i n „Wadders" verdwijnen voor „In de Vergulde Baars" TV: „op de grenzen van het leven" Schuldeisers van Socrates krijgen meer dan zij verwacht hebben Belg verongelukt in Bloemendaal Kinderjasje 3 H 0 DINSDAG 26 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 KRO start met vernieuwd programma "nM?™ftreTXn, d?eghe°7ad rakter van de verschillende uitzend- avonden bepalen. Er zal een keus worden gemaakt uit goede toneel werken. onder regie van Luc van Gent of Frits Butzelaar. Piste en Za terdagavondakkoorden in Treslong te Hillegom gaan uiteraard door, evenals „School voor volwassenen". Er komt een t.v. dansant en in sa menwerking met het buitenland een serie operettes. De filmseries wor den uitgebreid met „Ivanhoe". het leven" wordt een serie do- van de programmaleider Toon lend gebied. Bekende sprekers als cumentaires gebracht ter behande- Rammelt kondigt de K.R.O. zijn nieu- mr. A. Diepenbrock, drs. A. Wijers, ling van grote vragen, waarvoor we winterprogramma aan. Het is tot Gabriel Smit en Jan Peters blijven mens en mensheid van vandaag zijn stand gekomen onder eiding van mr. gehandhaafd, zij het soms op andere gesteld. Men wil de kijker boeien Willy Wagenaar, die is uitgegaan van uren. Tom Bouws zal voor een kro- door het beeld en daardoor ook in de gedachte, dat een programma voor niek van het leven, een halve eeuw beelden laten meedenken. Een andere duizenden luisteraars tegelijk, moge- geleden, feitenmateriaal bijeen bren- serie zal het probleem van de zwak- lijk naar de vorm kan worden be- gen, telkens over een maand in het zinnigheid betreffen. In afzonderlijke perkt, maar niet naar de inhoud. Bij jaar 1911, dus veertig jaar geleden, uitzendingen zal onder meer aan de de opstelling is een van de moeilijk- Voor elke maand zal een bekende orde komen. „Een dag met een bis- ste vragen geweest: moeten oude ru- persoon worden gekozen, te begin- schop" en „Een dag met een minis- brieken al dan niet worden voortge- nen met Wam Heskes. De rubrieken ter". zet? Compas en Piccolo worden samenge- Verder keren bekende rubrieken Sommigen zullen „de schoonheid voegd tot éen nieuwe uitzending terug, ook het Avondcollege Neder- van het gregoriaans missen, ook al „Dominant", welk programma alle lands, dat zal worden afgesloten met zal in „de luister van Uw huis" de kanten uit kan. Belangrijke proble- een examen. Nieuw zijn epilogen oude kerkmuziek vele malen klin- men in de sector Jongeren kunnen in voor jongeren en een sportprognose. ken. „De Wadders" die gaan verdwij- aparte uitzendingen worden behan- jn ^et kinderprogramma zal men het nen vinden een compensatie 4n een deld. Amerikaanse kinderverhaal „De To- bezoek van het koffiehuis „In de ver- venaar van Oz" treffen. fulde baars" van Jan de Cler en Jeugduitzendingen uitvoerige programma is gis- miel Lopez. En waar de rubriek termiddag op een Hilversum gehou- „Ben je, zestig" ophoudt, verschijnt „De Kleuterklas" van Paula van den persconferentie toegelicht, bij „Als de dag van gis ieren" Zo is er Alphen wordt omgezet in een ver- welke gelegenheid de nieuwe KRO- meer; maar alleen dan zijn wijzigin- teld verhaal, naast de kleutervertel- voorzitter enkele perspectieve heeft gen in het programma aangebracht, ling. Het programma „Studio als het kans beston^» op nieuwe sti- komt in de plaats van de Wigwam; mulansen. Hoe dan ook: het nieuwe daar zal de vrije tijdsbesteding op KRO-programma, zowel voor radio de voorgrond worden geplaatst, even als televisie, is opgezet binnen het als trouwens in de Blokhuit. Het boe kader van volle zelfstandigheid. kenhoekje wordt vervangen door een De Misuitzendingen zullen voor- kunstrubriek voor de jeugd. Bij de taan worden voorzien van een so- Schoolradio komt niet veel wijziging, ber commentaar; ze zullen geschie- omdat op verzoek een groot aantal den in kerken en kapellen met be- uitzendingen wordt herhaald, hoorlijke liturgieviering en