„Alle bedrijven gesloten" ook op 2 okt. heeft de 3 octoberver. niet kunnen bereiken Toch een gevulde feestdag beauty products MEDISCHE MODE-eldoRADO PeeksOlnppenhurg Weerbericht Het weer in Europa Haags meisje al een week spoorloos ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 monument worden kransen gelegd. de zangers. Wel kan men (met bun deltje) dan aan de koraalzang deel nemen. De Harmonie van de SHV (bekend van interlandwedstrijden) maakt in de morgenuren een muzikale wande ling door de stad met omstreeks kwart voor negen een muzikale exercitie op de Kaasmarkt. De heer Onderwater uit Leiden Lunapark. De deelnemers worden verzocht tij- brengt weer zijn bekende theater dens het défilé een correcte houding miniatuur voor de kleintjes: „Beertje aan te nemen. De tocht mag dan Pipeloentje viert het 3 Octoberfeest". feestelijk zijn, maar verkleedpartijen Voorstellingen van 8.158.45 uur op en baldadig optreden kunnen niet de Willem de Zwijgerlaan hoek Bea- getolereerd worden. De opstelling ge- trixstraat; 9—9.30 uur Lage Mors- schiedt op de Kaasmarkt. De route weg hoek P. C. Hooftlaan; 9.45 van de optocht is in de feestwijzer 10.45 uur 5 Meiplein; van 10.3011 te vinden. Ontsteken van fakkels, uur Zeemanlaan achter St. Petrus bengaals vuur of het verlichten van kerk. vensters langs de route van de tap- Over de militaire parade, die om toe wordt op prys gesteld. half fien precies aan het stadhuis voorbijgaat hebben we reeds uitvoe rig bericht. Men zal zich de aange kondigde „Fly-pass en de „Honest Dank zij de uitbreiding van de Johns" herinneren. Het museum De feestelijkheden draait het Lunapark Lakenhal is als vanouds van 1012 op het Schuttersveld twee en een uur v.m. gratis toegankelijk. Na de halve dag. Er zijn weer twee ingan- dienst in de Pieterskerk volgt de gen: Rijnsburger weg en Stationsweg luisterrijke jubileum-optocht, die dit en twee uitgangen: Stationsplein en jaar is gewijd aan 't landjuweel, dat Marislaan tegenover de Aloëlaan. doo rde Leidse letterkundige club „De Het aantal deelnemers is weer groot. Witte Acoleyen" in 1596 is gehouden Maandag, een hele dag feest, wordt om de stichting van een pesthuis, er om 11.15 uur v.m. op het Stad- annex dolhuis financieel mogelijk te huisplein kinderballet opgevoerd. maken. Voor het eerst sinds ruim dertig ^an deze optocht nemen 450 ge- ]aar wordt in Leiden ook weer een costumeerde personen deel in de Japans dagvuurwerk afgestoken, van- leeftijd van 6 tot 84 jaar. Er zijn a* vlonder die op de Rijn voor zestig ruiters, negen muziekcorpsen, De laatste maal, dat in Leiden Japans dagvuurwerk werd afgestoken is in vanafuln rondom de^aag^eer" L e,? drie g.ewone praal^a" h«t jaar 1930 seweest. Daarvoor heeft men ook nog eens in 1925 dit evene- £?en 1J.,Ï£ r??t nroeramma Van ET °°k d" 'S. T" Van ment aan het programma toegevoegd. Bijgaande foto toont de belangstelling t' ee tot ier m:cjcin,,s kne. onderwerp ruime studie gemaakt. voor dit vuurwerk in vroegere jaren. Teren op het BeTnjd.ngsplein Teen uitstekende baan) de karts of skel- Veelbelovend programma met bezoek van ,ers in «n nationale wedstrijd. Dit I c is een primeur voor Leiden. ■m 7 i mi i Op het