FINLAND, HET LAND VAN DE MOOIE POSTZEGELS WIJ WETEN IIET.. Weerbericht MAANDAG 15 JANUARI 1962 DE LEJDSE COURANT PAGINA 3 POSTE RESTANTE ZOJUIST bereikte mij het laatste bulle tin van het hoofd bestuur der Finse Posterijen, waarin 'n serie - bestaande uit drie verschillende zegels ter herinne ring aan het eeuw feest van de Finse Spoorwegen - per 31 januari 1962 wordt aangekondigd. De serie is - zoals de meeste Finse her- innerings- en welda digheidsseries - in fraaie diepdruk uit gevoerd naar ont werpen van Olavi Vepsalainen, terwijl de gravures werden verzorgd door de bekende Finse postzegel- graveurs R. Achrèn (10 en 30 mark) en B. Ekholm (40 mark). Afgebeeld zijn achtereenvolgens: de eerste Finse locomotief „II- marinen", een stoomlocomotief en een moderne diesellocomotief. De oplagen zijn resp. 5, 3 en 2 miljoen stuks. Finland, het land der duizend meren, 'het land van de „sisu" (een soort innerlijke moed en volharding) en de „sauna" èn het land van mooie postzegels. Dit is zeer waarschijnlijk één van de redenen waarom de be langstelling voor de Finse post zegels de laatste jaren zo sterk is toegenomen. Deels cok door de grote internationale postze geltentoonstelling „Finlandia-56" te Helsinki. Door zulk een ten toonstelling wordt immers de aandacht van miljoenen verza melaars over de gehele wereld op zo'n land gevestigd. Finland voelt zich deel van de Skandinavische gemeenschap en terecht, want het maakte gedu rende enige eeuwen deel uit van Zweden en nog thans spreekt 10 van de Finnen het Zweeds als hun moedertaal. In Helsinki bijv. hebben alle straten en plei nen een aanduiding in het Fins en het Zweeds. Toen de eerste Finse postze gels verschenen, maakte het land min of meer deel uit van het grote Russische tsarenrijk: de Russische tsaar was tevens groot hertog van Finland. Met ingang van 14 januari 1901 mochten de Finse zegels - in het kader van de steeds grotere russificerings- druk - in het verkeer met Rus land en het buitenland niet meer worden gebruikt. Van die datum af tot het uitroepen van de onaf hankelijke republiek in 1917 (onder generaal Mannerheim) waren dus de Finse zegels gede gradeerd tot lokale - uitsluitend in het binnenland geldige - post zegels. Bij Finland komt zowel cle klassieke verzamelaar als de beeldverzamelaar aan zijn trek ken. Oud-Finland is voor diep gaande specialisatie uiterst ge schikt - de tandingen der uitgif te 1866 zijn een filatelistische lekkernij! - en ik heb in 1956 in Helsinki gelegenheid gehad me daarvan te overtuigen. De nieu were zegels van de laatste jaren vertellen ons enorm veel van het land van dit charmante volk van Noord-Europa. Aan de hand van de talloze - één voor één fraai uitgevoerde - zegels is het mpgelijk de aardrijkskunde, ge schiedenis, zeden en gewoonten van dit kleine volk van 4 mil joen zielen, te bestuderen. DE AFBEELDINGEN hierbo ven stellen voor: bovenste rij de in het artikel besproken serie en op de tweede rij Luitenant Zacharias Dunker (1774-1809), een figuur uit het heldenepos „Vaandrig Stahl" door de bekende Finse - in het Zweeds schrijvende - dichter J. D. Runeberg (1804-1877), die voorkomt op één van de Rode Kruiszegels van Finland van 1948. Zegelontwerp naar illustra tie van Albert Edelfelt, 1854- 1905. T.g.v. zijn 100e geboorte dag verscheen in 1954 een zegel met een schilderij van hem: Op de uiterste klip (25 mark). Eén uit de serie „voorstellin gen van het sauna-bad". Na het hete stoombad begiet men zich hier met koud water; anderen gaan het koude water in; in de winter rolt men zich in de sneeuw. Jean Sibelius (1865-1957), Fin- lands bekendste componist, o.a. van de bekende Valse tritse. Zegel t.g.v. zyn dood in 1957. De huidige president van de Finse republiek, Kekkonen, t.g.v. zijn 