Benoemingen in hoogheemraadschap De 5000ste is geboren Gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn Werksters DANSEN Dansschool HENNY BOES HUIBERS ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De Verenigde Vergadering van 't Hoogheemraadschap van Rijnland kwam op 28 september 1961 te Lei den bijeen; ditmaal weer in de ge restaureerde, in oude luister her stelde Grote Zaal van het Gemeen landshuis. Herdacht werd de overleden hoofd ingeland voor het ongebouwd in het 5e district wijlen de heer W. Tim- mers te Rijnsaterwoude. Drs. J. J M. Visser, burgemeester van Ouder Amstel, bleek ontslag te hebben genomen als hoofdingeland- plaatsvervanger voor het ongebouwd in het 2e district in verband met de beëindiging van zijn functie als waarnemend burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Eveneens werd kennisgenomen van de ontslagneming van de heer Jac. van Spengen Az. te Reeuwijk, hoofd ingeland-plaatsvervanger voor het ongebouwd in het 11e district, zulks wegens het bereiken van de 70-ja- rige leeftijd. In de plaats van laatst genoemde werd toegelaten de heer M. D. D. L. van Leeuwen te Wad- dinxveen. Mede werden toegelaten de heren J. L. Prins te Overveen en Jhr. W. Ph. Barnaart te Vogelenzang, onder scheidenlijk als hoofdingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger voor het ongebouwd in het le district als mede de heren Jos van der Eijk te Benthuizen en P. van de Eijk Jaczn. te Waddinxveen, respectievelijk als hoofdingeland en hoofdingeland plaatsvervanger voor het ongebouwd in het 12e district, die allen als zo danig waren herkozen. Voor het gebouwde eigendom in de gemeenten Katwijk, Noordwijk en Wassenaar zag zich toegelaten als hoofdingeland (vacature mr. dr. J. Hazenberg) de heer H. P. Bloot te Katwijk, tot dusver hoofdingeland plaatsvervanger, en in deze laatste functie E. M. Schade, wethouder van Wassenaar. De heer H. L. du Boeuff, burge meester van Oegstgeest werd na her benoeming wederom toegelaten als hoofdingeland voor het gebouwd in de gemeenten Hillegom, Lisse, Oegst geest en Sassenheim; als plaatsver vanger werd ten deze toegelaten de heer J. Baron van Knobelsdorff, burgemeester van Sassenheim, zulks als opvolgers van mr. Th. M. J. De Graaf, burgemeester van Lisse. Het jaarverslag van het hoogheem raadschap over 1960 gaf aanleiding tot een uitvoerige gedachtenwisse- ling over diverse aspecten van het vraagstuk der afvalwaterzuivering. Rijnland is genoopt van de ge meenten, die de rioolwaterzuivering nog niet of niet in voldoende mate ter hand namen, met steeds groter aandrang te eisen, dat de nodige maatregelen worden genomen. Aan de gemeente Katwijk werden enige gronden verkocht ten behoeve van de realisering van het uitbrei dingsplan Hoornespolder. Voor de binnenkort te verrichten uitbaggering van het Additionele ka naal in evengenoemde gemeente werden de nodige nadere gelden ge voteerd. Na afloop kwam onder voorzit terschap van de heer P. van der Lin de te Reeuwijk de vergadering van hoofdingelanden bijeen. In de vaca ture van secretaris van dit college, ontstaan door het vertrek van mr. dr. J. Hazenberg, thans burgemeester van Veenendaal (U) zag zich be noemd de heer dr. mr. J. F. Taat te Boskoop. Op de aanbeveling aan de Konin gin, ter voorziening in de vacature van hoogheemraad, ontstaan door het ontslag van Jhr. mr. L. M. E. von Fi- senne, destijd burgemeester van War mond, thans van