/ftótöL FEESTDAGEN Z1|N IN AANTOCHT! Schakel PELTENBURG in voor de GEZELLIGHEID van t GEZIN! LUXE AFSLUITBAAR MEUBEL TV 5626 C WuriNSDAG 20 DECEMBER 1961 DE LEIUSE COURANT PAGINA 9 VOORSCHOTEN De KVP afd. Voorschoten kwam in het Bondsgebouw in vergadering bij een voor een algemeene ledenverga dering. De vergadering stond prak tisch in het teken van de komende gemeenteraadsverkiezingen Na dc opening door de voorzitter, de heer A. J. B. Rooswinkel, besprak hij de mogelijkheid van een zesde raads- zetel, nu waarschijnlijk het aantal raadsleden in Voorschoten 17 zal gaan bedragen. In de komende raad zal de KVP met enige nieuwe afge vaardigden komen. De heren G. v. d. Hulst en N. C. Lamboo hadden te kennen gegeven zich voor de komen de periode niet meer beschikbaar te stellen. De voorzitter bracht de beide heren dank voor hun verrichte werkzaamheden in dienst van de ka tholieke fractie. Bijzonder de jaren lange plichtsbetrachting van de heer G. v. d. Hulst, die vaak onder moei lijke omstandigheden - achteraf wonen - late vergaderingen en vroe ge ochtenddiensten, zijn taak ver richtte, werd de vergadering ten voorbeeld gesteld. Het bestuur van de KVP heeft de volgende candidaten gesteld: Aller eerst de zitting hebbende leden t.w., de heren G. Schrama, C. Fortanier, ir. W. C. M. Rombouts. Voorts zijn bereid gevonden drs. J. R. Eysink Smeets, dr. A. F. v. d. Laan en de iheer H. L. C. Schuurman. Door de vergadering werden als voorlopige candidaten genoemd de heren N. van Os, J. H. van Ommen, drs. R. Free man, drs. F. K. Langemeyer, A. Th. Kleys, J. C. Hendriks, J. C. Khijnen- burg en J. C. G. Alkemade. Tot leden van de Adviescommissie werden be noemd de heren P. Wittebrood, J. van Alphen, W. L. van Schaick, A. N. van Adrichem, J. J. Schrama, dkt. F. J. M. Tonino, A. Meyer, drs. C. Plomp, A. van Wely en N. P. Oos- terveer. Niet al deze leden waren aanwezig. Gevraagd zal worden of zij hun benoeming willen accepteren. Drs. J. R. Eysink Smeets bracht verslag uit van de in het afgelopen verenigingsjaar gehouden Kringver gaderingen. De fractievoorzitter, de 'heer C. Fortanier, gaf een kort over zicht van de werkzaamheden van de raadsfractie. Hij besprak het ETI- rapport, de sanering van de dorps kern, de woningbouw, de grondpoli- tiek, de onderwijsaangelegenheden, de sportaangelegenheden, het jeugd huis van de kath. verkenners en de bouw van het 2e gezondheidscentrum. De heer Rombouts gaf op zijn beurt nog een korte aanvulling. 'Hij ver duidelijkte het standpunt van de KVP inzake het zwembad. Het is de bedoeling van de fractie, dat het er komt. Er is altijd een moeilijke keuze geweest tussen een open of een over dekt bad. Een open bad heeft toch wel zijn aantrekkelijkheden. In het bijzonder, omdat blijkt, dat een over dekt bad onbetaalbaar is. Laten we dus starten met een open bad, dat toch altijd nog wel 3 tot 4 maanden bruikbaar is en laat de mogelijkheid bestaan, dat naderhand een overdekt bad hierbij kan aansluiten. Verder besprak spr. de noodzakelijkheid van bredere straten in de uitbreidings plannen. Dit in hoofdzaak, omdat de straten praktisch als parkeerplaats worden gebruikt. In de toekomst zal dit nog erger worden. Ook.net water- bergingsvraagstuk werd uitvoerig be sproken. De KVP-fractie is voor handhaving en uitbreiding van het bestaande waterwinningsbedrijf. Ook werd op deze avond vastgesteld het aanvullende gemeenteprogram 1962- 1966. In dit programma spreekt de KVP zich uit over het