B. DE KONING GOEMAAT J A C Q U E Gemeenteraad van Zoeterwoude besluit tot aankoop van transportband V.V.V. gaat tweede 1 istrum vieren Jan van Leeuwen en Baba Sy wonnen DONDERDAG 18 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het openbare gedeelte van de provincie een afkeuring was geko- raadszitting van Zoeterwoude, waar- men. in slechts twee voorstellen in behan- De heer Van Mil zei kortaf: „mijn- deling kwamen, was in een kwar- heer de voorzitter, u moet het voor tier afgelopen. stel maar terug nemen". De heer De Het voorstel van b. en. w. tot het Graaf daarentegen was er vóór, om verlenen van een crediet van 1200 ongelukken te voorkomen, voor de aankoop van verkeersborden Het voorstel werd aangeifomen met in verband met de wijziging van de 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemden bebouwde kom werd zonder discussie de heren Van Mil, Paardekooper, aangenomen. v. d. Geest, Van Vliet en Koek. Bij de behandeling van het voor- De raad ging vervolgens in gehei- stel tot aankoop van een transport- me zitting, band, deelde de heer v. d. Ploeg me- de te weten, ,dat meerdere leden niet enthousiast tegenover het voorstel staan. Spr. vroege of het wel verant woord is 4000 te investeren voor een werktuig dat op de eerste plaats rEÏPSCHElVDAM ONDERZOEK OP T.B.C. Tijdens de vergadering van het zal moeten dienen voor gladheidbe- FOTU-comité is besloten het strijding van de wegen. Spr. had onderzoek op tuberculose te doen verwacht, dat de commissie van plaats hebben in het tijdvak openbare werken om advies was ge- februari a.s. vraagd en hij vroeg wat met de transportband nog meer gedaan zal HIELEGOM worden, hoeveel keren er gebruik Te veel aandacht voor zijn vrouw lang niet zwakke DSO met 53 te 22 De bestuurder van een luxe auto M. verslaan. Na een zwak begin heeft J. E. uit Haarl'meer botste met zijn deze ploeg zich wel zeer goed her- auto tegen een op de Van Meerbeek- steld en de resultaten van de laatste straat geparkeerde auto van P. V. weken wijzen erop, dat deze dames te Hillegom. Ofschoon de gehele rech- niet voor de laatste plaats op de van zal worden gemaakt. Aanhangwagen los geraakt Van terzijde van de auto werd inge- ranglyst behoeven te vrezen. Bij de De heer Van Diemen pleitte voor een auto bestuurd door J N D uit scheurd, deden zich geen persoonlijke rust hadden de Noordwijkse dames inschakeling van een particulier Haarlem' rijdende over de Van'den ongevallen voor. nog een 3—1 achterstand, maar in transportbedrijf om toch snelheid Endelaan le Hillegom, schoot t.o. de Onverwachte bromfietser - De 36- ^el aJidï valtje getapt De^verde- van werken bij gladheid te berei- gt. Josephkerk de aanhangwagen, los. jarige Hillegommer J. d. V. reed op ^iging met de uitstekende doel- De heer Van der Geest twiifèlt aan Deze kwam met eeP V,aar.t tegen de ferl bromfiets over de Wilhelmina- vrQUW'e aan het hoofd> had er nu de productiviteit Is de uitgaaf wel 5Ulï g*noemde, kerk totv,stl1: ^an en stak toen onverwacht zonder d het oog in, terwijl de aanvallers verantwoord' ""gaar wei stand De werd gewaarschuwd op het verkeer te letten, de weg over. met vlotte combinaties, afgerond met De voorzitter zei dat er eeen ra en kon nog iuist het feit vaststellen. 