Ernstige bedenkingen tegen halfuurdienst van de Eltax; ontsluit Morskwartier; personeelsgebrek; reclame op lantarens. Hervormd bejaardentehuis in Leiden Z.-W. 4 ZATERDAG 4 NOVEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 NIEUWS UIT DE LEIDSE MEMORIE: Aandacht besteden B. en W. van Leiden in de memorie van toelich ting aan het openbaar personenver voer. Hoewel de frequentie op de buslijnen in de buitenwijken op werkdagen niet groot is, menen zij, dat deze, gelet op de vervoersbehoef te, voorshands voldoende is. De door de Eltax met ingang van 2 juli 1.1. ingevoerde halfuurdienst op de buslijn K op zondagen heeft ook bij het College ernstige beden kingen ontmoet, omdat de huidige regeling voor de bewoners van de desbetrefefnde wijken en ook voor het reizigersverkeer van elders een groot ongerief betekent. Aangezien deze maatregel onverwijld bleek te zijn in verband met het perso neelstekort, hebben B. en W. hieraan toch hun goedkeuring gehecht, zulks voor de periode van 2 juli IJ. tot 1 januari a.s. en onder voorwaarde, dat de Eltax deze kwestie deze maand opnieuw aan het College voorlegt. B. en W. hebben er op aangedron gen, dat de Eltax inmiddels al het mogelijke doet om op zondag de 20-minutendienst op korte termijn wederom te kunnen invoeren. Busproblemen. De door enkele raadsleden gestel de vraag of de omschakeling van tram op bus voldoet, wensen B. en W. niet zonder meer ontkennend of bevestigend te beantwoorden. Vooral kort na de invoering van de bussen op de stadslijn Leiden-Oegst- geest waren er gegronde klachten over de uitvoering van de dienst regeling. Voor de N.Z.H.V.M. is dit aanleiding geweest om op de stads- lijnen een extra bus in te leggen. De directie van de N.Z.H.V.M. staat open voor kritiek, doch kan helaas niet alle klachten voorkomen. Zo blijft het openen van de brug gen en het wachten bij de verkeers lichten een regelmatige uitvoering van de dienst bemoeilijken. Voorts is het lastig om steeds het nodige personeel aan te trekken. Het reeds bestaande personeelstekort is nog vergroot door de invoering van de 5-daagse werkweek. Voor de stadslij- nen had dit laattse tot gevolg, dat de 6 minutendienst moest omgezet worden in een 7-minutendienst. Deze maatregel bleek thans onvermij de- lijk. De buslijn LeidenKatwijk V.v. voldoet, voorzover B. en W. bekend, beter dan de opgeheven tramlijn. Omtrent de buslijn LeidenNoord- wijk zijn deze zomer klachten gere zen over het onregelmatig rijdens als gevolg van de eenmansbedienmg. Zo wel B. en W. van Noordwijk als het Leidse College hebben zich toen tot de directie van de N.Z.H.V.M. gewend. Twee nieuwe bruggen. De plannen voor de bouw van een brug over de Haarlemmertrekvaart zijn in een beginstadium van voorbe reiding. Personeelstekort stagneert de uitwerking ervan. De brug over de Zijl zal door de provincie worden ge bouwd. Overleg met de provincie ten aanzien van de kostenverdeling is gaande. Er is nog geen overeenstem ming bereikt. Pas als dat het geval is, kunnen de plannen vaste vorm krij gen. Ontsluit Morskwareter. B. en W. achten het van groot be lang dat het Morskwartier uit zijn isolement wordt verlost. Het ver dient aanbeveling, onder andere de Vondellaan door te trekken naar het Plesmanviaduct. B. en W. hebben de directeur van Gemeentewerken op dracht gegeven een plan daarvoor te maken. Ook zijn B. en W. bereid te onderzoeken, of een tijdelijke ver binding voor voetgangers en fietsers