1962 Nachtmis in Vaticaan Concilie in JACQUELINE (2) WOENSDAG 27 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA s Paus Johannes heeft de Nachtmis opgedragen in de rijk met fresco's gedecoreerde Clementine zaal van zijn officiële appartement op de tweede verdieping van het Vatikaan- se paleis. De zaal was voor deze ge legenheid in een Kapel veranderd. De paus, die zich tot het bij de H. Stoel geaccrediteerde buitenlandse diplomatieke korps richtte, zei onder meer, dat het oordeel der geschiede nis streng zal zijn voor degenen, die niet al "het mogelijke hebben gedaan om de oorlogsgesel uit te bannen. Daarom bidden wij, dat de edele glans van de Kerstnacht ook hen - en hen bovenal - moge verlichten en dat de ster van Bethlehem hen moge leiden op de paden van de vrede. Kerstmis in Bethlehem De Mandelbaumpoort tussen de Is raëlische en de Arabische wijk van Jeruzalem is zondag weer openge steld om pelgrims uit talrijke landen in staat te stellen ter gelegenheid van het Kerstfeest een bezoek te brengen aan Bethlehem, dat in de heuvels van Judea op Jordaans grondgebied ligt. Naar schatting maakten 20.000 pelgrims van de ge legenheid gebruik, onder wie 2800 Arabische christenen uit Israël, die zich eens per jaar anderhalve dag bij hun in Jordanië woonachtige verwanten en vrienden kunnen voe gen. Ook waren er dit jaar groepen Afrikaanse christenen uit Ghana, Ni geria, Liberia, Kongo en Kameroen. Het hoogtepunt van de plechtig heden in Bethlehem was de ponti ficale nachtmis in de r.k. kerk van St. Catharina. Ondergrondse Kerstmis Ongeveer 2500 mijnwerkers in de Zuidfranse plaats Decazeville, die sedert 19 december onder de grond blijven, onder meer uit protest tegen eventuele sluiting van hun mijn, brachten ook de Kerstdagen geschei den van hun familieleden door. De maatschappij stond zondag geestelijken toe, de mijn binnen te gaan voor godsdienstoefeningen. Een grammofoonplaat, waarop Henri de Greeve, op traditionele wijze, een hedentijds „Lichtbaken" uitspreekt en Jules de Corte 'n drie- tsè speciaal gemaakte liedjes brengt, wordt gebracht ten bate van de op leiding van missionarissen Oblaten van Maria. De plaat is niet in de handel verkrijgbaar, doch wordt aan geboden aan hen die de opleiding steunen. (Giro-nummer 536400, ten name van Opleiding Missionarissen Oblaten van Maria te Cuyk). Onnozele kinderen worden in Venlo volwassen Op donderdag 28 december zal in Venlo de zgn. „Allerkinderenop- tocht" worden gehouden. In vele ge zinnen is het op deze dag gebruik, dat de kinderen bijzondere „voor rechten" genieten. Te Venlo gaat men nog een stapje verder. Daar ko men de kinderen na de middag ver kleed als „vaders" en „moeders" de straat op om aan een optocht deel te nemen. Het comité kinderfeesten heeft deze oude traditie enige jaren geleden weer in het leven geroepen, maar heeft zich dit jaar genoodzaakt gezien de ouders op het hart te druk ken, dat de jeugdige „vaders" en „moeders" er ook in hun kleding op moeten lijken en dat de Allerkinde- renoptocht niet in een vroegtijdige carnavalsoptocht mag ontaarden. „NAVO" NEEMT „INTERNATIONALE" OVER De N.V. Verzekeringsmaatschappij NAVO in Leiden heeft de gehele TV-verzekeringsportefeuille van de financiële moeilijkheden geraakte schade- en reparatiemaatschappij De Internationale" - (ook bekend als „Teleservice") in Den Haag gekocht. De directeur van de NAVO, de heer J de Vries, deelde mee, dat het be sluit is genomen om de smet, die op deze sector van het verzekeringswe zen is komen te rusten, uit te wissen. De „NAVO" treedt in alle rechten en verplichtingen van de „Internatio nale" en zal verder ook eigen voor waarden toepassen. Dit houdt bij voorbeeld in dat de verzekerden een dekking hebben voor schade door slijtage. „We zullen nog wel enige tijd nodig hebben om de zaak te ont warren". aldus de heer De Vries. In de dossiers komen stapels onbetaalde rekeningen voor. Tien personeelsle den zullen enige weken nodig heb ben om alles uit te zoeken. Overspannen landarbeider wurgde zijn vrouw In het dorpje Kuitaart, gelegen aan de rijksweg van Hulst naar Perkpolder in Zeeuws-Vlaanderen, heeft vrijdagavond omstreeks zes uur de landarbeider S. de H. in totaal overspannen toestand zijn ongeveer zestig-jarige vrouw M. de H.