Oncler ohó cfezecjd Mevrouw Nhu windt mannen van Vietnam om haar pink BB behoort tot best geklede vrouwen Bent Uprettig in de omgang Brief uit= Schoonzuster van president Diem Verkeerde eetgewoonte kan rode neus veroorzaken Mevrouw Doorsnee weet het Men kan niet alles weten Mevrouw Ngo Dlnh Nhu, de schoonzuster van de president van Zuid Vietnam, is reeds achttien jaar getrouwd en zy heeft een dochter van zestien, maar zy ziet er uit als een meisje van even over de twintig jaar. Zij is tenger en parmantig en zij heeft een paar grote donkere ogen. Zy is 'n van de voor vechtsters tot verbetering van het lot van de vrouw in het Verre Oosten. En zy kan hier inderdaad veel voor doen want haar echtgenoot is de persoonlijke adviseur van president Diem van Zuid Vietnam. succes, want zij heeft vele ingewor telde voorrechten van de man kunnen wegnemen ondanks alle protesten. Als Christen in een Boeddhistisch land staat zy bloot aan veel geroddel en kritiek. Men zegt bijvoorbeeld, o.m., dat zy bezittingen heeft in Europa en Zuid Amerika en dat zij een enorm kapitaal op een Europese bank heeft. Mevrouw Nhu stelt zich altijd met veel kracht teweér tegen dergelijke roddelpraatjes maar niet altijd glim- „Kuisheidswet" om prostitutie te bestrijden Mevrouw Nhu heeft kortgeleden een vrywillig vrouwenlegioen gesticht. Haar eerste recruten - vierhonderd vrijwilligsters - paradeerden onlangs voor het gemeentehuis van Saigon in sierlijke uniformjaponnen met kegel vormige strohoeden. Zij moeten hel pen in de stry'd tegen de communisti sche terroristen. Dank zy mevrouw Nhu is er in Zuid Vietnam ook een kuisheidswet" tot stand gekomen. Een wet, waarbij allerlei maatregelen mogelijk zijn om de prostitutie te be strijden. De wet verbiedt de Vietnam- se mannen o.m. zonder echtgenote in een nachtclub te gaan en buitenlan ders zijn verplicht eerst hun paspoort te tonen. Tegenstrijdig Ook heeft mevrouw Nhu de strijd aangebonden tegen het oude systeem van concubinaat 'in Vietnam en met Wat is«l Financiële zijde van huwelijksdag Jules: ,,Zeg Jet, ik vind dat het met die voorbereidingen voor ons hu welijk de verkeerde kant opgaat. Jy hebt het over zes bruidsmeisjes, een kleine honderd gasten en een receptie in een hotel maar volgens my is dat alleen maar om de buurt de ogen uit te steken. Het is weggegooid geld. Bovendien past een dergelijke luxueu ze bruiloft helemaal niet bij onze stand en die van onze vrienden". Jet: „Hoe kun je nu zo praten? Het is niet waar. Ik wil geen armoedige bruiloft en het lijkt wel of je helemaal geen rekening houdt met mijn gevoe lens. Ik heb altijd van een mooie brui loft gedroomd. Dat doet trouwens elk meisje. Twee bruidsmeisjes vind ik beslist niet genoeg. Trouwens, jij hoeft het niet te betalen en als mijn ouders alles wat ik wens willen geven, waar om ben jij er dan op tegen?" Wie heeft gelijk - Jet of Jules? ANTWOORD: Jules is verstandiger dan Jet. De protesten van Jet zijn kin- derlyk en bovendien niet juist. Mensen, die haar zouden minachten, om dat zy een eenvoudige bruiloft houdt, zijn voor het toekomstige jonge echt paar helemaal niet belangryk. Boven dien is het verkeerd geld te verkwis ten ook al wordt het dan geschonken. Als Jet echt van Jules houdt zal zfl aandacht moeten schenken aan zjjn standpunt en zal zij haar eisen lager moeten stellen! lachend. Journalisten uit het westen, die in Vietnam op bezoek komen, vin den mevrouw Nhu nogal raadselach tig en tegenstrijdig vqn aard. Zy ge looft in de vrijheid voor vrouwen maar zij geeft er keer op keer bljjk van niet te weten wat persvrijheid is, zo zeg gen zy. En daar is ook wel wat var waar. Zo heeft zy enkele malen be paalde journalisten uitgenodigd com mentaar te leveren op de politiek van haar land maar als dat commentaar haar goedkeuring niet kon wegdragen zei zy: ,,Als u ons niet kunt aanmoe digen is het beter ons ook niet te ont moedigen". Dat journalisten na zulke ervaringen