„Westeinde" Zevenhoven ter sprake in K.V.P.-vergadering Straaljager boven Waddenzee vermist Peek&Cloppenburg ES*! rririf, tde„er„rdearn MSV Nobelprijs voor de vrede Vernietiging vijandelijke raketten Tsjombe onder militaire druk Mgr. Beran, adres onbekend Cambodja breekt met Thailand Weerbericht DINSDAG 24 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Onder voorzitterschap van de heer mende met de lezing van de heer J. H. van den Elzen hield de K.V.P. De Boer. Zevenhoven haar jaarlijkse leden- De voorz. was van mening, dat wo- vergadering in café Bader aan het ningbouw in Zevenhoven dringend Noordeinde. Zoals ook in andere ja- noodzakelijk is; ook de woningwet- ren, was de opkomst van de leden bouw door de gemeente moet door- thans niet groot te noemen en de gang kunnen vinden, doch thans voorzitter kon dan ook slechts een heeft de gemeente geen bouwterrein aantal van 27 belangstellenden bij de ter beschikking. De beschikbare opening verwelkomen. bouwgrond in het nieuwe uitbrei- Wegens ziekte was het bestuurslid dingsplan zou belopen ongeveer 2 ha de heer H. C. de Groot met kennis- voor de bouw van 80 woningen. Dit geving afwezig. plan zal natuurlijk in veel kortere In lijn openingswoord herinnert »id z«n volgebouwd en dan zal de de voorzitter aan de spanningen, door de gemeente opgezette kostpnjs- welke zowel in binnen- als buiten- berekening vanzelfsprekend veel gun- land heersen. Reeds geruime tijd is atlSer uitvallen, daar over 20 jaai re- onze regering bezig met de wijziging kening is gehouden met een zeer van de kinderbijslagwet en de moei- f°te P°« «n renteverlies, welke lijkheden daaromtrent zijn nog niet dan. v°oz grootste deel ver- overwonnen dwynt. De berekende prys per m2 - bouwrijpe grond is de gemiddelde De K.V.P. kan vanzelfsprekend pr^s per m2; hierin kan differentia- hiertegen weinig uitrichten; «alleen tje wor£jen toegepast, zodat b.v. voor ons aller gebed voor behoud van de bungalowbouw een hoger grondprijs wereldvrede en afname van de span- vvordt berekend dao voor de bouw nende druk, welke op de gehele van eenvoudige arbeiderswoningen, mensheid ligt, is het middel by uit- terwijl ook voor de bouw van z.g n. stek om de donkere wolken te ver- bijzondere gebouwen, als kleuter- drijven. school, dorpshuis, enz. een lagere Hierna was aan de orde de candi- prijs per m2 kan worden berekend, daatatelling voor de Provinciale Sta- De heer J. B. van Mastwijk meen ten-verkiezing in het voorjaar van de, dat door deze opeenhoping van 1962. Spr. deelde mede, dat door het woningen watervervuiling zou optre- bestuur reeds als candidaat zijn ge- den in de polled. De voorzitter zeide steld de heren A. P. J. van der Weij- hiervoor niet bang te zijn, daar den te Zevenhoven en C. P. Vergou- rechtstreeks kan worden doorge- wen, te Voorhout. Dit is gebeurd spoeld naar een tocht, waarop een omdat de candidaatstelling moest onderbemaling staat. Eventueel zal plaats vinden vóór 21 oktober 1961. zo nodig een waterzuiveringsinstalla- Daar indertijd nog niet bekend was, tie kunnen worden geplaatst; de kos- dat voor deze datum nog een alge- ten hiervan zullen wel meevallen, mene vergadering zou plaats vinden, De heer J. Bos kon niet de gedach- is men daartoe overgegaan. Spr. wilde tengang van de heer De Boer vol de leden gaarne in de gelegenheid gen; waarom moeten alle katholie- stellen tot het aanwijzen