Weerbericht De heer Alb. van Dijk (KVP) deelt Leidse raad mede, dat hij na behandeling begroting heengaat UËosier o>,B-V/ De noodlottige sabelsteek Italianen in Kindoe vermoord Beroep op Frankrijk Drie Amerikaanse kunstmanen Jan Kluivers niet geschorst Het weer in Europa Gemeenteraad - 20 minuten bijeen - haastte zich naar televisiescherm Australië steunt het plan-Luns PAGINA 3 DONDERDAG 16 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT 'n Origineel Sherry-glas gratis!! clOijnen en 'ediótilleerct 1 MLIMM (Advertentie) Voortgezette behandeling voor Haagse rechtbank De rechtbank te Den Haag heeft vanmorgen een begin gemaakt met de voortgezette behandeling van de zaak „noodlottige sabelsteek". Na de eerste behandeling op 18 oktober werd de zaak aangehouden, daar getuigenverhoor onvolledig zou zijn geweest. Vandaag zijn elf nieuwe getuigen verhoord. Aanleiding hiertoe was 't feit, dat bij de rechtbank onvoldoen de zekerheid bestaat welke van de twee agenten, de 33-jarige agent L. of de 24-jarige agent V., resp. ver dachte en getuige, de dodelijke steek heeft toegebracht. Als eerste kwam de verdachte, de agent L. opnieuw voor het hek. Tegen hem is in de vorige behandeling door de officier van justitie wegens dood door schuld een geldboete van honderd gulden of twintig dagen hechtenis geëist On danks de scherpe ondervraging van de president, mr. Schaafsma, bleef hij bij zijn eerder afglegde verkla ring waarin hij ontkend de 16-jarige W. H. Scholte met zijn sabel te heb ben gedood. De toedracht van de zaak is groten deels bekend. Op 2 januari van dit jaar had bij de Geraniumstraat in Den Haag een gemeentelijke kerst boomverbranding plaats. Roerige jon gelui trachtten het door de Haagse jeugdactie georganiseerde feest te verstoren. Een groep agenten rukte na vele telefonische klachten uit en voerde charges uit. De agenten L. en V. joegen een opvallend geklede jongeman, Wim Scholte, met de sa bel voor zich uit. Plotseling zakte de jongen in elkaar. Hij overleed korte tijd later aan de gevolgen van de sabelsteek. Getuigen hadden een van beide agenten zien steken. Aan de kust van het meer Ga- lilea in Noord-Israël zijn de resten ontdekt van een grote Bijbelse stad die tijdens de regering van koning David of Salomon gebouwd zou zijn. De Israëlische oudheidkundige von den daar overblijfselen, die wezen op een afgodendienst als waartegen de profeet Jeremias is opgetreden. ZESMAAL GOUDEN PROFESSIE- FEEST. In het moederhuis van de zusters van St. Anna te Oudenbosch vieren zondag 19 November zes zusters haar gouden professiefeest. Het zijn de zusters Louise (in de wereld Adriana M. Maas uit Oudenbosch, 72 jaar), Antonio (in de wereld Maria C. A. van Veen geboren te Monster, 70 jaar), Demetria (in de wereld Corne lia Potharst uit Gouda, 70 jaar), Leo- oadia (in de wereld Johanna A de Brabander uit Monster, 76 jaar), Christina uit Gilze Rijen, 72 jaar) en A. Broks uit Glize Rijen, 72 jaar) en Dorine (in de wereld Rosalie Lam bert uit Boskapelle, 77 jaar). MAG GEMEENTE GEEN BOUW- CREDIETGARANTIES VRIJE SECTOR VERSTREKKEN. De Kroon heeft een besluit van Ge deputeerde Staten van Noord-Bra bant, houdende goedkeuring van een besluit van de raad der gemeente Roosendaal tot vaststelling van een gemeentelijke bouwcredietgarantie in de vrije sector, geschorst. Het verle nen van bouwcredietgarantie voor de vrije