De moordpartij in Kongo kostte twee Nederlandse missionarissen het leven Bloedbad op Nieuwjaarsdag Ook Russische tanks terug Wacht Djakarta op 'n uitnodiging VERDIEN 24 CT OP ELK DUBBELGROOT PAK Katastrophale brand in Neurenberg Amerikaanse maanraket Het communiqué van minister Visser Aanval van Prawda op Molotov De staatsgreep in San Domingo De terreur van de O.A.S. Weerbericht Het weer in Europa DONDERDAG 18 JANUARI 1962 OR LEIDSE COURANT RAGINA 3 Van officiële zijde in Leopoldstad is medegedeeld, dat de centrale Kon golese regering aan generaal Loen- doela, de bevelhebber der Kongolese troepen in Oost-provincie en Kivoe, heeft opgedragen een onderzoek in te stellen naar de massamoord in Kongolo. De aartsisschop van Elisabethstad heeft zich telegrafisch tot de wnd. secretaris-generaal Oe Thant, presi dent Kennedy, president De Gaulle en koningin Elizabeth van Engeland gewend met het dringend verzoek een internationaal onderzoek naar de moord op de missionarissen te doen houden. Een woordvoerder der V.N. in Eli sabethstad verklaarde, dat de V.N. geen troepen in Kongolo hebben en geen inlichtingen uit deze plaats hebben ontvangen. President Tsjombe van Katanga heeft woensdag tijdens een perscon ferentie verklaard, dat de moord op de missionarissen werd gepleegd door dezelfde militairen van het centrale Kongolese leger, die verantwoorde lijk waren voor de moord op der tien Italiaanse vliegers in Kindoe, in november vorig jaar. Tsjombe zei, dat de misdaden, die de soldaten van het centrale leger in Katanga be gaan, met geen woorden te beschrij ven zijn. Na de val van Kongolo op 31 december, richtten zij slachtingen aan en arresteerden zij op grote schaal mannen, vrouwen en kinde ren, zowel blanken als zwarten, al dus Tsjombe. Zij voerden 20 missio narissen en 58 seminaristen naar hun kamp weg, alsmede alle Kongolese nonnen en burgers, die bij de missie een toevlucht hadden gevonden. Op nieuwjaarsdag mishandelden de sol daten de missionarissen, terwijl zij een groep burgers met machinege weren beschoten. Even later werden», negentien missionarissen doodge schoten. Hun lijken werden- door jonge Baloeba's verminkt. De vol gende dag moesten Kongolese non nen deze lijken in de Loealaba-rivier gooien. Tsjombe vertelde bij premier Adoe— la van de centrale regering tegen de wreedheden van het centrale leger te hebben geprotesteerd, doch Adoe- la zou hem hebben geantwoord, dat de moorden in Kongolo „louter ver zinsels" waren. DE TWEE NEDERLANDERS Het blijkt thans, dat de beide gis teren genoemde Nederlandse missio narissen, nl. pater Walter Gillijns uit Zutphen (29 jaar) en broeder Bernulphus Heemskerk uit Medem- blik (61 jaar) eveneens om het leven zijn gekomen. Pater Gillijns werd in 1957 priester gewijd en vertrok on middellijk daarna naar de missie in Noord-Katanga. Broeder Bernulphus werkte reeds vanaf 1933 in de mis^ sie. EEN OOGGETUIGE-VERSLAG Een ooggetuige-verslag, dat het Katholiek Nederlands Persbureau bereikte via het Kongolese pers agentschap DIA, geeft de volgende lezing van de toedracht: Het Kongolese nationale leger was op 31 december Kongolo, dat in N.- Katanga ligt, binnengerukt. Op de 30e hadden de Katangaanse gendar men de stad ontruimd na een slag, die op 28 december begonnen was. In Kongolo bevonden zich nimmer UNO-soldaten. Op oudejaarsdag ver schenen 's middags om 2 uur twee jeeps met Kongolese soldaten op de missiepost, waar de missionarissen een witte vlag uigehangen hadden. De soldaten wensten de paters geluk en verklaarden op zoek te zijn naar soldaten van Tsjombe. Na het avond maal, toen de priesters, studenten en personeel het rozenhoedje baden, kregen de studenten bezoek van mgr. Kabwe, vicaris-generaal van Kongolo. Deze was vergezeld van twee soldaten. Hij deelde mee, dat alle seminaristen ontboden