<"«3 een en beauty products ZATERDAG 30 DECEMBER 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 7 eOCODOCOCCIOOCOOOOOCOSCCODCCCXXXXOCXXXXOCO IN VERBAND MET ONS 60-JARIG ZAKENJUBILEUM is onze zaak a.s. DINSDAG 2 JANUARI DE GEHELE DAG GESLOTEN Receptie 's middags van 3-5 uur, Haarlemmerstraat 111, Leiden (Advertentie) Echtpaar J. van der Weijden-Sampion uit Leiden vijftig jaar getrouwd Aan de Constantijn Huygenslaan ln Leiden woont het echtpaar J. van der Weijden-Sampion, dat zondag a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest viert. Iedere dag kunnen de buren, die op grootse wijze reeds van hun belang stelling voor dit gouden feest hebben blijk gegeven, de krasse 75-jarige heer Van der Weijden nog op zijn fiets zien stappen om met opgewekt gemoed zijn vele vrijwillig op zich genomen' sociale plichten te gaan vervullen. In het katholieke sociale leven' in Leiden is hij dan ook geen onbekende. De bruidegom heeft een lange staat van dienst: sinds '18 lid van de Bond van Overheidspersoneel, voorzitter geweest van de Coöp. „Eendracht', voorzitter Prop. Club. St. Petrus, prefect Derde Orde, bode propagandist van OKO, hoofdcom missaris van de Ordebewaarders in de St. Leonardusparochie, bestuurs lid van de Bejaardenbond, bode van het Cunerawerk en van de Sint Eli- sabethver., enz. De bruid, even oud als haar echt genoot, geniet ook nog een goede gezondheid, hoewel zij het meestal binnenshuis zoekt. „Ik doe echter op de was na nog alles zelf", zegt zij niet zonder trots. Toch heeft mevr. Van der Weijden in haar leven niet met de armen over elkaar gezeten. Voor het goed opvoeden van acht kinderen komt wel het een en ander kijken. Vijf van deze kinderen, allen getrouwd, zijn nog in leven. Eén zoon, Jacob junior, is door de Duit sers in de oorlog op 23-jarige leeftijd vermoord. Hij was de man, die in de oorlogsjaren telkens in de nacht van 2 op 3 oktober persoonlijk een krans bij het standbeeld van Van cjer Werf plaatste. Het jubilerende echtpaar heeft 23 kleinkinderen, waarvan de jongste zeven maanden en de oudste 14 jaar is. De heer Van der Weijden is af komstig uit Nieuwkoop, zijn echtge note uit Amsterdam. In zijn jonge jaren heeft de bruidegom zijn boter- Toespraak van minister Korthals over landen van het koninkrijk De vice minister-president Drs. H. A. Korthals heeft vrijdagavond over de zender Hilversum 2 een toespraak gehouden over de landen van het koninkrijk: Nederland, Suriname en de Ned. Antillen. 1 Hij constateerde met voldoening, dat in het afgelopen jaar de verstand houding tussen de landen niets te wensen heeft overgelaten. Er is tus sen hen veelvuldig overleg geweest en er is hard gewerkt aan het reali seren van wat de deelgenoten daar bij voor ogen stond. De heer Korthals wees in dit ver band op „het gelukkige initiatief van de Antillen en van Suriname" inza ke de stichting van de culturele ad viesraad. Stellig, aldus spr. zal de samenwerking op cultureel en sociaal gebied hierdoor nbg intensiever wor den dan zij, dank zij de aktiviteiten van de Sticusa en haar zuster-orga- nisaties overzee, al was. Door het uitwisselen van televisie programma's zullen binnen niet te lange tijd de Antillen zich in Neder land via de televisie presenteren. De minister memoreerde hierna het beraad in 1961 over de Turinaamse wensen naar meer zelfstandigheid in het behartigen der buitenlandse be trekkingen en een zelfstandig lid maatschap van de V.N en andere in ternationale ogristnaa o ternationale organisaties. Aan een verwezenlijking der Surinaamse wensen