Burgerlijke Stand AFGELASTE WEDSTRIJDEN In de Gouwe Vrijetijds-besteding en begroting 1962 onderwerpen op najaarsvergadering K.A.B.-Leiden B. en W. van Sassenheim antwoordden op algemene beschouwingen ZATERDAG 9 DECEMBER 1961 DE 1EIDSE COURANT PAGINA 2 OPROEP VAN HET OECUMENISCH KERSTZANGCOMlTé TE LEIDEN Van het Oecumenisch Kerstzang comité te Leiden ontvingen wij de volgende Adventsoproep: In het oude Palestina waren regen en dauw belangrijke factoren voor de vruchtbaarheid der aarde en de voorspoedige groei van het gewas, graan, druiven en olijven. Het is daarom heel goed te begrij pen, dat de profeet Isaias het beeld van regen en dauw gebruikt, wan neer hij het Godsvolk wil aansporen tot een smeekgebed om de beloofde Heiland. Zoals men in tijden van droogte tot God bad om malse regen vruchtbare dauw, zo moest men naar het voor beeld van Isaias voortdurend tot God Geboren: Jacob Johannes z. van C van der Meet en C. van Haastrecht. Ewout z. v. P. Keijzer en T. v. d. Plas. Brigit Mary d. v. G. Wester hout en J. M. Monaghan. Edwin Denis z. v. J. C Faas en S. M Jan sen. Wendela Johanna Maria i. van J. A. C. v. d. Horst en P. J. M. de Wit. Maria Johanna Christina d v. T. A. Lamboo en C. A. A. Vinke- stijn. Njcolaas Simon z. v. B v c. Linden en A. Spaargaren. Jan Wil lem z. v. J. A de Klerk en J v d. Aa. Dick z. v. C. A. v. d. Ni it en H v d. 3roek. Carel Leender z. C. de Vink en P. van Duijn Mieke Tan- ja d v. J. P. van Donk er. M. T Bijr ïoui - er. vra: ^oise A'. xr.ndra ri v A. Verhoef en A. Smi'.. Maria Antoinette d. v R. J. J. C. v. d. Voort en C. M. L v. d. Po;t Gerar- dui z. H. W. Otto en J. M. Blik- man. Louis Philippe z. van L. J I. C. de Biévre en A. J. Gi'zen Ondertrouwd: A. van Pelt en B. Miedema; H. Boon en G. A. Zelden- rust; J. van Bakkum en C. Mummel; G. Severs en S. Wagemaker; C .Schel- lekens en W. J. M. Hagemeijer; W. J. Kuijken en H. J. van Haaster; J. C. Bos en J. Bos; F. F. de Nijs en F. A. D. M. Huiler; J. Vermeulen en M. J. de Groot; A. P. J. Mank en W. La- dan; W. Aarts en J. Kloosterman; J. Noppen en J. W. Moenen; L. J. M. van Kins en W. C. Zonneveld; C. T. de Vroomen en W. C. G. Pont; J. Teming en L. P. M. Verhoef; E. H. Katzemich en K. Arnoldus; H. W. Straathof en K. M. van Leeuwen; B. Riethoven en H. van der Hoogt; W. H. van der Voorst en C. H. van der Tuuk; L. Boekkooi en C. J. B. Wen- ting; J. H. Mulder en H. P. Vry; L. P. v. d. Toorn en E. M. Verweij. Gehuwd: J. Mulder en J. Nagte- gaal. Overleden: O Knöpfle 82 jaar wed. v. C. J. A. van Iterson. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 9 DECEMBER P.V. De Bonte Duif. Tentoon- ste.ling. Café De Kleine - Burcht. ZONDAG 10 DECEMBER P.V. De Bonte Duif Tentoon stelling. Café De Kleine Burcht. MAANDAG 11 DECEMBER Schouwburg De Haagse Comedie. De Kardinaal van Soanje, 8 uur nam Afscheid dames Bremmer. 3-6 uur nam. Beestenmarkt 6. Vlag in top. Flat Van Eesteren Sta tionsplein. 15.15 uur. Amateurfotografen. 8 uur nam. Doelen. KAB-Hartebrug. Kaartavond 8 uur nam. Foyer, Clubhuis. DINSDAG 12 DECEMBER KVP-Statenkring Leiden. Verga dering. 8 uur nam. Turk. St. Vinoentius-Vereniging. Bijzon- deze Raad. Viering Maria Onbevlekt Ontvangen. 8 uur nam. H. Mis Lode- wijk. 8 uur nam. Algemene vergade ring. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum van Oudheden Tentoonstelling „Nederlandse opgra- viiigen in Egypte" (tot 25 februari). OPENINGSTIJDEN R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Steenschuur: Maandag 14-17 uur, jeugd: 16-17 uur; dinsdag 10-12.30 uur, 14-17 uur, 18.30-20.00 uur, jeugd: 16-17 uur; woensdag 10-12.30 uur, 14-17 uur. jeugd 14-17 uur; donder dag 10.12.30 uur, 18.30-20.00 uur, jeugd: 18.30-19.30 uur; vrijdag 10- 12.30 uur, 14-17 uur, 19-20.30 uur; za terdag 10-12.30 uur, 14-17 uur, jeugd: 14-16.30 uur. Filiaal Boshuizerlaan: Dinsdag 15.30-18 uur, tevens jeugd; donderdag 15-17, 19-20 uur, jeugd 15-17 uur; za terdag 14.30-16.30 uur, tevens jeugd Filiaal Alexanderstraat: Woensdag 14-17.30 uur; vrijdag 18.30-20.30 uur; zaterdag 10-12.30 uur. Op al deze uren ook voor de jeugd. BIOSCOPEN De films in de week van 8-15 dec. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Tiranon: „Ontvoering uit Boedapest" 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.15, 4.30, 00, 9.15 u. „De 1000 ogen van dr. Ma- buse" 18 jaar. Dgl. 2.30. 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45. 7.00, 9.15 u. „Heldencommando", 14 j. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. „Wilde haren". 18 jaar. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. „De nacht", volwassenen. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 u. „De overloper". 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2-30, 4.45, 7.15, 9.15 u. smeken om de komst van de Bevrij der, de Gerechte, Emmanuel dat is: God met ons. Hij ging zijn volk vóór in dit ge bed: „dauwt hemelen van boven en wolken regent de Gerechte". De Hei land is gekomen. Zijn komst is vruchtbaar geworden voor de mens heid. ïeder jaar vieren wij op het Kerst- feest de geboorte van de Heiland, Zijn komst in onze menselijke situ atie. Het is goed om ons op dit feest voor te bereiden, want hoe beter een feest voorbereid, des te schoner en luisterrijker zal het feest zijn. De weken van de Advent mogen wij beleven in blij uitzien naar de komst van de Heer en Zijn Rijk. En in bid den, zoals het Godsvolk bad. Zijn Rijk is een Rijk van vrede en gerech tigheid zoals het oude Israël het ver wachtte. /"\ns godsdienstig leven ondervindt in deze tijd van enerzijds wel vaart, anderzijds oorlogsgerucht, de dreiging van dorheid en droogte, on verschilligheid en angst; maar wan neer wij voortdurend bidden: dauwt hemelen van boven en wolken re gent de Rechtvaardige, dan mogen wij verwachten dat God ons door Zijn genade klaar zal maken voor een vruchtbare komst van Christus die ons zal brengen tot offervaardig heid en persoonlijk getuigen van God's goedheid en grootheid in eigen woord en daad. Kerstfeest is het feest van Gods vrede Advent roept ons op naar die vrede te verlangen In de weg van voortdurend ge bed gaat God dit verlangen vervullen. „Arbeiden ter wille van de vrije tijd" Op de gisteravond in restaurant „Zomerzorg" gehouden najaarsver gadering hebben de leden van de KAB, afdeling Leiden, zich met en thousiasme geworpen op de behande ling van de begroting 1962. De voor zitter, de heer K. F. de Bree, gaf bo vendien bij de aanvang der bijeen komst zijn visie op het besteden van de vrije tijd. De heer De Bree zag die vrijetijds activiteit als actieve ot passieve be levingen, die vrij zijn van elke func tionele relatie tot het maatschappe lijk leven. Deze activiteiten zijn van grote waarde, omdat zij op zichzelf voor elk mens een groot goed zijn. Spr. stelde, dat