waren in het legerkamp. Onmiddellijk hierop voerden de soldaten de jongens, maar ook de professoren en broeders en de Kon golese zusters naar de legerplaats. Zij werden als gevangenen behan deld; de hele weg moesten zij hun handen boven hun hoofd houden. Bij aankomst bleek dat de paters van de missiepost er reeds waren. Ook de Katangezen, die op de missiepost hun toevlucht hadden gezocht, moes ten als gevangenen mee. Tegelijk met de gevluchte mannen, vrouwen en kinderen uit Kongolo werden de seminaristen met de zusters opgeslo ten in kamers. De priesters werden elk afzonderlijk in kleine kamertjes opgesloten. Mgr. Kabwe en de in landse priester Servais Banza behiel den echter een beperkte mate van vrijheid. De volgende ochtend werden de studenten naar een kantoor gebracht, waar enkele soldaten administratief bezig waren. Daar werden zij voor het eerst uitgescholden als soidaten van Tsjombe. Mgr. Kabwe en abbé Banza waren hier bij. Even latex- kwamen ook de priesters het ver trek binnen. Zij moesten hun iden titeitspapieren laten zien. De solda ten verplichtten hen daarop, hun schoenen uit te doen. Elke priester kreeg dan twaalf zweeps'agen. De studenten stonden er bij en moesten toekijken. Een half uur later kwa men de soldaten de seminaristen op nieuw uit hun lokalen halen en brachten ze naar buiten op het ter ras. „Jullie gaan nu beleven, hoe wij jullie priesters vermoorden", zeiden de soldaten. De seminaristen zagen burgers voorbijlopen. Ondertussen hadden enige so'daten zich op enige afstand opgesteld met mitrailleurs. Toen de burgers in hun schoots veld kwamen, begonnen de soldaten te schieten. Hoeveel burgers op deze wijze de dood vonden is niet be kend. De ooggetuige zegt: talrijken. Toen kwamen de missionarissen aan de beurt. Toen zij de seminaristen passeerden, hadden zij amper de tijd om te vragen, bidt voor ons", voor dat ook zij werden neer-gemitrail leerd. De laatste Russische tanks, die on geveer achthonderd meter van het controlepunt bij de Friedrichstrasse in Berlijn stonden opgesteld, zijn in de nacht van woensdag op donderdag teruggetrokken. Drie.maanden geleden zonden de Russen 33 tanks naar de sectorgrens. Zoals gemeld zijn de Amerikanen 2 dagen geleden begonnen hun tanks terug te trekken van een punt op enige afstand van de sectorgrens. De bekende Joegoslavische beeldhouwer Ivan Mestrovic is dins dag te South Bend in de Amerikaan se staat Indiana aan een hersenbloe ding overleden. Hij was 78 jaar en woonde sinds 1947 in Amerika. Koning Boudewijn en koningin Fabiola van België zijn woensdag middag met een vliegtuig van de Belgische luchtmacht uit Madrid in Brussel teruggekomen. Het Belgi sche vorstenpaar heeft een vakantie van drie weken in Spanje doorge bracht. Vliegtuigen hebben tot dusver re vergeefs gezocht naar een Bel gisch vissersvaartuig, dat sedert 11 januari wordt vermist. Het heeft vijf vissers uit Zeebrugge aan boord, 't Vaartuig bevond zich aan de grens van de vis-gronden van het Kanaal, waar een zware storm heeft gewoed. Zware regens hebben woensdag een eind gemaakt aan de ergste na oorlogse branden in de Australische staat Victoria. De branden, die meer dan drie dagen hebben gewoed en die op een bepaald punt nog slechts ongeveer twintig kilometer van het centrum van Melbourne waren ver wijderd, hebben aan acht personen het leven gekost. Het voornaamste, door de brand geteisterde gebied, beslaat een oppervlakte van onge veer 385 vierkante kilometer. In een onderhoud, dat „Reuter" heeft gehad met pater N. van Hees, die naar verluidde, in contact is ge weest met Indonesische diplomaten, heeft pater Van Hees o.a. gezegd, dat Indonesië streeft naar een uitnodi ging van Nederland om een „gekwa lificeerde vertegenwoordiging" naar Den Haag te kunnen zenden voor on derhandelingen over