Als Spaarnestad financieel over de brug wil komen Klacht over artikel „hoogverraad" Nederlandse gemeenschap „toch wel tekort geschoten" Haagse politierechter SPORT DE WILDE WELDOENER I 33 Olietanker in brand in Julianakanaal WOENSDAG 4 OKTOBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Bollencorso volgend, jaar naar Haarlem? Het Comité Bloemencorso Bollen streek is al weer naarstig bezig aan het corso 1962. Van Driel („bel ge rust te middernacht") en zijn zoon Kees hebben de afgelopen weken achter de tekentafel gezeten en op woensdag 18 oktober zal het comité ih Treslong de ontwerpen voor de ka ravaan, die volgend jaar door de streek zal trekken, aan de gegadig den tonen. De streefdaum is zaterdag 28 april. Of men deze dag kan aan houden, is natuurlijk een heel ander hoofdstuk, want de bloei van de hya cinten - die het materiaal voor de versieringen moeten leveren - heeft men niet in de hand. De laatste ja ren trok het corso 's morgens heen en 's middags terug. De mogelijkheid wordt onder ogen gezien om met de ze traditie te breken. Het behoort - in theorie! - nl. niet tot de onmoge lijkheden dat het corso 's middags vroeg vertrekt uit Sassenheim en djr&y na een korte pauze in Benne- b?oek, door rijdt naar Haarlem. De Sjpaarnestad zal'dan tevens finish zijp. Het is nu niet bepaald een geheim, dat deze wens reeds jaren in Haarlem leeft. Reeds in het begin der vijftiger jaren heeft men het verzoek aan het corsocomité gedaan. Toen stond men bepaald afwijzend tegenover een der gelijk verzoek. Het corso is een bol lencorso. Het behoort te rijden tussen de bloeiende bollen, de artikelen waarvoor bet reclame wil maken, zo redeneerde men. Daarmee was deze zaak niet van de baan. Want Haarlem capituleerde niet bij het eerste schot. Men richtte nog een.-, het verzoek tot het comité, er kwam een wagen van Haarlems Bloei in het corso, men gooide nog eens een bal letje op en nóg eens. In de laatste vergadering van het Comté Bloemen corso Bollenstreek is opnieuw deze zaak aangesneden. Wethouder Van Geluk van Haarlem had enkele leden gevraagd te polsen hoe de stemming in het comité nu was. En die was vóór Haarlm gustiger dan zij ooit was- geweest. Dat wil niet zeggen, dat de Spaarnestac zich vast wel kan prépareren om als eindpunt van het ccrrso te gaan fungeren. Zo ver is het nog lang niet. Enkele bestuursleden meenden te weten, dat de Spaane- stad' bereid zou zijn een bedrag van f ÏOkOOO op tafel te brengen wanneer de corsoroute inderdaad wordt door getrokken. Dit bedrag is ook ge noemd, maar men was van menings. dat. de bloemenstad wat royaler over dé financiële brug moest komen Men wees er o.m. op, dat de organisato ren van het Groninger bloemeneve- menteen paar weken geleden dertien wagens yan Aalsmeer overnamen voor f 20.000. Haarlem zou een kant eh klaar corso van plm. dertig w .- gehs. binnen de grenzen krijgen met alle voordelen daaraan verbonden. Er is dan ook gesteld, dat Haarlem, het bedrag dient te verdubbelen (f 2Ö.OOÖ dus) wil men werkelijk se rieus gaan praten. De secretaris van het corsocomité, de heer P. v. d. Plas, kon uiteraard in. dit stadium geen nadere inlichtin gen verstrekken. Wel deelde hij me de dat het corso 1962 een internatio naal - liever gezegd: een Eurokarak ter zal dragen. Bloemenkoninginnen en prinsessen uit Pheijdt (Du'tsland) zullen uitgenodigd worden op de wa gens van het bollencorse te figure ren, terwijl ook contact zal worden opgenomen met flowergirls van het corso in Spalding (Engeland). Verder ligt het in de bedoeling contact op te nemen met organisatoren van corso's in België, teneinde ook daar rijk van uiterlijk schoon voorziene meisjes te charteren om als figurant op r*e praalwagens plaats te nemen. We