faUKLGAT ÜöJLMBSTtö A p Ms Wilskracht" Aanleg nieuwe begraafplaats en verbetering Biezenweg zorgenkinderen voor Boskoopse vroedschap Laatste Berichten De toestand in Katanga WOKNSDAG 6 DECEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAlilNA 2 Wat lezers schrijven GEVAARLIJK. Toen de tram er nog was, hoorde men voortdurend de fluit. Nu de tram weg is hoort men de claxon (toeter). „Ja" zult u zeggen, „dat klopt". Maar toch is er verschil tus sen. Heeft u nl. weieens auto's op de Haarlemmerstraat zien draaien? Nee, nu dan moet u eens om een uur of 5 komen kijken, 't Verkeer staat dan meestal volkomen vast. Niets kan voor- of achteruit. Auto's gaan de kon ter stoep over. Een argeloze voorbijgan- aan hoofd en handen. Zij plaatse geholpen worden. Volgens de ger slaakt een kreet van ontzetting, Het valt met te verhelen, dat op informaties die wij ontvingen is de want hij blijkt klem te zitten tussen de Stationsweg en het Stationsplein verwonding niet van ernstige aard, een volkswagen en een stropdassen- tengevolge van de flatbouw voor de maar het had ook anders kunnen zijn. winkel. Fietsers werken zich als gif- voetgangers een gevaarlijke situatie Grootst mogelijke voorzichtigheid tige slangen door 't verkeer. De chauf- is ontstaan. van de zijde der bouwers is hier ge- feurs zorgen voor de muzikale om- Uit eigen waarneming weten wij, boden. - - dat het meer dan eens voorkomt, dat planken, stukken plastic en ar.der Op uitnodiging van de Universiteit materiaal omlaag vallen. De omge- van Montpellier en de „Sociëté Chi- lijsting. Beethoven had in deze tijd moeten leven, dan had hij vast de „Haarlemmerstraatverkeersknoopso- nate" gecomponeerd. En de oorzaak ving van de bushalte aan de Stations- mique de France", heeft prof. dr C. vang lhlhfr reedï d^r vldd-' J' U BÖ!tCh,T' .h0°Sleraar in <>e fy" parkeerde auto's. „Mag dat dan niet?" van een houten overkapping bevel- sische scheikunde, vorige week een ul z(,Be„n MaB wej maar men ligd maar by sterke wind vallen tweetal leringen aldaar gehouden. moest zo beleefd zijn om'het overige de stukken zelfs aan de andere zijde Deze uitnodiging illustreert eens verkeer ook nog wat ruimte te ge, van de Stationsweg. De hevige wind te meer de belangrijke wetenschap- van gisteren was er bijvoorbeeld de pelijke betrekkingen, die tussen bei- oorzaak van dat de 60-jarige mevr. de Universiteiten bestaan. D. Delfos aan de overzijde van de Stationsweg door een van de vijfde Het hijsen van de vlag ter gelegen- wachtverboT of é^ichüng ^verkeer] verdieping neervallende plank ge- heid van het bereike* van het hoog- maar in jeder geval moet er wat ge raakt werd en ontvellingen opliep ste pun-t van het bouwwerk aan het beuren. Er zou een wacht- of stop- Stationsplein te Leiden, waarvan wij verbod komen, maar dit „plan" komt reeds melding maakten, zal 11 decern- pas aan de - - - ber aanstaande te kwart over drie zwembad er KA To Of Whrl manc geschieden door ir. M. L. Kalff cura- UV «J Cl dl TT Cl F llldllo tor van de Leidse universiteit. ven. Nu wringt Citosa net zo lang tot ze muurvast zit. De oplossing van deze toestand? In ieder geval moet er iets gebeuren. Een stopverbod, 'n pas aan de orde als het nieuwe Ik zou als de roepende in de woes- Zoals bekend zal dit deel van de tijn willen gaan staan en willen flat betrokken worden door de ad- schreeuwen: „Doe iets, doe iets". Of ministratieve afdelingen