Bazuinblazende geuzen openden modeparade van P C - Leiden Albertine Steenhoff-Smulders een der grondlegsters van Kath. Vrouwengilde Burgerliike Stand Voorproefje van 3 oktoberfeest Koninklijk brons voor houtwerf-employé de heer J. C. v. d. Werf Opstand in Syrië geëindigd Leidse agenda DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA Met het vijfenzeventigjarig bestaan van de 3-October-vereniging in zicht stond de mode-show van Peek en Cloppenburg, gehouden in het ma gazijn aan de Breestraat, in het te ken van Leidens Ontzet. Twee „geuzen", die bazuinblazend de trappen afdaalden, vertegenwoor digden eigenlijk een stukje mode uit de tijd, waarin Leiden onde het juk der Spaanse bezetting zuchtte. Zij openden aldus deze vierde modepa rade van P. en C. Er is intussen veel veranderd in de herenmode, maar schoorvoetend keert er wat levendigheid van kleur terug in de herenmode van ons tijd perk. De show had dus een originele start en deze bleef ook in het vervolg van de parade gehandhaafd. Vooral de verrassing is een ele ment, dat door de organiserende fir ma goed gehanteerd wordt. Jong en oud paradeerden over de loper; alles eigen personeel of directe familieleden. Oorspronkelijk was bijvoorbeeld de manier waarop de z g. Soekarno- muts werd geshowd de gelijkenis was treffend Ook de zeer jeugdige jeugd was vertegenwoordigd in vorm van twee vier-jarige adspirant-mannequins, die zeer dapper aan de hand van de oudere meestapten. TNaar het tijd wordt, dat ook de he- U renmode wat meer varatie gaat tonen, verheugt ons de gevarieerd heid van deze show. Het vroegere ratiné van de heren jassen heeft plaats gemaakt voor bouclé, hetgeen een sportiever en kleuriger aanzien geeft. Veel voor komend ziin de ceintuurs, die los achter in de rug van de herenjassen geplaatst zijn. Het krijtstreepcostuum is uit vroe gere jaren terug gekeerd. Bij offi ciële gelegenheden kan dit costuum een goede plaatsvervanger zijn voor het zwarte. Twee perfect zittende maatcos- tuums bewezen, dat ook deze afde ling van P. en C. er mag zijn. „Pinhead" oftewel „speldeknop" is een nieuw dessin dat we bij verschil lende costuums aantroffen. Verder zagen we suède jasjes en jassen, een populaire dracht voor da mes en heren die de mode wel nooit ontrouw zal worden. Voorts sportie ve jackets, eveneens zowel voor het zwakke als het sterke geslacht, met wollen ruit-voering of een uitneem - bare teddyvoering, pullovers, skipans talons in vele kleuren, pyama's en ka mer jasseh. Hutspot wandeltocht met als prijs een Lammenschansje De traditionele Leidse Hutspot wandeltochten, die zich in de vooraf gaande jaren in een speeds groeien de populariteit mochten verheugen (vorig jaar bijna 1100 deelnemers (sters), zullen dit jaar worden ge houden op zaterdag 7 en zondag 8 oktober a.s. over de afstanden van 10 en 15 km. De wandelsportvereni ging „Zwieten" uit Zoeterwoude heeft wederom de organisatie op zich genomen en het batig saldo zal die nen tot kasversterking van de wan delkring Leiden e.o. Zoals bekend hebben de belonin gen, die bij deze tochten worden uit gereikt, betrekking op de traditie rond Leiden's Ontzet. Zo ontvingen de deelnemers (sters) twee jaar ge leden een met de hand vervaardigd hutspotje en vorig jaar een weesjon gen, gekleed in het „uniform", zoals deze in de jaren 15001600 in het Leidse Weeshuis werd gedragen. Dit jaar bestaat de beloning uit een fraai stenen „Lammenschansje", terwijl de deelnemende verenigingen een wand- bordje met deze schans als hoofd motief zullen ontvangen. Er wordt gestart vanuit de Roma- nuszaal aan de Mare (achter de