Hengelo (O) wer den achtereenvolgens geplaatst de hoofdingelanden H. L. du Boeuff, burgemeester van Oegstgeest, E. A. Polet, wethouder van Gouda en P. M. M. van der Weyden, burgemeester van Noordwijkerhout. VOORHOUT De 5000ste inwoner van de ge meente Voorhout is gisteren geboren: het is Wilhelmina Adriana Maria Juffermans. Haar ouders zijn: Cornelis Marti- nus Juffermans en Geertuida Anna van der Bos, wonende Prins Bern- hardstraat 11. Vanmorgen zijn de burgemeester en mevrouw Smolders de nieuwe Voorhoutse burgeres gaan bezoeken onder aanbieding namens het ge meentebestuur van een spaarbank boekje van 100.en een smake lijke fruitmand. Vrijdagavond hield de Alphense gemeenteraad met uitzondering van wethouder A. J. Dekker, die wegens ziekte afwezig was, een van zijn routine-vergaderingen. In tegenstel ling tot de voorgaande, spoedeisen de vergadering., waarin de grondver- koop aan R. S. Stokvis n.v. te Rot terdam ter sprake kwam, leverde de agenda van deze bijeenkomst heel wat minder stof tot praten. Het be langrijkste voorstel was ongetwijfeld dat wat een reeks aankopen van grond en opstallen inhield i.v.m. het nieuwe uitbreidingsplan Noord I. Het gaat over een grondoppervlakte van circa 45 ha waarvar de aankoop- kosten' inclusief de opstallen van de gemeente een uitgaaf vergen van bijna f 680.000. Het onderdeel van dit voorstel, dat de aankoop behelst, van Jh. G. J. Stoop te Doorn, van enige percelen weiland en water, ge legen ten westen van de Heimanswe tering, samen groot 11.73,93 ha, voor een totaalbedrag van f 129,132,30 werd door het college tijdens de ver gadering teruggenomen. De heer De Ruiter sprak bij deze zaak zijn voldoening over uit, dat de ze belangrijke aankopen zijn verlo pen zonder dat daartoe een onteige ningsprocedure van kracht moest worden. De heer Gesman vond dat het zo zachtjesaan tijd wordt om een schets- plan klaar te maken voor het gebied Oudshoornseweg, waarop deze aan kopen eensdeels betrekking hebben. Het is namelijk de bedoeling, dat langs de Oudshoornseweg t.z.t. een reeks bungalows gebouwd kan worden, terwijl er, zij het misschien in het verre verschiet, ook een brug gebouwd zal moeten worden over de Rijn, ter hoogte van de Delftzichtweg, dit mede ook i.v.m. het bouwplan van een ziekenhuis ter grootte van voorlopig 120 bedden-capaciteit. De heer v. d. Meent, maakte zich zorgen over de naar zijn mening niet precies omschreven voorlopige koop overeenkomst met de heer M. Ver geer. Hij vreest namelijk, dat deze boerderij ten eeuwigen dage daar ge vestigd zal kunnen blijven als de be paling onder c niet gewijzigd wordt door een juistere precisering van wat de verkoper te doen heeft. Vroe ger werd gekocht met inbegrip van alles, dus alles of niets. Nu heeft men met deze, z.i. betere gedragslijn ge broken, en blijft de verkoper voor lopig nog in het genot gesteld van een deel van de opstallen. Dit noemt spr. gevaarlijk en ook onzakelijk omdat naar zijn mening dit voorrecht niet eens tot uitdrukking komt in de prijs. Hij ziet niet in, dat de gemeen te aldus de garantie heeft, dat de boerderij daar ter plaatse ooit als bedrijf zal worden opgeheven. Dit is temeer niet wenselijk, aldus de heer v. d. Meent, omdat het nieuwe be bouwingsplan aan de Oudshoornse weg bungalows wil zien. De voorzitter antwoordde de spre kers in het algemeen, dat ook het college zich verheugt over de vrij vlotte verloop van de desbetreffen de grond- en