GLYCA 13-Jarige jongen redt waaghals Weerbericht Het weer in Europa VRIJDAG 22 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 STERK OVERTROKKEN! r\e tien leden van de kvp-fractie in de Eerste Kamer, die daar gis teren tegen het wetsontwerp tot ver laging van de belasting „ten gunste van de werkende gehuwde vrouw" stemden, hebben naar ons bescheiden oordeel daarmee een vrij sterk over trokken betekenis aan hun eigen be zwaren gehecht. Zij hebben niet al leen het voorlopig karakter van deze interim-regeling (in afwachting im mers van de definitieve en veel meer omvattende algemene herziening van de belastingwetgeving) miskend, maar ook ten onrechte veel te zware „beginselen" onder hun argumenten geschoven. Blijkens de uiteenzetting van mr. van Campen was een aanzienlijk deel van de katholieke fractie van oordeel (een deel van die groep stemde op opportunistische gronden tóch vóór!), dat de door de regering voorgestelde nieuwe regeling de be roepsarbeid van de gehuwde vrouw begunstigt en zelfs dat het de rege ring te doen zou zijn geweest (mis schien dan nog een beetje onbe wust) om meer toeloop van gehuwde vrouwen op de arbeidsmarkt. De tegenstanders gaven voorts als hun mening, dat met deze wijziging in de belastingheffing de neutrali teit daarvan geweld zou worden aan gedaan en zij zouden een billijker oplossing hebben gezien in het tot standkomen van een tijdelijke rege ling, waarin de extra-inkomsten van man en vrouw gelijk zouden zijn be handeld en waarin de meerdere in spanning zou zijn gestimuleerd door een beperkt bedrag van loon- en in komsten-belasting vrij te stellen. 1X7ij zijn geneigd tegenover de be- zwaren van de tien kvp'ers te stellen, dat 't verschil in draagkracht tussen vele gezinnen, waar de vrouw naar arbeid buitenshuis moet om zien, geringer is dan die, waar zulk een noodzaak zich niet voordoet. Na tuurlijk kan men ook construeren, dat het tegendeel veelal het geval zal zijn, maar dan zal het toch wel gaan om gezinnen met een grotere draagkracht, uit wélke bron dan ook. Wellicht is daarvoor de noodzaak voor de nu tot stand gekomen fiscale verlichting niet zo sterk, maar voor verscheidene andere stellig wel. Men kan o.i. zelfs stellen, dat door die verscheidenheid in feite juist een gebrek aan neutraliteit bij de fiscus bestaat, die door deze verlichting wordt hersteld. Wij zijn het overi gens sterk eens met het betoog, dat dr. Lucas namens de kvp-fractie in de Tweede Kamer hield en waarin hij zich distanciëerde van principiële overwegingen bij deze tijdelijke re geling. O taatssecretaris Van den Berghe had voorts ook gelijk, toen hij de aan drang van de hand wees een over de gehele lijn lopende regeling in het leven te roepen, die extra werkzaam heden en dito arbeidsuren fiscaal gunstiger zou bejegenen. Daar zou immers geen administratie tegen zijn opgewassen; de nu ontworpen spel regels voor de vrouwen van zelfstan digen wier arbeid door de fiscus op een bepaald kwantum worden ge fixeerd bewijst dat reeds. Wij blijven bij onze spijt, dat niet de gehele kvp-fractie deze voor de gezinnen met een werkende echtge note buitenshuis belangrijke regeling heeft willen aanvaarden. Men had zijn kritisch kruit droog kunnen houden tot het debat over de defini tieve wet, waarvoor nog alle moge lijkheden openstaan. We zijn geneigd de negen vóór- stemmers op de voor dat getal tra ditionele manier „negen wijze man nen" te noemen, al pleit tegen enke len ervan, dat zij naar is ver klaard uitsluitend de financiële betekenis van de wet voor gezinnen van middenstanders e.d. als richt snoer hebben genomen. Is dat zo, dan hebben de anderen hun bezwaren zeker te sterk overtrokken! LEIDERDORP INTERKERKELIJKE ADVENTSAVOND Onder auspiciën van de Muziek- commissie van de Culturele Raad van Leiderdorp is gisteravond in de Geref. kerk aan de Hoofdstraat op nieuw de Adventsavond gehouden. Niet minder dan vier koren en de Harmoniekapel Leiderdorp werkten hieraan mee. Het waren het Ned. Herv. kerkkoor „Hart en Stem", o.l.v. mevr. T. Massaar-van Driel, de Chr. Gem. Zangvereniging „Excel sior" o.l.v. de heer H. Boelee, hét Leiderdorps Mannenkoor, eveneens o.l.v. de heer Boelee, het r.k. Gem. o.l.v. de heer J. F. J. Boelhouwer koor van de parochie Meerburg,o.l.v. de heer J. v. d. Velde en de reeds genoemde Harmoniekapel o.l.v. de heer J. F. J. Boelhouwer, dat voor de begeleiding zorgde bij de volks zang. Burgemeester K. van Diepeningen, die deze avond opende, merkte op dat men tegenwoordig de neiging heeft de christelijke feestdagen niet meer als zodanig te betitelen, maar deze te noemen Gedenk- en Feest dagen. Men zou er goed aan doen deze Christelijke feestdagen te blij ven noemen, omdat het Kerstfeest betekent de geboorte van Christus. Het Kerstfeest wordt dikwijls be schouwd als een feest voor allerlei lekkere dingen, ma. r hij hoopte dat het Kerstfeest voor de aanwezigen zou zijn en blijven: de viering van Christus' geboorte. Het is verheugend dat deze advents avond gehouden kan worden in sa menwerking met alle groeperingen. Moge de kerstvreugde van 1961 u ook het gehele jaar 1962 bijblijven, zei burgemeester Van Diepeningen. Tenslotte verontschuldigde: de bur gemeester zich omdat hij en de bei de wethouders verhinderd waren de avond verder bij te wonen in ver band met een bespreking die reeds van te voren vastgesteld was. Met het gezamenlijk zingen van: „Komt allen tezamen," werd aange vangen, waarna afwisselend de koren optraden. Tijdens de verwisseling van de koren zongen de aanwezigen kerstliederen begeleid door de Har moniekapel. Het programma der ko ren vermelde oude en nieuwe kerst liederen terwijl het koor Hart en Stem een gedeelte uit het oratorium „Elias" ten gehore bracht. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. P. Honnef, die zei dit met vreugde te doen. Verheugd was hij omdat ook deze kerstzangavond, waarbij rooms katholieken met Her vormden en Gereformeerden hadden samengewerkt, weer ten volle is ge slaagd. Het is de eenheid die hier getoond wordt, die wel een tegen stelling vormt met elders, waar met geweld van wapenen een overtuiging wordt opgedrongen. Spreker weidde verder uit over de advent, de komst van Christus en besloot met: „Vrede op aarde, in de mensen een welbe hagen". Met het door allen gezongen: „Ere zijGod", werd de avond besloten. LEIDSCHEND AM BURGEMEESTER OPENDE NIEUWE BRANDWEERGARAGE Burgemeester H. Banning van Leidschendam heeft met een enthou siaste toespraak de nieuw gebouwde brandweergarage aan de Warmoer- zierstraat in gebruik gesteld, nadat de twee grote moderne brandweer auto's met gillende fluiten het ge bouw waren binnengereden. Het nieuwe gebouw is goed aange past aan de bestaande etagewonin gen op het Damplein. De gevel van het gebouw is 25 meter lang en heeft