JACQUELINE Machinist Van Leer stond bekend als stipt vakman Vrouw dood in hotelkamer gevonden Sierstenen waren levensgevaarlijk Twee doden op overweg Drie doden bij auto-ongeluk Baby na val overleden Geen grond voor evacuatie van gezinnen uit Nieuw Guinea Waar en wanneer komen Baba Sy en Kouaté „WAT MOET IK DOEN?" Pater Lombardi's boek Scheepsberichten HUIS Liefde MAANDAG 15 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA brengen, de wagen gekeerd hééft, toen hij de auto van de vader van beide meisjes zag naderen. Deze zou zijn dochters uit Kollum afhalen. Bij zijn poging de vader in te halen, zou hij met te grote snelheid de bocht genomen hebben. De beide meisjes waren de enige kinderen uit het gezin Boksma. HET ONDERZOEK NAAR RAMP BU HARMELEN Sectie door dr H. Zeldenrust heeft uitgewezen, dat geen van de twee machinisten, die bij de treinramp in Harmeien betrokken waren door een hartaanval of een ander accuut optre dend ziekteverschijnsel is getroffen. Hiermede is dit punt, dat voor het onderzoek van betekenis is al uitge schakeld. Overigens wist men al wel met zekerheid, dat dit niet het geval geweest kon zijn, omdat de machinis ten van een electrische trein een z.g. dodemanskruk ingedrukt moeten houden. Zij moeten daarop met hand of been voortdurend druk uitoefenen, worden zij dus onwel, dan stopt de trein automatisch, omdat de druik vervalt. Ook van oververmoeidheid van de machinist kan geen sprake zijn, omdat machinist Van der Leer, die de noodlottige fout gemaakt zou moeten hebben, pas enige minuten op Treffende plechtigheid bij begrafenis van slachtoffer treinramp Onder zeer grote belangstelling is zaterdag in Hilversum ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de 21-jarige Peter Jans, zoon van een bekend katholiek huisarts in Hilver sum en slachtoffer van de treinramp bij Harmeien. Bij de uitvaart deed zich een merk waardige bijzonderheid voor, die haar oorzaak vond in het feit, dat de fa milie Jans destijds van de Oud-Ka tholieke Kerk naar de Rooms-Katho- lieke Kerk is overgegaan. Zo waren bij de plechtigheid in de Sint Vitus- kerk en op 't kerkhof mede aanwezig drie heerooms van Peter, namelijk twee zwagers van moederszijde, de oud-katholieke pastoor Keman uit IJmuiden en prof. dr. P. J. Maan, hoogleraar aan het Oud-Katholiek seminarie te Utrecht, en van vaders zijde de Oud-Katholieke bisschop mgr. prof. P. J. Jans. Zij hadden in de kerk op het pries terkoor plaats genomen en op het kerkhof hebben zij na de katholieke priester, die de absoute verrichtte, mede het graf gezegend. Mgr. Jans heeft in een woord van dank uit naam van de familie op treffende wijze verband gelegd tussen het rode sein in ons leven en het kruis van Christus. Op de vloer van een hotelkamer in de Kerkstraat te Amsterdam is zater dagochtend het stoffelijk overschot van een 28-jarige vrouw gevonden. De recherche onderzoekt momenteel de oorzaak van deze geheimzinnige dood. De anatoom-patholoog dr. J. Zeldenrust zou vandaag sectie ver richten. Enkele gasten hadden in de nacht van vrijdag op zaterdag een bons gehoord in de kamer, die kort tevoren door de jonge vrouw was be trokken, maar er verder geen aan dacht aan besteed. Er werden geen sporen van geweld aangetroffen. In de Haags Van Swindenstraat heeft de brandweer een aantal sier stenen van de gevels moeten verwij deren, omdat zij een groot gevaar vormden voor voorbijgangers in de straat. De maatregel werd genomen nadat een 19-jarig meisje, dat haar bromfiets aan het schoonmaken was, een dergelijke zware siersteen bijna op het hoofd had gekregen. De steen was langs haar rug geschampt. Het losraken van de steen had niets te maken met de storm die gewoed had; alle sierstenen in de straat bleken los te zitten. de trein .zat toen deze verongelukte. Hij