ZATERDAG 27 JANUARI 1962 DE LEIDSF COURANT Plaatje van oudste prinsessen Legaat van 2 miljoen voor hervormde bejaarden Een erflater in Nederland heeft aan de diaconie van de Hervormde gemeente te Den Haag een bedrag van 2 miljoen gulden gelegateerd, onder voorwaarde, dat het geld wordt besteed voor de huisvesting en verzorging van bejaarden. Men kent de juiste inhoud van het testa ment nog niet, maar de nalatenschap is drie miljoen gulden groot. Van 't Haagse legaat moeten waarschijnlijk nog enkele kleinere legaten en suc cessierechten worden betaald. de enige echte voor mensen die kwaliteit verlangen! (Advertentie) Uitslag groslijststemming K.V.P. voor Prov. Staten BEGRAFENIS VAN TWEEDE KAMERLID J. M. PETERS De begrafenis van het Tweede Ka merlid de heer J. M. Peeters zal op 30 januari plaatsvinden op het R.K. kerkhof te Roosteren. Om 11 uur wordt in de parochiekerk in Rooste- Uitslag groslijststemming kandidaten voor de Provinciale Staten in de ren een plechtige Mis van Requiem gecombineerde Statenkringen Delft, Dordrecht, Gouda Leiden en Ridder- opgedragen, kerk. Totaal uitgebrachte geldige stemmen: 10.836, waarvan op: S. Menken te Leiden 6.367 F. J. G. Spieksma, Rijswijk 107 A. C. A. Deerenberg, Schoonh. 518 A. P.J. v.d. Weijden, Zevenhoven 1225 M. P. A. Meissen, Wateringen 445 mevr. Rohling-v. Spanje 80 (Wassenaar) L. Jacobs, Oude Tonge 156 P. S. v. Leeuwen, Noordwijkerh. A. Q. C. v. Ruiten, Gouda mevr. Berends-v.d. Eist, Monster C. P. Vergouwen, Voorhout J. Th. Spitters, Delft P. A. Damme, Hellevoetsluis P. J. Verhoef, Barwoutswaarder A. N. J. Veenhuizen, Dordrecht C. E. v.d. Berg, Wassenaar mevr. De Groot-Hoonhout, Gouda mevr. v. Gent-de Ridder (Vlaardingen) A. W. de Groot, Voorhout Th. J. Arts, Gouda J. A. Detmers, Zoeterwoude L. P. Duyvestein, Loosduinen P. J. D. Fransen, Dordrecht J. A. M. van Zonneveld, Leiden Diner diplomaten in Kon. paleis In,de troonzaal van het Koninklijk Paleis te Amsterdam hebben H M. koningin Julina en prins Bernhard gisteravond het eerste van de twee diplomatendiners gegeven. Met de koningin en de prins hebben mede aangezeten de prinsessen Beatrix en Irene, minister mr. J. M. A. H. Luns en mevrouw E. C. Luns-geboren ba ronesse van Heemstra, alsmede 24 ambassadeurs, vijf gezanten, 'n zaak gelastigde en twee tijdelijke zaakge lastigden. De meeste leden van het corps di plomatique werden vergezeld van hun echtgenote. De muzikale omlijs ting tijdens het diner werd verzorgd door een strijkje van de Koninklijke Militaire Kapel. De diplomatieke vertegenwoordi gers, die ran het diner hebben aan gezeten, waren de ambassadeurs van vele landen. De a.s. stijging der AOW-pensioenen 156 282 OP 1 juli 1962 zal het AOW-pen- 62 sioen voor gehuwden vermoedelijk 76 stijgen tot 2304 gulden en voor on- 251 gehuwden tot 1476 gulden per jaar. 111 Dit blijkt uit een berekening, die het 37 secretariaat van het Ned. Kath. 189 Werkgeversverbond zij het onder 193 voorbehoud heeft gemaakt. 18 In deze brekening is niet alleen 20 rekening gehouden met de voorge le nomen verhoging van 15 procent op die datum, maar tevens met een 74 stijging, die het gevolg zal zijn van 178 het verder oplopen van het loon- 265 indexcijfer en van de voorgestelde 66 huurverhoging. Per 1 december jl. zijn de uitke ringen i.v.m. de stijging van de r- loonindex verhoogd van 1794 tot Door toepassing van een punten- 1872 gulden v00r gehuwden en van stelsel komt er geen verschuiving in 1134 tot 1182 gulden voor ongehuw- In het koninklijk paleis op de Dam in Amsterdam hebben H.M. de Koningin de volgorde. 