Man dronk zich dood Kind gedood, achter op fiets bij moeder Verkeersdiploma voor bejaarden Minister houdt prijzen stevig in de hand Man - bang voor politie - dook veertien ïen onder in de Biesbosch dage Kleuter verdronken Verkeersopstopping tussen Delft-Rotterdam him „Nieuwe dokter" was rovend militair „Brandaris" in moeilijkheden geraakt Benzinewagen vloog na botsing in brand WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Voor de eerste maal ook vaifde partij Na 14 glazen cognac Naar de Rotterdamse politie eerst gisteren bekend maakte, heeft zich zaterdagavond een 23-jarige bewoner van de Maasstad, afkomstig uit Utrecht, letterlijk doodgedronken. De jongeman heeft in een café ln Rotterdam Oost een weddenschap aangedaan dat hij achter elkaar 15 glazen cognac zou kunnen drinken. Na het 14e glas werd hij onwel. Vrienden brachten hem naar huls en riepen een dokter, die onmiddellijk overbrenging naar een hospitaal noodzakelijk achtte. Tijdens het transport daarheen is de man gestor ven. De vierjarige Willem Albert Spy- man uit Den Haag is gistermiddag om het leven gekomen onder de wie len van de aanhangwagen van een vrachtauto. Het ongeluk gebeurde even na vier uur op de Laan van Meerdervoort ter hoogte van de Anna Paulownastraat. Het slachtof fertje zat achterop de fiets bij zijn moeder, die, wachtende voor een ver keerslicht, zich in evenwicht hield aan de vrachtauto. Toen het licht op groen sprong verloor ze haar even wicht. Haar vierjarig zoontje kwam onder de wielen van de aanhangwa gen. De moeder en een driejarig zoontje, dat voor op de fiets zat, lie- epnlichte verwondingen op. 1500 Bejaarden in Rotterdam heb- H.K.H. prinses Margriet heeft dinsdag voor de eerste maal officieel Prinsjes- *>en gisteren een verkeers-diploma dag meegemaakt. De foto toont haar hier in de caleche, waarin zij met ontvangen. Bij de uitreiking zei de haar zusters, de prinsessen Beatrix en Irene uit de Ridderzaal terugkeerde hoofdcommissaris van politie dat vo- De eerste Daffodil was voor de koningin in het paleis Lange Voorhout. rig jaar in de Maasstad 471 ouden van dagen bij een verkeersongeval betrokken zijn geweest. 29 Ouden van dagen zijn door een verkeersongeluk om het leven geko men. Het initiatief van de commissie voor bejaardenzorg en de afdeling verkeersonderwijs en propaganda van de gemeentepolitie om de ver- Of V. die allemaal op zijn geweten keersvoorlichting aan bejaarden ter heeft, wordt nu nauwgezet nagegaan, hand te nemen, juichtte de hoofd- De man is, in de tijd dat hij ver- commissaris dan ook toe. De eerste dwenen was, nog één keer in Dor- fase van deze ongeveer een jaar ge- ■o 7h riTimanttMir w j drecht gesignaleerd door een kennis, leden begonnen activiteiten, is met ..it l d»® niet wist, wat er met hem aan de diploma-uitreiking afgesloten, uit Dordrecht, die smds 4 september D kennis adviseer- Van de ca. 70.000 ouden van dagen meTman eéS macht' r^ocM Cett de hem naai z«n grootmoeder die Rotterdam telt, heeft men er tot heeft Tich MÏÏLW „S ^-momdat deze h al zo lang nog toe 3.000 bereikt, bureau van politie te Dordrecht aan- ge^^en*1 en onfierust was In de toelichting op zijn begroting kondigt minister De Pous aan dat hij ook volgend jaar de prijzen vast in de hand zal houden en niet zal aar zelen tegen prijsverhogingen op te treden. Bijzondere aandacht vragen, aldus de bewindsman, de in het ver band van de EEG doorgevoerde ver laging van de invoerrechten en de revaluatie van de gulden. De minister heeft de indruk dat, behalve buitenlandse leveranciers, ook de Nederlandse handel in ver scheidene gevallen van deze maat regelen heeft geprofiteerd, wat niet de bedoeling is. De verlaging en de revaluatie dienen in hun geheel in de vorm van lagere prijzen aan de afnemers ten goede te komen en zo nodig zal de bewindsman hiertoe prijsmaatregelen nemen. Maar kwam zich toch weer melden De 26-jarige taxichauffeur W. J. Waarschuwing In de naaste toekomst komt er op nieuw een opwaartse druk op de prijzen, zowel door de sterke beste dingen als door de herziening van verscheidene c.a.o.'s, die tot nieuwe loonsverhogingen kunnen leiden. Op 1 april zal de huurverhoging even eens loonsverhoging vragen. In bedrijfstakken zonder voldoen de ruimte en produktiviteit of ren tabiliteit zullen enige prijsverhogin gen wellicht niet te vermijden zijn, aldus de minister, maar daartegen over moet staan dat alle mogelijk heden tot prijsverlaging dienen te worden benut. Nog meer dan tot nu