LONG POIL GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Jongveekeuring te Alphen aan den Rijn v°Bi™ VROOM DREESMANN VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Op de donderdagavond gehouden raadszitting te Woubrugge werd on der meer besloten de Vrouwgeestweg op te knappen, een woonforensen- belasting te heffen en (na langdurige besloten zitting) over te gaan tot onderhandse aanbesteding van de bouw van 16 woningwetwoningen voor de prijs van 220.500 gulden. Besloten werd de optie op het ter- ren Noordeinde, hoek Kerkstraat te Hoogmade voor één jaar te verlen gen voor het bestuur van het Wit- Gele Kruis. De heer Van der Wereld kon tot zijn genoegen mededelen, dat dat juist deze morgen bericht was ontvangen, dat de tekening van het aldaar geprojecteerde wijkgebouw door de inspecteur van de volksge zondheid was goedgekeurd. Het bestuur van de LTB te Hoog made had een verzoek gericht aan de raad om de begroeiing op dit zelfde punt te saneren en tevens het hele Noordeinde open te stellen voor alle verkeer. Beide verzoeken wer den voor nader beraad naar b. en w. terug verwezen. Enkele raadsleden spraken hun ongenoegen uit, dat op deze tertiaire weg het autoverkeer naar Rijpwetering nog altijd verbo den bleef. Besloten werd i.v.m. de op de 4 en 5 oktober te houden mid- denstandsbeurs te Woubrugge deze dagen ontheffing te verlenen van de winkelsluitingswet. Voorts deelde de voorzitter de raad de bestemming mede, die tijdelijk aan de thans on bewoonde Hussons hoeve met de op stallen zal worden gegeven. Ook zal binnenkort een z.g. ent gemeenschap worden opgericht, ten einde het inenten van de jeugd be ter te regelen. De voorzitter deelde over de ge meentebegroting denst 1962 nog me de, dat de gewone rekeningen een totaalbedrag van 736.000 gulden be lopen en het nadelig saldo circa 31.000 gulden bedraagt. Helaas geldt de nieuwe financiële regeling rijk gemeente met de verhoogde bijdrage nog niet voor deze begroting. De begrotingsvergadering vindt plaats op donderdag 9 november. Bij de verkiezing van de leden voor de woonruimte-commissie wer den alle leden herkozen, nl. in de kamer Woubrugge de heren v. d. Boon, Markse, v. d. Nagel, v. Raven horst en Terhorst en in de kamer Hoogmade de heren Hoogenboom, v. d. Meer, v. d. Ppst, v. Rijn en v. Vliet. De volgende wijzigingen in' leges verordeningen werden goedgekeurd: het toezicht op het schoonmaken van veewagens geschiedt voortaan door de voorman-gemeentewerken elke vrijdag van 1717.30 uur tegen be taling van 1 gulden per auto; kos teloze huwelijken worden alleen ge sloten op maandag van 8.3012 uur, die van het duurste tarief alleen op de zaterdagen, terwijl de gemeente secretarie voor het publiek op za terdag is geopend van 910 uur. Bij de behandeling van enkele on derwij s-aangelegenheden ging de raad in principe met de volgende aanvragen akkoord: bijdrage in de bouw van een schuur-bergplaats bij de C. N. kleuterschool op grond van art. 50 der kleuteronderwijs wet, kos ten 1800 gulden; verzoek van het be stuur der C. N. school om subsidie voor de (tweede) aanschaf van leer lingensets voor 2 lokalen, benevens klassebureau en verduisteringsgor dijnen, kosten circa 4300 gulden; aantrekken vakleerkracht op grond van art. 101-bis der LO-wet voor het vakhandwerken ten behoeve van de RK school te Hoogmade; aanschaf van 60 leerlingensets ten bedrage van 4300 gulden voor de OL school, be nevens de aanschaf van gymnastiek- materiaal ten bedrage van circa 1200 gulden ten behoeve van de beide lagere