-v. R. met een bietenmes aangevallen en door wurging om het leven gebracht, zoals bij sectie door dr. J. Zelden- rust is komen vast te staan. Nog een kwartier voor het fatale moment was iemand medicijnen komen brengen; de landarbeider stond wegens over spannenheid onder doktersbehande ling en was op doktersadvies reeds 14 dagen niet aan het werk geweest. Paus Johannes heeft maandagoch tend in een Pauselijke bul aangekon digd, dat het Oecumenisch Concilie In 1962 zal worden gehouden. De da tum van de bijeenkomst zal afhan kelijk zijn van het „ons door de Voor zienigheid aan te wijzen tijdstip", al dus de Paus. De bul werd in de basiliek van het Vatikaan voorgelezen door aartsbis schop Pericle Felici, secretaris-gene raal van de centrale commissie, die het Concilie voorbereid. De Paus maakte drie jaar geleden zijn voornemen bekend een concilie bijeen te roepen. Sindsdien zijn hier voor door elf commissies en twee secretariaten intensieve voorberei-' dingen gemaakt. Het Concilie van 1962 zal het 21ste in de geschiedenis van de Kerk zijn en voor de tweede maal in het Vatikaan worden gehou den. De eerste maal, dat een Conci lie in het Vatikaan plaatsvond, was in de jaren 1869 en .870. Koude regen in Rome Een gestadige regen en de koude in Rome verhinderden dat de Paus zijn zegen „Urbi et Orbi" (voor de stad en de wereld) en zijn Kerst groet tot de gelovigen op het St. Pietersplein richtte v?n het centrale balkon van de basiliek, zoals gebruik is. De plechtigheid geschiedde thans in de Clementine-zaal van zijn- offi ciële appartement op de tweede ver dieping van het Vatikaanse paleis en werd via radio en televisie uitge zonden. De Paus verscheen echter kort aan het raam van zijn studeer kamer om de verscheidene duizenden mensen, die de regen trotseerden, te groeten. Generaal Franco, het Spaanse staatshoofd, heeft zondagmiddag op de jacht een ongelukje gehad. Vol gens een officiële mededeling liep hij lichte verwondingen aan de linker hand op door een ongeluk met zijn geweer. Hij moest in een ziekenhuis worden behandeld. WARMOND De heer M. J. Hogeboom bij verkeersongeval in Den Haag gedood De 84-jarige heer M. J. Hogeboom uit Warmond is om het leven geko men als gevolg van een verkeerson geluk in Den Haag. Het slachtoffer zat in een personenauto, die zondag avond op het Hildebrandtplein in Den Haag tegen een lichtmast botste, doordat de bestuurder door de be ijzelde voorruit te weinig zicht had. De 54-jarige zoon van het slachtof fer, die de auto bestuurde, en zijn 48-jarige echtgenote liepen verwon dingen op. In het maatschappelijke leven van Warmond was de heer Hogeboom een bekende figuur. Veel werk heeft hij verzet voor de Warmondse katholie ke Gezinszorg en Gezinshulp waar van de thans overledene voorzitter was. 1.600.000,- BRUTO OPBRENGST VAN 5e (EN LAATSTE) APPèL- AKTIE 1.600.000 Appèl-loten a ƒ1,- per stuk werden in het tijdvak van 1 no- vember-2l december verkocht. De netto-opbrengst kan worden geschat op 1.100.000,-. In voorgaande jaren werden reeds 4 Appèl-akties ge voerd van welke gelden het Bunga- lowdoorp in Doorn werd gebouwd in welk dorp Nederlandse militaire oorlogsslachtoffers dwarslaeses worden verpleegd. De 5e en laatsfe geheel geslaagde Appèl-aktie werd gehouden voor het instandhouden van het eerder bereikte resultaat en voor de zorg van de nagelaten be trekkingen. Aan de aktie waren 225.000,- aan prijzen verbonden waarvan no taris mr. M. J. Meijer voor de radio dd. 21 december 1.1. hoofdprijzen be kend maakte. Reeds hebben zich de eerste prijswinnaars gemeld. Op alle verkoopadressen zijn gratis trek- kingslijsten ter inzage gedeponeerd. Communistisch lid v£|n Finsterwoldes raad verliest zetel De communistische