AVRO onderzoekt kijkgewoonten Minder, maar zorgvuldiger kijken Vliegramp in Marokko Aantal doden 77 Quadros in Nederland Lastige filosoof De orkaan Larla 0 Gevechten in Elisabethstad RECHTSZAKEN Hoe men in Oost-Duitsland stemt Boerenbedrog Zevende Russische kernproef Nieuwe Amerikaanse satelliet Dansschool HENNY BOES WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het televisiebedrijf van de AVRO is dit jaar be gonnen met het instellen van min of meer geregel de onderzoekingen naar de kijkgewoonten en pro grammawaardering. Als gevolg van de zendtijduit breiding enerzijds en de groei van het kijkerspu bliek anderzijds ontston den er bepaalde proble men, die het noodzakelijk maakten, een dieper en ge- fundeerder inzicht te ver krijgen in de wensen, die bij de kijkers leven. Om een oplossing te vin den voor de verschillen de vragen waarmee men werd geconfronteerd, wer den enkele enquêtes ge houden, waaruit gegevens resulteerden die van be lang worden geacht voor de programmering. Deze gegevens vloeiden niet al leen voort uit een aantal vrij omvangrijke steek proeven, maar ook uit kleine, snelle peilingen, die werden verricht wanneer er een direct antwoord gevonden moest worden op acute problemen. Selectiviteit Op grond van deze en quête constateert de AVRO dat de kijkfrequentie af neemt. Daarentegen neemt, volgens haar, de selecti viteit toe naarmate men het televisietoestel langer in zijn bezit heeft. Slechts weinig kijkers, aldus deze conclusies, hebben be zwaar tegen het feit, dat de televisie in de zomer maanden herhalingen op telerecording geeft. De gegevens duiden er op, dat er een verschil is in kijkgewoonten tussen oudere en jongere kij kers. meent, dat de zomerpro- gramma's minder goed mogen zijn, dan de winter- programma's. AVRO meest in trek Uit de gegevens conclu deert men verder, dat de kijkers de televisiepro gramma's van bepaalde omroepverenigingen meer waarderen dan die van an dere. De AVRO stelt ver der aan de hand van de door haar ingestelde en- Volgens de resultaten van de enquête genieten de televisieprogramma's in de zomer aanzienlijk minder belangstelling dan 's winters. Ongeveer 43% van de geënquêteerden zegt minder vaak te kij ken dan 's winters. Bijna 72% is van oordeel, dat de zomerprogramma's die de Nederlandse televisie uit zendt, slechter zyn dan de winterprogramma's. Onge veer 30% van de kjjkers quète vast, dat de door de ze omroepvereniging ge presenteerde programma's het meest op prijs worden gesteld. Tenslotte wordt aan de hand van de enquête vast gesteld, dat het oordeel dat de pers heeft over be paalde televisieprogram ma's soms in belangrijke mate afwijkt van de me ning van de kijkers, ter illustratie wordt hieraan toegevoegd, dat de kran ten bijvoorbeeld aanzien lijk gunstiger over het blij spel „Harlekinade", door de AVRO op 5 augustus uitgezonden, oordeelden, dan de kijkers. De AVRO tekent hierbij aan, dat het feit dat de kijkfrequentie afneemt naar mate men het televi sietoestel langer in zijn be zit heeft, voor de hand liggend is. Men raakt ge wend aan de televisie, het nieuwtje gaat er af en men wordt van veelkijker op de duur steeds meer een se lectieve kijker. De gegevens tonen ver der aan, dat vooral de plattelanders 's zomers minder kijken. De grootste concurrent van de televisie in de zomer wordt de na tuur genoemd en het zijn ook de plattelanders, die zeggen dat de zomerpro gramma's minder goed mogen zijn. De AVRO is van plan, met dit werk door te gaan en er zelfs uitbreiding aan te geven Men is ervan overtuigd, dat men daar door de kijkers beter leert kennen, terwijl bovendien de resultaten van derge lijke enquêtes een belang rijke invloed kunnen uit oefenen op de kwaliteit van de nrogramma's. Een Frans straalverkeersvliegtuig van het type Caravelle is dinsdag avond op 5 km van Rabat (Marok ko) neergestort. Alle 77 inzittenden, onder wie zeven kinderen en een be manning van zes leden, kwamen om het leven. Het merendeel van de slachtoffers had de