KINDEREN IN HET NIEUWE WOUD Weerbericht L.T.B. liet zich voorlichten over bedrijfseconomische boekhouding Grenzen Leiden in de Kamer DE SP0RT-T0T0 Metalenkoopman mishandelde gewezen vrouw Motorrijder reed in mist tegen koe Het „geheime leger" Overeenkomst over Bizerta Japans protest tegen kernproeven KORTE ÏTlf Het weer in Europa WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 ZOETERWOUDE Kritische geluiden tegen over het gemeentebestuur De snelle ontwikkeling van de mo derne bedrijfsvoering op agrarisch gebied, niet in het minst van het weide-bedrijf vraagt van de boeren steeds meer wetenschappelijke vor ming. Moeizaam is de landman, van bo venaf, door jarenlange voorlichting en onderwijs op de landbouwscholen en door de rijksvoorlichtingsdiensten, tot het besef gekomen, dat ook hij kan profiteren van de theoretische begin selen, die op de bedrijven kunnen worden toegepast; dat alleen de er varing niet voldoende is om tot goe de bedrijfsresultaten, tot een goed bestaan en welvaart uit het bedrijf te komen. Voor deze vergadering, waarop de heer Ir. W. van der Ven, hoofd van de bedrijfseconomische afdeling van de L.T.B., een inleiding hield, was slechts 1/5 van het aantal leden opge komen. De aanwezige leden toonden even wel bij de behandeling van het on derwerp een zeer grote belangstel ling. De garantieprijs voor het pro duct wordt dan ook gebaseerd op de resultaten van goed economisch ge voerde bedrijven. Het is noodzaak een goede bedrijfsoverzichtelijke boek houding te voeren om desgewenst op elk gebied van het bedrijf de goede richting te kunnen kiezen. De voorzitter, de heer A. A. de Jong, opende de vergadering met een beschouwing over het landbouwbe leid van de regering. Hij maakte hierbij een vergelijking tussen de huidige maatschappelijke welvaart en de positie van de boeren. Omtrent het winterprogramma deelde de voorzitter mede, dat het bestuur, nu van de Raad v. Overleg niets vernomen wordt, een eigen plan heeft gemaakt. Op 22 november zal het oogstdank- feest gevierd worden. Ditmaal zal de H. Mis in de Sint Janskerk opge dragen worden. De offergaven daarbij zullen voor de armen bestemd wor- den. Op het avondfeest zullen de Gast- spelers uit Leiden optreden. Op een bijeenkomst, waarvoor ook de dames zullen worden uitgenodigd, zal burgemeester J. A. Detmers spre ken over de uitbreidingsplannen van de gemeente Zoeterwoude. Op de jaarvergadering zal een in leiding worden gehouden over de verkeersregels voor de landbouw. In de maand fabruari zal deken Juffer mans een causerie houden over de historie van Zoeterwoude. Voorstellen misten de trein. Voor de op 28 oktober te houden vergadering van de vakgroep gaf de voorzitter gelegenheid voorstellen in te dienen. De heer J. J. J. Noordman zei, dui dende op de niet-behandelde brief van de afdeling Hazerswoude, dat de voorstellen de trein hebben gemist. De heer G. P. van Leeuwen, voor zitter van het kringbestuur zei, dat deze brief, reeds 10 weken geleden gezonden, niet in behandeling is ge nomen. De heer ir. Van der Ven zei ver nomen te hebben, dat het schrijven pas op 28 augustus in Haarlem is binnengekomen. De heer Noordman wees er op, dat de vakgroepvergadering met het oog op het vaststellen van de melkprijs weer te laat wordt gehouden. De heer G. P. van Leeuwen ver zekerde, dat, mede naar aanleiding van de in het vorig jaar gemaakte opmerking, het kringbestuur heeft aangedrongen op tijdig beleggen van die vergadering. De heer Jac. Paardekooper diende een voorstel in, het vakgroepbestuur te verzoeken de vergadering vroe ger te houden. Het is bekend, dat de heer M. P. v. d. Weijden daartegen geen bezwaar heeft, maar dat het secretariaatdit tegen houdt. Er volgden nu vele beschouwingen over de maatstaven door het L.E.I. aangehouden. Als