was n.l. uit zijn woonplaats Rot terdam naar Utrecht gekomen om de trein LeeuwardenRotterdam over te nemen. Hij stond bekend als een zeer nauwkeurig vakman, die over een perfecte wegkennis beschikte. Voorts is het onmogelijk, dat de reminstallatie niet heeft gefunctio neerd, daar de machinist in dat ge val de sirene in werking had gezet Bovendien bevestigen de getuigenver klaringen, dat machinisten van bei de treinen op het laatste moment geremd hebben. De eerste resultaten van het onder zoek door de spoorwegongevallen raad zullen vandaag besproken wor den onder voorzitterschap van mr. H. R. Zaayer op het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Op de met knipperlichten bevei ligde overweg in Boxtel in de lijn tussen Boxtel en Den Bosch zijn za terdag twee mensen om het leven gekomen. Zij waren de inzittenden van een auto, die op de overweg door een trein werd gegrepen. De auto had gestopt voor het rode licht en was opgereden nadat een trein was gepasseerd. De bestuurder heeft er daarbij blijkbaar niet op gelet, dat het rode licht was /lijven bran den, zodat de auto op de spoorlijn werd gegrepen door een trein, die enige seconden later van de andere kant kwam. De auto werd totaal ver nield, de twee inzittenden, beiden af komstig uit Boxtel, waren op slag dood. De beide omgekomenen zijn de 41-jarige J. M. van Haaren en de 40- jarige J. H. Vervoort. Beiden woon den ze in Boxtel. De mannen zaten in een bestelauto. De trein door welke deze bestelauto werd aangereden, was de sneltrein Maastricht-Amster dam. De heer Van Haaren was ge huwd en vader van vier kinderen. De heer Vervoort was eveneens ge huwd" en vader van drie kinderen. De overweg waarop het ongeval is gebeurd is op ongeveer honderd me ter afstand van de woning van de heer Vervoort gelegen. De trein kreeg een vertraging van twintig mi nuten. Zondagavond omstreeks half twaalf zijn drie personen om het leven ge komen, toen de auto, waarin zij za ten op de rijksweg Leeuwarden- Groningen, tussen de dorpen Buiten post en Twijzel, met grote snelheid uit een bocht vloog en tegen een boom reed. De auto werd bestuurd door de 26-jarige ongehuwde onderwijzer T. Boijsma uit Leeuwarden. Bij hem in de wagen zaten zijn nichtjes de 17- jarige tweelingzusjes Ansje en Beits- ke Boksma uit Drogeham. Beide meisjes werden door de hevige bot sing uit de auto geslingerd; de be stuurder kwam onder de totaal ver- niele wagen terecht. De politie vermoedt dat de heer Boksma, die zijn nichtjes thuis wilde Zaterdagmorgen is de 25 jarige Mevr. N.Pruis-Postma in haar woning te Bergum met haar baby op de arm van de trap gevallen. Het kindje dat op Nieuwjaarsdag werd geboren, is kort na het ongeval overleden. De vrouw, die het jongetje uit zijn bed je had gehaald, werd op de trap on wel. Zij viel, maar bleef halverwege de trap ongedeerd liggen. De baby. die uit haar arm was gevallen werd ernstig gewond overgebracht naar het diaconessenziekenhuis te Leeu warden, waar hij kort na aankomst is overleden. Tenor Hans Kaart failliet verklaard Hans Kaart, de operazanger, is door de rechtbank van Amsterdam failliet verklaard wegens een huur schuld van 1600 gulden, door hem in Amsterdam gemaakt. Hierbij zijn in middels enige honderden guldens bij gekomen. Het faillissement is aange vraagd door de Stichting Rotterdams Toneel, omdat drie jaar geleden de Amsterdamse rechtbank ten behoe ve van de verhuurder beslag heeft gelegd op de gage van Hans Kaart bij het Rotterdams Toneel, waar de acteur destijds gastrollen vervulde. Het Rotterdams Toneel heeft de schulden betaald en is dus nu de di recte schuldeiser geworden. Omdat Hans Kaart onwillig bleef, is de zaak aanhangig gemaakt. Hans Kaart, die het Rotterdams Toneel gesuggereerd had, zijn schuld als oninbaar op de jaarrekening