de preek We kunnen nog meedelen, dat in moet zo goed mogelijk worden ver- de vrouwenrubriek ook de bejaarden zorgd. In een reeks klankbeelden boven zeventig jaar zullen worden zal het wezen van de liturgie worden toegesproken en dal aandacht zal toegelicht. worden besteed aan zieken thuis en In samenwerking met Het Spec- in rust- of ziekenhuizen. geopend. trum zal de cultuurvormende wer king van het boek worden behandeld. Er verschijnen spoedig twee Prisma- boeken: een van Wouter Paap over muziek en het andere van Gabriël Smit over poëzie, aan de hand waar van beide auteurs radio-cursussen aan de orde zullen stellen. Verder zal op elke uitzendavond na tien uur ergens een vraagteken worden ge plaatst ter inleiding van een actueel onderwerp. Ernstige en lichte muziek. f IEFHEBBERS van klassieke mu ziek zullen voortaan ook op de Televisie-uitbreiding. De T.V.-afdeling van de KRO heeft (Advertentie) Presentje belasting en Amsterd. Bank Nog f 2 miljoen zoek Na het uitgebreide onderzoek van de curatoren en de Justitie is geen antwoord gevonden op de vraag, verwacht, dat daarvoor de afwikke ling van de affaire Socrates een half jaar langer zal gaan duren. De afwikkeling van het faillisse- ment Socrates is voor de schuldeisers f. De schuldeisers van de gefailleer- gelukkig verlopen. Op 3 maart j.l. zondagavonden, om half tien, aan hun de bouw- en handelsonderneming kondigde de curator tijdens de veri- trekken komen. Wel zullen acht licht- N.V. Socrates krijgen meer geld uit- ficatievergadering aan, dat de 104 te ensembles worden afgevoerd, gekeerd dankzij ooit na het debacle voorlopig erkende schuldeisers de maar de luisteraar zal niet tekort ko- van dit bedrijf gedacht hebben. beschikbare f 120.188,70 zouden moe- men. We denken aan een orkest in De preferente vorderingen zullen ten verdelen en dat cr voor de con- nieuwe verschijning „De Oelewap- volledig worden toegewezen en na- currente vorderingen niets beschik- pers", in een productie van Jan de genoeg alle concurrente schuldeisers baar zqu zyn. Cler. Met een jury aan het hoofd krijgen blijkens ter griffie van de zal een tournooi van het lichte lied Amsterdamse rechtbank gedeponeer- worden gehouden; er komt een dans- de uitdelingslijst een uitkering van cursus onder de atel „Beentje van de 21Vt procent. Dit gunstige percenta- vloer", waarbij Jan de Cler een be- ge bleek mogelijk dank zij een schen- hendigheidsspel zal leiden. Op za- king van drie ton door de Amster- oo> terdagavond wordt een wedstrijd ge- damsche Bank ten behoeve van een Waar de in de met Socrates gelieerde houden in kennis van het muziek- aanvullende uitkering (19 procent) jj-.V. Intersales gestoken 2 miljoen repertoire. en laten vallen door de fiscus gulden zijn gebleven. De bezittin- Uiteraard komen er de nodige cy- van een vordering van 1,7 miljoen gen Werden door de curatoren ver- cli, oratoria, opera's en operetten, gulden wegens ambtshalve opgeleg- kocht voor ruim 22.500 gulden. Tij- operaconcerten en harnionie-concer- de aanslagen. dens de verificatievergadering sug- ten. Het aantal amusementsorkesten Curator mr. C. D. van Vliet kan gereerde mr. Van Vliet dat er aan- zal altijd nog uit negen ensembles be- evenwel de uit het faillissement van v/ijzingen waren, dat dit geld naar staan. „Tierelantijnen" gaat op de de N.V. Socrates en de daarmee ge- Zwitserland is verdwenen. Uit het oude voet door, nu bovendien met lieerde N.V. Interdus en N.V. Neo- nader onderzoek is hiervan niets ge- Rijk de Gooyer en Jan Pruis. De dus beschikbaar gekomen gelden nog bleken. De 2 miljoen waren een raad- medewerking van Godfried Romans nie^ volledig naar evenredigheid sel en zullen dat blijven, bij de Kopstukken zal wekelijks zijn. gaan verdelen, want gistermiddag Op dinsdag van de ene week is er 's heeft de zich noemende „heilige avonds een koldercabaret, de an- daad ambassadeur Jolle J. uit Bus- dere week volgt een