van de uni- In de jaren rond 1900 liepen enige versiteit. wevers en katoendrukkers met een p^n om te komen tot oprichting van eeTste uitlening van boeken in een muziekkorps, ten einde wat af- het filiaal Alexanderstraat van de wisseling te brengen in het toen R-K. Openbare Bibliotheek zal plaats maar geen stopverbod in de Haar- sombere leven van de werkman in vinden op zaterdag 9 oktober van 10 lemmerstraat, het algemeen. uurhalf een. Dit was met het oog op de lange werkdagen en lage lonen een wel De kaarten-actie Bedrijfstechnische zeer gedurfd plan. Toch kwam het school te Leiden voor het Albert zover. Sehweitzerdorp in 1 Op 17 februari 1902 werd met me- tot dusverre 2500 gulden opgebracht, de werking van de voormalige Leid- m sche Katoen Maatschappij de later De 51-jarige mevr. A. M. B. is wacht men misschien tot iemand z'n leven ermee gemoeid is? Een schichtige voetganger Noot Red. Er is een wachtverbod, Soortgelijke brief ontvingen wij Sehweitzerdorp in Pannat (Fr.) heeft ook van de heer G. A. Copier te Lei den, die erop wijst, dat in de Haar lemmerstraat aan twee zijden auo's _is- geparkeerd staan, tengevolge waar- popu'air geworden harmoniekapel termiddag om vijf minuten over van een verkeerschaos ontstaat. Ook „Werkmans Wilskracht" opgericht. twaalf in har huis aan de Stalpaerts- aan de Boommarkt staan aan twee hof van de trap gevallen. Zij moest zijden dikwijls auto' geparkeerd, het- Uit bovenstaande gegevens blijkt met een bloedende hoofdwond naar geen tevens voor de voetgangers een dus, dat W. W. haar 60-jarig bestaan hef Ac. Ziekenhuis worden gebracht, groot ongemak betekent, tegemoet gaat. Dit feit is zeker waard om er even bij stil te staan. Hetgeen in 1902 als afwisseling beoogd werd, is nu een nuttige en aangename vrije tijdsbesteding geworden, welke in verband met de 5-daagse werkweek een nog grotere betekenis heeft ge kregen. Met het oog op het komend jubi leum is een comité opgricht, dat in zamelen van gelden voor uitbreiding en vernieuwing van het instrumen tarium beoogt en voorts de feeste lijke viering voorbereid. De twee belangrijkste agendapun ten waarvoor de Boskoopse gcmeen- tempo dit materiaal zal worden aan gevoerd. Wat het inschakelen van teraad zich maandagavond j.l. in de meer dan één aannemer betreft zei- LEIDSE AGENDA WOENSDAG 6 DECEMBER Rozenkranskruistocht 7 uur nm. St Pieterskerk. onder voorzitterschap van burge meester Verkerk gehouden raads- de spr. dat het z.i. met het oog op het werk in gedeelten uit te voeren vergadering zagen geplaatst, was het beter is zich tot één aannemer te be- voorstel tot het verlenen van een pa (en, temeer omdat er slechts wei- crediet voor de aanleg van een nieu we begraafsplaats aan de (gemeente Hazerswoude) nig aannemers zijn, die zich voor Roemer soortgelijke werken interesseren. Na een die betoog was de vroedschap voorstel van B. en W. inhoudend blijkbaar van overtuigd, dat B. en W. goedkeuring van de wijze waarop het beste met de Biezenweg voor het college het kaüitaalsweg, de hadden en aanspraak maakte verbetering van de Biezenweg, wil „aannemén" zonder hoofdelijke stemming. Grondverkoop voor Boomkwekerij De boomkwekersfirma. Hagen en Van Kleef, had zich met een verzoek DONDERDAG 7 DECEMBER Rath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. L°i«en. Vervolgcursus 8 uur nam. aanbesteden. Gebouw G.G. en G.D. (Ma«e, zij-in gang). Met betrekking tot het eerste, de KAV.