Wat kan de Katholieke Jeugdraad meer doen? VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 GEM. AANKONDIGING - SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFLOKALITEITEN OP 3 OKTOBER 1961 De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslokaliteiten in de nacht van 3 op 4 oktober a.s. tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende genoemde nacht tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. KENNISGEVING INGEVOLGE ARTIKEL 3, LID 1, DER WEDER- OPBOUWWET De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het ontwerp van een herziening van het wederopbouwplan „Leiden-Stations- plein en omgeving", omvattende een gedeelte van het gebied, gelegen ten oosten van de Stationsweg, met in gang van 2 oktober 1961 tot 30 ok tober 1961 voor een ieder ter ge meente-secretarie, afdeling Openbare Werken, kamer 111, ter inzage ligt. Leiden, 29 sept. 1961. De burgemeester voornoentd, F. H. VAN KINSCHOT. Lunchpauze concert 't Sleutelgat Eigen flat voor vrijgezellen aan Churchilllaan te Leiden weer gedeeltelijk betegelde keu ken. Er is hier een roestvrij stalen aanrecht aangebracht; voorts is een ijskast van 110 liter ingebouwd en bevinden zich hier de gebruikelijke Acht verdiepingen In opdracht van de n.v. Bouwfonds Ned. Gemeenten begint 't Katwijkse aannemersbedrijf J. van Rhijn en Zn. begin volgend jaar met de bouw van een zgn. „vrij gezellenflat" aan de Churchilllaan in Leiden-Zuid-West. Het gebouw, dat de naam „Rijnland flat" krijgt, zal 126 flats voor alleen staanden bevatten. Het wordt acht verdiepingen hoog. Teneinde belang stellenden reeds nu een indruk te kunnen geven van deze eerste vrijge- zellenflat in Leiden, is op de hoek Churchilllaan-Verdistraat (nabij de Eduard van Beinumstraat) een mo delflat gebouwd uiteraard op de begane grond, waarvan één woon gedeelte precies zo is ingericht als de toekomstige flats. Zelfs de verwar mingsradiatoren en de ijskast van 110 liter ontbreken niet in deze model flats, die volgende week vrijdag vol ledig ingericht wordt geopend door wethouder A. J. Jongeleen. Het flatgebouw krijgt bij de hoofd ingang een lift, waaromheen een trap wordt gebouwd. In het souter rain komen onder meer een verga derzaal, een scooterberging en de oliestookinstallatie voor de centrale verwarming. De fats zelf worden gescheiden door een brede gang, waarop de voordeuren uitkomen. De voordeur geeft toegang tot een vrij ruime hal, waarvan de wanden met Amerikaans grenenhout worden betimmerd. Aan de ene zijde van de hal bevindt zich een garderobekast, aan de andere kant een gedeeltelijk betegelde ruimte, waarin toilet en douchecel gedeeltelijk gescheiden door een muurtje. Per maand 125 Het eigenlijke woonvertrek is in clusief het balcon 6.25 bij 4 meter groot. Door het balkon ontstaat een logische scheiding tussen woon- en slaapafdeling. Er wordt hiertussen echter geen wand aangebracht. De bewoners krijgen dus zelf gelegen heid te beslissen of zij woon- en slaapgedeelte wel of niet willen schei den, bijvoorbeeld door een gordijn. Door een niet door een deur afge sloten opening in de muur van de kamer komt men in de ook al Alle flats worden aangesloten op het draadomroep- en telefoonnet van de PTT. Er komt een centrale t.v.- antenne. Het gebouw een miljoenenpro ject krijgt een betonnen skelet en wordt afgemetseld met gele steen. Beneden wordt een woning ingericht voor een huismeester. Het gebouw is ontworpen door architect Groosman te Rotterdam. Wat de kosten betreft, hoorden we, dat er waarschijnlijk een mnimum contantbedrag van circa f 3000 zal worden gevraagd. De maandelijkse kosten, met inbegrip van verwarming en onderhoud, komen dan ongeveer op 125.met een looptijd van vijf tig jaar. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het Doct.ex. Klas sieke taal- en letterkunde, de heer H. W. A. Dijkman te Den Haag (cum laude). GESLAAGD Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen, de heer J. J. Bik. De heer A. C. de Kier nam afscheid van Na 42 jaar op het terrein van de sociale wetgeving werkzaam te zijn geweest heeft de heer A. G. de Kier, chef de bureau van de Raad van Ar beid, vanochtend in verband met het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid genomen van het personeel van deze Raad. Een af scheid, dat mede werd bijgewoond door enkele leden van de R. van A., het oud-lid, de heer C. J. Piena en vele reeds gepensioneerde collega's. De voorzitter van de Raad van Ar beid, mr. D. J. Gorter, die'de rij van sprekers opende, wees o.m. op de prachtige carrière van de heer De Kier, welke voor drie jaar haar be kroning vond in de benoeming van chef de bureau, de hoogste rang, die in dit dienstverband te bereiken is. Uitvoerig schonk mr. Gorter aan dacht aan de belangrijke werkzaam heden van de scheidende chef, die niet minder dan 35 jaar op de afde ling ongevallenwet werkzaam was. Bijzonder stelde spreker de prettige sfeer van samenwerking in het licht. De heer P. J. Bergers, die de heer De Kier als chef de bureau zal op volgen, wees er op, dat de heer De Kier voor allen een goed en prettig collega was. Een chef bij wie de be langen van 't personeel in vertrouw de handen waren. Namens het per soneel bood spreker enkele geschen ken, o.a. de Kleine W. P., aan. De heer C. Dusoswa, voorzitter van de personeelsvereniging A.R.V.A. zeide. dat de heer De Kier van deze ver eniging geen .papieren lid" was, doch steeds actief aan het verenigingswerk deelnam. De heer W. J. Smeulers, chef de bureau van de Raad van Arbeid te Den Haag, memoreerde het buiten gewoon prettige contact, dat er tus sen beide Raden bestond, waartoe de heer De Kier veel heeft bijgedragen. Tot slot sprak de heer W. J Loeve. voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Chr. Bond voor Over heidspersoneel. Enkele geschenken werden aange boden. Na een uitvoerig dankwoord van de scheidende chef: „Ik heb van u allen veel vriendschap en collegiali teit ontvangen", was er gelegenheid om van de heer en mevr. De Kier persoonlijk ifscheid te nemen. R.K. BRIDGECLUB S.V.A. Woensdagavond werd de eerste avond gespeeld voor de paren-com petitie. Er „erd gespeeld in 3 groe pen, waarvan de uitslag was als volgt: Groep zwart: 1 dames Bik 68 p., 2 v. d. Ruit-Middelbeek 56 p., 3 Van Haasteren-Abswoude 53 p, 4 v. d. Post-Weber 44 p., 5 Dieben-v. Wijk 42 p., 6 mevr. Werter-Bik 32 p. Groep rood: 1 Jeuster-Winkelmo- len 60 p., 2 hr en mevr. v. Leeuwen 54 p., 3 hr en mevr. Cuppen 53 p., 4 hr en mevr. v. d. Drift 47 p., 5 dames Borsboom-Bouzie 45 p., 6 hr en me vrouw Bernsen 41 p. Groep groen: 1 Bertels-Schilling 48 p., 2 mevr. Smit-Smits 47 p., 3 da mes Menken-de Clerk 44 p.. 4 dames Bisschop-v. Noort 38 p., 5 dames v. Loon-Zandbergen 35 p., 6 hr en me vrouw De Ridder 28 p. In verband met de 3-oktober-fees- ten is de eerstvolgende bridge-avond dinsdag 10 oktober a.s. „Inventarisatie" van jeugdbeweging Welke taak heeft de Katholieke Jeugdraad, overkoepelend orgaan van de katholieke jeugdverenigingen in Leiden? Is zy méér dan een raad, die zich slechts met de verdeling van een bescheiden subsidie, welke de plaat selijke overheid ter beschikking stelt van de jeugdbeweging, bezig houdt en die de katholieke .erenigingen in de Leidse Jeugdactie vertegenwoor digt? Rond deze vraag is in een vergade ring van de Katholieke Jeugdraad te Leiden in Zomerzorg uitvoerig van gedachten gewisseld. Na een inleiding die door een man met ervaring, de heer J. Kouwenhoven uit Den Haag, directeur van de Prov. Jeugdraad voor Zuid-Holland werd gehouden, ontspon zich een debat, waarin al spoedig een positiever idee ten aan zien van de mogelijkheden van deze raad gevangen kon worden. Het bestuur zelf zoekt al geruime tijd naar verruiming van de werk zaamheden, verbreding en verstevi ging van de basis waarop de jeugd raad steunt. De