DE WILDE WELDOENER ZATERDAG 6 JANUARI 1962 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 'N DRIEKONINGEN- VERHAAL „Ha", riep de kleine, „daar komen eindelijk de drie koningen! Ik heb wel honderd weesgegroetjes gebeden, dat ze toch maar zouden komen. Want wij heb ben gisterennacht ook een kindje ge kregen en nu zou ik 't zo fijn vinden als ze ook met geschenken naar ons kindje kwamen. Maar koningen komen toch niet door 'n raampje naar binnen; ik zal vader gaan waarschuwen, dat hij de grote poort openmaakt." Hij had dus in de lichtbundel niet kun nen 2ien, met wat voor „rare drie ko ningen" hij te doen had. Hij snelde dus weg naar de kraamkamer, waar vader naast het bed op 'n stoel was ingedom meld. „Papa, de Drie Koningen zijn er om naar ons nieuwe kindje te kijken. Maak de poort gauw open, want ze kun nen door 't kleine gevelraampje onmo gelijk binnen." „Stil jongen, maak toch niet zo'n herrie, moeder is nog zo ziek." „Oh, dan zullen de koningen haar vast beter maken. Toe maak toch gauw openl" „Nou, blijf jij dan even bij moeder, dan zal ik eens gaan kijken. Maar vader ging niet naar de poort, want in de gang woei hem een koude tocht tegemoet en toen hij in Wimmies slaapkamer kwam en het open raampje zag, begreep hij, dat er heel andere bezoekers waren ge weest dan de drie Wijzen. Maar er was niemand meer te zien, alleen hoorde hij op enige afstand nog het geklos van klompen. Hannus had hun over de „verschij ning" gesproken en het knaapje in witte nachtjapon aangezien voor 'n engel, door God in deze heilige nacht gezonden om de voorgenomen misdaad te voorkomen. In den beginne lachten en vloekten ze hem uit en scholden hem voor 'n dwaze lafaard. Maar 't ontstelde gezicht van Hannus en zijn algehele ontdaanheid, lieten toch niet na indruk op de beide anderen te maken. En toen tenslotte die goeie Hannus zelfs dreigde geweld te zullen gebruiken, als ze zich wegmaak ten, haastten ze zich met hem toch maar liever uit de voeten. De heuvelboer heeft van dit nachtelijk gebeuren nooit gewag gemaakt. Hij was er ook van overtuigd, dat dit niet enkel maar 'n toevallige sa menloop van omstandigheden was. 'n Paar weken later werd er op een donkere zaterdagavond op de deur ge klopt en toen de boer ging openen, stond daar heel bedremmeld Hannes voor hem. „Wel, Hannus, hoe kom jij hier?" „Wel, boer Peters, ik kom u een verhaal doen, waarvan u zult opkijken". En hakkelend en huilend vertelde Hannus, wat er op die Driekoningenavond gebeurd was en hoe hij bij 't aanschouwen van zijn en gelachtig zoontje aan 'n ingrijpen van God gedacht had. „En heb je er spijt van, dat alles zo verkeerd gelopen is?" „Ik kan u niet zeggen hoeveel. Als ik die 2 slechte makkers maar links had laten liggen, zou alles niet zo gebeurd zijn. Ik was hier vroeger zo gelukkig". „En zou je 't weer willen worden, Han nes?" „Wat bedoelt u, meester?" „Wel, zou je zin hebben om a.s. maan dag weer op de Heuvelhoeve terug te ko men?" In stomme verbazing keek Hannus zijn vroegere baas aan. Dan viel hij op z'n knieen, greep de vereelte handen van Pe ters en bevochtigde ze met grote tranen van berouw. Hannus heeft nooit een gelukkiger dag beleefd, dan toen hij op die maandag de weg naar de Heuvelhoeve insloeg. CORRESPONDENTIE Coble v. d. Krogt, Sassenheim. Wat heb jij een fijne middag gehad in de K. S.A. 't Is al te laat om je' Sint Nicolaas- verhaaltje nog te plaatsen, 't Volgend jaar maar wat vroeger insturen, Cobie. Nelleke Pont. Leiden. Leuk da* je weer eens met ons meegedaan hebt. Ik weet nog heel goed dat je ook eens een boek gewonnen hebt. Tonie Lelieveld, Zoeterwoude. Jammer meiske, je hebt deze keer niets gewon nen. Heb je nog fijn geschaatst? Ria Borst, Rijpwetering. Fijn dat je met ons mee gaat doen. De oplossing was heel goed en je kan al aardig een briefje schrijven. Heb je een fijne vakan tie gehad? Ada v. d. Kamp, Katwijk. Goed je best gedaan, Ada. 