'n Auto. die in dezelfde richting naar goed geplaatste en harde schoten het mine te maken is van het alntal ke- Men was &1 'bezig de aanhangwagen de Ziïk reed, was te dicht bij om een heiligdom van D.S.O.. onder vuur ren dat de band zal worden gebruikt weer achter de auto te doen. Het was aanrijding te kunnen voorkomen. Dr. namen. Viermaal moest de keepster De hoofdzaak is vlug te kunnen od- ongeveer 11 uur en toevallig liep er le Cocq 'd Armandville heeft de Van DSO naar het net en daar men treden tegen de gladheid van de we- niemand op die plek. Om half twaalf bromfietser verbonden en naar zijn aan de andere kant hier niets^ tegen- gen. Van inschakeling van een par ticulier bedrijf voor dit werk ver wacht de voorzitter geen gunstige resultaten. In het streven naar me chanisatie acht spr. het belrag wel verantwoord. Weth. Van Hofwegen gaf een toe lichting over het opladen van de auto's bij gladheid. Het strooimate- riaal kan niet bij een zandhandel ge haald worden, want het is een meng sel van zout en zand, dat door de staan daar de hinderen zicht over te steken. i onder toe- woning vervoerd. De bromfiets was over wist te stellen, wonnen de MSV ernstig beschadigd. SASSENHEIM Nog dit jaar opening van caravankamp? dames met 53. Het eerste damesteam deed het echter minder goed. Westlandia bleek in een uitstekende vorm te verkeren en belust op de zege. Tegen het ge varieerde aanvalsspel van de West- landse dames wist de Noordwijkse verdediging niet het juiste antwoord te vinden, hetgeen resulteerde in 'n 63 nederlaag. Het herenteam moest de strijd aan binden tegen de laagst geplaatste op In zijn openingswoord sprak gis- wat door vele middenstanders en gemeente zelf tijdig wordt opgesla- teravond de heer G. A. Stolwijk, bollenkwekers niet altijd gezien dë"7anglijst MinervaAanvankelijk gen. Als door het gebruik van deze voorzitter van VVV „Sassenheim wordt, die er zelfs sceptisch tegen- leek he° er echter sterk 0p, dat Mi- transportband de wegen een half uur Vooruit", op de jaarvergadering over over staan, maar die van een bloei- nerva -iuist tegen het op de tweede vroeger tegen gladheid bewerkt wor- het feit, dat op 4 april a.s. de ver- ende VVV alleen maar voordeel kun- laats staande MSV de eerste winst den en daardoor een ongluk zou zijn eniging haar tweede lustrum her- nen hebben. punten in de wacht zou slepen. In voorkomen, is deze aankoop verant- denkt. Aarzelend begonnen, en fi- De heer G. Wijntjes gaf reke- -£e eerste helft was er Van-'n Noord- Wt? u td j nancieel veelal in moeilijkheden ning en verantwoording over 1961, w~ks overwicht nauwelijks sprake De heer Paardekooper merkte op kwam de VVV later tot grote bloei waarin de inkomsten ruim 18.000,— OT1v n allp hii-Tott^n dat er geen kritiek is gekomen op en zijn haar doelstellingen tot haar en de uitgaven 16.900,— bedroegen, het bijtijds zanden van de wegen, die recht gekomen. Door samenwerking He logiesdienst bracht 7428,in 't bij de gemeente in onderhoud zijn, met zusterverenigingen is intensief laadje, doch ruim ƒ7000,— gingen doch wel ten aanzien van de Pto- propaganda voor het toerisme ge- hiervan naar Sassenheims ingezete- vinciale wegen. In dit verband deel- maakt. nen. Bedroeg het beginstaldo in 1961 de de wethouder mede dat, nadat de De heer Stolwijk richtte woorden ruim 400,nu xon men met een gemeente ook de provinciale weg had van dank tot hen, die door middel saldo van ruim 1000,best tevre- eeuroken waarvan noe 10 doelnun- gezand, daartegen van de zijde der van de logiesdienst hun medewerking den zijn De bestuursverkiezing had het 'resultaat waren Minerva v.j,3j olc vocultant Hnt mpvnrnw Van HIP- V dapper volhoudend -kwam onder dit en men moest alle zeilen bijzetten om met een positieve score te gaan rusten namelijk 65 voor MSV. Na de rust bleek het MSV-kruit echter pas goed droog te zijn. Met