meerderheid van de raad van Finsterwolde wil een van de (communistische) leden, die door een besluit van de minister van justitie ophoudt raadslid te zijn, niet zomaar laten schieten. De raad besloot tegen de bepaling van de minister in beroep te gaan bij G.S. De heer J. Siemons is in een tijds verloop van drie jaar meer dan twee maal veroordeeld wegens openbare dronkenschap. De minister besloot daarom dit raadslid drie jaar het aktieve kiesrecht te ontzeggen. Hier mee vervalt automatisch het recht op een zetel in de raad. De heer Siemons heeft geprotes teerd, waarbij hij de steun kreeg van zijn (communistische) broeders. KORTE GOLF Negen-en-zestig mensen zijn om gekomen doordat zaterdag naby de Zuiditkliaanse stad Catanzaro een spoorwegrijtuig ontspoorde en in 'n vijftig meter diep ravijn terecht kwam. De trein die uit drie wagons bestond, vervoerde arbeiders die naar hun werk gingen, boeren die Kerst inkopen in Catanzaro wilden, doen en scholieren. Alleen uit het dorp Decollatura kwamen 24 scholieren bij het ongeluk om. Militairen van het Braziliaanse leger zijn maandag te hulp geroepen om een muiterij in de gevangenis van de staat Guanaraba, in West- Brazilië, te bedwingen. Volgens of ficiële berichten zijn vier gevange nen en twee militairen om het leven gekomen en zouden er 20 gewonden zijn. Een enorme ontploffing, volgens de overheid veroorzaakt door terro risten, heeft zich op Kerstavond voorgedaan in een kazerne te Buga in Columbia, waar een godsdiensti ge plechtigheid werd gehouden. 51 Mensen, onder wie 12 militairen, verloren het leven. Er zouden meer dan honderd gewonden zijn. Na een onderbreking van 104 dagen hebben de kustbatterijen van communistisch China op de avond van Eerste Kerstdag de beschieting van het eiland Quemoy hervat. Het vuur werd van nationalistisch-Chine- se zijde niet beantwoord. Verscheidene bioscoopeigenaren in Nice hebben dreigbrieven van de OAS ontvangen, waarin gewaar schuwd wordt geen films van Bri gitte Bardot te vertonen. (Deze film ster heeft bij de Franse Justitie een aanklacht wegens afpersing door de OAS ingediend). Als gevolg van het zeer koude weer, dat in de afgelopen week in Noord-India heeft geheerst, zijn bij na 130 personen om het leven geko men. Op een spiegelglad dek is een zeventienjarige scheepsjongen uit Zwitserland, op de avond van de Eerste Kerstdag van het in de Am sterdamse haven gemeerde ms „Gaf- lina" gegleden en verdronken. In Oostenrijk is zondag tijderis een bergbeklimming de 49-jarige toe rist M. M. v. d. Hoek uit Baren- drecht dodelijk verongelukt. Het on geval geschiedde op de Alpkogelspit- ze bij het plaatsje Bergwang. De heer v. d. Hoek, die met vakantie in Oos tenrijk verbleef, had met zijn echt genote vanuit Bergwang een tocht ondernomen naar de zgn. „Hochalm". Daar liet hij zijn vrouw achter om alleen de Alpkogelspitze te beklim men. In de nacht van zondag op_ eer ste Kerstdag is een personenauto, bestuurd door de 21-jarige R. Lier, op weg naar Papendrecht, nabij het Feijenoordstadion verongelukt. De wagen kwam op de linkerrijbaan te recht en werd daar aangereden door een tegenligger. He» 17-jarige meis je E. van Weizen werd uit de wagen geslingerd en overleed ter plaatse. De bestuurder, de heer Lier, brak beide enkels. De drie inzittenden van de tegemoetkomende auto wer den allen meer of minder ernstig gewond. De heer J. G. Weijermans uit Den Haag is zondagavond in de Ur- sulakliniek te Wassenaar overleden, nadat hem op 11 augustus van dit jaar een ernstig ongeluk was over komen. Rijdend op de fiets werd de heer W. op het Lorenzplein „gesne den" door een personenauto. Hij kwam te vallen en werd zwaar ge wond. Een personenauto heeft gister avond op de Zwolseweg te Apel doorn, ter hoogte van het woonwa genkamp de 2-jarige Robert van Ommen uit Amsterdam gegrepen. Het ongeluk gebeurde doordat het kind plotseling Je weg overstak. Het jongetje werd op slag gedood. Het was met zijn ouders te logeren bij zijn grootouders. Bij het oversteken