dotf u; Slmclgat, &>y.£m$tad DE LEIDSE BIOSCOPEN e®» Vj} ZATERDAG 30 DEC'TBER 1961 DE LEIDSE COURANT p itoy (te> „DE DRIE WENSEN" GOEDE KEUS VAN LEIDSE JEUGDACTIE In de Stadsgehoorzaal hebben de/ kinderen van de Leidse speeltuin verenigingen weer kunnen genieten van het optreden van het beroeps toneelgezelschap „Arena". Vanmid dag geeft dit gezelschap een reprise van deze „Drie wensen van de vro lijke ketellapper" voor de Leidse Jeugdactie. „De Drie wensen", geschreven DE MENSEN, die met Kerstmis, nuari om 9.45 uur een H. Mis op- Oud en Nieuw niet thuis kunnen gedragen tot intentie van alle oud- """Ij zijn, trekken in deze tijd van het leden en leden van de Instuif, jaar onze aandacht: de bus-chauf- feurs, de politiemannen, verpleeg- Op onderstaande adressen zijn sters, de employé's in de Horeca-be- nog kaarten verkrijgbaar voor drijven en vele anderen. alleraardigst toneelwerkje met een stukje lering toe. Het domme ketellappertje, dat er in slaagt door een contract met de duivel de rijkste man van de wereld fïlmmiddag voor 'de kinderen "van Se worden en tot .lot de duivel met Een briefschrijver vraagt in „De KAB-leden in de St. Josephwijk. Nieuwe Leidse Courant" aandacht Deze middag wordt gehouden a.s. voor een andere vergeten categorie, dinsdag 2 januari 1962 in de Paro- nl. de mannen die in continudienst chiezaal om half 3. zorgen voor gas en electriciteit. Deze toegangskaarten zijn gratis Uit eigen ervaring als verpleegster verkrijgbaar op vertoon van 'n be- weet schrijfster hoe vervelend het wijs van lidmaatschap: Alexander- zijn gehele contract in de luren legt, wordt afgestraft door de man, die de goede geest uitbeeldt en van wie hij de kunsten geleerd heeft om de dui vel beet te nemen. De zin van het leven is niet zoveel mogelijk geld te verdienen. De ketellapper wordt is juist deze familiefeestdagen te straat 4, Driftstraat 57,' Bloemstraat weer straatarm en kan zoals vroeger moeten missen, maar in een zieken- 35, Molenstraat 2A, Willem de Zwij- hr""'1 met het huis wordt nog van alles gedaan om gerlaan 17A. het gezellig te maken. In dienst zijn- Het zijn niet alleen mensen, groot nef3eSv zijn brood gaan verdienen met het repareren van zijn potjes en pan- de soldaten krijgen een kerstkrans, en klein, die in de afgelopen dagen de politie heeft haar wachtlokaal, een nat pak gehaald hebben. Gister- maar ben u wel eens op een Oude- morgen bijvoorbeeld kwam 'n 15-ja- de-T'd^te'lnrTóid'rukÏÏehe'id jaarsavond in de centrale geweest? rige jongen 0p het politiebureau te J?..,™.,. De keuze van dit stuk door regis seur Erik Vos is bijzonder gelukkig geweest. Het meeleven van de kin- In overalls, in een puur ongezellige Leiden aandragen met 'n totaal ver- omgeving, maken de lui daar de kleumde en deerniswekkende boxer het jonge volkje eigen, kenbaar werd gemaakt, was hiervan een bewijs. De spelers van het stuk kunnen er jaarwisseling mee. „En denkt u ver- De hond was door het ijs van het sP«erB van net ,*l"K KU""e" der PPns aan het eêzin thuis Het is r,® 7 JvJ ook alle eer mee inle£gen» dat door kerstvakantie alle kindeken zijn Ru" en Schtekanaal gezakt en had hun VOOrtreffelijk spel de tekst en d' sianen Eerste on8eveer 10 minuten in t koude wa- de strekking goed werden begrepen: td^g- er moTt met haast gege- tcr U«en spartelen. Uiteindelijk had een grote prestatie, want de Neder- taag. er moet met naast gege non Kot dior non Knndie crphnl- *rv+ Imilon nnn lino Alle rollen werden voortreffelijk thuis ten"wo\denrwanttvTdetrhhelft mid- de io"?en het dier een handje geho1" landse jeugd is tot'heden