langs het koolaspad benoorden de spoorbaan mogelijk is. Meer bouwvolume. Er heeft ook een raaslid gevraagd, welke maatregelen het gemeente bestuur kan nemen om een groter bouwvolume te krijgen. Het ant woord: Maatregelen kunnen wij niet nemen, 'omdat de toewijzing oerust bij Gedeputeerde Staten, die het door de minister toegewezen contingent over de gemeenten verdelen Wij kunnen slechts aanhoudend G.S. en Dr ir Lindenbergh neemt afscheid LDM Dr. ir. P. C. Lindenbergh, direc teur van de N.V Leidse Duinwater maatschappij, is op 17 oktober j.l. 65 jaar geworden en heeft dus de pen sioengerechtigde leeftijd bereikt. Naar wij vernemen zal hij begin fe bruari aanstaande als directeur van de L.D.M. afscheid nemen. Als zijn opvolger wordt genoemd de huidige adjunctdirecteur van de L.D.M., ir. C. de Jong. GEM. AANKONDIGING VERKEEK Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het Philosophenpad en de Oude Herengracht, voorzover gelegen tus sen de Haven en de Ververstraat, met ingang van 6 november 1961 voor de duur der bestratingswerkzaamheden aldaar, zullen zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee in beide richtin gen de minister blijven wijzen op de moeilijke woningpositie in Leiden, zoals trouwens eveneens in de voor gaande jaren is gedaan. Het hoofdstuk Volkshuisvesting en openbare werken is ook dit jaar weer tot een van de belangrijkste gewor den in het vraag- en antwoordspel tussen de raadsleden en het coi.ege van burgemeester en wethouders. Verschillende malen moeten B. en W. antwoorden, dat wegens personeels gebrek bij de dienst Gemeentewer ken plannen niet ten uitvoer worden gebracht. Personeelsgebrek. Dat personeelsgebrek is gespecifi ceerd in het verslag opgenomen. Op 1 oktober waren ei bij Gemeentewer ken 43 vacatures op eea Loia'e per soneelssterkte van 297 Vooral bij onderhoud bestratingen heeft men veel personeel te weinig. Hier zou den tien mannen werk tcunnen vin den. Voor de Plantsoenendienst is het ook niet eenvoudig personeel te wer ven, want er zijn 5 tuinlieden te kort. Voor landmeten heeft men 4 opme- ters nodig. De noord-zuidverbinding komt in de vragen vanzelfsprekend aan de orde. Enige raadsleden vroegen: „Wat willen B. en W. het eerst doen? Het antwoord luidt: De doorbraak Sint Jorissteeg-Krauwelsteeg en de door braak Haarlemmerstraat-Langegracht zomede demping van de Langegracht, achten wij de meest urgente onder delen. Over overbrugging of dem ping van de Nieuwe Mare hebben B. en W. hun standpunt nog niet be paald Afbraak. Het college heeft goede hoop. dat binnen afzienbare tijd kan worden Leidse jeugd genoot van Molière's L'Ecole des Femmes |N HET JAAR van zijn huwelijk met Armande Béjart (1662) liet de grootste toneelschrijver van Frank rijk, Molière^ vooi het eerst Arnol phe in „L'Ecole des Femmes" zijn vergeefse poging doen om de ideale echtgenote te creëren. In de eeuwen, die volgden heeft dit blijspel van de gunsteling van Lode- wijk de XIVe, dat aoor de perfecte karakterisering de allure heeft van een klassiek drama, zijn levenskracht bewezen. En terecht, slechts de om standigheden - het décor - wijzigden; de mensen van Molière bleven leven. De jeugd van de Leidse middelbare scholen heeft gistermiddag in de Leidse Schouwburg genoten van „L'Ecole des Femmes", voortreffelijk gebracht door het Theatre du Vieux Colombier. ARNOLPHE riet op 19-jarige leef tijd, dat de ideale echtgenote maar moeilijk te vinden is. In zijn