zal alle medewerknig wor den gegeven. voorhout Nieuwjaarsreceptie Burgemeester en Wethouders van Voorhout zullen op woensdag 3 januari a.s. ten gemeente huize voor de genodigden van 20.30 21.30 uur recipiëren i.v.m. de jaarwisse ling. Te 20.45 uur. zal de burgemeester een nieuwjaarsreden uitspreken. Van 21.3022.00 uur wordt aan de andere ingezetenen gelegenheid gegeven om hun wensen aan te bieden. ham verdiend op de koopvaardij vloot; enkele jaren na zijn huwelijk zocht hoj een baan aan de wal en vond die als stoker bij de Gemeen telijke Slachtplaats in Leiden. Een endertig jaar heeft hy daar gewerkt, nu geniet hij van zijn pensioen. Maar aan rusten denkt de krasse heer nog niet, getuige zijn vele besognes in het verenigings- en organisatieleven. „Eigenlijk is 8 januari de huwe lijksdag", vertelt mevr. Van der Weijden, „maar wij vieren het zon dag 7 januari, dan is iedereen vrij." 's Morgens wordt tot hun intentie de Hoogmis in de Leonarduskerk op gedragen en feest wordt er met de familie in het parochiehuis gevierd. ZOETERWOUDE IJswedstrijden De ijsclub „Zoe terwoude" heeft op het nippertje voor de dooi nog kans gezien ijswed- strijden voor de jeugd te houden, ingedeeld naar de schoolklassen. Alle deelnemertjes werden getrac- teerd en de ijsclub zou geen ijsclub zijn als er niet om geldprijzen zou zijn gereden. De deelname was weer zeer groot en het was voor de jon gens en meisjes wel even spannend als voor de kampioenswedstrijd van de vorige dag.1 De uitslagen van de wedstrijden: Jongens 3e en 4e klas: 1 Theo Borst, 2 Albert Bosman, 3 Theo Ver stegen, 4 -Jahon Captein. Jongens 5e en 6e klas: 1 Jan Mooy- man, 2 Cor Berg Pz, 3 M. den Elzen Lz, 4 W. van Rijn Hz. Jongens 6e en 7e klas: 1 Aad Berg Az, 2 Ab Koek, 3 Leo van Velzen Gz, 4 G. van Velzen Gz. Meisjes 5e en 6e klas: 1 Els van Teylingen Ld, 2 Annie var. der Salm Sd, 3 Lenie de Jong Jd, 4 Joke van der Salm Sd. Meisjes 7e en 8e klas: 1 Trees Bee- reboom, 2 Antoinette Beereboom, 3 Joke Bosman, 4 Bep de Vette. Het was weer opmerkelijk, dat in de jongens wedstrijden de prijswin naars voor de grootste helft uit de families kwamen, wier namen in het verleden altijd verbonden waren met kampioenen of finalisten bij de wed strijden. Verkrijgbaar bij: Parfumerie SURINGAR BREESTRAAT 108 LEIDEN TELEFOON 23401 (Advertentie) LEIDERDORP Jubileum gem. secretaris C. Hobo Er bestaat gelegenheid de heer C. Hobo geluk te wensen in verband met zijn zilveren ambtsjubileum op dinsdag 2 januari in het gemeente huis te Leiderdorp, vanaf kwart vóór negen des namiddags. Hartelijk afscheid te Zoeterwoude van wijkverpleegster mej. M. C. Hoogeveen HOOIGRACHT 54 LEIDEN kijk eens bij inL„.,iiiiiiiiiir PRINS BERNHARDSTR. 51 NOORDWIJK (Advertentie) Oud-Noordwijk herleeft in foto's Unieke tentoonstelling van hoe het was en hoe het is Toen een Noordwijkse foto-ama teur enige tijd geleden in een vuil nisbak een oude, vergeelde dorps foto zag liggen en daarop veel his torisch dorpsschoon terugvond, rees bij hem en de leden van de Noord- wijkse vereniging voor amateurfoto- grafen de gedachte de rijke historie van de badplaats te laten herleven in de vorm van een fototentoonstel ling. Door het vele werk van de plaatselijke amateurfotografenvere- niging en de grote medewerking, die men van vele zijden ondervond, is deze gedachte werkelijkheid gewor den in de kleuterschool te Noordwijk aan Zee, waar deze unieke foto-ex positie onder het motto „Noordwijk" rond 1900" werd geopend. Reproducties van oude kiekjes en prentbriefkaarten, zoveel mogelijk in