60e verjaardag. Ook de an dere Finse presidenten (Stahl- berg, Mannerheim, Svinhufvud, Ryti, Roasikivi) komen op Finse postzegels voor. Eén van de mooiste, zo niet dè mooiste luchtpostzegel ooit ver schenen: Douglas DC-6 boven Fins winterlandschap. NOORDW1JK Zilveren kloosterjubileum zuster Engelino Op overweldigende wijze hebben zaterdagmiddag in hotel .Royal" de kleuters temidden van veel ouders, hulde gebracht aan zuster Engelino ter gelegenheid van haar zilveren kloosterjubileum. Nadat een stoet van kleuters met feestmutsen en zil veren kroontjes de jubilaresse, die tevens 10 jaar hoofd van de kleuter school is, had"ingehaald, werd zij welkom geheten door juffrouw Lies- beth Meeuwissen, die ook haar vreug de uitsprak over de tegenwoordigheid van deken v. d. Bosch, em. deken Brinkman, het schoolbestuur, het pa rochiaal comité en meerdere hoof den van kleuterscholen. Zuster Engelino heeft midden in het volle leven gestaan door haar zorg voor de katholieke kleuters van Noordwijk, maar is ook een grote steun geweest voor de kleuterleidsters en als zij de jubilaresse feliciteerde met haar kloosterfeest, wilde zij na mens alle leidsters tevens dank bren gen voor haar lichtend voorbeeld. Al vorens de kinderhulde zou aanvan gen stelde deken v. d. Bosch het op prijs om niet alleen namens het schoolbestuur, maar ook namens de ouders, hulde te brengen aan zuster Engelino en haar te danken voor de perfecte leiding als hoofd van de kleuterschool. Het kleuteronderwijs noemde spr. zeer belangrijk, omdat door dit onderwijs de grondslag, wordt gelegd voor het verdere leven van het kind en hij sprak de wens uit dat het zuster Engelino, .klein maar dapper", gegeven moge zijh nog vele jaren in Noordwijk te werken voor de kleuters. In de volgende twee .uren voerden de kleuters de boventoon en met ver bazing en bewondering hebben allen het prachtige programma gevolgd. Aardig was het tableau, toen zuster Engelino, gezeten op een zilveren stoel, temidden van de feestelijk uit gedoste kinderen, pen bloemenhulde werd gebracht, terwijl namens de ouders een prachtig H. Hartbeeld voor de school werd aangeboden. Diep onder de indruk dankte de ju bilaresse voor het mooie spel. Hierna kregen de aanwezigen de gelegenheid de jubilaresse de hand te drukken, waaTvan allen een dank baar gebruik maakten. UITSTEKENDE VLIEGRESULTATEN VAN „STEEDS SNELLER". „Steeds Sneller" de Noordwijkse Vereniging van Postduivenhouders heeft een groot aantal uitstekende vliegers. Ook in de omtrek is dit be kend. In de Leidse Concourscom missie neemt de club dan ook een belangrijke plaats in, alhoewel de resultaten dit jaar iets minder goed waren dan in 1960. Dit was te wij ten aan de windrichting, die in de badplaats voor de duiven niet altijd even gunstig was. Uit de volgende resultaten blijkt dit. In het kampioenschap korte af stand werd de 7e, 8e en 9e plaats be zet door resp. HaakHonaard, C. v. d. Berg en M. v. d. Wiel; in het kampioenschap Fond, kwam Duin dam Noordermeer op de 4e plaats, 5. was M. v. d. Wiel, 8. C. v. d. Berg en 9. HaakHoonaard; in het kam pioenschap oude duiven werd M. v. d. Wiel 6e, C. v. d. Berg 7e, Haak Hoonaard 8e en DuindamNoorde- meer 9e; in het kampioenschap jonge duiven bezette M. v. d. Wiel de 6e en C. v. d. Berg de 9e plaats. De eindresultaten van de kam pioenschappen van „Steeds Sneller" luiden als volgt: Vitesse: 1. C. van der Berg, 2. M. van der Wiel, 3. J. van der Niet, 4. J. W. Schlimmer, 5. J. Beugelsdijk, 6. Ha-ak-Hoonaard, 7. DuindamNoor- demeer, 8. J. Star, 9. L. Steenvoor den, 10. Gebr. Barnhoorn. Midden-fonds: 1. HaakHoonaard, 2. C. van der Berg, 3. M. van der Wiel, 4. J. Passchier en zn.; 5. J. van der Wiel, 6. J. Star, 7. W. Hoek, 8. J. van der Niet, 9. DuindamNoor- demeer, 