goederen-aankopen. Wat de situatie rond de Ouds hoornseweg betreft, die straks het oude Alphen zal scheiden van het nieuwe, dat in plan Noord I zal ver rijzen onderstreepte de voorzitter de wens van de heer Gesman. Hieraan wordt reeds gewerkt. Ook het col lege voorziet de mogelijkheid, dat straks als het ziekenhuis er zal zijn, aangetrokken specialisten in die om geving zouden willen gaan wonen en dan hun zin zouden kunnen zetten op een bungalow. Wat de nieuw te bouwen brug over het aldaar vrij brede gedeelte van de Rijn betreft, was de voorzit ter minder pessimistisch dan de heer Gesman, die sprak over „het verre verschiet". De burgemeester corri geerde het pessimisme van de heer Gesman door te zeggen dat het zie kenhuis er over anderhalf jaar zal staan en dat de bedoelde brug er dan ook niet zo erg veel langer op zich zal laten wachten, omdat de oeververbin ding van levensbelang zal kunnen zijn voor patiënten uit de zuidelijke en westelijke omgeving van Alphen aan den Rijn. Op de bezwaren van redactionele aard in de koopovereenkomst waar op de heer v. d. Meent had gewezen, antwoorde wethouder Van den Berg. Deze stelde spr. gerust door hem te verzakeren, dat alvorens een defini tieve koopovereenkomst wordt aan gegaan, dit punt in de ~kte aan een betere juridische beoordeling zal worden onderworpen. Hierop aanslui tend wees de burgemeester de heer Van der Meent nog op de desbetref fende bepaling van de gmeentelijke politieverordening waarin het be zwaar van spr. voldoende wordt on dervangen. „Maarde wethouder zegt het u toe en zo zal het inderdaad beter zijn, dan staat de zaak op zich zelf", zo meende de voorzitter. De katholieke kleuterscholen in Alphen aan den Rijn hadden een voordelige avond. De heer Ruysse- naars had namelijk in het voorstel van b. en w. met betrekking tot de voorschot op vergoeding per lokaal en per kleuter voor het jaar 1961 voor de kath. kleuterscholen, een fout ontdekt in de berekening van het aantal lokalen dat dit onderwijs ten dienste staat, tengevolge waar van het totaal bedrag van de vergoe ding f 100 te laag genoteerd stond. De voorzitter zegde hem toe de aan gelegenheid op de cent af eerlijk te zullen laten herzien. De vestiging De heer Duin informeerde er naar of het colege bepaalde tendensen heeft ontdekt in het verloop van de migratie, nu het een lijst ter inzage had gelegd over de gemeenten van herkomst van de zich in 1960 te Al phen aan den Rijn gevestigde perso nen. De heer Duin vroeg of een der gelijk overzicht ook van voorgaande jaren aanwezig is. De voorzitter deel de mee, dat een dergelijke opgave pas over 1960 voor het eerst is ge maakt. Het ligt in de bedoeling dit elk jaar te blijven doen. Dan zullen -vergelijkende cijfers beschikbaar komen. Vaststaat wel, dat in 1960 zich 684 personen in Alphen aan den Rijn hebben gevestigd, een cijfer, dat naar spr. mening zelden hier is bereikt. Die mensen komen uit vele gemeent. De grootste aantallen ko men uit de randsteden, de onmiddel lijke omgeving en uit steden uit an dere provincies. Naar het zich nu reeds laat aanzien zal dit cijfer over 1961 vele malen hoger liggen. SASSENHEIM OPENING DRUKKERIJ N.V. DE GRUYTER Met het ontsluiten van de deur van het nieuwe bedrijfspand, door de heer G. Rotteveel, 50 jaar gele den de eerste klant, werd gistermid dag de drukkerij van J. W. de Gruy- ter officieel geopend. Het was voor de heer Rotteveel een verrassing, dat