scholen te Woubrugge om te gebruiken op het sportveld. Zonder meer besloot de raad hierna voor 1 gulden aan te kopen aan de Van Hemessenkade een strookje grond, groot 65 ca vanaf, de weg tot de schoeiing, destijds toebehorende aan de heer J. Heemskerk, voor diens woning. Forensenbelasting. Het voorstel, een woonforensenbe- lasting te heffen op natuurlijke personen met hun gezinnen, die min stens 90 dagen gemeubileerde woon ruimten binnen de gemeente beschik baar hebben vond weing tegenkan ting. Op een desbetreffende vraag van de heer Markx deelde de voor zitter mede, dat deze belasting niet kan gelden voor rechtspersonen. Na enige discussie over controle, nam de raad het voorstel aan. De aansla gen worden berekend naar de ver- zekeringswaarde van het pand en zullen resp. bedragen 50, 75 en 100 gulden voor woonruimten tot 25.000, 50.000 gulden en hoger. Geschat wordt, dat de circa 40 belastbare ob jecten jaarlijks ruim 2000 gulden zul len opbrengen. De Vrouwgeestweg. Veel meer discussie ontstond over het voorstel van b. en w., de Vrouw geestweg althans provisorisch op te knappen in afwachting van 't grote plan van de Heide Mij, een plan dat behelst het brengen van het pad op minimaal 2.10 meter breedte en het aanbrengen van een asphalt-bituum- laag. Wethouder Venhuizen, die lang durige onderhandelingen met de be trokken eigenaars had gevoerd, deelde o.m. meede dat ten slotte ook de heer C. Rijlaarsdam had toege stemd in de geboden prijs, mits het laatste deel vanaf de A. de Graaf- laan tot zijn woning bereden mocht worden door de melkauto. Het werk wordt deels in eigen beheer uitge- antwoordde, dat het de wethouder met dit hele plan alleen te doen was geweest, een succes te behalen voor de komende verkiezingen! Nadat de yoerd, dee s aanbesteed De totale V00rzitter had beloofd, met enkele kosten, inclusief verplaatsen van erf- suggesties uit het midden van de scheidingen, bedragen 21.000 gulden. raa(j rekening te zullen houden, werd De weg blijft echter een rijwielpad, het zonder meer aanvaard, hoewel enkele belanghebbenden ver gunningen zullen kunnen krijgen Bij de rondvraag wees de heer Sil- hier met een auto te rijden. De heren levis er op, dat de goedkoopste school- Den Hertog en Van Luiing pleitten meubels vaak de slechtste waren, de voor een verbreding tot zeker 4 m. heer Bank informeerde naar het ont- van het eerste stuk tot aan de wo- slag van de brugwachter over de ning van C. van Egmond. De voor- Doesbrug, de heer Van der Wereld zitter zowel als wethouder Venhui- wenste scherper politietoezicht te zen wezen op het feit, dat wanneer Hoogmade, speciaal tegen het her- hier grote auto's langs zullen rijden haaldelijk vernielen van ruiten in de en de aanliggende panden lopen abri. Voorts informeerde hij naar de schade op, de gemeente aansprake- mogelijkheid, Woubrugge in een ho- lijk kan worden gesteld. Het blijft gere loonklasse te krijgen. De heer een voorlopige oplossing, aldus de Markx informeerde tenslotte naar de wethouder, waarbij we niet mogen toestand van de verwarming in de vooruitlopen op het grote plan uit brandweergarage en wenste even- Den Haag. De heer Van Luiing eens béter politietoezicht op het ge- JP |j t M BB wenste het aan deze weg geprojec- drag van de jeugdige bromfietsers kerTj "w" a! van Niekerk en P. Nap. teerde industrieterrein te laten ver- op de fietspaden in de kom van Wou- a H toch geen liefhebbers brugge. Onder leiding van burgemeester H. te komen van de nutsbedrijven in an- Duiker kwam de raad van Katwijk deze