Nieuwe polikliniek Verloskunde en gynaecologie in gebruik genomen Omschrijving agenda van Leidse raad Burgerlijke Stand Agenda Leidse gemeenteraad Laatste Berichten DINSDAG 12 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT I'AI.INA 2 ACADEMISCH ZIEKENHUIS LEIDEN ONTEIGENING GRONDEN NABIJ TER HAARKADE. Prof. dr. A. J. M. Holmer heeft gis- Voor de realisering van het uitbrei dingsplan „Leiden-ZuidwesV, herzie ning 1959, moet de gemeente op kor te termijn kunnen beschikken over de percelen grond nabij de Ier Haar- kade. Deze percelen zijn voorname- Gemiddeld komen 120 vrouwen per lijk bestemd voor openbare of bij val, dat zy in de naatste toekomst voor verdere belangrijke uitgaven of tegenslagen zou komen te staan, zou den b. en w. haar tegemoet willen komen door toekenning van een kre diet in rekening-courant. Het maxi mum bedrag daarvan wai2 te bepa len op f 15.000. termiddag officieel de heringerichte ochtend voor een eerste consult. Het zondere gebouwen en voor openbare en uitgebreide polikliniek Verloskun- eerste bezoek wordt tijdens de zwan- weg c.a. Het ligt in het voornemen de en Gynaecologie van het Acade- gerschap nog ongeveer 10 keer her- op het OBG-terrein een bijzondere misch Ziekenhuos te Leiden in ge- haald. In feite moet men echter deze school, in systeembouw, op te rich- bruik genomen. cijfers met twee vermenigvuldigen, ten. In de collegezaal van de afdeling omdat het niet alleen de aanstaande Aangezien het niet te verwachten Verloskunde, waar o.m. een groot moeder is, die medische verzorging is, dat met de eigenaren alsnog over eenstemming zal worden verkregen over een minnelijke schikking, zaï tot De efficiency, die men bereikt door onteigening moeten worden overge gaan. aantal collegae en assistenten van behoeft, doch ook het ongeboren le- prof. Holmer, alsmede de rector-mag- ven, aldus prof. Holmer. nificus van de Leidse universiteit, prof. dr. G. Sevenster, aanwezig wa- de huidige inrichting, valt niet te on- ren, sprak allereerst dr. M. W. derkennen, de vriendelijke vormge- Jongsma, directeur-geneesheer van ving evenmin. Na dank gebracht te het Academisch Ziekenhuis. hebben aan de firma K. Burgy, de De Weidse Schouwburg Vereniging middplnunt van *°dh'=heïanëstëll!nB rondleiding door de "kliniek eindigend heeft zich tot B. en W. gewend met middelpuntvan de belangstelling .5 het verzoek om toekenning van een subsidie uit de, gemeentekas ad f 25.0U0 voor het uitvoeren van een aantal noodzakelijke of zeer wense lijke voorzieningen aan haar schouw burg. De aan te brengen verbeterin gen, moeten, nu het gebouw nog een aantal jaren ingebruik zal moeten Nieuw initiatief van K O en LJA. blijven, nodig worden geacht. De De ontwikkeling van het polikli- ^nneip6r van het werk, verzorgden niekwezen is de laatste jaren in het de ®,n va? ?r,? een middelpunt van de belangstelling rondleiding door de kliniek eindigend gekomen. Het Academisch Zieken- d® wachtkamer, waar een korte re. huis en nu de polikliniek van ver- loskunde is in deze ontwikkeling niet achter gebleven. Dr. Jongsma noemde enkele factoren, waardoor het polikliniekwezen sterk in de be langstelling staat. Selectie in de klinieken. deze ontwikkeling De totale kosten van het werk be- deze ontwikkeling drQegen fmmQ_ FILMVOORSTELLINGEN OP ZATERDAGMORGEN Door de klinieken wordt het moge- - m lijk in deze