goed combinatiespel en onhoudbare scho ten werd het verweer van Minerva hadden verleend. als resultaat dat mevoruw Van Eg- Met betrekking tot deze dienst- mond-Bontebal en de heer J. Jonk werden herkozen. In de vaca- techno».tol.drie treHers^ OEGSTGEEST ondegebracht wordt bij station Kiss aan de Parklaan. Men va* de heren G. Teernstra en P. J. gaat hier een geheel nieuw VVV- var der^Hulle, werden op voorstel deel van MSV werd. Toch zullen deze heren tegen kop- NieillV type tanker kt^r^ri^ten^ud*«Theï omerdeV°kansendo| te water aelaten De avond werd besloten met het een^ Noordwijks kampioenschap te IK ivuier gtSlULKIl veroorloven .Tenslotte deelde de heer vertonen van de film „Op Hoop van Stolwijk ten aanzien van het cam- Zegen". Van de werf v„n Gebr. Akerboom ping- en caravankamp mede, dat, na am de Hose Monch is gisteren dat de plannen vorig aar in de slof LISSE „Jansje te water gelaten een nieuw waren geraakt, ze thans rond zijn. type motortankboot voor de binnen- of men het kamp nog di tjaar zou Uitvoering Bond voor het Gezin - i„H„n v,=„ri vaart, bestemd voor het vervoer van kunnen openen, betwijfelde spr. hoe- In het kader van de vastenavond- Atj! melasse en gebouwd in opdracht van wei h« daar wel goede hoop op had. viering werden de leden van de Bond JalafiieWuig gaiit nu"ndaj ilaa een grote Amsterdamse handelmaat- De heer Stolwijk verwelkomde voor het Gezin in het KAB-gebouw P®" ÏÏSJ™ iv„ schappij. burgemeester J. baron van Knobels- vergast op een uitvoering van het «en kan vandTaJ Het nieuwe schip is 38'/, meter lang dorff, die door zijn aanwezigheid toneelspel „Aili" door het toneelge- Men km zich luereoor vandaag en meet 350 ton. Het heeft o.a. een blijk gaf sympathie te hebben =voor zeischap „St. Genesius" uit de Engel. ïasfcf nnflo"on v»oot. echolood en een mobilofoon aan het werk van de WV. De heer Zei- De voorziter, de heer C. Strik, heet- boord. In de tanks kan de melasse ler, voorzitter van de commissie sa- te de vele aanwezigen hartelijk wei door middel van stoomspiralen goed menwerkdende VVV's in de Bollen- kom, in het bijzonder -de geestelijk vloeibaar worden gehouden. streek, prees deze samenwerking en adviseur, pastoor G. v. Dijk. Hierna Voor het evenement was flinke be- sprak de wens uit dat het goed moge was het woord en de daad aan St. langstelling van industriële zijde. blijven gaan in aller belang, iets Genesius met het spel „Aili" (wol- ven om de duivelskloof), een toneel spel in drie bedrijven door Arie v d. realiseren. In verband met de komende inter landwedstrijden is er voor zondag a.s. slechts een zeer klein program ma vastgesteld, dat voor de MSV- teams geen wedstrijden vermeldt. voor het laatst opgeven bij'de heer P. Schelvis, St. Jeroensweg 16, te Noord wij k-Binnen. „THE JACKERIES" UIT NOORDWIJKERHOUT EERSTE OP AMATEURWEDSTRIJD uitslag bekend, die luidde als volgt: 1. The Jackeries, Noorwijkerhout, 41,6 punten; 2. The Rocking Boys, Lisse, 41,4 pnt.; 3. The Five Rocking Stars, Leiderdorp, 40,3 pnt.; 4. R. Bernard, Leiden 40 pnt.; 5. The Miracles, Haar lem 39,4 pnt.; 6. Joke Bougies and his band, Leiderdorp 38,6 pnt.; 7. The Highstreet Boys, Noordwijkerhout, 37,2 pnt.; 8. The Little Spaniard, 34,6 pnt. De prijsuitreiking werd verricht door de voorzitter van het actiecomité Crescendo, de heer J. Choufour. Dansavond R-K. Invalidenbond „St. Liduina" De Invalidenbond „St. Liduina" organiseert zondag 21 ja nuari zijn jaarlijkse dansavond in de zaal van „De Beurs". Het belooft weer gezellig te worden, te meer daar „The Lucky Stars" de dansmu ziek verzorgen. Voor verdere gege vens verwijzen wij naar de adver tentie van zaterdag in dit blad. Comp.wedstrijd „Nooitgedacht" De Noordwijkse klaverjasvereniging „Nooitgedacht" hield in „Ons Ge bouw" een competitiewedstrijd, waarvan de uitslag als volgt luidt: 1 P. v. 