Minister verdeelt 80.000 woningen over de provincies voor 1962 Nu ook de ongesubsidieerde De installatie burgemeester van Warmond Hartelijke ontvangst door raad en bevolking lange- ritten- rijder (0SKODR Prinses Beatrix bij lOxlO-actie Mislukte beroving in Amsterdam „Pro Ecclesia" voor Magda Janssens INDRUKWEKKENDE SOLEMNELE AVONDMIS In de Hartebrug Weerbericht Het weer in Europ a MAANDAG 13 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT VAGINA 10.000 VOOR VERSCHILLENDE DOELEINDEN De minister van volkhuisvesting en bouwnijverheid heeft de verdeling over de provincies van het aantal in 1962 in aanbouw te nemen woningen vastgesteld en ter kennis gebracht van de provinciale besturen. Het bouw programma 1962 voorziet in de bouw van 90.000 woningen: 35.000 woning wetwoningen, 30.000 premiewoningen en 25.000 ongesubsidieerde woningen. Van deze aantallen zijn nu resp. 30.100, 28.700 eö 21.200 over de provincies verdeeld; in totaal 80.000. De resterende 10.000 woningen zijn bestemd voor verschillende doelein den, het zijn 4900 woningwetwoningen, 1300 premiewoningen en 3800 on gesubsidieerde woningen. Als uitgangspunt voor de verdeling over de provincies hebben gegolden het statistisch woningtekort, de bevolkingsgroei en de vervangingsbehoefte. Zo zijn van de 80.000 verdeelde woningen 15.000 bedoeld voor vervanging, t.w. 10.000 woningwetwoningen en 5.000 premiewoningen. De verdeling van de 80.000 woningen over de provincies is als volgt: TOTAAL: WAARONDER: woningwet premie ongesubs. woningen: woningen: woningen: Groningen 3.600 1.400 1.300 900 Friesland 2.700 1.100 1.000 600 Drenthe 2.500 900 900 700 Overijssel 6.500 2.300 2.400 1.800 Gelderland 9.700 3.600 3.400 2.700 Utrecht 5.300 1.900 1.900 1.500 Noord-Holland 12.000 4.800 4.300 2.900 Zuid-Holland 19.300 7.100 6.900 5.300 Zeeland 1.400 700 500 200 Noord-Brabant 11.000 4.100 3.900 3.000 Limburg 6.000 2.200 2.200 1.600 Totaal 80.000 30.100 28.700 21.200 Ook de zonder subsidie te bouwen woningen zijn thans in de jaarlijkse woningverdeling betrokken. De mi nister acht dit noodzakelijk nu wel duidelijk gebleken is, dat de behoef te om in de ongesubsidieerde sector te bouwen aanzienlijk uitgaat boven de mogelijkheden welke de bouw markt biedt. Door een verdeling van deze vorm van woningbouw over de provincies wordt een spreiding daarvan over het gehele land zo goed mogelijk ver wezenlijkt. De minister wil aan de initiatie ven voor deze bouw zoveel mogelijk tegemoetkomen; de rijksgoedkeurin gen zullen in het algemeen naar volgorde van binnenkomst der aan vragen worden toegewezen. Van de ze regel zal worden afgeweken ten behoeve van eventuele arbeidsbespa rende bouwmethoden of van een juiste aanpassing aan het behoefte patroon binnen de provincie. In overeenstemming met het ad vies van de verdelingscommissie zal de toepassing van arbeidsbesparende bouwmethoden worden bevorderd door het verlenen van een toeslag. Deze toeslag is bepaald op 25 pro cent van resp. 4000 woningwetwo ningen, 5000 premiewoningen en 5000 ongesubsidieerde woningen. In to taal zullen dus maximaal 3500 wo ningen voor de toeslagen beschik baar zijn; deze maken deel uit van de centrale reserve. De minister vindt nog geen aan leiding om aan de toewijzing van woningen op titél van krotopruiming de verplichting te verbinden, dat het toegewezen aantal geheel voor dit doel zal worden besteed. Vraagt vering die voldoet op èlk wegdek, snelheid, forse acceleratie. Vindt in SKODA: overgang van asfalt op klinkers zelfs vrijwel onvoelbaar, top op 125 bij 100 km kruissnelheid. Zittingen die vermoeidheid voorkómen (sponsrubber ruim uitzicht rondom. Degelijke afwerking die 't meest intensieve gebruik tot ver over de 100.000 glansrijk doorstaat. Tip voor hem die SKODA wil zien: morgen bij Uw dealer een wagen voor proefrit gereed. GOED UIT.... MET compleet met verwar ming, rolhoes, slaapban ken, enz. f 5250.