't Was prima in orde. Leuk postpapier heb je. Stuur maar vaak een briefje. Inke Verdegaal, N.w.hout. Ook alles heel goed. Annemieke Stolwijk, Leiden. Dat zag er goed uit. Ansje Heemskerk, R.A.veen. Weer een goede oplossing op zulk mooi postpapier. Thea Bakker, R.A.veen. Ook de groet jes van ons. Alles was goed Thea. Corrle Zwetsloot, Abbenes. Een keurig briefje, netjes geschreven en glles goed. Zo zie ik het graag. Betsie van Veldhuizen, Bodegraven. Ook een pluim voor jou, Betsie. Mien Koot, Warmond. Ofschoon de St. Nicolaastijd alweer voorbij is, vond ik het toch wel leuk je aardige tekening te bekijken. Wat heeft die Zwarte Piet een pluim op z'n pet. Je houdt zeker veel van tekenen. Cobie Mioch, Leiden. Dat ls nog eens een goed voornemen: geregeld meedoen. Nou dan win je vast wel eens een boek. Nog liggen er goede oplossingen van: Jeanette Datema, Voorhout, Paula en Gonnie v. d. Post, Hoogmade. Bert van Diemen, Nw Vennep. Dokie v. d. Meer, Noordwijk, Leo SteeAvoorde, Noordwijk B. Fietje van Leeuwen, Voorhout, Wil Zandvliet, Rijpwetering. Sjaantje Ouds hoorn, Hoogmade, Joke v. Velzen, Lei- muiden. Donnle v. Velzen, Leimuiden. Hans van Vianen. Chris Castelein, R. A. veen. Willy Oliehoek, Stompwijk. Hennie Katekaas, Voorhout. Wim v. d. Berg. Rijpwetering, Joke v. d. Kamp, Lisse. Gé Wassenburg, Langeraar, L. v. Mastwijk. Nieuwveen. Wim v. Wieringen, Lisse. Jaap v. d. Berg, N.W.hout. Marion Post, Leiden. Hennie de Prie, R.A.veen, Alle Waasdorp, Rijpwetering, Piet Langeslag, Leimuiden, Cor Langeslag, Leimuiden, Adrie Straathof, Gelderwoude. Sjaan v. d. Sterren, Voorhout. Willy Berg, Zoe terwoude. Rinl v. d. Meer, Oude Wete ring. Ria Zandbergen, Zoeterwoude. Kees Hekker, Sassenheim. Henriët Prins, Voorhout. Jan Volgering, Langeraar. Co bie Zwetsloot, Warmond. Afra Olsthoorn, Stompwijk. Antoon van Santen, Stomp wijk. Piet Koek, Zoeterwoude. Gré Werkhoven, Oegstgeest. H. Munsterman, Nieuw Vennep. Marie Louise Stockman, Hazerswoude. Lia van Haastert, Zoeter- meer. Jos Hydra, Langeraar. Lia Heems kerk, Zeyerveld. Lily Cornelisse, Zoeter woude. Lianneke Sterrenburg, Leiden. Ad v. d. Helder, Noorden. Ella Olie rook, Hazerswoude. Willie Olierook, Ha zerswoude. Onze Kerstverhaaltjes Riet van Ruiten, N.w.hout. KERSTMIS Het was een dag vóór Kerstmis. Mijn moeder had beloofd als we braaf waren, dat we dan samen het stalletje mochten zetten. En ja hoor! Toen ik uit de gym zaal kwam, ik ben op gymnastiek, waren ze al aan het knutselen: kandelaars, klokjes, kaarsjes, allerlei dingen. Ik be gon ook meteen. Even na vier gingen we naar het bos, mos, takken, enz. haden. Nellie en Annie gingen met me mee. Toen we terugkwa men, hebben we alles op de tafel gelegd en daar kwam Sjaantje met de kerststal aan. „Eerst beeldjes afstoffen", zei moeder. Dat hebben we gedaan. Daarna hebben we alles op het mos gezet. Maria, Jozef en het Kindje in de stal gezet. „Eindelijk klaar!" zei Annie. Nu de bellen nog. Dat was gauw ge beurd. Verder alles versierd en gedaan. „En nu naar bed, want we moeten om 12 uur naar de nachtmis", zei papa. „Wel te rusten papa!" zeiden we. EEN PLAATJE VOL SNEEUWPRET Anja Langeslag, Leimuiden. KERSTVERHAAL Er daalden drie grote engelen naar omlaag, naar de aarde. Ze kwamen om het kindje Jezus bij Maria te brengen. Ze zweefden boven de stal en de engel Gabriël droeg het Kindje. Kijk, daar gingen ze. De engel' Gabriël ging eerst alleen naar binnen. Maria schrok van al dat licht. O, wat was Maria blij met dat lieve Kindje en nog blijer was ze, dat ze de moeder van