nog voor- r J. pen- De hond is door agenten in het namelijk (helaas) ingesteld op de deur uit. Oudejaarsavond: overal wachtlokaal bü de kachel weer op louter verhalende vertellinkjes, hoe- herrie, maar vader moet slapen, om- verhaal gebracht en na enkele uren genaamd zonder enige diepere zin. dat hij ochtenddienst heeft en om aan da eigen-aar overgedragen. '||gü v"nrtr.ff.l„ vijf uur op moet. Inderdaad lijkt ons het personeel van de Lichtfabrieken een vergeten groep, die ook onze meelevende aan dacht nodig heeft. Denk 'er eens aan bij ontsteken van 't gas of de kerst boomlichtjes Op zaterdag 6 januari a.s. hoopt de R.K. Instuif „Jong Leiden3' haar 5-jarig bestaan te vieren. Dit eerste lustrum zal niet ongemerkt voorbij gaan. Op zaterdag 6 januari geeft men een groot lustrumbal met dans muziek van de Game-Breakers, ter wijl de balleiding berust bij de heer Henny Boes, in het Antonius Club huis. Ook wordt er op zondag 7 ja- Onze beste ivensen in 1962 Foto-ciné JAN WOLFSLAG n.v. Breestraat 123, t.o. Stadhuis Haarlemmerstraat 102, t.o. Bata Telef. 21851 Telef. 32778 Uw fotohandelaar ook in het komende jaar. gespeeld door deze volwassenen, die zich nauwgezet en met grote be kwaamheid hebben toegelegd op het binnendringen van het fantasie wereldje van de kinderen. Meer in het bijzonder de ketellapper en zijn vrouw en een waarlijk prachtige duivel (Jan Staal, Kitty van Wijk en Edmond Classen) veroverden de gunst en de hartgrondige afschuw van de kijkertjes, die zich meer dan een uur enthousiast lieten boeien. UIT DE OMGEVING NOORDWUKERHOUT Kampioenschap op de schaats. Op de Haarlemmertrekvaart nabij de Guldemondsbrug is het kampioen schap hardrijden op de schaats voor Noordwij kerhout verreden. Dit kampioenschap - de vorige twee malen door C. N. Duivenvoor den gewonnen - werd verreden..onder auspiciën van de voetbalvereniging „St. Bavo" bij gebrek aan een ijs- club in Noord wij kerhout. En waar een dergelijk evenement te organise ren niet direct op het gebied van eer. voetbalvereniging ligt was haar taak bijzonder zwaar. Het bestuur van VVSB zou dan ook niets liever zien dan dat opnieuw een ijsclub in Noord wij kerhout het leven werd ingebla zen, die beter dan een voetbalvere niging de organisatie van schaats wedstrijden op zich kan nemen. Aan deze op korte termijn georganiseerde wedstrijden namen 38 rijders uit Noordwijkerhout en de Zilk deel en door de deelneming van de Zilkers werd een einde gemaakt aan de he- genomie van de broers Duivenvoor den. De wedstrijd over 175 meter werd gedecideerd gewonnen door C. Len- gers met als tweede J, Koop, beiden uit De Zilk. Op de derde plaats ein digde Jan Duivenvoorden en eerst op de vierde plaats kwam de oud kampioen C. N. Duivenvoorden De vijfde prijs was voor Piet van der Burg. De voor heden en zondag georgani seerde wedstrijden moesten wegens de ingevallen dooi worden afgelast. NOORDW1JK Lido. Met de film „Hercules ver overt Atlantis" heeft Lido weer eens een spectakelstuk aan boord gehaald waarvan er zo langzamerhand dertien in een dozijn gaan; van de verzameling kitsch en onzin, zoals deze film te zien geeft, wel zes en twintig. Niet alleen door de pathos en de bombast, inclusief de spierendemonstraties van de held van het verhaal, i.e. Hercules, maar ook door de verwardheid die deze rolprent - filmisch gezien - tot een waardeloos lor maakt. Een overigens onschuldig lor. Het verhaal is gebaseerd op het le gendarische Atlantis en enkele onderde- lèn daarvan zijn in het oog lopend ont leend aan het boek van Pierre Lothi, „Atlantis". Men heeft er