-Herensingel. St. Nicolaasvie- aanleg van de nieuwe begraafplaats ring, 8 uur nam. Maria Gijzensteeg. in twee gedeelten, t.w. een algemeen en een R.K. gedeelte, hetwelk in zijn VRIJDAG 8 DECEMBER geheel, berekend naar twee lagen Vriendenkring van het Allerhei- een capaciteit ial bezitten van 4.376 tot het gemeentebestuur gericht, het- ligst Sacrament Aanbidding in de graven, noopte tot het stellen van we,k inhield, de wens tot aankoop kapel van Verbum Dei van 9-17 30 u verschillende vragen. De heer Valk van een stuk weiland, behorend tot R.K. Openbare Leeszaal en Biblio- (PvdA) zeide dat het hem niet dui- 6» door de gemeente aangekochte theek. Opening filiaal Alexander^, delijk was of het in de bedoeling boerderij van de familie v d. Pol. De 4 31, uur nam. ligt er een eenvoudige dodenakker Hagen en Van Kleef bekweekt Rpsidpntip-nrkest n 1 v Flip Pn<?- van te maken of dat de aanleg meer momenteel c.a. 650 R.R. in het in- Residentie orkest o.l.v. Elie Pos lusthof moet lii ken middels goedgekeurde uitbreidings- lawsky Bach. Mozart, Bartuk. 8 uur op een lusthof moet lijken. plar „Overslagplaats" en heeft zich ^sgehoorzaal Pf^fr. Splinter (Prot. Chr Gr.) bereid verklaard tot ontruiming van Rott. Philharmonisch Orkest o.l.v juichte het voorstel van B. en W. van d WpItw-ü al<s daarvnnr in Hp Eduard Flipse. 2 uur nam. Stadsge- harte toe en zeide er van overtuigd laats vervanggrond van genoemde hoorzaal. te zijn, dat het college van B. en W. Boerderij kan worden verkrigen. Het zullen zorgdragen voor een plaats van J d d d fi« „rust m vrede - ZATERDAG 9 DECEMBER P.V. De Bonte Duif. Tentoon stelling. Café De Kleine Burcht. ZONDAG 10 DECEMBER P.V. De Bonte Duif Tentoon stelling. Café De Kleine Burcht. APOTHEKERSDIENST tot voor boomkwekerij geschikte Wethouder Bulk, de vragenstellers grond worden gemaakt. Het voorstel beantwoordend, merkte allereerst op, van B. en W. om deze firma onge- dat het thans alleen nog maar om veer 720 R.R. weiland, kadastraal het bouwrijp maken van terrein voor groot 14.790 m2 grond en water, te de begraafplaats en dat de details, o.m. de beplanting, waarvoor Bos koop zelf tot in alle opzichten in gemeente als schadeloosstelling voor 4»» staat is en de bouw van een aula, het verplaatsen van het bedrijf een Geonp"nd" v^r%nöwl*p?rende eeval- welke bij het geheel zal passen, na- bedrag van f 3.866,50 moet betalen, leir Zuider^apofheek ilmmen- dien kunnen worden bezien Na de" k<>n ook de goedkeuring van de raad P 1 ze en nog enige andere uiteenzet- wegdragen. tingen kon de raad zich met het voorstel verenigen. scnansweg 4, tel. 23553. BIOSCOPEN Grondverkoop voor woningbouw Trianon: Afgekeurd. Casino: Afgekeurd. Verbetering Biezenweg Het verzoek van de heer n\ Hop man, makelaar te Zoetermeer, inhou- „De gemaskerde tegen Scot- In verband met het feit, dat het land Yard" 18 j. vele nodige dempingsmateriaal, met in het uitbreidingsplan Snijdelwijk, Dgl. 2.30. 7 00, 9 15 u.; znd name schuimslakken voor de verbe- waarop de heer Hopman 24 woningen 2 30, 4.45'. 7.00, 9 15 u.' „Zwijgend heldendom", 14 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45, 7 00, 9 15 u. „De narht", volwassenen. Dgl. 2.30, 7 00, 9.15 u.; znd. 2 30, 4.45. 