19 kandidaten zullen ïes en Z.K.H. de Prins het Corps Diplomatique een diner aangeboden. Foto: de op de officiële lijst worden geplaatst. j11c. fnt ;.irif iqfi9 nnnipnw aankomst van de prinsessen Beatrix en Irene. aen' aus tot 1 3U™ 1--1 °Pmeuw Koninklijk paar naar diplomatendiner Kort geding over reis-in-burger naar Nieuw-Guinea uitgesteld Dagvaarding betreft slechts één militair In onze editie van gisteren bericht ten wij over een kort geding, dat De sekretaris van de Provinciale Centrale, H. J. VAN MIL. het paspoort wordt verwijderd en dat dit paspoort binnen 24 uur wordt teruggebracht naar de gemeente-se cretarie in Amsterdam, v/aar dit is afgegeven, met de opdracht het on geldig te maken. Verder stelt hij de Duizend percent voor Kurhausaandelen De Haagse maatschappij tot ex- met 3 procent zal stijgen. In deze periode zullen namelijk ongeveer 200 c.a.o.'s, waaronder die van een aantal grote bedrijfstakken en gel dende voor circa 1 m^joen werkne mers, worden herzien. Blijkt 't loon- indexcijfer op 1 juni 1962 inderdaad met tenminste 3 procent te zijn ge stegen, dan zal het a.o.w.-pensioen voor gehuwden tot 1932 en voor on- gehuwden tot 1218 gulden worden verhoogd. Tevens kan worden verwacht, dat ook de a.o.w.-trekkers weer 'n huur- compensatie zullen ontvangen, wan neer de huren per 1 juli 1962 met 10 procent worden verhoogd. Uitgaande door een aantal militairen zou zijn eis' dat een nie.uw Paspoort wordt ploitjitie van onroerende goederen aangespannen tegen de Staat, om- afgeven, waarin een foto ia vast- De Landbank, een dochtermaat- dat 7ii weiveren als burver te wor gehecht van de militair, gekleed in schappij van de Verenigde Aanne- - dên a tSen n r Só-Guto militair tenue. Ook wordt geeist, dat mersbedrijven v.h. R Zwolsman, van de grootte van vorige huureom- aen uitgezonden naar meuw uuinea. de mii;tair in mjijtair tenue naar heeft een hod eedaan on de aande- Pensaties veronderstelt het secreta- komen vïsïYesEfn dat hetsUchte Niemv-Guinea reist en daarbij in zijn Ien van de Exptótatte Latschïpp'j "aat het NK^' dat o^^n militair gaat Zijn vertrek bezlt heeft de identiteitskaart, die Scheveningen, de bezitster van oa. den een compensatie van 70 gulden naar^^euw-Guinea is'uitgesteld Het verelst 15 mgevolgedeconvent.es het Kurhaus en do Scheveningse de ongehuwden een compensatie van "aa h",1,1, van Genève. Op overtreding dient - Dier Het bod bedraagt 1000 percent 65 Widen zullen ontvangen. De uit- kort geding behoeft daardoor niet .„„„TV,, P_ie_r- «et DOd bedraagt lOOO Percent k tij dan tot 2004 resp op korte termijn te worden behan deld. Het is nu vastgesteld op 1 fe bruari. Het kort geding is uitgesteld op verzoek van de raadsman van de staat, nadat aan de betrokken mili tair uitstel van vertrek was verleend tot 15 februari. De andere militairen die tot het contingent behoren zul-- len op 1, 2 of 3 februari naar Nieuw- Guinea vertrekken. De zaak is aanhangig gemaakt door de vader van een dienstplichtig mi litair die minderjarig is, de heer Lin- aldus de dagvarding - een dwangsom Voor de gewone aandelen en 8000 £fjinge?j stilSen dan tot 2004 resp' gesteld te worden van 10 miljoen TO01. de oprichtersbewijzen. De 1284 Widen Per Jaar- Landbank heeft reeds een belang- rijk aandelenpakket en oprichters- bewijzen van de E.M.S. in het bezit. De raad van beheer van de E.M.S. acht het een aanvaardbaar bod. De Landbank heeft verzekerd de ex ploitatie van Kurhaus en Pier te zul len voortzetten en zo mogelijk uit te breiden. Het bestuur van de Land bank zal toetreden tot de raad van bestuur van de E.M.S. Het geplaatste aandelenkapitaal gulden. Meer dan 100 merken RAI-tentoonstelling van bedrijfsauto's Meer dan honderd verschillende /POTTERS J I..LINIA In het koninklijk paleis op de Dam hebben H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins het Corps Diplomatique een diner aangeboden. Foto: Bij aankomst hielp de prins zijn gemalin bij het uitstappen. (Advertentie) deman in Amsterdam. In de dag- merken uit elf landen zullen te zien 1 vaarding staat vermeld dat hy (de 2yn d 45 EAi.tentoonstelling Yan da E.M.S. bedraagt 1.575.000 gul- militair) een paspoort heeft gekre- v«n b£drijfsautomobieien, die van 22 deF' De vennootschap exploiteert in gen waarin ten onrechte staat dat hij februart tJot en met 4 m^art in Am_ Scheveningen o x. het Palace Hote ryksambtenaar is. De militair heeft ,.