De heer J. van Roode gehuldigd bij dubbel ji jubileu Winterseizoen Residentie Orkest Haagse schilder roofde 142 tassen Weerbericht Het weer in Europa Suriname en de Antillen in de E.E.G. Associatie mogelijk Lt 'F N EZ Bil üp B JB Fj JB B J B B 5 Mondje dicht, Molotof WOENSDAG 25 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM Onderscheiden met „Pro Ecclesia" De huldiging van de heer J. van Roode bij gelegenheid van zijn 30- jarig jubileum als organist van de St. Martinuskerk en zijn afscheid als zodanig, tegelijk met de viering van zijn veertigjarig onderwijzerschap aan de St. Joannesschool te Hillegom, is een groots feest geworden. Des morgens werd er in de St. Martinus kerk een plechtige H. Mis tot zijn in tentie opgedragen door de pastoor der parochie, H. M. J. van Houten, met assistentie van kapelaan H. J. Houdijk en pater J. Rood. Het zang koor zong onder leiding van de heer W. N. A. v. d. Steen de Missa „Sancta Lucia" van Refice, met aan het or gel kapelaan G. W. M. Wilmink. 's Avonds om 8 uur werd de jubi laris een feestelijke ontvangst bereid in de zaal van Flora, smaakvol met een schat van bloemen gesierd door de koster van de St. Martinuskerk, Henk van Amerongen. Nadat de voorziter van het feest comité, tevens voorzitter van het pa rochieel zangkoor, de heer F. B. Bul- tink, de jubilaris met zijn echtgenote en grote schaar van kinderen had verwelkomd en de vele aanwezigen dank had gebracht voor hun aanwe zigheid, werd door een 4-stemmig ge mengd koor, onder leiding van de heer Van der Steen het „Ave Verum" van Mozart en het „Benedictus" uit de Missa Eucharistica" van Perosi, ten gehore gebracht. Daarna was het woord aan pastoor Van Houten. Hij sprak in een dubbele functie, n.l. als voorzitter van het kerkbestuur en als voorzitter van het schoolbestuur. Als organist van de St. Martinuskerk heeft de heer Van Roode zeer grote verdiensten. Zonder reden heeft hij nooit ontbroken. De parochie is hem zeer dankbaar voor zijn getrouwheid. Toen dan ook het zangkoor bij het kerkbestuur kwam vragen om mede werking tot het verkrijgen van een pauselijke onderscheiding werd dit met volle instemming aanvaard. Aan het onderwijs gaf- hij 40 jaar lang zijn beste krachten. Ook hier was hij een man van trouw. Daarna verzocht hij mevr. Van Roode het gouden erekruis „Pro Ec clesia et Pontifice" op de rgvers van haar man te bevestigen. Afscheid. Deze avond betekende ook een af scheid, want de heer Van Roode had te kennen gegeven dat hij met ingang van 1 november bedankte als orga nist. De heer Bultink bracht in her innering hoe de jubilaris meer dan dertig jaar geleden goed piano kon spelen en dat het orgelspel hem toen nog geheel onbekend was. Maar er was gebrek aan een organist. Toen is hij bereid gevonden het orgelspel te gaan leren en na de jaren van les nemen heeft hij voor het koor veel vrije tijd geofferd. De jubilaris is geen man van veel woorden, maar een man van de daad. Daarom wenst het zangkoor hem niet geheel los te laten en heeft besloten hem te be noemen tot erelid van het zangkoor. Als blijk van waardering en dank baarheid bood hij vervolgens de ju bilaris een pendule aan en aan mevr. Ten slotte was het woord aan de jubilaris. Hij begon met er op te wij zen dat hij nooi een onplezierig woord had gewisseld en dat pleitte voor het geduld en de verdraagzaam heid van de mensen, waarmede hij had moeten omgaan. In het bijzonder gold dat de heer Van der Steen, die als dirigent wel eens gedacht zal ^andRred7rddee^r^k alten opÖ iMTwï van het zangkoor haar aanboden voor de Pauselijke voor de vele uren dat zij haar man v°or de hulde hem ^bracht, de m Erfgenaam van vierhonderd mil joen gulden weet waar geld ligt maar kan het