DUINSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN „Sancta Maria" moet moderniseren Dodende straal Troika-beginsel overboord MEDISCHE DIENSTEN Weerbericht Het weer in Europa ZATERDAG 9 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 NOORDWIJK Gedeputeerde Staten willen lening geven van 1,3 miljoen Huize „Saneta Maria" in het Lan- geveld, gemeente Noordwijk, psychi atrische inrichting voor vrouwen, moet moderniseren door de restau ratie van een aantal bestaande pa viljoens en het stichten van enkele nieuwe gebouwen. Willen deze plannen gerealiseerd worden, dan zal daarvoor 1.300 000 gulden nodig zijn, te weten naar raming voor verbetering van het paviljoen ,,St. Anna" 115.800, aan leg van een waterzuiveringsinstal latie 117.900, verbetering van de windkering 63.600, verbetering en wijziging van de centrale verwar- mihgsinstallatie 608.700, verbete ring van de riolering 25.000, bouw van enige garages en aanschaffing Van een nood-aggregaat f 61.600, mo dernisering van de siertuinen een bedrag van 76.100, aankoop van 3 woningen 150.000, het ontwerpen van schetsplannen voor enkele nieu we gebouwen 11.500, terwijl voor onvoorziene uitgaven een bedrag in de begroting is opgnomen van totaal 69.800. Gdeputeerde Staten van Zuid-Hol land zullen in de eerstvolgende open bare Statenvergadering voorstellen tot dat doel aan de Vereniging der Zusters van Liefde, gevestigd te Ven- ray (eigenaresse van „Sancta Maria") een geldlening te verstrekken van 1.300.000 met een looptijd van der tig jaren en tegen een rente van 4,58% per jaar. NOORDWIJK BOOD BEJAARDEN EEN VROLIJK FEEST AAN ,,'t Heerlijk avondje is gekomen!" Hartelijk en vertrouwd als altijd verwelkomde mevrouw Cram a gis teravond zó de honderden .Noord wij kse bejaarden in „Royal" op het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest, dat voor velen van hen hét evenement van het jaar betekent Een bijzondere groet gold de ge- meentesekretaris, de heer B. Ike en ds. J. van Dok, die dit feest van de bejaarden bijwoonden. Hoofdinspek- teur A. N. Merkelbach, inspekteur P. Verhoef, deken P. A. van den Bosch en de predikanten ds. W. Hoekstra en Th. Ferwerda bleken door werk zaamheden verhinderd. Mevrouw A. van Gilse-v. Geldermalsen, die nooit pleegt te mankeren, moest deze keer met het oog op haar gezondheid verstek laten gaan. Dat de jeugd de bejaarden niet had vergeten, zal voor hen wel een heel grote verrassing zijn geweest. Mijnheer Crama ('t lijkt wel een weerhuisje, vrouwtje weg, mannetje komt," aldus de heer Crama) kon digde het optreden van zijn klas aan. Het werd ingeleid met een alleraar digste samenspraak tussen twee leer lingen, waarna hun klasgenootjes verbazend leuk een Frans liedje uit voerden, gevolgd door een geestig schetsje, getiteld „Avondstemming in De Zük", waarmee ieder zich koste lijk amuseerde. Daarna traden de artiesten voor het voetlicht. Veel waardering genoot het voor treffelijke strijkje van „De Algeme ne" uit Leiden onder leiding van de heer D. Sloos, het optreden van Arie Westgeest met een praatje en een liedje, uitmuntend in geestige slag vaardigheid en de. grollen van de muzikale clown Upkiki uit Haarlem, die eveneens erg in de smaak vielen. Al dit amusement was het voor spel tot de finale van deze avond: de komst van Sint Nikolaas en zijn zwarte knecht. JAARVERGADERING LAND ARBEIDERSBOND Het was voor de voorzitter van de Kath. Landarbeidersbond, de heer P. Vink een aangename taak het grote aantal leden op de jaarverga dering in het Juvenaat het welkom te mogen toeroepen, in het bijzonder tot de nieuwe geest, adviseur, kap. v.d. Made. Het