VELPON DE LEIDSE BIOSCOPEN Pater De Ponti viert 12'^jarig priesterfeest Geruisloze ledenwinst Burgerlijke Stand ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LEIDEN gem. aankondigingen AGENDA VAN DE LEIDSE RAAD Morgen is het een feestdag voor de leden en de vrienden van 't club huis „De Spreeuwpot" aan de Nieu we Rijn. Pater M. G. de Ponti OFM draagt dan om 10 uur een plechtige H. Mis op bij gelegenheid van zijn 12'/ï-jarig priesterfeest. In de vijf jaar, dat de aalmoeze nier nu dagelijks het oude stadsdeel van Leiden op zijn fiets doorkruist, heeft hij zich vele vrienden in hui zen en huisjes gemaakt. Op een ver gadering kon men dan ook gerust zeggen: „Als er iemand verstand heeft van milieu-missie in onze stad, dan is dat wel pater De Ponti". Het clubhuis van het S.F.L. gelijkt meestal op een gonzende bijenkorf, de hele week door. Op zaterdagavon den wordt er druk aan rock and roll gedaan, terwijl in de bejaardensoos onverstoorbaar aan kleifiguren wordt gewerkt. Pater De Ponti is altijd wel ergens in „De Spreeuw- pot" te vinden, ook op de woensdag middagen, wanneer er zo'n honderd kleuters rondspringen. Bij al zijn werk is pater De Ponti er altijd van doordrongen, dat de priester maar af moet wachten of zijn werk en in spanningen de vruchten afwerpen, die hij zich voorstelt. De recente benoeming van pater Selhorst OFM is stellig ook een er kenning en beloning van het stre ven van pater De Ponti. Pater De Ponti kan zich nu namelijk gaan wijden aan het jeugdwerk in Lei- den-noord met een centrum in de Surinamestraat. De lang gekoesterde wens van vele insiders kan dus in vervulling gaan. Zondag tussen 11 en 12.15 uur is iedereen welkom op de Nieuwstraat 45, waar de jubilerende pater De Ponti receptie zal houden. De Nationale Reclassering zal in de komende week de volgende week de volgende activiteiten ont plooien: Van maandag tot en met zaterdag wordt een huis-aan-huiscollecte ge houden. Op zaterdag 30 september is er 'n straatcolletce. Collectanten kunnen zich opgeven bij: dr. P. L. Schoon- heim, Hoge Rijndijk 11a, mej. W. Th. A. Laken, Kamerlingh Onneslaan 10; de heer C. W. Oostveen, Rijn en Schiekade 121 en mevr. J. A. Maas- Groothoff, v. d. Sande Bakhuijzen- laan 20. Tevens zal in de komende week een actie in de bedrijven worden gevoerd. Burgemeester en cthouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op maandag 2 okto ber 1961, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, stra ten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten in gangen, bene vens de daarin gelegei: of daartoe be horende bruggen en andere kunst werken, voorzover die bijzonder eigendom zijn en zonder verhinde ring door of vanwege rechthebben den voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wateringen en sloten en de riolen ter vervan ging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelij ke werken, voorzover die bijzonder eigendom zijn. LEIDEN. 