vijf grote kanteldeuren welke ruim schoots gelegenheid bieden om met de brandweerwagens binnen te rij den. Aan de achterzijde van het ge bouw is een binnenplaats van onge veer 400 m2 voor brandweeroefenin gen. Achter de dienstingang aan de Plaspoelstraat bevindt zich een rui me hal van 60 m2, welke als instruc tielokaal kan dienst doen voor de uit 21 manschappen bestaande vrijwil lige brandweer. Bij het gehele complex behoren nog 15 woningwetwoningen in drie woonlagen alsook 4 woningen voor bejaarden. Het brandweermateriaal bestaat uit een Magirus-hogedrukspuit, wel ke onmiddellijk met 12 stralen wa- tex kan geven en uit een Magirus lagedrukspuit toegerust met het no dige reddingsmateriaal. Leidschendam en Stompwijk zijn hierdoor van het meest moderne brandweermateriaal voorzien, wat ook voor de steeds uitbreidende ge meente noodzakelijk is. Kleine Plaspoelpolder wordt indu strie-centrum. Volgens het zo juist bekend gemaakte uitbreidingsplan „Kleine Plaspoelpolder" is dit polder district bestemd voor de vestiging van industrieën. Ook zullen er bij zondere bebouwingen kunnen verrij zen zoals kantoren en laboratoria, welke door een groot plein van het industrie-terrein gescheiden zullen worden. Ook zal in het polderland een plantsoen worden aangelegd. Op de industrieterreinen zullen gebou wen ten dienste van handel en indu strie een plaats kunnen vinden. Er is reeds een stamriool door de gemeente gelegd, dat in verbinding staat met de grote rioolzuiveringsin stallatie in de Rietvinkpolder. Niet over de zebra. Doordat een dame die op het gevaarlijke kruis punt Damlaan - Kon Julianaweg overstak, maar niet over de duide lijk aangegeven zebra, moest de auto bestuurder C. de B. uit Den Haag onverwacht stoppen, nadat hij de ze bra reeds gepaseerd was. De achter de stoppende auto rijdende auto kwam nu met een flinke botsing te gen de eerste op en ook een derde auto botste weer op de tweede auto. De drie auto's liepen flinke schade op. Inmiddels was de dame, die de ravage had veroorzaakt, spoorloos verdwenen. Nieuwjaarsreceptie. Het ge meentebestuur zal de traditionele nieuwjaarsreceptie houden od dins dagavond 2 januari a.s. in het ge meentehuis. Geen warenmarkt. In de week van 24 tot en met 30 december zal de wekelijkse warenmarkt op het „Damplein" .niet gehouden worden Alléén helpt direct! E. J.SWAAB'S VERENIGDE FABRIEKEN (Advertentie) Rijn, bekwam van het bad geen na delige gevolgen. Een prachtige daad van Johnny, temeer daar de jongen de zwemkunst niet meester is! Nieuwjaarsreceptie gemeentebe stuur De nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur zal worden ge houden op dinsdag 2 januari a.s., des avonds van half acht tot negen uur. cantate welke uitstekend en correct A. M. Berkhout; Peter J. zoon van GemeF'nfP Kitwüir werd uitgevoerd. Twee dames, mevr. A. Duindam en D. J. L. Platteel; Boot-Koelewijn en mevr. v. Houten- Henricus A. zoon van A. J. de Bruijn HONDFNRFT A<STïNf; v. Schie, declameerden enkele Ver- en J. A. Verlaan; Maria B. dochter zen welke betrekking hadden op het van J. R. Bierman en M. J. J. v. d. Evenals in 1961 zullen ook in 1962 i_jarig verblijf van de deken in Klugt; Maria G. A. dochter van E. geen aangiftebiljetten voor de hon- Noordwijk. J. Zeestraaten en W. J. T. Hermans, denbelasting worden uitgereikt. De Hierna nam de voorzitter 't woord Ondertrouwd: J. P. Bijmholdt 28 in 1961 