jaarverslag van de sekretaris gaf aan dat de afdeling thans 325 leden telt. Jammer was het, dat er geen belangstelling is voor de studiedagen, een faktor van groot belang vooral voor de jonge ren. De positie van de landarbeiders in het algemeen kon goed genoemd worden. Het jaarverslag van de pen ningmeester gaf aan een totaal cijfer van 13.723,18 met als batig saldo 234,77. Zowel de sekretaris als le en 2e penningmeester werd dank ge bracht voor hun veel omvattende werkzaamheden. Bij monde van de heer F. Koemans werd mededeling gedaan, dat het financieel beheer in perfekte orde was bevonden. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heren H. Caspers, W. v.d. Zalm en als plaatsvervanger C. de Ridder. Naar aanleiding van een voorstel van de afdeling Hillegom voor het vormen van gespreksgroepen, het welk door het hoofdbestuur ten zeer ste wordt toegejuicht, werd staande de vergadering een groep van 12 le den gevormd, die in januari, februari en maart een bijeenkomst zullen houden onder leiding van 'n groeps leider, de rapporten van deze be sprekingen zullen ter kennis worden gebracht van 't hoofdbestuur, waar door deze kan beoordelen wat er in de afdelingen leeft. Mededeling werd gedaan dat op 18 januari a.s. een studiedag gehou den wordt in Lisse, terwijl de jaar lijkse studiedagen van de Bond zijn vastgesteld op 16 en 17 februari a.s te Bakkum. Het bestuur beval deel name aan de2e studiedagen ten zeer ste aan. Bij enkele kandidaatstelling wer den de aftredende bestuursleden J. de Ridder, Ft. V. Dorp, A. Wijnahds en W. Wijnattds herkozen. Als op volger van de heer P. Vink irt de Bondsraad werd gekozen A. H. War- menhoven, terwijl W. Wijnands reeds zitting had genomen in de Bonds- bedrijfsraad. De geestelijk adviseur hield een geestig speechje, waaruit bleek dat het organisatieleven in Noordwijk zijn volle belangstelling had. Op 12 september 1962 zal het 50 jaar geleden zijn dat de afdeling werd opgericht. Dit was aanleiding voor het bestuur voor het indienen van een voorstel een feestcommissie te benoemen om ait gouden feest waardig te vieren. In deze commis sie werdeh benoemd de heren C. Al ders, L. Caspers, H. de Haas, C. de Ridder en P. de Ridder, die in over leg met het bestuur de voorbereidin gen hiervoor zullen treffen. RECEPTIE 5Ö-JARIG BESTAAN ORANJEVERENIGING. Temidden van de vele bloemstuk ken heeft gisteren het bestuur van de Oranjevereniging Noordwijk aan Zee ter gelegenheid van het 50-jarig be staan dier vereniging een druk be zochte receptie gehouden in hotel „Noordzee". Uit de grote belangstelling van de burgerij van Zee en van ver daar buiten is overduidelijk gebleken,, dat het werk van de O.V. op hoge prijs wordt gesteld. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemeester G. F. W. v. Berckèl, wethouder De Geus, notaris Pasma, oud-voorz., A. J. v. Kan, oud-be stuurslid, besturen van de Oranje verenigingen Noordwijk-Binnen, Kat wijk en Rijnsburg, de directeuren van de gemeentebedrijven en openbare werken, de heren van Melsen en Des- sing en vele afgevaardigden van corporaties uit de gemeente. De heer J. Minnee bracht de felicitaties over van de O.V. te Katwijk. Deze stelde de vraag of in deze jachtende tijd, een O.V. nog reden van bestaan heeft. Spr. wilde dit met een vol mondig „ja" beantwoorden, want het lichtende voorbeeld vah het Vorsten huis geeft reden te over om de liefde voor het Oranjehuis te stimu leren en het volste recht van be staan. Dr. Kruyt, voorz. van de O.V. „Binnen", wees er op dat een 50-ja- rig bestaan van een vereniging niet te onderschatten is. Veel is