ayrs# m JACQUELINE Ook „ijzeren honden" dienen onder w.a.-verzekering6plicht te vallen Den Haag verplant bomen van 100 ton Van de Haagse rechtbank MIDZA spaarkaart DONDERDAG 26 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 KNAC gelukkig met ontwerp Naar aanleiding van het wetsont- w-rp betreffende de verplichte W. A verzekering van motorrijtuigen, da. waarschijnlijk begin volgend jaar in de Tweede Kamer in behandeling zal komen, heeft de K.N.A.C. gister middag in Scheveningen een verze keringsmiddag gehouden. Het doel van deze bijeenkomst was een bij drage te leveren tot de te houden Kamerdiscussies en de weggebruikers voor te lichten over de eventueel in te voeren nieuwe regeling. De voorzitter van de K.N.A.C., mr A- W. baron van Imhoff, zei in een openingsrede, dat de K.N.A.C. in grote lijnen met het wetsontwerp zeer gelukkig is. „De automobilisten komen straks in een aanzienlijk gunstiger positie te verkeren. Zij zijn voor 95 pet. reeds tegen W.A. verze kerd en van de zwaardere lasten op het automobielverkeer kan men dus nauwelijks spreken. Zeker niet, als de automobielassuradeuren er in sla gen om een omhoogspiralen der pre mies te beteugelen". „Maar", zei mr Imhoff, „de ervaringen in het buiten land stellen wat dat betreft niet ge rust". Zeer gunstig voor alle weg gebruikers, vervolgde hij, wordt straks dat ook de bromfietsers onder de verplichte W.A.-verzekering ko men te vallen. Aan deze laatste op merking verbond hij de noodzaak dat bromfietsers met een bewijs zullen worden uitgerust, waaruit blijkt dat zij hun verzekeringsplicht hebben voldaan. Hij gaf hierbij de voorkeur aan invoering van bromfietsplaatjes, zoals die in Duitsland in gebruik zijn. Als tweede wen6 gaf mr Imhoff te kennen, dat de K.N.A.C. graag zou begin gemaakt met het overpoten van 121 bomen, die ieder, gemiddeld gerekend en globaal geschat, «o'n 100 ton per stuk wegen. Het eerst aan de beurt komen de populieren van de Zuiderparklaan, waar voor een profielswijziging 93 bomen tij delijk het veld moeten ruimen. Na verloop van tijd komen er van dit aantal 88 terug. Na bet karwei in de Zuiderparklaan komt de Lange Voor» hont aan de beurt. Men denke niet, dat dit werk een kwestie is van uitgraven en even over poten. Voor het vervoer van de bomen is het noodzakelijk, dat de kruin van de boom zover gekapt wordt, totdat het gewicht ongeveer gelijk is aan dat van de wortel. Hier na begint het vervoer van de boom door de Haagse binnenstad, een werk, dat alleen al een serie pro blemen op kan roepen. De boom wordt hierna in een gat van 4 meter diepte geplaatst, waar hij op een bodempje mest moet zien te aarden. Men pakt de zaak In Den Haag wetenschappelijk aan. Rond de overgeplante boom wordt een drai- neerbuizensysteem aangebracht, waarmee de watertoevoer constant geregeld kan worden. „Want", zegt men bij de plantsoenendienst, „de oude rotten moeten als kastanjes be handeld worden. Een aantal bomen is toch volgens de cijfers gedoemd om af te sterven". Bij het oversteken van de Ken- nemerstraatweg te Alkmaar is de 74- jarige weduwe J. Kooy aangereden door een auto. Zij sloeg eerst tegen de voorruit van de wagen en werd daarna op het wegdek geworpen. De vrouw, die een hersenschudding, een bekken en armfractuur heeft op gelopen, verkeert nu in levensge- zlen, dat de categorie, die hij als „ijzeren honden", „handwagens met hulpmotoren" en andere gemotori seerde voertuigen met een maximum snelheid van 16 km per uur, zoals die in gebruik zijn bij leveranciers, ook binnen de W.A.