echter een mo dern tintje aan willen geven, door de god van Atlantis de naam te geven van Uranus en in onderaardse grotten een lichtgevende steen te vereren, waar van de koningin van Atlantis gebruik maakt haar gruweldaden te plegen en passant een nieuw ras van supermen sen te scheppen. Natuurlijk weet Her cules de zaak tot een goed einde te brengen en de film eindigt dan ook met de ondergang van Atlantis op het moment dat een zonnenstraal door toe doen van de held op de helse steen valt. Dit einde geeft aan de film nog iets fascinerends. Aardig is ook het enkele minuten durende begin van de rol prent. een scène, die overigens met het verhaal niets heeft te maken. Maar de vijf kwartier tussen begin en einde be tekenen voor hen. die een serieuze film „verwachten" verloren tijd. Toegang bo ven 14 jaar. Luxor. De film „Adieu. Lebewohl. Goodbey" is een niemandalletje, dat men alleen bekijkt om een uurtje ver strooiing te vinden. Het verhaal blinkt bepaald niet uit door originaliteit, het is, geheel onderschikt gemaakt aan de show. die er op de meest onmogelijke momenten invalt. Maar wie daar naar kijkt is een nurks. Men gaat toch alleen maar om naar de gekke capriolen van de meer dan volslanke Billi Jones te kij ken, naar Gus Backus en andere cory- pheeën van de Duifse showwereld. Voor zover er nog van een verhaal sprake is. gaat het om een verdwenen Italiaans miljonairszoontie, dat door het toeval onder de hoede komt van een sensa tie-reporter, die er een goed verhaal in ziet. Het tweetal, dat vriendschap sluit, komt in de privé-bus van een snoepig damesorkest t,erecht en wringt zich in de gekste bochten om aan de politie te ontkomen. De kleurenfilm, op genomen tegen een Italiaanse achter grond, is door de KFC voor alle leef tijden goedgekeurd. Casino Men zou kunnen den ken, dat „Boem, de superman van de marine" een matroos is. Dat is hij niet, al vaart hij met een kruiser mee. Hij moet als vertegenwoordiger van de Zweedse expert een bezoek brengen aan Spanje en, aangezien deze menen dat Fabian Boem een vreemd soort vertegenwoordiger is, stort hij zich in allerlei gekke avon turen, vooral wanneer hij in Barce lona gaat passagieren. Men steekt hem zelfs in het pak van een torrea- dor en hij levert een stierengevecht, dat in de arena (en in de zaal) grote hilariteit verwekt. Dit is trouwens niet het enige gevecht, dat de lach spieren los maakt; hij zit voortdu rend in de knoop doch redt er zich telkens uit. De volhardende Linnea krijgt hem evenwel tenslotte onder de knie. Deze Zweedse komiek ziet men hier niet veel; hij heeft een soort krampachtige en woeste ko mische kracht, maar vermakelijk is hij wel. In het voor-programma een zeer fraaie Russische film over de stroom versnellingen van de Siberische ri vier de Jenisseï. In de middagvoorstellingen is de jeugdfilm „Drie jongens en een hond" geprolongeerd. Rex „Stormloop der Tartaren" is een wild verhaal uit een woeste tijd, toen de Tartaren in Azië huis hielden en grote veroveringstochten ondernamen. Zij vochten niet alleen tegen anderen maar ook onder elkaar en van zo'n „interne aangelelegen- heid" vertelt deze film. Het gaat er, zoals gbruikelijk in die dagen, fors naar toe en wie van een fiks ouder wets knokpartijtje houdt, kan z'n hart ophalen. Toegang 14 jaar. Studio heeft Ingmar Bergman's film „Het oog van de duivel" gepro longeerd. Volwassenen. Trianon heeft „Afspraak in septem ber" eveneens op het programma ge houden. Alle leeftijden. Regeling van het verbranden van kerstbomen dinsdag a.s. Tussen kwart voor acht en acht uur op Schuttersveld