in deze periode veranderd, maar doel en streven van de Oranjevereniging is gelukkig hetzelfde gebleven. Eigen lijk moest er in Noordwijk maar één O.V. bestaan, maar nu er twee be staan, mocht hij vaststellen dat men toch prettig tegenover elkaar staat. Alleen als er bijzondere gebeurtenis sen rond ons Vorstenhuis voorkomen moet de gelegenheid bestaan geza menlijk hieraan meer luister te ge ven. Voorzitter J. Choufour deed de toezegging, dat als er biizondere fei ten in de toekomst zullen worden herdacht, overleg mogeliijk is om iets gezamenlijk uit te voeren. Bij een brand in een ziekenhuis in Hartford, in de Amerikaanse staat Connecticut, zijn vrijdag zestien per sonen om het leven gekomen. De slachtoffers vielen voornamelijk op de bovenste verdiepingen van het ge bouw. VOORHOUT VERKEERS OMLEIDING In verband met werkzaamheden aan de Jacoba van Beierenweg nabij de spoorwegovergang zal met ingang van maandag 11 december 1961 de Churchill-laan vanaf de Prof. Aal- berselaan tot aan dé Herenstraat voor het verkeer in de richting van de Herenstraat tijdelijk zijn afgesloten. Het verkeer wordt geleid vanaf de Churchill-laan via de Prof. Aalber selaan naar de Herenstraat. (Adverted tie) SAS9ENHEIM GLADHEID VEROORZAAKTE ONGEVALLEN Ih de laatste 24 Uur hebben door de gladheid van het wegdek op Rijksweg 4, het gedeelte tussen de Ringvaartbrug en de ?issenheimer- brug, een viertal verkeersongeval len plaats gehad, waarbij ih totaal zes personenauto's betrokken waren. Drie hiervan geraakten bij het rem men in een slip en belandden, na van het talud gereden te zijn, op 't 4 meter lager gelegen rijwielpad. De ahdere drie kwamen in botsing door een foutieve inhaalmanoeuvre. Bij al deze ongevallen kregen twee perso nen letsel. De materiële schade was groot. TWEEMAAL AANGEREDEN Door onvoorzichtig oversteken werd gistermorgen half negen de 8- jarige Peter de Voogd, eerst door een wielrijder en direct daarna door een bromfietser aangereden, 't Vent je kreeg by dit ongeval verwondin gen aan de heup, doch kon na me disch onderzoek toch naar de ouder lijke woning worden vervoerd. WASSENAAR Gezamenlijke Kerstwijding. De Ned. Christenvrouwenbond zal dit jaar het Kerstfeest vieren in samen werking met het Katholieke Vrou wengilde op maandag 11 deecmber des avonds om 8 uur in het Patio- naatsgebouw aan de Kerkstraat. Mu zikale medewerking wordt Verleend door .Stella Maris", terwijl een to neelgroep van de NCVfl, onder lei ding van mevr. D. Carrière het Kerst spel „Wij vrouwen van Bethlehem" zal opvoeren. Oranjekalender »Pro Juventute" De jaarlijkse oranjekalender van „Pro Juventute" is ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar 7 januari 1962 een bijzondere uitgave geworden. Deze vijftiende kalender is thans vrijwel geheel in kleurendruk ver vaardigd en steekt wat de afwerking en verzorging betreft boven vele an dere kalenders uit. Voor het januariblad van de ka lender heeft het Vorstenpaar in ver band met Hun huwelijksfeest een speciaal gemaakte kleurenfoto van het Koninklijk Gezin willen bestem men. De meeste fotd's zijn bovendien niet eerder gepubliceerd. Deze unieke Oranjekr.lender 1962 kan besteld worden bij alle Vereni gingen Pro Juventute en -waar niet verkrijgbaar - door storting van f 2.90 (voor toezending per post f 0.30 extra) op postgiro 51.74.00 van de Kalenderactie Pro Juventute, postbus 7101, Amsterdam Zuid 2. Volgens de Amerikaanse geleerde dr. Carl Kober, die in dienst is van de Martin fabrieken in de V.S., ont wikkelen Amerikaanse wetenschaps mensen Op het ogenblik een nieuw geheim wapen. Hij verklaarde vrij dag