tot de conclusie komen, dat het moeilijk is het de vrouwen naar de zin te maken, of dat nu in het oos ten of het westen is, spreekt vanzelf... GLORIA GORDON door Bardot is plotseling geen nozem meer „Sedert Brigitte Bardot over haar nozemra^c heen is, is zij gaan beho ren tot de best geklede jonge vrouwen van Parijs", zo zegt een bekend Frans tydschrift en daar is veel van waar. Toen Brigitte nog in haar zgn. no zemjaren was, waren haar woelige haar, haar superstrakke spijkerbroe ken en laag uitgesneden ruitjesjapon nen het voorbeeld voor vele meisjes in Parys. Maar thans geeft zy de mode aan voor de uitgaande Parijse jonge vrouw. Haar wat uniformachti ge kledy wordt bijvoorbeeld vry al gemeen gedragen door de meer ge fortuneerde meisjes. Over het algemeen zijn de jonge Franyaises, BB inbegrepen, nogal conservatief en ingetogen van aard. Zy houden van grijs flanel voor over dag en van zwart voor de avond. Zij zijn enthousiast over goede stoffen en eenvoudige accessoires en zij hebben een hekel aan opgedirkte japonnen, witte tule en parels. Zy dragen daar entegen massa's gouden sieraden. Fa voriet is bij hen ook de ceintuur, die zeer strak om het middel sluit en zij geven niets om de door de haute cou ture zo hoog geprezen losjes geknoop te ceintuurs. avondjaponnen, bij voorkeur met een laag uitgesneden rug. Eén van Bri- gittes laatste aankopen, wat kleding b-treft, is ingeslagen als een bom. Het is een grys flanellen mantel met een kraag die de indruk vestigt uit twee delen te bestaan. De knopen, zakken en zomen zijn zo aangebracht, dat de indruk van een kort jasje wordt gevestigd terwijl de rok iets geert Ir de winkel van Jacques Heim, in de af deling teeners, die o.m. gespeciali seerd is in avondjaponnen in de tra ditionele wufte styl, is men tot de ont dekking gekomen, dat de jonge meis jes nu liever zgn sofistische japon nen dragen. Het zijn geborduurde ja ponnen, die tot nu toe alleen bestemd waren voor de oudere vrouwen. Zy houden ook van zwart en dragen een zeer lichte make-up alleen wat ogen- schaduw en geen lippenstift. Grijs flanel De meeste jonge Franse meisjes kiezen grijs flanellen mantels, bijpas sende grijs flanellen japonnen en con servatief uitziende combinaties, zoals een grijs flanellen rok met een bruin zijden blouse. Zij kiezen ook zwarte Mannen maken zich nooit zoveel zorgen over de kleur van hun neus maar vrouwen des te meer. De eige naresse Vein een rode neus b.v. zal ongetwij feld de poederdons flink gebruiken om dit schoonheidsfoutje zo veel mogejyk te verhel pen. Vooi het ontstaan van een rode neus zijn vele oorzaaen aan te geven. Dt vier meest voorkomende zijn ech ter wel: koud weer, al cohol, ongezonde huid en catarre (ontsteking van het slijmvlies), dikwijls gecombineerd met de een of andere spijsverteringsmoeilrjk- heid. Aan een rode neus tengevolge van de kou is uiteraard weinig te doen, maar als de ro de neus een gevolg is Wat de dokter er van zegt van een constant ont stoken slijmvlies, kan de dokter er zeker wat aan doen. Hij zal de patiënt dan vermoede lijk wel verwijzen naar een neus-, keel- en oorarts. Een vaak voor komende oorzaak van roodheid van de neus is echter wel dyspepsie (slechte spijsverte ring). Ook hieraan kan de dokter veel doen maar er blijven altijd gevallen over waar voor de dokter ook geen oplossing weet. Wel is het in het al gemeen in dergelijke -aq uieezpuBJ uajivAaS paalde voedingsstof fen te vermijden, zoals augurken, azijn en zu re pruimen. Bovendien kan er met goede cos metische middelen veel verholpen worden. Vooral voor jonge meisjes is het goed de ze middelen te gebrui ken. Een rode neus kan namelijk gemakkelijk een ernstig minder waardigheidsgevoel kweken. Adviezen van een kinderpsycholoog Als uw zoontje van vyf jaar niet in staat schynt iets goed te onthouden of te Ieren hij kan byv. eenvoudige versjes niet onmiddellijk nazeggen, kan het alfabet niet onthouden of kan