Officier Rijkspolitie reed - na gebruik van alcohol - op woonwagen in Peek kloppenburg Weerbericht DINSDAG 7 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voor de Leidse kantonrechter VRIJSPRAAK VOOR CHAUFFEUR VAN BULLDOZER In de late avond van de 23ste mei j.l. stak een 48-jarige chauffeur uit Vianen met een door hem bestuurde bulldozer, waarachter een onverlichte woonwagen was gespannen vanuit de Vinkenweg te Noordwijk dwars de rijksweg no. 4 over, na van te voren twee helpers met rode lantaarns de weg op te hebben gestuurd om het verkeer te waarschuwen c.q. op te houden. Na het sein: „rijden maar" trok de chauffeur de sleep de rijksweg op met een uiteraard zeer geringe snelheid. Nauwelijks was de sleep dwars op de weg of de chauffeur zag tot zijn grote schrik, dat een met zeer hoge snelheid naderende auto wel wat afremde, doch niet stopte en vervolgens met een nog steeds aanzienlijke snelheid boven op de onverlichte woon wagen vloog. De materiële schade was uiteraard aanzienlijk en het werd een wonder genoemd, dat de bestuurder een dirigerend officier van de rijkspolitie, levend uit de wrakstukken te voorschijn kwam en slechts enkele niet noemenswaardige verwondingen had opgelopen. De chauffeur kreeg een proces-verbaal, omdat hij, aldus de tenlastelegging, de veiligheid van het verkeer destijds in hoge mate in gevaar had gebracht. hem dan ook aanleiding vrijspraak voor zijn cliënt te verzoeken. Na enig re- en dupliek wees de kantonrechter direct vonnis. ONGEVAL OP RIJKSWEG HAD GOEDE AFLOOP Zo stond hij dus gisteren in de ver- dachtenbank voor de kantonrechter, mr. W. de Koning, en gaf hij, bijge staan door zijn raadsman, een uit voerige lezing van de gebeurtenissen, zoals deze zich voor, tijdens en na de aanrijding hadden voorgedaan. Hij gaf toe, dat het niét gebruikelijk was de woonwagen een tijdelijk onderkomen voor enige wegenbou wers met een bulldozer te ver plaatsen. In het onderhavige geval kon hij gezien de plaats waar de woonwagen stond en met 't oog op de breedte van het toegangshek de trek ker niet gebruiken en dus bij ge brek aan een acu op de bulldozer met een onverlichte sleep de weg oversteken. Gezien het feit, dat hij twee man met rode lantaarns de weg had opgestuurd en inderdaad ver scheidene automobilisten met uit zondering van die ene waren ge stopt, vanwege het rode licht, was verdachte van mening alles wat in zijn vermogen lag te hebben gedaan om de verkeersveiligheid niet in ge vaar te brengen. In een uitvoerig requisitoir ging de officier, mr. J. A. L. Brada, het verloop van de oversteek en de ge volgen hiervan nog eens punt voor punt na. Hoewel verdachte niet de aanrijding, doch alleen de gevaar stelling ten laste was gelegd, eiste hij 150.boete subs. 1 maand. Verdachte's raadsman wees er in zijn uitvoerig pleidooi o.m. op, dat andere automobilisten wel tijdig wa ren gestopt, omdat de rode lantaarns, goed zichtbaar als zij waren, hen hadden gewaarschuwd. De desbe treffende automobilist had z.i. niet gereden, zoals redelijkerwijze van een attent automobilist verwacht kon worden, temeer, daar hij later had toegegeven de lantaarns wel te heb ben gezien en toen gedacht had „er is zeker iets aan de hand", zonder echter direct maatregelen te nemen door direct af te remmen en pools hoogte te nemen. Een en ander gaf Van de Haagse politierechter IN KENNELIJKE STAAT OP DE BROMFIETS Volgens de politie was een los arbeider uit Alphen a. d. Rijn voor de afgenomen proeven niet geslaagd en dit betekende dat hij onder in vloed van drank werd bevonden. Trouwens, dat wees de bloedproef ook al uit, want er werd 1,45 pro mille alcohol in het bloed van de man aangetroffen, nadat hij met de door hem bestuurde bromfiets een aanrijding had veroorzaakt. De offi cier eiste 50.boete of 5 dagen hechtenis. De rechter veroordeelde