tijd van verpleegsters- door in de vrijetijdsbesteding. Tal- beddentekort en gestegen ver- ;oze Jongelui werkzaam in fabrieken. De invoering van de werkweek werkt vanzelfsprekend middelen van de vereniging zijn juist voldoende om caaruit de voorgeno men voorzieningen te bekostigen. Het bestuur acht het uit een oogpunt van goed beheer echter ongewenst komende jaren door de steeds stij- WIELRIJDER TEGEN AUTO Op de Gepekte Brug zijn gister middag rond twaalf uur een wielrij der en een automobilist op onver klaarbare wijze met elkaar in bot sing gekomen. De wielrijder, de 38- jarige spuiter P. Hermsen, wonende aan de Oranjegracht te Leiden, liep bij deze botsing vermoedelijk een zware hersenschudding op. De auto reed vanaf de Haarlemmerstraat ge noemde brug op, de fietser kwam vanaf de tegenovergestelde richting. Bij de botsing werden beide voertui gen beschadigd. Het slachtoffer werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. lang doende 's avonds periodiek goe- De oude klinieken, aldus dr. Jongs- de films voor deze groep te vertonen, eende'kosten van de toneelvoorstel- ma, hebben over het algemeen niet hebben thans met medewerking van iingen verlies zal opleveren. kunnen voldoen aan de eisen, die de directie var het Studio-theater het bestuur zijn b. en w. van gesteld mogen worden. Elke patiënt het initiatief genomen tot een serie gevoelen, dat de vereniging over een GELD UIT AUTOMAAT GELICHT moet in volkomen afzondering een filmvoorstellingen op zaterdagmor- zekere reserve moet kunnen blijven gesprek met de behandelend arts gen. A.s. zaterdag 16 december wordt beschikken; zij kunnen echter niet kunnen hebben, hetgeen voorheen in voor de werkende jeugd van 15 jaar inzien, dat het noodzakelijk zou zijn de behandelzaal, afgeschoten met gor- en ouder een reprise gegeven van alle kosten van de te treffen (en dijnen, vrijwel niet mogelijk was; de de onvolprezen Duitse filmsatire deels reeds getroffen) voorzieningen arts moet kunnen beschikken over „Wir Wunderkinder". 't Is een lof- door toekenning van subsidie te dek- een goed geoutilleerde onderzoek- felijk streven, dat succes verdient, ken. Een bijdrage van de gemeente ruimte; de administratie en patiën- Het is wel duidelijk, da' de beide van f 10.000 achten zij voldoende; de tenoproep moet efficiënt zijn en de organisaties trachten met hun tijd vereniging houdt dan nog de beschik- wachtruimten voor de patiënten ruim, mee te gaan. mT7 vriendelijk en goed geventileerd. Met al deze eisen heeft men bij de' huidige reorganisatie rekening ge houden. De aanstaande moeder zal men ook meer service kunnen bie den. In de nieuwe polikliniek zijn o.m. een filmzaaltje en een lokaal opgenomen, waarin praenatale gym nastiek onderwezen zal worden. Nadat prof. dr. J. Dankmeijer, de-* caan van de medische faculteit, en de heer Laagland van de king over enige reserve. Voor het ge- Op de voordracht voor de benoe- 23, 25, 27, 29, 31 en 33, de Emmastr. uc irew run ut Rijksge- ming van een hoofd van de openbare 2, het Waardkerkplein 5, ae Lange- bouwendienst nog het woord hadden school voor buitengewoon hoger on- straat 38, 40 en 42 en de Sint Jons- gevoerd, schetste prof. Holmer aan derwijs hebben b. en w. geplaatst; 1. steeg 36 00 alamA oo+c de hand van lichtbeelden de ontwik- J. M. Goddijn te Gro*"~' keling van de oude kliniek naar het M. Nass te Schiedam, thans tot stand gekomene. JH 0 alsmede ue bergplaats J.