Nieuw-Guinea. Op een vraag over berichten in de Nederlandse pers, dat hij contact zou hebben gehad met de Indonesische ambassadeur te Bonn, Lukman Ha- kim, antwoordde de pater, dat hij verleden week te Brussel een ont moeting heeft gehad met „een aantal Indonesische diplomaten uit Bonn". Onjuist is echter - wat ook werd gezegd - dat deze ontmoeting zou zijn geschied op zijn initiatief. Pater Van Hees is van mening, dat een dergelijk initiatief van pai'ticulieren verkeerd is. Dit initiatief is uitgegaan van de Indonesische diplomaten. Ook nu nog zijn zij dagelijks per telefoon met mij in contact, zei hij. Pater van Hees maakt deel uit van de redactie van het katholieke week blad „De Linie". Op een vraag, wat de Indonesische diplomaten hem verleden week te Brussel hebben meegedeeld, was het antwoord, dat zij hem op de hoogte hebben gesteld van de huidige ziens wijze te Djakarta over de kwestie Nieuw-Guinea. Hieruit heeft hij de indruk gekregen, dat de gematigde groep, die een vreedzame oplossing wenst van de kwestie Nieuw-Guinea, op het ogenblik in de meerderheid is. „Maar er is een gevaar - en dat wordt dagelijks groter - dat Indonesië zal toegeven aan de niet-aflatende sterke aandrang van het Russische blok, om de kwestie te beslechten door mili tair geweld. Dan zouden de heethoof den de leiding hebban en zou geheel Indonesië in de invloedssfeer van Rusland komen", aldus pater Van Hees. Ideaal-Persil verzorgt uw was ideaal (Advertentie) Minstens twintig mensen vonden de dood, toen gisteren een grote uit slaande brand uitbrak in een voor malig warenhuis, dat als meubel bergplaats werd gebruikt in Neuren berg. Vier van de omgekomenen wa ren van de vierde etage naar bene den gesprongen vóórdat de brand weer de springzeilen in gereedheid had gebracht. Een man aarzelde lange tijd, voor hij sprong. Mensen op straat riepen hem toe, dat hij moest wachten tot de brandweer hem met een ladder kon bereiken. Toen de rook dichter werd, nam hij het besluit, dat voor hem fataal zou worden. Volgens een mededeling van de Vervolg van pagina 1 Het 'ministerie van defensie heeft bij het communiqué nog de volgende toelichting verstrekt: „In verband met het incident tus sen Nederlandse en Indonesische oorlogsschepen onder de kust van N.N. Guinea is het van belang dit gebeuren te belichten naar de be- stanade regels van het volkenrecht. Het optreden van de Indonesische oorlogsschepen, had de kennelijke opzet een gewapende actie tegen N.N.Guinea te ondernemen. Deze schepen voeren met grote snelheid op de kust in en hebben bovendien op een Nederlands militair vliegtuig het vuur geopend. Onder deze om standigheden hadden de Nederlandse strijdkrachten het recht van zelfver dediging, onafhankelijk van de plaats waar de aanval werd geconstateerd. Dit recht van zelfverdediging te gen een gewapende aanval is in het internationaal recht verankerd en uitdrukkelijk erkend in artikel 51 van het handvest van de Verenigde Naties. Uit het bovenstaande blijkt, dat de breedte van de territoriale zee en de zogenaamde aansluitende zone hier niet in het geding zijn. Volgens de territoriale zee en maritieme kringen-ordonnantie (gouverne mentsblad van N.N.Guinea, 1959, no. 8) is voor N.N.Guinea een zogenaam de aansluitende zone afgekondigd, welke zich 12 zeemijl in zee vanaf de laagwaterlijn rondom dit gebied uitstrekt en waarbinnen ondermeer de daar te lande geldende immigra tie-bepalingen kunnen worden ge handhaafd. Dit is in overeenstem ming met de volkenrechtelijke re gels welke in 1958 te Genevè zijn ge codificeerd. Indonesië heeft verklaard een ter ritoriale zeebreedte van 12 zeemijl voor zich op te eisen, welkè wordt afgezet van een lijn, die de buiten ste punten van de eilanden van de archipel verbindt. Nederland en een aantal andere landen, waaronder de