daartoe. „Ik heb ook wel eens een gezellige dag, maar ga dan niet dronken op een bromfiets zitten", zei de Haagse politierechter. Dat had een 20-jarige betonwerker uit Zwammerdam wel gedaan. Gevolg was geweest, dat hij in het midder nachtelijk uur in de Prins Hendrik straat over het rijwielpad laveerde, waar twee agenten hem staande hielden. „Hij kon geen behoorlijk gesprek voeren", zeiden de agenten. „Het zal niet meer gebeuren" be loofde verdachte en daarop vertrou wend eiste de Officier 35.boete of 7 dagen hechtenis. De rechter deed er nog iets af en legde 30. boete of 6 dagen hechtenis op. ZELFVERDEDIGING „Het was eigenlijk uit zelfverdedi ging", verklaarde een ambtenaar uit N oordwijkerhout. Hoewel de hond van zijn buurman veel blafte en gezegd wordt dat blaf fende honden niet bijten (hetgeen volgens het aftandse mopje echter aan de honden onbekend is) voelde de ambtenaar zich slachtoffer toen de hond van de buren op hem af kwam. „Er is al herhaaldelijk in de buurt over die hond geklaagd" zei de ver dachte. Hij had een stuk ijzer naar de hond gegooid, waardoor het dier was gewond. „Het is een vreselijk monster", kwalificeerde hij nog nader. Overigens bleek achter dit geval toch een familie-vete schuil te gaan. „Ja", gaf de rechter toe, „honden kunnen soms zeer onaangenaam zijn" maar dat belette de Officier niet 30.boete of 6 dagen hech tenis te eisen, waartoe de rechter veroordeelde. ALKOHOL. Hierbij onthulde hij het nog niet naar voren gebrachte feit, dat de desbetreffende automobilist met een snelheid van. 140 km/u had gereden, een weliswaar toegestane snelheid, doch blijkbaar te hoog om tijdig te kunnen stoppen, zoals de anderen wel deden. De pointe hie&an moest z.i. worden gezien in het feit, dat de automobi list volgens de door hem toegege ven bewering van enige getuigen voor hij achter het stuur plaats nam een hoevelheid sterke drank had ge bruikt en dus nog afgezien van het laakbare hiervan, mede in ver band met zijn functie destijds over een sterk verminderd reactievermo gen moet hebben beschikt. Volgens de getuigen deed de man destijds in derdaad „zeer vreemd" bij zijn optre den en antwoorden en daarom ver wonderde het de kantonrechter, dat de man niet eveneens vervolgd was geworden voor dit feit. Een en an der kon niet los van elkaar worden gezien en daar verdachte naar zijn oordeel goede voorzorgsmaatregelen had genomen en dus niets te ver wijten viel en het bewijs, dat hij het verkeer in gevaar had gebracht niet geleverd was, kwam hij tot een vrij sprekend vonnis. ALLE TALEN WERD BETALEN J In de zaak tegen een 27-jarige Al gerijnse studente, woonachtig in Gro ningen, deed zich onverwacht een complicatie voor, die echter dank zij de vlotte medewerking van de hoofd inspecteur van politie, de heer D. J. Verzijden, vrij spoedig was opgelost. Toen hij in de verdachtenbank had plaats genomen, gaf verdachte n.l. in vlot Engels te kennen, dat hij de Nederlahdse taal niet machtig was en zijn zaak op dit moment dus moeilijk doorgang kon vinden. De zaak uit stellen teneinde de bijstand van een tolk te kunnen inroepen aldus het voorstel van de kantonrechter kwam verdachte slecht gelegen, want dan moest hij weer de verre reis van af Groningen maken. Hoewel de kan tonrechter sterk - in twijfel trok of verdachte weinig of geen Nederlands sprak of verstond, omdat hij al ruim drie jaar in ons land verbleef mede als semi-proefvoetballer en des tijds na zijn overtreding ook in de Nederlandse taal was verhoord, kon hij verdachte recht op bijstand van een tolk niet betwisten. Dus kreeg de dienstdoende wachtmeester-par ketwachter de opdracht een poging te doen hoofdinspecteur Verzijden die, reeds verscheidene malen als tolk fungeerde op te bellen en te verzoeken als tolk te willen optre den. Toen de heer Verzijden kort daarna verscheen