tegenover verslaggevers in Den ver, dat het nieuwe wapen een do dende 9traal kan richten op doelen, die zich óp 320 km. afstand bevinden en deze volkomen kan verbranden. Het werkt gedeeltelijk met kern energie en straalt een enorme hitte in de richting van het doel uit. Dr. Kobef zei, dat gewerkt wordt aan proefmodellen, die een hitte van meer dan 100.000 graden zouden kun nen produceren. Het is mogelijk met het wapen temperaturen van een miljoen graden te bereiken, zo ver klaarde hij. Volgens dr. Kober zal dé vinding slechts in dé ruimte küfinen worden gebruikt, omdat de gewel dige hitte en de hoge kosten het wa pen ongeschikt maken voor toepas sing in een oorlog op de begane grond. Het apparaat is zo groot als eer flink zoeklicht van het leger en zal ongeveer in 1963 gereed zijn voor proefnemingen. De V.S. en de Sowjet-Unie hebben vrijdagavond overeenstemming be reikt over de samenstelling van het toekomstige orgaan, dat belast zal zijn met onderhandelingen over ont wapening, aldus wordt uit Ameri kaanse officiële bron bij de V.N. ver nomen. Het orgaan zou zijn samengesteld uit vijf westelijke en vijf communis tische landen plus acht landen, die naair geografische ligging gekozen moeten worden. Indien het akkoord door de andere betrokken delegaties bij de V.N. wordt goedgekeurd, zal het de volgende week worden voor gelegd aan de politieke commissie van de Algemene Vergadering in de vorm van een gemeenschappelijke resolutie. De Sowjet-Unie had eerst de toe passing van de Troika-formule ge- eist. De V.S. hadden twintig landen voorgesteld, namelijk vijf westelijke en vijf communistische benevens tien gekozen naar geografische ligging. Voorts zou de Sowjet-Unie hebben afgezien van het Troikabeginsel voor de V.N.-commissie, die zich bezig houden met het vreedzaam gebruik van de ruimte. Dertig opvarenden worden ver mist van het 17.000 ton metende Pa namese vrachtschip „Combined", na dat dit vrijdag in een tropische storm op ongeveer veertienhonderd kilo meter ten noordoosten van Singa pore in de Stille Zuidzee was gezon ken. Tot dusver zijn vijf bemannings léden gered. Gaan gokautomaten plaats maken voor mini-bowling? Voorzitter G. Moussault vaö het Bedrijfsschap Horeca heeft dezer da gen gezegd, dat het horecabedrijf een belangrijke rol kan gaan spelen, niet alleen In de passieve, maar ook in de actieve vrijetijdsbesteding van de mensen. De heer Moussault boem- de o.a. het aantrekken van buiten sporten eri het gelegenheid geven tot het beoefenen van binnenspelen en -sporten zoals tafeltennis, scher men, maar vooral het in zwang ko mende mini-bowling. Met betrekking tot het vraagstuk „Vrije tijdsbesteding en Horeca" zal men veel recreatieve sporten, waar- minibowling kunnen zien op de Horecava 1962", die van tot 11 jaiiuari in de RAI te Amsterdam zal worden gehouden. Gaan gokautomaten verdwijnen? Volgens hen, die het weten kun tien, zullen in de naaste toekomst 'n sommige horecabedrijven de thans nog voor velen aantrekkelijke gok automaten verdwijnen om plaats te maken voor mini-bowling. De beno digde ruimte voor dit bowling-in- het-klein behoeft niet meer te be dragen van 10 bij 3 meter. Mini-bowling werkt precie- als zijn gróte broer; de negen kegels wor den automatisch opgezet, ae ballen komen automatisch terug en de sco re wordt al even automatisch bijge houden. Achter het apparaat is een elektronisch breintje ingebouwd, dat al dit werk regelt. De prijs voor Ne derland van de mini-bowling (die in Chicago wordt gebouwd en door een Zwitserse firma wordt geïmporteerd) is nog niet bekend maar in Frankrijk kost hij 1500 