m Interieur van een nieuw kamphuis Middenstander moet conclusies trekken uit Amerikaanse zienswijze 'n Drumband van „Victorie" 't Sleutelgat Varens, een welkome aanvulling Regeringsverklaring over Russische kernproeven Sinds 1 aug. 24 Sovjet-kernexplosies 10 Jaar bejaardensociëteit van St. Petrus en St. Lodewijk KAB-avond kwam goed uit de verf DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Leidse Week v. Intern. Samenwerking Dit is het interieur van de grote zaal van het kamphuis voor 't woon wagenkamp aan de Haarlemmertrek vaart te Leiden. De sociale zorg in dit kamp vraagt steeds meer onze bijzondere aandacht. Dat nieuwe kamphuis zal binnenkort in gebruik genomen worden. Zie ook pagina 3. (Foto's De Leidse Courant) Weinig belangstelling van middenstand voor betoog van mr. Portheine De Nederlandse middenstand, met name het middelgrote en kleinbe drijf, dient zich bewust in te stellen op wat elders gebeurt, zij moet zich aanpassen en lering trekken, omdat de Amerikaanse invloed, die zich steeds sterker doet gevoelen in het grootwinkelbedrijf, onprettige en niet lucratieve konsekwenties kan hebben voor de middenstand. Dit is in het kort samengevat, wat mr F. Portheine, directeur van de Kon. Ned. Middenstandsbond in het kader van de Leidse Week voor Interna tionale Samenwerking, te zeggen had tot de leden van de Leidse Mid denstandsorganisaties. Ingeleid door de heer J. A. M. v. Zonneveld hield de heer Portheine gisteravond in „Het Gulden Vlies" voor een zeer beperkt gehoor 15 aanwezigen, onder wie enkele com missieleden een causerie over de Amerikaanse invloeden op de Ne derlandse middenstand. Mr Porthei ne belichtte, steunend op zijn erva ringen opgedaan tijdens een werk bezoek aan de V.S., voornamelijk de invloed, die van Amerika uitgaat op Nederland en Europa, omdat deze op het gebied van de middenstand direct een problematische tint heeft gekregen. Enkele jaren geleden dacht men in Nederland over supermarkets, schoppingcentra e.d. alsiets, dat wel bestond, maar waarmee men toch niet te maken zou krijgen. De tijd heeft evenwel deze gedachte geloo- chenstraft. Allerwege blijkt nu de Amerikaanse invloed merkbaar en de middenstand dient haar koers te bepalen, wil zij niet „klem gereden" worden. Vrijheid en openheid. Er valt van de Amerikanen en hun instelling bijzonder veel te le- Comité geinstalleerd Gisteravond vond in de Vikingzaal van „Nieuw Minerva" de installatie plaats van het comité „Oprichting Drumband" van de R.K. Gymnastiek vereniging „Victorie". Hiertoe waren uitgenodigd de dames P. C. van Ber- kelWalraven, H. BoomsmaKo ning, A. C. v. d. HulstKluts A. M. ZonderopWalraven en de heren B. J. van Berkel, J. v. d. Ham, A. C. J. Kraakman, H. J. van Leeuwen en J. A. Prins. De voorzitter der vereniging, de heer W. A Bergers, heette allen van harte welkom en ging vervolgens over tot het geven van de grote richtlijnen, waarlangs het comité het beste te werk zal kunnen gaan. Het voornaamste punt in de be ginperiode zal zijn het bijeenbren gen van de nodige financiën. Hierna werd het dagelijks bestuur van het comité gekozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer B. J. van Berkel, tot sekretaris de heer T. J. van Leeuwen en tot penningmeester de heer A. C. J. Kraakman. Het sekretariaat is gevestigd Wiar- di Beckmanstraat 20, Leiden. Nadat deze heren hun benoeming hadden aanvaard ging het comité over tot de eerste korte huishoudelijke ver gadering. ren, waar men zijn voordeel mee kan doen. De vrijheid en openheid van de Amerikaanse zakenman steken nog te schril af tegen de kortzich tige neringziekte, die hier nog wel te bespeuren is. Door zijn openheid kan ook in Amerika de kleinere zaken man zich staande houden tegenover hot grootbedrijf. Men wisselt in zijn branche van gedachten, brengt cij fers op tafel en probeert gezamen lijk iets te bereiken