niet vinden. Amerikaanse Jongen van New Yorks asfalt trouwt blond Hollands cabaretartiste maar mag In Néder- tand niet werken. Hij en zij worden ibbel... Zwarte bloem van Katanga is veiligheidsdienst van Tsjombe. Op Colette schiet men niet. Het geheime en zeer bewogen leven van Nederlands meisje uit Amstelveen, dat U ook kent. Piet Lleftinck en vele varkens en hun versteend bestaan bij een Amster dammer thuis. Mevrouw op het schilderij van Vermeer kan geen langspeel plaat krijgen met gymnastiek oefeningen voor-aanstaande moeders. had moeten missen in zijn veelzijdig beroep. De zusters van huize „Maria-oord" en huize „St. Joseph" overhandigde een fruitmand. Collegiaal Het hoofd der school, de heer A. Olvers, roemde de jubilaris om zijn collegialiteit en zijn trouwe plichts betrachting en noemde hem een sie raad en voorbeeld van ons katholiek onderwijs. De uren voor en na de schooltijd, door hem aan het onder wijs geofferd, zijn niet te tellen. Dankbaar was de heer Olvers ook om de wijze van tegemoet komen aan de jonge-onderwijzers. De onderschei ding, die hij deze avond had ontvan gen, was ten volle verdiend en ook voor de school een feit van betekenis. De heer A. Winters had een bijzon dere verrassing door de oud-dirigent, de heer A. Dishoek uit het verre Zui den naar Hillegom te receptie uit te nodigen. De heer Frans Jut sprak namens de talrijke oud-leerlingen en haalde vele oude herinneringen op. prachtige cadeaux, de versiering van het hoogaltaar in de St. Martinus kerk en in de zaal, de H. Mis en al len en alles dat had bijgedragen om deze dag tot een onvergetelijke te maken. Hij dankte de sprekers en zijn vrouw, die er heel veel toe had bijgedragen, dat hij zijn werk kon verrichten. Dat hij onder de aanwezigen ook zijn oude leermeester zag, de heer J. Schouten, de organist van de Haar lemse basiliek en de heer Dishoek uit de Brabantse Langstraat, die vele jaren dirigent was van het zangkoor, deed hem bijzonder'goed. Door een knapenkoor werd nog 'n lied gezongen en de schooljeugd kwam ten tonele om hulde te bren gen voor de 40 jaren onderwijs en het cadeau aan te bieden, bestaande uit een stel kamerstoelen. Daarna kwamen vele belangstel lenden de jubilaris en zijn echtgenote de hand drukken en werd het feest in intiemer kring voortgezet. VOORSCHOTEN Novib-collcte. Het comité van aanbeveling voor de NOVIB, bestaan de uit de heren burgemeester J_ de Kool, voorzitter, C. Fortanier, A. de Groot, Ir. P. S. Pels en mr. dr. J. P. I. van der Wilde, doet evenals vorig jaar een dringend beroep op de bur gerij van Voorschoten om de plaat selijke rjllecte voor de Anti-honger actie", welke deze week wordt ge houden, op royale wijze te steunen. Lezing Onze plaatsgenoot, pa ter Lambertus v. d. Geest, die vol gende maand weer naar zijn missie in Brits-Noord-Borneo vertrekt, zal hedenavond in de grote zaal van het Bondsgebouw voor een ieder, die be- IN EEN BESPREKING voor de Leidse pers hebben de heren Bre- derode en Citroen, de artistiek-zake- lijke leiders van het Residentie-or*- kest, de plannen voor deze winter ontvouwd. Traditie-getrouw zullen hier in dit seizoen weer acht concer ten gegeven worden, donderdags- avonds 8 uur in de Gehoorzaal. Drie van deze concerten zullen gediri geerd word'en door Willem van Ot- terloo, de vaste dirigent, terwijl de overige vijf concerten aan vooraan staande orkestleiders worden toever trouwd. De solisten zijn (gedeeltelijk althans) in Leiden al bekend door htm optreden, en van andere is hun roem hun al voorgegaan. Wanneer men zich op de concer ten gaat abonneren, kan men gelijk tijdig een albnonement nemen op de programma's. Deze worden dan en kele dagen vóór het concert thuis be zorgd en men kan rustig