10. J. W. Schlimmer. Fond: 1. J. Beugelsdijk, 2. M. van der Wiel, 3*. DuindamNoordemeer, 4. J. Passchier, 5. C. van der Berg, 6. HaakHoonaard, 7. J. van# der Niet, 8. J. van der Wiel, 9. L. A. Glasbergen, 10. L. Steen voorde. Oude duiven: 1. M. van der Wiel, 2. C. van der Berg, 3. HaakHoonaard, 4. J. van der Niet, 5. Duindam Noordemeer, 6. J. Passchier en zn, 7. J. W. Séhlimmer, 8. J. Star, 9. J. van der Wiel, 10. L. Steenvoorde. Jonge duiven: 1. M. van der Wiel, 2. C. van der Berg, 3. J. Star, 4. J. Beugelsdijk, 5. J. Boon, 6. J. Aan- hane, 7. J. van der Niet, 8. C. van der Poel, 9. A. Cramer, 10. Duindam Noordemeer. Navluchten: 1. J. Plug, 2. M. van der Wiel, 3. C. van der Berg, 4. J. v. d. Niet, 5. J. Aanhane, 6. J. Star, 7. J. Beugelsdijk, 8. J. Passchier en zn., 9. DuindamNoordemeer, 10. A. P. Ruigrok. Generaal: 1. M. van der Wiel, 2. C. van der Berg, 3. J. van der Niet, 4. J. Beugelsdijk, 5. DuindamNoorde meer, 6. J. Star, 7. HaakHoonard, 8. J. Passchier, 9. J. Plug, 10. J. W Schlimmer. Duif kampioenen: Vitesse: 1. M. van der Wiel 151Vs punt. Midden-Fond: HaakHoonaard 129 punten. Fond: J. Beugelsdijk, 99 punten. Jonge duiven: J. van der Niet, 93VS p. Navluchten: J. van der Niet, 116 punten. RIJP WETERING Handbal N. I. O. De leden van de handbalvereniging N. I. O. worden er op attent gemaakt, dat de training van hedenavond niet doorgaat, deze is verschoven naar Dinsdagavond 18 januari van 7.00 tot 8.00 uur in café Rustoord. Op aller komst wordt gerekend. ZOETERWOUDE Raadsvergadering De raad de zer gemeente vergadert op woensdag 17 januari n.m. half acht. Agenda: Ingekomen stukken, voorstellen van b. en w. tot het verlenen van kre diet tot het aankopen van verkeers borden in verband met de wijziging van de bebouwde kom en tot het verlenen van een krediet voor de aankoop van een transportband. Raadstukken Wijziging be bouwde kom. Als gevolg van de door Ged. Staten gewijzigde grenzen van de bebouwde kom moeten vele bor den worden verplaatst; vele borden moeten worden bijgeplaatst. De kos ten hiervan worden geraamd op f 1.200,— Aankoop transportband Reeds geruime tijd wordt behoefte gevoeld aan een transportband, omdat het laden van de vrachtauto zoveel tijd vraagt. Dat is nog weer eens geble ken bij de gladheidbestrijding tij dens de jongste vorstperiode. Gezien het grote aantal kilometers van de straten en wegen kan niet met één wagen worden volstaan. Het telkens opnieuw laden vergt veel tijd, zodat tijdig zandstrooien op alle wegen niet kan plaats hebben. De prijs van een transportband is ongeveer 4000. DE KAAG Gisteravond omstreeks 8 uur kwam een chauffeur van een perso nenauto tot de ontdekking, dat hij door het gebruik van alkoholhou- dende dranken niet capabel was om zijn auto te besturen. Dus reed hij met een vriend mee. Deze echter, bestuurder van een Volkswagen, kwam op het smalste gedeelte van De Kaag tot de ontdekking dat er naast de smalle doorgang een muur was, van de woning van de fam. Elstgeest. Resultaat: spatbord en lamp in elkaar en gebroken voorruit, chauffeur en mede-inzittende tame lijk beschadigd. Misschien is een en ander aanlei ding om ook de maximum snelheid van verschillende wagens zondags 's middags te controleren, daar het voor verschillende automobilisten 'n sport schijnt om met zo hoog moge lijke snelheid door deze nauwe door gang te vliegen en mens en dier in de waagschaal te stellen. Oostduits blad: „Dr Colijn door Nazi's vermoord" Het Oostduits persbureau ADN heeft melding gemaakt van een be richt in de te Suhl (Oos-Duistland) verschijnende krant „Freies Wort" waarin wordt beweerd, dat wijlen dr. H. Colijn, de vooroorlogse premier, in 1944 door de Nazi's zou zijn ver moord. Het blad baseert zijn bericht op een onderzoek in de