nieuwe franken, Die kosten zijn, zegt de importrice, geen bezwaar - de ervaring zou hebben uitgewezen dat de installatie van de mini-bowling een stijging van de om- zet van het bedrijf en grotere popu lariteit bij het publiek met zich brengt. Rex. - „De overloper" is een ver haal uit de Indianen-tijd, toen de2e oorspronkelijke bewoners van het Amerikaanse continent nog de macht hadden om het de blanke soldaten geducht lastig te maken. Hier heb ben ze weer eens een overval ge pleegd op een post, waar zich ook een kapitein in gevangenschap be vindt, die ervan verdacht wordt naar de Indianen te zijn „overgelopen". Dat blijkt evenwel minder juist; in tegendeel, hij onderhoudt veel goe de betrekkingen met de Indianen, maar niet om zijn eigen mannen te verraden. Hij blijkt tenslotte de red ding te betekenen van de aangeval len post. Een goed verhaal dus uit de „minder goede" oude tijd. Voor 14 jaar. Studio heeft „De nacht" nog weer eens voor een week geprolongeerd. Dit verhaal is voor volwassenen ge reserveerd. Luxor. - Rock'n roll-fans, die naar Luxor trekken om zich eens heerlijk te laten gaan, komen bedrogen uit, want Elvis Presley, die de hoofdrol speelt in „Wilde Haren", zingt slechts tedere melodieën, waarvoor zijn stem - tegen lekenverwachting in - goed geschikt is gebleken. Voor het ove rige wordt een tamelijk serieus ver haal in deze rolprent verteld over een moeilijke jongen (Elvis), die toch een bijzonder goed hart blijkt te bezitten. Een vrouwelijke psychia ter, door het gerechtshof aangesteld om de nozem-in-spe op het goede pad te helpen, ziet de mogelijkheden die er in de jongen schuilen; hij heeft schrijverstalent, ook al heeft hij slechts een minimale schooloplei ding ontvangen. Merkwaardig ge noeg worden psychiater en jongen verliefd op elkaar en aldus ontstaat een moeilijke verhouding die in het provincieplaatsje de tongen in bewe ging brengt. Geheel geloofwaardig is de geschiedenis niet, maar onver wachte wendingen blijven de aan dacht boeien. De KFC keurde op achttien jaar. Casino De doctorstitel Van de hoofdschurk staat er borg voor, dat de moorden en de intrige zo intellec tueel in elkaar zitten, dat er voor de toeschouwer lange tijd geen touw aan vast te knopen is. „De 1000 ogen van dr. Mabuse", een thriller van Fritz Lang, die tot het einde verrassend en soms adem benemend spannend blijft, is niet voor de eerste avond in Leiden. Het bezoek op de eerste avond in Casino heeft er desondanks niet onder gele den. Hoewel deze film naar onze me ning niet de beste afspiegeling is van de grote begaafdheden van Frltz Lang op het terrein van de regisseur - men stuit in deze rolprent op een serie ietwat storende onwaarschijn lijkheden - toch ziet men overal de hand van de grote meester. Het goede spel van enkele prominente Duitse sterren komt bovendien het geheel zeer ten goede. De KFC keurde deze film voor personen boven 18 jaar. Lido „Helden Commando" is een redelijke film over het oorlogsgebeu ren in een Duits dorpje aan het eind van het „Duizendjarige" Rijk. Een Amerikaans legeronderdeel, door de staf naar voren geschoven, ziet een overmacht aan Duitse troepen tegen over zich. De legerleiding, die afgaat op haar eigen inlichtingen, neemt de waarnemingen van de bevelvoerend officier van het „Helden Commando" niet serieus. Bovendien wordt het groepje dapperen van binnen uit be laagd door een spionne, die zich zeer geraffineerd bij de Amerikanen heeft ingedrongen. De Amerikanen waren in de Tweede Wereldoorlog de eind overwinnaars, dus moeten zij ook in deze film de (ongelijke) strijd in him voordeel beslissen. Door