Franse nationali teit. Voorts bevonden zich o.a. tien Marokkanen, drie Amerikaanse ma rine-officieren, twee Russen en eni ge passagiers uit Luxemburg, Italië, Spanje en Zwitserland aan boord. Van Nederlandse slachtoffers is geen melding gemaakt. Onder de omgekomenen bevinden zich de Australische ambassadeur ie Cairo, John Quinn, de economische adviseur van de Franse ambassade te Rabat, Laurent, mevr. Nadine Syl- vere-Clouzet, de directrice van het persbureau „Agence Centrale de Presse" in Marokko, en prins Sachy van Koeweit. Het toestel, dat eigendom was van de Air France, was op weg van Pa rijs naar Rabat, toen het tegen een steile helling bij de rivier de Akreuch vloog en ontplofte. De brandende wrakstukken kwamen verspreid over enkele honderden meters op de hel ling terecht. Een uur na het ongeluk brandden de resten van het vliegtuig nog fel. Reddingsploegen vonden ve le lijken, waarvan het merendeel deerlijk verminkt was. Het bergings werk werd bemoeilijkt door 'n dich te mist. Een Franse ooggetuige uit Rabat, die zich aan de andere kant van het dal bevond, vertelde, dat hij 't toe stel hoorde naderen, dat kennelijk zeer laag vloog. Plotseling zag hij de lichtflits van een explosie, toen de Caravelle de helling trof. Het toestel schokte terug en er klonk nog een ontploffing, waarna de brandende stukken niet /er van de rivier naar beneden vielen. Het is het tweede vliegtuigonge luk, dat zich dit jaar in Marokko voordoet. Op 11 juli stortte een Tsjechoslowaakse „Iljoesjin" bij Ca sablanca neer, waarbij alle 72 inzit tenden de dood vonden. De oud-president van Brazilië, de heer Quadros, is gisteravond om half zes met het Britse schip de „Uruguai Star" uit Santos in de Rotterdamse Merwehaven aangekomen. Hij is op doorreis naar Londen. Het was niet mogelijk om op eni gerlei wijze met de oud-president in contact te komen. Het gehele terrein van Muller en Co is afgezet. De „Uruguai Star" zal vermoede lijk op korte termijn naar Londen vertrekken; wanneer is nog niet be kend. De orkaan Carla, die het kustge bied van de Amerikaanse staten Texas en Louisiana heeft getroffen, was dinsdagnacht afgezwakt tot een gewone storm. De begeleidende wer velwinden maken echter nog steeds slachtoffers. Tot dusver hebben ze ventien mensen het leven verloren. De materiële schade wordt op hon derden miljoenen dollars geschat. In Texas is aan de rijst- en de ka- toenoogst voor meer dan 200 miljoen dollar schade aangericht. In de zwaarst getroffen steden - Galves ton en Corpus Christi - wordt de schade geschat opresp. twintig en tien miljoen dollar. Zware regenbui en, die na het overtrekken van de orkaan vallen, dreigen tot grote overstromingen te leiden. Dinsdagavond bevond de kern van de orkaan zich ten noorden van Wa co in Texas. Met windstoten van ten hoogste tachtig km per uur verplaat ste de kern zich in de richting van de staat Oklahoma. Nieuwe orkac.n. Inmiddels heeft zich op 2000 km ten oosten van San Juan, de hoofd stad van Porto Rico, een nieuwe or kaan gevormd, die de codenaam „Esther" heeft gekregen. De orkaan verplaatst zich met een snelheid van twintig km per uur in noordweste lijke richting. De weerkundige dienst van San Juan heeft de scheepvaart gewaarschuwd buiten het bereik van de orkaan te blijven, die zeer gevaarlijk kan worden. WERVELSTORM TEISTERT FORMOSA Formosa is dinsdag door een wer velstorm getroffen, die heeft gemaakt dat, op een radiotelefonische verbin ding na, alle verbindingen van het eiland met de buitenwereld zfjn af gesneden. De wervelstorm, die windstoten ontwikkelt met een snelheid van meer dan 160 km per uur, trekt thans in de richting van de Chinese ha venstad Foetsjow (half miljoen in woners). De Formosaanse politie heeft mee gedeeld, dat de wervelstorm aan 25 personen het leven heeft gekost, ter wijl er 19 worden vermist. Er zijn 42 gewonden. Voorts werden meer dan duizend huizen vernield. De rechter van Bow Street in Lon den heeft de 89-jarige filosoof Ber- trand Russell tot zeven