23 september 1961. Burgemeester en Wethouders van Leiden, De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT bouwplaten plakt a met Ceta-Bever* GEVEILDE PERCELFN Ten overstaan van Notaris J. C. van Eek te Leiden.. Woonhuis met erf en tuin Kamerlingh Onneslaan 29 in bod: f 20.200 koper: W. de Leeuw te Oegstgeest, q.q. voor: f 21.400. Woon huis met erf en tuin de Goejestraat 71 in bod: f 18.200 is uit de hand verkocht. Rozenkranszondag Gebed voor bekering van Rusland Zondagmorgen wordt in geheel Ne derland gebeden voor de bekering van Rusland. Eer. gebedsintentie, die toch wel iedereen moet aanspre ken, nu oost en west xijnrecht tegen over elkaar staan en de toestand iedere dag meer gespannen wordt. Het katholieke volksdeel van Lei den wordt ook opgeroepen deel te nemen aan dit massale gebed op Ro zenkranszondag. Van 3 tot 5 uur zal in de St. Petruskerk voor deze in tentie worden gebeden. Alle gelovi gen van Leiden, dus niet alleen be horende bij deze parochie, worden uitgenodigd bij het Maria-altaar plaats te nemen. Wanneer echter iedereen in zou zier. hoe dringend een gebed voor Rusland nodig is, dan zou de kerk tot de laatste plaats bezet moeten zijn. Het vaandel van de Rozenkrans kruistocht, zo deelt het bestuur ons mee, is verdwenen. Mocht iemand dit vaandel in zijn of haar bezit hebben, dan wordt men dringend verzocht dit te bezorgen op het adres Kamerlingh Onneslaan 23. BIOSCOPEN De films in de week van 22-29 sept. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Trianon: „De schaduw", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; zond. 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 u. Casino: „Helena van Troje", 14 j. (Dond.: „The old mar and the sea", alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9-15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: „Een hoogst belangrijk per soon", alle leeftijden. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Luxor: „Onder vreemde vlag' 14 j. Dgl 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45. 7.00 9.15 uur. Studio: „Op de drempel van het leven", 18 jaar. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00. 9.15 uur. Rex: „Tussen kogels en grana ten", 14 j. (Dond-: „Anna", volw.). Dgl. 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Zeer tijperend voor het geestesge steldheid van de tijd waarin wij leven is het verschijnsel van de z.g. ..ge ruisloze afval". De kerkgenootschap pen hebben ermee te kampen, de poli tieke partijen niet minder en de Leid- se KVP ka er ook over meepraten. Het schijnt dat de stijging der ma teriële welvaart het uitzicht op ideële waarden verduistert. Het gaat hier om een verraderlijk verschijnsel, omdat het zich voltrekt langs wegen van geleidelijkheid. Er doen zich geen schokkende gebeurte nissen voor, waarvan men plotseling opschrikt en die de aandacht en ener gie wekken. Er is alleen maar die ge leidelijk, nauwelijks merkbare, terug gang, als bij een slepende ziekte. Met lange tussenpozen genomen fo to's wijzen echter de achteruitgang op onloochenbare wijze aan! Er is moed voor nodig, haar onder ogen te dur ven zien! De propaganda-dienst van de Leidse KVP heeft die moed reeds enige maanden lang opgebracht, toen zij zich zette aan de administratieve voorbereiding van een uitgebreide ac tie, waarbij het gaat om „oude" en „nieuwe" leden. De Leidse Courant was zo welwil lend om, nu de actie naar buiten ge treden is, hieraan enige malen be kendheid te geven. Als voorzitter van de Leidse Afde ling van de KVP voel ik mij geroe pen, met een enkel woord deze pro- paganda-actie te ondersteunen. De therapie die de dames en heren propagandisten op de hierboven ge signaleerde ziekte willen toepassen zou men „homeopathisch" kunnen noemen. Tegenover de „geruisloze af val" stellen zij de „geruisloze leden winst!" Geen schetterende fanfares dus. maar gesprekken van persoon tot per soon, uitgaande var. de wenselijkheid