grondgebied (tegen annexatie), de woningnood (leniging van de plaatselijke nood), de dorpskern, de wijkwinkelvoorzie ningen, het karakter van de bebou wing in de nieuwe wijken (hoogbouw in uiterste noodzaak), bezitsvorming, jeugdzaken, sport en recreatie. VOORSCHOTENS TWEEDE IJSBAAN EVEN OPEN Gisteravond werd aan de Rijndijk- Hoge Morsweg de 2e ijsbaan van Voorschoten vrijgegeven voor het pu bliek. Dit initiatief werd mede mo gelijk door de welwillende medewer king van het Voorschotens gemeente bestuur, dat voor de aanleg zorgde van de ring, waarna het terrein kon worden volgespoten. De ijsvereniging Rijndijk-Hoge Morsweg, waarvan de heer Endevelt voorzitter is, zorgde voor een gezellige en intieme kan tine. Hieraan moet nog wel het eer, en ander worden bijgewerkt, maar er heerste de eerste avond toch al een gezellige sfeer. Onder de genodigden bevond zien ook de loco-burgemeester van Voor schoten, de heer Schrama, die op de prettige samenwerking wees tussen bovengenoemde vereniging en het gemeentebestuur. Hij sprak de hoop uit dat dit complex volledig ten ge rieve van de bewoners van Voorscho ten en omgeving zou komen. Nadat ook de voorzitter, de heer Endevelt, enige woorden gesproken had werd de baan, die een oppervlakte van 5600 m2 heeft, door de heer Schrama door het in werking stellen van de lichtinstallatie, vrijgegeven voor de toen reeds talrijke bezoekers. Reeds nu bestaan bij het bestuur uitbreidingsplannen, hetgeen waar schijnlijk hieraan te danken is, dat de vereniging op de eerste avond al plm. 50 nieuwe leden aantrok. Op ds vrolijke noten van de moderne top hits vermaakten de ongeveer 300 be zoekers zich prima op deze voor iedereen aanbevelingswaardige, unie ke en ruime ijsbaan, die in Voorscho ten beslist geen overbodige luxe is. Chr. Kleuterschool De christe lijke kleuterschool aan de Oude Ade- geesterlaan, waarvoor de raad in no vember 1960 een crediet beschikbaar stelde van 206.792,is gereed. Nu komen de eerste inrichtingskosten, zoals de stoffering, buitenspeelmate riaal, schoolbehoeften en schoon maakartikelen. Deze worden begroot op 19.215,85. B. en w. stellen de raad voor het benodigde krediet be schikbaar te stellen. Verkoop grond Adegeest De heer J. J. Stofberg te Voorschoten heeft zich voor grond gemeld bij de gemeente. Hij wil in Adegeest een woning met garage bouwen. De heer W. Jansen vraagt in koop grond, ge legen aan de Palestrinalaan voor de bouw van 3 woningen met garages. De bouwplannen hebben allen een gunstig advies van de Welstandscom missie. De grond zal verkocht wor den voor de prijs van 31,50 per centiare. Herbenoeming B. en w. stellen de raad voor her te benoemen tot leden van de Commissie van advies inzake de vordering van woonruimte, de zitting hebbende leden, t.w. mevr M. Groot-Kingma en de heren A. Boesveld, G. v. d. Hulst, P. G. Niers man en dr. J. F. Sirks. Stichting 4e R.K. lagere school Het R.K. Schoolbestuur van de H Laurentius te Voorschoten verzoekt bij brief de medewerking aan de stichting van een vierde R.K. school voor gewoon lager onderwijs in het plan „Bijdorp". Het schoolbestuur heeft de bij de wet vereiste stukken overgelegd. De school zal worden be zocht door 301 leerlingen. De school zal bevatten 8 lokalen. Per lokaal zal het hoogst toegestane aantal leerlin gen bedragen: 48. Het is de bedoe ling van het schoolbestuur de school te doen bouwen in „Bijdorp". Aan vankelijk was voor deze school grond gereresveerd in „Vlietwijk" naast