in het algemeen de activiteiten van de vrijetijdsbeste ding niet op een ander doel zijn ge richt dan de activiteiten, dié voort komen uit de functie, welke men vervult De heer De Bree noemde het een trek van de hedendaagse mentaliteit, dat men de vrije tyd bijna niet meer los kan zien vam arbeid. Uit deze materialistische mentaliteit is de „vrijetijds-industrie" geboren, het geen duidelijk een verkeerd gebruik van de vrije tijd inhoudt. „In plaats var de mentaliteit, die dwingt naar het vanzelfsprekende beginsel: „wij nemen vrije tijd om te arbeiden", moet een mentaliteit komen, welke ons zegt: „wy arbeiden ter wille van de vrije tijd". Dat wil zeggen, dat wij als vanzelfsprekend zullen gaan aan vaarden, dat welvaart en vrijheid slechts zin hebben, voorzover deze ons vrijer en bekwamer maken om hogere menselijke waarden in ons leven te verwezenlijken", aldus de heer De Bree. Veel meer dan de vraag: hoe zul len wij onze vrije tijd besteden, gaat het ons om: hoe zullen wij bij onze mensen, als kader van onze sociale organisaties, een nieuw begrip aan- Arbeidsreserve steeg in Leiden e.o. De geregistreerde arbeidsreserve in het district Leiden steeg gedurende de maand november met 52 tot 222 mannen. Deze toename is voorname lijk een gevolg van seizoen invloeden. Het aantal seizoenwerklozen nam dientengevolge toe met rond 40 man nen. Ook de toename van het aantal bouwvakarbeiders houdt met het ver gevorderd seizoen verband, waardoor o.m. de werkgelegenheid voor schil ders ongunstig wordt beïnvloedt. Opmerkelijk is dat de vraag naar timmerlieden en ook metselaars toe neemt. Er is dan ook veel werk in opbouw, waardoor in de bouwnijver heid lichte spanningen merkbaar zijn. De vraag naar arbeidskrachten blijft groot. Op het einde van de maand november 1961 waren 645 aanvragen genoteerd. Vooral in de bouwnijver heid (90), metaalnijverheid (233), textielnijverheid (129) is de vraag groot. Ook in andere, voornamelijk niet- of minder seizoengevoelige, be drijfstakken is de werkgelegenheid zeer gunstig. Vrouwen Het aanbod van vrouwen is op nieuw afgenomen n.l. van 78 per einde oktober 1961 tot 51 per einde november 1961. De werkgelegenheid voor vrouwen is uitermate gunstig in vrijwel alle takken van het bedrijfs leven. De geregistreerde vraag is dan ook groot. Er zijn 257 aanvragen ge noteerd. GEM. AANKONDIGING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Maresingel, voorzover gele gen tussen de Koningstraat en de Haarlemmerstraat, alsmede de Burg- steeg, met ingang van 11 december a.s. voor de duur der werkzaamheden aldaar zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, in beide richtingen. Inauguratierede van prof. Ter Braak Profdr. J. W. G. ter Braak, hoog leraar in de Neurologie, m het bij zonder ten behoeve van de Stichting ..Klinisch Hoger Onderwijs" te Rot terdam, heeft gistermiddag te 5 uur zijn ambt aanvaard door een uitspre ken van de inauguratierede in het Groot-Auditorium der Leidse univer siteit. Het onderwerp van de rede van prof. Ter Braak was: „Het object van de Neurologie". De klinische neurologie, aldus prof Ter Braak, is nog slechts zeer ten dele ontgroeid aan de descriptieve fase, waarin ziekteverschijnselen niet anders zijn dan „tekens" gebruikt voor een classificatie van ziektebeel den. Minder dan men zou eerwachten en dan de neuroloog zou wensen komt hij in contact met de eigenlijke