dat overtuig'de Katholieken zich ook aansluiten bij de politieke partij, die in haar doelstellingen en strevingen zich oriënteert op de maatstaven voor ons denken en handelen, zoals de Kerk ons die voorhoudt. En zoals de Kerk zich richt tot een ieder die maar horen wil, zo doet ook de KVP; in die zin dan ook een ware „volkspartij". Als Katholieken geloven wij, dat onze levensbestemming is, hier op aarde en in het hiernamaals gelukkig te zijn. Aan dit geluk zullen wij echter zelf d^nen te bouwen; het wordt ons niet zonder meer in de schoot gewor pen. Wij staan hier oog in oog met onze eigen verantwoordelijkheid. Geboren: Adriana d.v. A. v. d. Bol en C. de Ridder; Hidde z.v. R. Frankena en E. de Raad; Hendrika Christina d.v. R. Frankena en E. de Raad; Cornelia Margrietha Maria d. v. W. C. L. Hulsman en C. de Knegt; Ype z.v. T. A. v. Dijk en H. Boers- ma; Amerik z.v. M. J. Dulfer en D. K. Kulk; Helena Janna d.v. W. van Klaveren en L. v. Duijvenbode; Win- nifred Alfredo Silvano z.v. P. v. d. Klis en M. Kaandorp; Juriaan Theo- dorus Maria z.v. N. H. A. Vreeburg en M. H. T. Hassing; Egbertus Roe lof z.v. J. Teeuw en M. A. Brouwer; Elisabeth d.v. C. Colpa en E. Arnol- dus; Petornella Maria d.v. W. G. J. Vosmeer en S. E. Vergeer; Mary Ka- therine d.v. T. Duffy en K. M. Kos ter; Sara dv.. M. Keijzer en J. C. Zandvliet; Bernard Gerardus z. van G. G. Brinks en E. J. M. Segaar; Catharina Boudewina d.v. W. L. H. Sloos en A. G. v. d. Berg; Sylvia d.v. A. v. d. Meij en C. v. d. Born. Ondertrouwd: A. M. van der Werf en C. J. G. de Haas. C. A. Leuering en M. E. van Ede.. P. A. Krekelaar en A. J. J. Verhoeven. G. A. J. Ter Laak en M. C. W. de Ronde. M. H. de Haas en J. C. F. M. Nozeman. E. J. Roodakker en Ma de Bock. J. Fakkel en M. Kokkedee. W. A. Aker boom en J. van der Blom. J. G. N. den Houter en M. J. de Kluijver. R. Kikkert en M. W. de Vroome. D. J. van Bohemen en G. Vijlbrief. M. P. Bergers en E. Kaapaan. F. W. Kist en L. C. Verstegen. J. van Ham en C. J. de Vries. I. Kruts en E. M. van Zoen. Overleden: A. B. Wesselo 77 jaar man. C. J. Miolee 76 jaar wed. van P. N. G. van Tol. P. J. A. van der Ven 41 jaar man. J. C. Oskam 71 jaar man. B. M. Baak 2 dagen doch ter. Waar het gaat om het aardse ge- Luk van het gehele Nederlandse volk, geven wij onder meer blijk van ons verantwoordelijkheidsbesef door onze actieve bijdrage aan de politiek. Hierdoor kan het zijn nut hebben, te bedenken, dat wanneer wij de po litiek niet maken, de politiek in ieder geval ons zal maken! Ook U kunt mede de politiek hel pen maken, door een overtuigd efi actief lidmaatschap van de KVP. Daartoe is niet nodig, dat U het op alle punten eens bent met wat Katho lieke politici tot nu toe deden of nog zullen doen. Daartoe is het wel nodig, dat U Uw politieke vertrouwens mannen mede helpt aanwijzen en hen terzijde staat in het proces van een verantwoorde meningsvorming. We zijn juist dezer dagen het jaar getijde ingegaan van de „geruisloze afval": Hoe zeer vallen ze af de zie ke zomerbladen. Wanneer U wellicht de komende weken met een van onze propagan disten in contact komt, laat hun ent housiasme U dan een prikkel zijn, die Uw gevoel voor verantwoordelijkheid weet te wekken. Dr. J. VAN DE POEL Voorzitter K.V.P. Afdeling Leiden. De gemeenteraad van Leiden ver gadert op maandag 25 september 1961, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn o.m. aanwijzing van een voorzitter van de