deze eer hem te beurt viel en hij merkte dan ook op^, dat hij 50 jaar geleden niet kon vermoeden, dat dit hem boven het hoofd hing. Hij stelde het echter zeer op prijs en sprak de wens uit, dat het de N.V. in de toekomst goed mocht gaan. Het was de heer De Gruyter die de heer Rotteveel dank bracht voor zijn aan deel bij deze opening. Bij de hierop aansluitende recep tie kwamen velen, waaronder auto riteiten en zakenrelaties, de direc teur gelukwensen. Vooraf gaande aan deze receptie had in „Het Oude Koningshuys" een lunch plaats gehad gepresideerd door de heer A. M. G. M. Ammerlaan, waaraan behalve de directaie tevens aanzaten het college van B. en W. en voorzitters van organisaties en federaties, waarmee de N.V. relaties had. Hier werd o.a. het woord gevoerd door de loco-burgemeester, wethouder A. Vogelaar, die, namens het gemeen tebestuur woorden van waardering en gelukwens sprak. Voorts werd ge sproken door de heer R. Venema na mens Kring Bedrijven Bloembollen streek, de heer Herwaarder, direc teur van het Grafisch Export Cen trum en de heer W. L. Zwager, voor zitter van de Kath. Graf. Werkge- versbond, namens de drie Werkge versorganisaties. De heer A. J. W. Janmaat, mede directeur der N.V. de Gruyter, sprak een woord van dank voor de attenties gerich aan hen en aan de heer J. de Gruyter op deze voor het bedrijf his torische dag. De dag werd besloten met een di ner in „Dreefzicht" te Haarlem, waar bij het voltallig personeel met echt genoten en verloofden aanzat. NOORDWIJK Grootse taptoe Als sluitstuk van de viering van het 40-jarig bestaan van het fanfarecorps „Excelsior" zal er hedenavond op het plein voor het gemeentehuis, aanvang 8.30 uur, 'n grote taptoe gehouden worden. Hier aan zullen medewerken de drie plaatselijke muziekverenigingen „Ex celsior", Crescendo" en dr „Echo der Duinen" en het fanfarekorps „Har- pe Davids" uit Noordwijkerhout. Di rigent L. v. d. Hoef. H.H. Missen in St. Jeroen Te beginnen met morgen zullen gedu rende de wintermaanden op de zon dagen de H.H. Missen in de parochie van St. Jeroen worden opgedragen te 6.45, 8, 9.15 Hoogmis, verder te 10.45, en de laatste H. Mis is te 12 u. KJB-activiteiten Nu de langere avonden weer aanbreken, komt de KJB voor haar leden weer in actie. Het voorlopig schema van de activi teiten is: verkeerscursus, figuurza gen, metaalclub en damclub. Voor deelname kunnen de leden zich mor gen 1 oktober nog opgeven in het Juvenaat. HAZERSWOUDE Komt er weer een Oranjevereni ging? Een ieder, die maar even zijn ogen de kost gaf, weet dat de verjaardagen of andere gedenkda gen van leden van het koninklijk huis in het dorp niet zonder meer voorbijgingen. Achter en voor de schermen was op genoemde dagen steeds een commissie doende om fes tiviteiten te organiseren, zoals volks spelen en wat dies meer zij. Maar het ging allemaal op beperkte schaal, omdat voor bijzondere evenementen te enen male de gelden ontbi \en. De commissie wil hierin een ver andering ten goede aanbrengen en op soortgelijke dagen als bovengenoemd de bevolking iets bijzonders brengen. Enfin, daar is geld voor nodig en dit hoopt men voor een groot deel bij een te brengen uit de contributie van de leden van een Oranjevereniging, die de naam „Juliana" zal dragen. Daarom belegt men een contactavond op 4 oktober aanstaande, om 8 uur, in het Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw, waarbij ieder Hazer- wouder wordt uitgenodigd. Bij