van de Stichting te plaatsen en deze door de oyerheid te laten goedkeuren en aldus af te schrijven, heeft nog meer schulden in ons land gemaakt, voor al bij particulieren en winkeliers, aan wie hij gekochte goederen nog niet heeft betaald en de leningen niet heeft afgelost. De schulden schijnen voor een deel samen te hangen met het Cinerama-project in Rotterdam, waarin Hans Kaart financieel ge ïnteresseerd zou zijn en welk project niet aan de verwachtingen beant woordt. Hans- Kaart woont op het ogenblik in Duitsland, waar hy in Düsseldorf als zanger successen boekt. Werken „Openbaar Kunstbezit'' worden verloot Onder de titel „Aankopen Open baar Kunstbezit" wordt tot 4 febru ari in het gemeentemuseum Arn hem een tentoonstelling gehouden van schilderijen, aquarellen, tekenin gen, grafiek, klein plastieken en ce ramiek. Deze werken zijn vorig jaar door de Stichting Openbaar Kunst bezit van Nederlandse kunstenaars aangekocht en zijn bestemd om te worden verloot onder de deelnemers aan de radiocursus. REGERING ZEGT: Naar aanleiding van recente persberichten als zou een grote uittocht uit Nederlands Nieuw-Guinea, in het bijzonder van gezinnen, te verwachten zijn deelt het ministerie van binnenlandse zaken mede, dat deze berichten ongefundeerd zijn. „De regering acht geen grond aanwezig voor evacuatie van vrouwen en kinderen uit Nieuw-Guinea. Dit neemt uiteraard niet weg, dat de regering - rekening houdende met alle gebeurlijkheden - de situatie nauwlettend observeert en alle noodzakelijke maatregelen voorbereidt en treft ter beschreming van de levens van burgers in Nieuw-Guinea". De toevallige aankomst van drie vliegtuigen tegelijk uit Biak op Schiphol op 13 januari jl. heeft mede aanleiding gegeven tot bedoelde ongefundeer de berichten. Onder de passagiers bevonden zich ten rechte slechts enkele gezinnen, welke meenden Nieuw-Guinea voortijdig te moeten verlaten. De overige passagiers bestonden uit landsreizigers met verlof, alsmede uit landsreizigers en particulieren, wier dienstverband beëindigd was, aldus het ministerie van binnenlandse zaken. „LEIDSE COURANT-VIERKAMP" le partij Woensdagavond in bovenzaal van rest. „In den Vergulden Turk", 7.30- 10.30 uur. 2e partij Donderdagmiddag ten huize van de heer Jos Mertens, Lange Mare 68 te Leiden, 11-3 uur. 3e partij Donderdagavond in bovenzaal van rest. „In den Vergulden Turk", 7.30- 10.30 uur. Toernooileider is de heer Huisman, oud-Nederlands kampioen. Bij alle ontmoetingen hebben belangstellen den en supporters vrij toegang. „LEIDSE COURANT-SIMULTAAN" Baba Sy en Kouaté spelen mon ster-simultaan in de grote zaal van „Den Burcht" onder auspiciën van de Leidse Courant. Baba Sy en Kou até binden de strijd aan tegen een contingent Leidse Courant-lezers. Aanvang vrijdagavond 7.30 uur. Afloop pl.m. 11.30 uur. Om in aanmerking te komen voor het 25 man sterke Leidse Courant-lezers-contingent, dat vrijdagavond 19 januari in de grote bovenzaal van „Den Burcht" te Leiden de strijd zal aanbinden tegen de Senegalese dammatadoren, Baba Sy en Kouaté. moet men als volgt handelen: Voor woensdagavond 17 ja nuari, 12 uur, stuurt u ons een briefje of briefkaart met naam (dame of heer) adres en woon plaats. In de linkerbovenhoek vermelde men: „WIE WAAGT DIE WINT". Donderdag 18 januari wordt op de voorpagina van De Leid se Courant de lijst van de ge lukkigen gepubliceerd. Donderdagavond 18, of uiter lijk vrijdagmorgen 19 januari krijgen de leden van ons con tingent een schriftelijke beves tiging van de redactie. Ons schrijven dient in „Den Burchf' aan de organisatoren overhan digd te worden, waarna onze lezer naar zijn gereserveerde tafel wordt gebracht. De overige tafels van de „Leidse Courant-simultaan" worden bezet door clubdam mers en degenen, die zich het eerst