Commissie voor Rekeningen. Benoeming van een lid en van een voorzitter van de Commissie. Ge meentelijke Dienst voor Kasbeheer en Kredietwezen. (vacature-Knol). Benoeming van de leden van de Commissie van Advies, als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. De heren P. C. A. ten Broek, B. J. Huurman, B. de Kier, J. J. Meer burg en J. H. Schüller. Aanwijzing van een tweede conrector aan het Rembrandt-lyceum (E. J. Hoppe). Benoeming van een leraar in de al gemeen vormende vakken aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school. (E. Duursma). Benoeming van een onderwijzeres aan de Tel- dersschool en van een onderwijzer aan de Drie Oktoberschool. (mej. A. W. Platschorre en de heer E. Duursma). Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer B. van der Schaaf uit zijn betrekking van le raar metselen en vaktekenen aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school; Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw Th. M. Verlaak-Drijvers uit haar betrekking van onderwijzeres aan de school „De Graankorrels"; Voorstel inzake het vaststellen van een verordening, re gelende de toekenning van" een ge meentelijke toelage aan het onder wijzend personeel van de gemeente lijke bedrijfstechnische school; Pre advies op het verzoek van het be stuur van de Stichting Rooms-Katho- lieke Scholen om medewerking voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen voor het vak handenar beid ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs, Vrouwen kerkhof 1 4.150); Preadvies op het verzoek van het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs voor het aanbrengen van een lager onderwijs Boshuizerkade 119 en tafels van de scholen voor gewoon kunstharsbekledingsplaat op de sets en uitgebreid lager onderwijs Asser- straat 1 en voor de aanschaffing van zes podia voor laatstgenoemde school. Voorstel inzake het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs met betrekking tot het stichten van een bijzondere school voor ge woon lager onderwijs (systeembouw) in het noordelijk stadsdeel; Pread vies op het verzoek van het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereni ging om medewerking voor de aan schaffing van meubilair en voor het verbeteren van de vloeren, ten be hoeve van de school voor gewoon la ger onderwijs, Driftstraat 49; Voor stel inzake het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de inrichting van de openbare kleuter school aan de Valeriusstraat; Voor stel inzake verplaatsing van de alge mene dagmarkt op woensdag; Voor stel inzake het gesloten verklaren van enige wegen en weggedeelten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee, ter verbete ring van de verkeerssituatie bij de Blauwpoortsbrug. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1; Tentoonstel ling geologie /an Nederland. Op werkdagen van 10-12 en 2-4 u. Zon en feestdagen 2-4 u. Rijksmuseum voor de Geschiede nis der Natuurwetenschappen (Steenstraat La): Tentoonstelling „Uit de kinderjaren van de elektri citeit". (Werkd. lO-lo uur; 's zondags 13-16 uur tot en met 29 oktober). Rijksmuseum /oor Volkenkunde: Tentoonstelling „Vang, die vis!" (tot 1 oktober). Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Vierhonderd jaar Ro meinse bezetting" Werkd. van 10-5 uur; 's zondags an 1-5 u (tot 1 okt.). Rijksmuseum '*oor Volkenkunde, Steenstraat. Boeken en prenten van Kichiemon Okamura. Tot 1 novem ber. Museum „De Lakenhal". Kinderen uiten zich. Tentoonstelling van kin- dertekeningen. Tot 1 no /ember. Leidse agenda ZONDAG 24 SEPTEMBER Receptie pater De Ponti, o.f.m. - 11.00—12.15 uur ingang Nieuwstraat. KAB-St. Leon. St. Ant. H. Mis voor leden en gezinsleden: 10.30 uur St. Leonarduskerk; 11 uur St. An- toniuskerk. MAANDAG 25 SEPTEMBER Gemeenteraad van Leiden - 2 uur nam. Stadhuis. Toneelvoorstelling Schouwburg - abonnem. voorstelling „Speelgoed op zolder". Toneelgroep Theater. 8 uur namiddag. Orgelconcert leerlingen Toonkunst - Pieterskerk 8.30 uur. Leidse Amateurfotografen - 8 uur nam. DINSDAG 26 SEPTEMBER Shows V. D. - 10.30, 14.30 en 16.00 uur Lunchroom V. D. Kath. Land- en Tuinbouwbond - algem. vergadering, 8 uur nam. Zo- merzorg. Ver. tot bev. Welsprekendheid - 8 uur nam. Gulden Vlies. Modeshow Van Strien. Het Witte Huis, Oegstgeest, 8 uur nam. St. Eloy - Adviesavond, 7.30-8.00 uur. Chr. Soc. Belangen. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Kath. Jeugdraad, Leiden - Jaar vergadering, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde - Bijeenkomst 8 uur nam. Gulden Vlies. Modeshow Peek Cloppenhurgh - 8.15 uur, Breestraat. Leidse Assurantieclub - 8 uur na middag, Gulden Vlies. D.E.V. - Bijeenkomst, Clubhuis „Ons Buiten", 8 uur nam. KAB - St. Leonardus en St. Anto- nius, 8 u. nam. Openingsavond,Leo- nardushuis. Rozenkranskruistocht - 7 uur nam. St. Petruskerk. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Ge opend voor spoedeisende ge vallen: Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 2.13.13. Haven-apotheek, Haven 18, tele foon 2.00.85. Studio De Zweedse cineast Ing- Lido Een gelee'de, toppunt van mar Bergman kan moeilijk los ko- Engelse zelfverzekerdheid, is het men van de zware problemen van brandpunt van de belangstelling in leven en dood. In al zijn films draait een „Dit is uw leven" programma hij er om heen. In de verhalen, wel- van de BBC. Het loopt niet erg in ke hij laat afspelen in de oude tijd, de studio. Het slachtoffer blijkt dan steekt hij ze vol symboliek en laat ook geen willig medewerker aan 't hij de fantasie van de toeschouwers programma te zijn. Tót de film een de vrije hand om de betekenis er- terugblik werpt over een periode in van te ontraadselen. In „Op de de oorlog, waarin de geleerde, die drempel van het leven" is alles rau- 'n onderzoek wilde instellen naar de we realiteit in een vrij sombere tint. mogelijkheden van radar, in handen In een Zweedse kliniek zijn drie van de vijand valt. De geleerde be vrouwen in één kamer, die in ver- denkt een zeer /ernuftig plan om wachting zijn. Eén van hen is een uit een Duits krijgsgevangenenkamp spoedgeval, een miskraam, welke te ontsnappen en de uitwerking van bijna het einde betekent van het dit plan wordt op geestige wijze in huwelijk, omdat de vrouw de oor- de rolprent „Een hoogst belangrijk zaak van deze miskraam zoekt in 'n persoon" verteld. Het resultaat is 'n gebrek aan wederzijdse liefde. De gezellig verhaal, dat veel stof tot ander mag daarover niet klagen; lachen biedt. De hoofdrol wordt ge- haar kind wordt met liefde ver- speeld door James Justice. Een ver wacht. Zij is werkelijk in „blijde" rukkelijke rol, voortreffelijk ge- verwachting, doch bij de verlossing speeld. De KFC acht de film voor sterft het kind. Het derde geval is iedereen toelaatbaar, al even verdrietig, want dat is een ongehuwde moeder, die aarzelt tus- Luxor. „Onder vreemde