vernemen nog nader, dat op dinsdag 10 oktober het comité in be sloten vergadering byeen zal kumen en op woensdag 18 oktober vindt in Treslong een werkersbijeenkomst plaats. Hiervoor worden uitgenodigd alle werknemers var hoog tot laag. Zowel de binders als de smeden, de ontwerpers en de stroovlechters. Dan zal Van Driel ook gelegenheid krijgen de creaties te tonen, waar mee hij en zijn zoon Kees van de te kenplank zijn toekomen. Plan voor kabelbaan tussen Friese kust en Ameland? Ir. C. A. de Bas uit Utrecht heeft het Economisch Technologisch Insti tuut voor Friesland schriftelijk een plan voorgelegd voor een kabelbaan van de Friese kust bij Holwerd naar Ameland. Ir. de Bas is van mening, dat de aanleg van een kabelbaan veel goedkoper en bovendien doelmatiger is dan de aanleg van een dijk. Hij zegt in zijn brief dat de afstand van de kust naar Ameland in rechte lijn gemeten ter plaatse ongeveer 8 kilo meter is en dat de investering voor een kabeltransnortbaan volkomen en direct binnen de mogelijkheden voor Ameland ligt. Tersche.ling zou ook in het systeem betrokken kunnen worden door een kabelbaan over 't Borndlep. Ir. de Bas acht zijn plan zeer goed uitvoerbaar. Hij wijst er op, dat rijkswaterstaat bij de Deltawerken ook gebruik maak' van kabeltrans portbanen. Het vervoer is volgens hem bijzonder veilig. Dat er geen auto's vervoerd kunnen worden vindt hij geen belangrijk bezwaar. Voor auto's kunnen parkeerterrei nen aan de kust worden aangelegd, zo meent hij. De aanleg zou nog vóór het begin van het komende toeristenseizoen gereed kunnen zijn. Ir. de Bas schat de kosten van dit project op onge veer 1 1/4 miljoen pei kilometer. Van de zijde van het Economisch Technologisch Instituut is meeg deeld, dat er weinig kans is dat het plan serieus in studie wordt geno men. ONTSLAG CALCULATOR STAATS DRUKKERIJ GEHANDHAAFD De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft gisteren de uitspraak van het ambtenarengerecht in Den Haag vernietigd, waarbij het aan de heer C. H. v. d. L. gegeven ontslag als calculator bij de staatsdrukkerij als onjuist, in casu te zwaar, werd geacht. De heer v. d. L. had werkzaamhe den verricht voor particuliere druk kerijen, waaraan de staatsdrukkerij werk had uitbesteed. Een en ander is in strijd met ie ambtelijke voor schriften. Hem was deswege dan ook ontslag verleend met ingang van 6 mei 1960. De centrale raad, opnieuw uit spraak doende, verklaarde het be roep van de heer v. d. L. tegen het hem gegeven ontslag ongegrond. De technisch hoofdambtenaar van het ministerie van Defensie, de heer F. H. van der Putten uit Bussum, heeft bij de Raad voor de journalis tiek een klacht ingediend tegen het Algemeen Dagblad wegens een pu- blikatie in dit dagblad op 30 septem ber jongstleden. In genoemde publi- katie .doet het Algemeen Dagblad het ten onrechte voorkomen, zo stelt de heer Van der Putten in zijn be zwaarschrift, alsof hem een inter view is afgenomen omtrent de mal versaties enzovoorts, die zich in het voormalige KNIL hebben voorgedaan. 1-Iet blad spreekt over hoogverraad waaraan Nederlandse officieren zich zouden hebben schuldig gemaakt. De heer Van der Putten heeft ons mede gedeeld, dat hij het Algemeen Dag blad geen interview ter publikatie heeft toegestaan en dat hij „derhalve geen enkele verantwoordelijkheid voor de algehele juistheid van der gelijke zonder enig medeweten van hem of zijn raadsman tot stand geko men publikaties" neemt. OEGSTGEEST Geboren: Ingrid, d.v. Jacob Basti- aan Smit en Anne Elisabeth Hoek stra, aan boord van het woonschip „Schelde" liggende nabij Hoge Mors- weg 2a; Johanna Sophia Elisabeth, d.v. Johannes Zijlstra en Neeltje Sofia Elisabeth van der Meij, Duin zichtstraat 2b; Paul, z.v. Corneiis