de Bethanië-school. Deze reservering is echter in overleg met het schoolbe stuur ingetrokken, omdat deze grond zal worden gebruikt voor de bouw van het instructiebad annex gymnas tieklokaal, badhuis en dienstwoning. De Sa. Mariaschool telt 248 leerlin gen met 7 klassen. De St. Jozefschool 2^3 leerlingen met 6 klassen en d^ Bethanië-school 263 leerlingen met 7 klassen. Deze 3 scholen hebben de beschikking over 8 lokalen. Begin 1962 zal de Bethanië-school de acht ste leerkracht aantrekken. Alle lo kalen zijn dan bezet. Voor de Jozef school wordt waarschijnlijk nog dit jaar de zevende leerkracht aange steld. Beide scholen aan de Elstlaan hebben dan nog een lokaal over om een normale uitbreiding op te van gen. Rekening houdend met de snelle uitbreidingen in „Adegeest" zullen beide scholen per september 1963 vol zijn. Hierbij is dan nog geen rekening gehouden met de door de minister van O. K. en W. toegezegde verlaging van de leerlingenschalen, waarmede in 1962 een aanvang zal worden ge maakt. Daarom moeten dus nu reeds de maatregelen getroffen worden om te komen tot de botaw van een acht- klassige school. Te meer, daar er wel enkele jaren zullen verlopen voordat het nieuwe gebouw in gebruik kan worden genomen. De inspecteur van het LO heeft het ministerie van O. K. en W. geadviseerd de bouw van deze school op de urgentielijst van 1962 te plaatsen. De bouw van de school zal geschieden van gemeentewege, waarna overdracht aan het schoolbe stuur om niet zal plaats vinden Het schoolbestuur heeft om deze metho de verzocht. De stichting van de nieuwe school met' 8 lokalen vergt naar raming een kapitaalsuitgave van ongeveer f 450.000,B. en w. vra gen in de komende raadsvergadering alvast een crediet van 15.000,be schikbaar te stellen voor het doen ontwerpen van het bouwplan. Komt allen Tezamen Het ver heugt de burgemeester bekend te kunnen maken, dat door de gezamen lijke Voorschotense zangkoren en harmonieverenigingen is besloten 'n Kerstzangsamenkomst te houden. Deze samenkomst vindt plaats op de vooravond van het Kerstfeest, zondag 24 dec. a.s. te 19.30 uur op het plein voor het Cultureel Centrum. Wan neer de weersgesteldheid minder gunstig is, zal de samenkomst wor den verplaatst naar de zaal van het Cultureel Centrum. Er zullen voor een ieder bekende Kerstliederen wor den gezongen, waarvan de tekst ter plaatse aan de belangstellenden zal worden uitgereikt, zodat een ieder kan meezingen. ULO-school aanbesteed Gister middag heeft het architectenbureau ir. H. A. van Oerlee, J. J. Schrama en A. C. Bos uit Leiden een open bare aanbesteding gehouden namens b. en w. van Voorschoten voor het bouwen van een ULO-school met zeven leslokalen, een vaklokaal, een aula en bijkomende ruimten aan de Chopinlaan. Voor dit werk schreven negentien aannemersbedrijven in. Van hoog naar laag waren dat: firma Dorco, Leiderdorp, 370.000; firma Gille, Koogje en Pistoor, Schiedam. ƒ355.000; N.V. Bovri, Santpoort, ƒ348.000; firma M. van der Bent en Zn, Katwijk aan Zee, 345.000; Aan nemersbedrijf J. de Water, Leiden, ƒ344.600; Janzen's Aannemersbedrijf, Arnhem, ƒ343.00; V. de Vries' Bouw bedrijf, Haarlem, ƒ339.000; Aanne mersbedrijf Gebrs. Den Ouden C.V., Alphen aan den Rijn, ƒ332.000; Bouwbderijf D. J. Lucas, Rijswijk, 332.000; A. C. van den Oever, Lei den, f 331.200; M. W. Meyer, Vooiv schoen, ƒ329.000; C. J. Strijk, Oegst- geest, ƒ327.000; A, J. Langeveld Zn, Voorschoten, ƒ326.800; Gebrs G. en P. Niersman, Voorsch., ƒ316.700; firma