-verzekerings- plicht gebracht zullen worden, daar ook deze voertuigen gemakkelijk ernstige schade aan andermans eigen dom kunnen toebrengen. GOEDERENWAGENS ONTSPOORD Vanmorgen om 6.30 uur zijn op 't stationsemplacement van de N.S. te Zaandam zes goederenwagons ont spoord. De wagens lagen vrij van de hoofdsporen. Het treinverkeer tus sen Alkmaar, Zaandam en Amster dam ondervond zeer geringe ver- traiging. De 13-jarige scholier Joh. Ver voort is gistermiddag op de Griendts- veenseweg in Horst-Amerika, toen hij zioh per fiets van school naar huis begaf, door een auto gegrepen, juist op het moment dat de jongen linksaf wilde gaan. De jeugdige wiel rijder is ter plaatse overleden. SPORT Amerikaan heeft vertegenwoordigers te huur De Amerikaanse advocaat Aarom Scheinfeld verhuurt vertegenwoordigers en verko pers. Hij is president van een in twaalf jaar tot grootste uitzendbureau ter wereld uit gegroeide organisatie, die al leen al in Amerika 150.000 mensen een tijdelijke betrek king heeft bezorgd. Onder hen bevinden zich 40.000 huisvrou wen. Ook de anderen zijn krachten die om allerlei rede nen slechts tijdelijk beschik baar zijn en die in bedrijven zijn geplaatst waar men gedu rende kortere of langere tijd extra hulp goed kon gebrui ken. Het bedrijf mobiliseert op deze wijze latente werk krachten. De heer Scheinfeld maakt thans een Europese reis met het doel om een nieuwe onderafdeling van zijn bedrijf te introduderen en kwam gis teren op Schiphol aan. „Ons bedrijf kan thans 128 diensten aanbieden, van steno typistes, ongeschoolde arbei ders en glazenwassers tot de- monstratrices en marktonder zoekers toe" zo vertelde hij. „Wij hebben de carrière van sommige thans zeer beroemde artiesten opgebouwd, die des tijds werkloos waren en dank zij ons in hun onderhoud heb ben kunnen voorzien". Grote stagnatie in treinen loop door uitvallen beveiliging Veel treinreizigers hebben gister- mprgen hun aansluiting gemist en de treinen naar en van Geldermalsen, Rotterdam, Breda en Dordrecht on dervonden grote stagnatie doordat op het station Dordrecht gistermorgen omstreeks tien uur het relais in het automatisch NX-beveiligingssysteem uitviel. Hierdoor werkten de seinen niet meer, brandden er geen lichten en moesten alle handelingen, die an ders automatisch geschieden, nu met mensenhanden worden verricht. Om streeks het middaguur is men er in geslaagd, de technische storing op het Dordts station op te heffen, maar geruime tijd hierna was het treinver keer nog gestoord. Leerling-mijnwerker verspeelde zijn (overbemande) brommer Een leerling van de Mijnvakschool te Sittard heeft duidelijk van de Sit- tardse kantonrechter te verstaan ge kregen, daar hij niet van zins was de spelrvgels van het verkeer te volgen, bijgevolg hij nu moet boeten oor het afstaan van zijn bromfiets. De knaap had door de straten van Sittard gereden met nog vier vrien den van hem, allen op één bromfiets. Twee jongens hadden op de benzine tank gezeten, twee op het tweeper soonszadel en de bestuurder had er gens voorop het stuur gehangen. De jongeman had al eerder met zijn brommer een aanrijding veroor zaakt. Voor de eerste aanrijding kreeg hij 40 gulden boete, voor het ritje met da met vijf jongens bemande brom fiets kreeg hij een boete van 25 gul den. Maar wat het zwaarst voor de stoere aspirant-mijnwerker gold was de verbeurdverklaring van zijn brom mer. 8INI8TERE GRAP Een fabrieksarbeider uit Alphen aan den Rijn zou volgens zijn zeggen „voor een grap' een man, die rustig bezig was wormen te zoeken om te vissen, een mes op de keel hebben gezet. „Dan was het een sinistere