Har- tebrugkerk) en wel op zaterdag 7 oktober van 1415 uur en op zon dag 8 oktober van 10—12.30 uur. De medische verzorging is weer in han den van de EHBO-raad-Leiden. De inschrijf adressen zijn: Reseda straat 19 Leiden; Hoge Rijndijk 357 en Watertje 8 te Zoeterwoude en Herman Gorterstraat 1 te Alphen a. d. Rijn en in de Romanuszaal gedu rende de starttijden. Ook de dames kwamen in deze mo deparade aan hun trekken. De kapsels van de dames en van enkele heren werden verzorgd door kapsalon Smittenaar. Dat ook de schoenen de man maken bewees het schoeisel van N.V. Hollants, Vis markt. Tijdens de pauze zorgde de „Cinco Estrellas" voor een muzikaal inter mezzo. De heer T. C. Wesseling voorzag het optreden van de mannequins op gezellige wijze van commentaar. E. M. B.-E. Openingsavond K.A.B.- St. Leonardus en Antonius Het was wel jammer, dat slechts weinig leden de openingsavond be zochten. Dit heeft echter aan het wel slagen van de avond geen afbreuk gedaan. De voorzitter, de heer R. Golden- berg, heette allen hartelijk welkom en belichtte aan de hand van het zo juist verschenen winterprogramma de activiteiten, welke in het komen de seizoen zullen plaatsvinden. Spr. ker vestigde vooral de aandacht op de KAB-instelling „De Lanteern", welke goede lectuur verspreidt voor een prijs, die in het bereik van een ieder ligt. Na een vrolijk stukje muziek leid de een der leden een spel in, waar mede de aanwezige leden zich bij zonder vermaakt hebben. De geeste lijk adviseur, pater Hendriks, was helaas verhinderd aanwezig te zijn, doch had zijn vijf minutengesprek op papier gezet, hetwelk door een der bestuursleden werd voorgedra gen. Overwaardering van het loon voor de arbeid leidt tot slavernij en ma terialisme. Willen wij de geestelijke waarde van onze arbeid in ons erva ren, dan moeten wij onze arbeid blijven zien in het enig juiste licht. In de arbeid moet de mens de hoog ste vervulling van zijn wezen vinden n.l. te maken en te scheppen, dat is de aarde beheersen en te vervolma ken tot Gods verheerlijking en tot het geluk van de arbeidende mens. Gespreksgroepen De heer J. Vorst gaf een uiteenzet ting over het gespreksgroepenwerk. De wijk van de twee parochies is twee gespreksgroepen rijk, n.l. een in het zuid-westkwartier en een in het Morskwartier. De afgelopen jaren hebben wel be wezen, dat het gesprek rond de hui selijke haard meer vruchten afwerpt dan het aanhoren van een spreker, daar men moeilijk tot vraagstelling komt. Er is nog plaats voor enige le den in de gespreksgroepen, zo besloot de heer Vorst en reikte ter oriënte ring aan de leden het keurig uitge voerde Kaderblad uit. Na nog enige tijd gezellig bijeen te zijn geweest, kon de voorzitter in zijn slotwoord toch getuigen van een geslaagde openingsavond van het seizoen. MET DOCHTERTJE OP ROOFTOCHT Het schielijk wegfrommelen van een snoertje kralen door een 45-ja- rige vrouw uit Voorschoten ontging gistermiddag niet een oplettende koopman op de Leidse markt. Toen de politie in de zaak gemengd werd en de vrouw op het bureau nader aan de tand gevoeld werd, kwamen uit haar mandje verschillende goe deren, die zij dezelfde middag in een Leids warenhuis ontvreemd had. De Leidse politie, die al snel door had, dat het hier niet ging om een gele genheids-diefstallatje, ging ook eens met de politie van Voorschoten een kijkje nemen in de woning van de vrouw. Een aanzienlijk partijtje tex tiel en levensmiddelen, alles van diefstal afkomstig, was de balans. De vrouw maakte er een gewoonte van met haar 13-jarig dochtertje op roof tocht in Leiden en omgeving uit te gaan. INBRAAK