Ot ter en Maria 7ohanna Elizabeth Roest, Ridderspoorlaan 61; Ilona Cor nelia, d.v. Wilhelmus Sira en Pietje Knetsch, Surinamestraat 40; Willem Arend. z.v. Antoon Pieter Jonk en Antoma Dirkje van Houtep, Celebes- straat 17. Ondertrouwd: Wiggele Theodorus Daems, 31 jr., arts, Rijnzichtweg 38 en Margaretha Ermelinda Maria Elshof, 24 jr., zonder beroep, Hof- diick 49. Toek. adr.: Ketelboeterstr. la, Leiden. Overleden: Cornelia de Roóde, 1 sep. '85, w.v. Corneiis Hazenboslaan Aetherklanken DONDERDAG 5 OKTOBER 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9-10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11-00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 Stijn Streuvels, patriarch van de Vlaamse letteren, lezing. 12.00 Dansmuz. 12.30 Lanc.- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 10.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gr&m. 14.30 V. d. vrouw. 15.05 Metropole-ork. 15.30 Voordr. 15.45 Kaïperork. en sol. 16.15 Gevar. pro gramma. 16.50 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muz. 19.00 V. d. kleuters. 19.05 Liedjes en: Het Vo gelkwartier, hoorsp 20.00 Nws. 20.05 Noordhollands filharm. ork en so liste. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Act. 23.00 Sportact. 2310 Discotaria. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nw 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Ge wijde muz. 12.00 Middagklok - nood klok 12 04 Gram. 12.25 V. d. boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.25 Lichte muz. 14.00 Blaasork. 14.30 Omr.ork. 15-35 Gram. 16.00 Bijbeloverd. 16.20 Pianorecital. 16.40 Vocaal ens. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.1o Sportrubriek. 18.30 Huismuz. 18.50 Sociaal perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Cp de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Tenor en piano. 23.30 Moderne evolutionistische stromingen en hun religieuze achtergrond, lezing. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Filmprogr. 20.40 Kunstrubriek. 21.10 De vuurproef, toneelstuk. Italiaanse en Spaanse arbeiders Snipperdagen „Hebt u nog-snipperdagen over," zo informeerde de Officier van justi tie bij de Haagse politierechter al vorens te requireren. De vraag betekende een veeg te ken voor de straf. En verdachte, een 27-jarige fabrieksarbeider uit Al phen aan de Rijn, had geen snipper dagen meer, zoals hij verklaarde Het geen aan de straf overigens niets veranderde. Want daarvoor vond ook de rechter het feit te erg. De man reed n.l. in de Prins Bernhardlaan dronken op een fiets. „Ik kon best thuis komen", ver weerde verdachte zich. „Dat zit nog",, betwijfelde de rech ter. Want deze wielrijder had - vol gens de agent van politie - de volle 10 meter breedte van genoemde laan nodig. ,Ik had maar 4 a 5 glaasjes bier op", aldus verdachte. Doch dat klopte allerminst met het rapport omtrent diens bloedonder zoek; een alcohol-promilage van 2.45 betekent: stomdronken, zoals de rech ter constateerde. Bovendien is verdachte reeds va ker terzake dronkenschap bekeurd. „Het moet nu maa, uit zijn", vond de Officier en hij eiste - snipperda gen of niet - 6 dagen gevangenis straf. „Ik zou liever een boete betalen", stelde verdachte voor. „Dat begrijp ik", gaf de rechter toe. Maar het vonnis werd conform de eis. Koffie gedronken Volgens de 29-jarige marktkoop man uit Leiden had hij in hoofd zaak koffie gedronken toen hij op 21 juli met een door hem bestuurde auto in een sloot langs de provinciale weg te Nieuwewetering terecht kwam, doch blijkens een onderzoek, bevate zijn bloed een alcoholpromi- lage van 2,3 en dat betekent dat hij stevig dronken was. Toen de auto in de sloot lag, had eerst een hulpvaardige autobestuur der geprobeerd die