Jac. Slootweg Zn, Valken burg, ƒ315.400; W. Hennipman, Lei derdorp, 314.000; Bouwbedrijf De Lange en Van der Plas, Oegstgeest, ƒ313.700; Adr. de Waard, Katwijk aan Zee, 313.430 en als laagste firma Joh. Noorlander Zn, Leiden, 306.800. De begroting werd niet be kend gemaakt. De gunning is aange houden. NOUVEAUTÉ Walette Torsolette met moderne lage rug, voor óharmant en zorge loos mooi-zijn. Franse nylonkant. Cup A-B-C 2450 Breestraat 1 26 Stationsweg 22 2» Mevrouw, weet U dat maar 10% van de kaas, die in Nederland gemaakt wordt, boerenkaas is. De Kaasspecialist op de markt verkoopt alleen de aller beste Boerenkaas. Let op het uithangbord. W. Ha gen, Leiden. *2" Mevrouw, wilt U met de feestdagen de allerbes te Boerenkaas, koop het dan bij de Kaasspecialist; iets belegen 500 gram 1.50; goed belegen 500 gr. 1.60; extra belegen en pikant 500 gr. 1.70. W. Hagen. 3? Mevrouw, voor de feestdagen hebben wij heerlijke verse roomboter, roomverse eieren, alles te gen minimale prijzen. Standplaats: Leiden: woensdag naast Hollants, zaterdag tegenover Waag gebouw; donderdag Noord- wijk; vrijdag Katwijk. W. Hagen. Leiden. De chefkok Sam maakt voor uw kersttafel huza rensalade 50 ct.Russ. eieren 1.10; zalmsalade 2.- hors d'oeuvre 2.50. Deze prijzen per persoon. Sam's Snackroom, telef. 33009. SF Chefkok Sam heeft voor U kip v.h. spit, per hele 3.90- pasteitjes met ragout 0./5. Wilt U iets aparts eten, dan de chef kok niet vergeten. Bel 33009. Sam's snackroom, Vrouwenkerkkoorstraat 7. Geen automatiek. 2* Lekkere oliebollen. Het testuur van de speeltuin vereniging Groenendijk bakt oliebellen voor de jaarwisseling. Inlichtingen bij bestuursleden of J. D. de Wit, Rijndijk 86, Ha- zerswoude, tel. 01714-295. ERRES t.v. met 59 cm. beeldbuis leverbaar in 3 uitvoeringen nX: A-SYMMETRISCH zoals bovenf 935. In normale uitvoering I 895. In luxe uitvoering en UHF-band 11075. Een TELEVISIETOESTEL waaraan U alle eisen kunt stellen. Bijzonder mooi beeld en een voortreffelijke geluidskwaliteit. Volautomatisch en met inge bouwde UHF-bandf1265— ■0ff- ERRES TV 4625 UHF superontvange met 48 cm. „breedzicht" beeldbuis. geschikt voor ontvangst van het tweede programma. slechts 25 cm. kastdiepte. Sublieme geluidsweergave le 15 cm. concert, luidspreker. Haarscherp en toch fluweelzacht beeld. In notehouten kast met super-hoogglanzende polyesterlak f 875— ERRES RA 625 f298—. In Zweeds naturel f 306. CREATIE '62. De ERRES RA «22 ie een radio met een verfijnd, eenvoudig uiterlijk. De fraaie notetiouten kast is uitgevoerd in elegante strakke lijnen. In het gracieuze front zijn 5 klankkeuze druktoetsen opgenomen, waarmee U een vast Ingestelde klank, kleur kunt kiezen. Met deze nieuwe ERRES radio kunt U dus afstemmen volgens Dw eigen keuze. Kunt D genieten, omdat ERRES Creatie '82 is aangepast aan Uw persoonlijke stfjl! U bent in onze zaak altijd van harte welkom. Wij zullen U gaarne onze enorme collectie RADIO'S en TELEVISIETOESTELLEN tonen waar van vooral ERRES direct opvalt door de slanke vormgeving van de kasten. Wij geven U desgewenst een toestel thuis op proef. WIJ RUILEN uw oude toestel in en regelen eventueel de betaling op prettige en discrete wijze. De ERRES platenspeler voldoet volledig aan al Uw wensen. Bovendien enorm in prijs VERLAAGD xodat deze prachtige PLATENSPELER thema binnen ieders bereik is. Voor inbouw f 75.— In fraaie koffer f98.50 en f 118.-

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9