van candi- ken naar het Noordeinde; de af- daten voor de Staten en vroeg de stand voor deze bevolkingsgroep naar vergadering of zij accoord konden kerk en school vanaf het nieuwe uit gaan met de gestelde candidaten, het- breidingsplan is toch niet zo groot geen het geval was. Wel wilde men (1015 minuten lopen). Veel katho- nog een uitbreiding hierop, en wel lieken moeten veel grotere afstan- met de heien: Th. W. J. Verhoef, te den afleggen naar kerk en school. Alphen aan den Rijn, J. A. Detmers, Spr. is niet voor een splitsing van te Zoeterwoude en Deerenberg, te katholieken en protestanten in een- Schoonhoven. zelfde gemeente. Btt de hierover gehouden schrif- De heer Beekman stelt voor in de telijke stemming werden alsnog can- notulen op te nemen, dat dit besluit didaat gesteld de heren Verhoef en van de gemeenteraad indruist tegen Detmers. de belangen van de middenstand. Dit De verhoging van de contributie, voorstel in stemming gebracht, be- als voorgesteld door het hoofdbe- haalde niet de meerderheid van de stuur, gaf nog wel enige aanleiding vergadering, zodat de motie van af- tot discussie en algemeen was men keuring voor kennisgeving wordt wel van mening, dat dit verlies van aangenomen. leden zou betekenen. Bij de rondvraag kwam nog aan De voorzitter eaf in het kort -een de orde het werve? van leden v00r uiteenzetting over deze materie. Voor teld" dnt^hH6 eeda wm-deit "Afgedragen mO^dlt* nl b«na jAar fn Zevenhoven woont en thans worden ƒ3 10. De'ledencontri- n°8 "^mer was benaderd voor lid- butie bedroeg tot nu toe ƒ2.25, zo- maalSC^aB va« de K.V.P. De voorz. dat er slechts 0.15 overbleef voir de ?e'de- dat ee" actla to' ,warvin8 van afdelingskas. Het bestuur zou deze vïï°w^f,'l dl''„SlflJ Boete van f 200 wegens betaling te hoog aantal uurlonen De economische politierechter heeft vanochtend een Amsterdamse druk kerij een boete opgelegd van ƒ200 - wegens het in het tijdvak van 26 juni tot 14 juli jl. toekennen van een te hoog aantal uurlonen aan werk nemers in ploegendienst b\j de af deling dagbladzetterij. De officier van justitie had vorige week een boete van 2000.waarvan 1900.- vocrwaardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist. De looncontroledienst heeft des tijds een onderzoek ingesteld naar aanleiding van een klacht van een dagblad dat de bedoelde drukkerij te hoge lonen zou uitbetalen. Dit zou de aanleiding zijn geweest van een wilde staking bij het blad, dat «ie klacht heeft ingediend. De officier van justitie zei destijds in zijn requisitoir, dat hij naar aan leiding van deze zaak de looncontro ledienst opdracht zal geven een on derzoek in te stellen bij alle dag bladbedrijven, inclusief het dagblad dat de aanklacht indiende. Het verweer van de raadsman van de drukkerij werd verworpen. Dat het tenlaste gelegde niet strafbaar zou zijn omdat werkuren niet onder de arbeidsvoorwaarden mogen wor den gerekend, verwierp de economi sche politierechter omdat de grafi sche c.a.o. zich niet alleen beperkt tot loonbedragen maar ook loon- uren bepaalt. Het verweer gebaseerd op artikel 4 van de grondwet, waar in is bepaald dat alle burgers (zowel werknemer als werkgever) recht hebben op gelijke rechtsbescherming werd eveneens verworpen omdat naar het oordeel van de rechter de rechtspositie van werkgever en werknemer in dit geval verschillend Een Nederlandse straaljager van het type