't Wout 568f p., 2 E. de Rid der 5423, 3 P. Ouwehand 5315, 4 Th. Groenewoud 5124, 5 J. Blaauw 5120, 6 A. v. Duin 5098, 7 L. v. Beelen 5052, 8 E. Kappaij 5047, 9 D. Hoek 5045, en 10 B. v. d. Linden 5007 p. Kruisjascompetitie De uitslag van de gisteravond gehouden com petitiewedstrijd van de Kruisjasver- eniging „Noordwijk" in rest. De Beurs, is als volgt: mej. W. v. d. Meer 8637 p., W. M. v. d. Meer 8578, mej. N. Caspers 8486, mevr. v. d. Meer 8283, W. Caspers 8213, P. van Diemen 8137, N. Steenvoorden 8093, L. Caspers 7956, J. Brederode 7949, J. v. d. Niet 7887, A. Bierman 7886, C. Vermeulen 7824 p. VOORHOUT K.A.V. De opkomst voor de jaarvergadering van de KAV wak maar matig. Toch hebben dé weg- blijfsters veel gemist. In het jaar verslag van de secretaresse passeer de het gehele afgelopen jaar de re vue. Het ledental was toegenomen. De penningmeesteresse had nog kans gezien een batig saldo te formeren. De bestuursverkiezing bracht een nieuw lid in het bestuur, nl. mevr. Datema, terwijl de dames Zwetsloot, Geurts en v. d. Nieuwendijk bij ac clamatie werden herkozen. Mej. T- Vader, kooklerares uit Den Haag, gaf een demonstratie, hoe lekkere hapjes kunnen worden klaarge maakt. Gevulde eieren, domino's en roggebroodballetjes, kaasrecepten met gember en ananas, keurig ge garneerd opgediend, waren een ech te tractatie. Het was een leerzame en lekkere avond/ f Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, ge sterkt door de Genade middelen der H. Kerk, in de ouderdom van 62 jaren, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader, de heer PETRUS VAN SCHIE Echtgenoot van Geertruida Johanna Siemerink De ziel van onze dier bare overledene beve len wij aan in uw god vruchtige gebeden. Noordwijk: G. J. van Schie Siemerink Den Haag: M. M. H. Witsenburg van Schie L. Witsenburg Noordwijk: Th. L. M. van Schie B. van Schie van der Horst Breda: L. van Schie E. van Schie van der Broek Deventer: J. van Schie C. van Schie Rietveld Noordwijk: W. G. C. van Schie A. van Schiede Feij Katwijk: J. C. A. van Schie R. van Schie Hopman Noordwijk: B. van Schie Noordwijk, 18 jan. 1962 Kon. Wilhelmina- boulevard 4 De H. Mis v. Requiem zal plaats hebben za terdag 20 jan. te 9.30 u. in de parochiekerk van Maria ter Zee te Noord wijk aan Zee,' waarna begrafenis op het r.k. kerkhof St. Jeroen te Noordwijk. Rozenkransbidden 's avonds 8 uur aan het sterfhuis. Rectificatie - De H.H. Uitvaartdien sten van 7.45 en 10 uur en de begrafenis om 11.15 u., van wijlen me vrouw CATHARINA A. MOL- geb. VAN VEEN is niet, zoals vermeld in -de advertentie van 17 dezer, op vrijdag 19 jan. a.s. maar op zater dag 20 jan. a.s. Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte nog onverwacht, mijn lieve man, onze gelief de vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, zwager en oom GILLE BARKEMA in de leeftijd van bijna 82 jaar. J. Barkema Geerlings M. Barkema W. Barkema Kalkhoven B. KnotterBarkema F. Knotter P. Barkema M. C. Barkema Marcelis S. Barkema E. Barkema de Water A. Barkema H. J. Barkema van Ockenburg klein- en achter kleinkinderen en verdere familie. Leiden, 17 jan. 1962 Hansenstraat 16 Geen bezoek, geen bloemen De begrafenis is be paald op maandag 22 januari a.s. om 2 uur n.m. op „Rhijnhof". PIIPIIIiPiPIBIPIIPV