~ M.^Gocfdijn te Groningen, 2. mevr. met erf Oostdwarsgracht 27. De pan den Langestraat 38, 40 en 42 en de panden St. Jorissteeg 36 en 38 zijn In een viertal vacatures van onbewoonbaar verklaard. Drukke kliniek. hoofdleidster bij 't openbaar kleuter onderwijsalhier, zouden wij willen Dat de nieuwe kliniek voor het voorzien door benoeming van de tij- Academisch Ziekenhuis en voor Lei den en omgeving geen luxe is, wijzen de getallen uit. LEIDSE AGENDA DINSDAG 12 DECEMBER KVP-Statenkring Leiden. Verga dering. 8 uur nam. Turk. St. Vincentius-Vereniging. Bijzon- Voorgesteld wordt een geldlening aan te gaan van f 3000.000 tegen een deüjjke"hoofdleidsters aan de betref- rente van 4 1/8 af te lossen in één Tweemaal werd het geldbakje van een sigarettenautomaat aan de Sta tionsweg te Leiden door onbeken den gelicht. De eerste keer, in de nacht van donderdag op vrijdag, werd een bedrag van 75,- buitge maakt. In de loop van de zondag middag of in de daaropvolgende nacht werd opnieuw een bezoek aan deze automaat gebracht, met de be doeling het zilvergeld uit dit appa raat te halen. De buit was ditmaal 35,-. Morgenavond woensdag 13 decem ber, houdt de Ned. R.K. Midden standsbond, afdeling Leiden, haar Kestbijeenkomst rond de Kribbe. De ze bijeenkomst is tevens de jaarlijk se gastenavond van deze organisatie. Van de gasten-avonden bewaren ve len heel goede herinneringen, zodat verwacht mag worden, dat de geno digden weer in groten getale zullen toestromen. Het programma wordt verzorgd door mevr. M. E. Steyger- Asperslagh en omvat declamatie, vertoning van kleurendia's, alles mu zikaal omlijst. De avond begint om 20.15 uur in restaurant „In den Ver gulden Turk". fende scholen ,te weten ie dames Th. termijn op 17 december 1972; een M. H. Pandt, T. W. Louwner-Terluin, geldlening aan te gaan ven 1000.000 M. A. Brinks en C J. Hollebeek, on- gulden tegen 4'4 af te lossen in 30 denscheidenlijk werkzaam aan de jaarlijkse termijnen, kleuterscholen De Boterbloem (Rijns- burgersingel), De Klimop (Lorentz- kade), De Graankorrels (Gortestr.) en de kleuterschool aan de Valerius- straat. LEGGEN VAN EEN STAMRIOOL IN DE GABRIEL METSUSTRAAT lerares Nederlands aan de HBS voor meisjes, de heer F. G. W. Schouten -VJoorfes,ell^ordtJ0?!'„3 In verband met de verkoop van deze Raad. Viering Maria Onbevlekt d» rfRK voor een bouwterrein, gelegen in het ver- Ontvangen. 8 uur nam. H. Mis Lode- wijk. 8 uur nam. Algemene vergade ring. Kath. Nat. Bond voor E.HJ5.0. afd. Leiden. Aanvangscursus 8 uur, ge- bouw G.G en G.D.. Mare (zijingang) ^ymnasium- lengde van de Gabriël Metzustraat, zal binnenkort worden overgegaan Filmstudiekring K. O. „Kuhle Wampe", filmzaal universiteit, 20 uur n.m. WOENSDAG 13 DECEMBER St. Adelbert-vereniging Gesprek over moderne denkstijlen, o.l.v. prof. dr. P. A. M Barendse o.p. en dr ir Sybesma te Leiden. +r»t tiirlpliik lpraar klassieke talen en oiiiriciiKoi i wuiuch uvctgcgoaii Kt qrïïooor tot tbdeliik le- tat aanle6 van d* Gabriël Metzustr., de heer J. Sch pp j welke zal worden doorgetrokken tot 33 Stedelijk de Frans van Mierisstrsaat De aan. leg geschiedt in het kader van bouw- Voor de verbetering van het gym nastieklokaal Langebrug 62 is een voorstel tot beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ28.000.