Thunderstreak F-84-F is sinds gisteravond 7 uur als vermist opgegeven. Om zes uur was het toe stel, dat bemand was met één piloot, opgestegen van de vliegbasis Volkcl voor een navigatie-oefenvlucht bo ven de Waddenzee. Den Helder had het laatste contact met de vlieger. Van het vliegkamp Valkenburg steeg gisteravond een „Tracker" van de Marine op om in de omgeving van Den Helder de zee af te zoeken. Ook de scheepvaart werd verzocht uit te kijken naar eventuele wrak stukken. Vanochtend vroeg werd, volgens mededeling van Radio Sche- veningen, door verscheidene vlieg tuigen het opsporingswerk hervat. contributie willen verhogen 3.50. Na enig heen en weer ge praat werd het voorstel van het be stuur aangenomen. Het verslag van de penningmees ter hield in de stand van zaken be- aan zal door het bestuur de nodige aandacht worden besteed, maar ge zien de contributieverhoging zullen op dit gebied wel harde noten te kraken zijn. Met een oproep aan allen om de vrede onderling te bewaren en vooral treffende het ledental en de kas- het gebied van de naasteliefde te be- ïnhoud. Het aantal leden bedroeg pre- oefenen, zoals het een goed katholiek cies 200, hetgeen voor Zevenhoven en KVP'er betaamt, besloot de een zeer respectabel percentage is VOOrz. onder dank aan allen voor de van het katholieke volksdeel. Ook de inderdaad vruchtbare gedachtenwis- foestand van de afdelingskas was on- geling deze jaarvergadering, geveer op peil gebleven; De hierna te houden kascontrole werd op ver zoek van de voorz. verricht door de heren G. Stokman en J. B. van Mastwijk. elke woensdag Jmgensmarkt Kijk eens wat een pracht pullover, maar hij komt dan ook uit Noorwegen, het land waaruit wij rechtstreeks een fantastische collec tie importeerden, o.a. in nieuwe jac quard dessins. Neem Uw jongen mee naar P C en laat hem eens zo'n heerlijke pull over aantrekken. Hij zal er weg van zijn. Speciaal verlaagde J. M. Prijs 10-12 jaar (met kleine stijging per maat) (Advertentie) NOORD WIJK JAARVERGADERING M.S.V. t". Onder vrij grote belangstelling De voorzitter dankte de penning- hield de afdeling handbal van de r.k. meester, de heer P H. de Boer, voor sportvereniging MSV haar 10de jaar- het gevoerde beleid. Op voorstel van vergadering. De voorzitter van de af- de voorz. werd besloten in het ver- deling, de heer M. van der Beer, volg de controle op boeken en kas opende de vergadering met een speci- van de penningmeester jaarlijks te aal woord van welkom aan de gees- doen plaats vinden vóór de jaarver- telijk adviseur, kapelaan De Groot en gadering door een ieder jaar opnieuw sprak z'n voldoening uit over de goe- te benoemen commissie van 2 leden, de opkomst van de zijde der leden. Voor het volgend jaar werden hier- „Ondanks het feit, dat de vereni voor benoemd de heren B. F. Beek- 8inè ,nu in staat is met 5 elftallen man en J. J. G. van der Weijden. Bij de rondvraag deelde de voorz. aan de competitie deel te nemen, blijft het noodzakelijk, dat ieder lid zich inspant om nieuwe leden aan te mide Mg"ëën'^hrfj«n'!te'!hêbb*«S trekken» aldus de heer van der Berg. In haar jaarverslag memoreerde de, <r»i 5 uua J i secretaresse, mejuffrouw R. van der gekomen stukke» aan de orde had Meer de promotie van het eerste da- gesteld, maar bewaard tot dit agenda- mesteam en het kampioenschap van pont. Het betrof een motie van af- de adspiranten in de vorige competi- keuring