woningbouw is destijds gere geld in het besluit bevordering eigen woningbeaot, htegeen dus een rijksre geling is. Het ministeriële stand punt is dientengevolge, dat de ge meenten op dit terrein geen bevoegd heid bezitten. De heer Alb. van Dijk, lid van de Leidse raad in de KVP-fractie, heeft gisteravond bij de behandeling van de begroting 1962 de volgende persoon lijke mededeling gedaan, nadat -hij namens zijn fractie over financiële aspecten van de begroting had ge sproken: ,Jk zou mijn betoog nu hebben kunnen beëindigen, mijnheer de Voorzitter, ware het niet, dat ik mij verplicht gevoel iets van persoon lijke aard onder uw aandacht te brengen. Persoonlijk in deze zin, dat ik dit doe buiten medeweten van mijn fractie. Het betreft het beleid van het col lege inzake het naar mijn gevoelen niet juist beantwoorden en het toe voegen van niet terzake dienende mededelingen bij de beantwoording van het door de raadsleden in de ge meenteraad gestelde. Ik had goede verwachting dat, na het antwoord, dat ik bij de discussie over deze materie tijdens de begro tingsbehandeling 1961 van het col lege mocht ontvangen, ik op deze aangelegenheid niet meer behoefde terug te komen. Ik ben in deze verwachting teleur gesteld, mijnheer de Voorzitter, en ik meen, dat het college bij de beant woording van het door mij gestelde tijdens de behandeling van agenda punt 18 in de gemeenteraadsvergade ring van 10 juli 1961, al mijn eerder genoemde bezwaren in deze heeft overtroffen. Voor de heer Roorda is dit blik baar aanleiding geweest in de daarop volgende raadsvergadering enige vragen tot het college te richten. Ik ben de heer Roorda daar dankbaar voor. Het antwoord van het college op de door de heer Roorda gestelde vra gen was voor mij teleurstellend, en dit is mede de reden, waarom ik nu op deze zaak terug kom. Ik heb in de vergadering van 10 juli j.l. bij de behandeling van agen dapunt 18: „Voorstel inzake het stichten van een vuilverbrandings installatie" namens mijn fractie, ern stige en naar ik meen gegronde cri- tiek op het voorstel van het college geoefend. Mijn bezwaren werden onder steund door argumenten, welke il: kort voor de behandeling vernam uit een door mij terhand gesteld rap port, dat door het Centraal instituut voor Industriële ontwikkeling op verzoek van de Minister van Land bouw was samengesteld. In de beantwoording heeft het col lege gemeend: mijn persoon mijn functie mijn deskundigheid mijn lidmaatschap van de fractie mijn onmatigheid in critiek en wat al meer er bij te moeten be trekken om mijn argumenten te weerleggen en zich hiertegen te we ren. Het college deed alsof het het CIVI rapport kende, maar gaf er een to taal andere betekenis aan en ten slotte werd mij de gelegenheid ont houden om de raad in kennis te stel len van de meest belangrijke gege vens van dit rapport. HILLEGOM VERDIENSTELIJK WERK VAN HILLEGOMSE POLITIE. Reeds binnen tweemaal 24 uur is de groep van de Hillegomse rijkspolitie er in geslaagd de autobestuurder te achterhalen, die in de nacht van zon dag op maandag de 23-jarige J. K. uit de Meer en Dorpstraat te Hil- legom, bij het oversteken van de Hoofdstraat heeft aangereden. Het slachtoffer bleef bewusteloos op de straat liggen, terwijl de autobestuur der door reed. Dadelijk nam toen de groepscommandant de leiding van het onderzoek en maandagmiddag had men de dader te paken. Het