combinatie met recente opnamen •van dezelfde punten, tonen de be zoekers hoe Noord\ ijk zich van een pittoresk vissersdorpje in betrekke lijk korte tijd heeft ontwikkeld tot de huidige mondaine, internationale badplaats, waarbij echter een aantal markante punten behouden zijn, maar aan de andere kant ook veel schoons verloren is gegaan. Men ziet er opnamen uit de tijd, dat de bou levard nog slechts een zandslag was, dat op de plaats van het Palace-ho tel nog een eenvoudige dorpsherberg stond en de stoomtram haar eind punt vond langs de Huis ter Duin straat in de duinen. Dat er in 5 decennia veel kan ver anderen blijkt eveneens uit de foto's van het strand vol met bomschuiten van Noordwijkse rederijen, de vis serij in verleden en heden en de strandtafereeltjes met zorgvuldig geklede dames uit vroeger jaren en de minder gecompliceerde bikini mode van thans. Ook aan Noordwijk- binnen is de odige aandacht besteed, met o.a. een zeer fraaie opname van de oude molen en een grillig slinge rende Oude Zeeweg met de woning van de jachtopziener aan de „Oude Zanderij". Het zou ons te ve rvoeren, de gehele collectie te bespreken, maar zeer vele jonge en oude Noord- wijkers zullen van hun bezoek aan de kleuterschool in de Hoofdstraat genieten. Oude kadasterkaarten en luchtfo to's, beschikbaar gesteld door de dienst van gemeentewerken, beklem tonen nogmaals de snelle groei en gedaanteverwisseling van de bad plaats in de laatste halve eeuw. Dit fraaie fotomateriaal zal na de tentoonstelling een plaats krfjgen in het gemeentelijk archief, geen won der dan ook, dat de gemeentesecreta ris, de heer B. Ike, wie het vastleg gen van de Noordwijkse geschiede nis zo zeer ter harte gaat, met dub bele belangstelling deze expositie bezichtigde. De gemeente Noordwijk draagt op deze tentoonstelling zorg voor een aparte stand, waar men prachtig foto-werk uit het gemeen telijk archief kan bewonderen. De tentoonstellingscommissie, die dit alles heeft voorbereid, bestaande uit de heren K. A. Kok, N. Schmal, P. Slingerland en A. de Vries en alle andere medewerkers verdienen een extra compliment voor de vele uren, die zij aan dit werk besteed hebben en de keurige overzichtelijke wijze, waarop het foto-materiaal staat op gesteld. De heer J. K. de Vries, voorzitter van de Noordwijkse Vereniging van Amateurfotografen, verwelkomde in zijn openingswoord de wethouder van openbare werken, de heer J. de Geus, die de expositie zou openen, de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, en vertegenwoordigers van de zus terverenigingen uit Oegstgeest en Katwijk. Woorden van dank richtte hij o.m. tot mevr. Tappenbeck voor het beschikbaarstellen van haar fraaie fotocollectie, tot de heer Hoek, die zijn verzameling van ongeveer 1200 oude prentbriefkaarten voor reproductie afstond en verschillende anderen, die op hun wijze tot het welslagen van de tentoonstelling hadden meegewerkt. In zijn openingsrrede zei wethou der De Geus, dat de keuze van het object wel een bijzonder gelukkige was geweest, in de eerste plaats voor de leden van de vereniging om te tonen, wat zij voor hun hobby over hebben en tot welke prestaties zij in staat zijn, terwijl de gemeentenaren nog eens op zeer speciale manier ge confronteerd worden met de schoon heid van Noordwijk. Bij het aan schouwen van deze oude foto's over valt ons een gevoel van heimwee naar het verleden, doch laat ons vooral ook weer kennis maken met armoede en ellénde uit die tijd. Daarom moeten wij niet terugver langen naar het oude, doch onze likk enop de toekomst