Liberiaanse tanker met 83.600 ton ruwe olie binnengeloodst Regering steunt KLM met geld en onderhandelingen RADICALE OPRUIMING Gevangenisstraf geëist tegen echtpaar dat zich vergreep aan 14-jarig meisje Scheepsberichten Wilt U iets weten? VRIJDAG 19 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA II Gigantisch harwei in Europoort RECORD VOOR DE MAASSTAD Dagen van confereren zijn vooraf gegaan aan de aankomst gistermiddag van een der grootste tankers ter we reld, de Frisia, in de nieuwe Euro poort. De Liberiaanse reus, draagvermo gen 85.569 ton, was namelijk het grootste schip, dat ooit zijn weg naar het Rotterdamse havengebied heeft gezocht. En in zijn 56 ladingtanks droeg hij een hoeveelheid ruwe olie van 83.600 ton, wat eveneens een nieuw record voor de Maasstad be tekende. Bron van zorg. Deze gigantische getallen zijn in de laatste dagen een bron van zorg geweest voor de autoriteiten, die bij de Rijkswaterstaat, de haven- en loodsdiensten zijn betrokken. Want de ruim 83.000 ton olie bracht de Frjsia op een diepgang van 13.90 m. en dat betekende dat er zelfs bij hoog water bij het binnenlopen naar Hoek van Holland onder de kiel vaak geen ruimere marge was dan slechts en kele meters. Tot enkele uren voor de aankomst is er dan ook voortdurend overleg geweest tussen Rijkswaterstaat, het Loodswezen en de Havendienst, werden er voortdurend peilingen verricht en bleef men ook baggeren op de „drempel" tussen de Nieuwe Waterweg en de Europoort, alvorens Afvloeiing personeel De regering is voornemens de KLM financiële steun te verlenen. Intus sen zal er door de minister van Ver keer en Waterstaat, drs. H. A. Kort hals, overleg worden gepleegd met zijn collega's uit Italië, Frankrijk, Beligë, W.-Duitsland of de KLM kan deelnemen aan de onderhandelingen over de instelling van een Air-Union. Het is de bedoeling, dat in dit or gaan, de luchtvaartmaatschappijen zullen samenwerken. De regering is van mening, dat de samenwerking in deze Air-Union zich niet kan be perken tot een aanpassing aan el- kaars dienstregeling. Dit alles is medegedeeld door de minister-president, prof. De Quay, die eveneens sprak over bezuinigings maatregelen. Men zal tijdelijk een aantal activiteiten inkrimpen, die niets te maken hebben met veilig heid, produktie of dienstbetoon. Er hebben zich bij de afstoting van het personeel, die door de min.-president wordt toegejuicht, geen moeilijkhe den voorgedaan. De KLM heeft in enkele gevallen wachtgeld toegekend. Losgeslagen schip kraakte drie kranen Een groot gedeelte van de loscapa- citeit bij de papierfabriek Van Gel der Zonen te Velzen, is' gistermiddag geheel uitgevallen, doordat een schip de 3 loskranen op de oostelijke los- wal ernstig heeft beschadigd. Aan de kade lag het Finse stoom schip „Otava" (1593 ton) te lossen, toen het Duitse 6.793 ton metende vrachtschip „Braunschweig" passeer de. Ter hoogte van de papierfabriek liep het schip uit het roer en ste vende recht op de „Otava" af. Op het laatste moment werd een aanva ring voorkomen tussen beide sche pen. Maar de zuigkracht van de Duit ser had tot gevolg, dat de „Otava" werd losgeslagen van de wal en op drift sloeg. De kraandrijvers van de drie loskranen zagen de gevaar lijke situatie aankomen en trachtten hun materiaal buiten de gevaarlijke zóne te rijden, maar deze poging was vergeefs. De voormast van de „Otava" sloeg tegen de eerste kraan, die uit de rails werd gelicht en door het onderstel zakte. Ook de andere kranen wer den zo zwaar beschadigd, dat ze bui ten bedrijf moesten worden gesteld. Kassier verduisterde ruim negen mille De administrateur en de bedrijfs leider van een autobedrijf aan de Overtoom te Amsterdam hebben gis ternacht de 31-jarige kassier Th. C. van dit bedrijf naar 't politiebureau Overtoom gebracht, waar zij mede deelden, dat de man zich aan ver duistering van ruim negen mille