en beëedigd was, bleek verdachte plotseling de voor keur te geven aan een behandeling van de zaak in de Franse i.p.v de Engelse taal. Of hij aldoende poogde de zaak te traineren werd niet bekend. Mocht dit wel het geval zijn geweest, dan re kende hij geheel buiten de waard, want de politiële tolk bediende zich vlot van de Franse taal en.... de zaak ging door. Uit het onderzoek bleek, dat ver dachte met zijn auto niet tijdig ach ter een file auto's, die nabij de Haag se Schouw voor het stoplicht werd opgesteld, plaats nam, tengevolge waarvan een kettingbotsing ontstond, waarbij een zestal auto's min pf meer ernstige schade opliepen. Verdachte voerde aan, dat de laagstaande zon hem min of meer had verblind en hij daarom niet tijdig genoeg had be merkt, dat de voor hem rijdende auto's tot stilstand waren gekomen. Mede doordat vast was komen te staan, dat verdachte met grote snel heid de voor hem rijdende file had ingehaald en dus van het bewarèn van de nodige afstand geen sprake kon zijn, achtte de officier de over treding vrij ernstig en eiste hij J 100 boete subs. 1 maand. Nadat verdachte nog had verklaard, dat hij een z.i. dagelijks voorkomende fout had ge maakt en de boete derhalve veel te hoog vond, vonniste de kantonrechter met 60.boete subs. 12 dagen. Het hem toekomende honorarium als tolk stelde de heer Verzijden weer ter beschikking van een liefdadig doel. TE HOGE SNELHEID. „Het is daar een gemene bocht edelachtbare en er lag bovendien nog al was split op het wegdek", aldus verontschuldigde zich een 24-jarige installateur uit Oegstgeest vanwege het feit, dat hij met zijn auto in een bocht in de Teylingerlaan te Sassen- heim was gaan slippen en daardoor in botsing was gekomen met een pas serende auto. Volgens verscheidene getuigen reed u met een snelheid van minstens 80 km/u door de bocht, hetgeen toch, mede gezien het aanwe zige split, een in hoge mate onverant woordelijke snelheid kon worden genoemd", aldus repliceerde de kan tonrechter. Verdachte kon hier niets tegen in brengen. Hoewel de officier ditmaal verdachte's rijbevoegdheid nog niet in het geding wilde bren gen, achtte hij een forse correctie in deze zeer op zijn plaats en eiste hij derhalve 150.boete, subs. 1 maand. Nadat verdachte uiterste clementie had verzocht, vonniste de kantonrechter „bij wijze van ernstige waarschuwing" met 100.boete subs. 20 dagen. „Dame" in het verkeer Het eerste proces-verbaal voor on juist oversteken op een zebra-pad in Dén Haag is gisteren opgemaakt. Vermoedelijk is dit ook wel het eer ste in Nederland. Hoewel de politie van plan was de twee eerste weken alleen waarschuwingen te geven, heeft zij toch besloten op te treden tegen de 35-jarige voetgangster J. P. uit Den Haag. Zij heeft niet alleen een proces-verbaal gekregen voor 't negeren van het rode voetgangers licht, maar bovendien voor verzet tegen de politie. Mevrouw P. werd, toen ze over stak door een agent teruggeroepen. Weer op de stoep gekomen, gaf ze de agent een klap in het gezicht. Toen hij haar zei mee te gaan naar het bureau, begon zij de agent in het gzicht te krabben. Pas met de hulp van een collega is hij er in geslaagd haar naar het bureau te brengen. STIJGENDE ACTIVITEIT VAN ZAKKENROLLERS Het gilde van de zakkenrollers be gint de laatste tijc een stijgende ac tiviteit in Amsterdam te vertonen. Maandag sloegen de zakkenrollers in de hoofdstad een grote slag. Overdag werden zes vrouwen het slachtoffer: drie op het Stationsplein, drie in win kels. De totale buit bedroeg toen f 878. In de nacht van maandag op dinsdag raakte bovendien een inwo ner van Haarlem tijdens een tocht langs café's in Ut buurt van het Leidseplein een portefeuille met- f 1000 kwijt. Door een treinontsporing bij 't Zuid-Parijse station Chaville-Velizy zijn vanochtend veertien mensen ge wond. Vier van hen