Pieterskerkplein vindt aan- de oude rederijkerskamer sluitend voor leerlingen van VH en MO, ULO en UTS en hun leerkrach- Verkrijgbaar bij: Parfumerie SURFNGAR BREESTRAAT 108 LEIDEN TELEFOON 23401 (Advertentie) Men is bijvoorbeeld op het spoor ge komen van het costuum, dat de le den van de „Witte Acoleyen" gedra gen hebben. Dit is precies nage bootst. De stoet vertoont onder meer de begroeting van de gezelschappen, die op uitnodiging naar Leiden wa ren gekomen, aan de Zijlpoort. Ver volgens de Leyds Camer met als blazoen „Liefde ist Fondament", daarna het St. Catahrijne-gasthuis, de loterij ten bate van het Pesthuis, de Goudse Camer, Narre, zotten en grappemakers, de Haarlemse Camer, de Camer van Vlaardingen, de Ca mer uit Rotterdam, etc., die elk een bepaalde periode uit de geschiedenis ten tonele brengen en hiermede uit drukking geven aan hun gevoelens ten aanzien van de Spaanse tirannie. Tenslotte zijn daar de feestvoorstel- ling in de Stadsgehoorzaal met be kende artiesten, het hosconcert en het vuurwerk, dat nog grootser dan anders is. Vrij of niet op 2 oktober? Dat was pleeghuizen delen in de feestvreug- ten een openluchtvoorstelling plaats het vraagstuk van het bestuur van de de. Zij krijgen op 25, 26, 27 septem- van 16e en 17e eeuwse kluchten op 3 octobervereeniging. ber een film- of cabaretprogramma te voeren door de toneelgroep „Are- Bestond oorspronkelijk de opzet, aangeboden en zullen bovendien ont- na". Aardig van deze gebeurtenis is, dat Leiden drie dagen feest zou ma- haald worden op versnaperingen, dat de Leidse rederijkerskamer „De ken, (inclusief de al van zich zelve Het waren de vrouwen der bestuurs- witte Acoleien" als gastheer van deze vrije zaterdag), aan die opzet is men leden van de 3octobervereeniging, die openluchtvoorstelling optreedt en in toch niet geheel toegekomen. dit programma-onderdeel voor haar historisch costuum de eregasten ver- Het zag er nl. tot voor kort nog rekening namen. welkomt, zoals burgemeester Van niet naar uit, dat het bedrijfsleven der Werf met zijn ambtsgenoten. Als bereid was een vrije dag te offeren Monument. sH© gasten verwelkomt en gezeten aan het jubileum van de 3 October- zijn kan het spel: „De klucht van de vereeniglng, zoals er trouwens ook Donderdag 28 september volgt koe" gevolgd door „Nu Noch" be niet voldoende stemming was onder 's avonds om zeven uur de aanbie- ginnen. de werknemers om aan de viering ding van het huldeblijk der Leidse een snipperdag af te staan. Dit is burgerij aan het 3 octoberbestuur voor 9000 voor haring en wittebrood er mede de oorzaak van geweest, dat de halte Lammenschans. Dit ge- de op 2 oktober „geplande" kinder- schiedt op historisohe bodem. Niet En dan begint 3 oktober, traditie- spelen geen doorgang kunnen vin- ver van daar immers was de bisto- getrouw, met de reveille door het den. De speeltuinverenigingen, die rische Lammenschans, die in het be- politie-muziekgezelschap. deze feesten zouden organiseren, leg en ontzet van Leiden een belang- Aan ruim 9000 personen zullen kunnen nl. geen mankracht vinden, rijke rol speelde. 