voorbeeld werd genoemd, het opnemen van middengrote bedrijven door de boer zonder personeel gedre ven, wat slechts enige jaren door een jonge boer vol te houden is. Polderwegen. De heer C. v. Leeuwen wilde aan dringen bij de regering, het onder houd van polderwegen onder de al gemene lasten te brengen. De heer G. P. van Leeuwen onder steunde dit voorstel, omdat dit on derhoud voor de polders veel te zwaar is. De heer P. C. Paardekooper ves tigde de aandacht op de behandeling van de „Wet op de vervreemding landbouwgronden". Als dit vrij komt vreest spr. moeilijkheden voor de huurders. Het was de heer Van Leeuwen be kend, dat gezocht wordt naar een op lossing. Toch zal er een modus ge vonden moeten worden om de pach ter te beschermen en voorkeursrecht te geven. De heer A. G. J. Noordman vrees de, dat boeren, die hun land voor bouwgrond hebben verkocht, aan huurders te kans zullen ontnemen tot het kopen voor een redelijke prijs. Ir. Van der Ven sprak het gerust stellende woord. „Het duurt nog 15 maanden voor de wet afloopt en het ziet er naar uit, dat zij zal blijven lopen". Het voorstel van de heer Paarde kooper aan dringen, de bestaande wet te handhaven, werd aangeno men. Ir. Van der Ven hield hierna zijn inleiding. Bedrijfseconomische boekhouding en bedrijfseconomische voorlichting maken de laatste tijd een enorme ontwikkeling door. Vooral de vee houderij met haar structuur van 60 pet. in en om de gebouwen, met de voor de komende jaren te verwachten snelle ontwikkeling is genoodzaakt tot een goede economie. Problemen. Ie. De arbeidsproductiviteit. 2. De financiering. 3. De eisen, die de moderne on derneming stelt. Omtrent de arbeidsproductiviteit wordt aanbevolen meer koeien per man te houden. De loonpost gaat steeds omhoog. Om dit te vermijden, moet men proberen met minder ar beidsloon een grotere productiviteit te bereiken. Spr. noemde ook cijfers. Met 60.000 1. melk per jaar en per man „zit" men al gevaarlijk, omdat 10 ct arbeidsloon per 1. kan gerekend worden. Het buitenwerk zal afgestoten moe ten worden naar loonbedrijven. Spr. behandelde ook de financiering en noemde voorbeelden van al dan niet economische investeringen. Ook hier bij is een goede landbouwadministra- tie beslist noodzakelijk. Sprekende over de eisen aan de ondernemer te stellen, kan worden vastgesteld, dat de Ned. veehouder een goede positie inneemt. Op onderwijsgebied worden vooral voor de jonge boeren veel te lage eisen jgesteld. Nog geen 20 pet. volgt de Middelbare Landbouwschool. De twee instellingen zitten met een te kort aan leerlingen. De opbrengstprijs voor de melk geeft weinig perspectieven; het is zelfs mo gelijk, dat de prijs 2 ct. per 1. lager wordt. Spr. hield een pleidooi de zwakke punten te zoeken en stelde vast, dat, hoewel de gemiddelde verdienste van de bedrijven te klein is er voor de individuele boer nog wel een mo gelijkheid is er boven uit te komen. Boekhouding. De zeer vele nu nog vaak onbe kende factoren, die verbeterd kunnen worden, kunnen door een landbouw boekhouding gevonden v/orden. De kosten hiervan zijn S100.voor een bedrijf van 20 h.a. De overzichtelijkheid van de uit komsten van 18 bedrijven werd de leden in een duidelijk rapport voor gelegd. Op deze zeer duidelijke en over tuigende inleiding volgde een leven dige discussie, waarbij niemand het nut van de voorgestelde boekhouding, die door de LTB-instelling reeds op 250 bedryven gevoerd wordt, in twij fel trok. Het spreekt vanzelf, dat toch weer de gesprekken belandden bij het landbouwbeleid van de regering. Veel ingewikkelde vraagstukken kwamen naar voren in verband met de EEG. De heer G. P. v. Leeuwen wees op het misverstand omtrent de steun van de regering aan de boe ren, die in feite gegeven wordt om het levensmiddelenpakket