JACQUELINE VELPON DE LEIDSE BIOSCOPEN Drie jubilarissen bij Grofsmederij „ELTAX" dieper Zuid-West in? Ex Animo vierde Leidens Ontzet Winkels mogen open zijn ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Gisteren waren er drie jubilaris sen aan de Grofsmederij: de heer J. F. Landesbergen, die zijn 40-jarig ju bileum van de heren L. P. Hakkaart en J. Neuteboom, die elk hun 25-ja- rig jubileum bij de Kon. Grofsmede rij herdachten. De jubilarissen, vergezeld van hun familie, werden door de directie in de vergaderzaal van de fabriek Zuidsin gel ontvangen. De directeur, ir. M. C. de Jong, sprak de jubilarissen toe. Ten opzich te van de door Landesbergen ge presteerde arbeid, zeide spreker, dat hem aan de mechanische werkplaats veelal de moeilijkst te behandelen werkstukken werden toegewezen. Na de oorlog heeft de heer Landesbergen zich gespecialiseerd in bewerk»! g van krukassen en de laatste jaren maak te hij zich ap het bedrijfsbureau ver dienstelijk als tariefcalculator. Een van de belangrfijkste opdrachten, die een man in het leven te vervullen heeft is toch wel zijn dagelijkse ar beidstaak en daaraan heeft Landes bergen zich met hart en ziel gege ven. Spreker bedankte hem voor de steun en medewerking van hem ont vangen bij- de bouw en uitbreiding van het bedrijf. In zijn toespraak tot jubilaris Hak kaart wees spreker er op hoe diens werk steeds meer gespecialiseerd werd. Draaibanken werden steeds groter en langer en dienoveeenkom- stig de daarop te bewerken assen. Bij het draaien van assen van elf meter, komt zo een en ander kijken en er moet dikwijls gewerkt worden op 1/100 millimeter. Problemen doen zich uiteraard voor maar het is al tijd een voldoening daarvoor een be- veredigende oplosing te viden. Jubilaris J. Neuteboom was oor spronkelijk werkzaa.m aan de ket- tingfabriek en werd overgeplaatst Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth Ann d.v. G. Wezelenburg en N. de Jong; Joanna Elisabeth Cornelia Gerarda d.v. P. M. H. Tetteroo en J. M. de Groot; Jo- sephus Jacobus z.v. J. J. v. d. Wiel en M. A. Burghouwt; Wilhelmina Johanna Maria d-v. M. A. v. Hees en J. P. M. Biesjot; Cecilia Gerarda Elisabeth d.v. J. E. Kok en J. A. Ot- ten; Peter Robert z.v. A. J. P. van Heeringen en E. S. Kastner; Martha Matutina d.v. J. P. v. Rooijen en M. v. d. Klift; Monique d.v. J. N. Kus- ters en J. Nieuwland; Paulus Huber- tus Maria z.v. J. H. J. Mentink en H. M. Zandvliet; Johnny z.v. H. J. Vroomans en J. H. v. d. Vliet. Overleden: K. Hoek 54 j. e.v. A. de Vreugd; U Bouma, e.v. A. A. Pijl; L. Mieremet 91 j., m. Gehuwd: J. W. Konijnenburg en M. v. d. Velden. Ondertrouwd: A. Teunissen en J. C. Laden; J. P. C. M. v. Wamel en N. Molenaar; L. J. M. v. d. Laan en G. H. Verbooij; A. Jesse en M. Poot; D. Arentsen en A. Hartevelt; J. Neu teboom en E. C. Sjardin; M. Meer- tens en C. G. v. d. Woerd; F. Molhuy- sen en A. H. Fabrius; W. F. v. Wee- sel en G. H. Kuijvenhoven; C. J. Ha- geman en J. Stikkelorum; H. H. Wit- teman en J. A. Beijk; C. O. Huiin- ga en T. R. E. Uffen; D. v. Berk en N. Benjamins; E. Weideman en K. Pelt; B. M. Vermolen en J. S. Bree- develd; O. J. G. Puis en A. v. Nood; C. Rietman en T. Klarenberg. GESLAAGD Aan de Nederlandsche Economi sche Hoogeschool te Rotterdam slaag de voor het propaedeutisch herexa men in de economische wetenschap pen, de heer C. P. M. Meerpoel. naar de smederij als vuurwerker, vervolgens als ankersmid. Daarna werd hij belast met het smeden van het fijnere smeedwerk. De laatste tijd is hij