Functie van het zenuwstelsel; hij zou ernaar willen streven ziektever schijnselen niet slechts te zien als „tekens", maar als „exressen van normale functie"; hij wil niet alleen zijn verzamelaar van neurologische rariteiten, maar ook neumbioloog. Bij een aantal neurologische aan doeningen, waarvan als voorbeelden worden genoemd de epilepsie en de kweken voor de vrije tijd. Het komt er vooral op aan, het hoofdaccent te verleggen, van stoffelijke waarde ring naar waardering en levensin zichten, welke leiden naar persoon lijke zelfverwezenlijking tot heil van onszelf en onze gemeenschap, aldus de voorzitter. De begroting 1962 werd na veel op en aanmerkingen, o.a. over de ont vangsten aan contributie, door de vergadering goedgekeurd. Voor zijn financieel beheer oogstte de penning meester, de heer J. van Hees, de lof var. de voorzitter. Een lans werd ge broken voor de nieuwe post op de begroting, n.1. subsidie voor het be- jaardenwerk. De discussies werden vruchtbaar gevoed o.a. door uiteen zettingen van de diocesaan bestuur der, de heer L. van Jaarsveld. De rondvraag bracht ook levendig heid genoeg en bij vragen over een ledenwerfactie in Leiden maakte de voorzitter duidelijk, dat deze actie in hoge mate afhankelijk is van de medewerking van alle vakbonden met propagandisten De moderator, kapelaan G. W. Lem mers, zorgde voor de „geestelijke prik". Hij vroeg de leden niet alleen kritisch tegenover de activiteiten te staan, maar ook zelf aan te pakken. Bijzondere nadruk legde hij op de gespreksgroepen, die van groot nut zijn bij het zoeken in deze tijd naar nieuwe vormen en nieuwe wegen. De adviseur wijdde voorts aandacht aar. de Leidse milieu-missie. Veel sombere woorden zijn in deze kolommen geschreven over de over wegen. Met de nieuwe overweg aan de Herenstraat en de Telderskade kunnen we beter overwég. Het is passend nu een juichkreet te laten horen over de prachtige afwerking van beide overwegen. Gemeente en N.S. verdienen een enorme pluim. Ch. B. heeft een interview gehad met de directeur van de Lakenhal, drs. J. van Wessem, en schrijft hier over in het Leid Universiteitsblad. Een enkel citaat: Toen ik hier kwam bestond het hele boekenbezit uit een complete serie Leidse Jaarboekjes en alle jaar gangen van Oud-Holland. Dat wordt nu wel beter, maar wat koop je voor tweeduizend gulden per jaar?" Bent u tevreden over de belang stelling voor de Lakenhal? „Ja, weet je wat het is, ik heb de indruk dat met name onder de stu denten en ook bij staf en professo ren een houding bestaat van: nou, de écht goede tentoonstellingen ko men wel in Den Haag of Amsterdam en men gaat dan ook wellicht vaker naar de grote steden om exposities te zien dan naar de Lakenhal. De ligging van de Lakenhal is óók niet ideaal te loemen. „Beslist niet: gewoon de verkeer de kant van het water. De bezoeker moet een omweg maken, het museum ligt niet op zijn weg naar het sta tion. De studenten die nu even bij Kooyker en Ginsberg binnenlopen zouden op dezelfde manier de Laken- myasthenie is dit ook reeds in zekere mate mogelijk. Bij vele ziekten zijn de uitingen waarmee de neuroloog wordt geconfronteerd niet in recht streeks verband te brengen met een door de zietite gewijzigde functie, ook wanneer het mogelijk is om de loca- lisatie en de aard van het ziektepro ces vast te stellen. Het belang van de patiënt noopt de neuroloog tot 't toepassen van