goedkoop te houden. De landbouw woont wat dat betreft in een glazen huisje. Rondvraag -In de daaropvolgende rondvraag klaagde een veehouder over 't ver hoogde tarief van het waterleiding bedrijf. Voor zijn bedrijf met drink- waterbakken voor de koeien zijn nu de kosten gestegen van 200,- op 360,- per jaar. Kerkpad Lang werd gesproken over het on derhoud van het kerkpad, het z.g. lange pad, van de Weipoort naar de kerk. De heer B. v. Diemen wilde een verzoekschrift aan de gemeente zenden. De heer A. G. J. Noordman bestreed, dat het kerkbestuui onder houdsplicht heeft. De historische ont- wikkeling is, dat inwoners van de Weipoort met hand- en spandiensten in het verre verleden het pad onder houden hebben. Het kerkbestuur heeft weliswaar later het onderhoud op zich genomen, d.w.z. de gemeen te betaalde de arbeidslonen en de kerk het materiaal. De heer Noord man (kerkmeester) wees op de wij ziging van de bestemming van dit pad, dat niet alleen door kerkgan gers, maar ook door de schoolkinde ren gebruikt wordt. De heer C. van Leeuwen (raadslid) verwacht geen goedkeuring van Ged. Staten voor overname. Als de gemeente dit on derhoud op zich neemt, is het gevolg, dat de grond per m2 moet gekocht worden. Tenslotte werd de opmerking ge maakt, dat, als er langs het pad een toegang voor de nieuw te bouwen kleuterschool moet gegeven worden, de gemeente toch wel tot onderhoud zal komen. Dit motief kwam niet tot verdere bespreking omdat de heer J. Th. van Velsen er alle ernst aan ont nam door te vragen: „Wordt er nu alweer een nieuwe kleuterschool ge bouwd?" De heer P. C. Paardekooper drong aan, het gemeentebestuur te bewe gen het openstellen van het Water tje voor auto's op het laatste smalle gedeelte vanaf V. d. Hoeven tot de Schoutenburg) in te trekken, omdat het daar voor fietsers en voetgangers levensgevaarlijk is. Spr. wil het keer punt bij V. d. Hoeven, zij het dan tegen vergoeding, weer openstellen. Van het vormen van een fonds voor de viering van het 50-jarig be staan in 1964 werd afgezien. De vie ring kan toch wel betaald worden. LEIDSCHENDAM Waterpartij De dienst van ge meentewerken heeft het aanleggen van een waterpartij en bijbehorende duikers nabij de Ruysdaellaan ge gund aan de firma G. v. Duyn, te Katwijk aan Zee. Aan de toelichting op de be groting van Binnenlandse Za ken ontlenen wij: Naast enkele ontwerpen, strekkende tot grenscorrecties van eenvoudige aard, zullen in de loop van het zittingsjaar voorstellen worden ingediend tot wijziging van de grenzen van Leiden en randgemeenten en tot gemeentelijke herinde ling van Gouda, Oudewater, Woerden, Boskoop en tussen liggende gemeenten. MINISTER TOXOPEUS OVER „INDIVIDÜELE ZELF BESCHERMING" Vrijdag 22 september om 19.10 uur zal de minister van binnenlandse za ken, mr. E. H. Toxopeus, over beide zenders Hilversum spreken over het onderwerp „Individuele zelfbescher ming". Om 20.00 uur op dezelfde dag zal hij voor de televisie in 'n vraag gesprek dit onderwerp nader verkla ren en toelichten. Derde Haarlemse uitbreker na twee maanden aangehouden Bij de Haarlemse politie is bericht binnengekomen, dat vanmorgen in Assen is aangehouden de 37-jarige judoleraar W. de G. uit Amsterdam, die op dinsdagmiddag 25 juli kans heeft gezien met twee stadgenoten uit de gevangenis te Haarlem te ont snappen. Zij waren werkzaam in het werkgebouw en forceerden in een gang drie ruiten. Een spijltje werd doorgezaagd. Via een muur van 3.70 m. hoog zijn zij verdwenen. Voor twee van hen duurde de vrijheid twee dagen. De judoleraar is bijna twee maanden op vrije voeten ge weest. De judoleeraar moest een straf van twee jaar ondergaan wegens dief stallen, gepleegd in het oosten van het land. Hij wordt daarna ter be schikking gesteld van de regering. Woensdagmiddag om twaalf uur hadden negen deelnemers aan de sporttoto van zondag jl. zich gemeld met 13 goede uitslagen. Zij verdelen de eerste prijs, die deze week 126.349,85 bedroeg. Voor de tweede prijs van 68-918,10 meldden zich 191 deelnemers met 12 goede uitsla gen. Voor de extra-prijs van vijf ge lijke spelen zijn 95 meldingen bin nengekomen. De kandidaten voor deze prijs moeten 34.459,05 ver delen. 