zijn er ernstig aan toe. elke woensdag Jmgensmarkt WOL-STRETCH HANDSCHOENEN De handschoenen die heerlijk warm en praktisch onverslijtbaar zijn. En.... wol-stretch past altijd, het „groeit" mee. Speciaal verlaagde J. M. Prijs voor jongens O 75 w voor junior werd gewond en de versperring was na anderhalf uur afgebroken. De Oost-Duitse politie maakte maandag gebruik van haar vuurwa pens toen een West-Berlijnex twee Oost-Duitsers naar de Amerikaanse sector probeerde te smokkelen. De West-Berlijner wist te ontsnappen. De beide Oost-Duitsers werden ge arresteerd. Op een ander punt kroop een Oost-Duitser door de prikkel draadversperring. Ondanks het ma chinegeweervuur van de Oostduitse politie kwam hij veilig in de Franse sector aan. Twee jonge Oost-Duitsers waren minder fortuinlijk. Zij tracht ten maandagmorgen via een riool naar West-Berlijn te komen. Op slechts vijf meter van West-Berlijn werden zij opgemekt door de Oost- Duitse politie, die onmiddellijk gas- granaten in de riool wierp. De Oost- Duitsers kwamen daarop naar adem snakkend uit de riool en werden ge arresteerd. 99? AUTO GESLIPT: VROUW VERDRONKEN Vanmorgen is een personenauto nabij de gemeente Ilpendam door de gladheid van de weg geslipt en in het Noordhollands kanaal gereden. In de auto zat het echtpaar Volland en hun kind. Vier militairen, die het onge luk zagen gebeuren, sprongen ge kleed in het ijskoude water. Ze zagen kans de man en het kind te redden. Voor de jonge vrouw echtei kwam de hulp te laat. Het slachtoffer was af komstig uit Amsterdam. LICHTE STIJGING VAN WERKLOOSHEID De geregistreerde arbeidsreserve van mannen is in oktober met ruim 1400 toegenomen. Volgens een opga ve van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid was de ge registreerde arbeidsreserve eind ok tober 22.996 tegen 21.574 eind sep tember. Het aantal werkloze vrouwen daal de van 5.255 tot 4.985. Het aantal openstaande aanvragen was eind ok tober voor mannen 81.692 (eind sep tember 86.738) en voor vrouwen 39.560 (41.414). Traangasduel in Berlijn Oost- en West-Berlijnse politie heb ben maandagochtend aan de sector grens een traangasduel gehouden. Een groep West-Berlijnse arbeiders brak een 300 meter lange draadver sperring af, die één meter binnen West-Berlijns gebied stond. Zij wer den door de Oost-Duitse politie be stookt met rond 70 traangasgrana ten. De West-Berlijnse politie, die de arbeiders beschermde, wierp een ge lijk aantal granaten terug. Niemand „Eensgezinde herdenking Tijdens een plechtige bijeenkomst, die maandag in het Congresgebouw van het Kremlin in Moskou is ge houden, is de 44e verjaardag van de Russische oktoberrevolutie van 1917 herdachtDe bijeenkomst werd door verscheidene Russische leiders bijge woond. Ook in Peking is de Russische re volutie herdacht. De Sowjet-Russi- sche ambassadeur in Peking Tsjer- vonenko deed een aanval op de Al banese leiders en veroordeelde h Stalinisme. De leden van de Alba nese ambassade verlieten daarop de bijeenkomst en de Chinese rode lei ders applaudiseerden niet. Toch schreef het Chinese „Volksdagblad": „In de gemeenschappelijke strijd tegen het imperialisme en voor be vrijding van de mensheid zullen c'e volkeren van China en de Sowjet- Unie altijd wapenbroeders blijven, gereed om elkaar tè helpen". Ten aanzien van Stalin schreef het „Volksdagblad" evenwel: „Na de dood van Lenin heeft het centraal comité van CPSU, geleid door Sta lin, dank zij collectivisatie van de landbouw en industrialisatie het oude, achterlijke en arme Rusland gemaakt tot een krachtige en welvarende mo gendheid". Vandaag werd de Russische okto berrevolutie in Moskou herdacht met de gebruikelijke parade op het Rode Plein. Daar hadden zich dui zenden toeschouwers verzameld, die premier Chroesjtsjov en andere Sowjet-leiders luide toejuichten, toen dezen hun plaatsen