is een persoon uit Den Haag, orgel draaier van beroep. De wagen, die een der deurkrukken miste, werd aangetroffen bij een autosloper te Voorschoten. De eige naar verklaarde, dat hij was doorge reden omdat hij een zeer slechte auto had en daarbij de vereiste papieren niet bezit. Als zijn wagen dadelijK na het ongeval was onderzocht, zou gebleken zijn dat er niet veel van deugde. Door de achterruit had hij gezien dat er mensen naar de aan gereden man kwamen kijken en om dat hij toen overtuigd was dat hy niet onverzorgd achterbleef was hij maar doorgeleden. Dat men er niet in geslaagd was de auto ergens op te vangen, kwam doordat hij de auto in een duister ziiweggetje had gepar keerd en zelf met de bus verder was gereden. Hij had de auto maandag opgehaald en dacht zodoende vrij te lopen. De speurzin van de Hilligom- se politie was een misrekening voor hem. Er is door het college ook geen mo gelijkheid gezocht dit op andere wij ze alsnog te doen. De raad heeft dus een besluit moe ten nemen zonder kennisneming van belangrijke bezwaren. Wanneer het raadslid Van Dijk voor het college misschien wel eens lastig kan zijn, mijnheer de voorzit ter, dan had u moeten denken aan de gevleugelde woorden van de 18 eeuw- se Engels-Amerikaanse revolutionaire pamflettist Thomas Paine: „Ik verfoei wat deze man zegt, maar ik zal blij ven opkomen voor zijn recht het te mogen zeggen". Hierbij te bedenken, dat er niets te verfoeien viel, ik deed namelijk een simpele poging de gemeentebegroting van een jaarlijkse uitgave van 100.000 gulden te ontlasten, dan kunt u het naar ik veronderstel billijken als ik zeg „dat het verloop van dit debat mij tot nadenken heeft gezet". De schok van mijn teleurstelling en ergernis ben ik teboven gekomen. Maar na rijp beraad heb ik besloten er een streep onder te zetten. Mijn dagelijks werk eist mij vol ledig op, en ik hoop mijn werk nog enige jaren voort te kunnen zetten. Ik meen, dat mijn besluit voor mij zelf het beste is. Het was mij een eer gedurende 'n lange reeks van jaren aan het werk in deze raad deel te nemen. Ik vertrouw, dat de raad mijn be sluit om aan het einde van deze be grotingsbehandeling mijn raadslid maatschap te beëindigen zal kunnen begrijpen. Ik dank U. De heer Albert van Dijk werd in 1939 tot lid van de Leidse raad geko zen. Daarna is hij vele jaren voor zitter van de KVP-fractie in de raad geweest. OPVOLGING ALB. VAN DIJK. Op de lijst van KVP-candidaten voor de gemeenteraad te Leiden staat vermeldt de heer M. B. van der Klugt, die in de nog lopende raads periode candidaat is van de jonge ren-K VP. De heer Van der Klugt is 31 jaar oud. Het is nog niet bekend of hij zijn benoeming zal aanvaar den. In twintig minuten tijds hebben de vroede vaderen een agenda van tien punten, de rondvraag inbegrepen, af gewerkt. Enige uitlatingen van raads leden duidden er op, dat er spoed werd betracht om de voetbalwedstrijd Tottenham Hotspurs-Feijenoord op de t.v. te zien, zelfs met opoffering van het in ere herstelde na-praatje. Na de opening met gebed deelde de voorzitter mede, dat de heren De Graaf en De Vrind bericht van ver hindering hadden gegeven. De heer G. P. v. Leeuwen heeft mij maandag schriftelijk medegedeeld, dat zijn ge neesheer hem absolute rust heeft voorgeschreven en nader heb ik ver nomen, dat de heer v. Leeuwen in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Lei