het goede spel van o.a. Ho ward Keel is deze oorlogsfilm wel boven het middelmatige uitgestegen en gelukkig geen opeenvolging van veldslagen geworden. Voor de mens is in dit verhaal voldoende ruimte over gelaten. Het minst geslaagd is nog de fi guur van de Duitse spionne. Regis seur Haskin had voor de uitbeelding van deze vrouw de beschikking over Tina Louise. Deze ster schoot door haar optreden in de film „Een akker voor God" enige jaren geleden snel omhoog. Nu toont zy echter een ont stellend gebrek aan talent, terwijl haar rol toch zo simpel mogelijk is gehouden. By lange na geen afspie geling van Mata Hari. De KFC keurde 14 jaar. Trianon Met de rolprent „Ont voering uit Hongarije" komt 'n klas sieke spionagefilm op het witte doek met alle feilen en goede hoedanig heden, die aan dergelijke films pl<* gen te kleven. De feilen zijn dan de al te doorzichtige toevalligheden, waarmede de verschillend öcènes aan elkaar worden gelijmd, het te dikke zwart-wit, waarmee de verschillende karakters worden weergegeven en natuurlijk de onvermijdelijke, hier nogal wat veel voorkomende schiet en vechtpartijen. De goede hoedanigheden bestaan allereerst uit de strak volgehouden spanning, die deze film vanaf het be gin tot het einde oproept en vast houdt. Bovendien treft deze rolprent door een geraffineerde cameravoe ring, waarbij lichten in de nacht op voortreffelijke wyze werden uitge buit en - last but not least - door het goede spel van de vry onbekende ac teurs en actrices. Het verhaal speelt zich af in Wenen en Boedapest in kringen van vluchte lingen en ondergronds verzet tegen 't communisme. Misschien was uit dit onderwerp meer te halen geweest, maar daar hier geen problemen wor den gesteld en het uitsluitend gaat om een spannend verhaal, kunnen we daar vrede mee hebben. De film is geschikt voor 14-jarigen en wie van spannende avonturen houdt komt volledig aan zyn of haar trekken. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Postel, tel. 23089, Witte Singel 69; Roodenburg Ver- maat, tel. 26655, Boshuizerlaan 8 Meel, tel. 22522, Burggravenlaan 117, Van Gent, tel. 22538. Plantage 14; en Wydicks, telefoon 30177, Witte Sin gel 17. Tandars: R. Schreuder, tel. 32828; apotheek Centraal, Bree- straat 74, tel. 20552. Alkemade en Leimuiden de sen Muskens, Roelofarendsveen, tel 01713-329. en Brinkhorst, Leimuiden tel. 01721-269. Alphen a. d. Rfon dkt. M. E. v.d Steen, tel. 2738; Wit-Gele Kruis, zr. Theodula, tel. 2409; apotheek Allart. Raadhuisstraat 206. tel. 3185. Bodegraven dkt. R. Ragay, tel. 2030; zr. D. Langeveld, Zwammer- dam, tel. 2566. Boskoop dkt. Pompe, tel. Hazerswoude zie Leiderdorp; voor Dorp: dkt. J. de Goeje, telefoon 01790-3636, Benthuizen; wijkverple ging, zr. A. M. v. Oostende, tel. 01790 3682 of 3781. Hillegom dkt. J. J. Versluys. tel 5121; Wit-Gele Kruis, zr. Bakker, tel. 6316. Katwijk a. d. Rijn dkt. J. Berg man, tel. 2921; apotheek Kon. Julia- nalaan 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee dkt. K. J. E. Slagmolen, tel 2336; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp dkt. P. van 't Woud, tel. 01710-30070; zr. Hoogvliet, tel 01710-24909. neemt waar. Leldschendam dkt. Perquin, tel. 3510; Wit-Gele Kruis, tel. 4161; am bulance, tel. 4200; apotheek Koster, Oosteinde 79, Voorburg, tel. 778204. Lisse dkt. A. J. Duymaer van Twist, tel. 3453. Nieuwkoop dkt. G. J. Bremer, tel. 01725-103. Nieuwveen dkt. A. v. Dongen, tel. 01723-101. Noordwijk dkt. Goudriaan. tel 2333; Wit-Gele Kruis, zr. Faase. tel. 2338 of 2102; Duinrand-apotheek van 12-1 en van 5-6 uur. Noordwijkerhout en De Zilk - dkt