van het beleid van de ge- tie. Een minder prettig geluid moest meenteraad inzake de niet-uitvoe- zij laten horen met betrekking tot ring van het uitbreidingsplan „West- het besluit van mevr. Turk om haar einde", genomen bij een raadsbesluit bestuursfunctie wegens huiselijke om- van 12 okt. 1961. standigheden te beëindigen. De penningmeesteresse, mej. R. Bedoelde motie was getekend door Knijnenburg, kon de vergadering 19 middenstanders uit Zevenhoven, meedelen, dat de verenigingskas dit behorende zowel tot de r.k. als prot- Jaar met een batig saldo werd afgeslo- christ. groepering.. De voorz. deed ten- Beide jaarverslagen werden door voorlezing van bedoeld schrijven. vergadering onveranderd goedge- Als eerste spreker hierover kreeg keurd. het woord de heer P. H. de Boer, Erelid raadslid. Spr. meende hier als raads lid op het matje geroepen te wor- Voorzitter Van der Berg richtte zich den omdat door de raad zou zijn ge- vervolgens in gloedvolle bewoordin- handeld in strijd met het algemeen Sen tot mevrouw Turk, die hu, na- belang van de gemeente door hel ge- §eh?el handballend MSV, har- held van de raad bij het nemen van verricht het bedoelde besluit was de prijs i Haar' besIuit tot aftreden moeten voor het land in dit uitbreidingsplan wjj respecteren, maar onze vereni- te hoog. De meerderheid meende, dat ging verliest in haar een eminent be- het gemeentebelang niet werd ge- stuurslid, op wie nooit tevergeefs een diend door uitvoering van dit uit- beroep werd gedaan en die door haar breidingsplan. Men moet huizen bou- grote ijver altijd een voorbeeld voor wen, waar ze nodig zijn, aldus spr., de jongeren was", aldus de voorzit- en het Noordeinde heeft de meeste ter. Onder luid applaus van de leden huizen nodig. Het aldaar gelegen uit- werd haar vervolgens een kleine breidingsplan is vol en moet worden bloemenhulde gebracht ,maar het ap- uitgebreid. Voor het Dorp kan vol- Plaus klonk zo mogelijk nog harder, staan worden met een plan op veel t0®n de heer Van der Berg, de ver- kleinere schaal, voor b.v. 20-25 wo- gadering voorstelde haar tot erelid ningen. Het plan is evenwel gestrui- VaEe„e dA^dOTr leer ASraste me- keld op de prijs van het land, dat S dankte bestuuf en le- hier aangekocht moest worden den v00r het haar gestelde ver- De heer Beekman bleef bu de me- trouwen en hoopte nu als erelid nog mng, dat het algemeen belang en ze- veje jaren in de handbalkring van ker niet het belang van de midden- ^SV te mogen doorbrengen, stand is gediend met het ingenomen Ook het aftredende bestuurslid, me- standpunt van de raad in deze. juffrouw G. Waasdorp kon zich om De heer Van der Weijden gaf een verschillende redenen niet meer be- uitvoerige uiteenzetting, overeenko- schikbaar stellen, zodat in twee be stuursfunctie moest worden voorzien. Dit leverde nogal moeilijkheden op, omdat enige geschikte kandida ten de konsekwenties van het be stuurslidmaatschap niet konden aan vaarden. Tenslotte stelde mejuf frouw R. van Deursen zich voor een der functies beschikbaar, terwijl het bestuur besloot later naar een opvol ger (sters- voor mevrouw Turk uit te zien. In de nieuwe kasqommissie werden gekozen de dames R. van Deursen, R. Siemerinck en de heer L. van der Meer. De voorzitter pleitte voorts nog voir een intensiever contact tussen bestuur en leden onderling, waarom men besloot drie tot viermaal per jaar een clubavond