7 00, 9 15 u. tering van de Biezenweg niet anders j11 de vrö0 sector wil bouwen, noop- dan in gedeelten, met het risico van uitspreken van angstige voor- vrij lange tussenperioden, verkrijg- fS™?1™?; D?, h?er Van, Wengerden baar zal zijn, oordeelden B. en W, <Prot ,Chr- Gr.) meende de vraag het wenselijk om dit grote werk niet *?oe ei? stel,en gemeente in één keer aan te besteden. Boskoop bouwgrond heeft gekocht om stedelingen een gewenst onder dak te verschaffen. De woningen die ge- Hieruit zouden grote moeilijkhe- den kunen voortvloeien. Naar de hier in de vrije sector worden „De hel van Tarawa", 14j. mening van het college verdient het bouwd en waarschijnlijk nog zullen Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd aanbeveling dit werk onderhands worden gebouwd, zijn dure wonin- 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 u. in gedeelten aan te besteden, omdat gen> dus dit is niets voor de door- er dan weinig of geen sprake van snee-Boskoper. Daarvan kunnen al- stagnatie zal zijn. De betrokken aan- ieen beter gesitueerden profiteren, nemer zal dan kunnen werken als er Wethouder Bulk moest toegeven, dat materiaal ^in voorraad is of spoedig deze woningen behoorlijk aan de prijs zijn, maar dat aan de bouw GEM. AANKONDIGING tegemoet kan worden gezien. «-v~» Burgemeestei en Wethouders van ïie.r- Koay (Prot ?hr. Gr;\fei" daarvan moeilijk kan worden ontko- rsurgeineesiei de het bijzonder op prijs te stellen, men Leiden brengen ter algemene ken- da, er geen ha|( werk za) worden ge. ma: /-. Ti u maakt en als er onderhands wordt Wat echter lang niet wil zeggen, I. dat wethouder J. G. Hag ens zich aanbesteed, meer dan één aannemer dat hij Snij del wijk geheel door ste- heeft belast met de behandeling van aanmerking zal komen. De heer delingen bevolkt wil zien. Door dit de zaken betreffende het Openbaar v q00j (PydA11 drong op de antwoord wat getroost, zeide de heer Slachthuis, de Inrichtingen „Ende- grootst mogelijke spoed aan, omdat Van Wengerden, dat ook de Bosko- geest" c.a., de Reinigings- en Ont- bij was geschrokken toen hij moest pers een kans in het uitbreidings- smettingsdienst, de Markt- en Ha- vernemen, dat er nog een paar jaar plan SnijdelwijL vendienst, de Verdeling van Woon- zullen verstrijken alvorens het be- ruimte, de Woningstichting en het wuste karwei gereed is. Verkeer. Waarna wethouder Hulk opmerk- voor de heer Hopman, in dat zijn II. dat het gewone spreekuur van te, dat de levering van schuimslak- verzoek, betrefende de aankoop van wethouder Hagens is vastgesteld op ken vrijwel in één hand oerust, zo- 4.494,2 m2 grond tegen een prijs »iko woensdag van 14.3015.30 uur. dat moet worden afgewacht in welk van f 31,57 per m2 werd ingewilligd, moeten krijgen, maar dat hij dienaangaand nu wat meer gerustgesteld was. Dit hield waarbij de transportkosten voor re kening van de koper komen. Overname van de Zijde Het voorstel tot overneming in eigendom, beheer en onderhoud (met gesloten beurzen) van het ge deelte Prov.weg no. 22, t.w. de Zijde vanaf het gebouw der Ned. Herv. school tot de gemeentegrens, onder vond geen tegenkanting. Wel meende de heer Valk er op te moeten atten deren, dat deze prachtige brede weg door sommige automobilisten als een driebaansweg wordt beschouwd, het geen tot ongelukken zal leiden. Spr. suggereerde het aanbrengen van een witte streep, opdat deze aan duide lijkheid niets te wensen overlaat. Bij monde van de voorzitter, kreeg de heer Valk toezegging van aandacht. Woningen Het voorstel van B. en W. om met medewerking van