is de 60-ja- rige veehouder J. Pieterse in Naar- den gistermorgen op rijksweg 1 (Am- sterdam-Amersfoort) op de brom fiets tegen de achterkant van le auto van de heer J. K. uit Laren ge reden en gedood. Hij sloeg over de achterkant van de auto en kwam op het wegdek terecht. TIENTALLEN VARKENS OMGEKOMEN BIJ BOERDERIJ- BRAND Bij een boerderij brand in Neder- weert op Tweede Kerstdag, 's avonds om kwart over zeven uitgebroken, zijn 60 a 70 varkens omgekomen. Eigenaar was de heer M. Willekens. De brand is vermoedelijk ontstaan in de verwarmingsinstallatie. Huis in Den Ham wordt weer afgebroken De opwinding rond het huis in Den Ham, dat in een nacht door de heer E. Nieuwlaar en een groep col lega's werd gebouwd, is bedaard. Het huis, waarvoor geen vergunnnig was gegeven, zal door de bouwer worden afgebroken, omdat hij een koper heeft gevonden voor zijn huis, dat nu op een andere plaats gebouwd zal worden. Het gemeentebestuur van Den Ham heeft inmiddels voor de heer Nieuwlaar en zijn gezin een bevre digende oplossing gevonden door op korte termijn een woning beschik baar te steUen. Werktuigen uit bronstijd gevonden In Spoolde nabij Zwolle zijn vijf tig primitieve landbouwweiktuigen gevonden vervaardigd van hertenge- weiën. De vondst is te danken aan de werkzaamheden voor het verbin dingskanaal tussen de IJssel en het Zwartewater. In de diepe bouwput voor het kanaal werd deze vondst gedaan. Men ontdekte ongeveer tach tig meter van de vindplaats een ne derzetting, waarvan men aanneemt, dat zij uit ongeveer 1500 voor Chris tus, dus de vroege bronstijd dateert. Kerstgeschenk van de „Willem Ruys" voor de kinderen van „Endegeest" Dolgelukkig waren zondagmiddag de jeugdige patiënten van de psychia trische inrichting „Endegeest" bij Oegstgeest, met de kerstgeschenken, waarmee een deputatie van de „Wil lem Ruys" hen kwam verrassen: 2 grote subtropische aquaria, met alle snufjes die daar bijhoren, 'n levens echte geit en een grote stapel gram mofoonplaten. De beide aquaria waren de vorige week reeds ingebouwd in de muren van de jongens- en meisjesgebouwen. Uren hebben de patiëntjes „so ciale stiefkinderen zoals hun direc teur zei al in stille vreugde naar de visjes gekeken. De geit werd zon dag meegebracht door kapitein Van den Heuvel, die tot hilariteit van iè kinderen de grootste moeite had om het beest over de drempel te krijgen. Gezagvoerder Herman v. d. Heuvel en de twaalf leden van de deputa tie kwamen in het uniform, dat zij normaal op het schip dragen zelfs de kok deed mee. Allen hebben een dag van het kor te kerstverlof opgeofferd om 't voor hen zeer dankbare feestje in Ende geest te kunnen bijwonen. De Wil lem Ruys, vlaggeschip van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd, kwam een paar dagen geleden in de Rotterdamse haven aan en vertrekt weer op 2 januari a.s. Het is op vele schepen van de Lloyd een goede gewoonte gewor den dat de bemanning onderling geld inzamelt voor kerstgeschenken voor bijzondere instellingen. Het be drag voor deze cadeaus is 1500 a 1600, of het jaarsaldo van de „bin go-pot". Twee gezinnen dakloos door hevige brand Twee gezinnen in Lent (gem. Eist) zijn 's middags op eerste Kerst dag dakloos geworden, doordat een felle brand in korte tijd het dubbele houten woonhuis, waarin de gezin nen woonden, heeft vernield. Deze woning stond in de buurtschap de „Vossepels" in Lent. De dakloos ge worden gezinnen zijn die van de he ren A. Willemsen en M. de Beyer, elk bestaande uit vijf personen. Deze gezinnen zullen voorlopig hun in trek nemen bij familie. Een in de nabijheid van het dub bele woonhuis gelegen boerderij, waarbij veel hooi was opgeslagen kon door de brandweer van Eist be houden worden. De brand heeft een schade van naar schatting 30 000 aangericht. Beide gezinnen waren te gen brandschade verzekerd. De oor zaak van de brand is nog onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Kerstgeschenk van missionarissen K.R.O. OVER DE GEHELE WERELD De KRO-uitzending