84. Het kamp van het koninklijk leger was in de na bijheid van het adellijk slot gevestigd. De volgende morgen namen zij dan ook afscheid van de vrouwen en zochten 't kamp op. Na een rit van 'n uur bereikten ze de voorposten waar ze zich in verbinding stelden met een officier, die hen naar de generaal bracht. Van deze laatste kwamen ze in het huis terecht waar de koning zijn hoofdkwartier had. De koning waa ver baasd, maar evenzeer verheugd om de zoon van kolo nel Beverly te leren kennen. 85. Heel vlug kon Edward aan zijn eerste gevecht deelnemen. Cromwell won echter en de koning ging in ballingschap. Edward, Chaloner en nog een derde officier, Grenville, zouden zich in het nieuwe woud verbergen. Zij droegen het uniform der „Roundheads" en bereikten zo de hut. 1 Mr. KORTENHORST WEER VOORZITTER TWEEDE KAMER Bij koninklijk besluit is mr. L. G. Kortenhorst voor het zojuist begon nen zittingsjaar van de Tweede Ka mer benoemd tot voorzitter. ONDERSCHEIDING VOOR PROF. TERLINGEN De nieuwe rector-magnificus van de R.K. Universiteit, prof, dr. J. H. Terlingen, is benoemd tot Comman deur in de Orde van Verdienste van de Italiaanse Republiek. De Haarlemse politie heeft de 29- jarige koopman in oude metalen P. de W. gearresteerd wegens weder rechtelijke vrijheidsberoving van zijn 19-jarige ex-echtgenote. Hij had maandagmorgen in Haarlem Noord de jonge vrouw, die op haar fiets naar haar werk reed, met zijn auto klemgereden zodat zij niet verder kon. De koopman sleurde de vrouw in de wagen en reed ermee naar zijn huis aan de Rollandstraat. De vader van de vrouw maakte zich 's avonds ongerust over het uitblijven van zijn dochter en ging op onder zoek uit. Hij belde aan in de Rol landstraat, maar op zijn bellen en bonzen werd geen antwoord gege ven. Hij waarschuwde toen meteen de politie, die eveneens pogingen deed om de aandacht van de in huis aanwezigen te trekken, maar zonder succes. Toen echter de politiemannen een vrouw hevig huilend hoorden roepen „Laat me er uit", sloegen zij een ruit stuk en drongen het huis binnen. Hier vdnden zij de vrouw over stuur op de trap zitten. De man had haar de hele dag op zolder laten zit ten, aan handen en voeten gebonden. Ook zou zij geslagen zijn en om haar gejammer tegen te gaan— had de man haar een prop in de mond gestopt. De metalenkoopman werd prompt opgesloten. Tijdens een dichte mist, is van morgen omstreeks zeven uur op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn ter hoogte van de Nijkerkerweg in de gemeente Barneveld, een dodelijk ongeluk gebeurd. De 22-jarige G. van Soeren uit Zwartebroek reed op een motor in de richting Apeldoorn en is tegen een op de weg lopende koe gereden. Er liepen een aantal koeien op het wegdek. Waarschijnlijk heeft hij de ze door de mist niet tijdig opge merkt. De heer Van Soeren werd van de motor geslingerd en kwam een eind verder in de berm terecht. Hij is vermoedelijk op slag over leden. Zijn motorrijwiel, dat op de weg bleef liggen werd totaal vernield, toen een vrachtauto die uit dezelfde richting kwam, er over heen reed. 89 MISSIONARISSEN VLIEGEN NAAR DE MISSIE Gisteren zijn 89 missionarisen, priesters, religieuzen en leken, met een KLM-machine naar hun missie in Oost- en Centraal Afrika vertrok ken. Het was de 89ste chartervlucht in opdracht van de charter-afdeling van het reisbureau Raptim. Onder de passagiers bevond zich onder anderen de