moeilijk tot tien tellen - besteedt er dan geen uren aan hem dit te leren. Leg evenmin de nadruk op zyn dom heid in het byzyn van anderen en maak ook geen aanmerking op zyn luiheid of ongeïnteresseerdheid. Bekijk het probleem verstandig en bedenk, dat indien h\j anders normaal is, hy u ongetwijfeld een beetje voor de gek houdt. Hy weet al deze dingen heel goed en kan ze inderdaad wel in een paar minuten leren. Maar hij heeft er om een of andere reden eenvoudig geen zin in. Het interesseert hem nog te weinig. Hij vindt zijn spelletjes en zijn vriendjes veel belangrijker. In dien hij al naar school gaat, heeft hij voor die dag reeds genoeg gedaan en dit maakt hij op zijn eigen wjjze dui delijk. Geef uw pogingen dus maar op en heb vertrouwen in zyn natuurlijke wens om een beetje meer te leren. Het komt later allemaal wel in orde! „Ik zeg altiid maar waarom zou je je druk maken! Leef vandaag en morgen zal wel voor zichzelf zorgen.** Een van de moeilijkste dingen is ongetwijfeld de omgang tussen man en vrouw. Een vrouw kan een uitstekende kokklh zijn, een fantastische huisvrouw en een charmante gastvrouw maar veel komt er toch op aan hoe zij weet om te gaan met haar man. Het gaat vaak om kleinigheden maar kleinig heden, die veel vrouwen graag ontgaan. Een kleine test kan misschien dienstig zijn om na te gaan of men al of niet tekortschiet. Uit de wjjze, waarop onderstaande vragen worden beantwoord kan men min of meer opmaken of men wel of niet aangenaam in de omgang is. Hier ^ijn de vragen 1 Als u 's morgens met uw man een kleine onenigheid heeft gehad: a. Telefoneert u dan uw man op zijn werk en zegt u hem, dat het u spijt en dat u het weer goed wilt ma ken? b. Maakt u 's avonds zyn lievelings gerechtje klaar zonder terug te ko men op de ruzie? c. Behandelt u hem njet een soort ijzige beleefdheid tot hij zijn excu ses maakt? 2 Welke datum betekent voor u het meest: a: de dag waarop u uw man leerde kennen? b Uw trouwdag? c Vakantiedagen of feestdagen? Links: cocktailjapon in zwarte crepe, van voren hoog gesloten en van achteren laag uitgesneden. Zeer nieuw is de ketting van zwar te gitten die op de rug hangt Rechts: een zwarte ui* gaans ja pon, "bezaaid met zwarte lovertjes. In tegenstelling tot het materiaal is het modél zeer eenvoudig. 3 Zou u na een feest bij u thuis: a. Naar bed gaan en 's morgens de boel afwassen? b Opblijven om eerst de boel wat op té redderen? c Er op staan, dat ook uw man opbljjft en u helpt bij de afwas? 4 Hoe verschijnt u by het ontbijt?: a In een duster en met gekamde haren? b Helemaal gekleed en babbe lend? c In een ochtendjas met onge kamd haar en zwijgzaam? 5 De knutsel- of werkkamer van uw man ziet er slordig uit. Wat doet u: a. Er niets van zeggen? b Stiekum opruimen als hij er niet is? c Hem opdragen zelf de rommel op te rui- 6 Wat zij uw gevoelens ten aanzien van de vrienden van uw man: a Vindt u ze net zo aardig als uw vriendin nen? b Tolereert u ze? c Vindt u, dat ze een slechte invloed hebben op uw man? 7 Uw echtgenoot is verdiept in een boek en u hebt niets omhande. a Zoekt u dan ook een boek of een tyd- schrift? b Gaat u naar de keuken en voelt u zich verwaarloosd? c Praat u 8 U hebt een afspraak met uw man gemaakt voor een lunch in een res taurant. a. Verzorgt u uw uiterlyk een beetje extra? b Verschrjnt u er zoals u er normaal uitziet? c Doet u niets dan praten over die nare ochtend die u gehad hebt? 10 Als uw man mensen inviteert rustig bijkomen? b Stuurt u hem met- a Laat u hem dan een halfuurtje een op de kinderen af en vertelt u hem wat zij zoal hebben uitgehaald? c Laat u hem een karweitje doen? 10 Als uw man mensen inviteert voor een gezellig avondje en hij heeft ij hiervan niet tijdig op de hoogte ge bracht hoewel er genoeg eten en drin ken in huis is: a Bent u dan boos om dat hij u niet gewaarschuwd heeft? b Voelt u zich ongelukkig omdat de kamer er slordig uitziet? c Bent u blij met het onverwachte