vol doende belangstelling hoopt men dan tot oprichting van een bovengenoem de vereniging te komen. GEVRAAGD Ook voor de avonduren AANMELDEN: H. ENGLEBERT N.V., Dobbeweg 2-3, VOORSCHOTEN Tel. 01717-2010 HEDENAVOND 30 SEPT. in zaal Leenders DE KWAKEL Aanvang 8 uur Muziek: „De Vrolijke Vrijbuiters" Uitsluitend R.K. TAXI RIJSCHOOL MARKS Dag en nacht Tel. 26584 Telefoontjes PERSONEEL 2 Bijverdienste-tippen voer thuiswerk, folders, bez.. enz. Inl. „De Tipge ver Postbus 21, Paulus- weg 109, Hendrik Ido Am bacht. 2 B.z.a. besch. gehuwde dame-huishoudster. Ookm. kinderen kunn. omgaan. Br. no. 1433 bur. v. d. blad. 2 B.z.a. elektrisch lasser voor de avonduren. Event, ook 's zaterdags. Br. no. 7708 bur. v. d. blad. 2 Gevr.: net zelfstandig meisje of werkster voor de huishouding. Aanmel den Spruit's bakkerij. La ge Rijndijk 63, tel. 22881. 2 Gevraagd: nette werk ster voor enkele dagen p. v/eek. Mevr. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, Leid- schendam. 2 Gevraagd chauffeur v. vrachtauto, lijndienst. G. v. Ruiten. Noordkade 13, Roel of arendsveen. 2 Gevraagd voor direct 'n meisje voor ochtenduren van 9-1 uur. Niet ben. 18 j. Oi 'n werkster voor 5 d. v. 9-1 uur. Mevr. Bierlaagh, Lange Mare 63. 2* Gevraagd een metse laar voor 2 a 3 weken, mag ook 'n gepensioneerde zijn. Bel. 02530-3003. 2* Wij vragen voor onze zaak (melkbranche) net winkelmeisjet event, in tern. Br. m. inl. te zenden no. 7727 bur. v. d. blad. 2 Gevr.: een monsterne mer Zich aan te melden bij de controleur: P. v. Bemmelen, Schenkelweg 2, Zueterwoude. 2 Gevr.: verstelnaaister, voor 1 of 2 d. in de maand. Jonklaan 63, tel. 01751- 5014. 2 Gevraagd: winkelmeis je, lft. 15-16 j. Levensm.- bedrijf M. J. de Jong, He- rer.str. 34, Voorhout. Tel. 7145. 2 Welk net handig meis je van 15 a jaar voelt voor prettig assisterend werk in silkscreendrukkerij. Melden dagelijks tot 19.30 uur bij: Serigrafia, Charl. de Bourbonlaan 4, Oegst geest (tel. 23764). 2 Gevraagd in rusthuis Zonneweeld flinke huish. hulp, liefst intern. Oranje laan 2 Oegstg. Tel. 22380. 2 Mevr. Gorter, Rijnsbur- gerweg 161. vraagt huish. hulp voor de ochtenduren. Event, afspraak per telef. 's morgens 10-12.30 u., tel. 21218. 2 Gevraagd net winkel meisje in onze drogisterij voer hele dagen. Aanmel den na 6 uur. Drogisterij J. Eik, Doezastr. 4 Leiden. AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline, banja, trompet, sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus. Muziek school Zwaag. Korevaart- straat 5, tel. 24358. 2 Trekkistjes, alle maten plankjes en sinaasappelen- kisten aangeb. Jac. J. Rode- wijk, Floraweg 19. R' Veen, tel. 01713-631. 2 Autohoezen, kappen, pyama's complete bekle dingen. sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes, armsteunen. zonneklep- pen, rubbermatjes, vloer matten. kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th van Kuijk, Autobekleder Morsstraat 46, tel. 30552. Leiden. 2 Bij verwarming: elektri sche radiatoren v.a. f 37.50. Butagaskachels, petro leumkachels. Gasfornuizen: Etna, Haller, Kuperbusch, Wasmachines: Miele. Edv. Electrolux. Ruton vanaf 198,-. Stofzuigers: Erres vanaf 1 142,50. Ruton, Elec trolux. Bernhard Schulte. Voorhout. 