directe omgeving ziet hij verschillen de huwelijks wrakken dobberen. Hem zal dit niet overkomen. De 4-jarige Agnes wordt daarom uitverkoren om opgevoed te a^orden tot Arnolphe haai later zal huwen. Het stuk vangt aan op het ogenblik, dat Arnolphe Agnes bij Alain er. Georgette, een bóeren-echtpaar en bedienden van Arnolphe, komt halen om in de hu welijksboot te stappen. Het meisje Agnes blijkt toch niet in harte-zaken te dwingen Zij wordt verliefd op Horace, een leeftijdge noot. Slot van alles is, dat de man, die alles zo keurig dacht tf regelen, achter het net vist. De grappige wendingen in het stuk schuilen voornamelijk in het feit, dat Arnol phe door Horace, die van zijn vor deringen in de liefde en teleurstel lingen komt verhalen bij M. de la Souchje, alias Arnolphe, gedwongen wordt als meer normaal denkend mens te reageren. SATYRIEK wordt Arnolphe door Molière als een gespleten per soonlijkheid te kijk gezet. De troupe van Jean de Rigault, een gezelschap met internationale vermaardheid, speelde dit blijspel onder regie van Robert Marcy tot in alle rollen en details voortreffelijk. Na een korte aanloopperiode - het publiek moet nu eenmaal even de tijd hebben om zich op het Frans in te stellen - was het contact tussen de partijen aan weers zijden van het voetlicht dan ook dui delijk hoorbaar. K. O. en de Leid se Jeugd Actie hebben daarom de jeugd een hogelijk te waarderen mid dag bezorgd. overgegaan tot de afbraak van de driehoek Garenmarkt-Levendaal- Raamsteeg. Binnen niet al te lange tijd zal ook met de afbraak van een rij huizen in de Sint Jorissteeg wor den begonnen. Lantaarnpalen in Leiden geschikt voor reclame. B. en W. van Leiden hebben beslo ten over te gaan tot verhuring van het recht tot het aanbrengen en heb ben van reclamevoorwerpen aar lantaarnpalen, die daarvoor in aan merking komen. Het bedrijfsleven toont grote belangstelling voor re clames met lichtmasten. Momenteel worden met verscheidene gegadig den onderhandelingen gevoerd. Ver wacht- kan worden, dat binnenkort de eerste huurovereenkomsten zul len worden gesloten. In antwoord op een vraag zeggen B. en W., dat ten behoeve van de bouw in de vrije sector in de For tuinwij k nog een betrekkelijk geringe oppervlakte bouwgrond aanwezig is. In 1962 kan Leiden nog beschikken over terreinen voor de woning wet en premiebouw, maar daarna is het bijzonder moeilijk binnen de hui dige gemeentegrenzen bouwterrein voor A-premiebouw aan te wijzen zonder dat de woningwetbouw in ge vaar komt. De opmerking van de rector-mag- nimicus in de rectorale rede op 18 september, waarin de urgentie van bouwwerken voor universiteit en ge meente in Leiden aan de orde was, heeft aanleiding gegeven tot vragen. B. en W. antwoorden: Wij zijn de mening toegedaan, dat de uitvoering van het universitaire bouwprogram ma niet mag leiden tot een afrem ming van de bouw van woningen, scholen en andere urgente gemeente lijke en particuliere objecten. Th. J. v. d. Heijden Lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 Burgerlijke Stand Geboren: Coenraad Casper z. v. J. C. H. Friederich en G. Bijleveld. An na Cornelia d. van J. van Delft en J. Duindam. Maria Margaretha d. v. J. M. van Hal en E. van der Kwaak. Adriana Maria Aloysia d. v. J. J. A. Giezeman en A. M. L. Bel. Robbie z. van J. van Hooven en H. E. M. Reizevoort. Clemens Maria z. v. A. J. J. v. d. Klein en M. E. N. Stra- ver. Kitty Maria Josina d. v. A. v. d. Hondel en