gemeenten. „Lekverliezen" zul- gisteravond in openbare vergadering len voortaan berekend worden tegen bijeen. Aan de orde was verkoop van kostprijs. De commissie voor de be- een perceel grond gelegen tussen drijven stemt met de verordening. Rijnmond en Boulevard aan de Stich- Ook de raad heeft geen bezwaren, ting tot oprichting en instandhouding De woningen Louwestraat 14c en van Herv. scholen, welke grond deze 14e worden onbewoonbaar verklaard. Stichting nodig heeft voor de oprich- Dan is aan de orde, Vaststelling ting van een kleuterschool. De ge- van een Verordening kadegeld Kat- vraagde grond beslaat een opper- wijk. De tarieven in deze verorde- vlakte van 2175 m2 een verkoopprijs ning dateren van 1935. Gelet op het is vastgesteld van f 6.50 per m2. Bij gestegen kostenpeil sinds 1935 achten de raad bestond er geen enkel be- B. en W. de volgende tarieven ver zwaar. antwoord: per dag of gedeelte daar- Vervolgens een voorstel tot ver- van f 0.06 per m2, per week f 0.30 koop van een strookje grond groot per m2, per maand f 1 per m2, per 6 maanden f 3; per m2, per jaar f 5 per m2, wat neerkomt op een p!»ni. 67 m2 gelegen aan de Industrie- (Advertentie) aan d| Kinsthersfabriek Syn- these N.V. Als koopsom voor deze middelde verhoging van 40%. Deze Rubriek E, melkvaarzen, klasse 8: grond is een prijs vastgesteld van tarieven achtten B. en W. en ook de le pr. C. van Zwieten, N. van de Ak- f 15 per m2. B. en W. en de com- missie voor Openbare werken heb- vallen, daar voor zijn eh zag ter plaatse liever 16 woningen gebouwd. Als op dit nieuwe Kampioen kalf van J. G. Gerritsen; ben geen bezwaar en ook de raad reserve-kampioen kalf van J. W. A. ging er mede accoord. Na de besloten zitting besloot de raad alleszins redelijk. Noodschool Volgt het voorstel tot het verle- - nen van een crediet voor de inrich- Volgt: „Vaststelling van een leve- ting en grondkosten van een aan de van Niekerk. SI^P RA*.m - - - - - Idem pink: kampioen van N. van ringsverordening voor de bedrijven Randweg te stichten noodgebouw ten pad echter toch auto's gaan rijden, raad over te gaan tot de onderhandse den Akker; reserve kampioen van C. gas> water en electriciteit. Het ont- behoeve van een gereformeerde kleu- wat ongetwijfeld gebeurt, is alles aanbesteding van de bouw van resp. Van Leeuwen. jg 1J-* "AA,m'atag-- zeker weggegooid geld. Wethouder 10 en 6 woningwetwoningen te Wou- Bedrijfsgroepen pinken, minstens Venhuizen merkte hierbij op, dat de brugge en Hoogmade (contingent 3 dieren: fa. Van Luiing hier al lang met zwa-1961) aan de N.V. v.h. S. Tromp te Rubriek, klasse werp is beperkt tot de voorwaarden terschool op een daarvoor gereser- betreffende het begin en het einde Veerd terrein, grenzende aan de Jo- van de levering, de tarieven voor hannes Calvynschool. le pr. J. G. Ger- wat.er> 8as en electriciteit, alsmede j)e kosten van deze inrichting, in- re vrachtauto's het wegdek kapot Alphen a. d. Rijn voor de som van ritsen N. van Gaaien, Hazerswoude incassovoorwaarden. De verorde- ciusief het bedrag voor de aanschaf- reed, waarop de heer Van Luiing 220.500 gulden. j Van Dorp Gzn en G J den Her- ning °Pent tevens de mogelijkheid om fjng Van meubilair e.d., benodigd op dit terrein tot een samenwerking voor de als tijdelijke voorziening in lokaliteit gehuurde zaal Irene aan de 1 Voorstraat, moeten worden bepaald Idem, rubriek E, klasse 8, melk- °P - r,jpr lp nr A Vprhpii P T den Slechts ten aanzien van de nader- i J' hand opgevoerde kosten van stoffe ring ad f 1650 moet het