internationale pre sidente van de Graal, mej. dr. Ober- hofer, die enkele weken geleden in deze functie gekozen werd. Zij gaat naar het Graalcentrum in Rubaga in Oeganda, waar zij jarenlang arts is geweest van het ziekenhuis, dat de Graal daar leidt. Zij draagt haar werk over aan de Rijswijkse artse en Graallid mej. J. Storimans, die vo rig jaar naar Oeganda uitgezonden is. De Graal zond verder uit mej. Men- sink, sociaal-werkster en bestemd voor het opleidingscentrum van de Graal in Mbende. miss Scott - En gelse - als lerares naar de middel bare school in Kalisizo en tenslotte op tijdelijk contract mej. Meyer naar het medisch centrum in Rubaga. Naar het ziekenhuis der Witte Pa ters in Soemve in het aartsbisdom Mwanza (Tanganyika) vetrekt mej. Norel - vrouwenarts en chirurg - uit Geldrop. Zij volgt 'aar mej. Schroe- der op, die benoemd is tot inspectrice van het katholiek ziekenhuiswezen aldaar. Voor de derde keer vertrekt als verpleegster naar Afrika mej. Lu cy Franssen, die weer voor drie jaar heeft bijgetekend voor het ziekenhuis van Soemve. De beide laatsten zijn uitgezonden door de missieprocure der Witt# Patera te Rotterdam. Het onafhankelijke Franse dagblad „Le Monde" publiceerde dinsdag een „klaarblijkelijk echte" brief van ex- generaal Raoul Salan, waarin deze tegenspreekt, dat hij het bevel had gegeven tot de moordaanslag op pre sident De Gaulle, 8 september jl. Salan is, naar wordt aangenomen, de leider van de rechts-extremisti- sche organisatie van het geheime leger (OAS). Hij spreekt tegen, dat de OAS een militaire dictatuur in het leven wil roepen. „De leiding van de OAS is geen groep die een regering ver vangt en zal dat ook nooit zijn." De opperbevelhebber van de Fran se strijdkrachten in Algerië, gene raal Ailleret, heeft in verband met de activiteit van het zgn. „geheime leger" een dagorder tot de troepen gericht. De OAS is „in werkelijkheid een subversieve organisatie, die zich ten doel stelt de instellingen van de re publiek omver te werpen. De plicht van het leger is, bekend zijnde en actieve revolutionaire organisaties onschadelijk te maken. De strijd krachten dienen de politie, die tot taak heeft de zgn. OAS onschadelijk te maken, bij te staan en zich mees ter te maken van de wapens, munitie en uitrustingsstukken die in het be zit zijn van de oproerlingen en die voor het grootste deel van het leger zijn gestolen". Tunesische en Franse vertegen woordigers hebben maandagavond overeenstemming bereikt over het te rugtrekken van de Franse troepen rond Bizerta. Uit Tunesische bron wordt verno men, dat de Franse troepen zich waarschijnlijk woensdag op hun oor spronkelijke stellingen in de basis Bizerta zullen terugtrekken. De Franse troepen zijn dinsdag in derdaad begonnen met het verwijde ren van het prikkeldraad, dat zij in de straten van Bizerta hadden aan gebracht. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken in Pa rijs zei dinsdag: „Het is misschien voorbarig te zeggen, dat reeds een volledige overeenkomst over het te rugtrekken van de Franse troepen op hun oorspronkelijke posities in de stad Bizerta en de verschillende pun ten van de haveninstallaties is be reikt, doch de besprekingen zijn be vredigend verlopen en het is niet on mogelijk, dat de toestand tegen het einde van deze week normaal zal zijn geworden". De Japanse regering heeft woens dag mondeling geprotesteerd bij Sow- jet-Rusland tegen de kernproeven in Centraal-Azië en Siberië. Een functionaris van het ministerie van buitenlandse zaken waarschuw de Russische ambassadeur, Sergei Soezdalov, dat Japan rechtstreeks is blootgesteld aan de gevolgen van kernproeven „en dat de eerste teke nen van dit gevaar reeds zijn ver schenen". „De Japanse regering behoudt zich daarom het recht voor schadevergoe ding