had schuldig gemaakt. De kassier gaf dit tegenover de politie ook toe. Hij had van een debiteur een bedrag van ruim 8.000 gld. geïnd en dit niet in de boeken verantwoord. Tevens bleek, dat hij ongeveer een jaar ge leden een kunstmatig kastekort van circa duizend gulden had gecreëerd. Het geld is opgegaan aan een TV- toestel en een tweedehands auto. de route vrij werd gegeven. De vaar geul van zee naar Hoek van Holland was al eerder uitgehold tot 15 A 16 meter. Maar gelukkig hebben de autori teiten, die zich verzameld hadden op het betonningsvaartuig Delfshaven, kunnen vaststellen dat alles zó ver liep als zij zich gedacht hadden en dat impliceert, dat de nog verre van voltooide Europoort nu ook al v al beladen schepen van mammoetfor maat kan ontvangen. Het weer was goed, het tij had het water één me ter doen rijzen en tenslotte bleek ook de Frisia goed manoeuvreerbaar. Om kwart over drie kwam de tanker binnen de pieren van Hoek van Hol land, in toom gehouden door Leen Smit's Europoortsleepboten Schou- wenbank, Steenbank, Azië en Europa en omstreeks half vijf meerde het schip definitief af aan de grote stei ger van de Shell: het karwei was vol bracht en men had zelfs geen angs tig momentje doorgemaakt. Vierdaagse voor enige textielfabrieken Vermindering afzetgebied Op vragen van verschillende Ka merleden heeft staatssecretaris Rool- vink gistermiddag in de Tweede Ka mer verklaard, dat enkele textielfa brieken in Twente nog grote voorra den hebben liggen als gevolg van het afvallen van een belangrijk af zetgebied. Daarom hebben vier fabrieken ver gunning gevraagd om voor een deel van het personeel de vierdaagse werkweek te mogen invoeren. Een van de bedrijven heeft zijn aanvrage later weer ingetrokken. De aanvraag van twee andere fa brieken is opgeschort, zodat aan een fabriek vergunning is verleend voor twintig man personeel gedurende zes weken. In al deze gevallen was overleg gepleegd met de ondernemingsraad, rriaar het leek hem wel juist, dat hierover nog diepgaander overleg gepleegd zou worden met de vak organisaties. Een Helmondse fabriek wil even eens vergunning voor een vierdaagse werkweek aanvragen. Intussen blijkt, dat het tekort aan personeel in de Twentse textielindustrie nog zeer groot is. 3007 Aanvragen voor manne lijke arbeiders stonden op 1 novem ber ingeschreven. van prima HERENMODE-artikelen. Overhemden, prima popline8.97 Handschoenen, prima leder 10.98 Pull-overs, lamswol 19.97 Vesten, zuiver wol 19.98 Pyama's prima zwanendons 11.98 Hoeden, prima vilt11.98 en 6.98 HERENMODE-MAGAZIJNEN Korevaarstraat 5 Hogewoerd 109 (Advertentie; Friese Nationale Partij ter ziele Wegens schending van een 14-jarig meisje onder bedreiging met geweld heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam, mr. H. E. van Renesse, tegen de 28-jarige stra tenmaker A. B. van W. uit de hoofd stad een gevangenisstraf van drie jaar en terbeschikkingstelling van de regering geëist. Tegen de echt genote van de stratenmaker, die het meisje in opdracht van haar man, onder een voorwendsel naar binnen had gelokt, eiste de officier een ge vangenisstraf van een jaar. Van W. had het meisje op de avond van de 22ste april jl., nadat het door zijn echtgenote was uitgenodigd naar De Friese Nationale Partij is ter ziele. Nadat de voorzitter, de kweek schoolleerling Folkert Binnema na een onenigheid met het bestuur zijn voorzittersfunctie had neergelegd, hebben de overige bestuursleden tot opheffing van de FNP besloten. De secretaris van de partij, de technicus P. Kramer te Lent bij Nij megen, deelde vandaag mede dat de FNP is opgeheven, omdat zij bij het Friese volk niet voldoende is aan geslagen, dit ondanks het feit, dat het bestuur de plannen een volko men serieuze opzet had gegeven. Ernstige spreeuwenplaag in Amsterdam TWEEDE KAMERLID V. v. NIEROP A.