V.V.V. Lisse heeft druk jaar achter de rug AGENT BEZORGER „Noordwijk Actief" behandelde statuten Stichting V.V.V. Dansschool HENNY BOES - Adverteren HUIBERS ZATERDAG 13 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 „Dienstbetoon" is wel de goede typering van een vereniging als VVV Alles wordt ingezet om het de toe rist zo aangenaam en prettig moge lijk te maken en de afd. Lisse van VW mag dan ook op een steeds toe nemende belangstelling bogen. Het in dit voorjaar in gebruik genomen VW-kantoor op het Vierkant, in samenwerking met het reisbureau van de fa. Beuk te Noordwijk, die hier tevens een filiaal stichtte, heeft aan de toenemende belangstelling voor de VVV veel bijgedragen. Er wordt nu een service verleend die „af" is. In het jaarverslag van de VVV wordt van de activiteiten een weer gave gegeven. Reeds vroeg in het voorjaar was de WV in touw. Door het uitzonderlijk zachte weer in fe bruari en maart kwamen de meeste bolgewassen twee weken eerder in bloei dan normaal genoemd mag worden. De „Keukenhof" moest zelfs een week eerder geopend worden dan gepland was en dat wil heel wat zeggen, aangezien de hele binnen- en buitenlandse organisatie op de Keu kenhof voor een bepaalde openings datum is ingesteld en alle buiten landse reisbureaus hierop hun pro gramma hebben gebaseerd. Ondanks het feit echter, dat begin april reeds veel bollenvelden in bloei stonden, was het bezoek aan de streek en Keukenhof rond de Paasdagen van uit het buitenland veel minder dan verwacht werd. Het aantal over nachtingen bleef met Pasen ver be neden die van het daaraan vooraf gaande jaar. De grote toelooo begon eerst omstreeks half april. Het cor so-weekend en het 1 mei-weekend waren de hoogtepunten in het toe ristisch verkeer naar de bollenstreek. Opmerkelijk was. dat het aantal Franse toeristen veel groter was dan voorheen. Het aantal Duitse toeristen staat niettemin ver aan de kop. De Keukenhof trok met ruim IOC.000 méér dan in 1960 eer» aantal bezoekers van ruim 600.000! Ook het kasteel Keukenhof bleek voor velen een trekpleister te zijn. Het ledental ic vrijwel stabiel ge bleven. nl. 270. Een zestal bestuurs leden jubileerde mee omdat zij vanaf de onrichting bestuurslid waren ge weest. Contacten. Door VVV worden contacten op ..brede basis" gezocht en onderhou den. Er was in het afgelopen jaar een prettige samenwerking met de Prcv. VW in Zuid-Holland en de zusterverenigingen in de bollen streek. De voorzitter en de secretaris der afdeling, de heren Weterman en Vei kerk hebben in deze organisatie zitting. De heer Verkerk is daarvan tevens lid van het dagelijks bestuur. Naar buiten uit deed VW van zich soreken door de verspreiding van 230.000 folders in vierkleuren druk. welk aantel beslist nog te laag bleek te zijn Van dit aantal folders gingen er 145.000 naar het buiten land met Duitsland weer aan de kop. De rest ging naar de reisbureaus in het binnenland en de KLM. De inrichting van het nieuwe VW- kantoor is een groot succes te noe men. Bij het secretariaat waren bij na 1000 poststukken binnen geko men terwijl ruirti 2000 poststukken de deur uitgingen. De logiesdienst werd uitgebreid en beter georgani seerd. Buiten de 5 officiële logies- verstrekkende bedrijven waren er 88 particuliere logiesadressen bij VVV ingeschreven. Men heeft nu een ca paciteit van ruim 400 bedden per nacht. Verheugend is een verblijf in de zomermaanden in toenemende mate. De betere verbindingen met de badplaatsen hebben veel bijgedragen tot de toename van toeristenverblijf in onze gemeente. Het nieuwe VVV- kantoor bleek ook de belangstelling van de ingezetenen van Lisse te heb ben. Velen