dagen gevan. genisstraf veroordeeld, omdat hij weigerde te beloven zich niet aan „ordeverstoringen" te zullen schul dig maken. „Het comité van 100" voor kern ontwapening, dat door lord Russell wordt geleid, wil zondag op Trafal gar Square en Parliament Square, bij dé parlementsgebouwen, een me nigte van 10.000 man op de been brengen om te betogen voor het uit bannen van kernwapens. Toen Lord Russell werd gevraagd of hij bereid was te verklaren, zich van ordever storingen te zullen onthouden, ant woordde hij met héldere, duidelijke stem: „Nee, dat ben ik niet". Russell heeft in 1918 ook reeds ge vangen gezeten, toen zijn pacifisti sche opvattingen als schadelijk voor de oorlogsinspanning werden be schouwd. Hij werd toen vervallen verklaard van zijn leerstoel in de mathematica aan de universiteit van Cambridge. Zijn „Introductie tot de filosofie van de mathematische we tenschappen" heeft hij in de gevan genis geschreven. Bertrand Russel behoort tot 'n ra dicale familie; één van zijn voor ouders, William F.ussel, werd wegens rebellie tegen Charles II onthoofd. VANAVOND De hoofdschotel van het KRO pro gramma bestaat vanavond uit het overbekende „Piste" van Jos van der Valk, gepresenteerd vanuit Treslong. Ditmaal wordt zowel in Nederland als in België gekeken. De Belgische bijdrage van vanavond bestaat uit de documentaire „African Queen", een film over de ondergang van 'n tan ker. Les 17 in de serie „Onze arme rijke taal" sluit het KRO-programma af. Verscheidene uren na het begin van de gevechten in Elisabethstad was het normale leven in de stad nog volkomen tot stilstand gebracht. Vanuit schuilplaatsen wordt door sluipschutters geschoten. Gemeld wordt, dat de Belgische inwoners van de stad de V.N.-troepen bijzonder vijandig gezind zijn. Zij brachten een aantal gewonde Ka- tangaanse militairen in veiligheid en zij weigerden een V.N.-ambulance toe te staan de gewonden te helpen. De Belgische luchtvaartmaatschap pij „Sabena" heeft woensdag een vlucht van een Boeing 707 straal vliegtuig van Brussel naar Elisabeth stad in verband met de gebeurtenis- sen in Katanga afgelast. LINKERDEEL VAN LINKER RIJBAAN Er was reeds eerder iets te doen geweest over het feit, dat matrozen van het vliegkamp Valkenburg op weg naar het militaire tehuis of waar dan ook heen, over het rechter ge deelte van de dubbele rijbaan lopen. Mr. J. P. v. d. Plas stelde, dat vol gens het Wegenverkeersreglement de voetgangers onder deze omstan digheden het voor hen linkerdeel van de linker rijbaan moeten bewan delen. Deze beschouwing vond plaats als gevolg van een ongeluk in de avond van 1 nov., waarbij de matroos G. v. d. Stoep door een bestelauto, be stuurd door een radiohandelaar uit Katwijk aan Zee werd aangereden. Het slachtoffer bekwam behalve een hersenschudding, ook inwendige verwondingen. Het bleek, dat het op de bewuste avond regende en de matroos v. d. Stoep met een vriend op het uiterste linkergedeelte van de voor hen rech- terrijbaan liep. Pas op het laatste moment had de autobestuurder de wandelaars opgemerkt, het geen de president wel vreemd vond, omdat bij normale autolichten, de bestuur der de voetgangers tijdig had kunnen zien, temeer, omdat met matige snel heid werd gereden. De officier eiste tegen verdachte 75.boete of 15 dagen hechtenis. Mr. v. d. Plas betoogde, dat het hier betreft een weg buiten de bebouwde kom, waarop het lopen op linkerrij baan van toepassing is. Het feit, dat de meeste matrozen op de voor hen rechter rijbaan lo pen, verandert daaraan niets en is fout. De matrozen mochten daar niet lo pen en pleiter concludeerde vrij spraak. Uitspraak op 21 sept. HET HEK Voor de uitrit van het bedrijf van een bollenkweker aan de Hoogstraat te Sassenheim bevindt zich een groot ijzeren hek. Het staat altijd open, omdat het gevaarlijk is voor uitrijdend verkeer dat te sluiten. Voor het hek stond een ijzeren pen in de grond teneinde dichtslaan te voorkomen, doch in de stormachtige nacht van 1 op 2 november hield de pen