belast met crasseur-arbeid. Hij wordt door de bedrijfsleiding zeer gewaardeerd, omdat hij zijn werk zo bijzonder goed weet te verzorgen. Ook de dames, die zoveel aan het succes van hun mannen hebben bij gedragen, werd dank gebracht. De directeur overhandigdt vervol gens aan elk der jubilarissen namens de Maatschappij voor Nijverheid en Handel het vererend getuigschrift voor langdurige getrouwe dienst en de daarbij behorende zilveren draag- penning. Door de fabriek werd aan geboden: een envelop met inhoud en een blauw herinneringsbord. Vervolgens sparken woorden van gelukwens en waardering de heren: A. Katz, bedrijfsleider; A. Visser, werkmeester der smederij; Groten huis, chef bedrijfsbureau; P. Barend- se, namens ondernemingsraad en ju bileumfonds (met geschenk); D. de Haan, namens de Personeelsvereni ging (met geschenk). Tenslotte volgde namens de jubila rissen een dankwoord uitgesproken door de heer Landesbergen. Reeds geruime tijd heeft de direc tie van de Eltax-stadsbus te Leiden het voornemen de buslijn Station- Vijf Meilaan-Garenmarkt dieper in de nieuwbouw van Leiden Zuid-West binnen te doen rijden .Een vergun ning voor omlegging van de lijn via Vijf Meilaan-Sweelincklaan-Telders- kade ligt gereed. Zolang echter het wegdek niet geschikt is voor het be rijden met bussen kuilen met een doorsnede van anderhalve meter be horen niet tot de uitzondering ziet de directie van deze uitbreiding van de buslijn af. Ongetwijfeld zouden de bewoners van de „componistenwijk" met deze busverbinding zeer gebaat zijn. Verbetering van het wegdek in dit stadsgedeelte is derhalve een ur gente zaak geworden. Deze verbete ring zou een provisorische moeten zijn, daar de gemeente rekening moet houden met de vrachtauto's, die ma teriaal voor de nieuwbouw in Zuid- West aanvoeren. Ook de atletiekvereniging „De Ba taven" doet vanavond aan de tap toe mee. De leden wordt verzocht zich om 7 uur te verzamelen op de Kaasmarkt bij het bodehuis Berk. Er is hier tevens gelegenheid tot ver kleden. A. P. Hoogerbrugge en G. J. Wol- sink. De zesjarige Jurrie Ost, wonen de in de Oranjestraat te Leiden, is gistermiddag om half vijf door een bromfietser in de Os- en Paarde- laan aangereden, tengevolge waar van hij zijn rechterbeen brak. Het ongeluk gebeurde, doordat een on bekend gebleven knaap, die met de bromfietser meeliep, onverwachts de schakelaar van de bromfiets over haalde waardoor het voertuig naar voren schoot. Op dit moment stak het slachtoffertje over. Bij de landelijke examens Lo- gopaedie en Phoniatrie (Spraak- en Stemheelkunde), die deze week in Den Haag zijn gehouden, slaagden onze stadgenoten, de heren H. W. A. van Oordt, arts aan het Acade misch Ziekenhuis, en F. H. Sachs, onderwijzer aan de school Ooster- straat. Op 1 oktober a.s. hoopt de pro curatiehouder, de heer C. Rozendaal, de dag te denken dat hij 50 jaar geleden in dienst van G. J. de Jongh 6 Co., Nieuwe Rijn 8485 trad. De heer Rozendaal, die thans 64 jaar is, begon zijn loopbaan als jong ste bediende op het kantoor en wist door eigen verworven kennis zijn functie te verwerven, welke hij tot heden bekleedt. Op zijn verzoek zal dit uitzonder lijk jubileum 50 jaar in dienst van één firma in zeer besloten kring worden gevierd. De bond van Leidse Harmonie- en fanfarecorpsen biedt de jubileren de 3 Octobervereniging op zaterdag 7 oktober a.s. een taptoe aan op het Pieterskerkplein. Op 5 oktober zal de generale repetitie gehouden worden op het Pieterskerkplein, aanvang 7.45 uur. KARTINGCLUB