- uitstekende onderdelen- voorziening meer dan 60 dealers in Nederland H. ÈNGLEBERT N.V. Dobbeweg 2, Voorschoten, Tel. 01717-2010* DEALERS: Gar. REYS, Zoeterwoude Hoge Rijndijk 55, tel. 22381 OTTO, Noordwijk-Binnen Herenweg 21, tel. 2820 (Advertentie) (Vervolg van pagina 4) In het licht van de geschiedenis der mensheid is onze democratie nog maar zeer jong. Bij de opzet daar van heeft men zich te weinig gerea liseerd dat de democratie niet kan volstaan met het recht eenmaal in de vier»jaar een stem uit te brengen voor de samenstelling van een ver tegenwoordigend college. Een meer rechtstreeks betrekken van de bur ger bij de gang van zaken in staat, provincie en gemeente is het doel van deze nieuwe strevingen. Het is vooral op dit terrein dat mijn werk zaamheden zich hebben bewogen. Uitbouw van de democratie. Het is hier niet de plaats nader in te gaan op de methode waarmede deze uitbouw van de 'democratie wordt nagestreefd. De nationale po litiek wordt te technisch ingewikkeld om deze nog zonder specialisten des kundig te kunnen beoordelen. Het zal dan ook zeer veel tijd en beleid vergen om binnen redelijke afstand van het gestelde doel te geraken. ïn het gemeentelijke vlak ligt dit an ders. Hier zijn de vraagstukken in de regel nog wel te overzien. Juist hier zal in de eerste plaats gewerkt kunnen en moeten worden aan de uitbouw van de democratische ge dachte. Het ligt dan ook stellig in mijn voornemen met u, mevrouw, mijne heren van de raad, te gelege ner tijd in overleg te treden omtrent de middelen, die kunnen worden aangewend tot het nader betrekken van Warmonds burgerij bij de ge meentelijke zaak. Het zal wel geen betoog behoeven, dat hiermede niet bedoeld wordt het openbaar bestuur te doen functioneren op de wijze van een weerhaan. Betere mogelijkheden dan de rijks overheid heeft een gemeente ook in de waardering voor de persoon. Het is mij opgevallen hoezeer mijn voor ganger jhr. mr. L. von Fisenne, in zijn beleid juist de nadruk legde op het behartigen van individuele be langen vooral juist van hen, die niet door getalsterkte voldoende kracht van verweer hebben. De bestuurder staat voortdurend bloot aan de ver leiding de persoon te degraderen tot een toepassing van een wetsartikel. Ik hoop dat mij gegeven moge zijn deze verleiding steeds te weerstaan. De directe ontmoeting van de be stuurder en de bestuurde maakt de taak van de eerste overigens niet in alle opzichten lichter. Evenals de we tenschap van de economie heeft het besturen veel te maken met kiezen, met afwegen. De rechtvaardigheid kan hier de enige maatstaf zijn. Met alle kracht zal ik er naar streven het vertrouwen van u en de burgerij te verwerven en waardig te zijn door de rechtvaardigheid te betrachten in de te nemen beslissingen. Ik bid en hoop, dat het mij steeds gegeven mo ge zijn de rechtvaardige weg te zien en haar te bewandelen. Moeilijker dan elders? Het betonen van rechtvaardigheid is in de gemeente Warmond mis schien nog iets moeilijker dan el ders. Meer dan in andere gemeenten moeten hier tegenover elkander wor den afgemeten de belangen van de eigen inwoners en die van anderen, die zich niet tot de inwoners van Warmond rekenen. In het dicht be volkte westen des lands, in de Rand stad, heeft .Warmond een zware en belangrijke taak bij de oplossing van het recreatie-vraagstuk. Deze taak gaat het gemeentelijk vlak verre te boven. Of men zich hierover wenst te verheugen of te treuren speelt nauwelijks een rol. Het is een ge geven feit, een datum. De juiste oplossing van het recre atie vraagstuk zal wel ergens begra