het bouwfonds Ned. Gemeenten, een tweetal wonin gen ten behoeve van personeel in dienst der gemeente op het terrein van de gasfabriek te bouwen, werd door de heer Houdijk (KVP) met vreugde begroet. De heer Valk (Pv dA) en de heer Tol (VVD) waren minder enthousiast. Zij huldigden het standpunt, dat het bedrijf zelf maar tot huizenbouw moet overgaan. De heer v. d. Dool stond niet afwij zend tegenover het voorstel .maar naar zijn mening konden de twee be doelde woningen beter in het nabije uitbreidingsplan Snijdelwijk worden gebouwd. Het was veer wethouder Bulk, die deze zaak, door de bril van B. en W. gezien, even recht zette. Het ligt in de bedoeling aldus spr. dat de waterzuiveringsinstallatie op o* in de onmiddellijke nabijheid van het gasfabriekterrein zal worden ge bouwd en dat er ook een magazijn zal verrijzen en uit hoof Je vandien verdient het aanbeveling, dat de twee woningen op de voorgestelde plaats worden gebouwd. Bovendien kan het van belang heten, dat hierdoor een oud gebouw ten offer moet vallen, waardoor een gewenstei aanzicht van het terrein kan worden verkre gen. Na dit pro en contra ging het om de goedkeuring van een voorstel van B. en W. om tei voorbereiding van dit plan een bedrag van f 500 te voteren en nadat deze vraag vol mondig met „ja" was beantwoord haastte wethouder zich om mede te delen, dat er helaas een klein abuis in de geschriften was gemaakt, om dat er in feite voor iedere voning f 500 werd gevraagd, dus een totaal bedrag van f 1.000. Of het door de Schrik of door Sinterklaasgedachten fyerd veroorzaakt was een open vraag, maar de vroedschap nam het er maar op de koop bij. Aankoop van weggedeelte. Ten behoeve van het uitbreid'ngs- plan Snijdelwijk oordeelden B. en W. het gewenst, dat van de polders Ach- terof en Putte een stukje weg (Veld weg) gelegen ten westen van de spoorlijn Gouda-Alphen a. d. Rijn met inbegrip van een brugje over de Noordeindsevaart naar de Putte- kade, in eigendom over te nemen. Dit alles voor de som van f 1.Na dat verschillende raadsleden naar vo ren hadden gebracht, dat zij gaarne een tekening van de „koon" hadden willen zien, kon de gemeente Boskoop er op bogen, weer tot grotere bezits vorming te zijn gekomen. Allerlei De benoeming, wegens periodieke aftreding van een lid van het be stuur der gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg, resul teerde na stemming in de herbenoe ming van de heer Joh. Meijer. Het voorstel om de woningen Voorkade 63, Puttekade 11, 15 en 373, Reijerskoop 333 en Zijde 52 door onbewoonbaarverklaring aan de wo ningvoorraad te onttrekken, werd door de raad niet anders dan node genomen. Het verzoek van het R.K. schoolbe stuur tot verlenen van medewer king aan voorzieninger aan de school voor gewoon lager onderwij - waar mede voor de gemeente een geraamd bedrag van f 2800 gemoeid is, ging onder de hamer door. Aankoop tractor. Aan de agenda werd een extra punt toegevoegd en wel een voorstel om tot aankoop van een tracor, wel ke ook voor wal-werkzaamheden kan worden aangewend over te gaan. De kosten hiervan zullen circa f 8000. bedragen. Nadat wethouder Taat had aange toond, dat dit bezit behalve de voor delen voor de dienst van gemeente werken ook uitstekend geschikt kan worden geacht voor het rollen van de sportterreinen, was het fiat ver zekerd. De heer Jongejan (Prot. Chr.) in formeerde na de naleving van de voorschriften met