omgeving van de plaats waarheen dr. Colijn door de Nazi's werd overgebracht, het bij Ilmenau gelegen hotel Gabel- bach. In dit verband wordt ook weer de naam genoemd van dr. Adenau er's staatssecretaris dr. Hans Globke, aan wie de idee wordt toegeschreven het vermoorden van gevangenen te verbergen onder een onschuldige o verlij densoorzaak. Dr. L. de Jong te Amsterdam van het rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie, sprak desgevraagd van „Evidente Nonsens". Mevrouw Co lijn, zo zei hij, is steeds in de nabij heid van haar man geweest en zijn dood kan niet anders dan aan een natuurlijke oorzaak (een zwak hart) worden toegeschreven. In badkamer door stroom gedood De 19-jarige verkoopster J. M. Bal is zaterdag in de badkamer van haar ouderlijke woning, Zeezwaluwstraat 143, door electrocutie om het leven gekomen. Het meisje had daar een straalkacheltje geplaatst en vermoe delijk is zij hiermee in aanraking ge komen. Het Nederlands Kamerkoor is zaterdag met het motorschip „Noord- dam" van de Holland-Amerika-lijn naar de Ver. Staten vertrokken voor het geven van een serie besloten concerten. In tal van steden en plaat sen, w.o. New York, Washington, Chicago, Detroit en St. Louis zal het koor optreden. Het is de tweede maal dat de dirigent Felix de Nobel met zijn koor de oceaan oversteekt. De 55-jarige motorrijder A. Th. F. van de Pavert uit Amsterdam is zaterdagavond in het Wilhelminagast- huis aldaar overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk, dat hem 's middags op de Johan Huizinga- laan was overkomen. Hij was daar namelijk in botsing gekomen met een auto. waaraan hij geen voorrang had verleend. WILT U IETS WETEN?? Opleiding. Kunt u mij inlich- tinger verstrekken omtrent het be roep van actuaris, hoe lang duurt de opleiding?', aldus Th. W. Gegevens omtrent het onderwijs in de actuariële wetenschap kunnen worden verstrekt door de heer C. J. Schoonderbeek, secretaris van Stich ting Onderwijs in de Actuariële We tenschappen, p.a. Herengracht 256 266, Amsterdam. Op onze redaktie ligt bovendien een brochure voor u klaar, waarin meer over deze oplei ding. Plaatsnaam, Kunt u mij zeggen of er één of twéé plaatsen de Kwa- kel bestaan?, aldus M. J. K. Er is slechts één dorp, dat recht kan doen gelden op de naam „de Kwakel". Alle andere zijn falsifica ties. Wel is het mogelijk, dat iemand een villa, landhuis, café, speeltuin of dergelijke, zo genoemd heeft. Opleiding. Kan ik zonder mulo diploma een opleiding volgen als frö belonderwijzeres?, aldus L. de B. te Z. In antwoord op uw brief van 26 de cember 1961, delen wU u mede, dat het einddiploma 4-jarige mulo be paald noodzakelijk is om de studie voor kleuterleidster te mogen vol gen. Gehoorapparaat. Waar zou ik kunnen slagen met een ouderwets ge hoorapparaat?, aldus v. E. te L. U kunt zich voor het verkregen dan geen last krijgen wanneer hij gaat werken?, aldus v. K. te Zolang een leerling onder de leer plichtwet valt, mag hij, 14 jaar oud zijnde, niet werken. Stelt u zich in verbinding met het gemeentebestuur en eventueel met de arbeidsinspectie. De leerplicht eindigt onder meer bij het bereiken van de leeftijd van 14 jaar, wanneer het kind op dat tijd stip net zesde leerjaar van de lagere school niet bereikt heeft. Dit is hier misschien zo. Is dit het geval dan krijgt u vermoedelijk geen last. C.A.O. Wat zijn de maximum werktijden voor personen werkzaam bij een „Bedrijfsbewakingsdienst'?, aldu: D.V. In antwoord op uw brief van 8 de cember 1961, delen wij u mede, dat u de C.A.O. zult moeten raadplegen; deze is ook in het bezit van uw werkgever. De looncontroledienst te 's-Gravenhage, Nieuwe Uitleg 12, kan u ook inlichten, voor zover be treft arbeidsvoorwaarden. Laat u eens voorlichten door de R.K. bond