grap" constateerde de president van de Haagse rechtbank. Maar bovendien zou de nam de zelfde dag een ander slachtoffer heb ben mishandeld, hetgeen allemaal met de drank te maken had. De Officier eiste wegens poging tot doodslag 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk en aftrek van preventiet De recht bank heeft uitspraak gedaan en ver dachte veroordeeld tot 10 maanden gevangenistraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk en aftrek preventief. ZO LUI ALS DE APEN De president van de rechtbank had geconstateerd dat een 29-jaiige arbei der uit Noordwijkerhout „zo lui is als de apen", hetgeen de reden zou zijn, dat hjj diefstallen en inbraken pleeg de inplaats van te werken. Wegens inbraak in een schoenwin kel aan de Zeestraat op 13 juli, waarbij in totaal f 300 werd buitge maakt, het stelen van f 85; aan le vensmiddelen uit een auto, die ge parkeerd stond en diefstal van ben zine had de Officier tegen verdach te 9 maanden gevangenisstraf, waar van 3 maanden voorwaardelijk en aftrek preventief geëist. De rechtbank heeft uitspraak ge daan en hem veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk en aftrek van preventief. Acht maanden geëist tegen frauderende PTT-employé De Officier van justitie bij de Am sterdamse rechtbank heeft gisteren een gevangenisstraf van acht maan den geëist tegen de 23-jarige ex-PTT- employé J. B. uit Amsterdam, die als loketbeambte op het PTT-bijkantoor aan de Koninginneweg een bedrag van ongeveer 900 gulden heeft ver duisterd. Dit gebeurd*. in de periode februari-maart i.l. toen B. tengevolge van moeilijkheden met de ouders van zijn in Drachten wonende meisje aan de drank was geraakt. Deze ouders hadden bezwaar gemaakt tegen de omgang van hun dochter met de jon geman, die van zijn salaris (242 gul den) het verblijf in de café's niet kon betalen. Hij nam enkele malen geld weg uit de grote kas die hij beheerde, waar in gelden werden gestort die hij van het publiek hac ontvangen. Dit liep op tot een bedrag van 4Q0 gulden. Toen hij op een zekere dag controle verwachtte zuiverde hij het tekort in de grote kas aan met een bedrag uit de postzegelkas, die hij eveneens on der zich had. Hij nam daaruit een bankbiljet van 1000 gulden, deponeer de 500 gulden in de grote kas en stopte de rest in eigen zak. Hij spe culeerde daarbij op de mogelijkheid van een vergissing. Wellicht zou men accepteren dat hij bij vergissing iemand een biljet van 1000 gulden had uitbetaald in plaats van een bil jet van f 100. Nadat te fraude ont dekt was werd B. in een café door de postale recherche aangehouden. Uitspraak op 8 november. EEN WELKOM EXTRA MET SINTERKLAAS. U WEET HET: DIRECT KLINKENDE MUNT. Schilder bracht 142 straatroven op zijn naam Een Haagse schilder, de 24-jarige H. B., heeft zich door zijn bekente nissen ontpopt als een ware struik en straatrover. Hij gaf toe in de pe riode vanaf medio september 1959 tot enkele weken geleden 142 straat roven te hebben gepleegd. Hij was tenslotte de Haagse politie zeer be hulpzaam met het aanwijzen van alle plekjes, waar hij steeds te gen weerloze vrouwen optrad. Bij 15 roofovervallen liepen de slachtoffers van de jongeman, die 't niet om geld was te doen maar een geestelijke afwijking heeft, lichame lijk letsel op: sommige vrouwen lie pen een hersenschudding op, andere hadden schaafwonden en een vrouw brak een sleutelbeen. De schilder had ook getracht, enkele vrienden voor zijn „hobby" te interesseren, maar dit liep in de meeste gevallen op een fiasco uit. Een van de „assis tenten" had eenmaal na een roof de betrokken, van haar fiets gevallen dame gevraagd: „Heeft u zich be zeerd?". Aetherklanken VRIJDAG 27 OKTOBER 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10 20 VA RA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Grarn. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Inzicht en uit zicht, lezing. 10.05 Morgenwijding. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleu ters. 11.15 Zangrecital. 11.40 Orgel spel. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regerings- uitz.: V. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en progno se. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kinderkoor. 1415 De kinderboekenweek 1961, lezing. 14.35 Beiaardconc. 14.45 Gram. 15.00 Licht progr. 16.00 Gram. 16.30 V. d. zieken. 17.00 Tijd voor teenagers. 17.50 Act. 18.00 Nws. 1815 Lichte muz. en zang 18.50 De punt jes op de i, praatje. 19.00 V.d. kind. 19.10 Jazzmuz. 19.30 De stad nu, le zing. 19.45 VPRO-nieuws. 2000 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Nederl. ge loofsbelijdenis 400 jaar (II) lezing. 20.25 De dichter Maurits Mok, le zing. 20.35 Declamatie. 20.50 De we reld vergadert, lezing. 21.00 Gram. 21.30 Vaderlandsliefde en koopman schap, gesprek. 22.00 Lichte muz. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. 22.40 Wat maken wij van ons huwe lijk?, gesprek. 23.00 Soc. nws in Es peranto. 23.10 Vergelijkenderwijs, muzik. discussie. 23-55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7 00-24.00 KRO. Bouwmeester remise tegen Matanovic In de tweede ronde van het interna tionale schaaktoernooi te Zevenaar wa ren de remises legio. De enige uitzon dering hierop maakte de Nederlander Henneberke. die liet zien dat hij niet voor niets in dit sterke gezelschap ge kozen is. De Oostenrijker Beni werd er het slachtoffer van. Hij overschreed in verloren stelling de tijd. De Nederlander Langeweg had eigenlijk moeten winnen van dr. Lehmann (Did.), doch miste helaas op het kritieke moment de win nende voortzetting Bouwmeester dwong grootmeester Matanovic op degelijke wijze remise af. Afgebroken werd de partij Johannessen-Rellstab. De Noor heeft vier pionnen meer, maar Rellstab dreigt met ondekbaar mat en dus zal zijn tegenstander met eeuwig schaak ge noegen moeten nemen. De resultaten waren: Bobotsov (Bulg.)-Wade (NZ) >/.-'/«: Gui- mard (Arg.)-O Kelly de Galway (B) Va-»/»; Johannessen (Noorw.)-Rellstab (W. Did.) afg.; Bouwmeester (N)-Ma- tanovic (Z. SI.) '/«-»/«; Lehmann (W. Dld.)-Langeweg (N) »/>-'/»; Perez (Sp.)- Golomzek (GB) '/«-'/s; Henneberke (N)- Beni (Oost.) 1-0Stahlberg (Zweden)- (Advertentie) Milic (Z. SI.) */«-*/«. Na twee ronden leiden Okelly, Mille, Guimard, Bouwmeester en Perez allen met Vit uit 2 partijen. Tweede overwinning voor Donner De Nederlander Jan Hein Donner heeft gisteren in het internationale schaaktoernooi te Boedapest zijn tweede overwinning geboekt, nl. op de Roemeen Drimer. De uitslagen van de negende ronde zijn: Taimanov (Rusl.)-Simagine (Rusl.) Pogats (Hong.)-Bronstein (Rusl.) Drimer (Roem.)-Donner (Ned.) 0-1; Kortchnoi (Rusl.)-Bilek (Hong.) 1-0. De partijen Bisguier (VS)-Dely (Hong.), Barcza (Hong)-Haag (Hong.) en Por- ti8ch (Hong.)-Filip (Tsj.-Sl.) werden af gebroken. De stand na de negende ronde: 1 Kortchnoi 6'/» p.; 2 Portisch* 5«/i p. Als de Ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 1250 Act. 13.00 Nws. 13.15 Nwe gram. 13.20 Dansork. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Gram. 15.00 School radio. 15.30 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17 00 V. d. jeugd. 