met of zon der directe steun van de overheid b.v. op het gebied van parkeervraag- stukken of marktonderzoek. Met het Amerikaanse voorbeeld voor ogen vallen er veel conclusies te trekken. De ontwikkeling naar het groot be drijf bergt gevaren in zich. Het am bacht dreigt verloren te gaan, zoals in Amerika het geval is. De Neder landse middenstander, die service kan en wil geven, heeft hier dus zijn kans. De nog patriarchaal ingestelde Ne derlandse middenstand kan ook veel leien van het delegeren van de ver antwoordelijkheid in Amerika. Spr. toonde zich een voorstander van de loyale concurrentie zoals in de V.S. Amerika heeft Nederland en Europa veel te zeggen al is het alleen maar OUDERAVOND ST. LEONARDUS- SCHOOL „Geen kring van ingewijden, die goed op de hoogte zijn van het wel en wee van de school en vooral van de moeilijkheden die zich zouden kunnen afspelen binnenskamers. Het zijn ook niet de notabelen, die af en toe eens onder de arm worden ge nomen door de schooldirectie. Even min een groep van gewillige ouders, die meerdere keren per jaar bijeen worden gebracht om te luisteren naar een min of meer geslaagde voordracht; ook niet het geregeld bij eenlopen van nieuwsgierige va ders en moeders, die komen zien naar wat hun kinderen hebben ge maakt voor een tentoonstelling of mogen presteren op een schoolfeest", aldus de heer L. C. M. van Hamers veld, voorzitter van het oudercomité der Leonardusschool, op de gister avond gehouden ouderavond. In zijn openingswoord citeerde spr. een desbetreffend artikel uit 't contatcblad „Ouders en School", waarin wordt gezegd, dat een echte oudervereniging bestaat uit vaders en moeders, die samen met de leer krachten en de schooldirectie een hechte band vormen, echt begaan met het welzijn en de opvoeding der schoolgaande jeugd, waarvoor zij samen de verantwoordelijkheid dragen. Op deze ouderbijeenkomst is voor de tweede maal getracht een nieuw oudercomité te vormen; in juni werd, in overleg met de toen aan wezige ouders, een verkiezing uitge. steld tot na het begin van 't nieu we schooljaar. Na herstemming in eerste in stantie staakten de stemmen werd het bestuur der oudervereniging als volgt samengesteld: mevr. T. Lange- zaal-WUtenburg, mevr. v. Paridon- Ha verkorn en de heren A. v.d. Klein, G. v. Dam L. C. M. v. Hamersveld, en P. de Ridder. De kleuterschool zal worden vertegenwoordigd door de heer J. v. Vonderen. De uittredende comitéleden, mevr. v. Iersel (secr.), mevr. Aalders en de heren Molkenboer (penn.) en Schrama, ontvingen bij morde van de heer Hamersveld de dank van de ouders, voor hetgeen door hen in 't belang van de oudervereniging was gedaan. Spr. besloot met de wens, dat bij de belanghebbende ouders 'n intens medeleven zal groeien, door regelmatig bezoek der ouderavonden, door reacties, tips en het aan de or de stellen van onderwerpen van al gemeen schoolbelanjg. de verhouding middenstander-klant (De klant is onze werkgever). Be studering van de Amerikaanse za- keninstelling kan juist verhelderend werken in de problematiek, ontstaan door de vestiging van grootwinkel bedrijven op Amerikaanse leest. R.K. BRIDGECLUB „S.V.A De uitslagen van de voortgezette parenwedstrijd zijn als volgt: Groep Zwart. 1. v. d. Ruit-Middelbeek 135 p.; 2. Dames Bik 124 p.; 3. v. Haasteren- Abswoude 122 p.; 4. Dieben-v. Wijk 119 p.; 5. v. d. Post-Weber 114 p.; 6. Mevr. Smits-Smit 197 p.; 7. Hr. en mevr. Bernsen 99 p.; 8. Mevr. Bou- zie en partner 89 p.; 9. Hr. en mevr. v. d. Drift 88 p.; 10. Mevr. Werter-Bik 83 p. Groep Rood. 1. Dames v. Noort-Bisschop 76 p.; 2. Hr. en mevr. Cuppen 69 p.; 3. Hr. en mevr. de Ridder 66 p.; 4. en 5. Da mes van Loon-Zandbergen en Broc- ken-Bertels 63 p.; 6. Hr. en mevr. v. Leeuwen 62 p.; 7. Jeuster-Winkel- molen, 56 p.; 8. Dames Menken-de Clerk 49 p. Met een daverende klap ont plofte gistermorgen in de idresseer- ruimte van een drukkerij aan de Aalmarkt de oliekachel De 21-jarige A. M. uit de Gpejestraat, die het noodlottig vlammetje toediende, werd door de rondvliegende scher ven in het gelaat getroffen. Met snij- wonden werd het slachtoffer door de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De oliekachel was door onbeken de oorzaak uitgegaan; de olie, die in de kachel liep verdampte en het materiaal voor de explosie was aan wezig. 