bezoek? Punten tellen Vragen 1, 2 en 3: u krijgt vyf punten b en niets voor een c. Vragen 1, 2 en 3: u krygt vyf punten voor elke a, vier punten voor elke en niets voor een c. Vragen 7 en 9: u krijgt vijf punten voor elke a, voor b en c antwoorden echter geen punten. Vraag 8: Voor a vyf punten, voor b drie punten en voor c niets. Vraag 10 Voor c vyf punten, a en b- antwoorden niets. Uitslag Indien u 30 tot 50 punten heeft behaald is u zonder twijfel een vrouw met bijzonder prettige omgaiigsvor men. Tussen de 20 en 30 punten: u bent een prettige levensgezellin hoe wel u wel eens wat vervelend kuni doen. Tussen 10 en 20 punten: Hel wordt tyd, dat u wat meer aan de goede omgangsvormen gaat denken. Dit laatste geldt uitaard nog meer voor hen, die minder dan 10 punten hebben behaald Kloven in handen Als uw handen kloven vertonen ty- dens koud weer verdient het aanbe veling buiten altijd handschoenen te dragen. Bovendien moet u 's morgens voor u iets doet waardoor uw handen nat worden, uw handen invetten met een beschermende crème. Ook kan men wat boorwater en glycerine met elkaar vermengen en daarmee de han den inwrijven. Tenslotte is het raad zaam de handen regelmatig af te dro gen met een dikke vochtopnemende handdoek. Theevlekken Theevlekken in een tapijt kunnen het beste verwyderd worden met wat gly cerine. Wrijf de vlekken er goed mee in. Laat de glycerine een nacht zitten en spons de vlek 's morgens af met een zeeploos reinigingsmiddel. Verzilverde theepot Een verzilverde theepot geeft nogal eens moeilijkheden als deze gereinigd moet worden. De beste methode is de theepot te vullen met heet water, w -arin wat borax gedaan is. Even roe ren en dan een uur laten staan. Daar na de pot goed uitspoelen alvorens men weer thee gaat zetten. Ballpointvlekken Ballpointvlekken op materiaal van plastic kunnen goed verwyderd wor den met wat brandspiritus. Men moet er echter voor waken niet te hard te wrijven aangezien anders de kleur van het plasticmateriaal kan worden aan getast. VLEKKEN Vlekken op gelakte tafels kunnen bestreden worden met brandspiritus. Neem daarvoor een flinke prop watten en doe er een linnen lapje omheen. Druppel wat spiritus op dit lapje en wrijf vervolgens over de vlekken, van de rand naar het midden. Tenslotte moet de tafel worden opgewreven met wat kleurloze was. Naadloze kous verovert Europese markt Op stormachtige wijze heeft de naadloze dameskous zich populair g. maakt bij de Europese vrouw. Dit heeft er zelfs toe geleid, dat de kou senindustrie zich belangrijk moest om schakelen om aan de grote vraag te kunnen voldoen. Een tweede belangrijke aangelegen heid voor de Europese kousen indus trie was de prysveriaglng van nylon eu perion, wat tot belangrijke prijsver lagingen aanleiding heeft gegeven en de zgn. goedkope nylonkous in massa op de markt heeft gebracht. Ver wacht wordt, dat vooral dit laatste het gebruik van nylonkousen nog ho ger zal opvoeren, in enige landen is hc gebruik zelfs gestegen boven het Amerikaanse gemiddelde zoals bij voorbeeld Ln Duitsland, waar de vrou wen gemiddeld zeventien paar kouse^ per jaar kopen zoals statistisch is be rekend. Men verwacht in Duitsland, dat dit aantal de komende jaren nog zal toenemen tot ongeveer 24 paar per vrouw (boven 14 jaar) per jaar!. Hoe populair de naadloze nylonkous op het ogenblik is, moge blijken uit het feit, dat in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk 60 tot ruim 70 pet van de totale produkie dameskousen oestaat uit naadloze nylons. In Duits iand is het percentage zelfs de 72 pet overschreden. Als men dan tenslotte nog v/eei dat ir vele fabrieken de aan gekochte rondbreimachines voor de vervaardiging van naadloze nylons nog niet konden worden geïnstalleerd, is dit ongetwijfeld nog een reden te meer om zich te verbazen over de bijzonder snelle popularisering van de naadloze damesnylonkous.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 8