Over de kerstboomverbranding dinsdag aanstaande ontvingen wij de volgende mededelingen. Het tijdstip van de verbranding is bepaald tussen 19.45 en 20 uur op het afgezette gedeelte van het Schutters veld. Van de verzamelplaatsen Kooi- park. Hoge Morsweg (bij Njord, eerste viaduct), Nachtegaallaan en de Wil lem Klooslaan gaan vier optochten naar het Schuttersveld. Alle optochten vertrekken om kwart over zeven van het punt van uitgang met begeleiding van een band. Deelnemende muziekgezelschappen zijn; jeugdorkest De Burcht, Chr. Mu ziekvereniging Concordia, band Chr. gym. vereniging Jahn en de N.P.V.- band. De kerstbomen kunnen worden in geleverd op de volgende speeltuinen: Professorenwijk - Zuiderkwartier - Ons Eiland - Rondom de Waterto ren - Om de Doorbraak - Noorder kwartier - Oosterkwartier - Morsch- kwartier - Groenoord - Vogelenwijk. Op de verbrandingsplaats Schut tersveld op dinsdag 2 januari van. 9- 16 uur. Hiertoe zullen op het Schut tersveld een aantal padvinders van de N.P.V. aanwezig zijn. Elk kind dat een boom op de speel tuinen of verbrandingsplaatsen inle vert, krijgt een kaartje, waarmee het aan een van de optochten op 2 janu ari kan deelnemen en dat toegang geeft tot een van de afgezette gedeel ten bij de brandstapel. In verband met de verkeersveilig heid mogen op last van de politie al leen kerstbomen in de optochten wor den meegenomen, die door één kihd vervoerd kunnen worden (dus géén grote bomen!) Burgerlijke Stand Geboren: Jannetje, d.v. W. H. Dub- beldeman en J. Matters; Erik, z.v. G. Filippo en M. G. Kemner; Jacque- lina Carina, d.v. F. H. van der Horst en J. van Loon; Rudolfus Johannes Maria, z.v. F. N. Kempen en A. A. M. Vergeer; Simon, z.v. S. Heems kerk en A. F. W. Flippo; Pieter, z.v. H. de Roode en A. C. de Ruijter; Herman Jacobus, z.v. J. J. A. Harte- velt en S. E. Sprocket; Jacqueline Maria Stephanie, d.v. W. J. J van Leeuwen en P. E. T. Knappers. Getrouwd: C. J. P. Duindam en J. M. van der Meijden; B. R. Goutier en J. Zirkzee; A. P. J. Mank en W. L.?dan; H. van den Eijkel en G. J. Strijk; C. A. F. Otten en M. H. Kas- termans. Ondertrouwd: S. H. Bloembergen en H. H. van der Most; J. Erades en M. J. Ligtvoet; J. A. Koelemeijer en C. Martijn; J. D. van Leeuwen en A. de Boer; J. J. Phijips en E. Cavé. Overleden; H. A. Humme, 66 j., man; J. M. Nagel, 76 j., e.v P. M. Mulder; A. Looijestein, 87 j., w.v. J. Glasbergen; A- Gladdines, 63 j., e.v. P. den UijL Van dinsdag 2 januari a.s. 13.30 uur worden de bomen vóór het inval len van de duisternis door de gemeen telijke Reinigings- en Ontsmettings- dienst van de speeltuinen naar de verbrandingsplaats overgebracht. Alleen de jeugd, dus geen volwasse nen kunnen zich bij deze optochten aansluiten en hebben toegang tot de afgezette gedeelten van de verbran dingsplaats. Kerstviering R.K. Bejaarden Donderdag 28 dec. was er voor de be jaarden wederom een gezellige middag. Zij vierden n.l. hun Kerstfeest. Na een kort openingswoord kwam voor het voetlicht het dameskoortje van de „H. Familie" onder bekwame leiding van mevr. Klot-Boerdam, dat verschil lende kerstliederen ten gehore bracht en een langdurig applaus in ontvangst mocht nemen. Daarna kwam voor het voetlicht de heer Smit net de declamatie „De Paar- dedeken", waar veel uit viel te leren. Ook hij oogstte een dankbaar applaus. Daarna kwam het toneelstuk „De Grote Getuige" in drie bedrijven, welk spel op hoog peil stond. Het leed van 'n moeder speelde hierin een grote rol. Het stuk werd uitgevoerd door de dames- Toneelclub van de KAV. Onder de be drijven kon men een speld horen vallen, een teken dat men geheel met het gebo- dene meeleefde. Sempre Avanti heeft het druk In het komende jaar wacht „Sem pre Avanti" (Jong en Jolig) weer 'n druk tournee. Op 10 januari vertrekt het gezelschap naar Woubrugge om zijn medewerking te verlenen aan een feestavond van de Chr. Bestu renbond. Een week later treedt „Sempre Avanti" op in het Anthoni- usclubhuis, waar de afdeling Leiden van de R.