Tussen vijf uur en kwart voor acht gisteravond is ingebroken in een woonhuis aan de Kanaalweg. Tijdens de afwezigheid van de bewoners heeft een insluiper kans gezien door een raam aan de achterzijde van het huis binnen te komen. Toen de da der gerucht hoorde van thuiskomen de mensen, heeft hij zonder iets mee te nemen via een slaapkamerraam op de eerste verdieping aan de voor zijde de wijk genomen. Plantkweekwedstrijd Jeugd Natuur Wacht In de aula van de Prinses Mar- grietschool aan de Boshuizerlaan zijn gistermiddag de prijzen uitgereikt voor de plantenkweekwedstrijd, ge organiseerd door het Leidse Comité Jeugd Natuur Wacht. Van de 700 stekjes, die voor de vakantie aan de deelnemertjes wer den uitgereikt, kwamen nu 350 plant jes en planten, al of niet in bloei, terug; 150 meer dan met Comité ver wacht had. De heer J. Vermande, directeur van de Leidse plantsoenendienst, is de gehele morgen met enkele mede werkers in de weer geweest met het keuren van de resultaten. Uiteindelijk kwamen de volgende prijzen uit de bus: Begonia en Vlijtige Lies. 1. Trix van Vliet, 'Stadhouderslaan; 2. Charlotte Buitink., Leidse Hout- school; 3. Ida Verstraaten, Pr. Mar- grietschool; 4. Hans Doove, H. Bart- school; 5. Annelies Wirth, Lorentz- kade; 6. Mar ja Leurdijk, Obrecht- straat. Begonia. 1. Leo Geijer, St. Antoniusschool; 2. Elly Platteel, Obreohtstraat; 3. Els Vreeburg, Barbarasdhool; 4. Jos Stik- kelman, H. Hartschool; 5. René Lam- bregts, Pr. Ireneschool; 6. Annie Moe- liker, Oppenheimstraat; 7. Hennie v. d. Boog, St. Leonardusschool; 8. Alie Rietdijk, Obrechtstraat; 9. Joke Nij- huis. H. Hartschool; 10. Marleen Bloe- mink, Marnix van St. Aldegonde- school; 11. Greta Rozier, Leidse Hout- school: 12. Jaques Rietkerken, Jan Lidhthartschool. Vlijtige Lies. 1. Arie van Nierop, Pr. Mareriet- school; 2. Hans Blax, Leidse Hout- school; 3. Arthur de Koning, Stad houderslaan; 4. Ben Burgmeijer, H. Hartschool; 5. Matthi Vogelenzang, H. Hartschool; 6. Greetje Stouten, Pr. Margrietschool; 7. Eddy van Evert, Pr. Margrietschool; 8. Cora Zitman, Pr. Margrietschool; 9. Chris Thomas, Telderskade; 10. Henk Schoonheim Pr. Ireneschool; 11. Jo ke Reints, Pr. Ireneschool. Voor iedere winnaar was er een prijsje, allemaal welkome prijzen waarschijnlijk, want men mocht op de beurt uitzoeken. Na de prijsuitreiking bleven de jongens en meisjes nog drie kwar tier in de zaal voor drie prachtige natuurfilms: „De Hamster", „Lappen en rendieren" en „Keizerpinguins". Leidse universiteit RHEUMA-ZIEKEN KRIJGEN MEER KLINIEKEN! Luister morgenavond 29 september naar de radio-uitzending Hilversum H - 298 mtr., tussen 19.40-20.40 uur. Vanaf 5 oktober trekkingslijsten gratis ter inzage op alle verkoopadressen; sub-medewerkers en zij die per giro loten bestelden ontvangen de trekkingslijst gratis per post vóór 5 oktober; ook verkrijgbaar ad 0.25 giro 842 Rheuma Rotterdam. (Advertentie) Aparte Rokken en Blouses modehuis J-UCienne BOTERMARKT 12 - LEIDEN Telefoon 0 1710-32765 Woensdag werd in De Vrolijcke Arcke de bijna traditioneel geworden drive gespeeld, welke drive door pa ter Sweers met een hartelijk wel kom werd geopend. Onder leiding van de heer P. de Vrind werd er gespeeld in vijf groepen van 8 paren. De uitslag was, dat in de groepen de beschikbaargestelde prijzen wer den behaald door: In groep rood: le prijs mevr Den Helder en de heer De Nie, 2e pr. mevr. De Vrind en de heer Rosdorff. In groep zwart: de hr en mevr. Walter en de heren v. Haasteren en v. Hoorn. In groep geel: hr en mevr. v. Hoorn en de dames v. Mechelen en Noordman. In groep groen: de