eruit te trekken en toen dit mislukte, deed een land bouwer het met een tractor. Overigens bekende verdachte de feiten en dat maakte een goede in druk, ook omdat het nu afgelopen is met de drank. Het vonnis werd 4 weken gevan genisstraf, waarvan 3 weken voor waardelijk en intrekken van het rij bewijs voor 6 maanden. Dronken op de brommer „Die voorwaardelijke straf van de vorige keer heeft blijkbaar niet ge werkt", zo constatetrde de Officier ten aanzien van de voorwaardelijke straf, welke een 31-jarige arbeider uit Katwijk aan Zee was opgelegd. Hij moest thans opnieuw terecht staan, omdat hij dronken op een bromfiets had gezeten. Na de resul taten der vorige veroordeling, eis te de Officier thans 1 week gevange nisstraf en intrekken van het rijbe wijs gedurende 1 jaar. De rechter veroordeelde conform die eis. Een neger-echtpaar uit Los An geles vond op straat een zak met 240.000 dollar. Ze gaven hem eerlijk terug. En toen kre gen ze pas ruzie niet samen, maar omdat ze eerlijk waren geweest. Een diefstal bij een eenzame, dove Delftenaar is erger dan een moord. Panorama hoopt dat de dief in dit nummer zal lezen, waarom dat zo is. Blauw-Wit berustte nog nooit in een degradatie. Hoe keerde Blauw-Wit terug in de eredivi sie? Dat vertelt Panorama deze week (met een kleurenfoto van het steeds hoger willende elf tal Door een hoornvliestransplan tatie werd een blind-geboren ren paard in Engeland ziende gemaakt. Drie Franse parachutisten speel den het klaar boven de Mont Blanc uit een vliegtuig te springen en op de top van de berg te landen. Ze zijn er weer af: met een helicopter. Zeehondenbaby's krijg privé-zwembad De moederloze zeehonden baby's op Texel krijgen van daag, 4 oktober (dierendag) 'n kinderkamer cadeau. Het bas kin, het voormalig zwembad van het schip „Oranje", zal he den te Amsterdam aan de di recteur van het Texels mu seum worden overgedragen en morgen zal het zwembad aan boord van een lichter naar Texel worden overgebracht. Het bassin is een geschenk van de N.V. Stoomvaart Maat schappij „Nederland". J S* Sophia Loren speelt in de vrije uren tussen de opnamen van een nieuwe film enthousiast voetbal. Als twee hordenlopers elkaar op een bepaalde horde tegenkomen moet er iets heel erg mis zijn. Wat er mis was, toen deze merkwaar dige foto werd gemaakt doet Pano rama uit de doekjes. Dit zijn slechts een paar van de onderwerpen, die in het deze week verschijnende nummer van Pano rama worden behandeld. Panorama: in abonnement slechts 35 ct per week, losse nummers 45 ct. Panorama: actueel, boelend, inte ressant, beschaafd. Stuur nog vandaag een briefkaart aan „Panorama-Haarlem" en abon neer U. Dan ontvangt U de eerst volgende twee nummers gratis. &ees&$e£Lpe+LplaaC Wood. ae om sfcg! Naar aanleiding van moeilijkhe den in Twente, waarbij Italianen en Spanjaarden waren betrokken, heeft de redactie van „De Onderneming", orgaan van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond, in overleg met de fabrikantenvereniging in Ensche de een bezoek gebracht aan enige textielbedrijven aldaar. Ten aanzien van de aanpassingspro blemen van de buitenlanders en wat men er aan kan doen, komt „De On derneming" tot de conclusie, dat, los van alle emotie, kan worden gecon stateerd, dat de Nederlandse ge meenschap toch wel tekort is gescho ten. Men heeft zich onvoldoende gerea liseerd de bijzondere omstandighe den waarin de buitenlandse arbei ders verkeren, die ver van hun fami lie en vrienden in een ander land werk hebben aanvaard, met een an der klimaat en met andere levens gewoonten. Met name geldt dat voor de omstandigheden buiten de eigen lijke werkkring. Bij verschillende ondernemingen vraagt men zich af, in hoeverre men nog meer kan doen tegen de