3 OCTOBER VEREENIGING Uitslag foto-herkennings-wedstrijd. De deelnemende winkeliers waren ingedeeld in drie groepen. Voor de beste en meest volledige oplossingen zijn na loting onderstaande prijswin naars beloond. Groep 1. F. D. Muiden, Oegstgeest; A. van Houten; G. de Jong; mevr. Mom- berg; M. J. v. d. Fluit; A. C. Teleng. Groep 2. J. Otto; H. Dingjan Jr.; mej. T. van Zijp; D. B. Erades; H. Henzen; J. J. Binnekamp. Groep 3. A. van Valderen, Zoeterwoude; J. B. Jansen; A. Gijzeny; D. van der Vlerk; H. J. Dingjan; mevr. de Bruin. De Leidse tuiniers- en bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbon den" heeft gisteravond in de zaal van café „Aniba" weer een zeer goed be zochte ledenbijeenkomst gehouden met als spreker de heer J- H. Smit. die na de pauze een causerie hield over het kweken van varens in eigen tuin. De voorzitter, de heer J. H. Smit, opende de bijeenkomst met het uit spreken van een „in memoriam" in verband met het overlijden van de heer J. v. d. Berg, erelid van de ver eniging, die in een lange reeks van jaren bestuurslid was en als één van de oudste leden er mede toe heeft bijgedragen, dat DEV zich kon ont wikkelen tot een vereniging met grote levensvatbaarheid. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter zich in het bijzonder tot de heer en mevrouw Koudijzer-Renes en de heer H. J. van Haarlem, die hij tot zijn groot genoegen als nieuw lid mocht installeren en nog vele ja ren van prettig tuinieren toewenste. In verband met de komende bollen- kweekwedstrijd werden vervolgens aan de deelnemers de benodigde bol len - 10 crocussen en 6 narcissen - uitgereikt, van welk kweekmateriaal de uitkomsten t.z.t. door een deskun dige jury zullen worden beoordeeld. Nadat de voorzitter de behaalde pun ten in de tuin- en diverse andere wedstrijden bekend 'had gemaakt, waarbij hij tevens mededeelde, dat de prijsuitreiking op de eerstvolgen de bijeenkomst zal plaats vinden, be antwoordde hij in de z.g. „vragen- bus" nog een aantal vragen, die de vragenstellers weer enige praktische wenken opleverden. Daar ook dit maal weer een aantal leden eigen ge kweekt materiaal, ter keuring had meegebracht, kreeg een jury, be staande uit de heren De Pree, Zaal- bl^ en Wagemans, tot taak enkele chrysanten variëteiten te beoordelen. De hoogste lof verdienden ditmaal de heren N. Breedijk en K. G. Ko renhof, die respectievelijk zeer fraaie oranje en witte chrysanten hadden gekweekt. Varens welkome aanvulling In zijn causerie wees de heer Smit er met enige nadruk op, dat de va rens helaas nog te weinig bekendheid genieten als welkome aanvulling in dé tuinen en wel juist op die plaat sen waar andere gewassen door ge brek aan zonlicht en vocht weinig of geen kans tot levensvatbaarheid heb ben. Hij zette uitvoerig uiteen, dat bij voorkeur de varens, die winter hard zijn en in tal van variëteiten kunnen worden gekweekt, uiterst geschikt zijn om donkere en verlo ren plekjes in de tuinen op te fleu ren en een geheel ander aanzien te geven. Aan de hand van een aantal meegebrachte soorten liet hij zien welke fraaie en gemakkelijk te kwe ken combinaties kunnen worden be reikt op die plaatsen waar anders lege en donkere plekken de kleuren- harmonie in de tuinen zichtbaar ver storen. Mede omdat de varens z.g. sporenplanten zijn en zich daardoor gemakkelijk vermenigvuldigen, advi seerde hij de leden van DEV zich eens wat meer op de varenkweek te