MINISTER SPRAK OVER ZWAKZINNIGENZORG Medische diensten voor het weekeinde en de Kerstdagen Pessimisme over resultaat van Kitona NIEUWJAARS ADVERTENTIES VRIJDAG 22 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 cfe nieuwe/es zijn uitl De minister van sociale zaken en volksgezondheid dr. G. M. J. Veld kamp heeft gisteren de eerste steen gelegd van het nieuwe gebouw van de inrichting voor geestelijk gehan dicapte kinderen „Maria Roepaan" te Ottersum in Noord-Limburg. De minister verklaarde o.a., dat zoveel zorg. tijd en geld aan de zwaar gehandicapte medemens wordt be steed uit eerbied voor het leven. Het respect voor het leven van de defi ciënte mens is tevens de uitdrukking van het respect voor ons eigen le ven. Aan de hand van enige cijfers kan het aantal zwakzinnigen in Nederland op 200 tot 300 duizênd worden ge schat en daarmee benadrukte de mi nister zowel het belang van materiële voorzieningen als van een voortgaan de wetenschappelijke aanpak van dé zwakzinnigheid. Het feit. dat honderden miljoenen guldens gemoeid zullen zijn met ruimtelijke voorzieningen en de in richting daarvan zal volgens de mi nister een planning, die de inter- naatsverzorgng over het hele land omvat, noodzakeijk maken. Hierin zullen ook de psychiatrische inrich tingen betrokken moeten worden. Gebleken is namelijk, dat in een ze vental grote inrichtingen de patiën tenbezetting voor ongeveer 30 pro cent uit zwakzinnigen bestaat. Deze laatste zijn voor een groot deel chro nisch verzorgingsbehoeftig. Zo rijst de vraag, aldus de minister, waar in de toekomst de volwassen zwakzin nige verpleegd moet worden. Binnen en buiten de bestaande en nog te bouwen inrichtingen zullen nog ver schillende vormen gedifferentiëerde zwakzinnigenzorg gerealiseerd moe ten worden, opdat een werkelijk integrale zwakzinnigenzorg ?ijn plaats zal vinden in het geheel van de gezondheidszorg. Volgens de Memorie van Antwoord op de begroting van Binnenlandse Zaken was in het najaar van 1,960 en 1961 het aantal vacatures bij het korps Rijkspolitie resp. 686 en 850 man. Op dezelfde tijdstippen bedroeg het aantal vacatures bij de gemeente politie 1067 en 1575 man. Deze toe name kan grotendeels worden ver klaard uit de stijging van de orga nieke sterkte mede ten gevolge van de arbeidstijdverkorting. BURGEMEESTER ONTSLAGEN Enige weken geleden werden in de gemeente Grootegast en Oldekerk (Gr.) malversaties ontdekt, waarbij de verdenking op de gemeente-ar chitect J. G. viel. Om welk bedrag het hier gaat en wie er nu allemaal bij deze zaak betrokken zijn, is door de officiële instanties nog steeds niet bekend gemaakt. In deze mysterieuze affaire is nu een nieuwe wending ge komen door het ontslag van burge meester J. H. Boerma van Oldekerk. Deze burgervader had enige dagen geleden ziekteverlof-gevraagd; dit is nu ongevraagd omgezet in het ont slag. Het is ingegaan op., de dag waar op het koninklijk besluit is getekend, 14 december. Weer grotere voorjaarsbeurs De voorjaarsbeurs 1962 zal de grootste beurs worden, die ooit in Nederland is gehouden. De Utrechtse jaarbeurs, die expansiemogelijkheden kreeg door de vergroting van de Ju- lianahal en het aantrekken van en kele andere terreinen, zal namelijk toch weer tot de laatste meters wor den volgepropt. De beurs zal een op pervlakte van bijna 80.000 vierkante meter omvatten. nu in handige schuifdoos l vitamine A 4- C DATA SCHRIFTELIJKE EIND EXAMENS V.H.M.O. De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, drs. G- C. Stubenrouch, heeft de data van het schriftelijk gedeelte van de