achter grond van de verantwoordelijkheid, die men op zich nam door deze vreemdelingen hier te werk te stel len en een volledige prestatie van hen te verlangen. Want het is niet zo, dat men de buitenlanders extra in de watten wil leggen. Men wenst geen discrimiatie ten ongunste van de Nederlandse arbeiders. Nederlands kampioene machineschrijven verbeterde record In Den Haag zijn zaterdag de uit slagen bekend gemaakt van de op zaterdag 23 september gehouden elfde nationale wedstrijd in machineschrij ven. 64 Dams eri een heer bogen zich toen over hun schrijfmachines om zo snel mogelijk een gedeeltt uit een toespraak, gehouden door prof. dr. G. Stuiveling te typen. Voor de vierde maal in successie werd kam pioene van Nederland mej. Trix Weevers. Zij bereikte in een half uur tijds 16.133 aanslagen, maakte daar bij 43 fouten (aftrek *30 aanslagen) dus netto 15.703 aanslagen, of gemid deld 523 aanslagen netto per minuut. Hiermede heeft zij het Nederlands record, dat zij in 1960 op 516 a.p.m. bracht, opnieuw verbeterd. DE RUSSISCHE KAMPIOENSCHAPPEN Op de eerste dag vah de Russische atletiekkampioenschappen die in Tbi lisi worden gehouden, heeft Valery Brumel de titel bij het hoogspringen behaald. Met een sprong van 2.22 me ter - drie centimeter beneden zijn ei gen wereld-record - was Brumel ver uit de meerdere van zijn tegenstan ders Viktor Bolshov en Jouris Zie- dinsh, die met 2.06 meter resp. tweede en derde werden. Voor de derde 'maal in dit seizoen was de sterke wind er gisteren oor zaak van, dat de Russische atlete Ta- tyana Schelkanova er niet in slaagde het wereldrecord verspringen, dat met 6.48 meter reeds op haar naam staat, te verbeteren. Weliswaar sprong zij 6.56 meter, maar daar de wind sterkte meer dan drie meter per se conde bedroeg, kwam ook ditmaal haar record niet voor erkenning in aanmerking. Wereldrecordhouder op de 10.000 meter, de Rus Potr Bolonikov ver overde, zoals verwacht, de titel op dit nummer in 29 min. 24.8 sec. Zondagmiddag is 'n olietanker, de „PAMIE 66' uit Utrecht op 't Juliana kanaal bij Echt (Zuid-Limburg) in brand gevlogen. Het gevaar voor ontploffing is steeds aanwezig ge weest. Gelukkig is het zover niet ge komen. Wel is het binnenschip ge deeltelijk uitgebrand. Aanzienlijke schade is ontstaan. Het schip, dat op weg was van Pernis naar Maastricht, kreeg 'n lek in de verwarmingsinstallatie in de machinekamer. Hierdoor is de brand ontstaan. Ruim drie uur is men met blussen bezig geweest. Ook deRoer- mondse brandweer was uitgerukt met koolzuurschuimblussers. Het schip was verzekerd. Tijdens een hevig noodweer zijn gisteren te Haskerland in Fries land twee boerderijen door de blik sem getroffen. Een boerderij bleef behouden doordat een begin van brand werd geblust; in het tweede geval ontstond een grote ravage in de woning. In beide boerderijen werd belangrijke schade aangericht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. SCHAKEN INTERNATIONAAL TOERNOOI TE BLED In de negentiende en laatste ronde van het internationale schaaktoernooi te Bied is de beslissing omtrent de eerste plaats nog niet gevallen. De partijen van de enig overgebleven kandidaten hiervoor, de Russische oud-wereldkampioen Tal en de Ame rikaan Fischer, zijn namelijk beide af gebroken. Tal speelt tegen Najdorf en Fischer tegen Ovkov. Donner verloor zijn laatste partij, waarin hij de Rus Keres als tegenstander had. De uit slagen van de 19e en laatste ronde waren: Ivkov-Fischer. afg.: Tal-Najdorf afg.; Olafsson-Portisch 1-0; Geller- Pachman '/«-'/s; Matanovic-Germek 1-0; Bertok-Bisguier Vt-V»; Trifunovie- Darga Vt-V»; Udovcic-Parma 0-1; Ke- res-Donner 1-0; Petrosjan-Gligoric 1- 0. De voorlopige eindstand: 1. Tal (Rusl.) 13*/, punt -f 1 afg.; 2. Fischer (VS) 13 pnt 1 afg.: 3. Gligoric (Z.S1.) Keres (Rusl.) en Pe trosjan (Rusl.) allen 12'/spnt; 6. Gei ler (Rusl.) en Trifunovic (Z.S1.) bei den lO'/spnt: 8. Parma (Z.S1.) 