ten kohiere gebrachte hou- om namens de bejaarden met harte- jaar te Velzen en M. Hoogervorst 25 ders van honden worden voor 1962 bewoordingen het cadeau aan jaar; C. J. G. van Leeuwen 23 jaar voor hetzelfde aantal honden, naar te bieden, dat na deze toespraak door te Katwijk en J. S. M. Heemskerk 20 dezelfde onderscheiding ambtshalve de oudste aanweizge Albert Waas- jaar; P. S. A. Damen 26 jaar te Hille- aangeslagen, tenzij vóór 31 januari dorp (99 jaar) aan de deken werd gom en Q. J. F. Warmerdam 22 jaar; 1961 wordt aangetoond, dat in de aan- overhandigd. Tenslotte nam de de- J. A. v. d. Zwet 30 jaar te Warmond slag wijziging behoort te worden aan- ken zelf het woord, om zijn harte- en C. M. v. d. Nieuwendijk 30 jaar; gebracht of geen aanslag behoort te lijke dank uit te spreken voor het C. Bogerd 26 jaar te Rijnsburg en E. worden opgelegd. mooie cadeau. De voorzitter deed nog P. A. Hoogstraten 19 jaar. Degenen, die menen dat in hun enkele zakelijke mededelingen. Elke Gehuwd: J. v. d. Boon 24 jaar te aanslag ten opzichte van 1981 wijzi- bejaarde, die in aanmerking wenst Wassenaar en J. Knoppert 24 jaar; ging dient te worden aangebracht of te komen voor vrijstelling van luis- J. P. R. G. v. d. Lans 29 jaar en W. dat een aanslag achterwege kan blij- tergeld of van waterleidingkosten, E. Koolloos 23 jaar beiden alhier; A. ven, dienen dit schriftelijk aan bur- kan zich vervoegen vrijdag 29 dec. Montanis 27 jaar en E. F. van Werk- gemeester en wethouders mede te van half 3 tot half 4 in het Juvenaat, hoven 18 jaar beiden alhier; W. J. delen. nadat men persoonlijk op het post- Binnema 34 jaar en M. E. W. Otto 33 Zij, die houder worden van één of kantoor een formulier heeft gehaald, jaar beiden te Voorhout; H. J. P. v. meer honden zijn verplicht daarvan Basselaar oud 28 jaar en M. M. Kor- aangifte te doen op een kosteloos ter Schietver. Blijft voor 't Land. - tekaas 20 jaar. secretarie afd. financiën verkrijg- Wisselmedailles gewonnen op 15 de- Overleden: Anna J. Kemming oud baar formulier. cember met buks door: J. P. Gou- 77 jaar wed. van H. van Beek. driaan 49 pnt, le kl.; C. Boon 45 pt, kennisgeving 2e,kli,z-Wassin« 4| Pnt,je kl; VALKENBURG In de le klasse behaalden J. P. Burgemeester en wethouders van ln<?e ie Kiasse Denaaiaen o r Katwijk maken bekend dat zij voor- Goudnaan en L. v.d. Meer 49 pnt. nemens zijn krachtens artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te AFSCHEID VAN DE HEER A. v.d. BERG verlenen tot het bouwen van een be jaardencentrum (pensiongebouw met woningen) aan de Duindoornlaan, kadastraal bekend gemeente Katwijk sectie A nr. 14211 ged. NOORD WIJK Het Langeveld en de verkiezingen voor de raad Gisteravond was t nieuwe dorps- maar door het best geplaatste laag ste schot werd eerstgenoemde win naar. Wisselmedailles met K.S.O. door: huis tot de nok gevuld met belang- D. A. Lüsschen 58 pnt, le kl.; P. stellenden, die afscheid kwamen ne- Slingerland 56 pnt, 2e kl. men van meester A. v.d. Berg als In de 2e klasse behaalden P. Slin- hoofd van de Chr. School. Naast zijn - gerland en J. Luyckse beiden 56 pnt functie bekleedde hij nog diverse an- De eigenaren van de aangrenzende maar door het best geplaatste laagste dere functies zowel op kerkelijk als en nabijgelegen gronden worden tot schot werd eerstgenoemde winnaar. 