heer en mevr. v. d. Drift en de heren Dieben-Middelbeek. In groep zwart-wit: de dames Zandvliet en Nurts en de heer enmevr. Detrie. Nadat pater Sweers de heer De Vrind zijn dank had betuigd voor de vlotte leiding, waardoor de avond een ge zellig verloop had gehad, wekte hij de aanwezigen op om ook bij vol gende drives van hun belangstelling te getuigen, waarna de prijzen wer den uitgereikt. Het was wederom een geslaagde avond. Begrafenis wijlen de heer Pieplenbosch Vanmorgen is het stoffelijk over schot van de zondag j.L op het Lug- dunumterrein djor de dood overval len beroepsmilitair, de 43-jarige heer Richard Armgard Pieplenbosch met militaire eer ter aarde besteld. In de kerk van de H. Antoniuskerk in Leiden Zuidwest werd door mgr. J. F. M. de Sain, hoofd-aalmoezenier bij de vloot, een H. Mis van Requiem opgedragen, waarbij vier leden van de Kon. Marine assisteerden. Voorafgegaan door een tamboer korps en een peloton mariniers werd de baar met het stoffelijk overschot naar de R.K. Begraafplaats aan de Zijlpoort gedragen, waar mgr. de Saint de absoute verrichte. Op het kerkhof was een overweldigende be langstelling. In het anders zo rustig Leiden Zuidwest waren velen de straat op gegaan om de plechtige begrafenisstoet te aanschouwen. De vlag van de katholieke kleuterschool aan de Boshuizerlaan hing ten teken van rouw voor de overledenen buurt bewoner halfstok. Geboren: Jan Willem Diederik z. v. J. W. D. Boelee en M. W. van dei- Blom. Cornelis Maria z. van P. J- de Groot en C. A. M. Hogewoning. Mo nique Jacqueline d. v. D. J. ter Horst en S. H. Schut. Sandra d. van I. Tee- gelaar en J. J. W. V. Jongman. Frans Pieter z. van J. J. van Atten en H. B. Hunting. Karin Gerarda d. van M. L. Kerkvliet en M. Rodenburg. Gijsbertus z. van H. Romijn en M. Wiegman. Johanna d. van C. L. van Amsterdam en T. van der Zeeuw. Antonius Franciscus Christianus z. v. T. van den Berg en J. C. van der Voet. Hendrikus Theodorus Maria z. van P. T. van Dam en B. F. Bot. Sandra Wendy d. van L. P. Esajas en C. M. J. Sweet. Nicolaas z. van S. H. Bos en S. M. Korenhof. Carolina Johanna Gemma d. v. H. W. van Mar wijk en B. J. Verhagen. Jolinda d. A. J. C. Kok en A. Heesbeen. Overleden: M. van Strien 80 jaar wed. van H. H. Vlasveld. J. Boerema 75 jaar man. M. H. Slegtenhorst 1 jaar dochter. J. Snelleman 78 jaar man. Boeiende inzet van seizoen De vrouw heeft er in de loop der tijden zelf wel voor gezorgd, dat het onderwerp „Grote Vrouwen" niiet even in een avond behandeld kan worden. Het is daarom gelukkig, dat mevrouw C. Boudens-van Heel zich gisteravond in „Het Gulden Vlies" op de eerste bijeenkomst van het Ka tholiek Vrouwengilde, die zoals ge woonlijk weer sterk in de belang stelling stond, noodzakelijk tot één grote vrouw beperkte: mevrouw Al bertine Steenhoff-Smulders, een van de grondlegsters van het Katholiek Vrouwengilde. Na het openingswoord van mevr. H. J. Lindenhoff-Hop, voorzitster, volgden enkele mededelingen. De aandacht der vergaderde dames werd nog eens gevestigd op de cursussen, die het Bureau voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlichting deze winter gaat organiseren. Een ieder is wel kom en het is elck wat wils: gym nastiekclub voor dames van 5060 jaar; cursus fijne handwerken, we ven. patroontekenen enz. Mevr. Boudens-Van Heel bepaalde zich in haar toespraak via 'n vlucht door de eeuwen en de Kerkgeschie denis, waarin vele eminente vrou wen rollen van betekenis hebben ge speeld, tot mevr. Albetine Steenhoff- Smulders. Velen kennen Albertine Steenhoff waarschijnlijk wel van de kinderlijk reine gedichtjes. Hoewel