WEST De nog jonge „Kartingclub west" uit Leiden e.o. is vorige week ge reedgekomen met de collectieve zelf bouw van een vijftal eigen skelters. Dit heeft tot gevolg, dat deze club bij de skelterwedstrijden op maan dag a.s. voor het eerst met een eigen team aan de start zal verschijnen, met als manager de heer P. Brandt. Het team neemt zowel in de 100 en 125 als in de 200 cc klasse aan de strijd deel. GEM. AANKONDIGINGEN 3 OKTOBER-OPTOCHT. De Burgemeester van Leiden ver zoekt allen tjjdens de 3-oktober-op- tocht het middengedeelte der straten vrij te laten, niet met de optocht mede te lopen en alle belemmeringen uit de weg te ruimen en doet voorts een dringend beroep op ieder om ter voorkoming van ongelukken, niet met serpentines, vuurwerk of con fetti te werpen en in het belang der goede orde op alle wegen en bruggen rechts te houden. OPENING BRUGGEN Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op dinsdag 3 oktober a.s. uitsluitend tussen 6 en 10 uur en tus sen 17 en 20 uur voor het scheep vaartverkeer geopend zullen wor den. Op 2 oktober 1961 zal in verband met de plaatsvindende feestelijkhe den met enige vertraging rekening moeten worden gehouden. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de ove rige bureaus der gemeentelijke dien sten en bedrijven, behoudens het hier na vermelde, op dinsdag 3 oktober a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal voor het doen van aan giften van geboorten en overlijden geopend zijn van 9-10 uur. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal geopend zijn van 10 tot 12 uur. Iets lijmen? Geslaagd. Aan de Nederland sche Economische Hogeschool zijn ge slaagd voor het propaedeutisch her examen in de economische weten schappen de heren J. A. M. van Dam. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool te Rotter dam is geslaagd voor het propae deutisch herexamen in de economi sche wetenschappen, de heer A. J. Mms. Lido „Eddie Constantine nieu we stijl" zou men van de film „Ed die kent geen pardon" kunnen zeg gen. Eddie is in deze film een rijke, zeer geliefde rancherniet ge liefd in de zin, zoals men gewoonlijk te zien kreeg in de Constantine-rol- prenten (misschien alleen in het ge val van die kleine slanke brunette, die pas op 't laatst van de film haar zin krijgt) Nee. Eddie is nu de eer bare stierenfokker en hij werpt zich kloekmoedig in de strijd ter verde diging van de eerbare brunette, die door een voormalige vriend van on ze held, belaagd wordt. Dezelfde vriend betrekt Eddie ook in de strijd tegen de misdaad. Toevalligerwijs ontdekt Eddie tijdens een fiesta in een Spaans stadje, dat de bank be roofd is. Als hij tenslotte in 'n rijst veld zijn vriend met de buit ziet weg zinken in een moeras, aarzelt hij niet en geeft hem het genadeschot. We kunnen niet zeggen, dat „Eddie nieuwe stijl" veel nieuwe en betere elementen in zich heeft. Degenen, die op de eerste avond hun oude held terug dachten te zien, hebben zich niet erg op kunnen winden over de avonturen, die Constantine nu be leeft. Het traditionele knokpartijtje in een cafeetje, dat weer echt ouder wets geen steen op de andere liet, betekende slechts een weinig ge slaagd hoogtepunt in deze vrij een tonige film. De KFC keurde deze deze film goed voor personen boven 18 jaar. Casino Bob Hope, de Ameri kaanse komiek, komt in de film „Alias Josse James" in het wilde westen terecht, waar hij bekneld raakt tussen de vuisten en revolvers van ruige cowboys. Hij is verzeke ringsagent en heeft in zijn