toe dient het bedrijfsleven bereid te zijn een deel van de produktiviteits- stijging voor zover deze boven 't landelijke gemiddelde gaat voor prijsverlaging te bestemmen, zo waarschuwt minister De Pous. Na terugkeer van de rijtoer heeft het Koninklijk gezin gistermiddag door de president van de raad van bestuur van Van Doorne's Automo bielfabriek N.V., dr. Huub. van Door- ne in de tuin van Paleis Huis ten Bosch de eerste van de band geko men „Daffodil" aangeboden gekre gen. De heer Van Doorne, vergezeld van zijn zoon Martien van Doorne, lid van de raad van bestuur van de N.V., overhandigde de koningin het contactsleuteltje en een bouquet narcissen afkomstig uit Zuid-Afrika en getrokken van Nederlandse bol len. Na de aanbieding reden prins Bernhard en prinses Irene een rondje met hun nieuwe bezit. De wagen zal gestationeerd worden in de garage bij Paleis Soestdijk voor algemeen ge bruik van de leden van het Konink lijk gezin. Zij draagt het nummer AA-21. Op het Scheveningse strand na bij de Duivelandsestraat is gister middag het lijk aangespoeld van de achtjarige J. Th. Verhaar. De jongen was, ongeveer op dezelfde hoogte waar nu zijn lichaam is aangespoeld, zaterdagmiddag bij het zwemmen verdronken. gemeld. Hij vertelde, dat hij zich al die tijd had opgehouden in de Brabantse Bies bosch. Daar de politie hem verdenkt van verscheidene inbraken en hem bovendien de diefstal van een boot je uit een van de jachthavens van Dordrecht ten laste legt, is man in voorlopige hechtenis genomen. Niet zwaar opgenomen „de dokter" na enige tijd niet meer te bereiken in het ziekenhuis. De klachten kwamen pas later. Portemonnaies bleken zorgvuldig on derzocht te zijn. De balans vermeldde een aanzienlijk bedrag aan vermist geld. De recherche van Breda vond hierna al spoedig uit, dat het hier een militair betrof. De zaak werd over- DE DOOS VAN PANDORA De „nieuwe dokter" in het St. Ig- natiusziekenhuis stal dezer dagen di- gedragen aan de koninklijke mare- Het zoek raken van de chauffeur rect de genegenheid van collega's, chaussee. Deze heeft een in Breda ge werd aanvankelijk niet zo zwaar op- personeel en patiënten. Nadat de legerde militair aangehouden. Nadere genomen, omdat er dagelijks men- dokter zich hier en daar vriendelijk gegevens heeft men nog niet ver- sen verdwijnen. en innemend had voorgesteld bleek strekt. Er was uit een van de jachthavens een bootje ontvreemd en ingebroken in het paviljoen van het Wanty-park, vlak bij de havens, maar toch wilde de politie nog niet direct verband leggen tussen het spoorloos zijn van de chauffeur en deze feiten. Omstreeks de 4e september waren er in Dordrecht niet minder dan vier mensen spoorloos en men had voor de diefstal van het bootje dan ook een ander op het oog. Opvallend was echter, dat de auto van de chauffeur, waarmee hij, vol gens de directeur van de taxi-on derneming bij wie hij in dienst was, was uitgereden voor een korte rit, teruggevonden werd bij dezelfde jachthaven, waar het bootje gesto len was: Uitgebreid onderzoek Men kreeg toen het vermoeden, dat V. de dief van het vaartuigje was en dat hij daarmee om duistere redenen naar de Brabantse Biesbosch was gevaren. In samenwerking met de rijkspolitie te water is daarop in dit ontoegankelijk natuurgebied een uitgebreid onderzoek ingesteld. Toen dit geen resultaten opleverde ver zocht men zelfs de luchtvaartdienst van de rijkspolitie met een Piper- Cup boven de Biesbosch te gaan speuren. Ook dit hau geen resultaat, zodat men aanvankelijk begon aan te nemen, dat V. was verdronken of dat hem een ander ongeluk was over komen. Thans blijkt, dat V. in de gaten had, dat men ijverig naar hem zocht. Toen het vliegtuigje van de politie boven het Biesbosch cirkelde had hij zich gehaast zijn bootje tussen het riet langs een kreekje te verbergen. Geen oplossing De man verklaarde bij zijn terug komst, dat hij het in het Biesbosch niet langer had kunnen uithouden en dat hij geen andere oplossing voor zijn problemen had gevonden dan zich maar aan te melden. Omdat, zo als hij zei, in Dordrecht de grond te heet onder zijn voeten was gewor den, had hij eerst het plan opgevat om met de wagen van zijn patroon te vertrekken. Hij besefte echter, dat hij dan wel gauw opgespoord zou zijn. Vandaar, dat hij de Biesbosch als uitwijkplaats verkoos. De man heeft bekend, dat hij ver scheidene inbraken op zijn geweten heeft en dat hij vermoedde, dat d politie hem op het spoor was. Dinsdagmiddag heeft de minister van