„dam wordt „houden ne RAI met 250 hedden, Hotel Kurhaus met geen beroep, omdat hij direct na zijn schrijft dit grotegaantal m'erken toe 220'J P,ra^d Hotel met vijfhon- NieUW K.R.O.-beStUUrslld schoolopleiding in militaire dienst is aan de door6de ontwikkeling van de derd' «f?1Rau,;h ,me,t 64 ™.het gegaan. Hjj wil niet in burgerkle- - - - - - Wnfoi ren worden vervoerd. Hij acht dit on- Euromarkt toegenomen belangstel- s,av°y H9tel me4 honderd brfden, ling bij de Franse en de Italiaanse alsmede de pier, het Kurhaus Payil- Drs. G. van Lieshout, uit Rijswijk rechtmatig omdat hij dan wordt be- auto-industrie voor d* Nederlandse \oe?> Circusgebouw en een win- (Z..H.), staatkudig redacteur van ~'t roofd van de bescherming van de markt Qp deze expositie zullen de kelgalery De E.M.S. heeft ook ndeel dagblad f>Het Binnenhof" in Den eerste plaats staan. Daarna komen conventies van Genève (die o.m. de Nederlandse merken in getal op de rechten van een krijgsgevangene re- - gelen). De conventie i Indonesië ondertekend. Hij meent, dat hij het recht heeft zich hierop te beroepen, omdat een da£ van het strand in huur. Haag en voorzitter van het landelijk De gemeente s-Gravenhage bezit bestuur van de „Katholieke Neder- ook door West-Duitsland (18 merken), Enge- nominaal 325.000 gulden aandelen in landse Journalistenkring", zal namens land (15), Ver. Staten (8), Frank- de maatschappij sinds is besloten de deze organisatie zitting nemen in rijk (7), Italië (5), België (3), Zwe- erfpacht van de grond, waarop de het bestuur van de KRO. In deze (3), Tsjecho-Slowakije (2) en eigendommen van de E.M.S. staan, functie volgt hij de heer A. L. G. M. van Oorschot op. aantal landen, waar het vliegtuig Oostenrijk en Oost-Dvitsland (elk 1) tot 1989 te verlengen, naar Nieuw-Guinea moet landen, heeft geweigerd, Nederlandse mili tairen bestemd voor Nieuw-Guinea op hun vliegvelden toe te laten. De vader eist namens de zoon. dat de aanduiding „rijksambtenaar" uit Marine kreeg een nieuw Haags gebouw SMALDEEL I OP OEFENREIS Smaldeel I, het opleidingssmaldeel van de Koninklijke Marine, onder bevel van commandeur H. M. v. d. Wall Bake en bestaande uit hr. ms. jager Overijssel, hr. ms. fregat De Bitter, hr. ms. fregat De Zeeuw, hr. ms. onderzeeboot Walrus en hr. ms. onderzeeboot Zwaardvis, zal op 29 januari a.s. uit Nederland vertrek ken voor een oefenreis van 2 maan den naar de Middellandse zee. Gedurende deze tijd zal o.m. in de omgeving van Malta worden ge oefend met vliegtuigen van Suadron 320 van de marineluchtvaartdienst, welke daartoe op het Britse marine vliegkamp Halfar van genoemd eiland zullen worden gestationeerd. Voorts zal het smaldeel medio maart, met uitzondering van hr. ms. Zwaardvis, welke bodem dan naar Nederland terugkeert, deelnemen aan de NATO-oefening „Dawn Bree ze VII", welke ten westen van Gi braltar zal worden gehouden. Gedurende de oefenreis zullen enige havens in het Middellandse zeegebied worden aangedaan, waar onder Barcelona, Malta en Gibraltar. Het smaldeel wordt eind maart-be gin april weer in Nederland terug verwacht. Gisteren is aan de Koningin Marialaan in Den Haag het nieuwe gebouw van het ministerie van defensie geopend waarin de afdeling marine is ondergebracht. De foto geeft ons een kijkje