- ingediend. Voorgesteld wordt aan de firma Gebr. Lafeber ten behoeve van hun bedrijf te verkopen bouwterrein, rijp maken van terreinen, begrepen in het partiële uitbreidingsplan „Lei- den-Groenoord". In de Gabriël Metzustraat is thans een stamriool geprojecteerd, hetwelk deel uitmaakt van het stamriool, dat van de Kagerstraat via de Zweilandt- een zinker door de Haarlem mertrekvaart in verbinding zal wor den gebracht met de rioolwaterzui veringsinrichting Noord. Het in de lT 1fluc"- u groot ongeveer 2675 m2 tegen de St. Eloy - Ledenvergadering. Geb a y vans,25 per m2 aan de nieuw Chr Soc. Belangen, 8 uur nam. H J - N.R.K.M. Kerstbijeenkomst: Ror.d de Kribbe. 8 uur nam. In uen Vergulden Turk, 8.15 uur nam. Rozenkranskruistocht 7 u. n.m StAKWV eKriru.hiieenknm.t in De de prijs van iojmij aan ringsinrichting Noord aan de Slaagh- Turk", „Meervoudige prestatieb'élo- ?a„ n210 - aan""! kop™ vMr een Stinksloot Als gevolg van de func- ning", aanvang 16.30 uur n.m. VS"00 ta toUal de hui- !le' dd ^verkrijgen, moet aan te leggen Gabriël Metzustraat, Tleggen sta^ aan de heer A, J. van T riool'zal worden doorgetrokken tot bouw van een eengezinswoning aan leggen nersleidine welke zal het Kasteelhof in de Meerburgerpol- «J der te verkopen 310 m2 gr rensingel naar de rioolwaterzuive- de prijs van 13.500, aan p ringsinrichting Noord aan de Slaaeh- bedrag van ƒ54.500 in totaal de hui zen met erven, staande 2n gelegen een groter en dieper gelegen stam riool in de meergenoemde straat ------- 10/1 uuux m uc meet geiiuemut: bLidcti de Langegracht 190,192 e worden aangebracht dan ingeval de DONDERDAG 14 DECEMBER Kath. Nat. Bond voor E.H.B.G. afd. TrüwT V i 4 pn 6 de Mi- Lemen. Jeugd-E.H.B.O. 7 uur. ge- heJ YZ A' q' 19 14 if; 1p 21 n01ermg een lokale Junctie zou ver bouw G.G. en G.D. rakelsteeg 4-4a, 9, 12, 14, 16, 18, 21, krijgen De kosten van aanleg van de riolering, welke anders zouden kun nen worden begroot op 295.000, moeten bij het leggen van een groter Residentie-orkest Handel, Bach, Bartok, Roussel, 8 uur. Stadsgehoor zaal. K.V.P.-afdeling Leiden Verga dering Gulden Vlies, 8 uur nam. Kynologen-Rijnland Kienwed- 9tri.id. 8 uur nam. Zomerzorg. Avibus Grote vogelshow in ge^ STICHTING R.K. SCHOOL VOOR B.L.O. AAN DE LORENTZKADE. en dieper gelegen stamriool worden geraamd op 393.000, dus f 98.000 hoger. Het bestuur van het Liefdewerk van de H. Cunera verzoekt medewer- bouw „St. Leonardus", Haagweg 14, king voor de stichting van een school voor buitengewoon onderwijs aan imbeciele kinderen, met drie les lokalen en een vaklokaal, op een opening 20 uur. VRIJDAG 15 DECEMBER VERHURING GROND EN WATER HAARLEMMERTREKVAARTWEG EN POELMEER Anti Honger-actie dr Vrolijcke Arke. Bij uw besluit van 9 oktober 1950 aan het bestuur in eigendom toebeho- uur nam.. In rend terrein aan de Lorentzkade. Het bestuur verklaart, dat de werden enige stroken grond en wa- Receptie de heer W. A. Kosten, school zal worden bezocht door 45 ter langs de Haurlemmertrekvaart- Ondercommandant Brandweer kinderen, die thans de r.k. school weg en het Poelmeer in de gemeente 25 jarig jubileum, 5 uur nam., In de v00r buitengewoon lager onderwijs Oegstgeest, ter oppei vlakte van on- Biandweerkazerne. aan het Philisophenpad bezoeken en geveer 2163 m2, van jaar tot jaar, be- Mij. voor Nijveheid en Handel de afdeling imbecielen van laastge- houdens tussentijdse opzegging, tot 12 302 u. Lurchbijeenkomst. Tea- noemde school vormen. Het vereiste 1_ januari 1961 verhuurd aan de heer aantal kinderen is 35. Aangezien de aanvrage ook overi- room-rest. v. d. Heijden. Leidse Kunstkring voor Allen. Quintette Marie-Claire Jamet. 