richten. Zeer vele Noordwijkers brachten reeds een bezoek aan de tentoonstel ling, die vandaag geopend is van 10- 12.30 uur voorm. en van 2-5.30 uur en 7-10 uur nam. en op nieuwjaars dag van 1.30-6 uur n.m. Zindag is de tentoonstelling gesloten. In het bijzijn van vele familiele den werd zuster Hoogeveen, nu zij na een dienstvervulling van 31 ja ren haar zegenrijk werk als wijkver pleegster van Het Wit-Gele Kruis te Zoeterwoude beëindigt, een waardig afscheid bereid in de zaal van het parochiehuis. Bij de velen, die gekomen waren om blijk te geven van dankbaarheid, waren burgemeester J. A. Detmers, wethouder J. - M. Kraan, de raads leden J. H. v. d. Ploeg en A. H. J. Paardekooper, deken P. J. A. Juffer mans, pastoor A. P. M. Emmen, ds. G. P. van Embden, prior dr. Y. Sna- bel, dr. W. A. J. M. J. Kortmann en kapelaan A. H. F. Planken. De secretaris van Het Wit-Gele Kruis, drs. C. M. Westermann, had de leiding van deze avond en sprak een kort welkomstwoord. Burgemeester Detmers, voorzitter van Het Wit-Gele Kruis, richtte zich tot zr. Hoogeveen met te zeggen, dat wij hier gekomen waren voor een afscheid. Afscheid is een hard woord, wij willen .het zo zien dat wij ge komen zijn om dank te zeggen voor het zegenrijk werk in Zoeterwoude, meer speciaal in het dorp. „Toen u hier in 1930 bent geko men bestonden er reeds plannen voor een wijkgebouw. Er werd u ge zegd voorlopig maar op kamers te gaan wonen. Het ging u als Mozes die ook het beloofde land niet mocht binnengaan. De spoedig komende economische crisis, de oorlog en de eerste wederopbouw verhinderden het stichten van een gezondheidscen trum, dat nu bij uw heengaan in aanbouw is. Al die jaren is het u gegeven in goede gezondheid de zieken de hel pende hand te bieden, is uw trouwe plichtsbetrachting gebleken, werd er nooit tevergeefs een beroep u ge daan. In het bestuur van Het Wit- Gele Kruis mocht ik niets dan lof vernemen, het geen bewezen is door het feit, dat men het zeer op prijs stelde dat u nog jaren lang na het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zou blijven doorwerken. Wij stellen het ook bijzonder op prijs dat u bereid bent de komende januari maand de vereniging tot de komst van de nieuwe wijkzuster te blijven helpen. Het bestuur heeft gemeend bij dit eervolle ontslag op deze bijeenkomst een herinneringscadeau te moeten ge ven, waarmede het u gemakkelijk zal zijn nog vele malen naar Zoeter woude terug te komen. Zuster Hoogeveen werd door de burgemeester naar het podium ge leid, waar tot haar grote verrassing een prachtig rijwiel naar beneden zakte, het geschenk namens het be stuur en alle leden van de vereni ging als dank voor al het werk voor de zieken gedaan. De burgemeester besloot zijn toespraak met de wens, dat de zuster nog vele jaren van het pensioèn zou kunnen genieten. Hierop volgde een demonstratie van de majorettes van de Sint Jans drumband. Dr. Kortmann sprak over de be langrijke plaats van de wijkzuster in Het Wit-Gele Kruis, over het con tact met de bevolking, dat zr. Hoo geveen wist gaande te houden. Bij haar komst in Zoeterwoude was er een crisis in de vereniging, die al spoedig door haar optreden werd op gelost. Spr. gaf een korte omschrij ving van de moeilijke taak, het ver krijgen van een goed contact met het gezin, een sociale taak van de eerste orde. Op het kinderspreekuur heeft Zr. Hoogeveen 19 jaar lang bijgestaan. De eerste 18 jaar heeft zij per fiets door weer en wind en later op de bromfiets de uitgebreide wijk moe ten verzorgen. „Deze overwegingen vervullen ons met