onschuld een le"ensverzekering afgesloten op een revolverbandiet, wiens dagelijk se bezigheid is het beroven van koet sen en tremen. In opdracht van zijn verbolgen directeur moet hi1' er zorg voor dragen, dat de revolverbandiet niets overkomt. Het spreekt vanzelf, dat op deze wijze de zotste situaties ontstaan, die koren op de molen van de droogkomieke Bob zjjn. De film is in kleuren opgenomen. De KFC 1 urde: 14 jaar. Trianon „Meneer de gravin is niet thuis" is een regelrechte kolder film. De combinatie van „meneer" en „gravin" wijst er reeds op, wat de clou van dit malle filmverhaal is. Er is nl. een Amerikaans meisje, dochter van een millionair, die een reis door Europa maakt en voor wie een chaperonne wordt gezocht. Men vindt er een in een gravin, maar de ze is juist ziek geworden en nu moet de neef, graaf Bobby, maar als „gra vin" optreden. De „gravin" wordt verliefd op het Amerikaanse meisje en daarom kruipt hij telkens uit de gravinskleren om als normale jonge man met het meisje uit te gaan. Dit telkens verwisselen van persoonlijk heid veroorzaakt natuurlijk talloze verwikkelingen, waaruit graaf Bob by zich met de nodige flair weet te redden. Totdat het meisje he4 bedrog ontdekt en de „gravin" het vuur zó na aan de schenen legt, dat er geen ontkomen meer aan is. Vanzelfspre kend vallen ze elkaar in de armen. Een gek verhaal, nog gekker ge maakt doordat vrijwel alle persona ges volslagen malloten zijn, Ieder een kan er om lachen, want de toe ging is voor alle leeftijden. Rex Tot en met zondag heeft Rex een cowboy-film, genaamd „Sha ne". Daar in het verre Amerika is land een kostbaar bezit, dat even wel nogal eens aan betwisterij on derhevig is. Hier is dit ook weer het geval. Joe heeft het land, maar een zekere Ryker eist het op. Als het op een goede dag tot een uiteenzet ting komt, wordt Joe geholpen door een vreemdeling, Shane. Wie is die Shane? Moet u zelf maar gaan zien. Maar in ieder geval is Joe van zijn aartsvijand af. Toegang 14 jaar. Vanaf maandag heeft Rex Elvis Presley met zijn liedjes op het witte doek in de film „Loving >ou". Voor alle bakvissen om te smullen. Toe gang alle leeftijden. Studio heeft de film van Ing- mar Bergman „Op de drempel" van 't leven" geprolongeerd. Toegang 18 j. Luxor „Verdacht van aanran ding" is een boeiend en onderhou dend verhaal rond een paar losbollen van goede familie, vader en lichtzin nige dochter, die onder allerlei mo rele kronkelingen proberen onder hun verantwoordelijkheid uit te ko men. De geschiedenis begint met de thuiskomst van een zekere Lonnie, die zes jaar gevangenis erop heeft ziten, omdat hij werd veroordeeld wegens het overrijden van een jon getje, David, de zoon van kolonel Marquand, waarbij het ventje om 't leven kwam. Al spoedig wordt het duidelijk, dat Lonnie deze aanrijding niet heeft veroorzaakt, maar het onderzoek naar de ware dader wordt vertroe beld door een affaire tussen Lonnie en Melinda, de dochter van de kolo nel, die eens Lonnie dure trouw zwoer, maar zes jaar wel wat teveel vond om ongehuwd verder door het leven te gaan. Zij trouwde inmiddels met een dokter en dit wordt haar door Lonnie zeer kwalijl' genomen. Hij zint op wraak en waarschuwt de dokter, dat zijn vrouw hem ontrouw is. De dokter kan zich zelf op een avond komen overtuigen in het land huis van de Marquands. Melinda komt achter de opzet van Lonnie en doet het later voorkomen alsof Lon nie zich met geweld aan haar heeft willen opdringen. Zij aarzelt hierbij niet Lonnie in zijn schouder te