de beknop te inleidingen over de muziek, die uitgevoerd wordt, lezen en bestude ren; iets dat zeer belagnrijk is. Op 2 november opent Willem van Otterloo de rij met Bach en Beetho ven en zal de beroemde operazange res Helga Pilarczyk Beethovens aria „Ah Perfido" zingen; ook in de Lulu- symfonie van Allan Berg heeft zij een zangpartij. Dit is een interessant nieuw werk, niet angstwekkend mo dern. Op 16 november geeft de sympa- tieke dirigent Dean Discon een Brahmsconcert, met de bekende vio list Herman Krebbers als solist. Op 7 december is het concert toe vertrouwd aan Elie Poslawsky - een van de medewerkende violisten van het orkest - die overtuigende bewij zen van dirigenten-bekwaamheid heeft geleverd. Daniël Wayenberg speelt dan een pianoconcert van Mo zart en 't orkest het 4e Brandenburg- se concert van Bach, de technisch- muzikale orkeststukken op. 12 van Bartók en Trois Noctures van De bussy, waarin het vrouwenkoor van Toonkunst, afd. Den Haag, zal mede werken. Op 14 december de Franse dirgent Jean Martinou, die gekozen heeft: Handel, van Bortók le Rapsodie, en van Roussel de 3e Symfonie. Johan na Martry, de klassiek geschoolde violiste, speelt het vioolconcert in E van Bach. 18 Januari 1962. Perre Boulez, uit zonderlijk begaafde dirigen, geeft 'n programma, dat groter inspanning vraagt van de toehoorders. Mozart speelt deze jonge dirgent, met Theo Bruins een klavierconcert van Schoenberg, en Koos Verheul, le fluitist, vertolkt een fluitconcert van Petrassi dat vrij nieuw is, en besluit met de prachtige Imagas van De bussy. 1 Februari zal het orkest geleid worden door de jonge Hongaarse di rigent Istvan Kertasz. Met de le prijswinnaar voor viool Jaime La-, redo voert deze een vioolconcert van Mozart uit, Hongaarse Schetsen van Bartók en van Mahler de Eerste Symfonie. Op 8 februari zal Willem van Ot terloo dirigeren de Symfonie no. 95 van Haydn; De Falla prijkt op dit mooe programma, en nadat Eduardo del Pueyo Ravels klavierconcert zal hebben gespeeld, dat voor hem „als geschapen is", wordt geëindigd met het belangrijke werk muziek voor snaarinstrumenten, piano, celesta en slagwerk van Bartók. Op 1 maart neemt Van Otterloo weer de leiding in een belangrijk werk van Strawinsky: Argon. Hans Henkemans (geziene interpreet van Mozart, Beethoven en Debussy), speelt het 3e pianoconcert van Beet hoven. En dan vermeldt 't program ma nog: Ein Heldenleben van Ri chard Strauss. Rekening is dus zoveel mogelijk gehouden met de smaak en opvat ting van de concertbezoekers in het algemeen en het vertrouwen mag uit gesproken worden, dat dit uitnemend gekozen en zeer gevarieerd winter- programma weerklank moge vinden onder de muziekminnaars van Lei den, zodat de dirigenten, met hui) solisten en orkestmusici telkens, tel kens weer zich zullen mogen verheu gen in veel belagstelling en een volle zaal. J. KORTMANN lang stelt in de Missie van Brits- Borneo vertellen over dit gebied. Dia's zullen zijn lezing onderstre pen en toelichten. De toegang is gra tis. Geboren: Ilona d.v. H. E. M. v. d. Voort en P. v. Klaveren, Danklaan 16; Inge d.v. A. C. Neven en I. v. Pleijsier, a/b woonschip „Zonne- schip" th. Veurseweg 215; Karin d.v. J. den Boer en H. M. Verheij, Prof. v. d. Waalslaan 8; Gert Willem z.v. G. de Boer en H. E. Meijer, Oranje boomstraat 32. Ondertrouwd: Adrianus J. Bent velzen 24 j., te Leiden, en Maria A. J. Kuipers 24 j., Valkenburgseweg 7. Gehuwd: Gerrit Winkelman te Schiedam en Cornelia Hermsen; René P. J. Henderiks te 's-Graven- hage en Else F. M. Albronda. WASSENAAR Gementewerf. De dienst van gemeentewerken heeft namens het college van B. en W. het bouwen van een garage met zand- en grint- opslag er schaft-, was- en toiletruim