m. Voor een goed bezette zaal hebben Lugt. Het stuk speelt zich af in de wederom een achttal amateurgezel- bergen in Noorwegen. Het is 'n stuk, schappen in het Casino te Noordwijk gegrepen uit het leven, met een lach aan Zee de muzikale strijd gestreden, en een traan, doch waaruit blijjtt, Evenals vorig jaar was het een ge- dat men steeds weer zijn ogen naar zeischap uit Noordwijkerhout „The Boven gericht moet houden om niet Jackeriesdat met een erepalm ging met het aardse slijk besmeurd te strijken. worden. Het toneelgezelschap „Sint He ernstigste concurrent was de Genesius" kan weer op een goede band „The Rocking Boys" uit Lisse, opvoering neerzien. De heren Jan die met miniem verschil op de eer- Bakker, Wim van Dorp en Siem van volle tweede plaats beslag legde, der Poll speelden zeer goed. Mej. Leiderdorp was ondermeer vertegen- Tiny v. Dongen was de ster van de woordigd door „The Five Rocking avond. De overige rollen werden Stars", die hun optreden beloond za- naar behoren gebracht en vulden 't gen met de toekenning van de derde geheel goed aan. Aan het Slot van de plaats. De vierde die zich in de halve avond sprak pastoor v. Dijk nog een finale wist te plaatsen was de zanger opwekkend woord. NOORDWIJK HANDBALNIEUWS R.K.S. M.S.V. Keurig herstel van 2e damesteam Het tweede damesteam van M.S.V. de Jong,' beslist niet heeft in het- afgelopen weekeinde een maakt, uitstekende prestatie verricht, door De voorzitter van de jury, de heer in de zaalhandbalcompetitie het toch B. Aartse, maakte na afloop de eind- R. Bernard uit Leiden. Het gebodene was over het algemeen van een behoorlijk gehalte. De deel nemers hebben het de jury, bestaan de uit de dames G. de Jong-Rijnders en A. Kleywegt en de heren N. van Ammers, H. van der Boogert en A. N. makkelijk ge- WARMOND Vrouwengilde Na opening van de vergadering van het Kath. Vrou wengilde door mevr. Stol-Verberg werd het woord gegeven aan mej. Nolte, lid van de Tweede Kamer, die op deze avond sprak over „Wat gaat ons vrouwen de politiek aan?" Bij de vrouwen heeft een ontwikkeling plaats gevonden in politieke belang stelling en politieke invloed. De vrouw moet ook in de politiek haar rol spelen. In het begin was er veel tegenstand. De vrouw heeft echter in de politiek iets te brengen, wat er zonder haar niet zou komen. In de politiek neemt de vrouw echter nog niet voldoende haar plaats in. Bij de andere partijen zijn er pro- centsgewijze meer vrouwen die een aktieve rol spelen in de politiek. Na de pauze werden er enkele vra gen gesteld omtrent groslijststem ming en werkgroepen. Mej. Nolte dering er op aan, dat de vrouwen zouden deelnemen aan de groslijst stemming, met alle voorbereidingen van dien en de eventuele vrouwelij ke candidaat zouden steunen. Wan- Een kwartier voor tet ter perse gaan van dit nummer werd de laat ste partij van de tweede ronde van het Leidse Courant-damtoernooi be ëindigd. Baba Sy won van Kouaté, nadat laatstgenoemde een remise- aanbod had afgeslagen. Jan v. Leeu wen won in een regelmatige partij van Jos Mertens, die deze partij „al les of niets" speelde. De stand na de tweede ronde luidt thans: 1 Baba Sy 4 p., i. Jan v. Leeu wen 3 p., 3 Abdoulaye Kouaté 1 p., en 4 Jos Mertens 0 p. Hedenavond spelen Jan v. Leeu wen-Baba Sy en Jos Mertens-Koua- té. In theorie is het nog mogelijk, dat Jan van Leeuwen winnaar wordt van het toernooi. neer de vrouwen van Warmond hier aan gehoor geven, zal men geen ge bruik behoeven te maken van het achterstraatje, zoals zij het bij voor keur stemmen noemde. Ook de