vlag" sen aanvaarding of misdaad Hoewel is de tltei Van"een film, die iaat zien, de sfeer van de kliniek uitstekend d£d jn tijden van meedogenloze strijd is weergegeven en de uitbeelding 'n er vijanden zijn die elkaar met voor alle eenvoud treffena is, kan dez« ketnendheid behandelen en elkaar „Drempel" toch het niveau van de in vriendelijkheid de loef afsteken, andere films van Bergman niet ha- Qe kapitein van het Duitse piraten^ len. Aan de hoofdfilm gaat 'n knap- schip „Atlantis", dat in de eerste pe- pe documentaire van Joris Ivens rjode van de tweede wereldoorlog vooraf oyer de rivier de Seine. Toe- (de film is 0p historische gegevens gang 18 jaar. gebaseerd) tientallen geallieerde schepen naar de zeebodem zond, is Rex De titel .Tussen kogels en een zeerover met een hart van goud. granaten" liegt er niet om; het ii Hii nadert z«n Prooi als een vreed een episode uit de Korea-oorlog. Een zan^e koopvaarder, maar dan opeens patrouille i° door de Chinezen afge- t°ont hü zijn ware gedaante en sneden en krijgt de zware opdracht boort zijn verraste slachtoffer in de om het steunpunt te behouden „tot grond. Maar.... niet nadat hij alle de laatste man". Men begrijpt, hoe opvarenden een veilig heenkomen op de mannen dan „tussen kogels en zlJn elSen schip heeft verschaft, granaten" komen te zitten. Het is En zo gaat hij door. Het piraten- een oorlgsfilm uit een donkere pe- schip verandert steeds van naam, riode van onze recente geschiede- vlag en uiterlijk en glipt tussen alle nis. Toegang 14 jaar. mazen van het net, dat in Londen door de Engelse admiraliteit wordt Casino - Het is deze week weer gunnen. Ook in i^nden wordt - een groot spektakelstuk, dat in Ca- Z1J het j ,ft 8 sino ddaait en een - dat mag ge- ™au - hard gewerkt om zich van zead dat nn vele fronten vrii eun oeze gevaarlijke, maar alom bewon- s«gd afsteek? tegen andere ó'p^dat ferde, tegenstander te ontdoen. Char- gebied, „Helena van Troje" behan- les Laugthon is hier de man, die de delt het bekende thema van de strijd - i„u„ u,, van Sparta tegen Troje en de val °P hu" touwtjes in handen heeft en hij doet van de laatste stad door middel van moristische manier. het bekende reuzenpaard als achter- Als de Engelse admiraal na veel grond voor het liefdesverhaal van spanning en gevaren achter de ge- Paris en Helena. Het is ondanks heime codering van de Duitsers is de grootse enscenering geen groot- gekomen, zijn de dagen van de kaper se film geworden Te veel is volgens geteld. Maar voor het zover is heeft het bekende schabloon. Dat neemt men ruimschoots de gelegenheid, niet weg, dat er zeer aantrekkelijke sympathie te gaan koesteren voor de beelden van massaregie te zien zijn opvattingen en houding van de Duit en met name het optrekken van de se kapitein. In het verhaal zorgt een Grieken in slagformatie tegen de mu- frivool schepseltje verder voor de ren van Troje is zeer fascinerend, romantiek op zee. Een film, waarvan Daarbij moet ook gewezen worden er dertien in een dozijn gaan, maar op het goede gebruik van close-ups. met een goede rolvertolking. Toegang Vooral de steeds wisselende opna- veertien jaar. men van de vluchtende Paris en He lena en de jagende paarden voor Trianon. De film „De Scha- hun wagen geeft prachtige vaart aan duw" gééft de volle honderd pond dit onderdeel. Het onderwerp «vordt spanning, die beloofd is. De reclame- decent behandeld; 14-jarigen mogen leus in advertenties