-K. „Arka" feest viert. Op 24 januari treed het gezelschap in de Stadsgehoorzaal op voor „eigen pu bliek" om op 8 en S februari in Aals meer te spelen en te musiceren voor de EHBO, welke vereniging dan haar 30-jarig bestaan viert. Drie maart verzorgt Sempre Avanti in de kanti ne van de HCW een Weense avond om op 14 maart in de Haagse Hout- rusthallen op te treden voor de Bond van Chr. Groentehandelaren. Op 3 april is men in de Rivierahal te Rot terdam ter opluistering van 't 60-ja- rig bestaan van de Chr. Besturen bond. Dertig april is het gezelschap weer in Aalsmeer, waar de Crh. Oranjevereniging een Oranjeavond organiseert. Tenslotte volgt nog op 23 mei de traditionele Schouwburg avond van de toneelafdeling van „Sempre Avanti". Jubileumfonds DOCOS - Leiden Op 8 januari 1962 bestaat het Ju bileumfonds van „Docos" precies één jaar en dan wordt de actie tevens af gesloten. Tot heden is er i 1306.- bin nengekomen en de fondspenning meester dankt via de pers al'le milde gevers en geefsters. Het bedrag is wel onvoldoende om de kosten van een heel nieuw kleed lokaal te dekken geheel volgens de eisén des tijds, zodat het bestuur zal moeten bijspringen, maar men is zeer voldaan over de spontane medewer king. Men vraagt wel eens naar het adres waar bijdragen gestort kun nen worden. Dit is nog mogelijk tot 8 januari 1962 onder vermelding „Ju bileumfonds Docos" op postrekening nr, 92Ó0, Amsterdamse Bank Leiden, of wel bij de penningmeester W. M. M. Noordman, Haagweg 59, Leiden, en bij C Duivenvoorden, Lage Mors weg 18, Leiden. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 30 DECEMBER Jazz-concert The Dutch Swing College-band, 8 uur n-m., Stadsge hoorzaal. DINSDAG 2 JANUARI Kerstboomverbranden Schut tersveld. 7.45-8 uur nam. Adviesavond St. Eloy Geb. Chr. Soc. Belangen. Bekende tijd. K. en O. Jeugdfilm (8-14 jaar) Heidi en Peter. Foyer Stadsgehoorz. WOENSDAG 3 JANUARI Kamer van Koophandel Nieuw jaarsvergadering. 3.30 uur nam. Grote Pers Lakenhal. Rozenkranskruistocht 7 uur nam. St. Petruskerk. VRIJDAG 5 JANUARI K. en O. Das Dreimaderlhaus. 8 uur nam. ZATERDAG 6 JANUARI TENTOONSTELLINGEN „Jonge kunst uit Amsterdam", La kenhal tot 22 januari. Tentoonstelling foto's van groep „Rupture". Boerhaavezalen Leiden tot 13 januari. Dagelijks van 2-5 en van 8-10 uur nam. BIOSCOPEN Trianon: „Afspraak in september" alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30; Nieuwjaarsdag 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Casino: „Boem, de superman v. d. marine", 14 j. (2.30 u.: „Drie jongens en een hond", alle leeftijden). Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Lido: „Hercules verovert Atlan tis", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45 u.; Nieuwjaarsdag 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. Luxor: „Adieu, lebewohl, goodbye", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00 u.; Nieuw jaarsdag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u. Studio: „Het oog vap de duivel", volwassenen. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45 u.; Nieuwjaarsdag 2.30, 4.45, 7.00, 9 15 u. Rex: „Stormloop der Tartaren" 14 jaar. Dgl. 2.30. 