in voedings- en genotmiddelen, St. Joris, Veenkade 47, 's-Gravenhage. Glaspremie Mijn glasverzeke- ringsmaatsohappij heeft de p>remie buitensporig verhoogd. Bij niet-ac- coordbevinding zou mijn verzeke ring worden geroyeerd. Kan dit zo maar, vraagt Th. V. De verzekering kan altijd volgens de bepalingen worden beëindigd. Er geschiedt aldus niets onrechtmatigs. Indien u de premie te hoog Vindt, moet u eens bij een andere maat schappij naar de huidige premie in formeren. Veel verschil zult u „niet ontdekken. U kunt dan net zo goed de wijziging aanvaarden op de wij ze als men verlangt. van een hoorapparaat zoals u bedoelt wenden tot de firma Harting-Bank Instrumentenfabriek, Pausdam 1 te Utrecht. Deze firma kan ze op bestelling nog leveren. Prijs on geveer 30. Konijnehuid. Hoe kan ik zelf een konijnehuid prepareren, vraagt M. J. K. U maakt een kooksel, bestaande uit 120 gr. zout, 125 gr. aluin in 2 li ter kokend water opgelost. Als dit water koud geworden is, giet u er een beetje verdund zwayelzuur bij. Hier in kunt u twee vellen leggen. Ze moe ten er 24 uur in blijven liggen. Ver volgens spant u de vellen op een houten raam, schaaft alle vet- en vleesdelen er af, waarna u de vel len buiten (niet m de zon) kunt dro gen. Teneinde de huiden soepel te maken, strooit u er wat talkpoeder op en haalt u de vellen (met de huid kant) over de ronde kant van een tafel of aanrecht op en neer. Opleiding. Waar zou ik een op leiding kunnen krijgen voor hand werk Akte U?, aldus C. J. O. Indien u zich in verbinding stelt met een huishoudschool, kunt u daar de mogelijkheden vernemen voor het volgen van de bedoelde oplei ding. Leerplicht. Als een jongen van 14 jaar van school afgestuurd wordt door te veel onvoldoenden, kan hij De aanslagenlijst in Algerië Van Franse militaire zijde wordt meegedeeld, dat er zondag in Alge rië bij aanslagen 29 doden en 69 ge wonden zijn gevallen. Zaterdag mee gerekend, telt men 48 doden (van wie 13 Europeanen) en 116 gewon, den (van wie 48 Europeanen) Voor deze eerste twee weken van het jaar zijn de cijfers 228 doden en 489 ge wonden. Zondagmiddag zijn in enkele wij ken van Algiers betogingen gehou den door zowel aanhangers van de FLN als de OAS. De betogers wer den door de politie verspreid. Politie en leger hebben zaterdag in Oran een hoofdkwartier van de opstandelingen belegerd. Drie uur lang boden de opstandelingen verzet tegen de politiemannen en soldaten, die met machinepistolen door de ra men schoten en handgranaten naar binnen gooiden. Twee Mohammeda nen verloren daarbij het leven. Twaalf Algerijnen werden in het ge bouw, een klein hotel, aangehouden. De peilingen in Moskou Zaterdag is te Washington van di plomatieke zijde vernomen, dat de be sprekingen, die de Amerikaanse am bassadeur te Moskou, Llewellyn Thompson, met de Sowjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromika, heeft gevoerd, heb ben aangetoond, dat er geen wijzi ging is gekomen in het Sowjet-Russi- sche standpunt met betrekking tot Berlijn. Uit het door Thompson in gediende voorlopige rapport blijkt, dat de houding der Russen krachtig blijft. Het rapport van Thompson heeft te Washington enige teleurstelling ge wekt. Het overleg gaat echter voort, zoals reeds eerder door minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk - vrijdagavond j.l. in een televisie-uit zending - was verklaard. In Washing- tonse ambtelijke kringen acht men hét waarschijnlijk, dat Thompson nog verscheidene malen overleg met Gro- miko zal moeten plegen, teneinde te kunnen vaststellen, wat de vooruit zichten zijn voor de officiële onder handelingen met de Sowjet-Unie of voor het bereiken van de een of an dere overeenstemming, waarbij par tijen stilzwijgend overeenkomen de spanning om Berlijn