ten op de gemeentewerf, opgedragen aan de firma A. van Doorn, te 's-Gra- venhage, voor een bedrag van 52.890. ZOETERWOUDE RAADSTUKKEN Overname waterstaatkundige zorg deel Room- of Meerburgerpolder. Het bestuur van de Room- of Meer burgerpolder heeft de gemeente ver zocht de waterstaat kundige zorg van het gebeid vanaf de orgelfabriek van Leeuwen tot de grens van Leiden over een diepte van 35 m ten w. van de rijksstraatweg van de polder over te nemen. De sloot in dit gebied dient in hoofdzaak als opvang van lozingen uit de aanliggende woningen. Door deze lozingen is de sloot bijna steeds in vervuilde toestand. Om deze ver vuiling te verminderen, is gedacht aan een spuiduiker vanuit Rijnlands boezemwater aan de zuidzijde van de sloot. Door deze inlating enerzijds en de aanwezige bemalingsinrichting anderzijds kan een betere doorspoe ling worden verkregen. Het polder bestuur kan echter de lasten van de ze extra bemaling niet aanvaarden, vandaar haar verzoek aan de ge meente de zorg voor de reinheid van de onderhavige sloot over te nemen. Het aanwezigen gemaaltje aan de Besjeslaan zal de polder bij overname om niet aan de gemeente overdra gen. Deze overdracht zal eerst kunnen geschieden, nadat Ged. Staten met de ontpoldering accoord gaan. B. en W. adviseren het verzoek van het polderbestuur in te willigen. Intrekking raadsbesluit garantie geldlening. In de vergadering van 19 juli 1961 werd oesloten de betaling van de rente en aflossing te waar borgen voor een door de r.k. woning bouwvereniging „Sint Willibrord" alhier te sluiten \ening. Deze geld lening zou door de woningbouwver eniging worden aangegaan bij de Rank blond meisje uit Doorn rijdt zonder rijbewijs met snelheden die om de honderd kilometer per uur liggen; won zeven bekers maar mag niet in wedstrijden uitkomen. Opera-affiche in New York ver meldt naam „Callas". Veertig bezoekers komen elke avond. Lachen niet van de lucht. Bestolen man in Delft wiens toe komst vernietigd scheen is op Panorama's initiatief door Neder lands volk gered. Misdadiger blijft zwijgen. Foto van dronken telefoon. Amerikaanse operaster adverteert voor 10.000 gulden dat zij niet ge looft dat er atoomaanval zal komen zolang Kennedy president is. Allemaal in Panorama, deze week. En nog veel meer interessante en boeiende dingen, in goede beelden en goede woorden. Panorama kost in abonnement slechts 35 cent per week. Losse nummers kosten 45 cent. Maar als U nog vandaag een briefkaart stuurt aan Panorama-Haarlem ont vangt U de eerstvolgende twee nummers gratis. Doe het nu direct anders mist U iets van het vele dat in Panorama staat. PREMIE VERPLICHTE ZIEKENFONDS-VERZEKERING De ziekenfondsraad heeft de mi nister van sociale zaken en volksge zondheid geadviseerd de premie voor de verplichte ziekenfondsverzeke ring, die thans 4,9 pet bedraagt, voor het jaar 1962 te bepalen op 4,8 pet. De 23-jarige Haagse schilder H. B., die op 2 oktober in Den Haag is aangehouden op verdenking van een groot aantal straatroven, heeft sinds september 1949 in totaal 142 maal wielrijdsters van een tas beroofd. Vijftien van deze straatroven heb ben min of meer ernstig letsel, zoals hersenschudding en sleutelbeenfrak- tuur, van de beroofden tot gevolg gehad. De 24-jarige machinebankwerker J. K., die later is aangehouden, blijkt negentien maal met de schilder te hebben samengewerkt. Voorts heeft de schilder nog getracht drie andere jongens „op te leiden", echter zonder „sukses". NEDERLANDERS EXPOSEREN IN PITTSBURGH Tien Nederlandse kunstenaars zul len exposeren op de Pittsburgh (Ver. Staten) te houden internationale tentoonstelling van hedendaagse schilderkunst en sculpturen. Het zijn Karei Appel, Gerrit Benner, Cor- neille, Wessel