betrekking tot de zebra-paden. Hem was ook ter ore gekomen, dat de verlichting bij deze paden in sommige gevallen te wen sen overliet. Betreffende het eerste antwoordde de voorzitter, dat de naleving in Bos koop niet slechter is dan in andere gemeenten en dat het onderwerp verlichting bij de zebra-paden de vol le aandacht van het college zal be zitten. In aansluiting hierop gaf de heer Verbeij (KVP) de wens te kennen, dat ook op de Goudse Rijweg één of meer zebra-paden worden aange bracht. Z.i. ise dit in dit dichtbevolk te gedeelte van Boskoop, vooral met het oog op de veiligheid voor de jeugd, dringend noodzakelijk. Waar op de voorzitter antwoordde, dat de ze paden in beginsel op de drukste punten in de gemeente zijn aange bracht. Z.i. is dit in dit dichtbevolk- zakelijk blijkt, is hun aantal voor uitbreiding vatbaar. Tenslotte vestigde wethouder Bulk er de aandacht op, dat passagiers, die op de Zijde en in het Reijerskoop uit verlichte autobussen stappen dit op bepaalde punten op smalle trot toirs welke dicht aan de waterkant zijn gelegen, moeten doen. De geva ren van in het water vallen zijn verre van denkbeeldig en daarom zou spr. het op prijs stellen als de directie van de betrokken autobus-onderne ming bij deze gevaarlijke halten z.g. schrikhekjes plaatst. Voorkomen is nog altijd beter dan genezen. Volle digheidshalve zij nog gemeld, dat de raad zich voor het voteren van een bedrag voor de aanleg van de nieuwe begraafplaats in comité begaf en dat na de heropening van de deuren nie mand het woord meer over het voor stel verlangde. ALPHEN AAN DEN RIJN A.T.T.C. In de afgelopen week werden slechts enkele wedstrijden vastgesteld wegens de St. Nicolaas- drukte. Het tweede damesteam moest twee ingelaste wedstrijden verwerken. De eerste, in Leimuiden tegen Play Fair 1, vond geen doorgang, omdat de da mes van Play Fair meenden, dat zij niet op 27 nov. maar. op 28 nov. moesten spelen. De wedstrijd is thans vastgesteld op 19 december a.s. De tweede wedstrijd werd met 91 van Tennico 1 uit Nieuwveen verlo ren. Mej. B. de Vries redde de eer. Mej. v. Berkel en invalster A. v. d. Boom konden niet tot winst komen. Het eerste juniorenteam wandelde gemakkelijk over TOV 2 uit Noord- wijk heen: 100. De vriendschappelijke wedstrijd WIBOATTC-comb. leverde ook een 100 zege op. Wessel won gemakke lijk zijn drie partijen, al bood Driel vooral in de tweede game hevig te genstand. Van der Hurk verraste eveneens met drie overwinningen. Zelfs geen enkele game liet hij aan zijn tegenstanders. Van Wijk en Driel leden beiden voor het eerst een ne derlaag tegen v. d. Hurk. Heemskerk was ook al in goede vorm. Ondanks twee tegengames, resp. Van Wijk en Driel, bleef de nul op het wedstrijd- formulier. Programma: 6 dec. TOV 2ATTC 4, 7 dec. ATTC 5—Baronie ATTC 1—BVO 2 (dames), ATTC 2—Play Fair 2 (dames), 9 dec. ATTC 1 Wilhelmus 2, Docos 4—ATTC 2, PIT '54 3—ATTC 6, Treffers 2—ATTC 1 (jun). Treffers 3ATTC 2 (jun.) en ATTC-comb.Wilhelmus 1 (jun.); vriendschappelijk opstelling: Wessel Heemskerk en v. d. Hurk. waarbij het achtergedeelte vlak aan de Rijn belandde en de neus op de Rijndijk. Kachels, kettingen, enz., die tot de inboedel behoorden wer den beschadigd; de meegevoerde bo terletters brachten het er nog 't besit af. De auto van de bestuurder, die niet verzekerd was, werd door ga rage Boot uit Alphen weggevoerd. Slagvaardig verloor Het dames team