J. M. Duivenvoorden. Ro nald Pieter Cornelis z. v. C. A. de Jong en E. Kop. Petrus Thomas z. v. A. W. Knijf en K. Hogewoning. Overleden: J. M. Oomen 2 dagen dochter. J. G. Veenenbos 85 jaar man. J. van Houten 50 jaar man. Ondertrouwd: J. van Aggelen en P. J. A Hoogervorst. A. J. Ver mond en L. Rijsbergen. S. van den Broek en D. Taverne. H. J. Flaman en A. A. M. van Benten. C. J. Gutteling en W A. M. Raaphorst. I. Lek en C. Onvlee. W. van den Brink en M. J. P. Knijff. S. Platteel en J. A. Rui tenbeek. D. J. Filippo en H. L. J. Rij nardus. Leidse Agenda ZATERDAG 4 NOVEMBER Toneelver. DOB Den Burcht, 8 uur n.m. P.V. Nekobu Feestavond, 8 uur, St. Ant. Clubhuis. Acc. Ver. „Vivace" Kleine Burcht, 8 uur n.m. MAANDAG 5 NOVEMBER Raadszitting 2 uur n.m., Stad huis. Afscheid wethouder mr. J. Drijber Burgerzaal, 5.15-6.00 uur n.m. Luctor et Emergo (Zeeuwse club) 8 uur n.m., Gulden Vlies. DINSDAG 7 NOVEMBER St. Adelbert 20.15 uur, Gulden Vlies. Koksschool Operette „Der Vo gelhandier", door gezelschap Dep. v. Defensie, 8 uur n.m., Cantine Doe lenkazerne. WOENSDAG 8 NOVEMBER Kaartavond St. Leonardus-St. An- tonius (KAB) 8 uur n.m., Leonar- dushuis. Opening Kampgebouw Woon wagenkamp Haarlemmerweg, 3 uur n.m. Timdelerclub „Geld te geef", 8 uur n.m., Schouwburg. BODEGRAVEN ESTO. Na enkele weken rust zullen de witgelen zondag a.s. weer binnen de lijnen komen en wel op eigen terrein tegen het Waddinx- veense WSE, dat momenteel de twee de plaats op de ranglijst inneemt. Aanvang half drie. Paviljoen op skelterbaan. Na de vernieuwing van de skelterbaan was de laatste wens nog niet vervuld, nl. een gebouwtje waar men een ver frissing kon gebruiken, waar men vergaderen kon enz., kortom 'n soort clubhuis. Thans is het zover. De fa. Bol uit Leeuwarden had het werk wegens personeelsgebrek moeten uitstellen, maar nu is het fraaie houten ge bouwtje met hulp van leden van de Bodegraafse kartingclub toch gereed gekomen. Woensdagavond half acht zal burgemeester Croles de zaak of ficieel openen. De Stichting Bode graafse evenementen zal dit pavil joen, zoals het genoemd wordt, in exploitatie nemen. B(ijzondere) B(uurt) avond. Op initiatief van de heren R. de Groot, A. de Meyere en J. Vink kwamen de bewoners van Oranjelaan en Sport- laan in Berea bijeen om eens geza menlijk te overleggen of het bouwen van een eventuele stralingsvrije schuilkelder gewenst en uitvoerbaar is. Nadat de heer de Meyere het doel van deze bijeenkomst in het kort uit eengezet had, kreeg de heer W. de Jong, BB-hoofd, bet woord om in en kele opsommingen weer te geven wat er allemaal voor zo'n bouwwerk komt kijken. Behalve vele dagelijkse levensbehoeften in stoffelijke zin, be nadrukte spr. ook de middelen tegen angst en verveling en het lei derschap. In liet kort kwamen de fa sen van gevaar ter sprake na een eventuele atoombomaanval. Na de eerste sterke lichtwerking komt de luchtdruk en de hittegolf en tot slot de z.g. fall-out d.w.z. de as- en stof deeltjes, die besmet zijn. En dit laat ste was het directe argument om zo mogelijk tot het bouwen van een schuilkelder te komen. Vervolgens kregen de vele aanwe zigen gelegenheid om nader te infor meren naar het hoe of wat. Tevens kwamen daarbij nog min om meer interessante punten naar voren. Het uiteindelijk resultaat van de bijeen komst was tenslotte, dat staande de vergadering een commissie van vijf personen werd benoemd die de kwes tie nader zal onderzoeken en daar op een