0p wereldlijk gebied. Dominee Lek- 29 december 1961 in de gelegenheid kerkekker, die de leiding van deze gesteld eventuele bezwaren tegen het Geboren: Lukas, z. v. H. Redel en avond had, en tevens voorzitter van verlenen van bedoelde vergunning J. Loogman; Henricus M. G., z. v. het schoolbestuur is, schetste de heer schriftelijk in te dienen. L. G. E. Strengers en A. M. Huiting; v.d. Berg als een grote figuur, die (Advertentie) Francoise A., dr. v. F. A. Verhoef ontzettend veel werk verzet heeft. 1 en A. Smit. Namens het schoolbestuur bood Ondertrouwd: H. G. Raasveldt en spreker de scheidende leraar een R. A. J. Bildstein; W. Star en E. tuinameublement aan. Meijer; M. v.d. Luijt en G. v. Beelen; Een rij van sprekers heeft in alle N. H. Jongerius en M. W. Vink; J. toonaarden het drukke en overbezet- A. de Mooij en H. J. M. v. Kan; G. te leven van de heer v.d. Berg ge- S. M. Beuk en P. C. Steenvoorden, schilderd. De burgemeester sprak Getrouwd: J. H. v. Dam en P. H. namens de gemeenschap Valken- C. Hermans; D. Zwaan en P. D. L. burg. De jongste en de oudste leer- Guijt; W. N. C. Pesschier en J. M. H. ling van meester v.d. Berg - een ver- Vink; R. Wempe en M. H. J. Steins; schil van ruim twintig jaar - boden P. J. Kret en R. Vazquez; C. A. Brem hem een prachtig schrijfbureau aan. en J. H. Vink. Ds. Langeler sprak namens de ge- Overleden: Neeltje Kloos 72 jaar, ref. gemeente. Namens de raad en 't bestuur van de herv. kerk sprak de heer K. v.d. Broek. Klaverjas- en Krulsjas-drive. Het onderwijzend personeel deed Woensdagavond heeft de KVP afd. Noordwijkbinnen een speciale verga- J1CCU c dering gehouden voor haar leden in gehuwd met D. Wassenaar, het Langeveld. Een klem aantal had aan deze oproep gevolg gegeven. tilc w In zijn openingswoord d®elde de Evenals voorgaande jaren organi- dit in de persoon van" de heer Bult. i pt Trip- seert de Klaver jas vereniging T.O.G. De heer M. van Stijn, sprak na- en de Kruis jas vereniging Noordwijk mens de Bond van Veilig Verkeer, 'n gezamenlijke kaartavond in rest. waarvan de heer v.d. Berg voorzitter „De Beurs" op 23 dec. a.s. Zowel is geweest. Velen onderstreepten hun voor de klaverjas- als voor de kruis- toespraken met het aanbieden van ze afdelingen eensgezind samenwer ias"drive wordt gekaart met losse geschenken, ken in een gemeentelijke centrale maten' zodat iedereen aan deze wed- De heer v.d. Berg sprak, ook na- De voorzitter van de Gemeentelij str«den kan deelnemen. Kaarten mens zijn vrouw, een spontaan dank- ke Centraleste heer E J. Boete^f d«ei; a™nd W°°rd' hierna een uitvoerige uiteenzetting ^'J ,7^,; Leeuwenstraat over de doelstellingen van de ge- ,f W' v.d. Meer, Pickestraat en meentelijke centrale. s avonds aal?de zaal' zolan« de voorzitter, de heer W. de Ridder, i de, dat deze vergadering speciaal be legd was in verband met de komen de gemeenteraadsverkiezing. Hij zette uiteen hoe in Noordwijk twee KVP- afdelingen waren ontstaan en hoe de- WASSENAAR Deze centrale is van mening, dat ™"aad ,s£ekt ook het Langeveld een stem moet hebben in het bestuur van de ge meente Noordwijk. Uitvoerig schet ste spr. hoe de belangrijkheid van De uitslag van de laatstgehouden competitiewedstrijd van de Klaver- ^rëken heèf de iaarlhkse algemene jasverenging in „De Beurs" is als strek™ 1ee" de Jaarlijkse algemene volgt: 1 A. de Ridder; 2 E. Wijnands, vergadering gehouden. Uit het verslag bleek, dat er in het afgelo pen jaar vele interessante lezingen werden georganiseerd en excursies gemaakt. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heren A. Vaan drager, W. Mulder en C. van Vulpen werden herkozen. In de plaats van de heer W. M. van Tol, die zich niet her- Geboren: Catharina J. M. dochter kiesbaar had gesteld, werd benoemd van J. P. Hoogewerf en J. M. Rol- de heer W. J. Hoogenboom. In ja- Het bestuur van de KVP meent dat vers; Lucien G. M. dochter van M. A. nuari a.s. zal het 50-jarig bestaan t feit van^o lartn seleriïn Seree Zonneveld en M. J. Heemskerk; van de vereniging worden herdacht ten moet wordei en hit wll dan ook Mar4a J' d°chter V' P,af'T"6' Sodirfen'5estaVOnd v00r leden en ge' met alle groepen samenwerken. van Reeuwijk, Petronella J. M. g Bij de vorige verkiezingen viel het dochter van C. H. N. van den Berg Geen markt. De volgende week aantal katholieke zetels in de ge- en J- M- Aarts>' Margaretha H. M. d. zal er in Wassenaar geen markt wor- meenteraad terug van 8 op 7. De oor- van A- Kleverlaan en H. van Bon- den gehouden. zaak in het midden latende staat vast zei; Jacobus G M. zoon van N. Duijn winkels woensdag open. De ge- dat de verdeelheid de katholieken en M- A- van Ewyk. meenteraad heeft aan de winkelbe- Ondertrouwd. C. H. Warmerdam drijven in d$ gemeente ontheffing het Langeveld de laatste jaren is toe- f teenv°°rden; 4 mevr v.d. Meer genomen en de stormachtige ontwik- S?sPe„s' Wilty v.d. Meer; 7 J. kelingen, welke dit deel van Noord- ^-d- Niet' 8 mej. L. Caspers; 9 M. wijk te wachten staat. Turk; 10 Th. Vink. Ook ging hij uitvoerig in op de verdeeldheid in Noordwijk van de ka- NOORDWLJKERHOUT tholieken op politiek gebied. De achtergrond van dit alles is een twist in 1931 tussen arbeiders en niet-ar- beiders. Het b« dit feit van 30 jaren geleden verge- een zetel heeft gekost. Door het verlies van een raadsze- en M. A. S. van Kampen; H. J. G. v. verleend van de verplichting tot hal- j t a.s. De winkels mogen dan dus nor- maal zoals op iedere werkdag tot 18 uur geopend zijn. KATWIJK Op maandag 18 dec. te omstreeks 17 uur liep de 13-jarige Johnny Huff- ner, wonende Bar. v. Wassenaerlaan 58. Katwijk a.d. Rijn, nabij de bus halte aan de Provincialeweg-Molen- tuinweg. Hij hoorde op dat moment enkele jongens schreeuwen ën roe pen en zag, dat er jongens op het dunne ijs van de Zanderijsloot liepen. Plotseling zakte een jongen door het ijs en ging kopje onder. Johnny be dacht zich niet; hij rende naar de sloot en begaf zich eveneens op het ijs, met het gevolg dat ook hij door het ijs zakte en tot zijn schouwers in het ijskoude water kwam te staan. Op een bepaald ogenblik zag hij de drenkeling even boven water komen. Hij greep de jongen aan zijn kleren en kon hem aan de kant brengen. Dit kostte hem zeer veel moeite, daar hij niet werd geholpen. Er stonden wel enkele jongens aan 'de kant te kijken!! Johnny moest zich haasten om thuis te komen, omdat zijn kleren begonnen te bevriezen. Het slacht offer werd onmiddellijk naar de ouderlijke woning gebracht. De dren keling, Nico Kromhout, oud 7 jaar. wonende Vinkeweg 5, Katwijk a.d. tel mist nu het Langeveld het con- Leeuwen en A. C. Okkerse; G. L. van vedaesluitine od woensdan" 27 dec tact met het gemeentebestuur. der Meer en J ,M. Pesschier; J. L. G. ^,2' woensdag 27 dec. Het Langeveld moet zijn rechtma- Burgers en M. tig deel ontvangen en spr. vroeg zich Kaptein en G. M. van Leeuwen, af of