te eisen voor alle schade, die de Japanse regering en het Japanse volk tengevolge van de roekeloze proe ven, die voortdurend door de Sow- j et-Russische regering worden ge daan, mocht lijden." De 29-jarige K. S. uit Venlo is gisteravond omstreeks kwart over acht verongelukt op rijksweg E 9 tussen Swalmen en Roermond. Met zijn motorrijwiel reed hij in volle vaart op een beladen vrachtauto, die uit 'n zijweg weg rijksweg opreed. Het slachtoffer was ongehuwd. Dinsdagmiddag is op de in de Amerikaanse staat Californië gele gen luchtmachtbasis Vandenberg me degedeeld, dat de ruimtecabine van de zondag j.l. gelanceerde kunstma tige aardsatelliet „Ontdekker-31" zich niet van de lanceringsraket heeft los gemaakt. Er zijn geen seinen opgevangen, waaruit zou kunnen blijken, dat de ruimtecabine los van de raket was gekomen. Een Britse Douglas DC-4 met 73 inzittenden, die dinsdagavond op het vliegveld Dublin zou landen, schoot door en kwam op de weg van Dublin naar Belfast tot stilstand. De 69 passagiers en de vier bemannings leden kropen ongedeerd uit 't wrak. Een massale ontruiming van laag gelegen gebieden aan de Atlan tische kust in de Amerikaanse staat Noord-Carolina is dinsdag begonnen met het oog op de orkaan „Esther" die zich langzaam in de richting van het land beweegt met windstoten tot 240 km. per uur. (Meegedeeld door het KNMI. Geldig van woensdagavond tot donderdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) RUSTIG WEER Zonnige perioden, maar ook kans op een bui en plaatselijk mist. Over het algemeen iets minder warm. Overwegend zwakke wind. HELSINKI onbew. 15 3 STOCKHOLM onbew. 17 6 OSLO onbew. 19 6 KOPENHAGEN onbew. 18 12 ABERDEEN zw. bew. 25 9 LONDEN regen 25 15 AMSTERDAM onbew. 26 15 LUXEMBURG onbew. 28 16 PARIJS 1. bew. 28 13 BORDEAUX zw. bew. 23 16 GRENOBLE onbew. 30 13 NICE onbew. 28 19 BERLIJN onbew. 22 10 FRANKFORT onbew. 29 16 ZURICH mist 27 13 GENèVE mist 27 13 LOCARNO onbew. "27 10 WENEN onbew. 28 14 INNSBRUCK mist 29 7 BELGRADO onbew. 12 ROME onbew. 32 15 AJACCIO onbew. 30 14 MADRID onbew. 10 MALLORCA 1. bew. 31 19 PAUZE Morgen: de apostel Mattheus. DOMINEE OVER PROCESSIEVERBOD. „Mijns inziens moest het in een vrij, democratisch Nederland vanzelfspre kend zijn dat het houden van proces sies, even goed als het houden van alle mogelijke optochten van vredes bewegingen, geheelonthouders, com munisten of wie of wat dan ook, wordt vrijgelaten. Een processiever bod is m.i. volkomen uit de tijd en druist ten enenmale tegen onze van dwang en dictatuur afkerige begin selen in. Hier in het Gooi kunnen we, in praktische zin, met enige ervaring spreken. De Sint Jans-processie in Laren is n.l. vrij en wordt alle ja ren gehouden. De vele kijkers langs de weg denken er, elk op zijn wijze, het hunne van en slaan de optocht rustig gade. Vrijheid, blijheid voor ieder in Nederland. Het is mijn in ziens uit de tijd om van deze zaak een principiële kwestie te maken". PUZZEL Oplossing no. 538 Horizontaal: I fabel, 5 gaar, 6 Leda, 8 mak, 10 Rai, 13 aan, 15 naderhand, 16 ara, 17 nee, 18 ent, 20 lage, 22 odol, 24 engel. Verticaal: 1 fa, 2 arm, 3 elk. 4 le, 5 garnaal, 7 aandeel, 9 Aaron, 11 aar, 12 Ida, 13 aan, 14 Ane, 18 een, 19 toe, 21 ge, 23 dl. No. 535. Horizontaal: 1 plemp, 4 vaarwel, 7 levenslucht, 8 railroad (afk.), 9 stronkje, 10 jongensnaam, II plaats in de schouwburg, 14 fami lienaam, 15 denkbeeld, 17 insekt, 19 meertje, 21 bijwoord, 22 verstand, 23 reeks, 24 latwerk. Verticaal: 1 stuk stof, 2 mondwa ter, 3 blijk gevende van geloof, 5 spoedig, 6 tegenstelling van scherts, 10 sterke drank, 12 zoon van Jacob, 13 deel van het huis, 16 plaats in Zeeland, 18 kanton in Zwitserland, 20 achterdeel v. d. hals. Oplossing morgenavond. PUIST

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3