10.200 broden en 16.000 haringen die de leiding aan de kinderspelen tT t u worden uitgedeeld, terwijl het Jeugd- wil Beven. De kinderspelefl gaan niet Het bestuur recipieert voor leden orkest en Drumband „De Burcht' nlFWCTpM door, maar het projramma van deie van de 3 octobervereeniging en ver- de muiikale omlijsting verzorgt. DlLltO 1 Lil tweede „Drie Octoberdag" is toch dere genodigden dien avond van half Nieuw in het programma is de in- van dien aaard dat steeds meer werk- nef»en tien uur *n de Burgerzaal tocht der Watergeuzen binnen Lei- gevers overhellen naar de mening, vai} het stadhuis. den, die omstreeks kwart over acht Leideil Btl Um^eVltlQ dat het tóch de moeite waard is, deze De <?P de aJfl?5es aangekondigde zal plaats vinden via Vlietbrug, het dag vrij te geven en te nemen. Te- ster"tocht van Leidse muziekkorpsen Rapenburg en het Steenschuur, Leiden In spoedgevallen nemen meer omdat ook de scholen op die op donderdag gaat niet door, waarna omstreeks half negen in het waar de artsen 's-Gravesande, Sta- dag gesloten zijn. Voor Leiden zou Vrijdagavond te acht uur is in de straatgedeelte tussen St. Lodewijk tionsweg 10, tel. 31919; v. Leeuwen, dit inclusief de vrije zaterdag, vier Pieterskerk het gebruikelijke feest- en Breestraat door Boisot en zijn v.d. Brandelerkade 28, tel. 20412; vrije dagen achtereen betekenen. concert van Ex Animo dat, dank zij geuzen haring en wittebrood zal wor- Brand, Witte Singel 73a, tel. 26946; de medewerking van het 3 October- den overhandigd aan burgemeester Pleiter, Fruinlaan 11, tel. 31337; en Vóór ons ligt thans de feestwijzer bestuur, een bijzonder evenement be- Van der Werf en de hongerende be- H. Jasperse, Witte Singel 72, tel. van het 3 oktoberfeest en wat het looft te worden. Het residentie-ka- volking. Boisot en zijn mannen be- 24961. Tandarts: A. Ridder, tel. 01719- eerst opvalt is de ruime opzet van merorkest verleent medewerking, geven zich vervolgens te voet met ha- 3800. Apotheek: Doezastraat 31, tel. de reeks van evenementen. evenals David Hollestelle, bas en ringen en wittebrood naar De Waag, 21313, en Haven 18, teL 20085. Dat begint woensdag aanstaande Henk Schouwman, clavecimbel, aan waar de huidige burgemeester van Alkemade en Leimuiden De al met een etalagewedstrijd, waarbij een welgevuld programma, waarvan Leiden, en burgerij van Leiden ha- artsen v.d. Werf, Rijpwetering, tel. het de bedoeling is, dat de deelne- het Dettinger „Te Deum" van Han- ring en wittebrood ontvangen. De 01712-202, en Van Haselen, Oude mers bij de driehonderd deelnemen- del het hoofdbestanddeel is. officiële uitdeling van haring en wit- Wetering, tel. 01713-217. de winkeliers herkennen, welke plek- tebrood is hier dan overigens al be- Alphen a. d. Rijn dkt. K- jes van toen en nu in Leiden gefoto- Feestelijk maar waardig. gonnen. De koraalmuziek om 8 uur Platteschor, tel. 2858; zr. Ma. Theo- grafeerd zijn. Hiervoor kan men op- in het Van der Werfpark wijkt in dula ,tel. 2409. lossingenboekjes a 0.10 verkrijgen Zaterdagavond vindt te 7.30 te- zoverre van andere jaren af, dat de Bodegraven dkt. E. M, Bol, tel. aan de volgende adressen: bo,ekhan- vens de grote taptoe plaats, als hulde speciale door Han de Wilde geschre- 2113; zr. A. Faber, tel. 2599. del „Lectura, Zeemanlaan 