schie ten, om haar dwangpositie beter te kunnen doen uitkomen. Hierna ontstaat een wilde jacht met sheriff en speurhonden om de vermeende aanrander, maar tussen deze emotionele bedrijven door weet de moeder van het overreden knaap je, mevrouw Marquand, die na het ongeluk geestesziek is geworden en nog steeds meent, dat haar zoontje leeft, zich plotseling te herinneren, wi David, doodgereden heeft. De intrige van deze knap gefilmde rolprent komt krachtig tot uiting door het markante spel van een aan tal rolvertolkers. Achttienjarigen en ouderen kunnen deze film met waar dering gaan zien. ONDER LEIDING van Herman de Wolff zorgde „Ex Animo" voor een luisterrijk concert in de Pieterskerk ter viering van het 75-jarig bestaan van de 3 October-Vereeniging. De kerk was goed bezet met belangstel lenden. Het inleidend orgelspel was bij Adriaan Blankenstein in kunst zinnige handen, maar werd enigszins overstemd door binne komenden, die zoekend naar hun plaatsen de gewenste stilte verbraken. Toen on ze burgemeester jhr. Van Kinschot en mevrouw, de voorzitter van de Drie October-Vereeniging, leden van de commissie, en afgevaardigden, al len met hun dames hun plaatsen had den ingenomen; werd de samenzang gezang 135 door alle aanwezigen aan geheven. Dan sprak Ds. Riemens 'n gebed uit. En hierna zong Ex Animo fris en uitgerust klinkend het „Lof zij den Helden" van Kücken, dat jaarlijks het programa op deze avond siert; hulde brengend aan hen die in 't verleden zijn gevallen. Dan hadden zij het voorrecht de organist te horen in „Ricercare" van Albert de Klerk, een werk met eigen karakter, meerstemmig, in alle stem men geimiteerd, bewogen en ingeto gen, sterke harmonische spanningen niet vermijdend. Wij hebben van de knappe muzikale vertolking ge noten, en hopen dit mooie werk nog eens te horen op een van de orgel bespelingen, die Blankenstein gere geld verzorgt. Het gemengd kinder- èn jeugdkoor van Ex Animo gesecondeerd door 't Residentie Kamerorkest, zong de mooie Valerius-herdenkingssuite, van H. de Wolff die een goede zetting heeft geschreven, dat in het jeugd koor zeer geacheveerd heeft geklon ken. NA EEN TOESPRAAK van ds. Riemens, volgde als pièce de résis- tance „Het Dettinger Te Deum' van Handel; een mooi werk. In 1743 won nen de Engelsen de slag bij Dettin- gen van de Fransen. Bij de viering vormde Handel's Te Deum een muzi kaal hoogtepunt; een meer oratorisch dan wel kerkelijk werk. Het orkest, ditmaal het Residentie-kamerorkest, had in dit triomflied een belangrijk aandeel en speelde voortreffelijk. Een muzikaal palet met velerlei fraaie middelen gebruikt de compo nist. In de bruisende verrukte mu ziek blazen de trompetten met Theo Laanen aan het hoofd een belang rijke partij. De polyfone koren klon ken of wel magistraal of wel trans- BIJZONDER JUBILEUM: DE HEER W. J. KRIEK VEERTIG JAAR BESTUURSLID De heer W. J. Kriek, Leliestraat 92, bestuurslid van de ARKA-Leiden. de Bond van R.K. Ambtenaren, her denkt morgen 1 oktober het feit, dat hij veertig jaar achtereen bestuurslid is van de ARKA, afdeling Leiden. In de leeftijd van 25 jaar werd hij op 1 oktober 1921 gekozen als be stuurder, nadat hij twee jaar al ge woon lid was geweest. Na enige maanden tweede secretaris te zijn geweest werd hij verkozen tot eerste secretaris, welke functie hij tot fe bruari 1960 heeft vervuld met de toewijzing en stiptheid, die hem ken merken. Aan de eer van dit bijzondere ju bileum wordt nog kracht bijgezet, door het feit, dat de heer Kriek ook vele