volgende bijeenkomst verslag over zal uitbrengen, niet nadat bij na alle aanwezigen in principe er voor gestemd hadden verder te gaan met de plannen. NIEUWVEEN Jaarvergadering „Witpen" On der voorzitterschap van mw. Roo- vers hield de Nieuwveense postdui venvereniging „De Witpen" haar jaarvergadering in de zaal van Leli- veld. Kas en boeken van penn. C. vi"" Leeuwen werden in orde bevon den. Secr. B. Wassenburg maakte in zijn keurig samengesteld jaarver slag o.a. melding van de zeer ongun stige weersomstandigheden, waaron der in 't afgelopen seizoen de vluch ten plaats hadden, en daardoor on regelmatig verliepen. Het ledental nam toe met 4, en bedraagt thans 22 Met een toepasselijk woord reikte de voorzitster daarna de prijzen uit. Dit jaar was C. v. Bemmelen 1ste, J. Ver haar 2e en W. Schuurbier 3e kam pioen geworden. Tot hok-controleurs werden aangewezen J. C. de Groot en C. v. Leeuwen. Nic. Boys A.s. zondag NSV-Nic- Boys, aanvang half 3, vertrek half 2. Om half 3 thuis Nic. Boys 2-Zwer- vers. Om twaalf uur thuis Nic. Boys 3-RVC 2. 't Vierde elftal heeft rust. Opbrengst collecte De gehou den collecte ten bate van de anti hongeractie (Novib) heeft voor on ze gemeente de prachtige som van 572,66 opgebracht. HAZERSWOUDE Auto's botsten. Donderdag is een vrachtauto, bestuurd door een Zoeterwouder, in de Groenendijk op een pesonenauto gebotst. Persoonlij ken ongevallen deden zich niet voor, maar de personenauto werd zwaar, de vrachtauto licht beschadigd. De vrachtauto botste op de voor hem uitrijdende personenauto van een Hilversummer, omdat de be stuurder van eerstgenoemde auto niet bemerkte, dat de personenauto vaart minderde. NOORDWIJK AAN ZEE MS V-af deling handbal. In ver band met het 40-uren gebed is voor a.s. zondag slechts één wedstrijd vastgesteld. Het herenteam gaat naar Voorburg voor een competitiewed strijd tegen Tonegido, die om 12 uur begint. Het bestuur verzocht ons verder mee te delen, dat de aanvoerders, of door hen aan te wijzen spelers, elke zaterdagmiddag het wedstrijdformu lier en de registratiekaarten dienen af te halen bij de heer P. Schelvis, Sint Jeroensweg 16, Noordwijk-bin- nen. ALPHEN AAN DEN RIJN 100 JAAR GRAANBEDR1JF VAN M. VAN MUISWINKEL EN ZOON N.V. ven. Het laat zich wel aanvoelen, dat in de loop van di« jaren, de beleefde veranderingen in de eisen des tijds, ook materieel geulen, vele oude spo ren aan en in het gebouw werden uitgewist. Het bedrijf werd aange past aan de eisen van modern zaken beleid. Naast zijn maatschappelijke werk om het eigen bestaan vond de heer Cornelis van Muiswinkel nog tijd om zich in te zetten voor de behartiging van gemeente- en provinciale belan gen. Hij was o.a. wethouder van Zwammerdam en lid van de provin ciale staten van de provincie Zuid- Holland. Onderwijl was zijn zoon A. M. van Muiswinkel op 1 mei 1930 in het be drijf opgenomen, die als adjuct-di- recteur werd benoemd, toen zijn va der op 27 februari 1936 overleed. Acht jaar later, op 15 augustus werd hij directeur. De oudste direc teur, de heer F. L. van Muiswinkel trok zich op 15 augustus 1952 uit het zakenleven van zijn bedrijf terug en zal, naar het zich menselijkerwijze gesproken laat aanzien, het aanstaand eeuw-jubileum, in gezondheid mo gen beleven. Moderne fabriek Het was in 1923, dat het bij uitstek specifiek Rijnstreek-bedrijf met een uitgesproken agrarische dienstbetoon- doelstelling, door een grondige ver bouwing en voorziening van moder