op Tweede Kerstmiddag met drie groepen mis sionarissen is een volledig succes geworden. De luisteraar aan zijn toe stel thuis heeft dat zelf kunnen waar nemen, maar ook de hardwerkende mensen in en buiten de studio heb ben tot hun grote genoegen kunnen ervaren dat er geen enkele hape ring in de talrijke verbindingen rond om de aardbol heeft bestaan. Ben Brans had met Kerstmis 1959 een soortgelijk programma geleid; thans heeft hij het niet slechts herhaald, maar nieuw was de mogelijkheid, dat de sprekende missionarisen ook on derling contact konden hebben, dank zij de ingevoerde kruisverbindingen, waarvoor de heer Scale van de Ned. Radio-unie aansprakelijk was. Terwijl Ben Brans reeds in febru ari met de voorbereiding van het zakelijke programma was begonnen en sindsdien tal van gezinnen met missionarisen in ons land heeft be zocht, was pater Van Croonenburg reeds in het vorige jaar in de weer, families uit te zoeken die twee mis sionarisen hebben. Drie families wa ren thans in de KRO-studie samen gekomen om zich telefonisch of ra diografisch met hun verwanten in de verre missie te verstaan. Voor de luisteraar zal het vaak ontroerend hebben geklonken en opnieuw zal de gedachte zijn verstrekt, dat het mis sionarisleven een zaak van hoge orde is. Een van de deelnemende missiona rissen was father Aar Bisschop in Nellore (India), die sprak met zijn zus, zuster M. Benedicta O.P. in Sa ba (Nederlandse Antillen). Hier ging het niet alleen om de radio-verbin ding, maar de pater had voor het doel een vliegtocht van 1300 kilome ter naar Madras moeten maken en zuster Benedicta een vlucht van 1000 kilometer naar de studio in Curasao. Beide missionarissen werden toege sproken door hun familie, die thans in Nijmegen woont, maar eigenlijk uit Leiden stamt. Broer Rinus Bis schop heeft vanuit de KRO-studio beide missionarissen aan de uisteraars voorgesteld. We kregen verder een kerstlied uit India te horen en een uit Saba. Bij het einde van de uitzending heeft Bert Radersma er op gewezen, dat duizenden Nederlanders zich ver bonden hebben geweten met de mis sionarissen die de blijde boodschap van Kerstmis verbreidden. Hij wees er op, dat die missionarissen het niet kunnen stellen zonder ons me deleven, geestelijk en materieel. En hij zei te hopen, dat de kerstzang van de engelen zal naklinken onder alle volken, in alle talen. *0 RADIO TELEVISIE (Advertentie) Zondag: Nadat de litteratoren van de AVRO zaterdag een wat dieper- gaand forum dan onlangs hadden gehouden en enkele buitenlandse sterren, zoals Conny Froboess, zater dagavond de drie fèestdagen hadden ingeluid, bracht de vooravond van Kerstmis een matig NCRV-program- ma. Wel wat eenzaam en verlaten zat de acteur Johan Fiolet te vertel len uit de bundel „Alle stemmen der aarde", minder boeiend dan de voorafgaande liedjes, die Jules de Corte aan de vleugel zong. Phia Berghout heeft prachtig harpspel ten beste gegeven, waarbij de camera haar als het ware heeft bespied. De dag sloot af met een NTS-uitzen- ding van kerstliederen in verschil lende talen, een voortreffelijke se lectie. Maandag: Eerste onderdeel en tevens hoogtepunt op Eerste Kerst dag was de plechtige nachtmis, gece lebreerd door paus Johannes in het Vaticaanse paleis. Het ging deze keer niet om de gebruikelijke pompa, maar om de religiositeit van de uit zonderlijke plechtigheid. De uitzen ding was beperkt van duur, ondanks ook nog kerstwensen met de diplo maten werden uitgewisseld. Billy Smart's circus in Engeland bleek ook voor de t.v. iets bijzonders te zijn met zoveel exclusieve nummers. Toch hebben we ons even afge vraagd, of ook niet de KRO-piste in Hillegom nu en dan zeer bijzondere nummers uitstuurt. De Eurovisie heeft naar verschillende landen uit gezonden een uitgebreide reportage over de kerstviering in West-Berlijn. Het is een kostbaar programma ge worden, met flitsen uit redevoerin- gen van de Engelse koningin en de Amerikaanse kardinaal Spellman. De camera's hebben het een en ander ge toond van het Wirtschaftswunder en van de Wunderkinder in deze tijd van hoogconjuctuur. Zat er niet een tikkeltje provocatie in de vertoning, zo vlak tegen de muur van Oost- Berlijn aan? De One man show van Toon Hermans is het t.v.