1715 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Amateursprogr. 18.20 De maatschappelijke oriënte ring van het hoger onderwijs, klank beeld. 18.50 Regeringsuitz.: 25 jaar zeemanswelzijn. 19.00 Nws. 19.10 Herdenking v. d. Hongaarse opstand. 19.25 Boekbespr. 19.30 Pol. lezing. 19.4,. Verz.progr. v. d. sold. 20.30 V.d. jeugd. 20.50 Lichte muz. 21.30 Gevar. muz. 22.20 22.30 Nws. 22.40 Wij en de wereld, lezing. 22.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ, en weeroverz. KRO: 20.20 Gevar. muz. 20.45 Sport- progr. 21.10 Filmverslag. 21.50 Avondcollege Nederlands. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. VATIKAANSE RADIO (196 m.) jeugd. 7.45 Morgengebed en overwe- 22.15 Vier jaren na de installatie, ging. 8.00 Nws. 3.18 Gram. 8.50 V. d. hoort men nog de vraag: ,,I» die ge- vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.01 Gram. schenk-zender van ons al in ge- 11.00 V.d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 bruik?" is«trJS jö&i i&f >*x fc/T- sïté diJt-LU t wWM i l Tijdens een demonstratie van legermaterieei in Surrey is ook een kleine „Hovercraft" gedemonstreerd, welke nog niet tot de officiële uitrusting van het Britse leger behoort, doch welke wel grote mogelijkheden biedt bij o.m. het vervoer van gewonden. De „Hoverslee" kan zowel door een mens bediend worden als achter een voertuig bevestigd worden. Het apparaat „drijft" op een luchtkussen, dat gevormd wordt door een ventilator welke door een kleine motor wordt aangedreven. en 1 afgebr.; 3 Bronstein 5«/« p., 4 Fjlip en Taimanov, beiden 5 p. en 1 afgebr.; 6 Uhlmann 4'/t p. en 1 afgebr.; 7 Sjma- gine 4'/* p.; 8 Dely 4 p. en 1 afgebr.; 9 Bilek, 4 p.; 10 Haag 3p. en 3 afgebr.; 11 Barcza, 3p. en 2 afgebr.; 12 Bis guier 2'/* p en 3 afgebr.; 13 Pogats 3 p.; 14 Donner 2'/» p. en 1 afgebr.; 15 Kluger 2 p. en 2 afgebr.: 16 Drimer Vit p. en 1 afgebr. Competitie Leidse Schaakbond Voor de LSB-competitie heeft Bode graven 1 gisteren een ruime 6'/i»3'/» zege behaald op Voorschoten 1, dit in de eerste klasse. Bodegraven 1-Voor- schoten 1 6'/»-3l/i. Gedetailleerd: 1 J. P. M. Bos-dr. Th v. Schaick 1-0; 2 D. Ha- goort-G. P. Sluiter 1-0; 3 W. v. Beek- K. A. Waasdorp 0-1; 4 W. de Koning (res.)-P. J. Houweling */«-*/•; 5 K. Veer- man-dr. P. Vermet 1-0; A. Scheer-M. Segaar «/•-'/.; 7 W. J. de Wolff (res.)- C. S. v. d. Kooy 0-1; 8 Th. de Vries (res.)-R. Verstraaten 1-0; 9 N. Veerman (res.)-J. Braggaar 10 C. v. Muis- winkel-J. v. Os l/t-'/«• Het op papier vrij sterke tiental van Katwijk 1 heeft reeds na de eerste wed strijd de kampioensillusies behoorlijk zien vervagen door notabene van Kat wijk 2 te verliezen. Een van de twee winstpunten werd gescoord door een in valler uit hat derdel Gedetailleerd: Kat wijk 1-Katwijk 2 4-6. 1 J. H. Edeling- P. Bavelaar 0-1; 2 M. v. d. Plas-A. C. Berkhey sr. »/»-»/«; 3 W. Dorrepaal-A. Vermeer Vi-'/i; 4 E. H. v. Galen-A. C. Berkhey jr. 0-1; 5 M. K. v. Duivenvoor den (res.)-N. de Vreugd 1-0; 6 D. Hoek- A. Haasnoot »/»-'/»; 7 C. Barnhoorn-J. v. d. Nagel '/»-'/»; 8 H. Lugthart-H. Ooste rink 0-1; 9 J. Zuyderduyn-P. J. Djjk- drenth 1-0; 10 F. Kool-W. B. Swets 0-1. De wedstrijd Leithen 2-Leithen 3 uit de derde klasse A is geëindigd in 8-2 door een remisepartij tussen L. W. Ba tenburg en H. Labordus. Etmans en Piket in finale afvalwedstrijd L.S.B. Twee van de drie ronden van de fi nalevierkamp van de LSB afvalwedstrijd zitten erop en het staat vast, dat de wisselprijs bU J. Piket of M. D. Etmans terecht komt, resp. no. 1 en 3, en beiden lid van Philidor. ZIJ hebben nu allebei tegen de twee andere finalisten