den is opgenomen. Ik hoop hem spoe dig te bezoeken om beterschap te wensen. Geen subsidie Meerburg-kerk. Ged. Staten delen mede, dat het beroep tegen de afwijzing van het besluit tot het verlenen van een sub sidie in het herstel van de kerk van de- parochie O. L. Vrouw Onb evl. Ontv. aan de H. Rijndijk, is ver worpen, zodat de gemeente de bij drage niet mag verlenen. De heer Van Mil zei te kunnen ge tuigen, dat van gemeentewege alles is gedaan in deze zaak. Het voorstel van b. en w. tot het garanderen van een geldlening groot 75.000 aan te gaan door de r.k. ver eniging Het Wit Gele Kruis werd aangenomen. Ook het voorstel tot het bouwen van een garage bij de woning van het hoofd van de landbouwschool, het verlenen van een krediet voor het maken van een metselgelegenheid bij de landbouwschool werden vlot goedgekeurd. Eveneens zonder discussie werd besloten tot vaststelling van de ver goeding over 1960 aan de St. Bernar- dusschool. Het ambtenarenreg. ement onder ging een wijziging, waarbij o.m. wordt bepaald, iat overwerk op za terdag verricht, beloond moet worden met een toeslag gelijk aan die, welke geldt voor de daguren op andere werkdagen n.l. met 25%. Geen bromfiets meer op het Lange Kerkpad. Op het nippertje zou ook het laats te agendapunt: voorstel tot overname van het onderhoud van het Lange Kerkpad, bijna onder de hamer door geglipt zijn als de heer Van Mil riet had gezegd: „Het gaat nu toch wat al te gemakkelijk, ik wil daar nog iets in zeggen". De voorzitter, het woord verlenende, merkte op, dat eenparigheid van de raad goed kan zijn. De heer Van Mil achtte de breed- temaat van 1 m., in het voorstel aan gegeven, te smal; de voorgenomen verharding zonder insluiting zal door invloeden als vorst nog wel wat gaan afbrokkelen, waardoor het pad nog smaller wordt. De voorzitter vreesde moeilijkhe den met de eigenaar als het pad bre der wordt, hetgeen 'zou kunnen lei den tot het uitgeven van veel geld. Wethouder Van Hofwegen vroeg zich af, welke maat er in het ver leden is aangehouden, wfarop de voorzitter antwoord gif door mede te delen, dat in de legger van wegen SHERRY MARQUES DE IRUN per fles 5.20 Bij aankoop van 2 flessen tege lijk een origineel Sherry-glas GRATIS. en voetpaden, voor dit Kerkpad 1.17 staat aangegeven. De heer Van Diemen veronderstel de, dat het pad in het verleden veel breder is geweest, maa. door gebrek kig onderhoud steeds smaller is ge worden. Wethouder Van Hofwegen wilde medewerken, binnen het te verlenen krediet, tot een bredere maat te komen. De heer Van der Ploeg zou het pad voor motorrijtuigen verboden willen zien. De voorzitter vroeg wat de heer Van der Ploeg met motorrijtuigen bedoelde. Dit bleek te zijn: „alles, wat niet op een fietspad mag rijden". Wij zullen dus, definieerde de voor zitter, omdat het pad buiten de be bouwde kom ligt, Ged. Staten verzoe ken, het pad voor motorrijtuigen met uitzondering van bromfietsen 'e verbieden. De heer Van Diemen vreesde, dat bromfietsers, als het pad breder zal zijn gemaakt, sneller zullen gaan rij den. Vervolg van pag. 1 REDE VAN SCHÜRMANN. De permanente vertegenwoordiger van Nederland bij de Verenigde Na ties, mr. C. W. A. Schürmann, heeft woensdagavond in de Algemene Ver gadering van de Verenigde Naties ge zegd, dat Indonesië Nederlands uitge stoken hand heeft genegeerd en in plaats van het Nederlandse voorstel in