dat Kindje mocht worden. Jozef was ook blij. Ondertussen waren er kleinere engelen aan het zin gen gegaan: Gloria in Excelsie Deo. De herders waren er wakker van geworden. Ze keken naar alle kanten en zagen plot seling de engelen, die hun mooiste lie deren zongen. Een herder zei: „Laten we er op af gaan". En ze gingen. Tot hun grote verbazing kwamen ze bij de stal, waar een kribbe stond en in die kribbe een stralend kindje. Ze knielden neer en aanbaden het Kind. Toen ze klaar waren gingen ze weer terug naar hun schapen. Later kwamen te naar de stal om geschenken te brengen voor het Kindje. Maria was daar heel blij mee. Boter, melk, kleertjes, dekentjes, enz. Ook Jozef vond dat fijn. Drie koningen Caspar, Baltazar en Mel- chior hadden aan de lucht een grote ster gezien. Ze wilden het kindje gaan bezoeken en volgden de ster. Zo kwa men ze bij de stal. Ze offerden goud, wierook en mirre. Ze gingen later weer terug naar hun land. Ellie Loomans, Hazerswoude. KERSTLEGENDE Aan de rand van een groot bos stond een klein bouwvallig hutje. Daar woonde Margo en haar vader. Haar moeder was allang dood en haar grootmoeder was een paar dagen geleden gestorven. Margo had erg gehuild. Ze waren straatarm. Het meisje ging iedere dag de straat op om lucifers te verkopen. Het was daags voor Kerstmis. Margo had die dag niets ver kocht. Van de pantoffels, die ze van grootmoeder had gekregen, was ze er eentje verloren, zodat ze met haar blo te voetje door de koude sneeuw liep. Ze was zo koud en nat. Huilend ging ze tussen twee huizen zitten, dan zat ze tenminste uit de wind. „Zal ik een luci fer aansteken?" dacht ze. Ze warmde haar handen aan het vlammetje, maar dat was zo weer uitgebrand. Ze stak een tweede aan en viel toen in slaap. Ze droomde dat haar grootmoeder haar kwam halen om mee naar de hemel te vliegen. Ze riep nog: „Grootmoeder neem me mee!" De volgende morgen vonden de mensen een doodgevroren meisje tussen de hui zen liggen, 't Was Margo. Nu was ze ge lukkig maar haar vader was erg be droefd, ze was zijn enig dochtertje. Ansje Kortekaas, N.w.hout. ONZE KERSTBOOM Op een dag, aan het einde van de Ad vent, vroeg vader: „Wie gaat er zater dag mee naar het bos om een kerst boom uit te zoeken?" Mijn broertje en ik wilden graag mee gaan. Het was zaterdagmiddag 3 uur toen we op weg gingen. We kwamen bij het bos aan en zochten een móóie kerstboom uit. Vader hakte hem om en toen namen we hem mee naar huis. We waren wel erg moe toen we thuis kwamen. Op de dag vóór Kerstmis haalde vader de do zen met mooie versieringen van de zol der en we begonnen de kerstboom op te tuigen. Eindelijk waren we klaar en toen moesten we gauw naar bed, want om 12 moesten we naar de nachtmis. mis. Het kerstmannetje zat op zijn slee tje. Hij stopte en ging een huis binnen. Daar stond een grote kerstboom, maar die was nog helemaal kaal. Het kerst mannetje keek in zijn tas en haalde er de spullen voor de familie Van Diemen uit en hing ze aan de kerstboom. Toen ging hij weer naar buiten. Maar wat was dat?. Hij zag zijn sleetje niet meer. Hoe moest hij u vanavond nog klaar komen? Daar zat het kerstmannetje nu. Door de stilte van het besneeuwde bos klonk op eens zacht getrappel. Daar kwam zijn sleetje met het lieve hertje er voor. Vlug sprong het kerstmannetje in zijn slee, nam de teugels van het hertje en ging op weg naar andere mensen. Hij kwam gelukkig nog klaar. De volgende week gaan we weer door met de kerstverhaaltjes en dan volgen weer de gewone verhaaltjes. Dag allemaal. TANTE JO EN OOM TOON ONS KNUTSELHOEKJE DE OUDSTE BOMEN DER AARDE Van alle aardse planten kunnen alleen de bomen langer leven dan de mens. De alleroudste bomen staan dan ook onge looflijk veel jaren op hun