Verenigde Staten en Engeland, heb ben tegen deze ongeoorloofde wijze van afzetten van de territoriale zee breedte geprotesteerd en hebben verklaard dat zij hun schepen niet aan deze proclamatie gebonden ach ten. Deze methode van afzetten is in Genevè niet door de Indonesische delegatie als voorstel ter tafel ge bracht en kan ook niet als in het internationale recht erkend, worden aangemerkt. Uit een tijdens de conferentie *.e Genève door Indonesië gedistri bueerde kaart, blijkt dat N.N.Guinea onder de benaming „West Irian", met de aan Indonesië toebehorende Aroe eilanden door de bovengenoemde lijn is ingesloten. In de praktijk vermij- nen Nederlandse oorlogsschepen, om moeilijkheden te voorkomen, aan de Indonesische kant van een denk beeldige lijn te komen, welke mid den tussen N.N.Guinea en de Aroe- eilanden kan worden getrokken". BESCHERMING BURGER BEVOLKING IN HOLLANDIA. Dinsdagavond is te Hollandia, in navolging van Biak, eén organisa tie voor de bescherming van de bur gerbevolking opgericht. In noodge vallen zal de organisatie de over heid assisteren bij de genomen maat regelen betreffende de bescherming van de bevolking. Zonodig zal de or ganisatie de taken van de overheid in deze geheel overnemen. Het blad van de Russische com munistische partij, de „Prawda", heeft woensdag kritiek geleverd op Molotovs „dogmatische starheid". Dit is de eerste keer, dat Molotov weer wordt genoemd na de officiële me dedeling van 8 januari, dat hij zijn plaats als vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie weer zou innemen, en de mededeling dat hij niet ging, één dag later. Voor zover bekend, is Mo lotov nog altijd in Moskou. Russische ambtenaren wilden ook woensdag nog niets over hem meedelen. De theoreticus Inozemtsev schreef in de „Prawda" een artikel onder de kop „Vreedzaam naast elkaar be staan is het belangrijkste vraagstuk van deze tijd". Hierin wordt gezegd: „Molotov is, zoals bekend, in zijn dogmatische starheid zover gegaan, dat hij beweerd heeft, dat Lenin ner gens en nooit iets heeft gezegd over vreedzaam naast elkaar bestaan van staten met verschillende sociale stel sels". De strekking van Inozemtsevs ar tikel is, dat vreedzaam naast elkaar bestaan niet alleen maar een tacti sche leuze is, maar het hoofdbegin sel van de buitenlandse politiek van communistische landen. De aanval van de „Prawda" op Molotov versterkt de in bepaalde diplomatieke kringen in Londen heersende mening, dat Chroesjtsjov in eigen land op verzet stuit wat be treft zijn politiek van co-existentie met het Westen. De Britse opvatting zou echter zijn dat, ondanks het bestaan van me ningsverschillen, in de naaste toe komst sensationele ontwikkelingen niet waarschijnlijk worden geacht. Als premier Chroesjtsjov zich wer kelijk niet veilig zou hebben ge voeld, zou hij Moskou niet hebben verlaten voor een bezoek aan Wit- Rusland en zou zijn adjudant Mi- koyan ook niet naar West-Afrika zijn gegaan. Overigens achten comniunistische functionarissen In Wenen het na de aanval van de „Prawda" op Molotov niet waarschijnlijk, dat deze naar de Oostenrijkse hoofdstad zal terugke ren om zijn functie bij het interna tionaal bureau voor kernenergie weer op zich te nemen. De V.S. zullen over enige dagen proberen een houder met apparatuur op de maan te plaatsen, aldus is vandaag te Washington vernomen. Voor deze proef wordt gebruik ge maakt van de raket Ranger 3, waar van de eerste trap een Atlas- en de tweede een Agenda B-raket is. De Agenda-raket zal bij de nade ring van de maan televisie-opna men maken, namelijk van 4.000 tot 23 kilometer. Twee kilometer dichter bij de maan moet de houder zich los maken van het raketdeel en, afge remd door remraketten, met zo'n snelheid op de maan neerkomen dat de apparatuur niet defect raakt. Deze apparaten dienen tot