van de r k. tafeltennisver. Slag vaardig heeft een 64 nederlaag te slikken gekregen van Tonido. De Hazerswoudse punten kwamen tot stand door overwinningen van Greet Boers (2x) en Ans vam Velzen (lx) in het enkelspel en een zege van beide genoemden in het dubbel. Vrijdagavond spelen de dames te gen Tennico, terwijl de heren van het eerste team dinsdagavond aan treden tegen TOV. Slagvaardig 2 heeft maandagavond een thuiswed strijd. HAZERSWOUDE Botsing Gisteravond zijn een personenauto en een bestelauto na bij De Jong's Machinefabrieken met elkaar in botsing gekomen. De mate riële schade was nogal ernstig; een medeinzittende van de personenauto liep verwondingen op. De berijder van de personenauto, de Hazerswouder L., kwam op de Rijndijk uit d-° richting Leiden ge reden, toen de berijder van de be stelwagen, een Zoeterwouder, ver zuimde voorrang te verlenen bij het oversteken van de Rijndijk Dier ten gevolge had een botsing plaats met genoemde gevolgen. Minder prettige 5-decembersurprise Gisteren heeft een vrachtauto van de Nieuwkoopse bodedienst Blij- leven minder prettige ervaringen opgedaan met de fel woedende storm. Ter hoogte van» de Vier Heemskin- derenbrug geraakte de bestelauto namelijk tengevolge van deze wind van de weg, hetgeen aan carrosserie en bagage nogal wat schade berok kende. De chauffeur moest zich on der doktersbehandeling stellen. De auto, rijdend in de richting Leiden, kon het op een gegeven mo ment niet bolwerken tegen de storm en geraakte van het wegdek. Ten gevolge hiervan sloeg de auto om, WOUBRUGGE Nieuwe luidklokekn, Door het personeel van een klokkengieterij te Aarle-Rixtel werden dinsdag een tweetal luidklokken opgehangen in de klokkenstoel op de Gereformeerde kerk. Zij geven de tonen g en gis en zijn melodisch afgestemd op de toon hoogte van de luidklok in de Her vormde kerk. Zij wegen 90 en 72 kg en worden elektrisch bediend. De randschriften luiden resp. „Dat dit gebouw verscheen was alles Godes werk Nu brengen we door ons ge- klank Fem voor zijn zegeningen dank". Die van de kleinste luidt: „Door 's vijands willekeur verdween onze oude kerk 1944". Vanaf de ko mende zondag zullen de klanken van deze nieuwe aanwinsten over het dorp weergalmen. LEIDERDORP Geboren: Johannes Dirk zoon van D. Kapteijn, veehouder en van G. M. Heijboer; Leendert zoon van A. Roest veehouder en van H. van Dam. Getrouwd: A. Brasker en M. S. Wesselman. Mej. E. v. Moorst meldt zich bij justitie Vanmiddag omstreeks één uur heeft mej. Elisabeth van Moorst („tante Bets"), de verzorgster van mej. An neke Beekman, zich gemeld bij de commandant van de parketgroep der rijkspolitie in het paleis van justi tie te Amsterdam. Mej. Van Moorst is in maart i956 door het gerechtshof te Amsterdam bij verstek veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zes maanden we gens het onttrekken van Anneke Beekman aan het wettig over haar gestelde gezag. Tegen mej. Van Moorst was nog steeds een bevel tot onmiddellijke gevangenneming van kracht. Zij zal nu dat is de nor male procedure worden opgesloten in een der huizen van bewaring in de hoofdstad. V.N. VERSTERKINGEN AANGEKOMEN Vannacht zijn 500 Zweden ter ver sterking van de V.N.-troepen in Eli- sabethstad aangekomen. Een woord voerder van de V.N. zei, dat de ac tie alleen ten doel heeft de wegen voor het verkeer open te houden. De commandant van de V.N.