ven liggen onder de steen der wij zen. Overigens is het de oppervlak kigste bezoeker van Warmond on middellijk duidelijk, dat hier op dit terrein reeds veel werk is geschied. Bouwgrond: ernstige zaak Ernstiger is de aanslag, die de volkshuisvesting doet op de - eigen lijk niet beschikbare - grond. Het or ganiseren van bouwgrond zal in de komende jaren stellig het moeilijkste vraagstuk vormen waarvoor het ge meentebestuur zich ziet geplaatst. Ik meen mij te mogen ontheven achten van de plicht melding te ma ken van de noodzaak een gemeente huis te doen verrijzen in harmonie met de overige schoonheid van deze gemeente. Uiteraard zijn de problemen u grondiger bekend dan mij. Voorlopig zal mijn taak vooral hierin moeten bestaan een oordeel hierover te ver werven. Burgemeester Langemeijer besloot: „Het lijkt mij moeilijk een goed burgemeester te zijn zonder liefde voor de gemeente. Voor mij ligt hier een probleem. Met de nood zakelijke medewerking van de amb tenaren van deze gemeente hoop ik deze liefde en bewondering voor Warmond en haar gemeenschap in daden te mogen omzetten. De hulp Gods moge ik hierbij inroepen". Gelukwensen van de raad Namens de raadsleden werd het woord gevoerd door de heer J. G. van Vliet, voorzitter van de katholieke raadsfractie, die het een voorrecht van de raad noemde als een der eer ste de nieuwe ambtsdrager te mogen gelukwensen, daaraan de wens ver bindend, dat „onder Uw leiding veel en vruchtbaar werk ten bate van het algemeen belang en in het bijzonder ten bate van onze woongemeenschap verricht zal kunnen worden". Spr. vertrouwde voorts by de bur gemeester begrip te vinden voor de problemen der jongeren en wees vervolgens op de goede samenwer king welke onder de verschillende groeperingen van de dorpsgemeen schap bestaat en waarvan de raad 'n afspiegeling is. Na herinnerd te heb ben aan de werkzaamheden van het echtpaar Von Fisenne, heette de heer Van Vliet de familie Langemeijer en in het bijzonder de echtgenote van de burgemeester hartelijk welkom in de Warmondse gemeenschap. en de ambtenaren De gemeentesecretaris, de heer M. M. B. Pieterse, bracht de gelukwen sen over van het ambtenarenkorps. De heer Pieterse gaf drs. Langemeij er de verzekering van de steun en de toewijding van het korps. „Het con tact tussen U en de ambtenaren", aldus ^pr„ „zal formeel en zakelijk gezien in de eerste plaats gevoed dienen te worden vanuit de gedach te, dat zij inderdaad ten dienste staan van de burgemeester en in die geest en vanuit die gedachte zullen U alle steun en medewerking worden ge geven, welke U verlangt en nodig is in het belang van de vervulling van Uv ambt". Alle sprekers werden hierna door de burgemeester beantwoord waarbij hij meerdere malei inging op de naar voren gebrachte wensen en sugges ties, welke, naar hij zeide, zijn volle belangstelling zouden hebben. Hier mede was het officiële gedeelte van deze vergadering afgelopen en was er voor de aanwezigen nog gelegenheid de burgemeester persoonlijk te com plimenteren. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Namens de geeste lijke autoriteiten werd het woord ge voerd door pastoor J. Gussenhoven, jhr. mr. L. v. Fisenne sprak als oud- burgemeester dezer gemeente, mr. van Berckel (Noordwijk) namens de burgemeesterskring „De Duinstreek", Prof. mr. C. M. de Vries als oud leer meester van de burgemeester, de heer W. Perquin als naaste medewerker van de heer Langemeijer in zijn vo rige werkkring, terwijl de heer v. d. Laan het woord voerde namens de rijkspolitie. De vele toespraken, waar van enkele doorspekt met gezonde humor, gaven duidelijk weer, dat Warmond met zijn nieuwe burge meester uiterst tevreden kan zijn. Hierna begaf de burgemeester zich met zyn echtgenote