werkgroepen zijn van groot belang. Wat daar besproken wordt, stuurt men naar Den Haag en vóór een bepaald onderwerp in de Kamer besproken wordt, krijgen de KVP-fractieleden een uittreksel van deze meningen, waarmee dan wel degelijk rekening wordt gehou den. Het was jammer, dat er minder leden waren dan op de andere bij eenkomsten. Menigeen zou een an dere kijk op de politiek gekregen hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN ATTC Door omstandigheden zag ATTC zich genoodzaakt de volgen de wijzigingen in haar, teams aan te brengen: Team 1: J. v. d. Boom, J. Schou ten en W. Baerveldt. Team 2: J. Verwoerd, A. Boogaerdt en J. Heems kerk. Team 4: P. Vis, E. de Graaf en A. Leijnse. Team 5: C. Verheuel, L. Mulder en B. v. Triest. De overige teams blijven ongewij zigd. ATTC zal met ingang ^an 18 dezer in de nieuwe opstellingen spe len. Laura 1962 Dit jaar wordt de Alphense Vierdaagse, de Laura-rit, voor de vijftiende maal georgani seerd, en wel op 10, 11, 12 en 13 juli 1962. Het Laura-comité is reeds druk be zig met het maken van plannen om lustrum weer tot iets bijzonders te maken .Allereerst natuurlijk het uit zetten van de route. Daarvoor is men eens in de oude boekjes gedoken en heeft men verschillende gedeelten van vroegere ritten met elkaar ge combineerd. Zoals steeds is de route voor de lange afstand wat aantrekke lijker, doordat men „verder van huis" kan komen, maar toch zal er voor alle deelnemers weer veel te genieten zijn. Hoewel de „Rotter damse" zit nog niet geheel klaa'- is. is het toch vrij zeker, dat de grote route dit keer weer eens een duik in de tunnel zal nemen, om daarna een kijkje te gaan nemen in het gebied van Botlek en Europoort. Het zal, gezien de afstand, zelfs mogelijk zijn tot Brielle en Oost-Voorne te komen. Na twee jaar achtereenvolgens van Woubrugge uit de feestelijke intocht te hebben gehouden, heeft het comité gemeend, dit jaar als punt van sa menkomst Aarlanderveen te moeten kiezen. De intocht zal dus geheel op Alphens grondgebied plaats hebben, en men was van mening, dat de Aar- landerveense gemeenschap dit zeker op prijs zal stellen. Over het alge meen zag de bevolking van Aarlan derveen niet veel van de Laura, om dat men er meestal 's morgens vroeg nogal snel doorheen trok. J. D. v. Wingerden ARTS AFWEZIG tot 5 februari De „Stichting ter be vordering van de schooltandverzorging in 't district Bollenstreek- west" te Noordwijk, geeft met groot leed wezen kennis 'van het onverwacht overlijden van de schooltandarts, mevr. E. L. H. DE ROOCK DE VRIES Haar nagedachtenis zal HET BESTUUR J. A. Taselaar ZENUWARTS AFWEZIG 2* Fr. Mechelse leeuwen kopdressoir; prima Singer hand- en trapnaaimachine, als nieuw; bad; Empire kabinet; ladekastje m. be slag; leeuwenkopkastje; tafels. In- en verkoop an tiek, enz. W. F. Kooreman Nieuwe Rijn 9, bij Hoog straat, teL 23261. WEEKEND-VOORDEEL ALLEEN VRIJDAG EN ZATERDAG MOLTON DEKEN 125 x180 piima wit, extra zwaar 2.88 Onze bekende DORMITA kwaliteit, onverpakt. Nol-male waarde 2.60, NU 2 stuks voor 3.50 Stevige en luxe damast hoofdkussens, gevuld met prima onver mengde javakapok. 5.90 Zuiver wollen kinder pullovers in uni en fantasie- dessins. Diverse modellen. LeeftUd 2 tot 6 jaar. Alle maten 3.88 ROCK AND ROLL KOUSEN heerlijk warm, ln alle modekleuren. Kindermaten vanaf 0.98 Alle dames- 'meten 1.88 Nappa dames handschoenen, met wollen tricot voering. Deze klassieke model len koopt U in onze weekaanbieding voor 5 38 donkersteeg KATWIJK RIJNSBURG

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5