te organiseren. Na een geanimeerde rondvraag, waar in nog verschillende verenigingspro blemen ter tafel kwamen sloot de heer Van der Berg deze jaarverga dering. Volleybalcompetitie Nu het eer ste volledige weekprogramma van de volleybalcompetitie voor Noordwijk en Omstreken is afgewerkt, is het weer mogelijk de sterkte van de ver schillende teams nader te bekijken. Bij de heren blijkt het Noordwijkse NVC zijn inzinking van de vorige competitie weer aardig te boven te zijn, getuige de kraninge 30 over winning op het jeugdige en toch lang niet zwakke MSV 1. NPSV boekte ook al een uitste kend resultaat door het Katwijkse KVC in eigen huis een 31 nederlaag toe te brengen. De kampioen van het vorig jaar, MSV 2 zal ook dit jaar wel weer tot de kanshebbers beho ren. Het, in deze competitie debute rende, WVS uit Warmond, ondervond de kracht van Wamelink c.s. en ging kansloos met 30 ten onder. Overigens was het vertoonde spel van de Warmonders beslist geen re den, om nu maar 'bij de pakken neer te zitten, integendeel zij zullen voor vele ploegen nog lastige tegenstan ders zijn. Bij de dames gaven DIO en NVC blijk, wederom over sterke zestallen te beschikken. Beide teams startten deze competitie met duide lijke overwinningen, respecievelijk op RFD en KVC, MSV en PTT. De volledige uitslagen luiden: Heren: KVC—NPSV 1—3; NVC— MSV 1 3—0; WVC—MSV 2 0-3; AWSSKR 30 (reglementair), MSV 3—PTT 3—1. Dames: NVC—KVC 3—0; MSV— PTT 2—2; RFD—DIO 0—3. Kerkeveiling. Maandag 30 okto ber zal de jaarlijkse kerkeveiling van de parochie van Sint Jeroen plaats vinden in Café Rest. „Flora" 's avond te 8 uur. Dit is de 35e kerke veiling in de huidige vorm dus een jubileumveiling. De opbrengst van deze veilingen is bestemd voor het onderhoud va nde kerk. Het kerkbe stuur verwacht, dat de opbrengst het 7e lustrum waardig zal zijn. De Nobelprijs boor de Vrede voor het jaar 1961 is gisteren postuum toegekend aan de overleden secreta ris-generaal van de Verenigde Naties, Hammarskjoeld. De Nobelprijs voor de vrede voor het jaar 1960 waarvoor vorig jaar niemand in aanmerking kiwam, werd toegekend aan de Zuidafrikaanse na tionalistenleider Albert Loethoell, hoofd van het thans verboden Afri can National Congress. Hammarskjoeld is de eerste in de geschiedenis van de vredesprijs die de prijs postuum krijgt; Loethoeli is de eerste Afrikaan die een Nobelprijs voor de vrede krijgt. De commissie uit het Noorse stor ting (parlement) die de prijs toe kent, heeft meegedeeld dat het be drag van de prijs ter beschikking van de nalatenschap van Hammarskjoeld zal worden gesteld. Er werd geen speciale reden op gegeven voor de toekenning van de prijs aan Hammarskjoeld. Hij werd echter reeds vorig jaar als een ster ke kandidaat voor de prijs genoemd voor zijn aandeel in de actie in Kon go. Het was toen echter al te laat om volgens de statuten van de Nobelprijs hem te danken dta de strijd in Zuid commissie heeft toen besloten de prijs voor dat jaar niet toe te ken nen. De prijs voor 1960 bedraagt 225.986.76 kronen, die voor 1961 250.232.88 kronen. In de motivering van het Nobel- comité wordt opgemerkt, dat Loe thoeli altijd geweldloosheid heeft na gestreefd in zijn strijd tege.i rassen discriminatie. „Het is in belangrijke mate aan hem te danken dat de strijd n Zuid- Afrika niet tot bloedige conflicten heeft geleid". Naar verluidt had ook dr. Albert Schweitzer