schoolbe- J. van Dorp Gzn. en G. J. den Her tog. Btdrijfsgroepen pinken, minsten 3 dieren. Rubriek G, klasse 10: lë pr. C. Bedrijfsgroepen melkvaarzen, min- Hertog en G. C. Kraan. Voor het eerst na enkele jaren is De bevindingen van de jury ge donderdagmorgen ook in Alphen aan ven het navolgend overzicht te zien: Nap. den Rijn een jongveekeuring gehou- Blaarkoppen den. Zoals gewoonlijk gebeurde het Eerste prijzen ook dit keer onder auspiciën van de Rubriek A, stierkalveren, klasse 1; Alphense Fok- en Controlevereni- le pr. J. W. A. v. Niekerk, stens 3 dieren: Rubriek'"H,"klasse 11: le pr. P. se^SioefkaTvtWrgee" verzoekt ZWARTBONTEN ging, die in haar ruim 35 levensjaren Rubriek B, 'kalveren klasse 2: le zoon! Eerste prijzen Kalveren klasse 2: le pr. J. Ver duin, H. S. Kroft en M. Vergeer en leggen. TJ de zaak de benodigde som te voteren Idem pink: kampioen van P. J. den y00r genoemd doel Tenslott e was er nog de mede deling dat met ingang van het Hertog; res. kampioen eveneens van P. J. den Hertog. Idem, klasse 3: le pr. A. Verbeij, H. Vergeer en Zn, H. S. Kroft en S. Kroft, P. J. den Hertog, J. Ver- de nodige ervaring en levenswijs- pr M v. Gaaien, Hazerswoude, J. heid bezit om de boerenbelangen in Dorp> Hazerswoude. de ruimste zin op de best mogelijke Idem> klasse 3 le pr- j G Qerrit- duin, M.'Vergeer en Zn en P. J. den wyze te behartigen. seili C- van Zwieten, J. G. Gerritsen Hertog. Wat het terrein van samenkomst en M. van Gaaien. Idem, klasse 4: le pr. M. Vergeer betreft, dit is nog een vrij onzekere Idem, klasse 4: le pr. J. W. A. van en Zn, J. Verduin en P. J. den Her- den Hertog, J. W. Streefkerk en H. Bedrijfsgroepen kalveren, minstens uitkeringsjaar '60, het voorlopige ba- 3 dieren: le pr. P. J. den Hertog, M. sisbedrag per inwoner van de alge- Vergeer en Zn, H. S. Kroft en J. mene uitkering uit het gemeente- Verduin. fonds voor de gemeente Katwijk is Bedrijfsgroepen pinken, minstens 3 verhoogd met f 1.30 per inwoner, dieren: Rubriek G. klasse 10: le pr. P. J. HAZERSWOUDE zaak in de historie van deze actieve Niekerk, J. G. Gerritsen en G. J. den tog. Idem klasse 5: pinken: le pr. P. JJ le pr. J. Verduin. En voor mantelpakjes: FlanelI Soepelvallend, liéél licht getailleerd volgens de nieuwe modelijn, Met grap- pig-smal echt vereniging. Haar domicilie in dit op- Hertog. zicht staat nog steeds op losse Rubriek C, pinken, klasse 5. le pr. den Hertog, J. Verduin schroeven, want vooral de laatste N. van den Akker, C. Voets, J. W. A. Streefkerk, jaren vinden we dergelijke gebeur- van Niekerk en G. de Regt. tenissen steeds op een ander terrein Idem, klase 6: C. van Leeuwen, G. tog. terug. Was de vorige jongveekeuring C. Kraan, J. W. A. van Niekerk en op het marktterrein naast het Nuts- C. Voets, gebouw op het Thorbeckeplein ge- houden, dit keer moest men deze zeer gunstige gelegenheid prijsgeven voor de opbouw van een uitgebreide middenstandstentoonstelling, die nu daar zal plaatsvinden, ofschoon de desbetreffende commissie haar oog aanvankelijk op het voor dat doel eveneens geschikte terrein „Nabij" had laten vallen. Dit was een van de punten, die burgemeester Z. Bruin 'Slöt, in zijn toespraak, die hij ter officiële ope ning van de jongveekeuring had ge houden, aanroerde. Hij bracht het bestuur van de Fok- en Controlever eniging dank voor zijn inschikkelijk heid om genoegen te nemen met een nog braakliggend terrein nabij de Prins Bernhardlaan. Het was tijdens een korte bijeen komst van het bestuur van de Fok- en Controlevereniging met de jury