-R.) VERLAAT PARLEMENT. Het bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond heeft zich in de afgelo pen tijd ernstig moeten beraden over de moeilijke positie, welke ontstaan is als gevolg van de omstandigheid dat drie verbondsbestuurders door ziekte uitgeschakeld zijn. Deze situa tie volgt op een nauwelijks overwon nen eveneens moeilijke periode, waarin twee andere bestuurders naar andere posten geroepen werden, ter wijl een derde door zijn overlijden aan het CNV ontviel. De situatie welke als gevolg van dit alles is ontstaan heeft het CNV- bestuur aanleiding gegeven een be roep te doen op de heer C. van Nierop, algemeen secretaris van het verbond, om voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer te bedanken, tengevolge waarvan deze weer ge- heer vóór het CNV-werk beschik baar kan komen. De heer Van Nierop, die voor de Anti-Revolutionaire partij in de Tweede Kamer zitting heeft, zal bin nenkort aan het op hem gedane be roep gevolg geven. Werkbeperking in katoenfabriek Te Helmond zal de n.v. P. F. van Vlissingen Co's katoenfabrieken met ingang van maandag a.s. voorlo pig voor een- periode van drie maan den een produktiebeperking invoeren. Dit in verband met het teruglopen van de afzetmogelijkheden in Afri ka, vooral Ghana. Van de 3000 werknemers zullen er 1200 in een periode van 4 weken slechts 3 werken. In afwachting van de goedkeuring van deze opvallende maatregel zal aan deze arbeiders een uitkering van 90 pet. van het loon worden verstrekt. Na de goedkeuring wordt dit 80 pet. Er is geen personeel door de directie ontslagen, omdat de toestand spoedig weer kan veran deren. Amsterdam, wordt op het ogen blik geplaagd door tienduizenden spreeuwen, waartegen de afdeling be plantingen van publieke werken een „koude oorlog" is begonnen. Ieder jaar ondervindt Amsterdam in de zwermperiode een spreeuwenplaag, maar de aantallen spreeuwen zijn dit jaar ongekend groot. Door hun enor me aantal richten zij in en onder hun slaapplaatsen ernstige schade aan. De weg onder de bomen is vrijwel on begaanbaar door de uitwerpselen van de vogels: geparkeerde auto's en fietsen worden verontreinigd. Het is volgens de dienst beplantingen voor gekomen, dat armdikke boomtakken onder het gewicht van de spreeuwen braken. De grootste hinder wordt onder vonden voor het Centraal Station. Hier is nu een geluidswagen ge plaatst, die voortdurend angstkreten van.spreeuwen ten gehore brengt. Deze angstkreten van soortgenoten vinden de spreeuwen zo onaange naam, dat ze zich dan inderdaad ver spreiden, Schipper uit de nood door brandend beddegoed Door te stakelen met in brand ge stoken beddegoed, dat in teer was gedrenkt, wist schipper D. Borsch uit Midsland (Terschelling) gisternacht de aandacht te trekken, toen zijn 120 ton metende beurtschip „Grejana" Op d Waddenzee in moeilijkheden ver keerde. Doordat een machine defect raak te, liep het vaartuig bij de vaar geul Blauw Slenk aan de grond. Gol ven spoelden over het schip heen, dat water begon te maken. De vlammen werden gezien vanaf de vrachtvaarder „Haskerland" van de SSM te Harlingen. Loods J. Grot- jahan alarmeerde radiotelefonisch Harlingen. De reddingboot „Twenthe" wist het schip in de loop van de mor gen naar Harlingen te slepen. Honderd Larense schapen verhuisden naar Odoorn Sinds woensdag is de gemeente Odoorn 98 schapen en 2 rammen rij ker. Deze dieren zijn afkomstig van de opgeheven schaapskudde in de Gooise plaats Laren. Exlo (gemeente Odoorn) had al een kudde van 150 heideschapen van het Schonebeker- ras. Het is de bedoeling om over te schakelen op het Drentse heideras omdat deze dieren aantrekkelijker zijn voor toeristen. Te Huadquina in Peru zijn vol- fens donderdag in Lima ontvangen erichten door een lawine tien men sen om het leven gekomen. Vijfen twintig huizen werden vernield. De Peruviaanse minister van volksgezondheid, Watson, heeft woensdag te Lima meegeeeld, dat