eind examens aan dag- en avondscholen voor voorbereidend hoger en mid delbaar onderwijs, en van de staats examens bekend gemaakt. De regeling ziet er als volgt uit: Gymnasium A en staatsexamen Gymnasium A, maandag 7 mei, dins dag 8 mei, woensdag 9 mei; Gymna sium B en staatsexamen Gymnasium B, maandag 7 mei, dinsdag 8 mei, woensdag 9 mei; Hogereburgerschool A en staatsexamen Hogereburger school A, maandag 14 mei, dinsdag 15 mei, woensdag 16 mei; donder dag 17 mei, maandag 21 mei, dins dag 22 mei; Hogereburgerschool B en staatsexamen Hogereburgerschool B, maandag 14 mei, dinsdag 15 mei. woensdag 16 mei, donderdag 17 mei, maandag 21 mei, dinsdag 22 mei; Middelbareschool voor meisjes, maandag 7 mei,, dinsdag 8 mei, woensdag 9 mei; Handelsdagschool met drie-jarige cursus, maandag 14 mei, dinsdag 15 mei, woensdag 16 mei, donderdag 17 mei; Handels school met vier-jarige cursus, maan dag 14 mei, dinsdag 15 mei, woens dag 16 mei, donderdag 17 mei, maan dag 21 mei, dinsdag 22 mei; Handels avondschool met drie-jarige cursus, maandag 14 mei, dinsdag 15 mei, woensdag 16 mei, donderdag 17 mei, maandag 21 mei, dinsdag 22 mei, woensdag 23 mei; Handelsavond school met vijf-jarige cursus, maan dag 14 mei, dinsdag 15 mei. woens dag 16 mei. donderdag 17 mei, maan dag 21 mei, dinsdag 22 mei, woens dag 23 mei. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Doct ex. Ned. Recht, mej. C. J. Klein te Schiedam; voor het kand.ex. Engelse taal- en letterkunde, de heer W. M. Jacobs te Breda; voor het Doet.ex. Engelse taal- en letterkunde, de heer A. Moens te Oegstgeest; voor 't Doct.ex. I^ed. taal- en letterkunde, dhr J. M- J. Sicking te Voorburg; voor het kand. ex. Ned. Rerecht, mej. L. H. C. v. d. Schaik te Laren, mej. Th. Meurs te Hilversum, mej. B. L. M. Koch te Santpoort, mej. I. S. Joppe te Schie dam, mej. J. J. Steenbergen te Rot terdam en de heren J. J. Drost te Den Haag, O. de Savornin Lohman te Vogelenzang (cum laude), B. C. Punt te Noordwijk, E. J. Kerkhof te Rijswijk, E. S. Schneider te Den Haag, P. C. T. Hengeveld te Reeu- wijk, R. Keukens te Assel, A. e Jong te Oegstgeest, R. L. J. Toet te Den Haag, J. W. Termij telen té Bilt- hoven, T. P. Hofstee te Leiden, P. A. M. Meijknechtt te Nijmegen, J. M. Boll te Amersfoort, V. H. v.d. Oever te Wassenaar en B. Lotgering te Meppel. Moeilijke personeelssituatie bij Rijkspolitie in zomermaanden Salarisoverleg enige tijd uitgesteld In het Rijkspolitiegebied heerst 'n moeilijke personeels-situatie, al gaat het naar de mening van de minister te ver om te stellen dat van een normale uitoefening van de politie taak niet meer kan worden gespro ken. Buiten het zomerseizoen ver loopt de politiedienst redelijk. De moeilijkheden doen zich in het bij zonder voor tijdens het zomerseizoen als 's lands recreatiegebied door va kantiegangers wordt overspoeld. Het moet de minister hierbij van het hart, dat er door de autoriteiten in het algemeen nog niet bij wordt stil gestaan dat allerlei festiviteiten en evenementen extra politietoezicht vragen. Men zal er goed aan doen deze waar mogelijk te projecteren op een tijdstip, waarop aan de wen sen van een versterkt toezicht zon der al te grote moeilijkheden kan worden voldaan, derhalve buiten de vakantiemaanden. Naar aanleiding van de opmerkin gen over het tijdstip, waarop het ge organiseerd overleg over de politie- salarissen zal worden geopend, deelt de minister mee, dat in afwijking van de verwachting de besprekingen niet dit najaar, maar enige maanden later zullen aanvangen. politiefuncties als uitgangspunt, zul