-besluit ge worden van een amusementspro gramma, dat de gezellige Sittarder in ae loop van dit jaar zowel in ons iard als in München en Wenen heeft ge geven. Het leek wel, of hij er tot besluit een schepje bovenop wilde leggen. En natuurlijk heeft hij ook de t.v. in zyn grapjes betrokken bij voorbeeld: de t.v. is een ander soort spel ,Mens erger je niet". Toon Her mans moet men eerder zien dan bo ren; zijn gezicht is zeer bewegelijk en blijmoedig. Verrukkelijk was zijn toegift over het mogen leven. Dinsdag: Terwijl sportief Ne derland druik op het ijs in de weer was, gaf de NT£ een gefilmd fragment van de IJssterrenparade, die eind oktober in Den Haag was gehouden. Het was een fraaie weer gave van sierlyk rijden, een voor beeld voor de vaak stijlloze renners op de baan. De zaalhandbal in Utrecnt kon niet doorgaan. In de avond moest de speelfilm „The smallest show en earth" vervallen. Maar de vrijgeko men tijd kon behoorlyk worden op gevangen. Onder de titel „Het leven is een feest" kreeg de kijker te ge nieten van een satirisch-humoris- tische uitbeelding van verschijnse len van de moderne tijd. Verder was er een gedanst verhaal over iemand die moet leren lopen en daar na kon de Italiaanse t.v. haar aange kondigde amusementsprogramma on der de titel „Wintertuin" handha ven. Komende uitzendingen. „Een ga- teven jaar (niet) in de bek kijken": at is de titel van het Haags Studen tencabaret, dat woensdag voor de VARA een half uurtje politiek caba ret brengt. Het programma werd niet speciaal voor de t.v. geschre ven. De cabaretgroep, die voor .een groot deel uit werkstudenten be staat, verzorgt altijd op nieuwjaars dag een speciaal programma over het jaar dat voorbij ging. De uitzen ding moet dan ook meer worden ge zien als een t.v.-reportage van de cabaretuitvoering, die aan 1961 wordt opgedragen. Na Kijk op kunst brengt de KRO donderdag het toneelstuk „Nacht op zee, van Elejandro Casona. een t.v.- bewerking en regie van Fr't; But- zeiaar. En vrijdag kan men zien en horen naar de grote Franse chanson- nière Colette Renard. 4 ether klanken DONDERDAG 28 DECEMBER 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 fows. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.90 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 In de diepte, lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dans- muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Gram. 15.30 Voordr. 15.50 Copr. en piano. 16.15 Gram. 16.30 Lichte muz. (herh. v. zondag 24 december jL). 10.00 Nws. 18.15 Eventueel act. 18.20 Lichte muz. 18.35 Sportpraatje. 18.40 Gespro ken brief. 18.45 Lichte muz. 19.00 V. d. kind. 19.05 Liedjes en Het Vo gelkwartier, hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Radiophilharm. ork. en solist. 21.00 Een menuet ter herinnering, hoorsp. 22.10 Volksliederen. 22-30 Nws. en meded. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Discotaria. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 1400-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Gram- 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.2'5 V- d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Licht progr. 14.00 Metro- pole-ork. 14.30 Gram. 1500 Gram. 15.35 Volksmuz. 16.00 Bijbeloverden king. 16.20 Vocaal kwart. 16.50 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17 40 Beursber. 17 45 Lichte muz. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Jiddisje volkslie deren. 18.50 Sociaal perspektief, praatje. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking. 23.00 Alt, clavecimbel en fluit. 223.30 Lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 In woord en beeld. 20.40 Kunstkron. 21.10-22.50 Nacht op zee, TV-speL

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5