kwamen nu hun reizen bespreken voor de vakanties. Het bloemencorso trok enorm veel bezoekers. Met grote belangstelling ziet men uit naar hat corso 1962, dat ir geheel nieuwe en andere stijl door de streek zal trekken. De organisatie van de „bloemenmeisjes" cmder lei ding van mevr. van der Berg liep uitstekend, daarbij bijgestaan door mevr. de Ruyter. De nieuwe straatversiering in Lisse bleek goed voldaan te hebben. Het amateursconcours stond nog in de kinderschoenen, doch dit voorjaar zal men met de ervaring van 1961 terdege rekening houden. Veheugend was, dat het Kindercorso zo veel ge wonnen heeft aan uitbeelding e- be langstelling. Een uitnemend geslaagd evenement! Voorts toonde VW be langstelling voor de viering van de Koninginnedag en hield een tuinwed- strijd, waaraan dit jaar weei verdere uitbreiding zal worden gegeven. Voorts was men actief bij het con cours hippique en de najaarsfeesten in september. Ook de sportwedstrij den trokken veel belangstelling. De jaarrekening sloot met een te kort van ruim f 600.-. De afdeling houdt woensdag 17 jan. de jaarver gadering in de „Nachtegaal" op wel ke vergadering tevens het werkpro gramma 1962 zal worden ontvouwd. Deze vergadering vangt aan om 8 u. KATWIJK AAN DF,N RIJN PRIJSTOEKENNING „DE KANARIEVOGEL" In aansluiting op het verslag in ons blad van donderdag over de ex pos! Li van de Kanariefokkersvereni- ging voor Katwijk en Omstrek m „De Kanarievogel", die tot heden avond 11 uur in 't parochiehuis wordt gehouden. 2ijn wij thans in staat de prijstoekening bekend te maken. In de verschillende klassen werden de volgende prijzen toegekend: Waterslagers, 4 vogels eigen kweek 1961: 1. A. Klemman 575 p.; 2. A. Kleinman 550 p.: 3. KI. van Duijn 534 p.: 4. H. de Liefde (2 x) 531 p. Waterslagers, 2 vogels e. k. 1961: 1. P. Kuijt 231 p.; 2. H. de Liefde 211 p.; 3. A. Onderwater 206 p. Waterslagers, 1 vogel e. k. 1961: 1. A. Veraart 126 p.; 2. A. Ouwehand 114 p.; 3. A. Ouwehand 108 p. Waterslagers, 2 vogels overjarig: 1. M. van Velzen 271 p. Waterslagers, 1 vogel overjarig: 1. D. van Duijn 141 p. Waterslagers, 2 vogels open klasse: 1. A. Rijsdam 127 p. Waterslagers, 1 vogel open klasse: 1. W. van Rhijn 102 p.; 2. A. Rijsdam 96 p. Kleurkanaries, e. k. 1961: 1. D. v. Duijn 88 p.; 2. F. de Best 87 p.; 3. A. van Zuilen 86 p. Kleurkanaries, e. k.: 1. G. van de Vijver 89 p.; 2. C. Wischmeijer 89 p.; 3. A. M. J. Vervaart 89 p. Kuif kanaries, e. k. 1961: 1. A. M. J. Vervaart 85 p. Bastaarden, e. k. 1961: 1. A. van Zuilen 85 p. Exoten, e. k. 1961: W. v. d. Horst 88 p. Exoten, e. k.: 1. J. Petiet 89 p. Zebravink overige kleuren, e. k. 1861: 1. C. de Best 88 p. Zebravinken beige, e. k.: 1. W. v. d. Horst 88 p. Japanse meeuwen, e. k. 1961: 1. KI. van Duijn 89 p.; 2. KI. v. Duijn 88 p. Japanse Meeuwen, e. k.: 1. G. van Rijn 87 p.; 2. A. M. J. Vervaart 86 p. Pracht vinken, e. k.: 1. J. van den Oever 89 p.; 2. R. H. Fessers 69 p.; 3. J. van den Oever 88 p. Grote prachtvinken, e. k. 1961: 1. W. de Liefde 89 p. Grote prachtvinken, e. k.: KL van Duijn 90 p. Tropische Vinkachtigen: 1. P. van Duijn 87 p. Insecten- en vruchten eters: 1. P. van Duijn 90 p.; 2. P. van Duijn 89 p. Grasparkieten e. k.: 1. W. van der Horst 89 p.. Bastaarden van tropische vogels, e. k. 1961: 1. A. van Rijn 91 p. Vluchten met 3 poppen: 1. G. v. d. V-ver; 2. J. Glasbergen; 3. J. Glas bergen. Tropische duiven, e. k.: 1. P. va'- Duijn 87 p. Kwartels, e. k. 1961: 2. P. van Duijn 85 p. Kwartels, e. k. 1. A. M. J. Veraart en Ravensbergen 89 m.p.; 2. Ravens- bergen 88 m.p. Een ereprijs werd toegekend aan een waterslager van de heer A. Klein man, die 147 punten behaalde. In