die belangen door een arbei- Getrouwd: W. J. van der Lans en dersgroep behartigd moeten worden C. C. Duivervoorde; L. W. Schreurs Geslaagd. Aan de Technische of door een afgevaardigde van de en A. C. M. Rechters. Hogeschool te Delft is geslaagd voor KVP. Over. deze inleiding ontstond Overleden: Wilhelmus F. Koen- "et ingenieursexamen voor werk- een vrij uitvoerig debat. Besloten raads 61 jaar echtgen. van T. de tuigkundig ingenieur de 'heer R. E. werd, dat bij de candidaatstelling op Graaf; Johannes L. Oorsten 70 jaar, Kohn- 28 dec. a.s. twee candidaten uit het echtgen. van M. Schiller; Anthonius Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Langeveld naar voren zulen worden L. Hageman 32 jaar, ongeh.; Petro- is geslaagd voor het kandidaatsexa- gebracht en wel de heren H. Oost- nella Groenen, 68 jaar echtgen. van men wiskunde en natuurwetenschap- dam en W. Heemskerk. w. Kaptein. Pen de keer S. J. de Groot. Ook ligt het in de bedoeling, dat ZOETERWOUDE (Medegedeeld door het KNMI te De Bilt. Geldig van vrijdag avond tot zaterdagavond. Op gemaakt te 11.15 uur): OPNIEUW VORST Daling van temperatuur met vannacht temperaturen om het vriespunt tot lichte vorst. Ove rigens vrij veel bewolking met enkele lichte sneeuwbuien. Matige, aan de Waddenkust tijdelijk krachtige, noordooste lijke of naar noordoost ruimen de wind. HELSINKI onbew. —7 —12 STOCKHOLM sneeuwbui —4—9 OSLO onbew. —2—7 KOPENHAGEN onbew. 3—3 ABERDEEN h. bew. 2 LONDEN 'h. bew. 4 3 AMSTERDAM regen 6 2 BRUSSEL regen 4 2 LUXEMBURG zw. bew. 2—1 PARIJS geh. bew. 3 1 BORDEAUX 1. bew. 3—4 GRENOBLE geh. bew. 14—6 NICE zw. bew. 14 4 INNSBRUCK zw. bew. —0—3 BELGRADO onbew. 2—8 ATHENE 1. bew. 5 ROME onbew. 9—2 AJACCIO onbew. 13 1 MADRID regen 7—1 MALLORCA onbew. 14 1 LISSABON h. bew. PAUZE OF DE HERDERS ER Zó OVER DACHTEN? Hoe ouder wij worden, hoe minder bang wij zijn om op een gegeven ogenblik juist als het koekoeks klokje in de gang koekoet eruit te vliegen en de ongewisse zekerheid van de eeuwigheid nu eens te ervaren. De reden, dat wij met meer vreug de de nabije of wat verdere toe komst tegemoet zien,ligt beslist niet in 'n braafheid waarin niemand minder gelooft dan wij zei ven. Het is de méér geruststellende gedachte, dat OX, Heer een mens is zoals wij; dat Hij ons heeft gemaakt (en ook de mus sen en de spreeuwen) en dat Hij zijn eigen maaksel wel in bescherming zal nemen. Hij is onze mede-mens. Hij is ook onze God. Moeten wij God in eerbied vrezen, voor onze mede» mens behoeven wij niet bevreesd te zijn. Wij denken, dat de herders van Bethlehem, toen hun uur gekomen was, er ook zo over hebben gedacht: ,Hij kent ons nog welvan Beth lehem!" En gaan ook wij niet naar de Kerst nacht? PUZZEL het Langeveld een candidaat zal heb ben in de adviescommissie. Hiervoor hoopt men de heer W. van der Weij- den te benoemen. SASSENHEIM Geslaagd Aan de katholieke so- Kerstavond R.K. Meisjeschool ciale academie te Den Haag is ge- In het vborjaar zal wederom een Voor een flink bezette zaal van het slaagd voor het diploma maatschap- speciale ledenvergadering in het Lan- KSA-gebouw, opende de heer W. v. pelijk werk mej. A. M. P. J. Omtzigt, geveld worden gehouden. d. Meulen deze kerstavond. De avond te Zoeterwoude. werd verzorgd door een groot aantal R.K. BEJAARDEN VIERDEN FEEST leerlingen vanaf de le tot de 6e klas. MET DE DEKEN Onder leiding van de heer v. d. Meu len zorgde een meisjeskoor voor ver- fT/'l. FT A M. 9 Op 20 dec. was er voor de r.k. be- schillende kerstgezangen, waarvan H Lit U 10tS WC10I1 i jaarden wederom 'n gezellige mid- vele door de aanwezigen werden dag. Zij vierden nl. het zilveren meegezongen. Op het toneel speelde priesterfeest van deken v. d. Bosch, het een na het ander zich af rond het nelia. Antwoord: Er is geen H. Cornelia. «.