B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest dkt. D. Held, tel. 24849; Wit-Gele Kruis, zr. Warmen- hoven, tel. 24188, b.g.g. 21726. Rijnsburg zie Katwijk a. d Rijn Sassenheim dkt. H. Kwint, tel 02532-7253; voor zr., zie Warmond. Valkenburg zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout dkt. A. W. Bots, tel 02532-7393; voor zr.. zie Warmond. Voorschoten dkt. J. E. James, tel. 2520. Warmond zie Voorhout; zr Mui lerman, tel. 01711-879, b g.g. 206 neemt waar voor de zrs. Meyssen ?n Konijn. Wassenaar de artsen J. A. J Paulides, tel. 4561, en J. C. de Neef, tel. 8303; apotheek Siderius, Lang straat 86, tel. 2141. Woubrugge zie N'euwveen. Zoetermeer dkt. A. A. Suidman tel. 3993. Zwammerdam zie Nieuwkoop. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig var. zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) OPNIEUW ZACHTER Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of mot regen. Aanvankelijk zwakke tot matige, later tot krachtige of hafd aanwakkerende wind tus sen zuid en zuidwest. Verdere stijging van temperatuur. De weérrapporten van hedenmor- gert 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. STOCKHOLM onbew. 0—8 OSLO mist 7—11 KOPENHAGEN zw. bew. 4 2 ABERDEEN motregen 4 2 LONDEN mist 5 4 AMSTERDAM regen 2 1 BRUSSEL motregen 2 0 LUXEMBURG regen 1 4 PARIJS regeii 2 2 BORDEAUX regen 15 11 GRENOBLE regen 4 2 NICE rw. bew. 12 4 BERLIJN zw. bew. 3 2 FRANKFORT geh. bew. 0 4 MüNCHEN geh. bew. 1 8 ZURICH zw. bew. 1 3 GENèVE regen 2 1 LOCARNO onbew. 6 5 WENEN licht bew. 2 6 INNSBRUCK geh. bew. 2—11 BELGRADO geh. bew. 2 0 ATHENE halt bew.1 ROME onbew. 10—1 AJACCIO onbew. 2 0 MADRID geh. bew. 13 9 MALLORCA onbew. 18 4 LISSABON zw. bew. 18 13 PAO ZE Morgen: 2e zondag van de Advent, „Populus SionVolk van Sion, sie, de Heer gaat komen" (uit de pro feet Isaias 30, 30). IS HIJ HET? Jan de Doper zat al in de gevan genis, toen hij aan Christus liet vra gen: „Zijt Gij het die komen moet, of hebben wij een ander te verwach ten?" Die vraag van de Doper, waar in onzekerheid tot uiting komt, is echt modern! Want wie-weet-hoeveel mensen stellen dezelfde vraag: „Zyt Gij het?" Dat is voor de wereld van van daag evenmin helder en klaar als het voor St. Jan was. De komst van de Verlosser is heel anders verlopen dan het Joodse volk zich dat had ge dacht en zij verloopt ook anders dan wij soms verwachten. Het antwoord op deze beslissende vraag wordt niet gegeven op KeTst- mis maar in de Goede Week, als alles verloren lijkt en alles gered blijkt. De goddelijkheid van Christus straalt dan pas op volle kracht als Hij ver nietigd wordt en, herleefd in een nieuw leven, Zijn Kerk sticht. Die gang van zaken is zó ongewoon, zó klaarblijkelijk zonder enige mense lijke medewerking of steun, zo tegen iedere verwachting of normale erva ring in, dat wij beTeid zijn te erken nen, dat wij Hem niet meer behoeven te verwachten, maar dat Hij gekomen is. Hij is zichtbaar en onzichtbaar in Zijn Kerk gebleven en zal zich eerst dan openbaren in de glorie, die het Joodse volk en wii Hem toedenken, als de tijd voleind is. Tot zolang blijft het Advent. PUZZEL Oplossing no. 505 Hor.: 1. let, 3. ant, 5. R.K., 6. eng, 7. of, 9. kr, 10. al, 12. dra, 14. een, 15. reute. 16. koe, 17. sap, 19. la, 21. Lt, 22. Po, 24. Ali, 25. A.P., 26. sim, 27. sol. Vert.: 1. ik, 2. ter, 3. aga, 4. To, 5. rad, 8. Fin, 9. Karei, 11. leest, 13. dus, 16. kap, 18. pap, brij, 20. aam, 21. lis, 23. os, 25. al. PUIST Gk7Z\\\ ypjlu u „Ik geloof, dat ik me toch maar bij mijn oude ondeugd houd: bon bons.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3