- strijdkrachten, Singappa Raja, zei dat het bestand is beëindigd. „Ik heb zojuist uit Leopoldstad vernomen, dat wij versterkingen krijgen en daar ben ik blij om". Bij de gevechten tussen de Goer- ka's en Katanganen zijn gisteren minstens 40 personen omgekomen. De Verenigde Naties hebben hebben bevel gegeven met Indische „Canfcer- ra"-straalbommenwerpers en Zweedse jachtvliegtuigen de Katangaanse luchtbases te Kolwezi en Jadotstad aan te vallen. Het bevel is gegeven na het Katangaanse bombardement op het vliegveld van Elizabethstad. Het Katangaanse Rode Kruis heeft vanmorgen aan de afgevaardigde van het internationale Rode Kruis ver zocht een korte wapenstilstand te vragen om de doden en gewonden te bergen. ATTLEE ZEER ERNSTIG ZIEK. Lord Attlee, de oud-leider van de Britse Labourparty en van 1945 tot 1951 minister-president, is ernstig ziek. Hij is 78 jaar oud. Hij is gisteren in een ziekenhuis opgenomen. EXTRA-PRIJS VAN SPORTTOTO VALT MAGER UIT. De voetbaltoto van afgelopen zon dag heeft slecht een deelnemer opge leverd die de dertien uitslagen juist had voorspeld. Deze gelukkige ont vangt het maximum-bedrag van 50.000 gulden (netto). Doordat er slechts één eerste-prijs- winnaar was, werd het bedrag voor de tweede prijs verdubbeld. De 24 voorspellers van 12 goede uitslagen moeten 157.241,37 delen. Zij ont vangen ieder een netto bedrag van 5.568,35. Woensdag was men met het tellen van de winnaars van de extra prijs nog niet gereed. Wel staat vast, dat ongeveer 580° toto-deelnemers een bedrag van ƒ38.129,10 zullen moeten delen. Zij krijgen eventueel 6.60.. Blijkt het aantal kandidaten voor de extra-prijs echter te groot en wordt de uit te keren prijs lager dan 5, dan blijft de extra-prijs staan voor de volgende toto. Marktberichten LEIDEN, 6 dec., Groenten. An dijvie 7587, snijbonen 2.35, kroten, gekookt 2435, boerenkool 1627, groene kool 16, prei 2433, stoofsla 3035, spruiten 3569, uien middel fijn 19.90, middelgrof 19.60. grof 20.10, waspeen 3139, v/itlof 681.20, knolselderij 1018, sla 8.4019.80. WOERDEN, 6 dec.. Kaas Aan voer 12 partijen. Noteringen: le kw. 2 22—2.27; 2e kw 2 15—2.21; extra kwal. tot 2.33. Handel kalm. ROTTERDAM, 5 dec., Vee To tale aanvoer 2404; weekaanvoer 4367. Vette koeien en ossen 225; gebruiks- vee 782; vette kalveren 185; graskal veren 217; nuchtere kalveren 621; varkens 15; lopers 67; biggen 38; paaiden 43; veulens 1; schapen of lammeren 175. geiten 35. Vette koeien 300—320, 260—270, 250260; vette kalveren 295330, 265295, 250265; graskalveren 450, 350, 250; nuchtere kalveren 195, 175, 160- lopers 100 90, 80; biggen 55, 45, 40. sl.paarden 250, 210, 190; schapen 120, 100, 90; lammeren 110, 90, 80; kalf- en melkkoeien 1240, 1130, 970; vare koeien 820, 720. 600; vaarzen 950, 750, 650; pinken 600. 500, 450. Vette koeien: gewoon, flauw, als gisteren- vette kalveren: iets korter, vlug, ie*» stijver, enkele prima's bo ven notering; graskalveren: als vo rige week, kalm, onveranderd; nuch tere kalveren: even minder, redelijk, ongewijzigd; lopers en biggen, iets kleiner, kalm, ongewijzigd; sl.paar den: kort, reaelijk, goed prijshou dend; schapen en lammeren: ruimer, tamelijk, iets stijver; kalf- en melk koeien: matig, stil, iets gedrukt; vare koeien: klein, slepend, niet geheel prijshoudend; vaarzen en pinken: ge woon, lui, van vorige week konden zich niet geheel handhaven.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2