het hek niet, als gevolg waar van het hek naar buiten zwaaide en dwars over het rijwielpad stond. In het donker des morgens 5 uur reed de postambtenaar Bos met zijn fiets tegen het hek op, waardoor hij ernstig werd gewond. Wegens nala tigheid de nodige maatregelen te treffen, stond de bollenkweker te recht. Hij bekende de feiten, doch beriep zich erop, dat reeds enkele malen 'n hoek, die ter beveiliging aan 't hek was aangebracht, stuk was gereden. Hij meende ook, dat de pen stevig genoeg zou zijn, doch had geen re kening gehouden met de zware storm en doorweekte bodem door de re gen. De officier eiste ƒ250.boete of 25 dagen hechtenis. De raadsman, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt, besprak de mate van schuld van verdachte en pleitte 'een lagere boete. Uitspraak op 21 sept. Als gevolg van een verkeersonge val te Kamina (Kongib) is om het leven gekomen de sergeant B. Hoop, gehuwd en vader van twee kinderen, uit Apeldoorn. Sergeant Hoop maakte deel uit van een medisch team, dat op 17 juli is vertrokken naar de Kongo. Daar werd hij, als hygiënisch-inspecteur, ter beschikking gesteld van de se cretaris-generaal van de Verenigde Naties. De sergeant Hoop, die gedeta cheerd was bij de inspectie militaire geneeskundige troepen, was 26 jaar oud. Koning Paul van Griekenland heeft woensdag de verloving bekend gemaakt van zijn oudste dochter prinses Sophia met Don Juan Carlos, prins van Asturië en zoon van de Spaanse troonpretendent. Aan kapitein Bernard Ziegler van de Franse luchtmacht, die enke le weken geleden met een straaljager een kabel van de luchtspoorbaan van de Mont Blanc heeft vernield, hetgeen aan zes mensen het leven kostte, is voor de verdere duur van het onderzoek in dit drama een vlieg verbod opgelegd. Een opperwachtmeester en drie onderwachtmeesters van de Oost- duitse grenspolitie zijn des nacht in het Berlijnse district Reinickendorf, waar zij prikkeldraadversperringen moesten vernieuwen, de grens over gegaan en hebben zich bij de West- berlijnse politie gemeld. De bijna driejarige Joanna H. van Melis uit Amsterdam is gister middag in een sloot nabij de ouder lijke woning aan de Maassluisstraat in Amsterdam verdronken. Het meis je, dat buiten was gaan spelen, werd sinds kwart over drie vermist. Om streeks vijf uur heeft de Amsterdam se waterpolitie het lijkje uit de sloot Zondag a.s. zullen ook in Oost- Duitsland verkiezingen worden ge houden en wel voor districts- en ge meenteraden. De gang van zaken bij deze „verkiezingen" wijkt echter sterk af van de bondsdagverkiezin gen, die op dezelfde dag in West- Duitsland worden gehouden. De stemming in de Westduitse bondsrepubliek is vrij en geheim. De kiezers kunnen hun keus doen uit negen partijen. In de „Duitse democatische repu bliek" is slechts één partij toegela- De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdag bekendgemaakt, dat een nieuwe „Discoverer"-sateliet is ge lanceerd. De kunstmaan is in haar baan om de aarde gebracht. Het is de 30ste lancering van deze serie. De kunstmaan beschrijft een baan waarvan het verste punt 555 km en het dichtstbijzijnde punt 247 km van de aarde verwijderd is. De omloop tijd bedraagt 92 minuten en veertig seconden. Sowjet-Rusland heeft dinsdag in de vroege morgen zijn zevende kern proef in de «tmosfeer genomen. Dit heeft de atoomenergiecommissie in Washington bekendgemaakt. Vol gens deze commissie was het een wapen in de orde van verscheidene megatons, het equivalent van ver scheidene miljoenen tonnen TNT. De proef is genomen in het Noordpool gebied in de omgeving van Nova Zembla. Het is de zevende kernproef sinds 1 september en de tweede ontplof fing van een megatonbom. De eer ste proef werd zondag genomen, eveneens bij het eiland Nova Zem bla. De andere vijf proeven, een in het poolgebied, een ten oosten van Stalingrad en de rest in Centraal Azië, zijn genomen met bommen van de middenklasse. Het eerste „slachtoffer" Gottfred Hoelvold, die bij de jong ste verkiezingen in