zestig procent van de bevolking van Peru tbc heeft. De Haagse politierechter BOETE ALS GIFT VOOR DE ARMEN? Het was een beslist wat ongebrui kelijke vraag welke een tuinder uit Langeraar aan de Haagse politierech ter stelde „Ik voel me beslist onschuldig, maar als u me nou toch veroordeelt, mag ik dat geld dan aan de armen overmaken"? zo informeerde hij. „Nee, de boete is dan voor 's Rijks schatkist", zo lichtte de Officier in. Maar al krijgen de armen dan de boetegelden niet, het Rijk evenmin, want de politierechter sprak ver dachte vrij en die had dus zijn zin. Verdachte zou 300 m2 oppervlakte verwarmde kas met calla's, anjers en cineraria's hebben gekweekt, waar voor hij geen vergunning bezat Dat was wel zo, doch de schuld lag eigen lijk bij de commissionair, die niet had gezorgd, d"t tijdig de gehuurde vergunning er was. En daarom voel de verdachte zich helemaal niet schuldig. „Het was beslist geen veronacht zamen van mij", zo betoogde hij. Niettemin, de Officier vond dat ver dachte toch wel schuld trof, want hij was verantwoorlelijk dat alles op tijd aanwezig moet zijn. De eis luidde 75.boete cf 15 dagen hechtenis. De rechter wilde de onschuld van verdachte wel aannemen en ontsloeg hem daarom van rechtsvervolging. „Hoogachtig". Een kweker uit Hoogmade had 'n soortgelijke ervaring opgedaan als de voorgaande verdachte. Ook hij had er teeltvergunning bij gehuurd, doch door een fout .van de commis sionair was de vergunning er niet, toen de 300 m2 beplant stond met tulpen enz. „Die commissionair had me zolang aan de sleur gehouden,, dat het te laat was toen ik de vergunning uit Den Haag kreeg", aldus verdachte. „Daar moet u altijd maar een dag of 17 voor bijrekenen, voordat de vergunning komt", zo sprak de Offi cier uit ervaring. „Ik hou er niet van om hier te komen, maar ik heb mijn best ge daan", zo betoogde verdachte. „We hebben ze bij honderden ge had die te laat waren; die kunnen niet allemaal van rechtsvervolging worden ontslagen", zo merkte de Of ficier op. „Want ergens zijn ze toch verantwoordelijk voor de overtre ding". Daarom eiste hij tegen verdachte 75.boete of 15 dagen hechtenis. ..Dat is nogal hoogachtig", vond verdachte, met welk standpunt de rechter het niet eens was. Hij veroordeelde conform de eis. De drank op de weg. Op 29 oktober van het vorig jaar vond op het kruispunt Krimkade- Voorschotenseweg te Voorschoten 'n botsing plaats tussen een auto be stuurd door een 49-jarige koopman uit Voorschoten en een reiziger uit Amsterdam. Twee kinderen in de auto van laatstgenoemde liepen een hersenschudding op, terwijl de auto's zwaar werden gehavend. Wegens het onder invloed van drank besturen van een auto, bene vens de veiligheid voor het verkeer in gevaar brengen, stond de koopman terecht. Hij zou op het moment, dat de an dere auto links af zou slaan, deze toch hebben gepasseerd. Bovendien kwam hier een kwestie in betreffen de voorrangsweg. Verdachte ontkende onder invloed van drank te hebben verkeerd, doch getuigen bestreden zulks. Nadat ook nog enkele getuigen a décharge wa ren gehoord, achtte de Officier het ten laste gelegde bewezen en eiste 1 maand gevangenisstraf en intrek ken van het rijbewijs gedurende één jaar. De politierechter veroordeelde tot 14 dagen gevangenisstraf en in trekken van het rijbewijs gedurende 1 jaar vanaf 29 oktober. boven te komen, in de slaapkamer van zijn kinderen overvallen. Na haar met een mes bedreigd te heb ben, had hij zich aan het kind ver grepen. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Slechts de requisitoiren van de officier waren openbaar. Daarin zei mr. Van Renesse o.a. dat hij voor dit gruwelijke feit geen woorden kon vinden. Volgens mr. Van Renesse kent dit misdrijf zijn weerga in de annalen van het Ne derlandse strafrecht niet. De officier verwierp het beroep van de straten maker, als zou cfeze dronken ge weest zijn en weigerde eveneens de vrouw te geloven, die zei dat zij uit angst had gehandeld. Mr. Van Renesse achtte de straten maker een duidelijk gevaar voor de maatschappij en hij zei het dan ook absoluut noodzakelijk te vinden dat het hem gedurende lange tijd onmo gelijk gemaakt wordt daarin vrij rond te lopen. Mr. Van Renesse vroeg de onmiddellijke gevangenneming van de vrouw, welk verzoek door de rechtbank evenwel niet werd inge willigd. Kort na de arrestatie van het echtpaar werd de vrouw op vrije voeten gesteld, waartegen de officier toen reeds, ook vergeefs appèl aan tekende. Stelers en helers van boomgewassen voor Haagse politierechter In 1960 werden in Boskoop en om geving op kwekerijen en ook op de tuin van de Rijks Tuinbouwschool herhaaldelijk planten en boomge wassen ontvreemd. Uiteindelijk ge lukte het aan de politie de voor naamste dader op te sporen. Die werd reeds door de Haagse rechtbank voor deze feiten veroordeeld. Thans hadden zich nog twee jonge lieden, die medeplichtig waren ge weest aan de diefstallen, twee kwe kers, die het gestolcne hadden ge kocht, voor de Haagse politierechter te verantwoorden. Er waren o.m. blauwe sparren ge stolen, die aan bedoelde kwekers, waarvan één eveneens te Boskoop en de ander te Alphen a. d. Rijn woonachtig is, werden verkocht. De beide jongens bekenden het geen tenlaste was gelegd. De Officier wilde met hun jeugd rekening hou den en ook dat zij door de hoofd dader eigenlijk waren meegesleept in de diefstallen. De eis luidde daarom f 75 boete, waarvan echter f 40 voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De: rechter ver deelde hen conform die -eis. Wat de helers betreft, de Officier had vooral bezwaar tegen de ver dachte uit Alphen aan de Rijn, die ouder is en dus wijzer had moeten zijn. De Officier constateerde name lijk. dat beide kwekers wel hadden kunnen begrijpen, dat het niet in orde was met hun aankopen, want de prij zen, die de jongens vroegen waren veel te laag. Tegen deze verdachte eiste de Officier f 100 boete benevens een week gevangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. De raadsman, mr. Loeff pleitte clementie. De rech ter veroordeelde verdachte,, evenals de kwekers uit Boskoop, tegen wie f 100 boete was geeist, tot f 100 boete of 20 dagen hechtenis. OFFICIER IN BEROEP ZAAK TIENDEVEEN Het openbaar ministerie heeft be roep aangetekend tegen de door de rechtbank te Assen genomen be schikking, de beide wachtmeesters van de rijkspolitie W. en O. in de zaak Tiendeveen buiten vervolging te stellen. De wachtmeesters hadden een bezwaarschrift tegen de dag vaarding ingediend. De rechtbank heeft daarna in de raadkamer de beslissing genomen. De beschikking was op noodweer gebaseerd. De zaak Tiendeveen handelt over het dodelijk schot op de 30-jarige spoor legger Berend P. op 4 juni van het vorig jaar. KORTE GOLF Bij het plotseling oversteken van de weg is gistermiddag de zes jarige Johnny Jochems uit de WoUse Plantage, gemeente Wouw, door een personenauto gegrepen. Het kind was op slag dood. De model-actie bij de Britse pos terijen, waaraan door ongeveer 170.000 man wordt deelgenomen, zal voor onbepaalde tijd voortgaan, on danks de belofte der regering om de loonstop eind maart op te heffen. De algemene intentie van de Stille Omgang, waarvoor dit jaar speciaal gebed wordt gevraagd luidt: „M6ge de belangstelling van de ge lovigen ook blijven uitgaan naar de zin van de H. Eucharistie buiten de H. Mis". Het bisdom Rotterdam deelt mede dat de bisschop geen audiëntie zal houden op de volgende data: 24 en 31 januari, 7, 21 en 28 februari 1962. Chauffeur zag groep militairen niet: KORPORAAL GEDOOD De twintigjarige ongehuwde dienst plichtig korporaal H. Gritter is gis teren op de Annerweg te Zuidlaren door een vrachtauto aangereden en in het stads- en academisch zieken huis te Groningen aan de opgelo pen verwondingen overleden. Korporaal Gritter maakte deel uit van een groepje van zeven militai ren, dat deelnam aan een militaire oefening. Zij behoorden tot de E.