gaan toeleggen. De minister van buitenlandse za ken, mr. J. M. A. H. Luns, heeft van middag in de Tweede Kamer op des betreffende vragen namens de grote fracties medegedeeld, dat tot en met 25 oktober 24 Russische kernexplo sies plaatsvonden. Boven Nova Zem- bla zou een explosie van ruim 30 megaton op 23 oktober hebben plaats gehad. Het is de regering niet ge bleken, dat de Sowjet-Unie van plan is van verdere proefexplosies af te zien, hoewel de gehele vrije wereld van ernstige bezorgdheid heeft blijk gegeven. De regering betreurt, en veroor deelt een dergelijk optreden. Het is juist, dat de hervatting van de kern- bomproeven door de Sowjet-Unie 'n schending betekent van herhaalde verklaringen van de Russische pre mier Chroesjtsjov, dat de Sowjet- Unie niet als eerste de kernproeven zou hervatten. De heer Luns zei verder: „Het In eigen kring hebben de bejaar densociëteiten van St. Petrus en St. Lodewijk hedenmorgen het 10-jarig bestaan van het bejaardensociëteits leven in Leiden herdacht. Om half negen droeg deken W, P. M. Haring in de kapel van „De Vroo- lijcke Arke" een plechtige H. Mis op met assistentie van kapelaan C. A. J. Netten, de geestelijk adviseur van de bejaardensociëteiten van St. Petrus en St. Lodewijk, en pater J. D. M. Sweerts OSG tot intentie van de le vende en overleden leden - in 10 jaar 43 - van de sociëteit. In de predikatie benadrukte de deken, dat de ouderdom niet gezien moet worden als de neergang - re den van verdriet voor vele bejaar den maar als een opgang naar de bekroning na een welbesteed leven. Tijdens het feestelijk ontbijt, waar aan ook pastoor W, E. Blok aanzat, in de benedenzaal van De Vroolijcke Arke, die tot de laatste plaats bezet was, memoreerde mevrouw J. Ber gers-Van Bruggen, de voorzitster, de activiteiten van de afgelopen 10 jaar. Terugblikkend op de vele mooie hoogtepunten - St. Nicolaasfeesten, Vastenavonden, Kerstvieringen e.d. - kan de sociëteit welgemoed begin nen met het derde lustrum. Lof voor het bestuur Tijdens het ontbijt sprak eveneens mr. H. F. A. Donders, indertijd op richter met de zusters Remmers, Nib- belke en Van Nunen en het bestuur, dat tot de dag van vandaag nog steeds zitting heeft. Mr. Donders bracht in het bijzonder een eresaluut aan het bestuur voor het moedige volhouden, dat geleid heeft tot een bloeiende sociëteit. Organiseren hoofdzaak De voorzitter van de Leidse bond van r.k. bejaarden, de heer F. A. van Hees lichtte na een felicitatie gericht aan het bestuur voor de tafelende be jaarden de noodzaak toe zich te or ganiseren. Slechts 10 pet. van de ka tholieke bejaarden in Leiden - in to taal 3000 - is georganiseerd. Toch is de noodzaak aanwezig. Er valt nog heel wat te verbeteren, men denke maar aan verbetering van de AOW- uitkeringen, verbetering van de be jaardenzorg in verpleeghuizen etc. Voordat de koffie met gebak bin nen gebracht werden, zongen de aanwezigen het feestelijke sociëteits lied, op de melodie van „Naar de Speeltuin". Feestavond Met de verassende mededeling van pater Sweerts, dat de viering van 10 jaar bejaardensociëteiten met alle sociëteiten van Leiden op 23 nov. feestelijk gevierd zal worden, werd omstreeks 1 uur een einde gemaakt aan het genoeglijke staartje na de kerkelijke viering. W ijk-bijeenkomst Zelf schilderen is een plezierig werk en bovendien een nuttige vrije tijdsbesteding; dit was het motief, waarop het KAB-wijkbestuur baar leden had uitgenodigd woensdagavond naar het Leonardushuis te komen. De voorzitter, de heer R. Golden- berg, heette dan ook allen harte lijk welkom, die aan de uitnodiging gevolg gegeven hadden en richtte voorts een welkomstwoord tot de vertegenwoordigers van de firma Vettewinkel, die deze avond verzorg den. Aan de hand van dia's en film werd de belangrijkheid van het kie zen van de juiste kleuren aangetoond. Het in de laatste jaren ingeburger