Couzijn, Ger Lataster, Lucebert, Jacob Nanninga, Jan Ste kelenburg, Carel Nicolaas Visser en Jaap Wagemaker. De expositie wordt gehouden in het Carnegie Institute te Pittsburgh en duurt van 27 okto ber tot en met 7 januari 1962. TREINVERKEER BIJ DORDRECHT GESTOORD Sinds 10.10 uur is er een storing in de treinenloop bij Dordrecht. Het verkeer ondervindt hierdoor ernstige stagnatie. De treinen kampen met flinke vertragingen. De storing in het treinverkeer bij Dordrecht is een rechtstreeks gevolg van een stagnatie in de elektriciteits voorziening in Noord-Brabant. Deze stagnatie is inmiddels weer opgehe ven. SIKKENS VERKOOP HILVERSUM Met een maatschappelijk kapitaal van 50.000, geheel volgestort in contanten, heeft Sikkens Groep N.V. te Sassenheim opgericht Sikkens Verkoop Hilversum N.V. te Hilver sum met als doel de groothandel in verf, aanverwante artikelen en schil dersgereedschappen. Tevens zal de nieuwe N.V. de zaken voortzetten van het filiaal Hilversum van Sik kens Verkoop Amsterdam N.V. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). WISSELVALLIG Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige, aan de kust af en toe harde zuidwestelijke wind. Iets lagere temperaturen. HELSINKI geheel bewolkt 8 7 STOCKHOLM regen 12 6 OSLO geheel bewolkt 11 9 ABERDEEN geheel bew. LONDEN AMSTERDAM BRUSSEL regen 17 11 LUXEMBURG regen 17 13 PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE ZüRICH GENèVE LOCARNO WENEN BELGRADO ATHENE ROME AJACCIO MADRID MALLORCA LISSABON PAUZE „WIJ OPENEN DE VERGADERING. Het vergader-seizoen is weer ge opend, en daarmede de sluizen der niet te stelpen winterse welsprekend heid. Er zijn weinig mensen, die eiop kunnen bogen zo'n stoet vergade ringen te hebben bijgewoond als de niet-ondertekenende ondergetekende. De prettigste vergaderingen vot.den wij die, welke 't kortste duurden; wanneer de voorzitter, na de gebrui kelijke „christelijke groet" de hamer op het groen liet ploffen en aankon digde: om 10 uur gaan we soos hou den. Die christelijke groet hebben altijd bijzonder gewaardeerd, vooral als de voorzitter tevoren een hamerroffel uitvoerde, verzocht op te staan en zonder meer van wal stak met die korte Christus-hulde. Men heeft het graag over het priester schap van de leek. Die gezamenlijke hulde is het in zijn beste vorm. Door de simpele overlegging van een aanvullende akte door het ko ninkrijk der Nederlanden zullen althans juridisch gezien Surinam* en de Nederlandse Antillen kunnen worden geassocieerd met de Euro pese Economische Gemeenschap. Hiertoe heeft de ministerraad van de EEG, dinsdag in Brussel besloten. Dit betekent in feite, dat voor Suri name geen enkele hinderpaal 'n as sociatie met de gemeenschap in de weg staat. Anders ligt dit voor de Nederland se Antillen. Ook dinsdag volhardde Frankrijk in zijn bezwaren tegen de voorgestelde regelingen voor invoer van Antilliaanse olie in de zes lan den van de EEG. Heden zou 'n spe ciale werkgroep van de Europese oommissie onder leiding van 't Bel gische lid J. Rey alsnog trachten in een afzonderlijk protocol deze kwes tie te regelen. In Nederlandse dele gatiekringen wordt daarbij gehoopt, dat nog voor woensdagmiddag nieu we instructies van de Franse rege ring Brussel zullen bereiken, zodat ook voor de Antillen de weg vrij zal zijn. Met voorbehoud dus van de rege ling voor de Antilliaanse olie zullen de beide rijksdelen dezelfde verhou ding tot de Europese Gemeenschap boerenleenbank alhier en worden aangewend voor de aanschaffing van lavetmachines, centrifuges en geysers in de 24 woningwetwoningen aan de Bonifacius- en Titus Brandsmastraat. Bij schrijven van 28 sept. j.l. deelt het bestuur van de woningbouwver eniging mede, dat