onder zoekmethoden, die weinig verband houden met de eigenlijke "unctie van het zenuwstelsel en tot het betreden van grensgebieden met andere kli nische wetenschappen, bijvoorbeeld de interne geneeskunde. Het object van de neuroloog is de patiënt met een ziek zenuwstelsel, maar 't zenuwstelsel kan -lechts één van zijn objecten zijn. Zijn hoop voor de toekomst blijft echter gevestigd op een ontwikkeling van de funda mentele wetenschappen, die hem in steeds nauwere aanraking brengt met de functie van het zenuwstelsel. St. Nicolaas bracht bezoek aan KAV par. Herensingel Donderdagavond brachten St. Ni colaas en Piet nog een bezoek aan de KAV, parochie Herensingel, in de zaal aan de Maria Gijzensteeg. De waarn. voorzitster, mevrouw C. Dries- senVan Dijk, heette alle dames welkom en begroette in het bijzonder pastoor J. A. van Kleef, die nog een uurtje voor deze viering had kun nen vrijmaken. Er waren nog enkele mededelingen, maar deze moesten wachten, omdat de dames te zeer in spanning verkeerden. Mevr. Driessen hoopte, dat niemand de roe zou krij gen of, wat nog erger zou zijn, zou verdwijnen in de zak. Tijdens het zingen van St. Nicolaas- liedjes kwamen de Sint en z:ijn zwarte knecht binnen. De goedheiligman zei verheugd te zijn, dat hij ook dit jaar weer een bezoek aan de KAV kon brengen. Hier en daar vielen vermaningen, maar iedereen kreeg een presentje. Er waren heel wat leuke surprises en gedichten gemaakt Stromen chocolademelk werden ge schonken en er werd veel speculaas verorberd. Na het vertrek van het hoge be zoek (mevr. KleinCollé en Hennie Brakel) kwamen de jongedames Vo gelezang en De Jeu met hun gitaren de gezellige sfeer nog verhogen. De polonaise werd niet overgeslagen en ook de danslustigen kwamen aan bod. Bij de mededelingen werd naar vo ren gebracht, dat de collecte van zondag j.l. niet was tegengevallen. Mevr. Driessen spoorde de dames aan, de brei-show op 17 januari a.s. te bezoeken; minstens 150 dames 'moeten zich opgeven, anders kan de show niet doorgaan. De gezellige avond werd op een gevorderd uur door de voorzitster gesloten. OEGSTGEEST L.T.B. VERGADERING De bijeenkomst van de LTB afde ling Oegstgeest heeft gisterenavond tot een vruchtbare gedachtenwisse- ling geleid tussen het bestuur en de aanwezigen leden. De voorzitter ontvouwde de plan nen ten aanzien van de Oogstdank- dag welke gehouden wordt op 11 januari 1962 te Warmond. Te negen uur wordt aldaar de H. Mis gelezen gedurende welke plech tigheid een collecte zal worden ge houden. De opbrengst is bestemd voor „Verbum Dei". Hierna volgt een ontbijt in „De Zon" waar tevens een causerie zal worden gehouden over: „het agrarische gezin". De dag wordt besloten met een avondbijeen komst te Oegstgeest, verzorgd door de jongeren. Uit de beschrijvingsbrief van de hal in moeten kunnen wippen. Er zouden heel wat meer mensen ko men wanneer het museum op de plek van de Waag stond." Sprekend over reclame: „Je staat af en toe verbaasd: In 't najaar van 1957, de collectie van ir. Van Gogh, daar kwamen 4000 men sen naar toe, terwijl dezelfde schil derijen in het Stedelijk in Amster dam heel wat beter te zien zijn. En 7000 mensen naar de bloementen toonstelling van de zomer. Wat ze van de Lucaszaal gemaakt hadden, dat was vreselijk, maar misschien komen die mensen ook nog eens te rug om de schilderijen zelf te be kijken", De Rijksuniversiteit te