len ingaan te rekenen van 1 januari 1962 af. Een redelijke aanvulling van de onderscheidene politiekorpsen zal wellicht kunnen worden bereikt door de aanstellingsleeftijd tot 18 jaar te verlagen. Het overleg hierover tus sen de minister en zijn ambtgenoot van justitie is in het laatste stadium gekomen. „Super-schone" Bommen Het uitstel van het georganiseerd overleg neemt intussen niet weg dat de nieuwe voorzieningen met betrek king tot de salariëring van de lagere politieambtenaren, zoals die zullen worden vastgesteld met het rapport van de commissie werkclassificatie De Londense „Evening Standard" heeft donderdag geschreven, dat En gelse en Amerikaanse geleerden een methode hebben gevonden voor het vervaardigen van een „superschone" waterstofbom, die nauwelijks radio actieve neerslag veroorzaakt. Volgens de krant zal president Kennedy op Bermuda premier Mac- millan vragen of deze instemt met het beproeven van deze bom op de Christmas eilanden in de Stille Oce aan, die aan Engeland toebehoren. Uit de recente Sowjetrussische atoomproeven zou gebleken zijn, dat de Sowjet-Unie ook iets heeft ge leerd van de techniek om een „scho ne" bom te vervaardigen. Leiden Tandartsendienst: in het weekeinde: D. Ph. van Wickevoort- Crommelin, tel. 22468; le Kerstdag J. C. v. d. Veur, tel. 24724; 2e Kerst dag Ch. A. M. Kengen, tel. 24516. Apotheken: weekeinde apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136; le Kerstdag: Van Driesum, Mare 110, tel. 20406 2e Kerstdag: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven apotheek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden Week einde: de artsen Muskens, tel. 01713- 329, Roelofarendsveen; tel. 01721-269, Leimuiden; le Kerstdag: de artsen v. d. Werf, Rijpwetering, tel. 01712- 202, en Van Haselen, tel. 01713-217, O.-Wetering; 2e Kerstdag: de artsen Muskens en Brinkhorst (zie week einde). Alphen a.d. Rijn Weekeinde: dr. Van Kooien, tel. 2079; le Kerstdag: dkt. Steenhouwer, tel. 2170; 2e Kerst dag: dkt. Zwartendijk, tel. 2472. Wit- Gele Kruis: weekeinde zr. Theodula, St. Joseph-pension, tel. 2409; le en '2e Kerstdag: zr. Juffermans, St. Jo- sephpension, tel. 2409. Apotheek alle dagen: Allart, teL 3185, Raadhuis straat 206. Boskoop Weekeinde: dkt. Bom, (Advertentie) tel. 2136; le Kerstdag: dkt. Jongeneel, tel. 2019; 2e Kerstdag; dkt. Pompe, tel. 2038. Hazerswoude Zie Leiderdorp en Koud?kerk. Hillegom Weekeinde: dkt. A. van der Kaaden, tel. 5114; beide Kerst dagen: dkt. H. F. ten Hoopen, tel. 5417. Katwijk Rijn Weekeinde: dkt. H. M. Hueting, tel. 2102; beide Kerst dagen: dkt. J. Bergman, tel. 2921. Apotheek weekeinde: Kon. Juliana- laan 18, tel. 4370; beide Kerstdagen: idem. Katwijk Zee Weekeinde: dkt. L. Borleffs, tel. 2182; beide Kerstdagen: dkt. A. G. de Jager, tel. 3777, apo theek weekeinde en Kerstdagen: zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn Weekeinde en beide Kerstdagen: zie Leiderdorp; wijkverpleging: weekeinde: zr. Van Leeuwen, tel. 01714-505, beide Kerst dagen: zie Leiderdorp. Langeraar Voor weekeinde: zie Woubrugge; beide Kerstdagen: zie Nieuwveen. Leiderdorp Weekeinde en le Kerstdag: dkt. M. P. Hennink, tel. Boeiende aanwinst voor Artis In „Tropisarium schijnt zelfs 's nachts de maan Een gebochelde koffervis, twee franjevissen, de blauwe discusvis uit de bovenloop van de Amazone, een groot aantal sltfkspringers, een school vraat zuchtige vleesetende piranha's en sierlijke zeepaardjes zijn de uiterlijke pronkstukken van het „Tropisarium", dat de directeur van Artis, dr. E. F. Jacobi, gis termiddag