redelijke bewoordingen te bespre ken, is overgegaan tot verwijten en het dreigen met geweld. Het is duidelijk, dat het enige doel van Indonesië is, Nieuw-Guinea in handen te krijgen en de bevolking van dit gebied te laten bevestigen, dat zij deel van Indonesië wil blijven uitmaken. Het Nederlandse plan is „eenvou dig en niet eerzuchtig". Hij geloof de niet, dat iemand een plan op kan stellen, dat meer in overeenstemming is met de desbetrefefnde resoluties van de Algemene Vergadering. In dien men wel een dergelijk plan kan opstellen, is Nederland bereid het te bestuderen. De heer Schürmann haalde ver klaringen van Indonesische leiders, onder wie Soekarna en Hatta, aan uit een boek van de Indonesische historicus en minister prof. Yamin, getiteld „De voorbereiding van het ontwerp voor de grondwet van 1945". Uit deze verklaringen blijkt, aldus de heer Schürmann, dat Hatta van mening was, dat Papoea diende te worden overgelaten aan de bevolking van het eiland. Soekarno had ge zegd, dat Indonesië zich niet zou be schouwen als de rechtsopvolger van Nederlands Oost-Indië. De Nederlandse vertegenwoordi ger vroeg zich af, hoe iemand deze verklaringen in overeenstemming kan brengen met de stelling'die men thans poneert, namelijk dat Westelijk Nieuw-Guinea een natuurlijk deel van Indonesië is, dat de bewoners In donesiërs zijn en dat Soekarno en Hatta namens hen de onafhankelijk- De heer Van der Ploeg ;.ag nu iets uit zijn voorstel groeien, wat toch wel niet in zijn bedoeling lag, want hij opperde de mening, dat de brom fietsers door drie klaphekken, die geopend moeten worden, telkens af geremd worden. Wethouder -Kraan gaf de doorslag door te wijzen op het gevaar voor de schoolkinderen van bromfietsen op dit smalle pad, daarbij gesteund door de opmerking van de voorzitter, dat het voor de brommers geen bezwaar is om het Korte Kerkpad te kiezen. Bij deze argumentaties legde de raad zich neer, zodat het Lange Kerk pad uitsluitend door voetgangers <_n fietsers gebruikt zal mogen worden. De heer Van Diemen sprak namens de wethouders zijn erkentelijkheid uit voor deze besluiten. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt, maar de voorzitter wilde de aandacht van de gemeente- naren vragen voor het gemeentelijk concert, dat zal gegeven worden in de zaal van de Goede Herder door het Westelijk Symphonie Orkest o.I. van Sam Swaab. De voorzitter zei alvorens te beslui ten, met een knipoogje tot de heer Van der Geest, voorzitter van SJZ: ,,'t is nog vroeg genoeg om naar de voetbal te gaan kijken". heid hebben uitgeroepen. Er bestaat niet de minste twijfel over, dat de Nederlandse regering juridisch bevoegd is met deze voor stellen te komen. De enige kwestie waarover de Al gemene vergadering moet beslis sen, is of deze voorstellen „gezond en redelijk" en in overeenstemming met het handvest zijn. CHINESE STEUN. De Chinees Lioe Tsjien heeft nadat mr. Schürmann zijn toespraak had gehouden, gezegd dat zijn vertegen woordiging vóór de Nederlandse voorstellen zal stemmen, omdat China altijd op het standpunt heeft gestaan, dat de kwestie West-Nieuw- Guinea alleen kan worden beslist zo dra de bevolking vrijelijk haar wen sen kenbaar zal hebben gemaakt. De Hongaar Mod zei, dat Neder land „West-Irian" geen vrijheid wenst te geven en niet aan Indone sië „de rechtmatige eigenaar", wil „teruggeven". Hongarije zal tegen