Leiden heeft een subsidie ontvangen van de National Science Foundation, Wash ington, D.C., bestemd voor het be- werkeri van het tweede deel van de „Pacific Plant Areas", een werk dat nauwkeurige kaarten zal bevatten van planten der eilanden in de Pa cific. Dit wordt bewerkt op het Rijks herbarium te Leiden door de heer M. M. J. van Balgooy onder leiding van prof. dr. C. G. G. J. v. Steenis. A.s. woensdagmiddag van 2.30- 4.30 uur is er in de Vroolijcke Ark*:, Pieterskerkkuorsteeg 15, gelegenheid om werk te komen halen of bren gen ten behoeve van de Vereniging Sancta Veronica. In verband met de Kerstuitdeling verwacht het bestuur 'n grote op komst. Bondsjaarvergadering, welke maan dag in Haarlem wordt gehouden, belichtte de voorzittei enkele interes sante punten. O.a. een plan tot con tributieverhoging welke is berekend naar de gemiddelde bedrijfsgrootte met als uitgangspunt de akkerbouw. Het hoofdbestuur acht het té in grijpend de contributieverhoging reeds nu geheel door te voeren doch zij acht wel wenselijk hiermede een bescheiden aanvang te maken. Van de leden, het totale aantal bedraagt thans 13.134, wordt opnieuw een bij drage gevraagd om de bouw van een nieuw bondsgebouw te kunnen rea liseren. De werkwijze van de „grondzaak en vestigingsdienst" welke o.a. voor de schadeberekening zorgt bij een dreigende onteigening werd onder de loupe genomen. Deze dienst heeft ge durende 1960 voor 6Va miljoen gul den aan schadeloosstellingen be werkstelligd. Het landbouwbeleid vormt nog steeds een pun'. van dis cussie. aangezien men van mening is, dat de landbouw en veehouderij niet voldoende meer geniet vai. de wel vaart. Het hoofdbestuur blijkt, uit een antwoord hierop, niet van harte in te stemmen. Als de wet op vervreemding land bouwgronden komt te vervallen zul len de grondprijzen onherroeppelijk stijgen. De tuinders, die om grond zitten te springen, zijn vóór het ver vallen van deze wet, de veehouders daarentegen zijn er niet gelukkig mee, zij hebben immers veel meer grond nodig voor de uitoefening van het bedrijf dan dt tuinders. Door de wet is de pachter beschermd, in het onderhavige geval wordt hij echter de dupe, want bij loslating van de Drijs zal ook hij aanzienlijk méér moeten gaan betalen. Uitvoerig werd dit punt besproken waarvan de voor zitter ten besluite opmerkte, dat de LTB zeker zal trachten, de wet „ver vreemding gronden" te doen verlen gen. De heer de Groot vroeg aan het aanwezigen raadslid de heer Van der Hulst of een agrariër in de gemeen teraad nog enige invloed kan uitoe fenen op een gemeentelijk uitbrei dingsplan. Deze merkte op dat het zeker zijn nut heeft, hetgeen de voorzitter aanleiding gaf de heer v d. Hulst alle lof toe te zwaaien voor al hetgeen hij in de raad voor de agrariërs al had bepleit. In verband met de uitbreidings plannen zag men gaarne dat de ge meente een duidelijke termijn stelt wanneer zij grond nodig heeft van agrariërs die in dit plan vallen. Als afgevaardigden van de afde ling zullen de heren H. de Groot en J. Hoogervorst de bondsjaarverga dering te Haarlem bezoeken. Bevordering. De heer P. S. R. Wolterbeek is aan de Ned. Econ. Ho geschool te Rotterdam bevorderd tot accountant. Er wordt gewerkt aan een gezondheidscentrum De raad der gemeente Sassenheim was gisteravond wederom bijeen om t luisteren naar het antwoord van de door de raad gemaakte opmer kingen en geuite