opnieuw naar het bordes van het gemeentehuis waar hem, onder leiding van zr. Lidewij- de, door de Warmondse schoolkinde ren een zanghulde werd gebracht terwijl aan de kinderen van de bur gemeester geschenken werden aange boden. Ook nu wist de burgemeester de juiste toon te treffen. De hierna in hotel „De Stad Rome" gehouden receptie was zeer druk be zocht, hier was de burgemeester in de gelegenheid kennis te maken met de Warmondse bevolking in al zijn geledingen. Het zal voor burgemees ter Langemeijer zeker een grote voldoening zijn geweest om te mo gen hebben constateren dat zijn komst in Warmond met groot ver trouwen tegemoet wordt gezien. BENOEMING BISDOM HAARLEM Mgr. Dr. J. A. E. v. Doodewaard, bisschop van Haarlem, heeft tot as sistent van -'.e parochie van de H. Cunera te Nibbixwoud benoemd de w.e. pater N. Komen C.S.Sp. Prinses Beatrix is zaterdagmiddag in Utrecht aanwezig geweest bij de inzet van de lCUx 10-actie, die door de Nederlandsce jeugd wordt ge voerd ten bate van de Anti-Honger- campagne. Tien weken lang zullen de Nederlandse jongeren tien pro cent van hun zakgeld beschikbaar stellen om daarmee het zogenoemde erfgewassenproject uit te voeren. Het houdt in, dat onder Nederlandse leiding in West-Afrika de voedsel situatie verbeterd wordt door de aanleg van moestuinen. Het project zal gestalte krijgen in de Dahomey, vooheen Frans protectoraat, maar sinds december 1958 een zelfstandige republiek, die tussen Nigeria en Togo ligt. Men hoopt een bedrag van twee miljoen gulden bijeen te brengen, waardoor het mogelijk is enorme ver betering aan te brengen in de voed selsituatie in Dahomey. Een veertigjarige boekdrukker, W. van R. uit de hoofdstad, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks drie uur op de Overtoom twee jongelui een poging hebben ge daan hem te beroven. Op zijn aan wijzingen werd het tweetal, de 24-ja- rige betonwerker O. S. en de 21-jarige constructiewerker P. Z., later aan gehouden door de agenten van een radiowagen. Zij hebben inmiddels be kend. Op het Leidseplein, bij het Leidse- bosje, waren zij bij de boekdrukker komen lopen, een voor en een achter hem. Op de Overtoom ter hoogte van de Constantijn Huygensstraat grepen zij hem vast en er volgde een vechtpartij. De boekdrukker, die aan zijn mond verwond werd, begon luid te schreeuwen, waardoor hulp voor hem opdaagde en hij werd ontzet. In nieuwe Verkeerswet Voor bromfietsers geen bijzondere maatregelen Prof. mr. A. D. Belinfante, die o.m. de nieuwe Verkeerswet voorbereidt, heeft gezegd, dat deze nieuwe wet geen bijzondere maatregelen voor bromfietsers zal bevatten, omdat de opstellers geen oplosing voor het bromfiets-probleem weten te vin den. De instelling van een rijbewijs voor bromfietsers zou door hem wor den toegejuicht, maar door de ge weldige administratieve rompslomp die daaraan is verbonden, was dit denkbeeld tot nu toe niet te verwer kelijken. Wel pleitte prof. Belinfante voor een cursus voor bromfietsers. Aan het slot daarvan zouden ze een examen moeten afleggen. Prof. Belinfante, die zaterdag sprak op de Fakkeldragersdag van de Partij van de Arbeid, is geen voorstander van het aantekeningen laten maken op rijbewijzen van automobilisten, als deze een overtreding hebben be gaan. Hy stelde evenwel voor, de in houding van het rijbewijs wat ge makkelijker te maken. Kerkelijke rechtbank opgericht in bisdom Rotterdam Zaterdag heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, een eigen kerkelijke rechtbank opgericht en dr. M. J. de Jong, secretaris van het bisdom, benoemd tot officiaal. De bisschop heeft gelijktijdig eervol ont slag verleend aan mgr. C. G. van Trigt, die tot 1 januari 1962 als vice- officiaal de lopende zaken zal afhan delen. Tot