10 pnt: 9. Bisguier (VS) en Maratovic (Z.S1.) beiden 9pnt; 11. Najdorf (Arg.) 9 pnt 1 afg.; 12. Donner (Ned.) en Darga (W.Dld.) bieden 9 pnt. Afvalwedstrijd Leidse Schaakbond yoor de af val wedstrijd vari de Leidse Schaakbond werden in de af gelopen week de partijen van de tweede ronde verspeeld. Enigszins tegen het reglement (dat bepaalt dat de partijen voor zaterdagmiddag ge speeld dienen te zijn) moest de be langrijkste partij tussen A. Smit en R. D. Westra echter tot maandag uitgesteld worden. Verder zijn de uitslagen van deze tweede ronde: drs. P. Seller (7)-J. J. Piket (1) 0-1, W. de Haas (48)-N. D. Etmans (3) 0-1, dr. J. B. Wilterdink (4)-F. v. d. Kaay (29) 1-0, G. Bijleveld (47)-mr. A. J. Mulder (5) 0-1, W. G. Dem- mendal (9)-P. Langeler (30) 1-0, R. W. v. d. Waall (13)-A. Geijer (14) */2-HW. Donker (15)-K. W. v.d. Wil lek (39) 1-0, P. Bavelaar (38)-W. Dorrepaal (16) 0-1, J. de Bruin (53)- H. J. Giesbergen (18) 0-1, J. W. Kij- ne (42)-Th. P. v.d. Berg (19) 0-1, C. J. Verbiest (28)-Th. Piket (21) 1-0, D. Hoek (33)-A. H. Hooyer (22) 1-0, C. Clement (52) M. v.. d. Plas (25) 0-1, P. J. Piket (26)-V. H. Meer- tins (44) Vi-Xli, H. J. Edelenbosch (46)-G. P. Sluyts (32) 1-0. In de duels van de hoogstgeplaat- ste spelers bleven deze, zij het soms met enige moeite, in het algemeen wel in de meerderheia Van de drie gebroeders Piket bleef alleen de als 1 geplaatste J. J. Piket in de strijd, na een spannende partij met club genoot drs. Selier. Zijn broers wa ren dus minder gelukkig. Th. Piket liet zich door C. Verbiest een lastig toren-eindspel „afnemen" en P. J. Piket kon de tegenstand niet breken van het nieuwe Philidorlid. de vroe gere Surinaamse snelschaakkam pioen Meertins, die echter enkele jaren niet gespeeld had. Bij de 15 overgebleven spelers zijn de buiten gemeenten met 3 Katwijkers, 3 Al- phenaren en 1 Nieuwkoper goed vertegenwoordigid. Bij deze 15 spe lers komt dan nog de winnaar van de partij Smit-Westra, waarbij naar onze smaak Smit licht favoriet is, gezien de huidige stroeve vorm van de Leidse kampioen Westra. Voor de volgende week te spelen derde ron de staan de volgende interessante partijen op het programma: W. Dorr repaal (16)-J. J. Piket (1), M. D. Etmans (3)-H. J. Giesbergen (18), dr. J. B. Wilterdink (4)-W. Donker (15), Th. P. v.d. Berg (19)-mr. A. J. Mulder (5), D. Hoek (33)-win naar van de partij Smit-Westra, A. P. J. Geijer (14)-W. G. Demmendal (9), C. J. Verbiest (28)-V. H. Meer tins (44), M. v.d. Plas (25)-N. Ede lenbosch (46). ALPHENSE SCHAAKCLUB Voor de wintercompetitie worden on derstaande partijen gespeeld: Groep één. C. Bruns-J. C. Lemkes 1-0: A. Hooyen- B. P. von Loon 0-1; C. Brupns-J. Kem pen 1-0; W. Donker-J. G. Kardol 1-0. Groep twee. H. Kledweg-P. de Jong '/•-'/•: L. Kan te been-Jac v. d. Wijngaard afgebr.; P. L. Wagenaar- Z. M. Buysert 1-0; A Zweers-J. de Hoed 0-1; A. Zweers-A. Koeleman Groep drie. A. C. Mijs-Jv Drenth 0-1; P. v. d. Hey- den-C. Dozy 0-1; P. J. Wijnbeek-C. J. Reos 0-1; A. Rademakers-P. J. Wijn beek 1-0. Groep vier. M. v. d. Vaart-W. v. d. Wolf 0-1: W. Giesenstein-A. J. Spanjersberg 0-1: C. H. Knaak-A. D. Kardol 0-1; J. de Reis Harotge-H. Plantfeber 1-0. Jeugdgroepen: Groep één. Theun Stortebeker-Henk Schop aan Boord 1-0; P. des Demoet-K. Verbree 1-0; Gert v. d. Werken-H. Zwart 1-0: Hans Zwart-Henk Schop aan Boord 0-1: Theun Stortebeker-Gort v. d. Werken 0-1. Groep twee. Wim Lommers-Dik Kenbeek 0-1; Totn v. d. Neut-Dik v. d. Horst 0-1; K. v. Rijswijk-B. Keupers 1-0.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7