de gebruik, maar zoveel mogelijk kleur in huiskamer of gang aan te brengen blijkt op nog al wat bezwa ren te stuiten. Al te bonte huiska mers maakt de mens onrustig en somber. Het opbouwen van harmo nische kleurencombinaties levert in de praktijd voor de leek nogal was moeilijkheden op. Daarom juist werd aan die kleurencombinaties bijzon dere aandacht besteed. Behalve de smaak dient ook met de lichtvalling en de stoffering rekening gehouden te worden. Gewezen werd op de na tuur die ons in kleurenharmonie een goede leermeesteres is. Na de pauze werd het schilderen gedemonstreerd. Met de thans in de handel zijnde half-synthetische ver ven is het voor eenieder, die de kwast ter hand neemt geen waag stuk meer om tot een goed resultaat te komen. Gezellige bijeenkomst van kleuterleidsters St. Augustinus Een van de aangenaamste zaken, die gistermiddag in „Het Gulden Vlies" op de bijeenkomst van de kleuterleidsters, verenigd in „St. Augustinus" te constateren vielen, is wel de verheugenis over de salaris verhoging, die velen reeds met terug werkende kracht per 1 april 1960 hebben kunnen toucheren. Mej. A. Righart van Gelder voorzitster, maakte gewag van het feit, dat het salaris van de kleuter leidsters thans 75 pet bedraagt van het salaris van het l.o.-personeel. Geen volledige gelijkstelling, maar toch reeds een aardige stap in de goede richting. Spontaan werd daar om bijgedragen in een collecte voor een cadeau aan mej. Rogier te Rot terdam, lid van het hoofdbestuur, die zich op dit gebied steeds een fervent voorvechtster betoond heeft. Tijdens de excursie van de Leidse kring, die op 20 december gehouden zal wor den naar de school van mej. Ro gier kan hierdoor een geschenkje, in de vorm van een platenbon overhan digd worden. Godsdienstcursus Pastoor B. J. Bot zal in Leiden godsdienstcursussen komen geven over het godsdienstonderwijs aan de kleuterscholen. Staande de bijeen komst gaven zich reeds een groot aantal gegadigden voor deze cursus op, maar enkele plaatsen zijn nog vrij voor de cursus, die op 16-1, 23- 1, 30-1, 6-2 en 13-2 volgend jaar ge geven wordt op een plaats, die nog nader bekend gemaakt zal worden. Na het bestuurlijke gedeelte waar in o.m. ook het keurig verslag van mej. J. M. van der Fluit met applaus werd goedgekeurd, gaven de dames Koderitsch uit Den Haag een aller aardigste vertoning van het poppen spel „De Drie Beertjes", dat op de kleuterscholen - gelet op de reacties in de zaal - op veel kleuterscholen in Leiden en omgeving door de dames Koderitsch nog vertoond gaat wor den. Het spek .van de dames Kode ritsch was wel dermate goed, dat de aanwezigen door hun enthousiasme reageren voor een hartelijke binding publiek-artiestes zorgden. Een genoeglijke vrije woensdag middag dus voor de vele kleuterleid- stters, religieuzen en leken. volksgezondheidsbeleid dient er na tionaal en internationaal op gericht te zijn bestralingsdoses als gevolg van kunstmatige radio-activiteit zo beperkt mogelijk te houden. Ook om die reden is de hervatting door de Sowjet-Unie van de proefnemingen met kernwapens een zaak, die de mensheid met zorg dient te vervul len. Wat de directe gevaren voor de gezondheid van de Nederlandse be volking op korte en langere termijn betreft, wijst de regering op de gis teren namens de minister van so ciale zaken en volksgezondheid door de directeur-generaal van de volks gezondheid afgelegde verklaring, waaruit enerzijds blijkt, dat op het ogenblik nog geen specifieke rede nen tot ongerustheid bestaan en an derzijds dat voortzetting van de Rus sische proefnemingen wel degelijk een bedreiging van de volksgezond heid kan gaan betekenen. De regering acht de zo spoedig mogelijke totstandkoming van 'n in ternationale overeenkomst tot stop zetting van de proefexplosies urgen te noodzaak. De regering blijft on danks de ongunstige vooruitzichten van