belangstelling van de aangesloten verenigingen is door gaans minimaal. De heer Kouwenhoven wees in zijn toespraak op de veranderde mentali teit, die zich uit in verandering van de jeugdbeweging. Nu geen vlaggen meer en parades, maar een jeugdbe weging, die beantwoordt aan de ver langens van de jeugd. Het is van be lang een onderzoek in te stellen naar de wensen van de jeugd ten aanzien van de jeudgbeweging. Er moet „voor elck wat wils" zijn. Het gebrek aan jeugdleiders wijdt spr. voor een belangrijk deel aan het ont breken van een goede status voor jeugdleider. Het is ook een taak van de jeugdraad hierin verbetering te brengen. Het contact met anderen acht de heer Kouwenhoven van be tekenis; veel zaken kan men geza menlijk doen met niet-katholieke jeugdorganisaties, terwijl de verbin ding van jeugdbeweging met de pa rochie zeker geen dwingende eis is. De meeste activiteiten kunnen be ter interparochieel geschieden. Subsidie In de vruchtbare discussie, die hier op volgde kwam het subsidievraag- stuk naar voren. Enige leden drongen erop aan, dat de aangesloten vereni gingen inzicht krijgen in de verdeling van de subsidie voor de jeugdbewe ging. Waar moet men terecht voor subsidie van R.K. gymnastiekvereni gingen, was een andere vraag. Het gezegde op de bodem van elk pro bleem ligt een rijksdaalder", was op deze problematiek van toepassing. In het vervolg van het debat werd wel duidelijk, dat men in Leiden moet weten waar men aan toe is met de katholieke jeugdbeweging, vooral ten aanzien van de niet-georganiseerde jeugd. Men dient inventaris op te maken. De verenigingsbesturen kun- nen zelf bijdragen aan een beter in zicht in de noden en wensen door aan katholieke Jeugdraad de jaarreke ning en de begroting toe te sturen. Ook kwam de mogelijkheid van een sociologisch rapport over de jeugdbeweging te Leiden aan de or de. Met het sociologisch instituut „naast de deur" zijn er zeker moge lijkheden voor het samenstellen van een „sociogram" dat een nieuw licht op de problemen zal werpen en een krachtige steun zal kunnen zijn bij het vragen van gemeentelijke bij stand. De katholieke jeugdraad voor Leiden, voorgezeten door de heer M. P. F. Meijer, zal hetgeen aan de orde was gesteld in ernstige overweging nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de period' ke aftredenden le den de heren A. C. Duindam en mr. A. van Gennip herkozen. Bont-show van f 375 tot f 19.000 Vóór u zich door de prijzen van bont laat afschrikken, dient u te be denken, dat bont als regel een lan gere levensduur heeft dan andere kleding en dus niet zo duur is als u wel mocht denken. Dat werd ook gisteravond weer duidelijk op de bontshow van de firma S. J. van Eg- mond, Breestraat 173, gehouden in het Gulden Vlies, toen de heer Van Egmond meedeelde dat op bontsoor ten schriftelijke garantie gegeven wordt. Ook bont biedt voor elk wat wils, de prijzen van de jasjes varieerden van 375.- tot en met 19.000.-. Eerstgenoemd bedrag vertegen woordigde 'n mooi bruin yemen man teltje, terwijl het laatste de priis was voor een wild mink mantel. Tussen deze twee prijzen is een schakering van vele mogelijkheden. Bijzonder aardig is tegenwoordig het combineren van de ene bont soort met de andere, hetgeen een mo dieus en levendig effect sorteert. Zo waren er de zwart-moiré mantel met een kraag van licht-grijs nertz en een embros mantel gegarneerd met een kraag van blauwvos, beide zeer geslaagde combinaties. Embros is geschoren lam. dat meestal uit Hongarije afkomstig is. Doordat die bontsoort geschoren is, heeft het een uitermate soepele valling en biedt bovendien veel betere verfkansen. Heel apart was een mantel van dit materiaal met een suède garnering. De kleuren van het bont, zoals het grijs, dat nogal eens de neiging ver toonde een gelige tint aan te nemen, behouden, dank zij de bewerking met een nieuwe chemische stof, lange tijd hun frisse uiterlijk. De mantels hebben ruimvallende ruggen en de mouwen kunnen zowel lang als opgeslagen gedragen wor den. Schoenen, hoeden en tassen, res- oectievelijk van N.V. Schoenmaga- ziin Hollants, Messchers Modehuis en „De Antilope" waren met veel zorg bij de getoonde modellen gekozen. E. M. B.