voorgesteld Loethoeli de prijs te verlenen. Loethoeli is vijftien jaar school meester in Groutville geweest, toen hij op aandrang van zijn Zoeloevolk hun chef werd. Hij werd in 1952 door de regering aan de kant gezet, nadat hij had geweigerd zich uit het Afri kaanse Nationale Congres terug te trekken. De Russische minister van Defen sie, maarschalk Malinowski, heeft maandag op het partijcongres in Moskou gezegd, dat de Sowjet-Unie het probleem van het vernietigen van raketten in hun baan heeft "opge lost. Dit heeft het persbureau Tass gemeld. Malinowski zei verder, dat de strijdkrachten radicaal zijn gereor ganiseerd. Er is een nieuwe afde ling gevormd, namelijk die van de strategische atoomraketten. De een heden van dit wapen zijn voorrdu- rend paraat. „Zij kunnen .ie aanval ler een vernietigende nederlaag toe brengen", aldus Malinowski. De Russische strijdkrachten zijn goed uitgerust en hun structuur en paraatheid zijn geheel en al jn over eenstemming met de eisen die hut centrale comité van de partii en de toestand in de wereld stellen. Volgen de minister zijn de „im perialisten" bezig, de internationale toestand „roodgloeiend" te maken. Volgens Malinowski valt de beslis sende rol in een toekomstige oorlog toe aan de rakettroepen. Hij was er van overtuigd, dat „het socialistische kamp" in zo'n geval zou zegevieren en „het kapitalisme voor eeuwig zou vernietigen". De Katangese premier Tsjombe heeft gisteren meegedeeld, dat het Kongolese nationale leger op twee plaatsen een aanval op Katanga heeft gedaan. Tsjombe deelde mee dat het nieuws van de aanval hem juist bereikte toen het kabinet bezig was te be raadslagen over het antwoord dat de centrale regering had gegeveu op zijn voorstellen tot volledige econo mische unie met het overige Kongo. Volgens Tsjombe waren aan de noordwestelijke grens centrale strijd krachten op twee punten nabij Ka- tanga en Kaniama, het land binnen gekomen. „Terwijl wij hier hun antwoord be studeren, vallen ze ons in Leopold- stad met woorden aan en in Katanga met kogels", aldus Tsjombe. Minister van Voorlichting Jelo ver klaarde gisteren, dat de regering Tsjombe heeft laten weten, dat men bereid was hem in Leopoldstad te ontvangen voor „besprekingen binnen het kader van de constitu tie". Dit houdt in, dat Tsjombe ontvan gen zou worden als een van de zes provinciale presidenten, en niet als de leider van een afzonderlijke staat. Waarnemers betwijfelen het of Tsjombe In zou gaan op een derge lijke voorwaarde. De brief, welke Paus Johannes aan mgr. Beran, de aartsbisschop van Praag, had gezonden ter gelegenheid van diens gouden priesterfeest in juni van dit jaar, is in het Vatikaan teruggekomen. De Tsjechoslowaakse posterijen hebben de brief niet kun nen bezorgen, omdat volgens 'n me dedeling op de enveloppe, bet adres van de aartsbisschop onbekend zou zijn. Mgr. Beran werd in 1949 door de communistische regering van Tsje- choslowakije onder huisarrest ge plaatst. In maart 1951 wees de re gering hem een „verblijfplaats bui ten zijn aartsbisdom" toe. De eerste jaren hoorde men nog wel eens van hem, meestal via vrijgekomen ge vangenen. Sedert vorig jaar echter is geen enkel bericht meer over hem vernomen. Men vermoedt daarom, dat mgr. Beran gestorven is, maar dat de Tsjechoslowaakse autoriteiten zijn dood willen verzwegen. Het parlement van Cambodja heeft maandag besloten de