nevenfuncties bekleedde. Hij is thans naast bestuurslid van de AR KA, vice-voorzitter van de groep AR KA gepensioneerden, secretaris van de Raad van Maatschappelijk en Cul tureel Overleg te Leiden (overkoe pelend orgaan van katholieke orga nisaties) en voorzitter van de Werk- nemende Middenstand". Op zijn wel gevulde staat van dienst prijkt on der meer de oprichting van „Katho liek Leiden", van welke vereniging hij vele jaren voorzitter is geweest, het vice-voorzitterschap van de (voor oorlogse) Vereniging op Nationale Grondslag, waarin de 3 Octoberver eniging en de Vereniging Koninginne dag begrepen waren. Belangrijk werd deed hij in de oorlog ook in het be lang van de „massavoeding". van Ceta-Bever (Advertentie) parant. De homophonie werd exact en fijn van klank gehouden. Declamatorisch was meermalen de opbouw van de melodie. Dan valt te roemen de kustzinnige vertolkingen, die David Hollestelle heeft gegeven. De versieringskunst, die Handel ge bruikt in de koorzang - voortreffe lijk in zijn voordracht - was punt gaaf. Zo had de dirigent niet alleen koor en orkest in zijn macht - maar ook zijn toehoorders. Dit korte blijmoe dige Te Deum wilde Handel toch ook als kerkmuziek gebruiken. Daarom valt het motet-achtige niet vreemd, dat hij tegenover, de fuga gebruikt. Bij deze gelukkige uitvoering ver zorgde Hans Schouwman het conti nuo nauwgezet op de clavecimbel. De inleiding tot de 3 oktoberviering is met de uitvoering van de hymne „Te Deum" uitstekend geslaagd. J.KORTMANN GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris N. W. Holtkamp te Leiden is heden ge veild: Percelen te Leiden: Oude Vest 83, 85, 85a, 87 en 87a te zamen in- bod: 28.800,-, koper: J. de Bolster te Leiden, q.q. voor: 29050,-. Percelen te Oegstgeest: Rust- en Verpleeghuis „Zonneweelde" met erf en tuin Oranjelaan 2, in bod: 75.500,-, koper: J. Hensbergen te Haarlem, q.q. voor: 81.500,-; Woon huis met erf en tuin Wilhelminapark 26, in bod: 19.200,-, koper: W. de Leeuw te Oegstgeest, q.q. voor: 19.201,-; Woonhuis met erf en tuin Hoge Rijndijk 26, in bod: 15.000,-, is uit de hand verwacht. Ten overstaan van Notaris W. S. Jongsma te Leiden. Percelen te Leiden: Herenhuis Plantsoen 5, in bod: 42.500,-, ko per: J. C. G. Alkemade te Voorscho ten, q.q. voor: 42.501,-; Woonhuis met werkplaats Oude Rijn 154, in bod: 7.700,-, koper: C. J. L. Coster te Wassenaar, q.q. voor: 8 200,-; Woonhuis de Wetstraat 17, in bod: 5.400,-, is niet verkocht; Herenhuis met tuin te Oegstgeesi, de Kempe- naerstraat 80, in bod: 20.000,-, is uit de hand verkocht. Ten overstaan van Notaris M. P. Kaptein te Leiden. Percelen te Leiden: Woonhuis Woonhuis Langestraat 36, in bod 6.100,-, koper: E. v. Starkenburg te Leiden, q.q. voor- 6.200,-; Woon huis met bergplaats Kijfgracht 19/21, in bod: 4.300,-, koper: O. Th. J. Bik te Leiden voor: 4.550,-; Woon huis Haarlemmerweg 14, in bod: 7.800,-, koper: C. L. Mulder te Lei den voor: 8.125,-. Filmavond bejaarden Haagwegkwartier Gisteravond, had het comité Ouden van dagen „Haag- wegkw' alle personen uitgenodigd voor een filmavond in de speeltuin. De voorzitter, de heer v. Polanen bracht dank aan de auto-bezitters die voor het vervoer van de bejaarden zorgdragen. Hij bracht ook dank aan de heer Langezaal, die deze films had gemaakt en gratis draaide. Eerst werd vertoont de bevrijdingsfilm door hem zelf gemaakt in verschil lende buurten, waarbij de grote be langstelling uitging naar het Haag- weg bevrijdingsfeest. Na de pauze werd de film gedraaid van de