e.d. is geen holle er naar toe. frase gebleken; de toeschouwers krijgen dus datgene waarvoor ze ge komen zijn. Het gaat in deze flink, we zouden bijna zeggen natuurlijk, om een moordzaak en daarbij weet regisseur Michael Anderson het publiek door suggestief camerawerk een bepaalde (verkeerde) gedachtengang op te dringen. De intelligente toeschou wer za1 d?ar niet in willen trap pen en hardnekkig andere wegen zoeken voor de oplossing van deze geschiedenis. Wanneer het doek zakt, zal hij echter merken ook bij de neus te zijn genomen. Deze knap opgebouwde thriller krijgt o.a. van Gary Cooper en De borah Kerr een ideale vertolking. Gary Coooper speelt de door een gok rijk geworden zakenman, die als ge tuige bij een moordzaak moest optre den. Jaren na de n oord beginnen bepaalde aanwijzingen hem als de werkelijke moordenaar aan te wij zen i.p.v. de man, die op zijn getuige nis is veroordeeld. Zelfs zijn vrouw (Deborah Kerr) begint tenslotte aan hem te twijfelen. Moordenaar of geen moordenaar? Spannende uren zijn er mee gemoeid vóór de toe schouwer weet waar hij aan toe is. Toegang boven 18 jaar. LEIDSCHENDAM BUSHALTE-PLAN De medio november a.s. te ver wachten vervanging van de Blauwe Tram op het traject Leiden-Den Haag v.v. door autobussen maakt het noodzakelijk dat langs de Veurse- straatweg-Kon. Julianaplein-Kon. Julianaweg en Voorburgseweg halte plaatsen worden aangelegd. Zoveel mogelijk zullen deze halten worden gevestigd bij de thans in gebruik zijnde tramhalten. De aanlegkosten van de bedoelden bushalten worden geraamd op f 15.460. De NZHVM zal zelf zorgdragen voor het aanbrengen van de z.g. abri's. Van groot oelang is, dat de NVZHM bereid is de busdienst, enigszins uit te breiden. Overeengekomen is, dat tijdens de spitsuren de bussen ook zullen rijden door het Raadhuiskwar tier, waarvoor de bussen komende uit de richting Leiden de volgende route zullen volgen: Kon. Julianapl., P. Hendriklaan, Pr. Bernhardlaan, St. Jozefstraat, Kon. Jiïlianaweg en omgekeerd voor de bussen in de rich ting Leiden. Op de toek Rich, Hol- aan, Pr. Bernhardlaan zal dan te vens een bushalte gevestigd worden. Ook op de Kon. Julianaweg nabij de Willibrordusstraat komt een hal te wat naar verwacht wordt een zeer ongewenste verkeerssituatie zal ver oorzaken. Het plan bestaat nu de St. Willibrordusstraat ter hoogte van de voormalige uloschool voor het ver keer af te sluiten, wat weer tot ge volg heeft, cfEft een verbinding tot stand moet komen tussen de S. Jo zef- en de St. Willebrordusstraat door het ter plaatse aanwezigen plantsoen. Het geheel zal voor de gemeente op een uitgave komen van f 24.460. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Steenschuur 77 AANWINSTENLIJST Ontwikkeling,slectuur Aichhorn: Verwaarlozing en herop voeding; Bitter: De geheimen van het magnetisme; Bladergroen: Wie is stout?; Borrebach: Betere kleurenfo to's maken; idem: Het zelf afwerken van uw kleurenopname; Brouwer: Leven en werken van E. Heimans; Clark en Shon: Wereldvrede door wereldrecht; van Coillie: De enthou siaste zelfmoord; De oosterse mens; Dèchanet: De weg naar de stilte; Dirkse: Opvoeding tot de film; Di- vendal: De Kerk van Christus; Feh- ringer: Vogelbruiloft; Hatch: De on bekende de Gaulle; Hermans: Ne derland onder dak?; 150 jaar Katho lieke Arbeidersbeweging in West- Europa; Jacobs: Geschiedenis van een scheuring; Kalshoven: Benelux; de Kok: Kent U Zeeland ook zo?; Kruyt: De verstedelijking van Ne derland; Küng: Concilie en hereni ging; Kym: Kinderen vertellen; Leertouwer: Ons kin,' in zijn school klas; Liefland: Het geestelijk gehan dicapte kind in het gezin; idem: Geestelijk onder de maat?; Maliepaard en de Vgs: Dieren sterven uit; Mel- chior: We hebben een mammoet; Nord: N.A.T.O; Perquin: Algemene didactiek; Roedelberger: Met spie dend oog door de natuur; von Salo mon: De zaak A. D.; Schreuder: Tips voor de ouders v. d. studerende jeugd; Schrijver: Glas en kristal dl. 1.; Sielmann: Een jaar tussen de spechten; de Smedt: Met priester schap van de gelovigen; Steele: In tiem portret, Ingr. Bergman; Stof fels: Mobiel contact; Vestdijk: Gestal ten tegenover mij; Vos: Rijtuigen. Nederlandse romans Boudier-Bakker: Momenten: Breedveld: De familie Swagerman; Demedts: Nog lange tijd; v. Eek: De engel die alles ziet; Mons: Perquin maakt fouten; Mulisch: Het mirakel; Nescio: Boven het dal en andere verhalen. Vertaalde romans Arvay: Drie uur nog duurt de nacht; Barlow: De patriotten; Bongs: Monoloog van een medeplichtige; Clarasó: Vrouw in 't spel; Goytisolo: De trek; Grif fin: Zonen van God; Gruhl: Vijf dode dametjes; Levin: Eva; Lodi: De vagebonden; Markey: Land achter de horizon; Marsh: De stille dood; White: Het schoonste Franse romans Béqué en Franck: Au pays du so- leil; Cattaert: Les; corps égoïstes; Clavel: Malatavernen: Daninos: Un certain monsieur .blot; France. Et le septième jour....; Gillois: 125 rue Montmartre; Hardy: Le bois des amants; Horia: Dieu est né en exil; Jullian: Chateau-Bonheur; Levêque de vilmorin. Yes, monsieur; Mallet- Joris: Les personages; Ouvard: La piste olympique; Romains: Un grand honnêtz homme; Sagaan: Aimez-vouz Brahms....; Idem: Les merveilleux nuager; Sollers: Une cutieux solitude; Vilmorin: Le violon. Duitse romans Murr: 110-hier Mordkommision; Raabe: Gesammelte 'lomane dl. 1-2; Schaper: Die Geisterbahn; Schau- mann: Akazienblütte. Engelse romans Allinham: Hide my eyes; Carr: The dead man's knock; Christie: Peril at end house; idem: Three act tragedy; Faulkner: Go down, Moses; Innes: Appleby on trarat; idem: Ap pleby plays chicken; idem: The man from the sea; idem: The weight of the evidence: idem: The yourneying boy; Jacob: Search for a back ground; Keyes: Came a cavalier; Plomer: Museum pieces; Queen: The Siamese twin mystery. Marktberich ten LEEUWARDEN. 22 sept. Kaas. Commissienoteringen: Goudse kaas 1.831.84, Edammer kaas 1.721.73, broodkaas 1.831.74. Handel goed. KATWIJK a. d. RIJN, 22 sept. Groente. Waspeen (per kist): Al 3.80—4.40, A2 2.40—600, BI 4.8Ó— 6.10, B2 1.40—2.70, Cl 3.50, C2 0.70— 1.10, bloemkool (per 100 st.)Al 30.00 -49.00, A2 12.00—24.00, BI 21.00—31 00, B2 11.00—25.00, andij- cie 7.009.00, bospeen (per 100 bos) 23.00—38.00, sla (perlOO st.) 10.00— 17.00, prinsessenbonen 48.0068.00, snijbonen 30.0042.00, pronkbonen 39.00, groene kool 11.00, gele kool 5.00—11.00, rode kool 5.00—13.00, uien (per kist) 0.701.40, kroten (per kist) 1.50, komkommers (per 100 st.) 11.0050.00, tomaten 23.0035.00, knolselderie (per 100 st.) 8.0017.00, peterselie (per 100 bos) 3.505.40, krulpeterselie (per 100 bos) 2.403.80, selderie (per 100 bos) 3.906.20, ker vel (per 100 bos) 5-0010.00. Aan voeren: waspeen 48.000 kg, waarvan 25.000 kg. voor export werd verkocht; bloemkool 23.000 stuks, waarvan 2.400 stuks voor export werden verkocht.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2