ne mechanische werktuigen, tot een economisch verantwoord, moderne veevoederfabriek is geworden, waar in de technische ontwikkeling op haar terrein, op die datum niet tot stilstand is gekomen. Integendeel, toen omstreeks 30 jaar geleden ga rantie-eisen werden gesteld aan de veevoedermengsels en de n.v. zich vrijwillig onder de Afnemers-Con trole op Veevoeders (ACV) stelde, was het noodzakelijk gevolg hiervan, dat de beste en modernste meng-in- stallaties werden opgesteld in het bedrijf. Alphen aan den Rijn en zijn naaste omgeving kennen heel wat graanbe- drijven in diverse formaten. Dit feit is kenmerkend voor de oorspronke lijke en ook thans nog agrarische aard van de streek Vandaag vraagt een dergelijke on derneming de aandacht, omdat er 'n jubileum op handen is. een jubileum, dat meer dan de leeftijd der sterken afstraalt. Het is het graanbedrijf M. van Muiswinkel en zoon n.v., dat op 11 november een eeuw geschiedenis afsluit. Het bedrijf staat al even lang op dezelfde grond aan de Lindenhove- straat te Alphen aan den Rijn, waar het in 1861 werd gesticht; aanvan kelijk was kort tevoren in het oor spronkelijke gebouw nog een grutte- rij gevestigd. Grondlegger van de jubilerende graanhandel, maalderij en mengvoe derfabriek was de toen 22-jarige boe renzoon Michiel van Muiswinkel Czn, stammend uit een Zwammerdams ge slacht, dat zich later in Bodegraven heeft gevestigd. Drie generaties Sedert de stapelloop van het be drijf hebben drie generaties de lei ding ervan gevoerd. Op 8 juni 1888 trad zijn zoon Cornelis officieel in 'n bedrijf, dat van die tijd af 'n naams verandering onderging, die van blij vende aard is geworden, n.l. M. v. Muiswinkel en zoon. Elf jaar later, op 29 september oordeelde de stichter het verstandig en wenselijk, zijn taak over te dra gen aan jongere krachten. De heer F. L. van Muiswinkel, een van zijn andere zoons, kwam voor hem in de plaats in de zaak. De naam van het bedrijf bleef onveranderd. 85 Jaar was de heer Michiel geworden, toen hij op 22 november 1924 overleed. Tot kort voor zijn heengaan uit zijn wel besteed leven heeft de stichter de gang van zaken ten aanzien van zijn levenswerk van nabij kunnen vol gen en hij kon er gerust op zijn dat de traditie zqu blijven voortleven in zijn nageslacht. Zijn beide zoons hebben acht jaar later, op 19 december het bedrijf om gezet in een naamloze vennootschap en zij beiden voerden van toen af de directeurs-titel. Hoewel de heer M. van Muiswin kel het oorspronkelijk gruttersbedrijf als zodanig voortzette en het, na een neergang, weer weldra tot goede bloei bracht, werd de onderneming langzaam aan omgezet in een graan bedrijf. Het was vooral Cornelis die de grootste stoot hiertoe heeft gege- Evolutie Deze veel betekenende evolutie voltrok zich gaandeweg, nadat de be gintijd van paardekrachtaandrijving van de gruttersmolen al lang uit het geheugen was verdreven door toe passing van motorische aandrijvin gen, aanvankelijk door respectieve lijk gas-, ruwolie en ten slotte met behulp van electromotoren. De huidige directeur, de heer A. M. v. Muiswinkel is sedert enkele ja ren lid van de gemeenteraad van Al phen aan den Rijn. EIGEN FLATJE MET PENSION De stichting bejaardencentrum Haagwijk, uitgaande van de her vormde diakonie in Leiden hoopt over enige maanden te beginnen met de bouw van een bejaardencentrum in zuidwest. Het gebouw, dat ten westen van de Bevrijdingskerk, nabij de Fortuinsloot wordt