heeft geopend. Het „Tropisarium" ('n vondst van de Artismensen) is de thans gereed gekomen ver bouwde kleine zaal van het aquarium (een der grootste van Europa) met talrijke „pronkstukken" achter de schermen. Dit werk, dat een jaar mét inbegrip van de ver nieuwing van de technische in stallatie voor het gehele aqua-v rium ongeveer 475.000 kosten. In dit „tropisarium" worden driehonderd soorten zout- en zoetwatervissen uit de tropische gebieden ondergebracht onder omstandigheden die zoveel mo gelijk de natuurlijke leefwijze van deze vaak zeer kostbare vissen kunnen benaderen. Zo heeft men de mogelijkheid ge schapen om niet alleen de zonsopkomst en ondergang te imiteren, maar ook voor de vissen, die in streken leven waar het 's nachts nooit vol komen donker is, zelfs „de maan te laten schijnen". Akkoord nog niet geratificeerd Belgische waarnemers in Elisa- bethstad zijn pessimistisch na de verklaring van president Tsjombe van Katanga, dat de overeenkomst, die hij in Kitona met premier Adoe- la heeft bereikt, eerst nog door het kabinet en het parlement moet worden goedgekeurd. Zij geloven dat het akkoord deze goedkeuring niet zal krijgen. Tsjombe «heeft zelf gezegd, dat 't nog ten minste tien dagen zal duren alvorens kabinet en parlement zich kunnen uitspreken. De Belgische waaremers zijn verder van mening, dat de V.N. hun actie in Katanga zullen voortzetten, indien de over eenkomst van Kitona niét wordt ge ratificeerd. Tsjombe zei bij terugkeer in Eli- sabethstad, donderdagavond, dat premier Adoela tijdens de onder handelingen iedere keer dat er zich iets lastigs voordeed, naar de Ame rikanen rende om raad te vragen. BALOEBA'S UITGEBROKEN Verscheidene duizenden Baloeba's ztfn. woensdagavond uit het kamp aan de rand van Elisabethstad ge- bloken, waarin zij van de buitenwe reld waren afgesloten, en aan het plunderen van woonhuizen geslagen, aldus is donderdag te Leopoldstad bekendgemaakt. Volgens een mededeling van de VN. uit Leopoldstad zijn troepen van de Verenigde Naties te hulp ge roepen om hen te verspreiden. Daar toe werd in de lucht geschoten. Zweedse en Ierse soldaten hebben tevergeefs getracht de uitgebroken vluchtelingen terug te drijven in het kamp. De gevluchte Baloeba's had den in augustus in het kamp de be scherming van,de V.N. aanvaard te gen eventuele vervolging door aan hangers1 van' de regeringsleider van Katanga, Tsjombe. Verdere bijzonderheden zijn niet bekend. De woordvoerder van de V.N. te Leopoldstad deelde mee, dat er ongeveer veertigduizend Baloe ba's in het kamp woonden. BERMUDA- OVERLEG Britse Comet verongelukt Een Comet van de British Euro pean Airways is donderdagavond 2 minuten na het opstijgen van het vliegveld van Ankara Turkije) ont ploft en brandend neergestort. 28 van de 34 inzittenden hebben het leven verloren. Vijf passagiers zijn in een zieken huis opgenomen. De zesde overle vende kon op het vliegveld worden verbonden. Van de bemanning van zeven heeft niemand het ongeluk overleefd. Onder de 21 omgekomen passa giers bevonden zich 5 kinderen. Onder de passagiers die slechts lichte verwondingen opliepen was de Israëlische militaire attaché in Anka- De 64-jarige heer F. J. de Bruyn uit Rijswijk (Z.