2 Berliner bollen, Rozij- nenbollen, Oliebollen van Melle de Vries. Fen tractat tie. Standplaats, zaterdag, maandag en dinsd Steen straat t.o. Lido-theater. Komende maand starten we met een groot aantal aparte DANSKLUBS.... Voor Beginners - Gevorderden - Am. Test - Wedstrijddansers enz. SPECIALE CLUBS VQOR JEUGDIGE SCHOLIEREN Beginners: A.s. zondag 6 uur, Ant. Clubhuis, Leiden TMQrwPTTVTwr- S Werkdagen 79 uur Spaargarenstraat 27, Oegstgeest. UNov^xirtij viinlt. gindag 3—11 uur Ant. Clubhuis, Leiden. GEZELLIGE DANSAVOND MET DANSORKEST IEDERE ZONDAG 8-11 uur, Ant. Clubhuis, Mare 43, Leiden. Toegang onder voorbehoud. Kaartverkoop vanaf 3 uur a.d. zaal. Spaargarenstraat 27 Oegstgeest, tel. 25439 Speciaalschool voor r.k. jongelui 2 Ruime solide hangkas ten met Dergvak, opm. 57x 79x184, ook andere maten. Bergkasten met 6 vakken, 2-deurs hang/leg enz. Ge garandeerd 1ste klas tim merwerk. Spec, adres „De Timmerwinker', Uiterste gracht 168, tel. 20051, na 6 uur. 2 Krediet -ot f 4000.- voor aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behande ling en zeei lage aflossin gen. Postbus 1083, Rotter dam. 2 3 oktober-feestartikelen belangrijk voordeliger bij Paddenburg, Nieuwe Rijn 11, dan tijdens de feesten op straat. Maandagochtend 2 oktober vanaf 9 uur ge opend. 3 oktober de gehele dag gesloten. 2 Oliebollen van Melle de Vries. Nergens lekker der. Standplaats zaterdag, maandag en dinsd.. Steen straat t.o. Lido-theater. 2 Grote rijwielstalling 30 sept., 2 en 3 okt. Aange kocht nieuwe ronde en vierkante tafels met tui- melbladen. Uitschuiftafel voor 20 pers. Bankstel Al le onderdelen haarden en kachels. Pluvm, Hooge- woerd, tel. 21266. 2 Aangeb.: Amsterdam- Zuid, vrije etage, uitzicht op Amstel. Grote suite, 3 slaapkamers. badkamer, grote keuken, gedeelte zotder. Huur 75.70 p.m. Gevi.: huis in Voorhout of omg. Tel. 716766 of br, no. 7739 bur. v. d. blad. 2 Een nieuwe batterii voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie- batterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bijbetaling. Indien r.iet voorradig vraagt dan rechtstreeks. Accu-service Grcenen, Nieuwe Rijn 106, Leiden, tel. 23140. 2 Te koop: 2e hands da- mes-, heren- en kinderrij wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A. Grimber gen Dubbelebuurt 11. Rijnsburg, tel. 017182967 2 Te koop aangeboden: Goed lopende Solex. Veer- str. 1, Oude Wetering. Tel. 01713-213. 2 Voor 3 oktober: Fijne vette gerookte paling uit eigen rokerij. Zure haring, rolmops, alles voor hors d'oeuvre. Sandpl paling- kramen, naast Schutters hof, Steenstraat en dijns- burgersingel over de Mare- drjk. Let s.v.p. op juiste aures: Fa. J. v. Wijk, Jan- vossensteeg 54, tel. 20169 2 Antieke meubelen; ronde mahonie tafels; stoe len; canapé's; oude Friese staartklokken: oud kristal; enz. Br. onder no. 5952 bur. v. d. blad. 2 2 okt. gratis mayonnaise op uw patat frites; 3 okt. hutspot met klapstuk, p. portie 1,75. Prima beleg de broodjes en koffie met slagroom. „Sams Snack- room", Vrouwenkerkkoor- straat, tel. 33009. 2 Eet eens iets aparts, eet kip v.h. spit, per hele 3,90 per halve 1,95. Sams cro- quetten zijn onovertref baar a 25 ct. 3 Okt de ge hele dag verse belegde broodjes. IJs, koffie. „Sams Snackroom", Vrouwen- kerkkoorstraat, tel. 33009. 2 A.s. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobe- drijf. Zeemanlaan 12a. Di rectie: De Jong, tel. 23055. 7-pers. auto's. Keuze uit zwarte, zilvergrijze of wit te bruidscoupe. 