de ontwerp-resolutie stemmen, aldus Mod. Kongolese soldaten hebben de 13 Italianen, die in Kindoe gevangen waren genomen, op beestachtige wij ze vermoord. Dit is donderdag in Leopoldstad meegedeeld door een woordvoerder van de Ver. Naties. Betrouwbare getuigen hebben ver klaard, dat de Italianen zaterdag, kort nadat zij gearresteerd en afge ranseld waren, voor de gevangenis in Kindoe zijn doodgeschoten, aldus de woordvoerder. Volgens de getuigen zijn de lijken van de Italianen in stukken gescheurd en daarna in een rivier geworpen. Een groot aantal mensen had de moordpartij voor de gevangenis ge zien. De woordvoerder zei, dat men zal trachten de lijken te bergen. Dit zou onder de huidige omstandighe den waarschijnlijk niet gemakkelijk zijn. De V.N. hadden vanmorgen nog een brief aan de centrale Kongolese regering laten overhandigen, waar in onder meer een grondig onderzoek naar dit geval en de bestraffing van hen, die „voor deze barbaarse mis daad verantwoordelijk zjjn wordt geëist. De V. N. waren vastbesloten om de misdadigers niet vrij te laten rondlopen. De Algemene Vergadering van de VN heeft woensdag een beroep op de Franse regering gedaan, de politieke status van Algerijnse gevangenen in Frankrijk te erkennen. Met 62 tegen nul stemmen, bij 31 onthoudingen nam de vergadering een desbetreffen de ontwerp-resolutie aan, die 34 Afrikaanse en Aziatische landen on der leiding van Pakistan hadden in gediend. De Franse delegatie had de bijeen komst verlaten, toen de Algemene Vergadering had besloten, het voor stel in behandeling te nemen. De Franse vertegenwoordiger, Be- rard, had tevoren betoogd dat het voorstel „absoluut niets te maken had" met het kolonialisme, welk agendapunt aan de orde was. Hij vond dat de Afrikaans-Aziatische „manoeuvre" niet zou bijdragen tot een regeling van de Algerijnse kwestie. Nederland heeft zich van stemming onthouden, evenals de Ver. Staten, Groot-Brittannië en andere Westelijke landen. De Verenigde Staten zijn er woensdag in geslaagd, drie kunst manen in een baan om de aarde te brengen, waarvan er twee met één raket de ruimte in werden gescho ten. De tweeling werd door middel van een Thor-Able Star-raket, die op de basis van Cape Canaveral werd ge lanceerd, in de ruimte gebracht. Beide kunstmanen, die elk ongeveer negentig kilogram wegen, zijn na an derhalf uur begonnen radioseinen uit te zenden. Het doel van deze proef is nieuwe methoden et proberen om de kunst manen in de baan in een bepaalde stand te houden. De derde kunstmaan is de 35ste „Discoverer". De bedoeling is, dat de tweede trap van de Thor-Agenaraket over enkele dagen een ruimtecabine zal afstoten. Getracht zal worden de ze cabine te bergen. Vorige maand zijn twee pogingen dergelijke cabi- es te bergen mislukt. VOETBAL De rechtsback van UVS, Jan Klui vers, wiens naam zondag 5 novem ber na de wedstrijd EDO-UVS een wedstrijd, die zoals bekend in een rommelige en onprettige sfeer door UVS met 2—0 werd verloren door de scheidsrechter, de heer L. Bax, op het wedstrijdfermulier werd ge noteerd, is door de straf commissie van de KNVB niet geschorst. Wel kreeg de Leidse semiprof een erns tige waarschuwing. In de Duitse Bondsrepubliek worden steeds meer sigaretten ge rookt. De industrie verwacht in 1961 ongeveer 78 miljard sigaretten te kunnen verkopen waarmede de afzet van verleden jaar van 70,5 miljard stuks en de voorspellingen voor dit jaar aanzienlijk overtroffen zouden worden. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur): VEEL BEWOLKING Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Van nacht minder koud, maar in het zuiden nog temperaturen om het vriespunt. Morgenmid dag ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen west en noord. HELSINKI onbewolkt 1 1 STOCKHOLM half bew. 6 -2 OSLO mist 6 -3 KOPENHAGEN geheel bew. 7 5 ABERDEEN zwaar bewolkt 9 5 LONDEN motregen 7 5 AMSTERDAM half bew. 5 -2 BRUSSEL geheel bew. 5 3 LUXEMBURG geheel bew. 4 3 PARIJS licht bew. 6 2 BORDEAUX onbewolkt 10 1 GRENOBLE geheel bew. 12 2 NICE regen 12 10 BERLIJN zwaar bew. 3 -1 FRANKFORT geheel bew. 6 1 ZURICH geheel bew. 8 0 GENEVE geheel bew. 9 0 LOCARNO onbewolkt 1 WENEN geheel bew. 5 3 INNSBRUCK mist 8 -5 BELGRADO zwaar bew. 13 8 ATHENE zwaar bewolkt 25 16 ROME regen 16 11 AJACCIO regen 17 11 MADRID zwaar bew. 9 5 MALLORCA licht bew. 18 5 LISSABON mist 16 9 PAUZE Plorgen: Gregorius, „de Wonder doener, Klein-Azië, t 270. WAAROM ZIJN PRIESTERS ONGEHUWD? I. Wij denken niet, dat de Westerse katholieken het op prijs zouden stel len, gehuwde priesters te hebben. Wij zyn eraan gewend, dat pries ters ongehuwd zijn. De Oosterse ka tholieken zijn eraan gewend, dat over 't algemeen de priesters ge huwd zijn, echter met het voorbe houd dat zij na hun wijding niet mo gen trouwen, nooit mogen hertrou wen, en dat de bisschoppen onge huwd moeten zijn. Ook de Orthodoxe Kerk heeft dit voorschrift. De re den waarom van de vroegste christen tijden af de voorkeur gegeven is aan de ongehuwde staat van kerkelijke personen mannen zowel als vrou wen is beslist niet gelegen in minachting of onderwaardering van het huwelijk. Nog veel minder in ge makzucht. Integendeel! De reden ligt in dc algehele opoffering, het wegschenken van zichzelf aan Chris tus in Zijn Kerk. „De ongehuwde is bezorgd over de aangelegenheden des Heren" aldus Paulus aan de Ko- rinthiërs. Zo iemand volgt de raad van Christus op om alles ook „vrouw en kinderen" te verlaten „om Mijn Naam". PUZZEL No. 526. Horizontaal: 1. teken in de dierenriem, 9. vaarwel, 10. li chaamsdeel, 11 oude rekening (afk.), 13. nauw, 15. familielid, 16. metaal soort, 18. waterkering, 20. teken, 22. deel van een boom, 24. bakt men brood van, 26. holte in een muur, 29. deel van een schip, 31. scheik. ele ment (afk), 32. voorzetsel, 34. zijtak Moezel, 36. dikke boterham, 37. vast deel van een boom. Verticaal: 2. scheik. element (afk.), 3. plaats in Gelderl., 4. zwemvogel, 5. bruto (afk.), 6. familielid, 7. me talen haak, 8. steenklomp, 12. gordel, '14. opening, 17 inwendig lichaams deel, 19. mens, 21. deel van het aan gezicht, 23. kolenemmer, 25. snoer om papieren -aan te rijgen, 27. geit 28. fraaie zangvogel, 30. dof, 33. muziek noot, 35. deel van de mast. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 525. Horizontaal: 1. harmatten, 8. Ada,, 9. pro, 10. Ne, 11. som, 13. es, 14, steek, 16. waar, 17 Ri ga, 18. rakel, 20. R.D., 22. mal, 23. mg, 24. slim, 26. rei, 27. tenminste. Verticaal: 1. hansworst, 2. adé, 3. ra, 4 aloë, 5. Tp, 6. are, 7. nostalgie, 11. stram, 12. merel, 14. sah, 15 kil, 19. kali, 21. die, 23. met, 25. Mn., 26. Rs. PUIST „Maakt u zich maar niet bezorgd, hoor; we repareren de zaak wel even ZOETERWOUDE

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3