-H.) is vanochtend in het Haagse ziekenhuis aan de Zuid- wal overleden aan een ernstig hoofd letsel. Hij is vanmorgen met zijn bromfiets in aanrijding geweest met een auto, omdat hij geen voorrang verleende. HAZERSWOUDE Motorrijder ernstig bij botsing gewond Voor de ouderlijke woning aan de Hoge Rijndijk, bij het afrijden van het erf, is gisteravond de 23-jarige heer J. Kerk Jr. met de motor tegen een personenauto gereden. De Hazerswouder werd van zijn voertuig geslingerd en sloeg enkele meters verder tegen het wegdek In zwaar gewonde toestand, met een diepe wonde aan het hoofd en waarschijnlijk een zware hersen schudding, is het slachtoffer door een ambulance naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. De toestand van het slachtoffer is ernstig, doch niet zorgwekkend. Zowel personenauto als motorfiets werden zwaar beschadigd. Kampioenendoder. Het in de competitie uitkomend tiental van de r.k. damvereniging „Samen Sterk" zal zo langzamerhand de naam „kam pioenendoder" mogen worden toebe dacht. Werd vorige week het 2 ver- liespunten hebbende Ter Aar versla gen, gisteravond moest ADC 2 ui\ Alphen, dat de ranglijst met 2 ver- liespunten aanvoerde het onderspit tegen de Hazerwouders delven. „Sa men Sterk" won namelijk ook nu met 11—9. De gedetailleerde uitslagen van deze in zaal Vreeburg gespeelde wed strijd luiden: C. J. KerkvlietC. van Wageningen 20; G. N. Kervliet H. Oudshoorn 02; A. v. d. PoelG. Versteeg 20; A. M. StolwijkW. v. Berkum 2—0; P. VertegaanF. Blom 20; C. VertegaalA. Jesse 11; J. LourierD. v. Oeveren 02; H. van WijkC. de Bruin 02; N. Lo- mansA. Pannebakker 20; W. v. BeekB. Hoymege 02. Zoeken naar Michael Rockefeller gestaakt Gouverneur Nelson Rockefeller is door het gouvernement van Neder lands Nieuw-Guinea ervan op de hoogte gesteld, dat het zoeken naar zijn 23-jarige zoon Michael is ge staakt. Michael wordt sinds 19 november aan de zuidkust van Nieuw-Guinea vermist. De gouverneur zei tot ver slaggevers, dat geen spoor van Mi chael is gevonden. President Kennedy en premier Macmillan hebben donderdag gedu rende vijf uren een voorbereidende bespreking gehad over enkele van de voornaamtse vraagstukken, waarte genover de wereld zich op het ogen blik ziet geplaatst, aldus heeft een officiële woordvoerder medegedeeld. Besproken werden o.m. de kwesties Berlijn, Kongo en de kernproeven. De woordvoerder zei, dat over de be sproken onderwerpen „volledige overeenstemming,, bestond. De besprekingen van donderdag werden besloten met een bijeen komst van de twee staatslieden en hun ministers van buitenlandse za ken. Noch de Britse, noch de Ame rikaanse woordvoerder wilde zeg gen hoever de „volledige overeen stemming" over Berlijn, de kern proeven en Kongo gaat. Waarschijn lijk zal vandaag, na afloop der be sprekingen, een communiqué wor den uitgegeven. voor ons nummer van 30 december a.s. Tarief: Kleine advertenties f 1.50 uitsluitend tegen contante betaling Gewone advertenties 0.17 per m.m. In verband mei de feest da ge n is spoedige opgave ten zeerste gewenst ADVERTENTIE-AFDELING DE LEIDSE COURANT 01710-33686; 2e Kerstdag: dkt. G. A. de Bruijne, tel. 01710-22208; wijkver pleging: weekeinde: zie Koudekerk; beide Kerstdagen: zr. Hoogvliet, tel. 01710-24909, b.g.g. 31297. Nieuwkoop Weekeinde: dkt. G. J. Bremer, tel. 01725-103; le Kerst dag: zie Zwammordam; 2e Kerstdag: dkt. G. J. Bremer. Nieuwveen Voor weekeinde: zie Woubrugge; beide Kerstdagen: dkt. A. van Dongen, tel. 01723-101. Noordwijk Weekeinde: dkt. De Beer; beide Kerstdagen: dkt. Mulder. Noordwijkerhout en De Zilk Weekeinde dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285; le en 2e Kerstdag de artsen K. A. van Praag (dorp), tel. 385 en A. G. Th. v. d. Lugt (De Zilk), tel. 02520- 5707. Oegstgeest Weekeinde: dkt. H. A. Reteririk, tel. 20394; le Kerstdag: dkt. J. H. Meissner, tel. 24865; 2e Kerstdag: dkt. E. W. F. van Walchren, tel. 22030; Wit-Gele