serie typische sum verzet aangetekend tegen de radiotoeren van Jules de Corte. uitdelingslijst. Hij meent op de N.V. Socrates nog een vordering te hebben Luisterspelen. van 98.000 gulden wegens „geleend geld". Het is mr. Van Vliet voorals- /"\P zondagavond kan ook de jeugd n0g een raadsel waar Jolle J. deze luisteren naar een grote serie vordering op baseert, fantastische ruimtevaartbelevenis- De „heilige daad"-anibassadeur zit sen onder de titel „Testbemanning", thans een straf van een jaar en acht verbleef, is gistermiddag by een ver geschreven door Carl Lans en gere- maanden, uit wegens een reeks op- keersongeval om het leven gekomen, gisseerd door Leon Povel, bekend uit lichtingen. Toch zal zijn vordering Pe jongen reed op het Adriaan de „Sprong in het heelal". Dinsdag- moeten worden geverifiëerd. Daarom Stoopplein in Overveen op de .iets avonds zijn er „Lessen in echtelijk moet mr. Van Vliet het aan J. even- en werd aangereden door een olie- geluk", niet zwaarwichtig maar licht tueel toekomende percentage reser- tankauto, bestuurd door de 26-jange ironiserend. veren. Indien het beroep van Jolle C. K. uit Rotterdam, doordat de Rot- In verband met de vrije zaterdag J. wordt afgewezen, zal een na-uit- terdammer geen voorrang verleende, zullen op zaterdagmiddagen hoorspe- deling plaatsvinden. Mr. Van Vliet De jongen overleed ter plaatse. DIJK VAN ZUIDELIJK FLEVOLAND GROEIT Een 18-jarige student- Michael Mas- siot uit Brussel, die tijdelijk bij fami lie in Overveen (gem. Bloemendaal) ONZE WOMSMO-T/P alleen geldig woensdag 27 sept a.s. gewatteerd voor extra warmte. Capuchon met teddy-voering. Gemêleerde mohairkleuren. 3 jaar nu 22J® Kreymborg 04 Haarlemmerstraat 143 - Leiden 9 9 ZOETERWOUDE Pater Adolphus Blom viert 70-jarig kloosterfeest Op 4 oktober hoopt pater Adol phus Blom O.F.M. Cap in het kloos ter te Grave zijn 70-jarig klooster- feest te vieren. Pater Adolphus (Caspar Cornells) Blom werd 13 maart 1873 te Aarlan- derveen geboren. Reeds op jeugdige leeftijd verloor pater Blom zijn va der. Toen zijn moeder hertrouwde met Adrianus Onderwater werd de jubilaris inwoner van Zoeterwoude (boerderij Cronestein). Niet voor lange tijd echter, want spoedig trad hij in bij de orde der Capucijnen. Op 4 oktober 1891 legde hij zijn ge loften af. Pater Adolphus werd op 17 decem ber 1898 priester gewijd en droeg 10 januari 1899 in de St. Janskerk te Zoeterwoude zijn eerste plechtige H. Mis op. Een 70-jarig kloosterfeest is sinds een eeuw niet meer voorgekomen in de orde der Capucijnen. De jubilaris is thans 88 jaar en reeds 63 jaar priester. Het bereiken van deze hoge leeftijd en dit uitzon derlijk jubileum is des te treffender, omdat pater Adolphus zijn gehele priesterleven een betrekkelijk zwak ke gezondheid heeft gehad. Momen teel kan de hoogbejaarde jubilaris zich evenwel verheugen in een zeer goede lichamelijke conditie. STERKE ARM EN KOPPIGHEID DE SPANDOEKEN LOGEN ER NIET OM Sinds oneeveer een jaar wordt door honderden mensen met veel zwaar materieel gewerkt aan het aanleggen van de dijken welke straks Nederlands nieuwste polder, Zuidelijk Flevoland zal omsluiten. De foto toont het Een beeld van de chaos, welke gisteren in Nunspeet op de rijksweg van Amersfoort naar Zwolle is ontstaan aanleggen van een perceel dijk, enkele kilometers be noorden Muiden. Op de voorgrond een zinkstuk met toen tientallen demonstrerende boeren de weg versper den met tractoren, auto's en landbouwwerktuigen Foto* landzuiger^ welke ^d^T^nH&t een poiitieman verwijdert een boer met een tractor van de we, Later aou bet echter tot vechtpartijen komen.' men. Indien 't werk volgens de verwachtingen vordert, hoopt men tegen 1968 de nieuwe polder te kunnen Foto: temidden van een met de minuut groter wordende chaos voeren de boeren spandoeken mee, waarvan de droogpompen. opschriften er niet om liegen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7