boven op het Lenin-mausoleum innamen om de parade gade te slaan. Maarschalk Worosjilof, die ook op een der ere plaatsen wilde gaan zitten, werd teruggestuurd. In de parade werden nieuwe ra ketten meegevoerd, die in Moskou nog niet waren gezien. Daartoe be hoorden intercontinentale raketten met een reikwijdte van 12.000 kilo meter. Relletjes in Ecuador Bij betogingen van studenten te Guayaquil in Ecuador zouden maan dag verscheidene mensen om het le ven zijn gekomen. De studenten molesteerden tegen het optreden van de politie in Cuen- ca, waar vrijdag twee mensen het leven lieten bij betogingen gericht tegen een bezoek van de president. De studenten wierpen maandag in Guayaquil auto's omver en staken een gemeentelijke zuivelfabriek in brand. Daarna begonnen zij de poli tie met stenen te bekogelen. Politie en soldaten openden toen het vuur op hen. Aan de relletjes van maan dag zijn al een serie incidenten voor afgegaan die geleid hebben tot af kondiging van de noodtoestand. In Guayaquil zijn tanks aangeko men, die door de straten rijden om de orde te bewaren. In Quito hebben jeugdige betogers het ministerie van economische zaken aangevallen. De vice-president van Ecuador, Monroy heeft inmiddels in het Con gres verklaard, dat de regering van president José Maria Velasco is af gezet. Monroy heef„ alle macht aan zich getrokken. KORTE GOLF De overstromingen die in de nacht van zondag op maandag Athe ne en omgeving hebben geteisterd hebben volgens een officiële schat ting aan 36 mensen het leven ge kost, zo is maandagavond in Athene bekend gemaakt. Het aantal gewon den bedroeg maandagavond 300 en er worden nog 11 mensen vermist. Achthonderd huizen zijn verwoest en 4000 mensen zijn dakloos gewor den. Tot nu toe zijn zeven overle venden van het Britse vrachtschip „Clan Keith", dat in de Middelland se Zee ter hoogte van Tunis is ver gaan, opgepikt. Voorts zijn drie lij ken van opvarenden geborgen. Daar de bemanning 68 koppen sterk was, worden er nog 58 opvarenden ver mist. De omstandigheden, waaronder de schipbreukelingen hun schip heb ben verlaten, doen vrezen dat het aantal slachtoffers hoog zal blijken te zijn. In Damascus zal een elektrische stoel worden tentoongesteld die de leiding van de geheime politie ten tijde van de Verenigde Arabische Re publiek had besteld, aldus bericht het blad „Al Nasr". De fabrikanten hebben de stoel onlangs afgeleverd. Vracaric vrijgelaten De 44-jarige Zuidslavische zaken man Lazo Vracaric, die de vorige xoeek door de politie van München werd gearresteerd, is maandagavond in voorlopige vrijheid gesteld. Hij mocht naar z 'n hotel terugkeren. Zoals bekend was Vracaris gearres teerd omdat hij in de oorlog te Za greb twee Duitse militairen zou heb ben gedood. Vracaric is kapitein geweest in het partisanenleger van maarschalk Tito. Vracaric's broer Milivoij werd als represaille voor de verzetsactiviteit van Lazo door de Duitsers gearres teerd en in een concentratiekamp vermoord. Vracaric heeft geweigerd het pro- ces-verbaal van de politie te Mün chen te ondertekenen. Hij verklaarde als voormalig partisanenkapitein de bevoegdheid van de Duitse politie in deze zaak niet te erkennen. Brand aan boord Een brand aan b ord van 't Ame rikaanse vliegdekschip „Constella tion" (77.000 ton) heeft maandagmid dag vier mensenlevens geëist, aldus heeft het ministerie van marine in Washington meegedeeld. Negen per sonen liepen verwondingen op en één wordt nog vermist. De brand, die spoedig kon wor den geblust,ontstond tijdens een proefvaart. Vorig jaar december brak even eens brand uit aan boord van de „Constellation", toen het op de ma rinewerven van Brooklyn werd vol tooid. Deze brand kostte vijftig werk lieden en marinemensen het leven Eén van de werklieden, die thans is omgekomen, had destijds de vorige brand aan boord van