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45 u.; Nieuwjaarsdag - 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. De afdeling Noordwyk aan Zee van de Katholieke Volkspartij hield gister- tAdvertentie) avond in pension „Liesbetli" te Noord- wijk aan Zee een ledenvergadering, met als belangrijkste agendapunten; de voor- ELKE DAG VAN DIT JAAR nam onze bevolkin toemetca.410 ziSlen kwamen erinher verkeer ca270 bromfietsen bij erin hel verkeer ca.100 .personenauto's bij DE VERWACHTING VOOR 1962 HET JAAR 1962 VERGELEKEN MET HET JAAR 1961 behoudteen grote «SB^raAeids- wij zullennietmeer dan 35.000werk- SiÖII onze gezinnen zullen op elke gulden 4,5 c) méér uit gaan qe\«n de prijzen zullen vooreen deel met ca. 2% stijgen de loonstijging in de bedrijven zou 6% bedragen wij zullen3-57o méér gaan produ ceren O lopige aanwijzinge van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen en de verkiezing van de 'eden en plaatsvervan gende leden van de adviescommissie. Voorzitter Boeters kon in zijn. ope ningswoord enkele optimistische gelui den laten horen ten aanzien van de sa menwerking en groeiende eenheid van het katholieke kiezerscorps ln Noord- wijk Toch betreurde hij het, dat een ka tholieke arbeidersgroep in Noordwtjk, ondanks herhaalde pogingen van KVP- 7ijde, met een eigen lijst aan de a.s. ver kiezingen gaat deelnemen. Op een vraag van de heer L. J. Droogh, of het bestuur voldoende contact had op genomen né' de KAB. antwoordde de heer Boeters. "dat de KAB niet te ver eenzelvigen is met de eerder genoemde arbeidersgroep. De voorzitter zette hierna nogmaals de doelstellingen van de gemeentelijke centrale uiteen. Het is een orgaan, waar in alle groepen vertegenwoordigd zijn, en de centrale is van mening, dat de ver kiezingen uitsluitend onder ae vlag van de KVP gevoerd- moeten worden. Ge durende de zomermaanden is er inder daad contact geweest tussen de voorzit ter van de arbeidersgroep, de heer Jac. Zwarts en de centrale, maar de eisen, die de arbeidersgroep stelde, waren voor de centrale -naanvaardbaar. De arbeidersgroep wenst niet op één lijst met vertegenwoordigers van de an dere groepen uit te komen. Vervolgens kwam de voorlopige can- didaatstelling aan de orde. Van de zit tende raadsleden verklaarde de heren M. C. J. Sedelaar, Ph Schenkevel<£ W. H. de Haas en G. Faast zich bereid een eventuele candidatuur te aanvaarden. De heer C. Alkemade stelde zich in ver band met het klimmen der jaren niet meer beschikbaar. Door de vergadering werden voorts de volgende candidaten naar voren ge bracht: de dames M. Neefjes-van Ei sen en M. He Beer-Vink en de heren L. Alkemade, J. Th. Zwetsloot, dr. J. Gre- velink (Langeveld), Oostdam (Lange- veld), L. J. Droogh. J. Groen, P. van der Staak, A van Kan, W van Rhjjn en H. P. Tulp. Op voorstel van het bestuur werden als aanvullende leden van de advies commissie nenoemd, de heren Van der Voort en Borst. Kandidatenlijst KVP. In het giste ren geplaatste verslag over de candi- daatstelling door de KVP voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen, zijn abusie velijk niet geplaatst drie namen, die door de vergadering naar voren zijn gebracht t.w. W. Augustinus Nz., G. J. Klein Gunnewiek en W. J. Smit. Verbranden van kerstbomen In overleg met de politie zal evenals in voorgaande jaren de jeugd collectief de gelegenheid worden geboden kerstbo men te verbranden op dinsdag 2 janu ari a.s. te 7 uur n.m. Te Noordwijkbin- nen op de hoek St. Jeroensweg-v. d. Mortelstraat n te Noordwijk a. zee aan de Oranje Nassaustraat. LISSE Koppelwedstrijd te Lisserbroek. Op de ijsbaan van de IJsclub .Lis serbroek" werd vrijdagmiddag een koppelwedstrijd gehouden waaraan 21 koppels deelnamen. Er was zeer veel belangstelling. De uitslag was als volgt: 1ste prijs: koppel Vermeulen- Vermeulen, te Ter Aar. 2de prijs koppel Wijnhout-Kors te Lisserbroek. 