to taal waren er bijna 300 inzendingen van dertig inzenders. Katwijk aan den Rijn DE LEIDSE COURANT roept sollicitanten op voor de functie van Geboden wordt ruime verdiensten met "»oge provisie voor aanwer ving van abonnees, het aanbrengen van adver tenties en handelsdruk werken. Brieven: bureau Papengracht 32 of telefonisch 0171020935 NOORDWIJK KATWIJK KATWIJKSE POLITIEBERICHTEN De schoorsteen van een perceel aan de Voorstraat leverde gevaar op voor verkeer en voetgangers. De brandweer moest er aan te pas ko men om het gevaar te bezweren. Een leslokaal van een naast de wo ning staande school moest worden ontruimd. Van diverse woningen en van de Oude Kerk werd de dakbedek king (pannen en leien) zwaar geha vend. Televisiemasten liepen veel schade op. Van een aande Rijnmond staan de woonwagen woei het dak weg. Ook hiervoor werd de brandweer gewaarschuwd. De wagen werd ver reden en voorlopig gedicht. Op de kruising P. Krugerstraat -J. Tooropstraat had een aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's. Oor zaak: niet verlenen van voorrang. De gevolgen bleven beperkt tot ma teriële schade. Een schoorsteen van een wo ning aan de Voorstraat woei van het dak zonder gelukkig letsel of schade te veroorzaken. In de werkplaats van de scheeps werf van de Gebrs. Zwitser aan de Berghaven ontstond tijdens het snij den met een brander aangesloten op een acyteleenfles, brand door een lek in de aansluiting der slangen op de fles. Daar ontploffingsgevaar niet denkbeeldig was, werd de werkplaats afgezet. De brandweer trad daarna op en liet de brandende fles in de Berghaven zakken. ZOETERWOUDE Aktie 10 x 10. - Misschien heeft men zich al afgevraagd of de jonge ren van Zoeterwoude niet mee moe ten doen met de hongeraktie. Eerlijk gezegd zijn wij daar wat laat mee, maar dat mag geen bezwaar zijn om een grootscheepse aktie op touw te zetten. Daartoe is nu een plaatselijk aktiecomité samengesteld, dat be staat uit de drie volgende jongelui: Magda Versteegen, Jan Rodewijk jr. en Henk van der Geest. Wij vormen het aktiecomité, dat als centraal kontaktpunt gezien moet worden voor de aktiviteiten, die een ieder voor deze aktie kan ontplooien. Men weet misschien nog niet wat de aktie 10 x 10 inhoudt? Wel de opzet is: elk meisje en iedere jongen staat 10 weken lang 10 van zijn zakgeld af voor hen die honger lijden! Daarnaast kunnen de jongeren zélf hun fantasie aan het werk zetten om op verschillende manieren deze ak tie tot een groot sukses te maken. Over de manier waarop de aktie gevoerd zal worden en wanneer we daarmee zullen starten, wordt in de loop van de volgende week meer meegedeeld. We kunnen nu alvast verklappen, dat we de aktie inzetten met een grote dansavond. Daarvoor is ons al de medewerking van een bekende band uit onze eigen woon plaats aangeboden. Ook voor de schoolgaande jeugd wordt er iets georganiseerd. Maar over dit alles zult u binnenkort meer horen. Kijkt dus uit en maak zelf plannen om de aktie 10 x 10 tot een groot sukses te maken. HET AKTIECOMITé RECHTZETTING Verslag van evenementencommissie De Noordwijkse Middenstandsver eniging „Noordwijk Actief" hield in hotel „De Zeeleeuw" te Noordwijk aan Zee haar algemene ledenverga dering. De behandeling van de con cept-statuten van de Stichting VVV vormde het belangrijkste agenda punt. De heer J. de Ruiter, voorzitter van de vereniging, gaf een duidelijk over- zicht van de voornaamste bepalin gen uit de statuten, waarover een uit gebreide discussie ontstond. Men had in het algemeen respect voor het vele werk van de commissie, die deze sta tuten had ontworpen. Toch kwamen er verscheidene bezwaren en