aandienen. Welke lezers komen in aanmerking voor de krachtmeting? Van alle kanten komen de aanmeldingen thans binnen bij de redactie. Opvallend is het aantal gegadigden uit de omge ving van Leiden, die „het wel eens willen proberen" tegen 's werelds meest opzienbarende dammers: Baba Sy en Kouaté. Begrijpelijk zal loting moeten beslissen, wie uiteindelijk vrij dagavond 19 januari oog in oog zal zitten met de Senegalezen. Voor de goede ordè wordt medegedeeld, dat al onze abon nees recht hebben zich een plaats in het Leidse Courant lezers-contingent te verwerven. Men dient zich zelf te toetsen aan de enige voorwaarde: ken ik de spelregels goed en ben ik mentaal sterk genoeg een spor tief duel aan te gaan op de hon derd velden met een der groot meesters? Pater Lombard! S. J., wiens boek over de verwachting ten aanzien van het Concilie in opspraak gekomen is en door de Osservatore Romano en Radio Vat'cara als „onbezonnen" be stempeld is, heeft verklaard, dat hij geenszins oppositie wil voeren tegen hetgeen de rechtmatige overheden op portuun voorkomt. Men heeft aan zijn voorstellen overdreven waarde ge hecht en ze zo voorgedragen, alsof ze een poging waren, een revolutie in de schoot der Kerk te bewerkstelligen. Met name noemde pater Lombardi een aantal Italiaanse kranten, dat de Paus zijn voorstellen tot hervorming /an tevoren ter inzage zou hebben gehad. Pater Lombardi heeft zijn verkla ring afgelegd tegenover een verslag gever van II Gazzettino. Tevergeefs hadden journalisten hem in Rome ge zocht. Hij was in Noord-Italië voor een reeks predikaties. De Italiaanse pers zat vol suggesties en geruchten; o.a. werd beweerd, dat hij aan Paus Johannes een brief zou hebben ge schreven, dat hij zyn werk uit de han del zou terugnemen. In veroand daar mee was de storm op de boekwinke.s zeer groot. Over de kritiek in de Osservatore zei pater Lombardi, dat zij terecht is, omdat daardoor de zaak tot zijn ware proporties wordt teruggebracht. Bo vendien bevat het boek alleen maar zijn persoonlijke mening. Hij voegde er aan toe, in verband hiermee, dat hij zich meer dan ooit maar een zeer eenvoudig priester voelt. Hij is vol komen bereid gehoor te geven aan el ke wens van de kerkelijke overheid. De verklaring heeft, naar men zegt, in het Vaticaan bevrediging gewekt. Het ziet er naar uit, dat, nu de eerste op lage van het boek vrijwel uitverkocht is, geen tweede deel zal verschijnen. SCHERMEN Medisch advies maakt einde aan carrière van Heidenrijk De 21-jarige sabreur Boude wijn Heiden rijk zal niet meer in wedstrij den uitkomen. De Amsterdammer, die twee maal Ned. kampioen sabel werd en in 1959 tijdens de wereld kampioenschappen voor de jeugd op de derde plaats beslag legde, heeft een dermate ernstige enkelblessure, dat artsen hem geadviseerd hebben met de wedstrijdsport te stoppen. Heidenrijk is echter niet verloren voor de Nederlandse schermwereld. Hy hoopt namelijk binnen afzien bare tijd te beginnen met het geven van lessen. Bovendien assisteert hij nu reeds by de leiding van de nieu we ClOS-training van de KNAS. De 48-jarige A. D. M. K. uit Arn hem is vannacht met zijn auto op de onbewaakte overweg in de spoorlijn Apeldoorn-Amersfoort in het ver lengde van de Laan van Oorden, blijven steken. Toen de heer K. zijn auto zelf niet van de overweg kon krijgen heeft hij bij een in de buurt staande woning hulp gevraagd. Voor dat men echter weer ter plaatse was, werd de auto door een goederentrein gegrepen en vernield. Bij het oversteken in de Gans- straat te Utrecht is gisteravond de 72-j'arige mevr. V. Pulles door een auto aangereden en zo ernstig ge wond, dat zij spoedig na aankomst in het ziekenhuis is overleden Waar schijnlijk heeft de paraplu van mevr. P. haar het uitzicht belemmerd. Alamak 13 t.a. Kuwait; Alchiba 13 v. New