A. J. Mulder en dr. J. B. Wllterdink gewon nen, die dus nog puntloos z(jn. In de tweede ronde werd het al gauw duidelijk wie de volle winst gingen be halen. Etmans speelde met zwart tegen Wilterdink een variant in het Siciliaans, die de uitspeler nauwelijks kende. Al snel kon de zwartspeler met een schljn- offer enkele pionnen winnen en hoewel Wilterdink nog even tegenspartelde, be tekende dit een gemakkelijk winstpunt voor Etmans. Piket bestreed Mulders Franse verde diging met een ongebruikelijk, maar kansrijk systeem. De hele partij door wist hij eigenlijk voordeel te houden en hij won tenslotte een beslissende pion, die in het eindspel een knap winstpunt opleverde. De afgebroken partij Mulder-Etmans uit de le ronde stond beter voor laatst genoemde. Mulder, die zich ten onrechte reeds vrijwel zeker van een half punt waande, had echter niet de beste zet af gegeven en speelde ook het vervolg niet 't nauwkeurigst. Door goed spel bracht Etmans hem tenslotte in de beruchte tempodwang, waaruit geen ontkomen meer mogelijk was. Een onverwachte, maar toch wel verdiende winst voor Etmans. In de laatste ronde, die dinsdag a s. in „Het Gulden Vlies" (LSG) wordt ge» speeld, komt Etmans met wit uit tegen Piket. Beiden zijn de laatste tijd goed op dreef, maar Etmans heeft in het re cente verleden nooit van Piket kunnen winnen. Misschien zal Etmans van het witvoordeel kunnen profiteren. De an dere partij Milder-Wilterdink beslist over de derde en vierde prijs. TAFELTENNIS Jeugdkampioenschappen van „Alkemade" Op woensdag 1 nov. (Allerheiligen) worden weer de jeugdkampioenschap pen van Alkemade georganiseerd. De organisatie hiervan berust b(j de heer F. Koek, en wordt gesteund door de plaatselijke tafeltennisverenigingen „Treffers" en „Sparkler". Alle jongens en meisjes, die nog geen 16 jaar zijn, kunnen hieraan deelnemen. Men kan deelnemen in het enkelspel en dubbelspel. Het inschrijfgeld bedraagt 0.50 per klasse. In het enkelspel wordt een voorselectie gehouden door middel van poels, vervolgens wordt in drie klassen verder gespeeld (afvalsysteem). Voor de meisjes is er een gecombineerde klas. Men kan zich laten inschrijven bij de heren Ton Koek, Witte Singel 12 en Peter v. Berkel, Essenweg 5, beiden te Roelofarendsveen. De aanvang van dit toernooi is 11.45 uur Dit is de tweede keer, dat deze kam pioenschappen worden georganiseerd. De eerste titel werd gewonnen door Jan Verhaar (1958). Hieraan namen toen ongeveer 50 junioren deel. Aan dit toernooi kunnen deelnemen allen jon gens en meisjes van de gemeente Alke made, die het tafeltennisbat, in meer of mindere mate weten te hanteren. Men behoeft geen lid te zijn van een tafeltennisvereniging. De inschijving sluit zondagmiddag a.s. 12 uur. TENNIS Profaanbiedingen voor Laver-Emerson De Amerikaanse tennispromotor Jack Kramer heeft de Australische spelers Rod Laver (Wimbledonkampioen 1961) en Roy Emerson (op de wereld tennis- ranglijst van het Amerikaanse blad „World Tennis" als no. 1 geplaatst) aanbiedingen gedaan om toe te treden tot zijn groep van professionals. Zij hebben een week de tijd gekregen om over de aanbieding te beslissen. Niet eerder echter dan nadat Australië in december voor de Challenge Round in het toernooi om de Davis Cup, welke in bezit van Australië is, tegen Italië zal zijn uitgekomen, zal worden beked ge maakt, of Laver en Emerson naar de profklasse zullen overgaan. Laver is 23 en Emerson, een zwager van de in 1958 naar de beroepsklasse overgegane Australiër Mal Anderson, 24 jaar.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 10