wortels. In Queensland in Australië staat een boom met rechte stam en grote dennen appels. Hij is slechts 20 voet hoog, maar desondanks geloven de inboorlingen, dat deze boom alle ouderdomsrecords breekt en reeds 12000 jaar oud is. Maar niemand Santa Maria del Tule in Zuid-Mexico staat, de oudste is. Hij moet ongeveer 5000 jaar oud zijn en ziet er toch nog steeds even fris uit. Het is wel een won derlijke gedachte, dat hij reeds uit de aarde ontsproot, toen de Egyptische pha- rao's de eerste pyramiden bouwden en dat hij bij Christus' geboorte al 3000 jaar oud was. DE EERSTE A-B-C BOEKEN Tuycn irvu L 13 y i Q rrtgtutf toyy3.(L, a* c CJFB *3 ft S, g? jx* r.U t M I'fl.e. O U'',ij j I j: aö eb ibob ub ba be bi boluiiij rf'ae et fc oe uc K te a co tu aö tb to cb uo I fa at oi do Ou 'li Sn ttje name oEttaffattw.fct.. p.ron,toftU[hoiyffll)ott,amn "j Or JTalbit tofjicl) art Kflts /om,ljaUororï> bf tto HamS -try UmqOQm comt. toill Ii)E oone w €artl) a« it ia m |i)en.®iDet8tbistrap our baili-, Ib;eab. anfc foijiuss our trrf, J ~t tacfójqiDt ttjer- ,ho' anöl kan natuurlijk bewijzen, dat dit klopt. In de 16e en 17e eeuw leerden de kin deren van rijke lui uit een „hoornboek" lezen. Er waren toendertijd nog maar weinig gelukkigen, die over het alge meen leerden lezen. Zo'n „hoornboek" zag er helemaal niet als een echt boek uit. De letters en de getallen tot 10, alsmede het „Onze Va der" waren op papier geschreven. Dit pa pier lag in een houten lijst met een handvat eraan. Op beide zijden was een heel dun hoornvlies over het papier ge trokken, zodat de vingers van de leer- Als je wellicht als Kerstgeschenk een paar leuke bootjes gekregen hebt. kun je er een leuk haventje voor maken. Het best bouw je dat op een plaat van hard vezel en wat er zo al omheen hoort van papier-maché. De pier en de kaden wor den gemaakt van houtlijsten, evenals de kleine huisjes, terwijl je voor de tanks rondhoutjes gebruikt. Wat verf kan hier wonderen doen. Hoe maakt men nu papier-maché? Verscheur een aantal kranten tot fijne snippers. Zet ze een hele nacht in de week in een oude emmer. De volgende dag giet je het water af en je hebt dan een breiachtige massa. In deze brei schud je behangsellijm, niet te veel tegelijk. Roer steeds flink om en giet telkens wat lijm bij, tot je een taaie, leemachtige massa krijgt. Als je nu de aanleg klaar hebt en het pa- piermaché droog is, schilder je het land schap een bestrooi de velden, terwijl ze nog nat zijn met groen en geel zaagsel. Dit kun je in een speelgoedzaak voor een kleinigheid kopen. Het water kleur (maak) je met een sterke blauwe verf en plak de pier en kaden daarop. Men kan de havenaanleg ook opbou wen op een plaat stevig karton, maar dan is het oppassen, waar je het geval neerzet. Het duur n.l. vrij lang, voordat papiermaché droog geworden is en de eerste tijd dringt de vocht gewoonlijk door het karton. Een havenlicht (licht baak-vuurtorentje) kun je maken van een kleine staaf-zaklantaarn. waarvan je het kapje en de lens afneemt. Maak een stuk karton om de lamp en bevestig het met kleef pleisters; maak evenwel eerst een opening voor het kontakt en doe het uitzien als een venstertje (ca moufleren dus). Knip vervolgens een kartonnen ring uit, die overeenkomt met (past bij) de omtrek van het zaklampje en lijm hem met strookjes erop vast (op het huisje dus!). Op het kleine platje, dat zo ontstaan is, stel je het lampehuisje op. Dit maak je van een strookje papier, waarin je eerst 2 tegenover elkaar liggende ope ningetjes maakt. Over deze openingen plak je rood en groen vloeipapier, waar na je de strook tot een ring samenlijmt. In de onderkant maakt men kleine in snijdingen, buigt ze vervolgens naar bui ten om en kleef ze op