wensen, tijdens de algemene beschouwingen naar voren gebracht. Naa** aanleiding van de rede van de heer Kortekaas, zei bur gemeester baron van Knobelsdorff, dat er plannen bestaan om na de doortrekking van de Wilhelminalaan, op de daardoor vrij komende grond, een turnhal te projecteren. Dit zou echter nog wel enige tijd duren Ur gentieverklaringen komen moeilijk los! De kwestie van het zwembad, ook door andere sprekers belicht, had de volle aandacht van het college. De vorige week was er nog een be spreking geweest met een deskundi ge van de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Het zal echter grote in vesteringen vragen. Naar aanleiding van de opmerking over het subsidie beleid, zei spreker, dat er gewerkt wordt aan een gezondheidscentrum. Daarmee komt dan gelijk het subsi diebeleid op de de helling. De ver eniging „De Instuif" heeft alle waar dering van het college. Een eventu eel subsidieverzoek zal welwillend bekeken worden. Wat betreft de vrees tegen een te grote voortva rendheid met de gemeentelijke uit breidingen wees spr. erop dat het goedkeuringsbeleid van de minister zodanig is dat hier een remmende werking vanuit gaat. Uitbreiding over de Zandsloot komt voorlopig nog niet aan bod. De voorzitter kon vervolgens nog mededelen, dat uit een onderzoek was gebleken, dat ge durende de periode 19551961 ten behoeve van 245 woningen een pre mie voor woningverbetering was ver strekt. Een zeer behoorlijk aantal dus. Ook de parkeerruimte, door di verse sprekers behandeld, had de volle aandacht. Spr. wees op de reeds gecreëerde ruimten hiertoe. Wat be treft de suggestie om bij nieuwbouw meteen ruimten daarvoor te reser veren, wees hij erop dat dit gecalcu leerd dient te worden in de grund- prys, wat ook weer nadelen met zich meebrengt. Tenslotte zegde hy ook toe de door verschillende sprekers geuite wensen inzake de straatver lichting aandachtig te zullen bezien Er dient inderdaad het nodige ver beterd te worden. Wat de wensen van de heer Ver schoor betreft zei dg voorzitter dat de doortrekking van de Westerstraai op de goedkeuring wacht van hoger hand en voor de vebetering van de Burgerzaal was een bedrag gereser veerd. De mededeling van mevrouw de Meijer, dat de plaatselijke tand .artsen welwillend tegenover de schooltandverzorging stonden, noem de de voorzitter verheugend. Het college wilde dit graag nog eens nader bezien. Het getal van 56 BBYrs bleek een streefcijfer te zijn. Dit is ALLE AMATEURWEDSTRIJDEN AFGELAST In verband met de slechte weers omstandigheden zijn alle amateur wedstrijden voor de competitie van de KNVB in Nederland afgelast. Ook de wedstrijden voor alle afdelingen van de KNVB. Voor de competitie worden wel de wedstrijden van het betaalde voetbal gespeeld. De goedkeuringen van de terreinen wordt aan de consuls over gelaten. LEIDSE KORFBALBOND AFGELAST Alle wedstrijden die voor vandaag en morgen door de Haarlemse, de Leidse, de Rotterdamse en de Dor- drechtse korfbalbonden waren vast gesteld, zijn in verband met de ge steldheid van de terreinen afgelast. BOSKOOP Gistermiddag reed de 17-jarige mej. A. van E., wonende aan de Goudse Rijweg, vanaf het dorp langs de Ridderbuurt. Zij moest daarbij een stilstaande vrachtauto passeren, doch dit moest ook de 14-jarige K., die echter een zware zak achterop zijn rijwiel had en daardoor nogal wat slingerende bewegingen maakte. Hij had het