2 Rotan meubelen, wie- gen. mandenwerk, koopt het voordeligst bij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. HAARLEMMERSTRAAT 123 LEIDEN de speciaalzaak voor alle RELIG1EUSE ARTIKELEN 2 Kussenkast, plattebuis- kachel olielampen, deken kisten, mahonie bijzettafels, mahonie secretaire, bureau, koperen kandelaars, kronen, doofpotten, ketels enz., tin, Perzische kleden. Inkoop an tiek. Ter Wee, Hooigracht tel. 25461. 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine 1960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge tel. 286; Leiden, tel. 26753. f* Stofzuigers v.a. ƒ115,- ij aankoop van een nieu we geven wij 25,voor uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden 2 Divanbedden; wentel bedden; stalen ledikan ten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vindt U bij De Kleine Winst, Haarlemmerstr. 51, Leiden. 2 c.v. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen 01713 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt vergunningen. 2 10 Rijlessen k 60 min. voor 47.50, in fonkelnieu we Ford Anglia. Erkende bondsautorijschool „Joop Groenendijk". Morsweg 135, Leiden, telef. 31283. Zandvoortsestr. 9, Noord- wjjk, teL 3559. 2 Portable schrijfm. mah. meub., prima oliest.haar- den mah. tafels, stoelen en fauteuils, mah. banken, biandkast, stencilmach., Gelderse broodkist, gebo- fen damesbureautjes, fr. adenkastjes, bureaus. In koop antiek enz. Nieuwe Rijn 60, bij hoek Hooigr. Tol 22150. ST Te koop aangeboden: uitse kruissnarige piano, kleur mahonie, v. Panh.- straat 21, Noordwijk. Tel. 01719-2355. 2 Honderd schrijfbureaus, groot en klein, aangekocht v. het Rijk. Divanbedden, kapokmatrassen, tuinstel, cilinderkasten, gasfornuis, kroonmangel, haarden, ka chels, dressoirs, enz. Pluvm. Hoogew. 41. tel. 2 Aangeboden: Zo goed a's nieuw, wegens over compleet. 1 kachel met pl., tegen elk aan. bod. Leu- venstr. 33, Leiden. 2 Er is maar een v. d. Berg die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, lijmt. Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824. 2 Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prij zen o.a. geboortekaartjes, verlovingskaartjes, huwe- lijksaank. en uw zaken- drukwerk enz. Prima af werking, vlotte bediening. Halpa Vulpenservice, Haarlemmerstr. 64. naast muziekhandel Gé Hoferk. 2 Alt op de Mare 112. Eroba kleuterfiets m. rem- naaf ƒ52.50. Herenwerkf. 27.50, 35.-, Raleigh 95.- herensport, remnaaf. ge ëmailleerd 15.-. idem da mes-, trommelrem, versn. ƒ165,-, Berini M19 ƒ85.-, Solex 140.-. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk: v. Velzen, hoe- denkliniek, Donkersteeg 3. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 Kofferschrijfmachines in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijblijvend de- r onstratie ook bp U thuis Hees Kantoormachines. Hogewoerd 92, teL 31983. 2 Haast u! Wij hebben nog een pracht sorterinp haarden en convectors ir voorraad. Alle capacitei ten. Etna. Faber. Bocal Jaarsma, Interno. Pelgrim Davolita Oliehaarden: Ta- racan, Evenair en Linco Bernard Schulte. Voorhout 2 Complete meubilering en woninginrichting. Spe ciaal adres voor het op nieuw stofferen van uw meubelen. Grote collectie stalen voorhanden. N. v. d. Berg, Gerrit Doustraat 1- 27, tel. 34824. 2 Garage Schilthuizen. Vlug en billijk voor alle reparaties aan uw auto. Uitdeuken doorsmeren. In- en verkoop auto's, in ruil. financieren. Hoefstr. 4-6, Leiden, tel. 20000. 2 Wasmachine verhuur ,,Edy" voor Leiden en om streken. Wasmachine met klok 2.00, centrifuge 1.50 en 1.75. wasmachine met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week. Kan ook eigendom worden. Bern- hardkade 23, tel. 25245. 