8 u. nam. Stadsgehoorzaal. Avibus Grote vogelshow, geb „Su Leonardus", Haagweg 14, van 10—22 uur. G. Willems jr., te Oegstgeest tegen een huurprijs van f 16u per jaar. Adressant heeft verzocht de huur eens aan de wettelijke voorschriften bessant neeii TO„,r to te verlengen, zulks voor wat betreft voldoet, bestaat er het tot de verhuring behorende ge- gen de gevraagde medewe k deelte grond, groot ongeveer 790 m2, verlenen. Op het terrein is nog juist voor een lange termijn, aangezien Seïskip „Fryslan" Sinteklaes- voldoende ruimte aanwezig voor een de Qp dit ge^eelte grond staande, jjq tm ofp.roe. vier-lokallge school. aan hpm in pippnrinm tnehehnrpnde joun de jouns om 8 ure yn café-res taurant „Zomerzorg". ZATERDAG 16 DECEMBER Avibus Grote vogelshow, geb. De school zal voorlopig worden ge- aan hem in eigendom toebehorende woning welke zich in «lechte staat huisvest in het houten gebouwtje op bevindt, moet worden vernieuwd, het terrein van de school aan het Phi- Tegen verhuring van dit gedeelte losophenpad, waarin thans de imbe- grond voor de tijd van 25 jaar be- St. Leonardus", Haagweg 14, van 10 cielenafdeling van laatstgenoemde rtaat geen bezwaar. cr»Vtnnl ia nDnPrP^hrflrht. lvlPt. de til- Tin imrliiiri ift trein 22 uur. APOTHEKERSDIENST school is ondergebracht. Met de tij delijke voorziening in de huisvest De verhuring van de overige grond het water kan geschieden onder ting van de school is naar raming de bestaande voorwaarden van jaar een bedrag van 1019.per jaar ge- tot jaar. Geopend voor spoedeisende ge- moeid. Voor het overige zullen de fi- Voorts is overeengekomen, dat de vallen: apotheek Centraal, Breestraat nanciële consequenties later worden huurprijs zal worden verhoogd van 74, teL 20552. geregeld. f 160 tot f 266.15 per jaar. Leidse amateurfotografen bespraken jaarlijkse wedstrijd Op de 14-daagse bijeenkomst van de Leidse amateurfotografenvereni- ging in de bovenzaal van restaurant „De Doelen" ging gisteravond de grote belangstelling uiteraard uit haar de bespreking van het ingezon den werk van de jaarlijkse wed strijd en de uitreiking van de defi nitieve prijzen aan de betreffende prijswinnaars. Nadat de voorzitter, de heer J. G. Gompelman, een tweetal nieuwe le den bijzonder welkom had geheten, volgde een kort huishoudelijk ge deelte, waarin o.m. naar voren kwam, dat de verenigingsbibliotheek weder om een aantal nieuwe boekwerken rijker was geworden en in boven vermelde wedstrijd de heer Gompel man door een abuis van de jury de derde in plaats van de door hem verworven tweede prijs in de hoofd klasse was toegekend. Bij de hierna volgende prijsuitreiking mocht de voorzitter zichzelf dus een zilveren i.p.v. een bronzen medaille uitrei ken. Aan de hand van het jury-rapport besprak de voorzitter vervolgens het ingezonden werk, waarbij hij de fou ten, die volgens de juryleden al len leden van de HAFV (Den Haag) door de inzenders werden ge maakt, nog eens aan een nadere be schouwing onderwierp. Uit het, door de inzenders geleverde commentaar, kwam duidelijk naar voren, dat men het grotendeels uit het oordeel van de voorzitter eens was en de critiek van de jury niet in elk opzicht vol komen deskundig kon worden ge noemd. Op uitnodiging van de Ac- quariumhoudersvereniging „De Na tuurvriend" zullen de leden van de LAFV op maandag 18 december a.s. een bijeenkomst van deze vereniging bijwonen. Op deze bijeenkomst ^al nl. door de heer A. v. d. Nieuwenhui- zen enige serie's kleurendia's worden geprojecteerd over vogels, vlinders, vissen etc. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Doet. ex. Gen. II de heren M. W. Kalff te Den Haag, H. J. van Lennep te Wassenaar, Oh Dj ie Hoo te Leiden en G A. van Waasbergen te Noordwijk. Geslaagd voor het Semi-artsex. mevr. G. P. E. Voorhuis-Hebman te Den Haag en de heer R la Rjvière te Oegstgeest. Geslaagd voor het Artsex. mej. A. I. de Boer te Den Haag en de heren dr. N. J. A. Noorduyn te Leiden, O. K. L. Peiger te Den Haag en A. F. C. Vervloet te Leiden. Geslaagd voor het Doet. ex Rechten Vrije Studierichting de heer H. Hil- lebrand te Oegstgeest; vooi het Doet. ex. Farmacie de heren J. R Jonkers te Leiden en I. K. Goei te Oegstgeest; voor het examen M.O. JBhiOgie de heren C. O. Huininga te Leiden, W. J. de Munk te Lisse. Bij K.B. is dr. J. D. Mulder benoemd tot buitengewoon lector in de facul teit der geneeskunde om onderwijs te geven in de orthopaedie. Dr. Mulder, die in 1907 te Haarlem is geboren, bezocht het Gymnasium aldaar en studeerde vervolgens aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam, alwaar hij in 1931 het arts- examenaflegde. In 1934 promoveerde dr. Mulder, sedert 1977 in verschil lende functies op het Anatomisch La boratorium van de genoemde Uni versiteit werkzaam, eveneens aan de Gemeentelijke Universiteit tot doctor in de geneeskunde op em proef schrift getiteld: „Over de lymph- stroom in de zenuw" Sedert 1935 was hij i'erb.-oden aan de Orthopaedische afdeling van het Wilhelmina Gasthuis 'e Ams'erdam, van welke afdeling hij van 1940 af - twee jaar na zij vestiging a's ortho- paedisch chiiurg in de .ioofdstad - tot 1951 plaatsvervangend ho fd is ge weest. In januari 1952 werd dr. Mulder benoemd tot eerste geneesheer aan de Annakliniek voor orth ipaeo'ie te de zer stede. Dr. Mulder, die vele studiereizen, onder meer naar Itahe, Oostenr jk, Engeland en de Verenigde Staten voor en na de Tweede Were'doorl.g heeft gemaakt, is lid van en heeft verschillende functies vervu'd in be sturen van binnen- er buitenlandse organisaties op het gebiedl van de or thopaedie. Geboren: Marco z. v. F. Pijnnaken en W. H. Neuteboom. Tanja d. v. J. M. Pelgrim en M. Joziasse. Done Yolanda d. van B. Lubach en J. J. Franse. Hendrika Marijke d. van A. Valk en A. C. van Stigt. Jenneke Dirkje d. v. K. Klijn en P. M. Droo- gers. Christiaan Bernardus z. van P. Deegenaars en C. Devilee. Jakomina d. v. C. Favier en A. M. Ramak. Rinke z. van A. van Dorssen en M. E. Vet. Wilhelmina Johanna Petro- nella d. v. S. M. Kempen en M. C. H. Onderwater. Mildred d. v. M. J. Middendorp en G. P. A. Glastra. Ge-ertruida Maria d. v. J. H. v. d. Graaf en J. Steenpoorte. Catharina Johanna d. v. J. Drijvers en J. Zwaan. Lia Alida Maria d. v. E. Bavelaar en J. de Zwijger. Maria Jolanda Corne lia d. v. G. L. Spoek en A. M. T. Haanappel. Femmina Maria d. v. P. F. Otte en A. W. Ouwehand. Airyn Jacoba d. v. H. F. Lobo en E. v. d. Dikkenberg. Janna Cornelia