opmer kingen naar voren. De verdeling der gemeente in sec toren bleek voor de vergadering een onduidelijk punt te zijn. De ene maal werd een grenslijn getrokken via de Pickéweg, in het tweede geval via De Grent—Oude Zeeweg, met als gevolg dat enkele Horeca-bedrijven buiten de sectoren zouden vallen. Men had unaniem bezwaar tegen de bevoegd heid van het algemeen bestuur om een administrateur te benoemen, die speciaal met de behandeling van de financiële zaken belast zal worden. Men was tevens van mening dat de positie van de directeur teveel over eenkomst zou krijgen met die van een ambtenaar. Tegen het verlenen van te grote bevoegdheden aan het dagelijks bestuur moet gewaakt worden, opdat het niet tot de moge lij kheden zal behoren, dat een of twee personen alleen beslissingen nemen. Uit de vergadering werd de vraag gesteld of de nieuwe statuten niet te veel vastleggen, vooral ook met betrekking tot de besteding van de inkomsten uit het informatiege bouw, wat bij een wijziging in de conjunctuur tot moeilijkheden aan leiding zou kunnen geven. Men con stateerde voorts, dat het rapport-\et bij het vaststellen van de statuten niet was gevolgd. Er werd met na druk op gewezen, dat de thans zit tende bestuursleden van de Stich ting V.V.V.-Noordwijk, al dan niet gerechtigd, geen zittmg behoren, te hebben in het nieuwe algemene be stuur. Tijdens de discussies kwam verder de vraag naar voren of de stichting „nieuwe stijl" met aangeslotenen en donateurs niet veel meer de vereni- gingsvorm dan de stichtingsvorm gaat dragen. Men besloot de bijdrage aan de Stichting VVV, groot 2000. pro memorie op de begroting 1962 te handhaven. Indien de nieuwe statuten aange nomen mochten worden, dan zal een contributieverhoging voor de leden van „Noordwijk Actief" achterwege blijven, omdat de leden zich dan als aangeslotenen bij de Stichting kun nen aanmelden en de door dit lichaam wethouder Van Hofwegen „uit geheime zitting". Dit is niet juist. De heer Van Mil heeft het genoemde bezwaar tegen de grondprijs in de Zuidbuurt ter open bare zitting gemaakt. vastgestelde contributie zullen gaan betalen. Bestuursverkiezing. Ondanks kritiek op „Noordwijk Actief" kon de voorzitter de verga dering mededelen dat het ledental nog steeds groeiende is. Bij de be stuursverkiezing werden de heren. M. P. de Hollander en J. van Eijken herkozen. Het bestuur wordt thans gevormd door de heren J. de Ruiter, voorzitter, J. van den Haak, tweede voorzitter, C. Booy, secretaris, C. J. van Herpen, tweede secretaris, M. P. den Hollander, penningmeester, J. van Eijken, tweede penningmees ter, en W. J. Kuijer, algemeen ad junct. Uit de mededelingen bleek dat op 23 en 24 januari aanstaande een ex cursie zal worden gemaakt naar een linoleumfabriek te Krommenie, waar na een bezoek zal worden gebracht aan een show van Wim Kan. Op 26 februari zal de heer Den Tonkelaar op een contactavond van „Noordwijk Avtief" een weerpraatje houden, ge- illustreerd met films. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek dat het ledental van 86 tot 97 was toegenomen. Hij liet een lange lijst van activiteiten uit het afgelopen jaar de revue passeren. De heer C. J. van Herpen gaf een uiteenzetting van de financiële zaken van de vereniging, die uitstekend floreren. Over de jaren 1960 en 1961 staan in totaal nog 4000.gereserveerd voor de Stichting V.V.V. De begroting 1962 werd zonder op- of aanmerkingen aanvaard. De ba ten werden geraamd op 9300.de uitgaven op 11.100.zodat er een tekort wordt geraamd van 1800. Men besloot voor evenementen een bedrag uit te trekken van ƒ3000. voor het bloemencomité 500. (pro memorie), en voor folders 1000.