Kruis: zr. Van der Kleij, tel. 21726, b.g.g. 38773. Rijnsburg Voor weekeinde en Kerstdagen: zie Katwijk Rijn. Sassenheim Weekeinde: dkt. G. L. van Raay, tel. 02532-7777; beide Kerstdagen iedere arts zijn eigen praktijk. Wijkverpleging: alle dagen zie Warmond. Valkenburg Voor alle dagen: zie Katwijk Rijn. Voorhout Voor weekeinde en beide Kerstdagen dkt. W. J. Binne- ma, tel. 02532-7202; wijkverpleging: zie Warmond. Voorschoten Weekeinde: dkt F. Swen, tel. 2356; le Kerstdag' dkt. To- nino, tel. 2493; 2e Kerstdag: dkt. S. v. d. Kooy, tel. 2527; wijkverpleging: alle dagen Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond Dkt. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; wijkverpleging: alle dagen zr. Muilerman, tel. 01711- 879, b.g.g. 206, neemt waar voor de zusters Meijssen en Konij. Wassenaar Weekeinde: de art-, sen A. F. F. Janse, tel. 3005, en dr H. D. Boer, tel. 9124; le Kerstdag: de artsen dr. R. S. ten Cate, tel. 3027, en H. S. Boogaart, tel. 4466, 2e Kerst dag: de artsen J. A. Römer. tel. 2501, en J. C. de Neef, tel. 8303. Apothe- kersdienst: weekeinde: Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402; le Kerstdag: apotheek Siderius, Lang straat 86, tel. 2141; 2e Kerstdag: Was senaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Weekeinde: dkt. J. Nooter, tel. 01729-104; beide Kerst dagen: zie Nieuwveen. Zwammerdam Weekeinde: zie Nieuwkoop; le Kerstdag: dkt. K. Gill, tel. 01726-2527; 2e Kerstdag: zie Nieuwkoop. De 89-jarige aartsbisschop van Florence, kardinaal Ellia dalla Costa, is vandaag overleden. Hij heeft ge durende dertig jaar het ambt van aartsbisschop bekleed. Hij was het oudste lid van het huidige college van kardinalen. Kardinaal dalla Costa stond erom bekend dat hij zelden zijn bisschop pelijke gewaden droeg. Het liefst vertoonde hij zich in een eenvoudige zwarte soutane. De 77-jarige rustend veehouder IJ. Goslinga, een bewoner van een rusthuis in Sneek, is gisteravond bij een verkeersongeluk in Scharnegou- tum om het leven gekomen. Hij stak onverwacht met zijn fiets de weg over en werd door een personen auto aangereden. De heer Goslinga was op slag dood. Te koop aangeboden: een kinderwagen, klein model z.g.a.n. Magdelena Moonstraat 66, tussen 79 Aangeb.: Cocker Spa niel, 9 maanden oud, met stamboom, erg lief. C. J. Deckers, Zoeferwoudeweg 82. Leiden. 'S' Gelmok, het beste op het gebied van lederen kleding Alléénverkoop. Gebr. Huisman, Hoge- woerd 66-68. .*5" Zaterdagmarkt. Heel Leiden en omgeving roept over onze Noorse sokken 1 98, ter kennismaking 2 paar voor eer. rijksdaal der; stretch nylons, geen 3.98 maar 1.98. Koren brugsteeg over, muziek handel Servaas. Japie. 'Z Zaterdagmarkt. Da mes- en herenpyama s 5 98 meisjespyama's tot 12 jr 3.98; vlotte nachtjaponnen tot 52 4 98 kleuterpyama's 2.98; pracht nylons 1.75. Korenbrugsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie. Brandkast; eiken cylin- derschrijfbureau; diverse kasten; kapokmatrassen; bureaus; bankstel; opklap- en divan bedden; dressoirs; ameublementen; boeken kasten; fauteuils; stofzui gers; theekasten; diverse tafels; Mechelse spiegel; litsjumeaux; oliekachel. Pluym, Hogewoerd, telef. 21266. '5? Kom kijken, koopjes halen; chique moderne bankstellen; compl. club- stellen* dressoirs; thee meubels; kloostertafels; kapokbedstellen; ledikan ten; opklapbedden; kin derledikanten; autopeds; schrijfbureaus; keukenta fels; schuiftafels; rook- stoelen; kachels; kinder rijwiel., enz. Nieuwenburg Hooigr. o5 (geen winkel)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4