dichten en schrijven haar meest gekende bezig heden zijn, dient niet vergeten te worden door de vrouw en het meisje van vandaag, dat de litteraire in spanningen van deze begaafde en veelzijdige vrouw op de eerste plaats het middel waren om haar ver voor uitziende blik en gedachten voor de katholieke vrouw kenbaar te maken. Albertine Steenhoff, geboren in 1871 te Rotterdam en overleden in 1933 te Baarn, leefde het grootste ge deelte van haar leven in een tijd toen door de katholieken en wel zeer in het bijzonder door de katholieke vrouw nog niet geprofiteerd kon wor den van de verworvenheden op alle gebied, die wij nu kennen. Katholieke achterstand. Het katholieke gedeelte van Neder land liep ver achter bij de rest van Nederland. Kath. Nederland moest nog ontwaken uit de schuilkerk-pe riode en te weinig in aantal waren de figuren, die het katholieke volks deel op gelijke voet konden brengen met de rest van Nederland. Na de veranderingen in de verhouding werkgever-werknemer, het politieke leven, de verhouding man-vrouw, op onderwijs- en wetenschappelijk ge bied, moest aan de katholieke kant pioniersarbeid verricht worden om de aansluiting met de rest van Neder land niet te missen. Met grote figuren is katholiek Ne derland in die tijden gezegend. Al- berdingk Thijm, Schaepman, Ariëns, Le Sage ten Broek en mevrouw Steenhoff-Smulders. De volledige ontplooiing van de persoonlijkheid van de vrouw was 't devies, waarop Albertine Steenhoff haar veelzijdige talenten richtte. In talrijke publicaties, gedichten, lezingen en persoonlijk contact wees zij de vrouwen op de mogelijkheden, die ieder afzonderlijk in haar eigen milieu had. Haar werk resulteerde in 1913 in de Kath. Vrouwenbond, waaruit later het Katholiek Vrou wengilde is gegroeid. Het is ook Albertine Steenhoff ge weest, zij is er zelf om verguisd die de studie van meisjes tot op uni versitair niveau propageerde. In 1915 was dit nog een ongehoord geluid. Miskenning, onderwaardering en zelfs berispingen waren daarom haar deel. De tijd heeft echter bewezen dat Al bertine Steenhoff haar tijd minstens 15 jaar vooruit was. Mevrouw Boudens vertelde dit al les uitgebreid en op een wijze, die de aanwezige dames bijzonder boeide. Het dankwoord door mvrouw Lin denhoff-Hop vertolkte daarom wel de algemene en welgemeende gevoe lens. Veertig jaar bij fa. D. D. Noordman In de schaduw van de in alle glorie herstelde molen „De Heesterboom", het alom de aandacht en bewondering trekkende -pronkstuk van de fa. D, D. Noordman aan de Haagweg, vond vanmorgen in intieme kring ten huize van de familie Noordman de huldi ging plaats van de heer J. C. van der Werf, die thans 40 jaar als employé verbonden is aan de houtwerf van de firma Noordman. Bij gelegenheid van dit jubileum kwam wethouder J. C. van Schaik namens het gemeente bestuur de feesteling mededelen, dat het H.M. de Koningin had behaagd, de heer v. d. Werf de bronzen me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verlenen. De heer v. d. Werf en zijn echtge note, die in de hulde deelde, werden het eerst toegesproken door de heer J. J. M. Noordman, een der firman ten, die een overzicht gaf van het reilen en zeilen van de houtwerf in de laatste veertig jaren en van het werkzaam aandeel, dat de heer v. d. Werf daarin heeft gehad. Tot aller tevredenheid heeft de jubilaris tot Geslaagd voor het kant.ex. Engelse taal- en letterkunde de heer H. W. van der Werf te Rotterdam. De Commissaris van Politie te Lei den brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is op de openbare weg a) vertoningen te geven (akrobatiek