-E. voor klachten" Honderden op Stadhuisplein Honderden stonden gister avond om ach. uur op 't Stad huisplein om uit te zien naar het slot van de stertocht voor muziekcorpsen, die overigens niet doorging. Op het dreigend van het 3 Oktoberfeest ver meldde ten onrechte dit pro grammapunt. De politie, die met geluidswagen toevallig kwam kijken naar de parkeer- mogelijkheden voor de receptie van het 3 Oktoberbestuur in de Burgerzaal, kreeg „medelijden met de schare" en een hoofd agent die in eigen kring als weldoordacht spreker een re putatie heeft, richtte zich via de geluidsinstallatie van de auto tot de menigte met de mededeling dat de stertocht niet doorgang. Op het derigend gemompel verklaarde de spre ker: via de Koornbeurssteeg kunt u het plein verlaten en u aansluiten bij de rij aan de andere zijde van het stadhuis. U kunt dan het 3 Oktoberbe stuur feliciteren en tevens klachten indienen. Een lachsalvo nam de span ning wegMen verwijder de zich rustig. Dahlia-avond van D.E.V. De Leidse tuiniers- en bloemisten vereniging „Door Eendracht Verbon den" hield gisteren in 't fraaie club huis van de vokstuinvereniging „Ons Buiten" een dahlia-avond. Er was op deze bijeenkomst tevens gelegenheid fruit en potplanten voor de kweekwedstrijd in te leveren. Voor de beste inzendingen waren prijzen beschikbaar gesteld. Namens het bestuur deed de voorzitter J. H. Smit het voorstel voor de volgende wedstrijd narcissen en crocussen te kweken. Dit zou dan tevens de stille tijd in de winter overbruggen en het vereniginsleven bloeiende houden. Voor de wedstrijd moeten zes nar cissen in twee potten worden inge leverd; de crocussen tien stuks in één pot. De narcissen zullen evenals de crocussen voor het puntenstelsel gelden. Nadat de jury de inzendingen had gekeurd, werden de prijzen bekend gemaakt. Dahlia's groepen: Van der Leek. 27 pnt.; dahlia's (zes stuks): Honders, 27 pnt. (plaquette): kweekwedstrijd: 1. Lageveen, 27 pnt. (wisselbeker), 2. Van der Leek (wisselplaquette); fruit (peren): Hofman, 25 pnt. Alleen de inzendingen, die meer dan 25 punten behaalden kwamen in aanmerking voor een bekroning. Burgerlijke Stand Geboren: Matthias Gijsbertus Pau- lus z. van G. B. T. M. Rooijakkers en M. M. de Keuning. Abraham z. v. A. Vijlbrief en A. van den Eijkel. Hugo z. v. J. van Beelen en A. den Hollander. Corina Alida Maria d. v. C. J. Faas en M. A. Dofferhoff. Ge- rardus Adrianus Jacobus Maria z. v. A. H. Vervoorn en H. C. van Am sterdam. Jan z. v. J. Volkers en E. La- bordus. Wilhelmina Trinette Vic- toire d. v. J. Verhoeven en L. T. W. Ossewaarde. Roelif z. v. H. J. Koek en A. van Huis. Anne Marie d. van J. J. Groenewegen en C. Cornelisse. Gehuwd: G. Schipaanboord en M. C. Kersbergen. J. Vincourt en H. de Groot. T. H. Gerritsen en M. S. M. Linschooten. W. van den Brink en J. Noort. H. J. Mulder en I. J. F. Ramp. P. A. van Leeuwen en D. C. van der Hoogt. I. J. Nieuwenburg en M. van der Tang. J. J. Jansen en M. M. van Houten G. Segijn en H. Kret. M. Hillebrand en W. S. Vlasveld. H. J. v. Leeuwen en M. J. Hoogstraten. C. P. Meijer en A. H. Ie Maitre. Overleden: G. Westerink 48 jaar. man. W. J. W. Steemers 74 j. man. IN DE OVERGANGSTIJD tussen zomer- en winterseizoen hebben de orgelconcerten de voorrang. Daar de concertbezoekers maar zelden in de gelegenheid zijn een concert op een van onze mooie oude kerkorgels bij te wonen, des te meer moesten deze bespelingen eigenlijk gewaar deerd worden, maar dat is blijkbaar nog lang niet het geval. Gisteren b.v. was het bezoek al heel luttel, wat niet te wijten was aan gebrek aan belangstelling, maar wel aan de kor te lunchpauze, die