Orleans n. Philadelphia; Al- dabi 13 v. Las Palmas n. Antwerpen, Alkmaar 14 te Pta Cardon; Baarn 14 v. Hamburg n. Antwerpen; Bali 15 v. Hamiburg n. Bremerhaven; Balong 13 v. Sete n. Port Said; Batavia 13 te Singapore; Calamares 14 v. Panama kanaal n. Golfit; Caltex Arnhem (t.) 15 te Tutunciftlik; Caltex The Hague (t.) p. 13 Almeria n. Stockholm; Ca milla (t.) 15 te Liverpool verw.; Ja gersfontein 13 v. Durban n. Eastlon- don; Jason 15 te Georgetown; Kaby- lia (t.) 13 v. Dakar n. Durban; Kara (t.) 15 Mona Island gepass., 16 Cura cao verw.; Kasimbar 15 te Kaimana; Kenia (t.) 13 Kingston; Koretia (t.) 15 v. Pta Cardon n. Trieste; Krebsia (t.) 14 te Oslo; Loppersum 13 v. Jack sonville n. Lehavre; Maashaven 13 v. Buenos Aires n. Las Palmas; Maas- lloyd 14 te Singapore; Mataram 12 v. Honolulu n. Japan; Melis kerk 13 v. Momobasa n. Aden; Mulilloyd 13 te Hamburg, 14 v. Hamburg n. Bremen; Ondina (t.) 15 v. Suez n. Port Said; Oranje Nassau 13 v. Southampton n. Barbados; Rotterdam 15 v. Laguaira n. Curacao; Rijnkerk 13 v. Bremen, 14 te Hamburg; Sliedrecht 14 te Tam pa; Soestdijk 14 Moreheadcity 15 te Norfolk; Stad Alkmaar 13 v. Ceuta n. IJmuiden; Stad Maastricht 13 te Savona; Westerdam 13 v. New York n. Rotterdam; Witmarsum 13 v. Le Haver n. Amsterdam; Wonosari 14 te Adelaide; Zuiderkerk 13 v. Antwer pen n. Amsterdam. zonder DOOR GABRIEL GORRIS 49 Daar volgde ik urenlang het wild spoor, schurelings, ieder gerucht ver mijdend, sluipend door het hout, over zachte naaldengrond of dwars door de eikenbosjes, niet achtend de striem der twijgen, die mij in het ge zicht zwiepten. Daar had ik mijn schuilhoeken, waar ik het lopend wild opwachtte. Daar daverden mijn schoten en bond ik de buit aan mijn gordel, zat ik met Hubert of alleen in het jachthuis op de heuvel en be reidde een kostelijk maal aan 't spit. Daar kon ik, door de nevelige val avond terugkerend naar het landhuis, een verlangen in mij omdragen naar een zuiver leven, vrij van begeerten, die mijn nachten vertroebelden. Het was het uur, dat ik aan Cécile kon denken zonder jaloezie, zonder vle selijke passie, als aan de vrouw die ik moest beschermen en gelukkig maken, zoals in de eerste maanden dat ik haar kende. Was dat datzelfde verlangen, dat mij wakker hield die nacht, toen de boot van Harwich mij naar het va derland droeg? De zee deinde kalm, verslu.imerd onder de koele oktober- hemel, waaraan eindelijk na weken van sombere grauwheid weer sterren fonkelden in de open plekken. De afgelopen dagen had ik de rijkdom van Cécile's hart, de ondanks alles ongerepte zuiverheid van haar lief de en overgave leren kennen; met 'n glimlach had zij de stortvloed van mijn lusten over zich heen laten ko men en eenmaal had zij mij in het oor gefluisterd: „Als het kind er is, ga ik niet meer op tournée, ik zal dan alleen nog zin gen voor jou en onze kleine Frank". „Of Cieltje" had ik werkeljjk ont roerd aangevuld. Het was die avond geweest na de dag, toen ik op jacht was met de zoon van de hotelhouder. Ik had haar bij mijn terugkomst zo eenzaam en bijna zorgelijk in de lounge zien zit ten en gezegd, dat ik maar liever niet meer meeging met die jongen. „Was-ie dan niet aardig?" „O jawel! Hij heeft me allerlei griezelverhalen verteld over meer- monsters en moerasgeesten, de Ieren zijn erg bijgelovig!" „Jacht tegengevallen?" „We hebben 'n flinke buit meege bracht, genoeg om er alle stamgasten drie avonden van te laten smullen!" „Waarom wil je dan hier blijven?" O, haar stralende ogen verrieden, dat zij allang begrepen had: waar om! Maar het weten was haar niet genoeg, zij wilde het hóren, dat ik omwille van haar mijn jachtgenot kon ontzeggen, hóren van mijn zelf verloochening, mijn liefde. Ik had haar niet geantwoord, al leen haar hoofd tussen mijn handen genomen en haar