dankbaarheid en weemoed. De moeilijke positie van het werk werd altijd met tact aangevoeld, hetgeen niet alleen onze bewondering, maar zelfs'die uit de streek heeft verwor- Burgemeester spreekt de scheidende zuster Hooge veen toe. ven. Voor dat werk onze hartelijke dank". Van een 91-jarige patiënt was een brief ingekomen. De secretaris vol deed aan het verzoek deze voor te lezen, een getuigenis dat Zuster Hoo geveen als een engel van barmhartig heid een zegenrijk werk heeft ge daan. „Sancta Lucia" gaf hierna een tweetal schone liederen ten beste. De heer W. Loos, sprekende namens de leden, getuigde uit eigen ervaring van de zeer bekwame verpleging, 't Zal vreemd zijn Zuster Hooge\ een niet meer langs de wegen te zien tuf fen; wij zullen u missen. Om onze dankbaarheid te bewijzen is een feest gave bijeengebracht, die wij in deze enveloppe overhandigen om te kun nen gebruiken om uw nieuwe home in Voorschoten in terichten. Op het einde dankte Zuster Hoo geveen voor dit prettige afscheid bij het besluit van het werk waartoe O. L. Heer haar gezondheid en kracht heeft gegeven. Spr. bracht aan het bestuur van Het Wit Gele Kruis voor het goede bestuur, waardoor de wijk verpleging kon slagen. Bijzondere dank aan dokter Kortmann voor zijn leiding. Vooral voor de heerlijke gastvrijheid. Hierna namen de aanwezigen per soonlijk afscheid. PULLOVERS MET KRAAG PULLOVERS MET RONDE HALS PULLOVERS MET V-HALS SHAWLS VAN ZUIVER ZIJDE SHAWLS VAN MOHAIR SHAWLS VAN WOL HANDSCHOENEN VAN LEER HANDSCHOENEN VAN WOL Breestraat 152 LEIDEN noordwijk Schietvereniging „Blijf voor 't Land" Bij de laatste schietwed strijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de voglende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: W. Caspers 46 p. Ie klasse; J. de Groot 49 p. 2e kl.; H. J. v. d. Gugten 42 p. 3e kl. Bij de KSO-schutters werden de medailles gewonnen door: J. Plug 58 p. Ie klasse; P. Slingerland 58 p. 2e klasse. In de 2e klasse werd de medaille definitief gewonnen door P. Slinger land met 58, 59, 57, 56, 58 p. NOORDWIJK AAN ZEE Competitiewedstrijd „Nooit Gedacht" De klaverjasclub „Nooit Gedacht" speelde in „Ons Gebouw' 'te Noordwijk aan Zee een competitiewedstrijd, waar van de uitslag als volgt luidde: I. P. Ouwehand 5797 p.; 2. H v. Rooyen 5437; 3. J. van 't Wout 5136; 4. D. Ha- zenoot 4957; 5. J. Ooms 4953: 6. J. Bak steen 4859; 7 J. Blaauw 4858; 8. W. Ha- zenoot 4814; 9. A. van der Wiel 4757; 10. W. de Bruin 4727 p. Pluimvee- en konijnententoonstelling De Noordwijkse Vereniging van Pluimvee- en Konijenhouders houdt momenteel haar jaarlijkse tentoonstel ling in het Aquarium- en terrariumge- bouow naast het Lido-theater te Noord wijk aan Zee Niet minder dan 165 fraaie dieren, waaronder verscheidene exemplaren, die op landelijke en andere tentoonstellin gen bekroond zijn, kunnen hiér bewon derd worden. Behalve konijnen, die het grootste aan tal op deze expositie vormen, zijn er ook heel wat hoenders en prachtige sier- tfuiven te bezichtigen. De heer K van Loe uit Noordwijk zag zijn inzending n.l. een Franse hang oor, bekroond met de hoofdprijs, een beker, beschikbaar gesteld door het ge meentebestuur van Noordwijk. De heer J. L. van Bohemen, voorzit ter van de vereniging, bracht in zijn openingswoord dank aan allen, die aan het welslagen van deze tentoonstelling hadden meegewerkt. Zeer erkentelijk was het bestuur de heer Hillebrands voor het beschikbaar stellen van de ruimte, die door de leden op vindingrijke manier was „aange kleed". Burgemeester mr. G. F. W. van Ber- ckel en de