het plaform vast. Leg er vervolgens een dekseltje van karton bovenop. Maak nu nog een paar rode banden om de huls en onder het kontaktvenster een deur. Klaar! Een mooi werkstuk! Maria i Vliet, Sassenheim. Aetherklanken Zolang we nog niet echt met de slee van de helling kunnen glijden moeten we het maar met een plaatje doen! Hier zien jullie een heel stel, dat voorlopig nog niet naar huis wil. Hoeveel kinderen zijn er eigenlijk op de tekening te zien? Tel ze maar eens. Maar dan moetje ook de kin deren tellen, die maar gedeeltelijk te zien zijn. Oplossing elders in de krant. KERSTFEEST IN HET BOS Het was een dag voor Kerstmis. De mannen waren nog steeds in het bos kerstbomen aan het hakken. Tussen de grote bomen stond een heel klein boom pje, het was heel mooi van vorm, maar heel klein, de mannen namen het niet eens mee. In dat bos stond vlak bij het kléine boompje een huisje, waarin een oude vrouw met dochter en kleinkind woonden. Eén van de vrouwen was nog even naar de stad om inkopen te doen en kijk, net was ze weg of daar kwam de kerstman aan. Hij zag het huisje en het boompje zo eenzaam staan en dacht: „ik zal die mensen eens verrassen". Hij zette zijn slee vol mooie spullen neer, kapte het boompje en versierde het met glinsterende ballen, mooie slingers en prachig engelenhaar. Zachtjes zette hij het volgeladen boompje in het huisje en deed er nog een paar pakjes bij. De vol gende dag was het Kerstmis. O, wat waren die mensen blij en ook het boom pje. Ida v. d. Meer, RUpwetering. HET KERSTMANNETJE Het was een paar dagen voor Kerst- ZONDAG 7 JANUARI 1962 HILVERSUM I, 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 IKOR 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 CON VENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19 45-24.00 KRO. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30 Plechtige hoogmis. 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Geestelij ke liederen. 10.00 Muziek v. d. zon dag. 10.15 Ned. Herv. kerkd. 11.30 Vragenbeantw. 11.45 De Kerk in de spiegel v. d. pers. 12.00 Gram. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Gram. 12.35 Lichte muz. 12.55 De kerk zijt Gij, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Gevar. pro gramma. 13.30 V d. jeugd. 14.00 De luister van uw huis, klankb. 14.30 Viool en piano. 14.55 Boekbespr. 15.05 Klein koor. 15-30 Muzikale lezing. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Ge reformeerde kerkd. 18.10 Catechisa tie voor de schippersjeugd. 18.30 Weihnaehtsoratorium (deel 5). 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samen zang. 19.30 Door een geopende deur in de hemel, lezing. 19-45 Nws. 20.00 Testbemanning, hoorsp. (15). 20.40 Toernooi van het lichte lied. 21.05 Kampvuren langs de evenaar, lezing. 21.25 Strijkkwart. 22.00 Licht progr. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 In het land van de dich ter, lezing (5). 23.00 Avondgebed. 23.15- Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 VARA. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.18 Trom bone-kwart. 8.25 Voor het platteland. 8.35 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk le ven, toespr. 10.00 Kamerork. en so list. 10.30 Gevar. progr. 12.00 Klank beeld: Gij Juliana en Gij Bernhard. 12.30 Sportber. 12.32 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Progr. voor de weggebruikers. 14.00 Pianorecital. 14.30 Beokbespr. 14.40 Gram. 15.00 De eenwording van Europa, gespr. 15.25 Radiophil- harm. ork. en solist. 16.05 Dansmuz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Gevar. progr. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sport- uitsl. en sportjourn. 18.30 Korte Doopsgezinde kerkd. 19.00 V.d. jeugd. 