- compagnie van het 44ste bataljon in fanterie, gelegerd in Zuidlaren. Buiten de bebouwde kom van Zuidlaren is de korporaal aangere den door een geen verlichting voerende achterop komende vrachtauto. De auto is later tegen een links van de weg staande boom gebotst. Zowel de chauffeur als korporaal Gritter werden met verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis, waar in de afgelopen nacht de kor poraal is overleden. De Verenigde Staten hebben donderdag in de Nevada-woestijn een nieuwe ondergrondse kernproef genomen. Dit was de tiende in de huidige serie. De proef had een ex plosieve kracht van minder dan 20.000 ton t.n.t. Alamak 18 ten anker Khorrelmu- fatta; Aldabi 18 dw. Dover n. Ant werpen; Bawean 18 v. Aden n. Suez; Caltex Madrid (t.) 18 dw. Kreta n. Sidon; Hilversum 18 v. Antwerpen n. Bermuda; Ivoorkust 18 te Free town; Karachi 18 v. Manilla n. Miri; Madison Lloyd 18 v. Kobe, 19 te Yokohama verw.; Meliskerk 19 te Aden verw.; Noordwijk 18 v. Dun- geness n. Monrovia; Rotti 17 v. Lae n. Madang; Scher.pendrecht 18 dw. Kp. ötranto n. Odessa; Sunetta (t.) 18 v. Stockholm n. Norrkoping; Van Neck 18 v. Lyttleton n. Napier; Woensdrecht 18 dw. Malta n. Bre men. Abida (t.) 18- v. Buenos Aires n. Curagao; Acmaea (t.) 19 te Port For- tin; Acteon (t) 18 v. Abadan n. Lo renzo Marques; Adc-nis 19 te Mobile; Albireo 18 te Antwerpen; Alchiba 18 v. Philadelphia n. New York; Aldabi 18 te Antwerpen. Algorab 18 te Ham burg; Alnitak 18 te Santos; Alphacca 18 v. Marseille n. Port Said; Alphard 18 v. Fortaleza n. Cabedello; Angola- kust 18 v. Abidjan n. Monrovia; Ares 18 v. Durban n. Mauritius; Bonita 17 v. Cristobal n. Tampa; Calamares 19 te Bolivar verw.; Caltex Arnhem (t.j 19 te Sidon; Caltex Gorinchem (t.) 19 te Frederqicia; Castor 19 v. Bre men n. Hamburg. OPLEIDING KLEUTERLEIDSTER In de vraag- en antwoordrubriek is medegedeeld, dat v. d. opleiding tot kleuterleidster het bezit van Mu lo-diploma o.a. vereist was. Deze me dedeling is in zoverre juist, dat be zitsters van het diploma zonder exa men kunnen worden toegelaten. Voor jongedames, die niet in net bezit zijn van genoemd diploma, bestaat de mogelijkheid een klein toelatings examen te doen. De opleiding ge schiedt aan scholen in Den Haag (Oude Molstraat) en Haarlem. Purser. Wat is de taak van een purser aan boord van een schip, welke opleiding is hiervoor nodig en waar kan men deze krijgen? Hoe lang duurt eventueel deze opleiding?, aldus J. H. te O. Een purser is een administrateur en/of betaalmeester aan boord van een passagiersschip. Administratieve kennis is dus een eerste vereiste. De specifieke werkzaamheden van dit beroep leert men meestal in de prak tijk. Loterij. Hoe werkt de Staatslo terij, hoeveel wordt in mindering ge bracht op een prijs, waar blijft het geld van de nieten?, aldus C. v. d. P. Indien er niets bijzonders aan de hand is met dit lot, dus als het mei b.v. als vermist is opgegeven, heeft uitbetaling direct plaats, zonder eni ge korting als het gaat om uitbeta ling na 1 november 1961. Is de uit betaling gedaan vóór 1 november 1961 dan werd er 15 pet. ingehouden. Het geld van de nieten komt terecht in 's Landskas. U hebt de inning overgelaten aan „derden", dus zult u deze personen moeten raadplegen. Als u het nummer nog weet, kunt u wel te weten komen of uitbetaling al dan niet heeft plaats gehad. Kaartspel. Wij hebben een me ningsverschil over het zwikken, al dus J. B. Het spijt ons voor A, maar B heeft volkomen gelijk. U zult er goed aan doen bij de boekhandel een boekje te kopen. Speelt u volgens de gege vens hierin vermeld, dan behoren meningsverschillen tot het verleden.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 11