«v. cu iumu uci Vraag: De feestdag en korte le- De grote zaal van het Juvenaat was kerstgebeuren. Zowel toneel""zang' vensbeschrijving van de H. Cor- tot de uiterste hoeken gevuld, ca. 200 a]s dansjes vielen bij het publiek zeer "o1i" personen waren er aanwezig, toen jn de smaak, een deputatie van het bestuur de Aan het eind dankte de heer Ver- De naam is de vrouwelijke vorm van deken ging afhalen. Bij zijn binnen- meulen het onderwijzend personeel Cornelius. De H. Cornelius was paus komst klonk uit volle borst „Lang voor het vele werk en de kinderen van 9,51253 en stier"f in ballingschap, zal hij leven". Toen allen gezeten Voor hun „optreden" en verzocht de Feestdag 16 september, waren sprak de voorzitter 'n kort aanwezigen te besluiten met het zin- welkomstwoord, waarna enkele klas- gen van „Wij komen te samen". Kaartspel. Indien men bij het sen van de meisjesschool onder lei- klaverjassen roem maakt met 4 ding van de eerw. zusters verschil- VDORHOfTT azen, hoe hoog wordt die dan geno- lende nummers ten gehore brachten, VUUMIUII teerd (in punten)? aldus J. v. R. te welke zeer in de smaak vielen. A. Gedurende een pauze, waarin si- Geboren: Frank D. zoon van J. Een vierkaart van 4 azen telt in garen, chocolade, koffie, bier enz. Scheele en M. M. v. Maris; Petrus A. de meeste gevallen voor 100 roem. werd gepresenteerd, heerste een ge- zoon van J. P. v. d. Zwet en P. J. Vier boeren telt veelal voor 200 zellige drukte, alles ter ere van de Warmerdam; Iréne E. dochter van H. roem. Wij zeggen „meestal", want jubilaris. C. van Gent en J. C. Laue; Maria A. bij wedstrijdspelen tellen 4 azen (of Na de pauze zongen de dames van A. dochter van T. W. Warmerdam en 4 heren, of 4 boeren of 4 tienen) de H. Familie onder leiding van me- A. H. van der Slot; Gerarda A. A. voor 100 punten. Het beste is dit voor vrouw Klok-Boerdam, een priester- dochter van J. G. J. Berning en H. het spel begint af te spreken. No. 515. Horizontaal: 1 voeg woord, 6 vaartuig, 7 meisjesnaam, 9 voornaamw., 10 staafje om een rad vast te zetten, 12 scheik. element (afk.), 13 kleine hoeveelheid van 'n geneesmiddel, 15 huurcontract, 16 rivier in Sp. en Portugal, 17 korter, 19 telwoord, 21 schrobnet, 22 beken de afkorting, 23 lus, 25 lichaamsdeel,' 25 gematigd, langzaam (muziek). Verticaal: 1 vlaktemaat, 2 maan stand, 3 knaagdier. 4 bekende afkor ting, 5 zoon van Noë, 6 vrienschap- pelijk, 8 letteromzetting, 10 Pool (inz. Poolse Jood), 11 inhoudsmaat, 13 boom, 14 iemand die treitert, 18 meisjesnaam, 20 meisjesnaam, 22 vreemde munt, 24 scheik. element (afk.), 25 atmosfeer (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 513 Horizontaal: 1 Nahe, 4 alom, 7 eenre, 9 Barradeel, 10 mis, 11 esp, 15 kwaterone, 18 ge nie, 19 leer, 20 slak. Verticaal: l Nebo, 2 hermitage, 3 eer, 4 ard, 5 leerstoel, 6 melk, 8 nat, 12 akal, 13 den, 14 leek, 16 ter, 17 ris. PUNT ,Ik skie vandaag voor het eerst!!" ,Hoe bestaat het! Ik voor het

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3