op de slapen ge kust. In die omhelzing had zij ge fluisterd over het kind. Het teder en diep-zinnig moment was snel voorbijgegaan, meegesleurd in een golf van passie, die mij be sprong en ditmaal ook op haar oversloeg. Nimmer heb ik haar zo gekend als dié avond in de ïerse hotelkamer, aan wier vensters de buien kletterden. Toen ik later, op de nachtboot, de ten einde spoeden de reis overdacht, flitste aldoor de herinnering in mij op aan dat zeld zame uur. Het was voorbij, dat uur. Maar ik voelde: ik kon het terug winnen. Met geduld en zelfopoffering kon ik opnieuw in Cécile wekken, wat haar toen bezielde: die felle en toch kuise lichamelijke drift, die haar oorsprong nam aan een moment van geestelijke eenwording. Tegelijk ech ter was ik mij bewust, dat het be reiken van zulk moment een alge hele ommekeer van mij eiste. Een ge richtheid op God. Een edel en groot moedig altruïsme, dat kern en ver trekpunt is van alle ware, blijvende liefde. Maar de ommekeer vergde kracht, volharding, een willig-mij-open-stel len voor de genade. Zou ik in staat zijn tot die zielegrootheid? Ik zag de weg. Alleen, zwakkeling, slaaf van som mige hartstochten die ik was, heb ik hem niet bewandeld. Nauwelijks waren wij de douane gepasseerd, of ik herkende onze wa gen op het plein voor het havensta tion. Waar was Hubert? Mijn ogen zochten. Plotseling voelde ik een hand op mijn schouder, ik keek op zij en „Hé Max, jij hier?" Hij schudde fors mijn had en om helsde zijn zuster, die van de emotie een kleur gekregen had. Hij sprong rechts van haar, zodat zij tussen ons in liep. „Jullie bent vroeg terug! Je ver langde zeker naar je nieuwe home, niet? Veel plezier gehad in Sint Pa trick's land? Geen grotten gezien? Ik wel! Kon er ook langer gebleven zijn. De rest van het programma werk ik later wel af en op m'n ge mak, dat beloof ik je!" „Waarom zo gauw terug gekomen, als je het er zo naar je zin had?", vroeg Cécile, die kennelijk schik had in zijn enthousiasme. Zij had mijn eigen gedachte uitgesproken. Max glimlachte geheimzinnig. Hij rukte het portier van de auto open en noodde ons met een breed, kwasi- serviel gebaar in te stappen. Wat heeft ie toch? vroeg ik me af. Zo heerlijk opgewekt had ik hem nog nooit meegemaakt, het was of hij re gelrecht van 'n champagnefuif kwam. Hij wilde niet dat ik chauffeurde, duwde mij eenvoudig achter zijn zus ter de wagen in, klapte het portier dicht, wipte achter het stuur en reed weg, eer ik goed en wel wist wat er gebeurde. Met een bocht draaide hij voor de loods, waar de kruier wacht te met onze bagage. „Blijf maar zitten!" riep hij. En hij stond al buiten. Drie minuten later waren de koffers geborgen. Hij stop te de glunderende witkiel een dikke fooi in de hand en suisde weg. Het eerste kwartier spraken wij weinig. Max scheen voorlopig uitgepraat, maar als ik in de spiegel boven h?t dashbord keek, zag ik het beeld van zijn gezicht, waarover nog steeds een vleug van dat mysterieuze lachje blonk. Cécile staarde een poosje door de ruit naar het herfstachtige land schap: in de weiden waadden de koeien tot aan de" nek door dikke, melkwitte nevelslierten, de bronzen najaarsbrand begon al te smeulen in de bomen langs de wegen en het was een feest na zoveel regen de zon te zien gloriën tussen kleine kudden traagdrjjvende schapewolkjes. Maar toen wij door het eerste dorp reden, legde zij haar hoofd tegen mijn schou der en sloot de ogen. Ineens voelde ik haar hand in de mijne. „Over anderhalf uur", fluisterde zij, „zijn we thuis". Ik zei niets. Heel even liet ik mij gaan in het opkomend gevoel van tederheid, beantwoordde ik vluchtig haar strelingen. Maar dan nam Max mijn aandacht in beslag en ik her innerde me nog goed, dat ik daar blij om was.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 5