secretaris van het bisdom Rot terdam is nu benoemd de zeereerw. zeer geleerde heer dr. C. J. Th. van Bocxmeer, kapelaan te Den Haag (H. Lidwina). Het adres van de nieuwe officiaal, dr. De Jong, blijft voorlopig Ko ningin Emmaplein 3, Rotterdam, tel. 010—117997. Ter gelegenheid van het 60-jarig toneeljubileum van de Vlaams-Neder landse actrice Magda Janssens is gis termorgen in de parochiekerk var de H. Willibrordus binnen de Veste („De Duif") aan de Prinsengracht te Am sterdam een plechtige Hoogmis opge dragen, waarna een feestelijke bij eenkomst in het Van Nispenhuis werd gehouden. Pastoor Duijvis hield hier een har telijke toespraak tot de actrice en reikte Magda Janssens de onder scheiding „Pro Ecclesia et Pontifi- ce" uit als een erkenning voor het werk van de actrice door de Kerk. Magda Janssens bracht haar erkente lijkheid daarvoor tot uiting in een spontaan dankwoord. Een „riks" contant voor Haagse zebra-zondaars De Haagse politie zal volgende week streng gaan optreden tegen de voetgangers, die de zebra's veron achtzamen. De lieden, die geen ge bruik maken van de oversteekplaat sen,, maar binnen het gebied van der tig meter van een zebra de straat oversteken, kunnen meteen op straat hun boete betalen: ƒ2.50 wordt de straf. Voor alle andere overtredin gen (waaonder ook het oversteken bij rood voetgangerslicht) worden be keuringen uitgeschreven. Een personenauto werd zaterdag middag door een tramstel van de WSM te Poeldijk gegrepen, wegge slingerd en totaal vernield. De be stuurder, de 52-jarige heer A. L. van der Lans uit Loosduinen, werd hier bij op slag gedood. De heer Van der Lans was gehuwd en vader van acht kinderen. HET ZILVEREN JUBILEUM van het Alma Materkoor werd zondag avond door een gewijde feestviering herdacht, nL met een H. Avondmis. Onder hoge bescherming van mgr. Jansen en in tegenwoordigheid van onderscheidene geestelijken zong 't Alma Materkoor de Missa Brevis van Mozart, KV 194, in de feestelij ke toonaard D-dur. „De mens stelle de hem geschonken capaciteiten in dienst van God" zo zeide mgr. Jan sen in zijn predikatie. Zo heeft Mo zart in zijn genialiteit gedaan, zo deed het geheel toegewijde Alma Ma terkoor, zo deed de dirigent Jan Smit, zo deed de begeleidende instru mentalisten en de solisten aan wie maar een bescheiden aandeel was toegedacht door de componist, en Bram Martijn, de organist van de parochiekerk, 't Werd een muzikaal- geestelyk gebeuren van de eerste orde onder leiding van de dirigent, die op intelligente wwijze de grootse 25-jarige koortraditie van Alma Ma ter voortzet. Met de degelijk muzi kale basis, hierboven besproken, is het mogelijk een zo waardig con- cert-spirituel te doen leven in hart en ziel van de gelovigen, die zich verenigden in de feestelijk liturgi sche misviering. Al dadelijk vertoont de conceptie van de Kyrië, met haar dringende Andante-inleiding, haar virtuoze al lure. De Gloria, meer pompeus in Allegro-tempo, geeft ook een aandeel aan de klassieke polyfonie en werd met enthousiasme gezongen. Mozart schreef zulke prachtige begeleidin gen ondei de stemgroepering. Een karakteristiek stempel van overtui ging is neergelegd in de tegenstel lingen in de Credo. V/aardig, in tran- quillo tempo is de lofzang Sanctus met haar opgang naar „Hosanna in excelsis", de déclamatorische koor behandeling en mysterieuze harmo niek van het „Agnus Dei" en de sme king „Dona nobis pacem" zijn bij zonderheden van de mees* verheven kwaliteit, uitgelezen voor een fees- telijk-liturgische Misviering. De uit voering, waaraan solistisch mede werkten de sopraan-zangeres Hen- riëtte Sengers en een bijzonder har monieus samenklinkende alt en te nor, die koorleden zijn, van dit ge- dachtenrijke, afwisselende en wellui dende