met het oog op de verkorte werkweek, is toegestaan. Ondanks dit alles staat Theo ten Hooven, de organist van de Waalse kerk op de bres om mooie orgelmu ziek op het mooie oude orgel te la ten horen. Deze organist weet steeds programma's te kiezen, met niet- alledaagse mooie kerkmuziek (18e, 19e en 20e eeuw). Hij begon met drie Engelse werken. Van de Londense organist William Boyce (tevens ver zamelaar van Cathedrale muziek): vermeldde het programma Prelu dium en Fuga in een grootse inlei ding in uitgebreide vorm, en een fraai uitgewerkt fuga-thema. Niet minder gelukkig was de keuze van het Adagio van John Bennet (uit Sheffield geboortig) dat smaakvol geregistreerd werd. Een speels en vriendelijk Allegro van Maurice Greene volgde hierop. Maar ook de Leipziger Kantor Joh. Seb. Bach, was aanwezig op het programma. De organist speelde twee koraalbewer kingen van hem: de meer metrisch door hem gespeelde bewerking van het koraal: Christgewisslich an der Zeit, en de blijmoedig opgesierde be werking van Wer nur den lieben 'Gott lasst walten, welke laatste zeer dichterlijk heeft geklonken. Ook de eigentijdse vernieuwers van de Lutherse kerkmuziek werden ten gehore gebracht. Van Ernst Pap ping 3 koraalvoorspelen, aansluitend aan de barok. Met Bach werd in het programma van de Engelsen afscheid genomen. Met Papping vervolgde de organist: begrijpelijk mooie muziek, diatonisch geschreven. Wij hoorden de zinrijke melodie van de Fantasie van de Duitse orgelcomponist Hans Michaelse, een melodisch fijnzinnige reproduktie. Geëindigd werd met Sortie van Cé- sar Franck; bewogen muziek van zeer eigen muzikale vinding en zeg gingskracht. De orgelklank, de kern van Franck's muziek kwam voor treffelijk uit. De organist deed het orgel in volle glorie zingen. Het pu bliek was klein; de dank was groot. J. Kortmann Leidse avenda VRIJDAG 29 SEPT. Ned. Ver. v. Vrouwenbelangen - Lezing door mej. mr. M. J. Zeelen- berg, Gerecht 10, 8 uur n m. Jubileumconcert 3 October ver. - door Ex Animo met Residentie-Ka merorkest, 8 uur n.m., in de Pieters kerk. „Een mal meisje" - Toneelvoor stelling, 8 uur n.m., in de Leidse Schouwburg. Cabaret-contactavond - Gé Hoftenk, 8 uur n.m., in de Stadsgehoorzaal. ZATERDAG 30 SEPT. Ver Oud-Leiden Excursie naar Haastrecht; 1 u. vertrek vanaf de Garenmarkt. 3 October Vereeniging - 7.30 uur n.m. vertrek van de Taptoe van de Kaasmarkt. Lunapark - Schuttersveld. Ge opend van 8-12 uur n.m. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Ge opend voor spoedeisende ge vallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 2.13.13. Haven-apotheek, Haven 18, tele- del en Nijverheid kon de heer He- foon 2.00.85. BIOSCOPEN De films in de week van 29 sept. tot 6 okt. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „Meneer de gravin is niet thuis", 14 jaar. Dgl 2.30, 7 00, 9.15 u; zond. 2.15, 4 30, 7.00, 9 15 u. Op 3 okt.: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Casino „Alias Jesse James", 14 j. (Dond.: Sweet smell of succes", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9 15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 uur Op 3 okt.: 2.00, 4.15, 6.30 en 8.30 uur. Lido: Eddie kent geen pardon" 18 jaar. Dgl 2.30, 7 00. 9.15 u.; znd en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor: „Verdacht van aanranding" 18 jaar. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio: „Op de drempel van het leven", 18 jaar. Dgl 2.30, 7.00. 9.15 u.; znd en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00, 915 uur. Rex: „Shane", 14 j. (vrijdag t.m. zondag). „Loving you", a.l. (maandag t.m. donderdag). Dgl 2.36, 7.15, 9.15 u.; znd 2.30, 4.30, 7.15, 9.15 u.;3okt. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.00 uur. De brandwéer moest gister avond enige malen uitrukken om in te grijpen bij wateroverlast. Zo stond er meer dan een halve meter water in huizen aan de Haagweg en de Borgerstraat. Aan de Boerhaavelaan viel door de regen een gat in het trottoir. Een krantenbezorger reed met zijn fiets in deze put, viel en liep een kwetsuur aan de rug op. De brandweer moest gistermid dag tweemaal uitrukken om vuur te blussen, dat door kwajongehs gè- stookt was. In de Vrouwenkerkkoor- steeg had in een verlaten perceel de lieve jeugd enige matrassen in brand gestoken. Achter de remise van de NZH aan de Rijnsburgerweg warén het houten palen, riet en balken, die de aandacht trokken van de „vurige" jeugd. Hier slaagde de politie er in twee van de belhamels te grijpen. VOETBAL OPSTELLING U.V.S. De opstelling van UVS, dat zondag a.s. om half drie in de Kikkerpolder een wedstrijd speelt tegen PEC uit Zwolle, is als volgt samengesteld: Doel, Van Duyl, achter Kluivers en J. van Leeuwen, midden Th. van Kampen, Hak en Filippo, voor C. van Leeuwen, W. van Kampen, J. Verhoeven, G. Breitner en Van Weer- lee. Actie ledenwerving K.V.P. IK STEM op de KVP, maar LID WORDEN? NEE HOOR! (dikwijls geuite opmerking te genover ledenwervers) Fijn, dat U op de KVP stemt daar doet U goed mee. Maar als U niet ook lid bent, laat U al het werk door anderen doen en ook die anderen betalen. Daarenboven, als lid heeft U heel wat te vertellen over de programma's der partij zowel in de gemeente, in de provincie, als in het Rijk. En vooral: ver geet niet: als lid kunt U candi- daten stellen. Laat dat niet aan anderen of andere bevolkings groepen over. Stemmen op de KVP goed gedaan, lid wor den beter gedaan, 't Betere gaat boven 't goede Adres waar U zich in Leiden kunt opgeven: Leliestraat 112; telefoon: 22685. Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars Voor vele hobby's zijn de zomer maanden bijzonder gunstig, doch vcor de postzegelverzamelaar is dit juist het tegenovergestelde. Dit bleek ook wel op de eerste vergadering in het seizoen van de Leidse Ver. van Post zegelsverzamelaars gisteravond in Zomerzorg. Veel filatelistische nieu wigheden komen in de zomermaan den ook niet voor. Met een hartelijk welkom opende de voorzitter, de heer A. de Best, prompt om 8 uur de vergadering. Vier nieuwe leden kwamen de ver eniging versterken, terwijl er voor de volgende maanu alweer vier op de ballotagelijst stonden, zodat hier mede het seizoen goed werd ingezet. De heer De Best herdacht in 'n kort memento het plotseling overlijden van de heer P. J. Heykoop, lid van de kascontrole-commissie, reeds 12 jaar trouwe medewerker aan de rondzenddienst, terwijl hij ook veel al medewerkte aan het inrichten van tentoonstellingen. Met een mi nuut stilte werd de overledene door de vergadering herdacht. Daar er niet voldoende kavels wa ren ingezonden, verviel deze keer de veiling. De volgende vergadering in okto- mer zal het Ned. Filatelistisch Cen trum dia's vertonen over postzegels van West-Duitsland na 1945 Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de plannen voor regionale contactavdn- den, waardoor de ruilmogelükheden veel groter zouden wordeh, in een vergevorderd stadium verkeren. Na deze korte vergadering was de tijd om onderling te ruilen veel lan ger, en veel transacties werden tot stand gebracht. Marktberichten LEIDEN, 29-9. Kaas Aangevoerd 25 partijen Goudse kaas en 3 par tijen Leidse kaas. Noteringen: Goud se extra kw. tot 2.57, le kw. 2.20- 2.26, 2e kw. 2.12-2 18; Leidse le kw. tot 2.70. Handel flauw. Vee Stieren, aanvoer 14, prij zen 2.80-3.20, handel flauw; melk koeien 45, 900-1250, rustig; vette koeien 350, 2.65-3.35, stroef; vare koeien 54, 500-925, rustig; pinken 10, graskalveren 18, 250-350, lui; vette kalveren 147, 2 00-2.65, vlot; nuchtere kalveren 18, scha pen 80, 100-130, redelijk; fokschapen 320, 120-150, goed; lammeren 1356, 90-120, matig; varkens 36, 325-425, traag; schrammen 281, 70-90, traag; biggen 699, 43-48-53, traag; geiten aanv. 10; totaal aanvoer 3440.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2