diplomatieke betrekkingen met het buurland Thailand (Siam) te verbreken. In een resolutie wordt de minister-pre sident van Thailand, veldmaarschalk Sarit Thanarat, ervan beschuldigd „ons land voortdurend te beledigen". „Hij wil de omstandigheden schep pen voor een gewapende interventie in Cambodja", aldus de resolutie. Het parlement heeft bevolen alle noodzakelijke stappen te nemen om een eventuele agressie van Thailand te weerstaan en het leven der bur gers te beschermen. In de resolutie wordt gezegd: „In geval van het uitbreken van ge vechten moet onmiddellijk onze wet op de neutraliteit worden toegepast, die ons machtigt de hulp van be vriende mogendheden in te roepen^ de natuurlijke tegenstanders van on ze agressors". (Medegedeeld door het KNMI geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur. ZACHT Overwegend zwaar bewolkt met vooral in het westen van het land af en toe enige regen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Zacht weer. Het weer in Europa HELSINKI onbew. 9 1 STOCKHOLM geh. bew. 12 10 OSLO onbew. 12 10 KOPENHAGEN zw. bew. 13 9 ABERDEEN regen 11 6 LONDEN regen 15 9 AMSTERDAM geh. bew. 14 6 BRUSSEL zw. bew. 14 8 LUXEMBURG nuts 11 PARIJS zw. bew. 15 19 BORDEAUX zw- bew. 18 h NICE 1. bew. 19 12 BERLIJN miBt 15 6 FRANKFORT geh. bew. 12 7 MüNCHEN zw. bew. 17 9 ZüRICH mist 12 4 WENEN mist 13 5 ROME onbew. 20 6 AJACCIO onbew. 20 8 MADRID motregen 19 10 mallorca zw. bew. 24 12 LISSABON h. bew. 20 15 PAUZE Morgen: Chrysanthus en Daria, echtgenoten en martelaren, t 285. ZIJN WE EEN MOEDIG EN DEGELIJK VOLK? In gesprekken met buitenlanders komt herhaaldelijk hun verwonde ring tot uiting, dat wij, Nederlan ders, zo rustig leven in een kuil vlak naast de oceaan. Zij begrijpen dat niet goed. Wij ook niet. Het is voor ons gewoon. Men vindt ons een moe dig volk, een degelijk volk! Dat is als Hollanders onder elkaar be lachelijk. Wij laten dat echter aan de buitenwereld niet blijken en stappen uit de trein met een stralenkrans van moed om ons hoofd. Als echter de storm buldert over de „lage lan den bij de zee" voelen wü ons wel niet onveilig dat niet! maar worden we ons soms bewust, dat onze gewes ten in het groot leven zoals ieder in 't klein moest leven: zelf bouwen aan de zeewering, toch erkennend, dat als God de zee niet bezweert, al ons zwoegen tevergeefs is. PUZZEL No. 508. Horizontaal: 1 stad in Zweden, 5 bloeiwijze, 6 vriend (Fr.), 8 dag der week afd.)9 deel- van het gelaat, 11 staatsbedrijf (afk.), 13 badplaats in Duitsland, 15 zeepwater, 16 mondeling, 17 zuster, 19 vlakte maat, 21 en omstreken (afk.), 22 bout van een varken, 24 bijwoord, 25 meisjesnaam, 27 zwemvogel, 29 zandaal. Verticaal: 1 familielid, 2 vaartuig, 3 mens, 4 voorzetsel, 5 lichaamsdeel, 7 myth, figuur, 8 bekend fr. schrij ver, 10 de oudste bijbelvertaling, 12 lans, 14 gem .in N. Brab., 15 groente, 18 lichaamsdeel, 20 latwerk, 22 bout van een varken, 23 dwaas, 26 ver voeging van een hulpwerkw., 28 lui tenant (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing no. 507. Horizontaal: 1 kneu, 3 melk, 5 rio, 7 Andel, 9 tak, 11 Andèle, 13 aks, 15 ego, 16 grein, 18 erg, 20 reeds, 22 Noë, 23 para, 24 Norg. Verticaal: 1 kant, 2 urn, 3 moede, 4 kade, 6 Ida, 7 akker, 8 leges, 10 Aar, 12 lor, 14 Siëna, 16 grap, 17 neo, 19 gang, 21 den. PUNT Zonder woorden..,. V

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3