2de Drijs. koppel Kruider-Borst te Lisserbroek. 4de prijs. K. Zuiderduin, Lisse en F. Verbaars, De Kaag. 5de prijs. C. Zuiderduin, Lisse en de 17- jarige M. Onos, Lisserbroek. Deze 17-jarige knaap leverde bijzondere prestaties! Ondanks het minder gunstige weer was het ijs nog best te berijden. HOOGMADE Meisjesstad. Zondag zullen de zusters Augustinessen van de H. Mo nica uit Utrecht na iedere H. Mis hun loten aanbieden ten bate van Meis- Het werk van de zusters onder de maatschappelijk zwakken is genoeg bekend, zodat ieders medewerking tot voortzetting van dit werk ge vraagd wordt. Geen genezing voor astma- patiënten in grotten in Valkenburg Astmapatiënten kunnen geen gene zing of Verlichting van hun kwaal vinden in de grotten van Valkenburg. Deze conclusie wordt getrokken uit het onderzoek, dat de professoren Orie (Groningen) en Deenstra (Utrecht) hebben ingesteld. Het onderzoek dat ongeveer 2,0 000 kostte, werd gefinancierd door de gemeente Valkenburg, omdat deze gemeente niet het praedicaat „Ku rort" wilde hebben zonder dat daar gegronde redenen voor aanwezig zou den zijn. Bij verschillende patiënten, die aan het onderzoek hebben deelgenomen, werd een lichte verbetering gecon stateerd, maar de genoemde profes soren zijn van mening, dat dit slechts een gevolg is van milieu-verandering. Het verblijf in de grotten bewerkt integendeel een duidelijke'daling der longfuncties, echter niet in die mate, dat de verbetering ten gevolge van milieu-verandering geheel ongedaan werd gemaakt. AARDOLIEPRODUKTEN DUURDER Als gevolg van de heffing van een bijzonder invoerrecht en de daarover verschuldigde omzetbelasting, zullen 1 januari een aantal aardolieprodoak- ten in prijs worden verhoogd. De prijzen voor autogasolie uit pompen, alsmede gasolie en dunne stookolie voor andere doeleinden zul len 1,20 per 100 liter hoger worden, dezelfde verhoging geldt voor huis brandolie voor niet-particulier ver bruik. Voor de zware stookolieën geldt 'n prijsverhoging van 7.40 p. 1.000 kg, met uitzondering v. d. minst-zware, waarvan de prijs met 7,10 per 1.000 liter wordt verhoogd. De prijs van tractorpetroleum ten slotte gaat met 1,50 per 100 liter omhoog. De prijzen van huisbrando lie en van petroleum voor verwar ming en verlichting, voor zover dit particulier verbruik betreft, onder gaan geen wijziging, aldus een mede deling van de Shell Gulf-Oil Nederland heeft aan haar afnemers meegedeeld, dat met ingang 'van 1 januari de prijzen van gasolie, dieselolie, dunne stookolie, huis brandolie 1 en huisbrandolie 2 met 1,20 per 100 liter zullen worden verhoogd. In deze prijsverhoging is de omzetbelasting over het nieuwe recht begrepen. Marktberichten LEEUWARDEN, 29 dec. Zuivel Commissienoteringen: Goudst kaas 1.92- I.93; Edammer kaas 1.81-1.82; Brood kaas 1.81-1.82 Handel redelijk. KATWIJK AAN DEN RIJN 29 dec. Groente svaspeen (pei kist): Al 8.40- II.00; A2 3.00-8.00; BI 13.50-16.30; B2 1.80-2.80; Cl 3.00; C2 3.70, breekpeen (per kist) 3.80; rode kool 11.00-16 00; boerenkool 19.00-23 00; uien (per kist) 2.30-5.50; spruiten: geschoond. Al 118.00 -125.00; BI F7.00-104.00; ongeschoond: A2 40.00-102.00: selderie (per 100 bos) 29.00-30.00; knolselderie (per 100 st.) 6.00-18.00.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2