het meten van de straling op de maan en de sterkte van het weerkaatste licht. Aan de hand van de meting van de straling hoopt men te kunnen vaststellen of de maankraters het gevolg zijn van vulkanische uitbars tingen of inslagen van meteoorste nen. Als de straling gelijk is aan die op aarde, zouden ze van vulkanische oorsprong zijn, maar indien ze over eenkomst met die van meteoorste nen, zouden deze de kraters hebben veroorzaakt. Ook bevindt zich een seismograaf in de cel voor het regi streren van „maanbevingen". Het is de bedoeling dat de zender een maand lang gegevens uitzendt. De reis naar de maan duurt 66 uur. De Agenda B, die 327 kilogram weegt, zal 25 kilogram aan instru menten meenemen. De chefs van staven van de Domi nicaanse land-, zee- en luchtmacht hebben in een gemeenschappelijke verklaring hun volledige steun toe gezegd aan de nieuwe, uit vier bur gers en drie militairen bestaande nieuwe junta, die in de nacht van dinsdag op woensdag de macht in de Dominicaande republiek heeft overge nomen. Zij stellen daarbij echter als voorwaarde, dat de junta belooft verkiezingen te laten houden zodra de maatschappelijke orde is hersteld. De Dominicaanse regeringsomroep heeft gemeld, dat de nieuwe junta tot eind februari in functie zal blij ven; dan zouden algemene verkie zingen worden gehouden. Volgens een Dominicaanse bron in New York, zouden zich in San Do mingo, de hoofdstad der Domini caanse republiek, nieuwe bloedige incidenten hebben voorgedaan, waarbij doden en gewonden zijn ge vallen. Het vliegveld zou op last van de legerleiding zijn gesloten. Amerika zal de voorgenomen hulp verlening en de hervatting van de handelsbetrekkingen met de Domi nicaanse republiek nog wat uitstel len, zo wordt officieel meegedeeld. Waarnemers zien deze mededeling als een bewijs, dat Washington de nieuwe junta in San Domingo niet goedkeurt. Kort nadat de brand op een van de lagere verdiepingen uitbrak ont stond een paniek. Employé's op de bovenste verdieping konden door vuur en rook in het trappenhuis niet meer naar beneden komen. In hun wanhoop renden zij naar de ramen, waaronder een snel groeiende me nigte hen toeriep niet naar beneden te springen. Toen echter de eerste van de vensterbank naar beneden sprong, volgde spoedig een aantal anderen. Volgens een woordvoerder van de politie zijn zeven personen bij hun sprong van 14 meter om het leven gekomen. De brandweer had het vuur in iets minder dan 4 uur onder de knie. Bij de nablussing werden 13 verkoolde lijken gevon den. Volgens deskundigen had wellicht iedereen gered kunnen worden, als de bradweer tijdig gealarmeerd was. Deze werd eerst gewaarschuwd door een politie-agent, die rook uit de ra men van het magazijn zag komen. De politie noemde de brand de grootste sinds de bombardementen van de stad tijdens de tweede we reldoorlog. De Franse regering zal de onder grondse geheime legerorganisatie OAS in Algerië met alle haar ter beschikking staande middelen be strijden, zo heeft woensdag een re geringswoordvoerder na een kabi netszitting aan de pers meegedeeld. Volgens niet-officiële kringen ver slechtert de situatie in Algiers en Oran snel. De autoriteiten zouden in deze steden de toestand niet meer in handen hebben. De Franse opperbevelhebber in Algerië, generaal Jean Ailleret, is woensdag naar Parijs gevlogen voor overleg. Woensdag zijn in Algerië 13 men sen door gewelddaden om het leven gekomen en 25 gewond. Van woensdagavond 21 uur tot donderdagochtend 2 uur zijn in Pa rijs 17 kneedbommen ontploft. Vol gens de eerste berichten zijn er geen gewonden, maar er is wel veel ma teriële schade aangericht, vooral aan woonhuizen. Het was Salan niet. De eigenaar van een bekend Ita liaans restaurant in Frankfort heeft, onbewust, vele journalisten, consu laire ambtenaren en het politiekorps