geplaatst, zal ongeveer 2% miljoen gulden kosten. Architect M. P. Schutte uit Leiden heeft een gebouw van zes woonlagen ontworpen, alsmede een bejaarden flat van twee woonlagen. In het hoofdgebouw kunnen 118 exploitatie bedden geplaatst worden, 10 zieken bedden en 13 personeelsbedden. Er komt in de flat een aantal van 42 huurwoningen voor bejaarden. De verhouding van het aantal twee- en eenpersoonskamers is 110, die van het aantal exploitatie- en ziekenbedden 12 1. In het hoofdge bouw zullen echtparen en alleen wo nenden, die verzorging behoeven, een kamer kunnen huren. De kans bestaat, dat op de begane grond ook personen die lichte verpleging nodig hebben, opgenomen worden. De bejaarden krijgen de beschik king over een kamer die een zelf standige eenheid is en die bevat: 'n woonkamer van 3.20x3.30 meter (eenpersoons) of 3.45x5 meter voor tweepersoonsgebruik. In een neven ruimte zijn het toilet, de bergruimte en een wasgelegenheid onderge bracht, alsmede een klein verwar mingselement. Dé tweepersoonska mers hebben ook een klein balkon. De warme maaltijden zullen worden geserveerd in de eetzaal. Over de koude maaltijden heeft men nog geen besluit genomen. De zelfstandige woningen voor bejaar den zijn ruim opgezet. Ze bevatten een woonkamer van 3.60x3.60 meter, een slaapkamer van 2.60x3.90 meter, een keuken van 1.80x2.40 meter, een badcel, w.c. en bergruimte. Elke woning heeft een balkon, dat vanuit woonkamer en keuken te bereiken is. De pensionprijs is voorlopig bere kend op 2800 per jaar. De huur van de woningen is „kaal" 12.50 per week, maar daarbij komen kos ten voor verwarming, warmwaterin stallatie, radio en brandstoffen, zo dat de totale huur 17.15 zal wor den. De bouw zal anderhalf jaar du ren. LEIDSCHENOAM ECHTPAAR VAN DER HEIJDEN VIJFTIG JAAR GETROUWD Dinsdag 8 november a.s. zal het echtpaar C. M. van der Heijden en C. van Nierop de dag herdenken, waarop het in Stompwijk door wij len pastoor Bekker in de echt werd verbonden. Beide echtelieden stammen uit Stompwijk waar zij geboren werden in resp. 1888 en 1837. Vrijwel zijn gehele huwelijkstijd (46 jaar) is de heer v.d. Heijden werkzaam geweest bij de graanhandel van de fa. Blonk. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienst jubileum in 1953 had Burge meester Banning het genoegen om in opdracht van H.M. de Koningin, aan de heer v.d. Heijden de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit te reiken. Maar niet alleen aan de fa. Blonk heeft de jubilaris zijn beste krach ten gegeven, ook het maatschappe lijk en charitatief leven had zijn daadwerkelijke belangstelling. Voor de Leidschendamse afdeling van de KAB 'de vroegere r.k. Volksbond) nam hij gedurende 23 jaar het se- kretariaat waar. Ook was hij 30 jaar lang sekretaris van Herwonnen Le venskracht. Daarbij was de heer Van der Heijden gedurende 13 jaar mede bestuurslid van de r.k. Ziekenzorg. Uit deze functies blijkt overduide lijk, dat hij zijn vrije tijd, (welke vroeger niet zo royaal was als thans) niet in ledigheid doorgebracht heeft. Wegens langdurige ziekte van zijn vrouw heeft dokter Perquin (na een wachttijd van twee jaar) er voor ge zorgd, dat het echtpaar een goed verzorgd tehuis heeft gekregen in kamer 1 bij de eerw. zusters in Ma- riënpark, waar tevens op bescheiden feestelijke wijze dit gouden jubileum herdacht zal worden ter gelegenheid waarvan de weleerw. heer P. Lan- gendijk de H. Mis ter intentie van het bruidspaar in