leden, belangstellenden en vertegen woordigers van het gemeentebestuur, des morgens in de vergaderzaal van de Salvatorikerk aan de Ambonstr. gehouden, dat, na een korte inleiding van de heer C. Voets ter begroeting van de aanwezigen namens genoem de vereniging, de burgemeester zijn visie gaf op nog een belangrijke bóe ren-aangelegenheid, namelijk het steeds meer en meer aan zijn oor spronkelijke doel onttrekken van landbouwgronden. De burgemeester kon zich voorstellen, dat dit door de agrariërs met lede ogen wordt ge volgd. Het is echter een noodzekelijk gevolg van de opdracht die de ge meente Alphen aan den Rijn van ho ger hand heeft gekregen tot indus trialiseren. De burgemeester verklaarde de ont wikkeling van het landbouwbedrijf vol belangstelling te volgen en zich telkens weer te verheugen als er ook uit deze kring van tijd tot tijd van een hernieuwde activiteit blijk wordt gegeven, een activiteit in het kader van de kwaliteitsverbetering van het vee, waarvan ook deze expositie op duidelijke wyze spreekt. Daarna begaf men zich naar het enkele tientallen meters verder lig gend expositieterrein waar men een groot aantal fraai getoiletteerde die ren in ogenschouw nam en deskun dige voorlichting kreeg van bestuurs leden van de Fok- en Controlever eniging Alphen en omstreken. Onder de deskundigen waren o.m. tegenwoordig ir. P. Verhoeven, rijks- veeteeltconsulent te 's Gravenhage, de heer C. J. Oostveen, inspecteur van het NRS te Bedum en de heer W. J. Olsthoorn te Leidschendam. Gunstig oordeel Tijdens een broodmaaltijd in de Salvatori-zaal besprak de heer Oost- veen de resultaten van de keuringen voor de afdeling Zwartblaar. Spr. vertelde o.a., dat hij een voorstander is van een jury van twee personen. Het stemde hem tot genoegen, dat deze gedragslijn hier gevolgd is. Over de resultaten was spr. tevre den. De rubriek kalveren was heel goed; de rubriek pinken was nog wat onregelmatig, wel goede kopnum- mers. Bij de melkvaarzen was een te groot ondereind. De heer Olsthoorn sprak over de inzendingen Zwartbonten. In deze rubriek is een goede vooruitgang te constateren. Vooral de rubriek Kal veren was heel goed. Het toiletteren valt nog wel wat te verbeteren. Na het beëindigen van deze bij eenkomst sprak de heer Voets, die wegens absentie van de voorzitter, de heer Jac. Rijlaarsdam, de dag heeft geleid, een dankwoord tot alle mede werkenden,» in het bijzonder de CMC voor de beschikbaarstelling van haar geluidswagen, een onmisbaar hulp middel bij dergelijke openluchtgele genheden. S. Kroft. Muzieksucces. Tijdens een solis- Bedrijfsgroepen melkvaarzen, min- tenconcours in Utrecht hebben de en J. W. stens 3 dieren: heren P. v. Oeveren en W. Luik van Rubriek H, klasse 11: le pr. P. J. de muziekvereniging „Hazerswoude" Idem klasse 6: le pr. P. J. den Her- den Hertog. in de superieure afdeling een eerste De winnaars, achter wier naar geen prijs in de wacht gesleept. Met 177 Idem, klasse 7, drachtige vaarzen: plaatsnaam is vermeld, wonen te Al- punten kwam dit trompetistenduo uit phen aan den Rijn. de strijd. Het mantelnieuws heet Koesterend langharig zijn de nieuwe mantelstoffen die V D voor u heeft ontdektLong Poil omdat de luchtig geweven langharige stof de koude beter buitensluit, Long Poil omdat het u soepel en zacht omhult als een tweede huid Long Poil - mantel- modenieuws bij V Dl Long Poil met Kolinsky- col in de ruimvallende lyn die Dior adviseert voor modern- elegant comfort. O.a.in rood Uw Warenhuis

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7