—. De heer J. J. Buijze gaf een over zicht van de evenementen die in 1961 door de evenementencommissie zijn georganiseerd. In totaal werden 12 vuurwerken afgestoken, waarvan twee in het Langeveld. Hiermede was een be drag van ƒ7831gemoeid. Er wer den verder negen concerten gehou den, twee taptoes, volksdansen en or gelconcerten. De commissie had een omzet van 10.000.Bij monde van de heer J. van den Haak, voorzitter van de evenementencommissie, werd dank gebracht aan de heer De Rui ter, exploitant van „De Landbouw", die steeds was bijgesprongen als het financieel niet altijd lukte. Bij de verkiezing van de leden van de werkgroep werd de heer N. C. Pot herbenoemd. In de vacature van de heer J. Roskam werd voorzien door de benoeming van de heer C. van Rooijen. Nadat de heer C. J. van Herpen verslag had uitgebracht van de bij zonder geslaagde Sint Nicolaasactie 1961, werd de vergadering eerst ver na middernacht met een rondvraag besloten, waarbij nog enkele huis houdelijke zaken ter sprake kwamen. HEDENAVOND EN MORGENMIDDAG BEGINNEN ER 4 NIEUWE DANSKLUBS DANSKLUBS BEGINNERS Hedenavond 7.15 uur Het Witte Huis, Oegstgeest Morgenmiddag 4.30 uur Ant. Clubhuis, Leiden Overige dagen aanvang beg. febr. a.s. DANSKLUBS GEVORDERDEN Hedenavond 9 uur Het Witte Huis, Oegstgeest Morgenmiddag 3 uur Ant. Clubhuis, Leiden Overige dagen aanvang febr. a.s. GEZELLIGE DANSAVOND A.S. ZONDAG 8—11 UUR ANT. CLUBHUIS, LEIDEN M.M.V. PROMINENT DANSORKEST Toegang onder voorbehoud Kaartverkoop vanaf 3 uur aan de zaal INSCHRIJVING: A.S. ZONDAG VANAF 3 UUR IN HET ANT. CLUBHUIS, MARE 43, LEIDEN OEGSTGEEST, Spaargarenstr. 27, Tel. 25439 Speciaal school voor r.k. jongelui Lid: K.C.V.D. „San Filippo Neri" Telefoontjes PERSONEEL 2 Bijverdienste-tippen voor 'thuiswerk, folders, bez. enz. Inl. Postbus 21,; H.I.Ambacht. 2 Tractorchauffeur b.z.a. per 1 april 1962, goed be kend met verschillende merken tractors, ook met landbouwwerktuigen be kend. Adres J. Adegeest, Gerard Doustr. 1, Hazers- woude (dorp). 2 Gevraagd eer. net meis je boven de 18 jaar van 9 tot 1 uur of jonge werk ster voor direkt. Mr Bier- laagh, Lange Mare 63, Leiden. 2 Gevr. bekwaam schip per en knecht, voor beurt vaart, schip 85 ton. Rot terdam-Haarlem. G. v. Ruiten, beurtschipper. Noordkade 11. Roelof- arendsveen. 2 Gevr. hulp in de huis houding voor twee en een halve aag of indeling naar eigen keuze. Mevr. v. d. Lelie, Zoeterwoudsesingel 51. 2 Typistes cn adm. krach ten voor direct gevraagd, goede beloning. Soil. Ty pebureau „Leiden", telef. 2 Meisje of werkster ge vraagd tegen goed salaris voor maandag er woens dag van 9—1 uur, vrijdag van 92 uur. Valkenburg- seweg 76, Voorschoten, na bij Haagse Schouw, telef. 01710—31452. 2 Jongeman, 35 jaar. vraagt thuiswerk, genegen alle werkzaamheden te verrichten. Br. onder no. 3546 bur. van dit blad. 2* Hotel-Café-Restaurant „Central", Breestraat 49. Leiden. Buffetjuffrouw gevraagd, tot 4 uur 's na middags. GEVRAAGD 2* Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen, groe pen. goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1, telef. 22791. 2* Oudejaarsstudente zoekt kamer met kookge legenheid in hel centrum, liefst per 1 februari. Br. onder no. 2342 bur. van dit blad. TE HUUR 2 Autoverhuur z chauf feur Bestelwagens. 9-pers busjes. V.W.'s, Citroens. Opeis, Taunus stationcars. Uitsluitend 1961 modellen teeen scherp concurreren de winterprijzen. Geen- iaar. Goejestraat 34. telef. 30794. Garage Hoge Rijn dijk 4. tel. 25259. 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen. o.a. Mercedes, Opel. Simca. V.W. en D.A.F. Bierman Automobielbedrijf, hade Singel 66, Leiden, telef 34403. 2* Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met petty- coat. kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuw ste modellen, is alleen fa. Slooo. Stille Rijn 11. telef. 20868. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord. Volkswagens Anglia Consul. Volkswa genbusjes met open dak. Garage Werkhoven, Mare- dijk 34a, tel. 22300—32735. AANGEBODEN 2* Accordeon, gitaar, mand line, banjo, trompet, sax. klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naai huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5 tel. 24358. 2 Maandag grote uitver koop bii Pluym. Hoge- woerd: stoelen, fauteuils 99 cent. ameublement 499. dressoir 4.99. kapokmatras sen 14.99. tafels vanaf 99 cent. divanbedden 4.99. rookstoel met kussen 1.99, loketkasten 9.99. keuken kasten. bankstel, bank. 2* Te koop aangeboden: een in zeer goede staat zijnde koel-toonbank. Ook te gebruiken als gewone toonbank, langj 1.80 m. Te gen elk redelijk aanbod. Hooymans, Pr. Bernhard- laan 143, Voorschoten. 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw :int, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Te koop kleurkanaries roodagaat. roodisabei. mo- zaiek. wit. goud en zilver kleurige enz. Mannen en broedpopjes v d. Wate ringenlaan 154. Voorburg <2 Wij leveren U een rui me solide nangkast voor 65.50; bergkast 6 vakken 69.50; 2 deurs hang/leg, geheel leg of hangkeuken- kastjes, 2 deurs 39.-. Spec, adres. „De Timmerwinkel" Uiterstegracht 168. 2 Kofferschrijfmachines in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijblijvend de monstratie ook bij u thuis. Hees Kantoormachines. Hogewoerd 92, tel. 31983. 2 Stofzuigers v.a. f 115.- Bij aankoop van een nieu we geven wij f 25.- voor uw oude. Fa. Dusoswa Turfmarkt 1-3, Leiden. 2 Alles tegen half geld, klassieken bankstellen, clubstellen compleet, dres soirs, kloostertafels, vier clubfauteuils, vloerkleden, schuiftafels, poppenwagens wandelwagen, kinderledi- kanten, autopeds, kinder fiets, 1ste klasse sportrij- wielen als nieuw, t.v. ta fels, bedsteden, ledikanten opklapbedden. Nieuwen- burg, Hooigrachi 55 (geen winkel). 2 Te koop: 2e hands da mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A. Grimber- Sen, Dubbelebuurt 11, .ijnsburg, tel. 01718—2967 2 Fraaie Biedemeyer bank, kussenkast, kabinet, wortelnoot bureau, chif- foniëres, secretaire, Gel derse broodkast, gebeeldh. schouw, ladekastjes, fau teuiltjes, mahonietafels, Perzische kleden, platte buis kachel, petroleum lampen, koperen kronen, koper, tin. Ter Wee, Hooi gracht 86. 2 Invalidenwagen met handdraaibeweging te koop aangeboden. Tegen elk aannemelijk bod, Mau- ritsstraat 48. Na 6 u. 2 Acifit prijzen verlaagd waardoor revisie overbo- aig. Elk accu-doel Acifit Acifit, een begrip. Vraagt uw garage of bel Acifit-' service 01710-24850. Hoge Rijndijk 165, bij Leider dorp. Dag en nacnt. DIVERSEN 2 Engels Opleiding L.O. alle spreekvaardigheids- handelscorrespondentie- en Cambridge examens Ook zonder examendoel Bijwerken scholieren. W. Verboog, Engels M.O., be ëdigd Tolk- vertaler. Cam bridge C.O.P., Steenschuur 18, Leiden. Telefoon 25335. 2 Autorijden leren? Frans Goddijn erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel, Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Maaoerastr 29, Garenmarkt 5, Leiden tel. 34430. 2 Het adres voor alle sierteeltvergunningen is J. v. Paridon Jz.. Herenweg 140. Noordwijkerhout Koop betaling bij het te kenen van het formulier verkoop na overdracht Telef 02533-205. 2 19 Rijlessen a 60 min. voor 47.50 in fonkelnieuwe Ford Anglia. Erk. bonds- autorijschool „Joop Groe nendijk" Morsweg 135. Leiden tel. 31283: Zand- voortsestraat 9. Noordwijk tel 3599. 