d. v. M. J. van Duijvenbode en M. Latupe- rissa Marcel z. v. F. Meenhorst en G. Kok. Elisabeth Liesbeth d. v. H. Beij en J. M. Annaars. Yvonne Carna d. v. H. Prins en T. C. Oliemans. Petro- nella d. v. G. Hartman en T. Harte- veld. Vincent Godard Matthijs z v. J. M. D. v. d. Berg en J. E. Kranen burg. Marianne d. v. J. Rhijnsburger en C. Bijl. Marijke Willy d. v. H. Pleket en C. M. J. Bot. Gehuwd: H. G. de Jong en W. C. Bekooy. C. J. M. Nieuwveen en M. M. A. van der Kraan. B. J. Bonnet en A. C. D. Schilthuizen. E. A. de Ruiter en L. Lievense. Overleden: E. Rijken 79 jaar wed. van W. F. Honsbeek. M. M. de Vos 79 jaar wed. van J. J. Houps. J. Cra- ma 81 jaar man. E. J. Boot 76 jaar echtgen. van Z. van Hest. E. C. van Houten 93 jaar echtgen. van C. H. Wimmers E. M. Bakker 61 jaar echt gen. van J. van Stal. J. J. C. van Helden 60 jaar man. J. E. Schouten 79 jaar vrouw. De gemeente van Leiden vergadert maandag 18 december, te 2 uur. (De vergadering zal, zo nodig, worden voortgezet te 20 uur). Te behandelen onderwerpen: Notulen van de vorige vergadering Beëdiging en installatie van het n ïeuw - benoemde lid van de gemeen teraad. de heer M. B. van der Klugt. Mededelingen. Ingekomen stukken. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Financiën (vaca tures de heren A. van Dijk en J. G. Hagens). Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Rekeningen (va catures de heren A. van Dijk en J. G Hagens). Benoeming van een lid van de Commissie voor de Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit (vaca ture de heer A. van Dijk). Benoeming van een lid van de Commissie voor de Reinigings- en Ontsmetingsdienst (vacature de heer J G. Hagens). Benoeming van een lid van de Commissie voor de Dienst voor Kas beheer cn Kredietwezen (vacature de heer J. G. Hagens). Benoeming van een lid van de raad van bestuur van het Industrie- schap de Grote Polder (vacature de heer J. G. Hagens). Benoeming van twee leden van het bestuur van de stichting „Burgerij fonds van Leiden" (vacatures de he ren A. van Dijk en J. G. Hagens). Benoeming van docenten aan het Gyïnnasium en de hogere burger school voor meisjes met 6-jarige cur sus en afdeling middelbare meisjes school. Benoeming van een hoofd van de openbare school voor buitengewoon lager oaiderwijs verbonden aan het Pedologisch Instituut. Benoeming van één zestal leer krachten bij het openbaar lager on derwijs. Benoeming van een viertal hoofd leidsters bij het openbaar kleuter onderwijs. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer J. G. Hagens uit zijn functie van ambtenaar van de burgerlijke stand. n(Wordt vervolgd) le Kerstdag begindatum concilie bekend In Romeinse kringen rekent men er stellig op. dat Paus Johannes XXIII op le Kerstdag de bul zal publice ren, waarin hij de datun. bekend maakt, waarop het Tweede Vati caans concilie voor de eerste maal bijeen zal komen. De plechtige voor lezing van deze bul wordt le Kerst dag 's morgens om 9.30 uur verwacht in de basiliek van St. Pieter, even later in de basiliek van St. Paulus buiten de Muren en in de namiddag in de beide andere patriarchale ba silieken in Rome, n.l. St. Jan van Lateranen en Maria Maggiore. Ofschoon de datum officieel nog niet bekend is, rekent men er wel op in Rome, dat het concilie 8 december 1962 officieel geopend zal worden. Deze beslissing zou de