierin zitting ge had tot 9 jan. 1958. Op 5 mei 1938 werd hij bestuurslid van de Coöp. Boerenleenbank, waarvan sinds 6 juli 1943 als secretaris van het be stuur. Sedert 5 nov. 1948 is de heer Hogenboom ook opgenomen in het bestuur Stichting Drinkwaterleiding „De Drie Gemeenten". Voorts noem de spr. nog zijn activiteit in de ge meentelijke commissie Georgani seerd Overleg in zake ambtenaars- zaken. Toewijding „Al deze taken hebt U op onopval lende wijze, met toewijding en inzet van Uw gehele persoon verricht.". Het was spr. derhalve een groot ge noegen te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Hogenboom de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau te verlenen. Met enkele woor den van gelukwens en waardering spelde burgemeester de heer Hogen boom de onderscheiding op, en vroeg daarbij de echtgenote van de heer Hogenboom voor het forum der Raad te willen verschijnen om te delen in de eer aan haar man verleend. De waardering van het gemeente bestuur aan mevr. Hogenboom ver tolkte burgemeester door het aanbie den van een met gouddraad omspan nen grote doos bonbons. Gelukwensen Intussen werd aan de raadszaal een meer feestelijk karakter gegeven door het plaatsen van vazen met bloemen op de tafels, Hierna werd aan allen gelegenheid gegeven de hr. Hogenboom met de verleende onder scheiding geluk te wensen. Namens de KVP-fractie sprak de he^r J. S. Wagenaar een welgemeende geluk wens uit, waarin hij drie eigenschap pen in de heer Hogenboom roemde n.l. een goed en nauwkeurig luiste raar, een weloverwogen mening met een onveranderlijk standpunt van „j. is ja en nee is nee", en tenslot te zijn te waarderen geslotenheid, waar het de geheimhouding betreft. Namens de Prot. Jhr. groepering sprak de heer Pi v. d. Velden een gelukwens. In zijn dankwoord'rele veerde de heer Hogenboom enkele voorvallen uit zijn ambtsperiode, en na tevens dank gebracht te hebben voor de gesproken waarderende woorden, verzocht hij aan de voorz. der Raad zijn dank aan H.M. de Ko ningin voor de verleende onderschei ding te willen overbrengen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 6