werk, was zeker een unieke gebeurtenis. Welk een kleur en tem po! DOOR EEN GEMAKKELIJK klin kende, natuurlijke Psalm 117 van Georg Telemann die ten dele werd uitgevoerd Omnes gentes laudate Jehova, werd eer aan de Al lerhoogste betoond. De organist Bram Martijn liet zich solistisch horen in „Toccata d moll" van Joh. Seb. Bach, in het Andante Cantabilé uit de 4e Symphonie van Widor en last not least na de missa, de geweldige Toc cata van Max Reger. Bij voortduring heeft ook Martijn de muzikaal-gees- telijke lijn vastgehoudèn, vaardig van vingers en geest, zielvol beleefd. Dit was de „Schone voleinding" van een muzikaal-geestelyke gebeur tenis, die voor de vele aanwezigen onvergetelijk zal zijn geweest, en die dankbaar zal hebben gestemd jegens dirigent, koor, solisten en begelei dend instrumentaal ensemble, voor de hoogstaande uitvoering, waarme de de Heilige Dienst is opgeluisterd. De wisselende Gregoriaanse gezan gen werden onder leiding van pater H. J. Bour OFM voortreffelijk uit gevoerd door de Schola Cantorum v. het Willibrordus College te Katwijk- De parochie heeft haar devote stem aangeheven in de Prefatie van de H. Mis. J. KORTMANN. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van maandagavond tot dinsdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) IETS KOUDER Zwaar bewolkt met plaatse lijk enige regen. Iets kouder. Langzaam afnemende maar aan vankelijk langs de Waddenkust nog stormachtige noordoostelij ke wind. HELSINKI geh. bew. 2 5 STOCKHOLM motsneeuw 5 1 OSLO geh. bew. 5 3 KOPENHAGEN regen 10 6 APERDEEN geh. bew. 9 6 LONDEN motregen 9 7 AMSTERDAM geh. b,w. 8 7 BRUSSEL iegen 7 6 LUXEMBURG geh. bew. 6 5 PARIJS geh. bew. 7 7 BORDEAUX regen 7 5 GRENOBLE geh. bew. 8 5 NICE zw. bew. 15 8 BERLIJN geh. bew. 18 4 FRANKFORT regen 9 7 MüNCHEN half bew. 10 6 ZüRICH regen 8 4 GENEVE zw. bew. 12 4 LOCARNO regen 5 4 WENEN regen 9 9 INNSBRüCK zw. bew. 9 9 ATHENE zw. bew. X 19 AJACCIO zw. bew. 16 9 MADRID zw. bew. 8 5 MALLORCA regenbui 15 X LISSABON onbew. 15 8 PAUZE Morgen: Josafat, Russisch bisschop, t 1623 te Polozk. LIJM OP BREUK HIELD NIET. De hereniging der christenheid is een onderwerp, dat iedereen ter harte gaat. Het aanstaande Vatikaanse Con cilie zal ongetwijfeld pogen de een heid der Kerk voor de gescheiden christenheid aantrekkelijker te ma ken. In vorige eeuwen is herhaalde lijk getracht de eenheid tussen de Oosterse en Westerse Kerk te her stellen. Op het concilie van Florence in 1439 leek de breuk gelijmd, doch het was slechts van korte duur. Wel bleven groepen katholieken van de Oosterse ritus „geünieerd" met de H. Stoel. Een van hun heldhaftigste vertegenwoordigers v^ordt morgen herdacht. Josafat Kuncéwicz, die zijn ijveren voor de hereniging óp 43-ja- rige leeftijd met de dood bekocht. Ieder H. Offer wordt „allereerst" (in primis) opgedragen voor de eenheid van de Kerk. Meeleven met de litur gie is bidden voor de eenheid en wat kunnen wij anders, en beter doen? PUZZEL No. 521Hor. 1. voorzetsel, 3. ge bod, 6. muzieknoot, 7. vredespijp der Indianen, 11. kolfhamer, 13. telwoord, 15. water in N. Brab., 16. vogel, 17. jachthond, 18. boom, 20. muzieknoot, 21. Europeanen, 25. tabaksoort, 27. uitroep, 28. zware zoete wijn, 29. mu zieknoot. Vert. 2. afkorting op visitekaartjes, 3. groente, 4. bloem, 5. vriend (Fr.), 6. sint (afk.), 8. in het jaar der we reld (afk. Lat.), 9. water in Fries land, 10. werktuig, 12. hijswerktuig, 14. onderricht, 15. bloeiwijze, 19. li chaamsdeel, 21. afkorting van dona, 22. zijtak Donau, 23. ieder, 24. beken de afkorting, 25. familielid, 26. bij woord. PUNT „Kom er maar uit, mama; we gaan toch maar liever padvindertje spelen bij Guus aan de overkant.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3