financien, prof. dr. J. Zijlstra zijn De laatste tijd is er in Dordrecht miljoenennota ingediend. De foto toont de minister met zijn vrouw en het •en hele reeks inbraken gepleegd. beroemde koffertje, bij de ingang van de Tweede Kamer. Gistermiddag even na half vijf is het tweejarig zoontje van de familie J. van Delft in Katwijk a. d. Rijn tijdens het spelen in een in de nabij heid van de ouderlijke woning ge legen zandsloot te water geraakt en verdronken. Enige voorbijgangers, die het ongeval zagen gebeuren, sprongen onmiddellijk in het water en brachten het drenkelingetje op de kant, maar de pogingen om de le vensgeesten op te wekken hadden geen resultaat. Miljoenentekort De Assurantie Maatschappij „Bran daris", gevestigd te Amsterdam, is door het accepteren van buitenland se risico's tegen een, naar gebleken is, te lage premie in ernstige moei lijkheden gekomen. Ook de gunstige resultaten van de binnenlandse ver zekeringen blijken niet voldoende om de buitenlandse stroppen te dek ken. Hoewel men reeds enige maan den geleden met een onderzoek is begonnen, is ook thans nog niet te overzien hoe groot het tekort zal zijn, maar men verwacht de omvang van het bedrijf in aanmerking geno men zeker een deficit van enkele miljoenen. Naar de „Tel." van de Brandaris verneemt, draait de zaak momenteel nog door, maar zullen binnenkort be slissingen moeten worden genomen door commissarissen, welke als ver tegenwoordigers van de in de Bran daris deelnemende bedrijven kunnen worden beschouwd. Tot dusverre is de bereidheid van de andere binnenlandse verzekerings maatschappijen om bij te springen niet tot daden gekomen, waarbij de overweging, dat de stroppen vrijwel uitsluitend zijn geleden op grote bui tenlandse contracten ongetwijfeld mede een rol zal hebben gespeeld. STEUNVERLENING Men verwacht in assurantiekrin gen dan ook, dat eventuele steun verlening dan wel een garantie van de polisaanspraken vooral zal moe ten komen van de zijde van de Stoomvaart Maatschappij „Neder land" en de Nederlandsche Handel Maatschappij, die beide een groot belang in de Brandaris hebben. De tekorten zijn ontstaan door het accepteren van grote buitenlandse verzekeringspos ten, waarin o.m. zijn begrepen grote automobielverzeke ringen in Zuid-Engeland en ten be hoeve van Amerikaanse militairen in West-Duitsland. Aanzienlijke schadeposten bleken bovendien te zitten in kredietverze- keringstransacties inzake Egypte en bepaalde transacties met Italië. Van de kant van de Brandaris kan, naar men ons van de zijde van de maatschappij mededeelde, op korte termijn een mededeling over de si tuatie worden verwacht. Gistermiddag omstreeks half drie is tengevolge van een botsing een grote tankwagen van de Caltex op rijksweg nr 13 ongeveer halverwege DelftRotterdam in brand gevlo gen. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan, maar onge veer 10.000 liter verspreidde zich brandende over de straat. Het ver keer ondervond uiteraard zeer grote stagnatie. Eén uur na het ongeluk was het nog vrijwel onmogelijk tus sen Delft en Rotterdam te passeren. De 27-jarige chauffeur P. Mak van de Caltex benzinewagen reed van Den Haag naar Rotterdam vermoe delijk met een lage snelheid op de eerste rijbaan. Op een brug halver wege DelftRotterdam is zijn wa gen van achteren aangereden door een vrachtwagen, die vis vervoerde en eigendom was van de gebroeders Prins in IJmuiden. Deze wagen werd bestuurd door de 26-jarige Klaas Wolthuizen, afkomstig uit Haarlem. De botsing was zo hevig, dat de voorzijde van de achterop komende De bovenste Joto toont het blussen van de brandende tankauto, de on derste foto de vernielde vrachtwagen. wagen geheel werd vernield en het wel een wonder mag heten, dat Wolthuizen slechts met een hoofd wond eraf kwam. De motor werd in de kabine gedrukt en het stuur werd verwrongen. De auto is totaal ver loren. Tengevolge van de botsing vloog de tankwagen in brand. Wolt huizen slaagde erin tijdig uit de in gedrukte kabine te komen en ook de chauffeur van de tankwagen wist te ontsnappen aan de vlammenzee. De Rotterdamse brandweer heeft de brand geblust met schuim, dat op het brandende vlak werd gespoten door brandweerlieden, gehuld in as- bestpakken. De blussing duurde on geveer een half uur. Tussen half drie en half vier ont stond er een geweldige stagnatie op de rijksweg, hoewel de politie zowel in Rotterdam als in Delft onmiddel lijk maatregelen nam.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7