ongeluk mej. Van E. te raken, waardoor deze de macht over haar stuur verloor en met rijwiel en al in de Gouwe terecht kwam. Dit koude bad had op zichzelf voor haar geen nadelige gevolgen want, daar zij de zwemkunst machtig was, zwom zij naar de kant en werd spoedig op het droge gebracht en bij de fam. B. van droge kleren voorzien. De na delige gevolgen waren echter, dat zij haar gouden ring, bril en portemon- tnaie in het water was kwijtgeraakt. Aangezien de Gouwe op dit punt zeer sterk stroomt, kan van opvissen geen sprake zyn. nog niet bereikt. De thans plaats heb bende reorganisatie in de BB vergt echter veel tijd. Overigens heeft spr. veel waardering voor de reeds com pleet zijnde reddingsploeg. De open stelling van het zwembad op zondag wilde spr. gaarne t.z.t. nog eens in bespreking brengen. Op het verzoek van de heer Platje om de meeste spoed met de riool waterzuiveringsinstallatie te betrach ten kon de voorzitter antwoorden dat het college dit reeds volledig na streeft. Naar aanleiding van zijn op merking over het feit dat de speel tuinvereniging „Bijdorp" nog steeds geen terrein heeft, zei de voorzitter dat er gezocht wordt naar 'n goede oplossing. Hopelijk zal die spoedig komen. Na nog ingegaan te zijn op de ver keersproblemen in de Hoofdstraat stelde de voorzitter de eigenlijke be handeling van de begroting 1962 aan de orde. Deze werd in korte tijd af gewerkt. Slechts enkele punten kwa men nog +er sprake. De heer Platje wees op het belang van een WA ver zekering voor de verkeersbrigadier- tjes. Mevr. de Meijer informeerde naar de mogelijkheid van een speel weide op het parkeiland. Als de pacht afloopt zal dit nader worden bezien, aldus de voorzitter. Nadat de heer Verschoor nog enkele vragen gesteld had over subsidie aan zangvereni gingen, bloemencorso en straatbelas ting sloot de voorzitter deze verga dering, de laatste van dit jaar, met een woord van dank voor de prettige samenwerking gedurende het afge lopen jaar en enste de raadsleden prettige kerstdagen en een goede jaarwisseling. De heer Verschoor dankte hierop namens de raad en sprak wederkerige wensen uit. Marktberichten BOSKOOP, 8-12. Hulst en bloemen Prijsnoteringen per kg: hulsttak ken met gele bes 5.90-7.10, id. met rode bes 6.80, id. J. C. v. Tol 3 90- 6.60, id. met oranje bes 5.70, Zilver- bonte hulst 4.20-4.60, Goudbonte hulst 3.90-6.20, Beshulst (prik) 4.80-5.70, Blauwe Spargroen 1.30-1.40, Nord- manngroen 85-1.10, Abiesgroen 85- 1.50, Plumosagroen 55-1.00, Thuys- groen 95, per bos: Hulsttakken met bes (kort) 1.40, Mahonieblad 52-1.15, Andromedablad 38, Neprolepis 1.05, Pernettyatakken m. witte bes 55-1.30, id. m. rode bes 1.10-1.80, id. gemengd 1.20-1.60, Denne-appels (per kist) 1.00-1.30, Troschrysanten Orchid Be auty 1.25, id. Corncob i.10-1.20, id. Red. Rolinda 1.20, id. Schlager 1.05- 1.20, id. Anjou 1.10, id. Paris 1.05, id. Am. Aanwinst 1.10, id. Little Ameri ca 75-85, id. Kaufmann 55-85, p. stuk: Ilex-verticilatakken 65-1.70, Pernet- tysplanten m. bes 2.05-2.70, Beshulst- planten 3.90 5.80, geplozen Chrysan ten 23, p. stuk in pot: Evonimus 18- 21, Grootbloemige rozen per 20 st.: New Yorker 2.40-2.80, Duisburg 1.40- 3.60, Butterfly 2.80-3.20, Mad. Off- mann 1.10, Babyrozen per 10 stuks: Fire King 2.10-2.80, Else Poulsen 60- 80, Aria 30-45 Casino: Lido: Luxor: Studio: Rex:

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2