19.30 De Open Deur, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.45 Londen en Parijs, hoorsp. (1). 21.25 Instr. kwint, en soliste. 21.45 In het voet spoor der wetenschap, klankb. 22 00 Gram. 22.30 Nws. en meded. 22.40 Act. 22.55 Meded. en sportuitsl. 23.00 Gram. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport in beeld. 20.30 Het jaar van JB, film montage t.g.v. het 25-jarig huwe lijksfeest van H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard. 20.45 School voor volwassenen, TV-spel. 21.25 Kunstmaandork. en sol. 22.05 TV-film. 22.30 Epiloog. MAANDAG 8 JANUARI 1962 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.20 Sportuitsl. 7.30 Gewijde muz. 7.50 Meditatie. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 8.45 Idem. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram 10.20 Theologi sche etherleergang. 11.05 Gram. 12.00 Volksmuz. met comm. 12.25 Voor boer en tuinder. 12,30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Gevar. progr. (herh.). 15.30 Lichte muz. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Weihnaehtsoratorium (deel 6). 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V.d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Surinamers in Ne derland. door mr. J. A. J. v. Gor- kom. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 1900 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Lichte muz. 20.20 Grote verwachtingen, hoorsp. (I). 21.30 Zand en piano. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Mu zikale lezing. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20-2400 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8-40 Gram. 900 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Te waar om mooi te zijn, overden king. 10.20 Zestig minuten voor bo ven de zestig. 11.20 Literaire gram. 11.35 Sopr. en piano. 12.00 Zigeuner- ork. en soliste. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Ham mondorgel en saxofoon. 13.45 Wik ken en wegen, lezing. 14.00 Oude liedjes. 16.15 Muziek-revue. 16-55 Streekuitz. 17.15 Gram. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Hammondorgel en mond- accordeon. 18.55 Openbaar kunstbe zit. 19.00 Parlem. overz. 19.15 Re geringsuitz.: Willem O Duys presen teert: De Radiozilvervloot 1962. 19.30 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Hobby-quiz. 21.25 Gevar. muz. 21.55 Marimba. 22.30 Nws. 22.40 Ra- diophilharm. ork. en solist. 23.15 Dis cussie tussen twee musici. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 TV-feuill. 20.45 Progr. met en over Ank v. d. Moer. NTS: 21.20 Documentaire film. NCRV: 21.50 Voetbal op zondag?, forum. Hoe de Indianen aan mais kwamen 1. In oude tijden kenden veel India nenstammen de sage van een bovenna tuurlijk wezen, een prachtige held. De Irokezen noemden hem Hiawatha. Hij werd naar de Indianen gezonden, om hen verstandige, vreedzame zaken te le ren en zo was hij het die hun de mais leei'de kennen. Eens wandelde Hiawatha door een groot woud. Hij bracht er zijn tijd door met bidden en vasten en bepeinsde, hoe hij de Indianen geluk kon brengen. Ten laatste was hij zelf helemaal flauw van de honger. Opeens stond er een jonge man voor hem met bruine en gele kle deren, terwijl hij in zijn haar een groene /eder droeg. 2. Hij verlangde, dat Hiawatha met hem zou vechten. Dat deed Hiawatha. Driemaal kwam de jongeling op nem af en driemaal streden zij met elkaar, zon der dat één hunner de overwinning be haalde. Eerst de 4e maal overwon Hia watha en de jongeman stortte dood ter aarde. Hiawatha begroef hem en hield sinds dag en nacht de wacht bij zijn graf. Na enige tijd ontkiemde uit het graf een groene veder. Dat was de eerste maisplant ter wereld.

Leidse Courant | 1962 | | pagina 9