in de hal van het gebouw, waar een borstbeeld van luit-admiraal Maarten Harpertszoon Tromp een plaats heeft gekregen. Men wacht maar af op de gestrande „Gladonia" De oudste matrozen van de ge strande Britse kustvaarder „Glado nia", William Davies en Allen Prior die voorlopig in Hoek van Holland logeren, zijn gisteren even terug ge weest op hun schip. De wetenschap dat nog vier man aan boord waren en zij zelf in ledigheid rondliepen, werd voor hen een te grote kwel ling. Maar hun hulp was nog niet no dig. In verband met het weer name lijk konden aan boord gisteren alleen nog maar voorbereidende werkzaam heden voor de definitieve berging worden gedaan. Op zee gingen gisteren de „Bruin- visch" en de „Zeeleeuw", de beide bergingsvaartuigen, weer op verken ning. Maar de grondzeeën waren nog te sterk om een anker-verbinding tot stand te brengen. Een nieuwe inspectie heeft aange toond, dat bij de stranding niet al leen de roerkoning is afgebroken, maar dat zelfs het gehele roer is weggeslagen. De schroef werd na het vastlopen verbogen. De motor staat nu uiteraard al enige tijd stil. Ook de 25-jarige chef-machinist van de „Gladonia", Alex Guild, is nu van boord gegaan. De bergingsploeg van Van der Tak nam hem gistermid dag mee naar Hoek van Holland, waar hij de nacht heeft doorgebracht. Hij zou vanmorgen naar de kust vaarder terug keren. Daar zijn nu dus nog maar drie mannen aan boord: de kapitein, de eerste stuur man en een andere machinist. Varkens in niet De Almelose Kantonrechter, dr. J. Greebe, heeft gisteren J. W. uit Vorden, J. O. uit Holten en T. L. S. uit Raalte veroordeeld tot elk f 75 boete of vijftien dagen hechtenis, om dat ze varkens hadden vervoerd in niet volgens de eisen ontsmette wa gens. Dit in strijd met de mond- en klauwzeerbepalingen. De officier van Justitie, mr. J. Ha- zewinkel, had dezelfde straffen ge ëist JONGETJE VELDBONKEN TE UITHOORN Donderdagmiddag is het driejarig zoontje Peter van de familie V., wo nende in de spoorwegwoning aan de Zijdelweg in Uithoorn, in een langs de weg lopende sloot verdronken. Het kind moet spelenderwijs te wa ter geraakt zijn. Het werd vrij spoe dig gemist, doch toen de vader die op onderzoek was uitgedaan, zijn zoontje in het water vond, bleek het reeds te laat te zijn. Verdere uitbreiding mond- en klauwzeer Sinds 16 januari is het aantal met mond- en klauwzeer besmette vee houderijbedrijven toegenomen van 334 tot 463, zo deelt het ministerie van landbouw en visserij mede. Nieuwe gevallen hebben zich ook nu voorgedaan in Gelderland en Lim burg en verder in Noord Brabant, Utrecht en Drenthe. Twee gevallen werden in het oosten van Zuid-Hol land geconstateerd. De aantallen der dieren, die sinds 't begin van de epidemie wegens de ziekte geslacht zijn, zijn nu (cijfers van 16 jan. tussen haakjes) 18.850 (14.325) varkens, 830 (798) runderen, 285 (253) schapen, 5 (5) geiten. Kantonrechter bestraft vervoer van varkens De kantonrechter in Utrecht, mr. J. van Konijnenburg heeft gistermid dag vyf varkenshouders veroordeeld die het verbod om varkens te ver voeren hadden overtreden. Een der gelijk verbod, dat nog steeds van kracht is, is uitgevaardigd in ver band met mond- en klauwzeer on der het vee. Alle verdachten werden veroordeeld tot een week hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en boeten die variër- den van f 50 tot f 100. De verdachten waren afkomstig uit Lopik, Kamerik en Mijdrecht. De officier van justitie zei, dat de regering niet zonder noodzaak tot instelling van een dergelijk verbod is overgegaan. Hij achtte duidelijk straffen op zijn plaats. De kanton rechter was het hier volkomen mee eens, hij zei een voorbeeld te willen stellen.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 7