gemeentesecretaris, de heer B. Ike, kwamen, vergezeld van hun echtgenoten, de tentoonstelling bezoeken. De tentoonstelling duurt tot en met Nieuwjaarsdag en is geopend vanaf 10 uur 's morgens tot 8 uur n.m., zaterdag tot 10 uur n.m. Zondag is oe expositie gesloten. KATWIJK AAN ZEE OPHALEN HUISVUIL De Directeur van Openbare Wer ken te Katwijk maakt bekend, dat op nieuwjaarsdag geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betreffende wijken zullen voor het eerst op donderdag 4 janu ari 1962 de emmers weer worden ge ledigd. Geboren: Aagje A. d.v. B. Vlie land en C. Remmerswaal; Eleonora M. d.v. L. Imthorn en H. M. Besse- link; Diana S. d.v. J. v. d. Tol en J. C. Luering; Dirk L. z.v. L. v. Belet en L. v. d. Oever; Arie z.v. A. Haas noot en J. M. de Kort; Cornelis z.v. J. P. de Best èn H. Varkevisser; Neeltje d.v. M. v. Duyn en H. Ros; Johannes D. z.v. D. v. Duyvenvoor- de en W. Barnhoorn; Paula d.v. A. v. d. Eijkel en A. Hasenoot; Catha- rina C. d.v. P. G. Montanus en J. G J. de Vreede; Cornelis H. z.v. R. Messemaker en M. Remmelzwaal; Marietta d.v. K. H. Revet en C. de Jong; Albertus M. J. z.v. F. W P. Warmenhoven en C. E. v. Schie; Willem z.v. W. v. Rhijn en L. Veld- huyzen; Jan J. z.v. J. Parlevliet en M. Vlieland; Cornelia M. d v. C. Pee man en M. v. d. Bent; Helene E. M. d.v. W. C. Tulen en H. M. v. Nie- kerk. Ondertrouwd: H. P. M. Alkemade en M. J. Aanhane; A. Kraayenoord en A. v. Schie; J. Schuller en A D. D. de Jong; D. O. Bessel en M. G. Vöge; D. C. G. v. d. Plas en J. C. M. Parlevliet. Getrouwd: H. v. d. Does en N. v.d. Boon; J. Willemsen en K. Hoek; H. S. Tjoa en I. N. Tan; A. de Vreugd en A. Dijkhuizen; J. C. Heemskerk en A. G. W. Schaap; J. J. Ketsch en A. de Vreugd; A. v. Rijn en M. Hoek; J. v.d. Tol en W. M. v. Veen; W. P. Vletter en W. v.d. Raad; J. N. v.d. Plas en K. C. v. Beelen; T. Houwer en J. v. Velzen; G. Nieuwpoor en J. W. de Mol. Overleden: A. v. Beelen e.v. C. de Mol 54 j.; A. Planje 68 j. Voorstraat 4 KATWIJK (Advertentie) Boze burgemeester stuurde politie op ongehoorzame wethouder af De burgemeester van de Lim- burgse plaats Stein, de heer R. Cor ten, is tijden, de raadsver gadering van donderdagavond zo boos geworden op één van zijn wethouders, dat hij de rijkspolitie gebeld heeft om de man uit de raadzaal te laten verwijderen. Toen er echter 'n opperwachtmeester kwam aan snellen was de wethouder eige nerbeweging reeds vertrokken. De burgemeester was zo kwaad geworden, omdat wet houder G. Pepels om aanhou ding had gevraagd van een voorstel over de uitgifteprijs voor bouwterreinen. Meneer Pepels zei, dat volgens hem de mijnschaderegeling nog nader met de Staatsmijnen bespro ken moest worden. De burge meester ontstak hierop meteen in toorn, hamerde de wethou der met energie af en gelastte hem te zwiigen. .Waarom zou ik?", dacht de wethouder en ging rustig door net argumen teren. „Houd je mond", zei de burgemeester andermaal. Wet houder Pepels negeerde de voorzitter straal, waarop de heer Corten tot drie keer toe zijn ongehoorzame wethouder de deur wees. De wethouder nam deze wijzing voor kennis geving aan en bleef zitten. Bovenmate ontstemd haastte zich de burgemet ster toen naar de telefoon en sommeerde de rijkspolitie. Hierop verlieten een andere wethouder en eni ge raadsleden de zaal, gevolgd door de heei Pepels, die meen de, dat er van een stemming nu wel niets zou komen. De raads leden echter keerden allen op één na terug en het voorstel werd met algemene stemmen aanvaard.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7