H. Vader hebben genomen ondanks het feit, dat vele deelnemers aan de voorbe reidingen het lijdstip te vroeg ach ten. Tweede Kamer neemt kinderbijslagwet aan Na de artikelsgewijze benandelir.g van het ontwerp algemene kinderbij slagverzekering wordt het wetsont werp aangenomen met 84 tegen 47 stemmen. Tegen: PvdA, SG en PSP, alsmede de heer Aantjes (AR). Voor: KVP, AR (behalve de heer Aantjes), CH, VVD en CPN UITLEVERING VAN GENERAAL HEUSINGER Een woordvoerder van het West- duitse ministerie van buitenlandse zaken verklaarde naar aanleiding van de Russische eis tot uitlevering van generaal Heusinger, dat de Rus sische beschuldigingen op niets be rusten. „Zij zijn reeds eerder ge daan", aldus de woordvoerder. Een lid van de Amerikaanse dele gatie in Parijs noemde de Russische nota een typisch Russisch foefje om West-Duitsland in diskrediet te bren gen en van het Westelijk bondge nootschap los te maken. OEGSTGEEST KERSTSAMENZANG IN OEGSTGEEST Het begint in Oegstgeest traditie te worden, dat in de Adventstijd een interkerkelijke samenzang plaats vindt van Advents- en Kerstliede ren. Deze samenzang zal dit jaar ge houden worden op zondag 17 decem ber, 's avonds om kwart over acht, in aansluiting op de kerkdiensten in de Rooms-Katholieke, de Hervorm de en de Gereformeerde Kerk. Van acht uur tot kwart over acht zullen de kerkklokken geluid worden om ook op deze wijze de inwoners van Oegstgeest uit te nodigen tot deze samenzang. De zang zal worden af gewisseld door tekstlezing. Medewer king verleent de R.K. Muziekvereni ging „Triumph". De tekst van de te zingen liederen wordt bij de ingang uitgereikt. In tegenstelling met vorige jaren gebeurt het niet in de openlucht, maar in de garage van Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. r.an de Ge versstraat. Er zal gezorgd worden voor een aantal zitplaatsen ten be hoeve van hen, die niet zo lang kun nen staan. Heden overleed, geheel onverwachts, voorzien van het H. Oliesel, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader PETRUS THEODORUS DE KONING Echtgenoot van Johanna van der Hoorn in de leeftijd van 57 jr J. DE KONING- v. d. HOOR kinderen, kleinkind en verleefden Roelofarendsveen, 12 december 1961 Populierenstraat 10 De H. Uitvaart wordt gehouden a.s. vrijdag 15 december te 10 uur in de parochiekerk van Maria Presentatie te Alkemade, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozen kr ansbidden 's avonds 8 uur in de kerk. Marktherich ten ROTTERDAM, 12-12 Vee To tale aanvoer 2363; weekaanvoer 4473; vette koeien en ossen 150, gebruiks- vee 809, vette kalveren 250, graskal veren 203, nuchtere kalveren 663, paarden 40, veulens 9 schapen of lammeren 211, geiten 28. Prijzen: vette koeien 300-320, 260-270, 250- 260; vette kalveren 295-330, 265-295, 250-265; graskalveren 450, 350, 250; nuchtere kalveren 195, 175, 160; sl.- paarden 255, 220, 200; schapen 120, 100, 90; lammeren 110, 90, 80; kalf- en melkkoeien 1240, 1130, 970; vare koeien 820. 720, 600; vaarzen 950, 750, 650. Vette koeien, aanvoer iets min der, handel flauw, pryzen als giste ren; vette kalveren, wat ruimer, goed, constante prima's boven note ring; graskalveren, als vorige week, BODEGRAVEN, 12-12. Kaas Aanvoer 32 partijen. Noteringen: le kw. 2.19-2 22, 2e. kw. 2.13-2.18, extra kw. 2.30. Handel kalm.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2