te laten afne men. KORTE GOLF De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, de heer John S. Rice, is zondagmorgen plotseling naar Enge land vertrokken in verband met een auto-ongeluk, dat zijn dochter is overkomen. De 20-jarige Ellen Rice, studente aan de universiteit van Southampton werd zaterdagavond ernstig gewond, toen de door haar bestuurde auto met een andere wagen in botsing kwam. Het meisje is opgenomen in het ziekenhuis van het graafschap Hampshire te Winchester. Drie dorpjes in de omgeving van Perigueux, in Zuid-west-Frankrijk zijn zondag ontruimd omdat de be woners bedreigd werden door over stroming van de - rivieren. Door de hevige regenval van de laatste dagen is de waterstand in dit gebied sterk gestegen. De schade veroorzaakt door de hevige storm, die reeds enkele dagen het noorden van Mexico en de kust van de Golf van Mexico teistert, wordt geraamd op 150 miljoen pe sos. In de staat Vera Cruz zijn 12 mensen van koude omgekomen. De scheepvaart op de Rijn bij Ba zel is zondag wegens het hoge water gestaakt. Het smeltwater uit de ber gen en de aanhoudende regenval hebben het waterpeil in de boven loop van de rivier sterk doen stijgen. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). MEER BEWOLKING Toenemènde bewolking met morgen enige regen of mot regen. Hogere temperaturen. Tot krachtig en langs de kust tot hard of stormachtig toene mende zuidwestelijke wind. Het weer in Europa temp. gisteren max. min. HELSINKI sneeuw 2—2 STOCKHOLM onbew. 0—4 OSLO onbew. —2 10 KOPENHAGEN onbew. 4 0 ABERDEEN geh. bew. 5 2 LONDEN onbew. 7—1 AMSTERDAM onbew. 6 1 BRUSSEL regenbui 6 0 LUXEMBURG geh. bew. 2 1 PARIJS onbew. 8 1 BORDEAUX onbew. 9 1 GRENOBLE onbew. 7—3 NICE onbew. 12 6 BERLIJN geh. bew. 4 3 FRANKFORT zw. bew. 5 1 MiiNCHEN poolsneeuw 4 0 ZURICH sneeuw 5 1 GENèVE zw. bew. 7 4 LOCARNO onbew. 9—4 WENEN h. bew. 6—2 INNSBRUCK 1. bew. 5—8 BELGRADO geh. bew. 11 0 ATHENE h. bew. 10 9 ROME zw. bew. 17 10 AJACCIO regen 14 8 MADRID onbew. 9 0 MALLORCA h. bew. 18 8 PAUZE WATER EN WIJN. Bij wat wij nu gaan vertellen, ma ken wij misbruik van een toespraak die dr Piet Kasteel eens jaren ge leden heeft gehouden op een so ciale zondagmorgen in deze goede stad van Leiden. Of hij toen nog lid was van 't gilde van de „Klare Waar heid", en zaterdagsavonds, op een kist staande, over het geloof sprak op het Waterlooplein te Amsterdam, weten wij niet. In ieder geval was hij toen, en nu nóg, het. voorbeeldige voorbeeld van wat men tegenwoor dig (alsof het iets nieuws zou zijn!) noemt het priesterschap van de leek. Wat Piet Kasteel allemaal gezegd heeft op die zondagmorgen, daar kunnen wij ons niets meer van her inneren, behalve het slot. Het was de zondag van de bruiloft van Kana (dus als gisteren) en hij besloot: „Vult dus uw kruiken met water, op dat het wijn worde!" Met die krui ken bedoelde hij ons binnenste, ons hart, dat ieder in gebed en boete moet vullen met~" water. Dan zal Christus komen met zijn genade en heerlijke wijn van maken. Als het gebeurd is, moeten wij echter niet menen zelf dat wijnwonder gedaan te hebben! Want dan wordt het gal. PUZZEL No. 531. Horizontaal: 1 vragend voornaamw., 3 tevens, 5 boom,*'7 tan gens (afk.), 9 meisjesnaam, 10 top in de Berner Alpen, 11 voorvoegsel, 12 lengtemaat (afk.), 1* lichaamsdeel, 16 soort, 17 voegwoord. Verticaal; 1 kleur 2 meisjesnaam, 3 voorzetsel, 4 oude benaming voor liter, 6 krijgsmacht, 8 eerste boek van Mozes (afk.), 9 vaartuig, 11 li chaamsdeel, 13 verkeerd, 14 spil van een wiel, 15 familielid. Oplossing morgenavond. PUNT ,Vind je het niet gezellig, zo te zit ten bij een open haardvuur?" „Nee, bepaald niet; van voren trans pireer je en van achteren zit je te klappertanden

Leidse Courant | 1962 | | pagina 3