j.l. gehouden Ouden van Da- gentocht. Deze films zullen herhaald worden voor de buurtbewoners. Na afloop dankte de voorzitter, de heer Lange zaal voor deze prachtige opnamen en er ging een daveiend applaus op. Mevr. v. d. Logt sprak namens de Ouden van Dagen het comité grote dank toe en bood namens de Ouden van Dagen een enveloppe met inhoud aan om die te besteden voor een waardig gedenksteen op de tuin. Ver moedelijk een perk met vlaggestok. Onder de genodigden was mevr. Braggaar de Does, oud-gemeen raads lid en vele autobezitters. Al met al een zeer geslaagde avond. Ingevolge de nieuwe verordening op de winkelsluiting is voor maan- lag en dinsdag aanstaande onthef fing van de winkelsluiting verleend naar aanleiding van het 3 oktober feest. Winkels die normaal op deze dagen gesloten dienen te zijn (maan dagmorgen en dinsdagmiddag) mo gen dus hun deuren open houden. Naar wij vernemen wordt van deze mogelijkheid in Leiden over het al gemeen gebruik gemaakt. Ook de warenhuizen zijn maandagmorgen aanstaande geopend. Gouden plaat voor Mary Servaas Grammofoonplaten- feest in S tadsgehoorzaal Het waren allemaal blijde mensen gisteravond in de Stadsgehooi-zgal te Leiden op het „clubfeest" van Pho nogram. De honderden „betalende le den" hebben hun favorieten van de grammofoonplaat helemaal echt kun nen zien en horen optreden. De or ganisatoren (genoemde maatschappij en muziekhandel Gé Hofenk uit Lei den) waren ook blij, omdat ze re clame konden afvuren op het talrijke publiek, dat zich deze reclame gaar ne liet aanleunen in ruil voor de levens-echte tophits. Voor één plaat was er geen re clame meer nodig. Daar waren er dan ook reeds 100.000 van ver kocht. De Zangeres zonder Naam, Mary Servaas ui-t Leiden, die deze plaat (het roemruchte lied „Ach va derliefde wereld in heeft ge holpen, kreeg voor deze prestatie uit handen van een der Phonogram-he- ren de gouden plaat aangeboden. Het was allemaal even leuk. Een stra lende zangeres, bedolven onder bloe men („en deze bos is van bewonde raars uit de zaal.en veel spre kende heren. Vóór deze plechtige gebeurtenis en ook daarna mochten we genieten van de grollen en grappen van de „Wa- ma's", verrast zitten kijken naar de manipulaties van het goochelduo „The Stefani's" en een aantal zan gers en zangeressen (Mieke Telkamp, „The Fouryo's" en Jerry Bey) be luisteren. De muziek was van het kwartet van Harry de Groot en van de heren Jacksons. Verantwoorde lijk voor het gehele produkt was de zwetende mijnheer Fred Hartog. Leidse agenda ZATERDAG 30 SEPT. Ver Oud-Leiden Excursie naar Haastrecht; 1 u. vertrek vanaf de Garenmarkt. 3 October Vereeniging - 7.30 uur n.m. vertrek van de Taptoe van de Kaasmarkt. Lunapark - Schuttersveld. Ge opend van 8-12 uur n.m. DINSDAG 3 OKT. (Feestprogramma zie elders) Gezelschap Jacq. Bijlevelt en Lou Geels met Pukkel en Pukkel. Schouwburg, aanvang 7.30 uur n.m. DONDERDAG 5 OKT. Roode Kruis Inschrijvingsavond Jeugdhuis Breestraat 19, 8-9 u. n.m. Marktberich ten LEIDEN, 29-9. Groente Appe len 53-89, druiven 120-154, peren 31- 57, andijvie 7-9, pronkbonen 35-53, snijbonen 80-128, stambonen 38 79, kroten, gekookt 7-8, rode kool 7-18, groene kool 7-14, prei 13-19, spina zie 10-29, spruiten 15-38, komkom mers 25, tomaten 20-65, uien 4-15, waspeen 21-30, winterpeen 15-16, witlof 83-128 p. 100 kg, meloenen 50-91, bloemkool 11-43 knolselderij 10-19, komkommers 10-34, sla 3 50- 10.10 p. 100 stuks, bospeep 23-38 per 100 bos.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2