de kapel van het Mariënpark zal celebreren. Vijfentwintig jaar politieman. - Gistermorgen is in de raadszaal de wachtmeester bij de rijkspolitie P. Peters gehuldigd bij gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. De dis trictscommandant, overste jhr. W. G. Gevers Deynoot, huldigde de jubile rende politieman onder aanbieding van de gebruikelijke enveloppe. Ook burgemeester Banning sprak zijn waardering uit voor het taktvolle werk van de heer Peters. De bewoners van de wijk Park Leeuwenbergh waardeerden tevens het optreden van de jubilaris en bo den eveneens een cadeau onder cou vert aan. OPENING R.K. OPENBARE UITLEENBIBLIOTHEEK Gisteravond waren vele genodig den aanwezig in het voormalig zus terklooster aan de Damstraat, dat na een uitgebreide verbouwing pasklaar gemaakt is voor de katholieke open bare bibliotheek. Het klooster is thans een modern centrum geworden en geschikt gemaakt voor meerdere doeleinden. Behalve de bibliotheek is daarin ook gevestigd de sociale werkster die daarvoor enige prima lokalen ter beschikking heeft gekre gen De heer Dekker, voorzitter van het bibliotheekbestuur, opende de bijeen komst waarna burgemeester H. Ban ning een sappige toespraak hield en namens het gemeentebestuur zijn be wondering uitsprak voor wat de bibliotheek voor Leidschendam heeft tot stand weten te brengen op cul tureel terrein. Pastoor Van der Kolk sprak ver volgens zijn voldoening uit dat het voormalig klooster thans een goede bestemming heeft gekregen. Spreker roemde de aktiviteiten van mevr. Chr. van Zeeland-Lops. Het was voor de pastoor een grote voldoening dat hij aan mevrouw Van Zeeland een pauselijke onderscheiding mocht uitreiken. De onderscheiding Pro Ecclesiae et Pontifice moet volgens de pastoor beschouwd worden als 'n huldebetoon bestemd voor alle me dewerkers van mevr. Van Zeeland. Onder applaus speldde mej. Schoi- tes de onderscheiding op. Burgemeester L. M. J. Hendrix van Berkel en Rodenrijs sprak ver volgens namens de Centrale voor ka tholieke Lectuurverzorging waarna de heer Dekker dankte voor de be toonde belangstelling. Hij verzocht de aanwezigen de boekenrijen te gaan bezichtigen, maar er kwam een kink in de kabel door het uitvallen van de elektrische verlichting. Nadat het gemeentelijk lichtbedrijf de sto ring had verholpen zijn de aanwezi gen nog geruime tijd in de leeszaal alles in ogenschouw gaan nemen. Tot slot, na de erewijn, dankte de heer Dekker voor de betoonde be langstelling. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het propaedeutsch examen voor na tuurkundig ingenieur, de heer T. G. F. van Maanen. WASSENAAR Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het candidaatsexamen voor natuur kundig ingenieur, de heer F. V. Du- moulin. Een gewaarschuwde vrouw Een inwoner uit Groningen, die vannacht om een uur het door hem en zijn vrienden op gebouwde feestje wenste te prolongeren, werd bijzonder boos, toen zijn a.s. vrouw, met wie hij in ondertrouw was, in- plaats van met hem een café te bezoeken, de fiets pakte en huiswaarts wilde gaan. Hij greep haar fiets, smeet het vehikel door de ruiten van een apotheek en kroop door 't op deze wijze ontstane gat naar binnen. Hier sloeg hij in de etalageruimte alles kort en klein. Toen hij naar buiten kwam verloor hij het bewust zijn. De GGD heeft hem met slagaderlijke bloedingen naar het academisch ziekenhuis ver voerd.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2