een dag van grote opwinding be zorgd. Dinsdagmiddag vertelde de res tauranthouder, dat de Franse ex-ge neraal Raoul Salan, de ter dood ver oordeelde leider van de organisatie van het geheime leger, de OAS, met twee buitenlanders in zijn zaak had gegeten, om vervolgens naar Baden- Baden door te reizen. Woensdagmiddag is echter geble ken, dat niet Salan, doch de Parijse zakenman Salomon in het bewuste restaurant met twee zakenvrienden de lunch had gebruikt. De restau ranthouder was het slachtoffer ge worden van de Vrijwel gelijkluiden de klank der namen Salan en Salo mon. ACTEUR BEN GROENEVELD ZIEK De 62-jarige acteur-regisseur-schrij ver Ben Groeneveld, die als gast verbonden is aan de Toneelgroep En semble, is woensdag ernstig ziek ge worden. Hy is opgenomen in de zie kenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam. De heer Groeneveld zou gister avond in Laren spelen in het jubi leumstuk van Magda Janssens „Een vrije dag". Meegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. AANVANKELIJK OPKLARINGEN Koudere nacht met opklarin gen en zwakke tot matige wind tussen west en zuidwest. Mor gen in de loop van de dag toe nemende bewolking met later van het westen uit enige regen. Tot krachtig, aan de kust mo gelijk tot hard toenemende zuidwestelijke wind en onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE GENèVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON PAUZE Morgen: 2e dag van de Wereldbid week voor de hereniging van de christenheid. afschuifsysteem. De hervorming of vernieuwing van de Kerk waarover het concilie, zal beraadslagen, wordt in gespreksgroe pen dikwijls gezocht in een uiter lijke hervorming. Een lichte omwen teling in de Romeinse Curie, meer gebruik van de volkstaal, minder beelden, meer Bijbellezen, het altaar in het midden, lekenraden enzovoort, dat zijn allemaal onderwerpen waar over men veilig heftig of gezellig kan redetwisten. Nu willen we niet de brave Hendrik uithangen, maar we proeven in zulke gespreksonder werpen een afschuifsysteem. Men ontwijkt zichzelf! Wie evangelisch wil leven en daartoe het evangelie léést, wordt met z'r neus erboven op gedrukt, dat hij persoonlijk tot „in keer" moet komen; dat hij in navol ging van Christus zeer véél moet bidden en als men zegt Hem lief te hebben. Zijn geboden moet onder houden. En dat men „zijn eigen ziel moet verliezen" om zich in onthech ting weg te cijferen voor de Wil van God. Als we niet van plan zijn Chris tus na te volgen of er de moed niet toe hebben (wat we ons kunnen in denken!) blijft het gemakkelijker de Kerk pratend te hervormen. regen 3 2 zw. bew. 5 3 zw. bew. 2 2 zw. bew. 6 3 onbew. 1 onbew. 9 4 zw. bew. 10 6 regen 10 7 regen 4 4 regen 11 8 regen 12 8 geh. bew. 15 9 geh. bew. 12 7 zw. bew. 6 —1 gen. bew; 6 0 geh. bew. 1 —1 1. bew. 4 —5 mist 8 —3 zw. bew. 17 11 1. bew. 13 3 zw. bew. 13 —1 regen 9 6 h. bew. 17 10 onbew. 15 8 PUZZEL Horizontaal: 1. vlaktemaat, 4. bun del, 7. verdrag, 8. deel van de mast, 9. myth, figuur, 10. mak, 11. soort van antilope, 14. lichaamsdeels, 15. voor teken (Lat.), 17. boom, 19. niet vast, 21. scheik. element (afk.), 22. gem. in Zeeland, 23. afsluiting, 24. door weekt. Verticaal: 1. vuur (Mal.), 2. stand, 3. staathuishoudkundige, 5. bid (Lat.), 6. zekere dans, 10. gem. in Limb. 12. familielid, 13. voegwoord deftiger dan doch, 16. meisjesnaam, 18. lende (Z.N.), 20. sportterm. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. akker, 4. dra, 7. aarde, 9. Adam, 11. re, 12. ren, 13. pil, 14. we, 15. moed, 16. engel, 17.. dis, 19. leest. Verticaal: 1. A. D., 2. kraan, 3. kaam, 5. weelde, 6. karwei, 8. drie, 10. Deen, 13. polis, 15. mede, 18. st. PUNT „Dat zijn pas galante en hoffelijke mannen; jij bestelt niet eens een taxi!"

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3