e.d.); b) aapjes, marmotten en dergelijke dieren te vertonen; c) verlotingen te houden of gelegen heid te geven tot deelneming aan hazardspelen. Bij konstatering van overtreding zal proces-verbaal worden opgemaakt, terwijl de voorwerpen, waarmede het feit is gepleegd, inbeslaggenomen zul len worden. De Eerste Hulpdiensten zijn als volgt geregeld: Zaterdag, 30 september: Lunapark Schuttersveld van 20.00 —24.00 uur post aanwezig in school Schuttersveld. Bij de taptoe lopen E.H.B.O.'ers mee. Maandag, 2 oktober: Gedurende de skelterwedstrijden op het Bqvrijdingsplein is de E.H.B.O.-post ondergebracht in het postagentschap (sigarenmagazijn A. Lepelaar), Bevrijdingsplein 1. Lunapark Schuttersveld van 9.00 tot 24.00 uur post aanwezig in school Schuttersveld. Dinsdag 3 oktober: Voor het Lunapark Schuttersveld is van 9.00 uur tot afloop een post aanwezig in de school Schutters veld. Bij de uitdeling haring en witte brood, koraalmuziek, middagop tocht enz. zijn voldoende E.H.B.O.- ers aanwezig. Beide dagen funktioneert de Eerste Hulpdienst normaal. De bezetting op de hoofdpost aan de Mare en de Uit- rukpost van de Brandweer is op de drukste uren versterkt. aan de oorlog aan de werf zijn dien sten verleend als chauffeur, waar door hij in nauw contact kwam met de klanten en beschouwd werd als een vertegenwoordiger van de firma. Dit betekende meteen voor hem een promotie. „Na de oorlog, in welke rampza lige periode de heer v. d. Werf het heeft klaargespeeld, hout uit bepaal de handen te houden, bleek h(j op het bedrijf zelf onmisbaar te zijn ge worden. Hij werd bevorderd in een hogere functie en bleef verder op de werf", aldus de heer Noordman, die vervolgens schetste, hoezeer de klan ten graag te maken hebben met de jubilaris om zijn goede eigenschap pen. Ook de omgang van de heer v. d. Werf met het overige personeel is van de meest prettige aard. Tot slot sprak de heer Noordman de hoop uit, dat het de jubilaris gegeven zou zijn zich nog enkele jaren in arbeids vreugde voor de werf verdienstelijk te maken. Voor wethouder Van Schaik waren deze veertig jaren het bewijs, dat er op de houtwerf goede verhoudingen bestaan tussen de firma en de heer v. d. Werf, die het toch maar al die tijd in voor- en tegenspoed heeft uit gehouden als „een werf op de werf", Stuk grond van Koekoek verkocht Op verzoek van het Landbouw schap heeft heden de Arrondisse mentsrechtbank te Arnhem in het openbaar executoriaal verkocht een perceel bouwterrein, groot 1 ha en 26 are, van de heer H. Koekoek te Ben- nekom, voorzitter van de Vereniging voor Bedrijfsvrijheid in de land bouw. Het Landbouwschap had het perceel in beslag doen nemen omdat de heer Koekoek zijn contributie wei gerde te betalen. De vordering van het Landbouwschap is intussen door allerlei bijkomende kosten opgelo pen tot circa 470 gulden. Nadat het Landbouwschap had ingezet voor 3000 gulden en bij opbod mr. J. Deen 50.000 had geboden mijnde notaris B. T. Kroon af tot 33.000 gulden, zo dat hij, als de rechtbank over vier weken hem de grond bij vonnis toe wijst, koper zal zijn voor een bedrag van 83.000 gulden. Notaris Kroon liet zich niet uit over de identiteit van zijn opdrachtgever. Onordelijk heden deden zich niet voor. Radio-Damascus heeft donderdag in het begin van de middag gemeld, dat de revolte van een groep Syri sche officieren is afgelopen. De opstandelingen hebben bekend gemaakt, dat maarschalk Amer, die zich te Damascus bevindt, met het revolutionaire opperbevel heeft ge sproken en daarbij begrip voor de oogmerken van de opstandelingen heeft getoond. De maarschalk