31; sigaren- aan de nagedachtenis van P. A. van ven en door Herman Stenz getoon- Boskoop dkt. Pompe, tel. 2038- mag. „De Bevrijding", B. J. Klerks, der Werf, Prins Willem van Oranje, zette Drie October-cantate zal wor- Hazerswoude zie Leiderdorp en Bevrijdingsplein 19; firma W. F. Jan van Hout, Jan van der Does en den uitgevoerd. Zonder partituur van Koudekerk. Voor ongevallen, Ryn- Kors Zn., Haarlemmerstraat 241; Louis Boisot. Bij het standbeeld van deze cantate wordt men niet toege- dijk, tel. 01714-278. drogisterij J. de Tombe, Maresingel Van der Werf en het Jan van Hout- laten tot het gedeelte bestemd voor 52; firma P. de Wilde, Breestraat 93; fotohandel A. J. J. v. d. Zanden, Breestraat 141; sigarenmagazijn H. H. v. d. Vooren, H. Rijndijk 106. Voor de 4e Modeparade, gepresenteerd door de enthousiaste leden van eigen staf, zijn nog enkele kaarten voor U ter beschikking aan onze kassa. In deze geanimeerde show wordt U de nieuwekleding 1961/62 getoond op a.s. woensdag om kwart over 8 in het van LEIDEN, BREESTRAAT 78-80 (Medegedeeld door het K.N.M.L Geldig van zaterdagavond tot zondagavond. Opgemaakt te 11.15 uur). RUSTIG WEER. Droog en vrij zonnig, maar vannacht en mogelijk morgen ochtend in het westen van het land nog mist of lage wolken. Overwegend zwakke wind tussen oost en zuid-oost. In het algemeen iets koudere nacht. Morgen on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. De weerrapporten van hedenmor gen 7 uur luiden: temp. gisteren max. min. Prijzen Reeds op 28 september vindt de prijsuitreiking aan de winkeliers, die aan de etalagewedstrijd deelnamen, plaats, in restaurant v. d. Heyden om 11 uur v.m. Het publiek heeft tot en met 3 oktober de tijd aan deze etalagewedstrijd deel te nemen en kan de deelnemersboekjes inge vuld weer aan dezelfde adressen in leveren. Ook de patiënten in rust- en ver- Rederijkers in kostbare gewaden, ma ken deel uii van de optocht op 3 oktober. Hille,gom dkt. H. F. ten Hoo- pen, tel. 5417. Katwijk a. d. Rijn dkt. E. E. v.d. Laan, tel. 2810; apotheek, Princestr. 3, teL 2755. Katwijk a. Zee dkt. J. C. A. Cleveringa, tel. 2061; apotheek, zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp; zr. Van Leeuwen, tel. 01714- 505. Langeraar dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp dkt. H. Bakema, tel, 01710-24828; Wit-Gele Kruis, zr. Lamberta, tel. 01710-26541 (zie ook Koudekerk). Leidschendara dkt. M. Hannig, tel. 3494; Groene Kruis, tel. 3449; ziekenauto, tel. 42Q0; apotheek Pan ter, Pr. Bernhardlaan 21, Voorburg, tel. 724940. Lisse dkt. N. Bet, tel. 3996. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuw veen zie Langeraar. Noordwijk dkt. J. v. Nes, tel. 2405; Wit-Gele Kruis, zr. Hooymans, tel. 3388, b.g.g. 2524; apotheek aan zee, geopend 11.30-18.00 uur. Noordwijkerhout en De Zilk dkt. B. C. G. Wösten, tel. 285. Oegstgeest. de artsen E. W. F. van Walchxen, tel. 22030, en A. B. J. v.d. Vliet-de Vries, tel. 22331; apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274; Wit-Gele Kruis, zr. v.d. Kley, tel. 21726, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a.d. Rijn. Sassenheim dkt. J. M. v. Nes, tel. 02532-7119; voor zr., zie War mond. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout dkt. W. J. Binnema, tel. 02532-7707; voor zr., zie War mond. Voorschoten dkt. F. J. M. To- nino, teL 2493; Gezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond dkt. H. A. G. Walen kamp, teL 01711-220; zr. Muilerman, tel. 879 (206), neemt waar voor de zrs. Meyssen en Konijn. Wassenaar de artsen, dr. R. S. ten Cate, teL 3027, en dr. H. D. Boer, tel. 9124; Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, 'el. 2402. Woubrugge zie Langeraar, Zoe(ermeer dkt. P. Vegt, tel. 3035. Zwammerdam dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. HELSINKI zw. bew. 15 7 STOCKHOLM 1. bew. 4 OSLO zw. bew. 16 9 KOPENHAGEN 1. bew. 16 9 ABERDEEN zw. bew. 18 8 LONDEN mist 24 16 AMSTERDAM mist 20 15 BRUSSEL mist 22 15 LUXEMBURG mist 23 14 PARIJS mist 25 14 BORDEAUX mist 30 17 GRENOBLE onbew. 27 12 NICE onbew. 28 20 BERLIJN onbew. 21 7 FRANKFORT mist 25 11 MüNCHEN onbew. 25 7 ZüRICH mist 24 11 GENèVE mist 25 12 LOCARNO onbew. 27 10 WENEN onbew. 23 5 INNSBRUCK mist 27 9 BELGRADO onbew. 10 ATHENE onbew. 17 ROME onbew. 34 15 AJACCIO onbew. 27 13 MADRID 1. bew. 29 12 MALLORCA onbew. 29 LISSABON 1. bew. 27 18 PAUZE Morgen: 18e zondag na Pinksteren: ,Da pacem Geef vrede, Heer, aan lie op U verhopen" (uit Wijsheid van Sirach). ER ZITTEN VEEL TWIJFELAARS IN DE KERK! In een detective-romannetje zegt de scherpe speurder met de gehoorn de bril: „Wie nooit getwijfeld heeft, heeft nooit geloofd". Ter geruststel ling van de opgroeiende jeugd: het is normaal, bij het overgaan van jeugd in volwassenheid te twijfelen aan de .waarste waarheid". Het is goed, in die tijd het engelachtige geloof van de kinderjaren om te bouwen tot het volwassen geloof van de manne- maat. Door lektuur en door gebed en door mondelinge voorlichting. Die voorlichting moet dan komen van de kansel. De schare, die zich nederzet om te luisteren, is in haar godsdien stige ontwikkeling over 't algemeen blijven steken bij het eind van de la gere school. Die schare gelooft, maar twijfelt tegelijk. Houdt de zondagse preek met die schreeuwende behoef te aan voorlichting wel rekening? PUZZEL Oplossing no. 540. Horizontaal: I epiloog, 7 na, 8 ader, 9 one, 10 bos, II de, 12 hak, 13 kan, 14 el, 15 pan, 16 nap, 18 egel, 20 do, 21 legioen. Verticaal: 1 eng 2 pa, 3 lans, 4 ode, 5 o.e., 6 groen, 9 ook, 10 bal, 11 Dan, 12 Hedel, 13 kap, 15 pali, 16 neg, 17 ton, 19 ge, 20 de. PUNT Al meer dan een week is het 18- jarig Haags meisje Catharina Plug- ge spoorloos. Zij maakte op woens dag 13 september met het perso neel van de zaak, waarzij werkt, 'n bustocht. Deze tocht eindigde 's avonds om streeks zeö uur. liet meisje begaf zich daarop in de richting van de ouderlijke woning te Scheveningen. Zij is daar echter niet aangekomen. Namens de ouders is thans door de Haagse kinderpolitie haar opsporing verzocht. Signalement: lang onge veer 1.65 meter, blond gepermanent haar, grijze ogen. Zij droeg een lila regenmantel, witte blouse en een donkere rok. Verder had zij nylon kousen aan en groen-grijze schoe nen. Het nuttige met het aangename verenigen. Gecompliceerde trofee

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3