de „Constella tion" op de marinewerf in Brooklyn overleefd. „Vuurstorm" over Hollywood Een „vuurstorm" heeft maandag in de heuvels bij Hollywood 1«6 luxueuze woningen in de as gelegd en vele beschadigd. Onder hen, die hun huis moesten verlaten, bevond zich ex-vice-president Richard Nixon. Het huis van de acteur Red Skelton zou ook afgebrand zijn. Di verse acteurs en actrices moesten hals over kop uit hun huis vertrekken De politiemannen in het gebied van Los Angeles zijn opgeroepen. Men wil een sterke politiemacht op de been houden om plundering te voorkomen. Honderden leerlingen moesten een school verlaten toen de vlammen dichterbij kwamen. Vlieg tuigen hebben tonnen blusmateriaal op de branden gegooid. Een „vuur storm" is een soort cycloon, waarin een geweldige hitte ontwikkeld wordt. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) MINDER KOUDE NACHT Minder koud met vannacht nog slechts op enkele plaatsen, voornamelijk in het westen van het land, temperaturen iets be neden het vriespunt en hier en daar mist. Half tot zwaar be- wolk met in hoofdzaak in het oosten en noordoosten van het land plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen. Het weer in Europa PAUZE SPUIEN MAAR! Van onze vaderlandse „Gouden Eeuw" wordt gezegd, dai deze ge westen hun hoogste bloei beleefden bij een staatsvorm, die de „denk- baarst slechtste" was. Aan deze uit spraak worden wij telkens herin nerd, als aanmerkingen op het ker kelijk bestuur of de kerkelijke in richting worden gespuid op de overvloedige wijze van de Katwijkse sluizen bij laag water. Een Ameri kaans efficiëncy-onderzoek heeft on langs uitgemaakt, dat de organisa tie-vorm van de Katholieke Kerk voor 90 percent uitstekend is. Dit :s een percentage, dat door geen enkele andere bestuursvorm op aarde wordt bereikt. Maar, verwijzend naar onze Gouden Eeuw, beschouwen wij dit complimentje aan de Kerk van on dergeschikt belang. Belangrijker is de geest, die de mensen bezieit, die de Kerk vormen. Kritiek op de Kerk is gehuicheld, wanneer ze niet begint met zelfkritiek. Iedereen moest eens voor zichzelf een vragenlijst opstel len, of hij voldoet aan de hoge eisen van het Evangelië. En als hij dan •eerlijk is.V.. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN ABERDEEN LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARUS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MÜNCHEN ZüRICH GENèVE WENEN INNSBRUCK ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON mist onbew. h. bew. geh. bew. zw- bew. regen onbew. onbew. sneeuw geh. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. regen regen sneeuw geh. bew. geh. bew. regen zw. bew. regen 1. bew. 1. regen onbew. h. bew. onbew. PUZZEL No. 517 Hor.: 1 vrouw van Abra ham; 4 raamscherm; 6 baan voor bal spel; 7 boom; 9 klein kind; 10 opge zet; 11 vreemde munt (afk.); 12 ho rizon; 13 vogel; 14 kleine hooistapel; 16 kruipend dier; 17 inwendig deel van een vis; 18 traag; 19 plaats in de oudheid; 20 taait aardsoort, 22 schor; 23 water in N Brab.; 24 hoenderach tige vogel; 25 lijkvaas. Vert.: 1 deel van een vliegtuig, 2 vaartuig; 3 deel van de mast; 4 don kere zolder in molens; 5 voorvoegsel; 7 traag van begrip; 8 jachthond; 10 afval van steen; 11 metalen haak; 12 bakje; 13 overal; 15 lichaamsdeel; 16 gebakje; 18 jongensnaam; 10 meisjes naam; 21 mens; 22 uitroep; 23 slede. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 516 Hor.: 1 som; 3 spade; 8 Cm; 8 stevig; 10 haspel; 12 e.o.; 13 lel; 14 ps; 15 taal; 17 tets; 19 R.K.; 20 are; 2; Ag; 22 overal; 24 koedoe; 26 L.O.; 27 steen; 28 ren. Vert.: 1 schat; 2 oma; 3 stel; 4 pel; a.v.; 6 Diest; 7 ego; 9 spel; 11 slak; 14 peer; 16 argot; 17 tree, 18 salon; 20 Avon; 21 aks; 22 ode; 23 ale; 25 Ee. PUNT Het orkest heeft pauze....

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3