op advies van het verificatiebureau geen gebruik zal worden gemaakt van de door de bank aangeboden lening. Het bestuur verzoekt daarbij tevens genoemd raadsbesluit in te trekken. Verhoging kindertoeslag gemeen- tepersoneel. De minister van Binnenlandse Za ken verzoekt een overeenkomstige voorziening te treffen ten aanzien van de kindertoeslag als welke is be paald voor de Rijksambtenaren. In dit verband stellen b. en w. voor de kindertoelagenverordening dezer ge meente te wijzigen ingaande 1 janu ari 1961. verkrijgen als de geassocieerde ge bieden van de EEG in Afrika, zoals dit is geregeld in hoofdstuk vier van het verdrag van Rome. Ter bevordering van de nauwe eco nomische betrekkingen zullen de voordelen op het gebied van invoer rechten en contingenten, die tussen de zes lid-sta ten van toepassing zijn, ook gelden voor de geassocieerde ge bieden, die uiteraard daartegenover zekere verplichtingen op zich nemen. onbewolkt licht bew. regen regen regen regen regen zwaar bewolkt regen geheel bew. geheel bew. zwaar bew. onbewolkt half bewolkt onbewolkt half bewolkt licht bewolkt half bewolkt zwaar bew. PUZZEL 1 2~B u 9 10 n il~ 19 TT M m Hor. 1. donkere zolder in molens, 4. boom, 6. bedelaar, 9. bekende af korting, 11. niet vast, 12 munt in Ne- derl. (afk.), 13. voegwoord, 15. oude rekening (afk.), 16. onnodig, 17. voegwoord (Fr.), 18. water in Fries land, 19. bijwoord, 20. slaapt men op, 22. meisjesnaam, 24. vogel, 26. gezond (Eng.), 27. lichaamsdeel. Vert. 1. hoenderachtige vogel, 2. maanstand, 3. vruchtenijs, 4. rund, 5. dwaas, 7. telwoord, 8. vervoeging van een hulpwerkw., 10. inwendig li chaamsdeel, 12. platvis, 14. keurig, 15. lied, 19. grond die bij een hoeve behoort, 20. scheik. element (afk.), 21. lidwoord, 23. familielid, 24. mount (afk.), 25. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 508. Hor' 1. Malmo, 5. aar, 6. ami, 8. vr, 9. kin, 11. n.s., 13. Ems, 15. sop, 16. oraal, 17. non, 19. are, 21. e.o., 22. ham, 24. er, 25. Ria, 27. alk, 29. smelt. Vert. 1. ma, 2. ark, 3. man, 4. om, 5. arm, 7. Ino, 8. Verne, 10. itala, 12. speer, 14. Son, 15. sla, 18. oor, 20. rek, 22. ham, 23. mal, 26. is, 28. Lt. „Njet, njet, njet(neen, neen, neenDit is het standaard-ant woord, dat Molotof de westelijke journalisten in Wenen geeft, als zij willen weten wai hij denkt over de beschuldigingen, die tegen hem op 't partijcongres in Moskou zijn geuit. De 71-jarige voormalige derde man in Moskou is slechts één keer van dit stereotype antwoord afgeweken. Za terdag zei hij namelijk tegen twee journalisten, dat hij hun vragen mis schien een andere keer zou beant woorden. Hij scheen gisteren even opgewekt als altijd toen hij zijn dagelijks wan deling door een Weens park maakte, Zoals bekend is Molotof vertegen woordiger van Rusland bij het inter nationale bureau voor kernenergie in Wenen. Intussen gaat het partij congres lustig door met beschuldi gingen in te brengen tegen de anti partij-groep en de Albanezen. Tsjoe laat ook niets merken „Tass" meldt, dat de communis- tisch-Chinese premier Tsjoe en Lai zijn Sowjetrussische ambtgenoot Chroesjtsjov vanuit het vliegtuig, waarmede hij de terugreis naar Pe king heeft gemaakt, een telegram heeft gezonden, waarin hij hem be dankt voor het hem in Moskou be reide „hartelijke welkom" en de „vriendelijke oplettendheid waarme de ik gedurende mijn verblijf in de Sowjet-hoofdstad was omringd". Tsjoe en Lai beëindigt zijn bood schap aan Chroesjtsjov als volgt: „Moge de grote eeuwige en onver brekelijke vriendschap tussen de volken van China en de Sowjet-Unie |„Dat is de rijkste sjeik die ik ken voor eeuwig bloeien". hij heeft een waterbron:» 7P/X

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3