2 Te koop zeer mooie blank eiken Duitse kruis- sn. piano merk Schulzen- dorff. Vaste prijs ƒ800.-. Zoeterwoudseweg 88. DIVERSEN 2 Engels. Opleiding L.O., alle spreekvaardigneids-. handelscorrespondentie- en Cambridge examens. Ock zonder exam sndoel. Bijwerken scholieren. W. Verboog, En ,els M.D., be ëdigd Tolk-Vertaler, Cam bridge C.O.P. Steenschuur 18, Leiden. Telefoon 25335. 2 »De Houthal", Hoge woerd 99, het domein voor de „Doe het zeiver Hij vindt daar wat hij (of zij) nodig heeft „Maakt het zelf". U kunt 't wel klaar krijgen met onze voorlich ting. 2 Sierteelt. Het adres voor in- en verkoop, huur en verhuur van alle sier teeltvergunningen. ook alle inlichtingen hierover. J. Elstgeest. Roelofarends veen, tel. 01713—291. 2 Autorijden Ieren? Frans Goddijn, erkende rijschool, geeft les in nieu we Opel. Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Macoerstr. 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. 2 Markiezen: rolscher- men; al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Melcher's Markiezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest, Juffermansstraat 35 tel. 01710—31165. 2 3 okt. Grote rijwiel stalling op 30 sept., 2 en 3 okt. Tijdens de optoent stoelen te huur. Pluvm, Hoogewoerd. 2 Hypotheken tot 90%. Assurantiekantoor A. J. v. d. Drift. Alle verzekerin gen. Henriëtte Roland Holststraat 9, Noordwijk n Zee, tel. 01719—2212. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt antie ke meubelen, Koperwerk, kristal, porseleinen groe pen, goud, zilver. Verder alle soorten antiek. Brem mer, Goegerritst. 1, telef 22791. 2 Een uil staat in onze etalage! Welke kunstenaar heeft dit werkstuk ver vaardigd? Wie geeft de op lossing? Voor nadere in lichtingen: Drogisterij „De Phoenix", Diefsteeg 9 hoek Langebrug, tel. 24745. 2 Studente zoek kamer. Vrijdag t/m maand. afw. Br. no. 1439 bur. v. d. blad. 2 10% korting op: kle ding, schoeisel, meubelen bedden, dekens, vloerbe dekking, gordijnen, enz Als lid van de consumen tenvereniging korting op alle aankopen in 40 win kels in stadscentrum. Inl Postbus 158, Antillenstr 180. 2 Gevraagd een stortkar, befst op luchtbanden. Te vens aangeb. partij rubbe ren staïmatten, wegens o vei compleet. Br. no. 1438 bur. v. d. blad. 2 Zit-slaapkamer gevr. met pension, door eenvou dig persoon (man, midd. leeft Br. onder no. 1402 bur. v. d. blad. 2 Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhande1 Pelikaan, Pelikaanstr. 27. TE HUUR 2 Uw adres voor het hu ren van 1ste klas bruids toilet compleet met oetty- coat, kapje, sluier, tasje en handschoenen in de nieuwste modellen, is al leen fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. 2 Helpt mee een kerk w luwen ter ere van St Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 2 Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste 1961 modellen o.a. Taunus 17M Opel Rekord, Volkswa gens, Anglia. Consul. Volkswagenbusjes m. open dak. Garage Werkhoven. Maredijk 34a, tel. 22300— 32735. 2 U leert toch ook EHBO bij de Kath. Nat Bond v. EHBO, afd. Leiden? Aan melden nieuwe cursus M. Treublaan 30. - Ook voor Jeugd-EHBO. 2 Dierenvrienden opge- et! Stichting Amivedi. Den Haag, .egistreert ook in Leiden k teloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevr. J. Hovius, Lurmgarstr. 17, tel. 23556. Dieren kunnen 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5