heeft bevelen gegeven die tot verwerke lijking van deze oogmerken strek ken. De toestand is daardoor weer nor maal, aldus de zender. Het leger heeft vertrouwen dat maarschalk Amer en de bevelhebber van het le Syrische leger, luit-generaal Djamal Feisal, de doelen van de strijdkrach ten en de Ver. Arabische Republiek zullen verwerkelijken. OPIUM IN BESLAG GENOMEN Aan boord van een schip in de Waalhaven heeft de Rotterdamse re cherche gisteravond 18 kg opium in beslag genomen. In verband hiermee werden twee Chinese opvarenden, aangehouden, een 47-jarige timmer man en een 33-jarige fitter. Ze zijn in hoofdbureau van politie opgeslo ten. De opium is ongeveer 20.000 waard. Marktberichten LEIDEN, 27-9. Groente Appe len 40-83, andijvie 7-11, augurken 54- 129, snijbonen 67-118, stambonen 43- 81, kroten, gekookt 35, rode kool 7-* 19, groene kool 7-14, prei 10-18, spi nazie 22-38, spruiten 20-59, komkom* mers 41-42, tomaten 20-70, uien, mid- delfijn 12.00, id. middelgrof 11.20, id; grof 11.30, waspeen 22-39, winter peen 5-17, witlof 85-112 per 100 kg, meloenen 42-94, bloemkool 15-43, komkommers 18-52, sla 6.20-16.10 p. 100 stuks, bospeen 25-43 p. 100 bos. 's-HERTOGENBOSCH, 27-9. Vee - Aanvoer 6472; runderen 1897, gras kalveren 377, vette kalveren 1222, nuchtere kalveren 589, schapen 357, geiten 19, fokzeugen 31, sl.varkens 411, lopers 18, biggen 1551, sl.runde- ren 681. Prijzen: koeien 690-1260, guste koeien 670-1900, graskalveren 300-500, kalfvaarzen 925-1240, klam- vaarzen 835-980, guste vaarzen 660- 850, pinken 500-725, nuchtere kalve ren 90-245, weideschapen 70-100, dr. zeugen 270-445, lopers 76-90, biggen 50-66, sl.runderen extra 3.25-3.40, id. I 3.05-3.25, id. II 2.75-2 95, id. Ill 2.60- 2.75, vette stieren 3.10-3.25, worst koeien 2.55-2.65, vette kalveren I 2.70-2.90, id. II 2.45-2.65, id. Ill 2.00- 2.30, nuchtere sl.kalveren 1.45-1 85, sl.zeugen I 1.40-1.45, id. II 1.32-1.38, sl.varkens 1.68-1.73, vette schapen 105-125, vette lammeren 75-105. Koeien, aanvoer normaal handel iets levendiger, orijzen vaster; guste koeien, redelijk, goed, gehandhaafd; jongvee, ruimer, vlugger, vrij vast; vette kalveren, korter, gunstig, stij ver; nuchtere sl.kalveren, ruim, vlot, gehandhaafd; schapen en lammeren, minder, goed, stabiel; fokzeugen, normaal, redelijk, onveranderd; lo pers en biggen, als vorige week, wil liger, oplopend; sl.vee, minder, GOUDA, 28-9. Kaas Aangevoerd 146 partijen, le kw. 2.20-2.27, 2e kw. 2.08-2.19, 3e kw. 2.28-2.57, alles per kg. Handel kalm. waar hij is opgeklommen tot een be langrijke functionaris. De wethouder greep tevens deze gelegenheid aan, een woordje te wijden aan het her stel van „De Heesterboom", waarvan de restauratie niet alleen de firma, maar ook het gemeentel estuur zeer ter harte is gegaan. Na a'loop van de korte plechtigheid mocht de jubilaris met zijn vrouw vele gelukwensen in ontvangst nemen, hetgeen gepaard ging met het overhandigen van ge schenken. VRIJDAG 29 SEPT. Ned. Ver. v. Vrouwenbelangen Lezing door mej. mr. M. J. Zeelen- berg, Gerecht 10, 8 uur n m. Jubileumconcert 3 October ver. - door Ex Animo met Residentie-Ka merorkest, 8 uur n.m., in de Pieters kerk. „Een mal meisje" - Toneelvoor stelling, 8 uur n.m., in de Leidse Schouwburg. Cabaret-contactavond - Gé Hoftenk, 8 uur n.m., in de Stadsgehoorzaal. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Ge opend voor spoedeisende ge vallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 2.13.13. Haven-apotheek, Haven 18, tele- del en Nijverheid kon de heer He- foon 2.00.85.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2