2 Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A. J Buys, bouwpastoor, Leid- schendam. 2 Hypotheken tot 90% Assurantiekantoor A. J. v d. Drift. Alle verzekerin gen. Henriëtte Roland- Holststraat 9, Noordwiik- aan Zee tel 01719-2212. 2 Behangwerk. Wilt tl uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan, Pelikaanstr. 27 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs. Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge tel. 286; Leiden, tel. 26753 2 Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen. ook alle inlichtingen hierover J. Elstgeest, Roelof arends veen, tel. 01713—291. 2 Omliggende gemeen ten! Onze postzegelrond- zenddienst komt, bij vol doende deelname, ook in alle rondom Leiden lig gende gemeenten. Neemt u even contact met ons op. Van Leeuwens postzegel- handel, Lokhorststr. (Pie- terskerkgr.). 2 Jeugdige postzegelver zamelaars. Vana" 1 febr. kunnen jullie wekelijks boekjes postzegels komen halen om rustig thuis uit te zoeken. Vraag ons gra tis maandbericht met in lichtingen. Van Leeuwens postzegelhandel Lokhorst straat (Pieterskerkgr.). 2 Voordeel voor u. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood! Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerdgrij. v. -i Berg. Ger- rit Doustraat 1-27, telef. 34824, Trompstraat 66. Wij verzorgen aj uw rukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen, o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes verlovmgs- kaarDes, huwelijksaank. en uw zakendrukwerk enz Prima afwerking, vlotte bediening Halpa Vul penservice, Haarlemmerstr 64, naast muziekhandel Gé Hofenk. 2 Er is maar een v. d. Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 2 VVist U, dat een revisie- batterij minstens 25% goedkoper is dan een nieu we en u hierop zelfs P/i jaar onvoorwaardelijke garantie krijgt. Vraagt uw garagehouder of bij Accu- Service Groenen Nieuwe Rijn 106. Leiden. Telefoon 23140. 2 Geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw W. Langezaal- van Gog daar door mij niets wordt vergoed. J. Lange zaal, Herensteeg 21, Lei den. 2 Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi, Den Haag. registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave- mevr. J. Hovius. Suringarstr 17. tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen. nog steeds de beste reklame HAARLEMMERSTRAAT 123 LEIDEN de speciaalzaak voor alle RELIGIEUZE ARTIKELEN 2 Te koop flinke haard Bernhard als nieuw t.e.a.b. Torenstr. 25, Hazerswoude Dorp. 2 Citroën '55 met koffer in zeer goede staat. Spot prijs 775,-. Opel Kapitan met revisiemotor en nieu we banden f 1025,-. Sim plex brommer, 6 maanden oud 275,-. Inruil ook mo toren en t.v. Langenhorst- straat 11, Voorschoten. 2 Alt op de Mare 112 Opruiming van naald- en zaagvijlen, imitatie Bahco- sleutels, schroevedraaiers, gereedschapétuis. boorma chines, slijpmachines, ha mers, steeksleutels, ring- sleutels, kruissleutels, autocrick, autokachel, ge- lijkrichter, ruitenwissers, brandblusapparaten, hand- kappen, stel tuingereed schap. 2 Markiezen; rolscher- men; al. jalouzieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 35 tel. 01710—31165. 2 Alt op de Mare 112 Werkfiets h. 27.50, da mes 37.50, kleuterfiets 52.50, damessport Rudge trommelr. versnellingen 175.00, herensport 135,- heren Raleigh f 90.- brom mer ILO, 60, 65, Solex 100. Berini 65, Mosqui to 30. 2 Aangeboden warenhuis groot 1040 ramen in goede conditie, moet weg a 4.75 per raam, te bevragen P. A. Hoger vorst, Westka- naalweg 101, Ter Aar.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 6