dit ogenblik de hoop koesteren, dat het gezond verstand in Rusland alsnog zal zegevieren en bij inter nationale overeenkomst van verdere proefexplosies zal worden afgezien. De regering wenst met nadruk te verklaren, dat slechts een met af doende controlemogelijkheden om kleed verdrag tot het gewenste doel, de definitieve beëindiging van de kernproeven kan leiden. Communistische interrupties Op vragen van de heren Borst (CPN), Lankhorst (PSP), Bakker (CPN) en N. v.d. Veen (PSP), zegt minister Luns o.m. dat onze rege ring er niet aan denkt, vliegvelden en atoomkoppen op te geven om strikte neutraliteit te bewaren. Voor het breken met West-Duitsland voelt hij niets en ook niet om dit larrd de nucleaire wapens te ontnemen. De rede van de heer Luns werd herhaaldelijk met communistische interrupties onderbroken. Burgerlijke Stand Geboren: Sandra d.v. G. Springer en H. C. M. de Winter; Gijsbertus Cornelis Johannes z.v. J. J. v. Steen en G. J. M. v. d. Salm; Sandra d.v. J. Brouwer en E. J. Struik; Petrus Wilhelmus Maria z.v. W. Ciere en C. G. M. Koppers; Simon Johannes z.v. S. Versteegen en M. B. Osen- darp; Wilma d.v. M. G. Heruer en C. v. d. Burg. Overleden: B. v.d. Lelie 71 j., m.; D. M. Sonneville 4 d., d.; M. J. Ver hoek 81 j., w.v. G. Schouls; R. van Duljvenbode 90 j., w.v. A. den Duik; N. v. Delft 74 j., e v. A. v.d. Meij. Leidse universiteit Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde, op een proefschrift, ge titeld: „De invloed van animozuren op het ontstaan van L-vormen van groep A streptococcen", de heer M. F. Michel, geboren te Maastricht in 1926 en thans wonend te Leiden. Promotor was prof. dr. J. D. Ver linde. Marktberichten LEIDEN, 25-10. Groente Appe len 45-72, peren 23-50, andijvie 7-14, snijbonen 176-214, stambonen 65-120, kroten 13-15, kroten, gekookt 35, boe renkool 10-15, rode kool 6-15, groene kool 7-17. postelein 28-42, prei 14- 25, spinazie 58-82, spruiten 30-82, komkommers 56. tomaten 25-75, uien picklers 21-30, id. drielingen 21-40, id. middelfijn 17-80, id. middelgrof 16.60-16.90, waspeen 26-31, witlof bO- 114, bloemkool 25-83, knolselderij 14-26, komkommers 33-73, sla 4.00- 16.00, bospeen 30-46. 's-HERTOGENBOSCH, 25-10. Vee Aanvoer 7380; runderen 2702, graskalveren 489, vette kalveren 1112, nuchtere kalveren 436, scha pen 329, geiten 37, fokzeugen 38, sl.- varkens 535, lopers 25, biggen 1677, slachtrunderen 696 Prijzen: melk en kalfkoeien 675-1235, guste koeien 625-985, graskalveren 300-475, kalf- vaarzen 900-1200, Mam vaarzen 785- 930, guste vaarzen 670-840, pinken 475-875, nuchtere kalveren 90-225 (fok- of mesterü), weideschapen 70- 95, drachtige zeugen 275-425, lopers 70-83, biggen 44-60, slachtrunderen extra kw. 3.25-3 40, id. le kw. 3 05- 3.20, id. 2e kw. 2.70-2 90, id. 3e kw. 2.60-2.70, vette stieren 2.90-3.20, worstkoeien 2 45-2.55, vette kalveren le kw. 2 65-2.85. id. 2e kw. 2.35-2 60, id. 3e kw. 1.95-2 25 nuchtere slacht- kalveren 1.40-1.75, slachtzeugen le kw. 1.30-1 42, id. 2e kw. 1.30-1.35, slachtvarkens 1.60-1.65, vette scha pen 100-120, vette lammeren 80-115, Melk- en kalfkoeien, aanvoer rui mer, handel goed, prijzen flauw prijsh.; guste koeien, groter, matig, aflopend: jongvee, groter, zwak, min. der vast; vette kalveren, normaal, goed, prijsh.; nuchtere slaehtkalve- ren, minder, rustig, onveranderd; schapen en lammeren, minder, ma tig, konstant; fokzeugen, redelijk, flauw, niet gehandhaafd; lopers en biggen, kort, traag, gedrukt; slacht vee, belangrijk, redelijk, weinig ver andering; slachtzeugen, groter, stil, aflopend. N.B. I.v.m. Allerheiligen wordt de veemarkt van 's-Hertogenbosch verschoven naar dondprdag 2 nov. GOUDA, 26-10. Kaas Aange voerd 138 partijen kaas. le kw. no teerde per kg 2 29-2 34, 2e kw. 2.20- 2.28, en extra kw. 2.35-2.62. De han del was matig.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2