Noorwegen kan didaat stond voor de communistische partij, heeft verklaard, dat hij door Chroesjtsjov „uit het stortingfparle. ment) was gebombardeerd". Hij noemde het verlies van de enige com munistische zetel het gevolg van de jongste kernwapenproeven in de Sowjet-Unie. Hoelvold vertegenwoordigt 'n kies district in Noord-Noorwegen dat minder dan duizend km van het proefgebied in de Barentsz-Zee ligt. ten, namelijk de officiële communis tische „socialistische Duitse eenheids partij" (S.E.D.), die uitkomt met één ✓kandidatenlijst, die de naam draagt „Volksdemocratische eenheidslijst van het nationale front". In theorie bestaat voor de Oost- duitse kiezers de mogelijkheid om een „ja" of „neen" stem uit te bren gen. In de praktijk is het zo, dat de kiezers zoveel mogelijk groepsge wijs naar de stemlokalen worden gebracht. Aan de in huizenblokken wonende kiezers in medegedeeld: „Onze gehe le kiezersgroep stemt in het open baar en reeds om tien uur". Wanneer de Oostduitse kiezer in het stemlokaal komt, wordt hem het stembiljet, met, de namen der kan didaten van het „Volkdemocratische nationale front" in de hand gedrukt. Het is de bedoeling dat hij dit on gewijzigd in de stembus laat glijden. Hij, die een stemhokje opzoekt, maakt zich verdacht. Overigens wa ren er bij de jongste Oostduitse ver kiezingen in vele Oostduitse stem lokalen geen stemhokjes meer te be kennen. Bij deze „verkiezingen", die 23 ju ni 1957 werden gehouden, was 97.16 procent der kiezers opgekomen; 99.52 procent van hen bracht zijn stem op de „eenheidslijst" uit. Men verwacht ook deze maal een dergelijk resultaat. Alhoewel het zondag a.s. in Oost- Duitsland slechts om districts- en gemeenteraadsverkiezingen gaat, poogt de communistische propagan da er het karakter van een „ver strekkende politieke stellingname" aan te geven. Politieke waarnemers zijn het er over eens, dat het Oostduitse bewind de uitslag van deze plaatselijke „ver kiezingen" wil beschouwen als een „goedkeuring achteraf" van het af snijden van Oost-Berlijn van het westelijke gedeelte van de stad. Voorts moeten de 98 procent „ja"- stemmen, die bij Oostduitse „verkie zingen" normaal zijn, in dit geval ook nog als een „machtiging" der kiezers aan de regering-Ulbricht worden beschouwd, om een vredes verdrag met de Sowjet-Unie te slui ten. Dit zou dan geheel volgens het tijdschema geschieden, dat het Krem lin en de Oostduitse bewindslieden tezamen hebben opgesteld. Amerikaans kernproeven ie Sowjet kernproeven. Br Use kernproeven i Franse kemp roeven Voor honderden jongelui is de gezelligheid REEDS BEGONNEN Naast deze gezelligheid leert U in de korst mogelijke tijd uitstekend dansen. Op ZATERDAG en ZONDAG NU nog DAMESPLAATSEN. BEGINNERS D.en H. a.s. zondag 6 uur, Ant. Clubhuis, Leiden. Overige werkdagen groot aantal dansklubs; aanvang oktober a.s. werkdagen 79 uur Spaargarenstraat 27. zondags 311 uur, Ant. Clubhuis. DANSAVOND: iedere zondag 811 uur, Ant Clubhuis. Toeg. onder voorbeh. Spaargarenstraat 27 Speciaalschooi Oegsvgeest, tel. 25439 voor r.k. jongelui INSCHRIJVING: 2 Kinderrijwielen vanaf 49.50; sportrij wielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Firma Du- soswa. Turfmarkt 1-3, tel. 24409. 2 Helpt mee een kerk ouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 2 Mica in alle maten en glas voor uw haard. Alle onderdelen van haard en kachel. Püpen in elke maat. Ellebogen, roetzak- en schuif pij pen, vuurspe- cie, asbest en brandvrij board. Pluym, Hogewoera. 2 R.K. Jongedame, 22 jr, zoekt gemeubileerde zit- slaapkamers in Leiden of naaste omgeving. Br. on der no. 6639 bur. v. d. bl. 2 Meisje gevraagd voor kantoorwerkzaamheden ULO- of daarmee geliik- staand dipl. gewenst. Br. onder no. 1267 bur. blad. 2 Een nieuw bed, een kwestie van vertrouwen? De grootste sortering te gen de laagste prijs, bij: De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51. Leiden. 2 Dames. Zoekt U een goede permanent? Laat hem dan bij ons zettèn en U is tevreden. Wassen, watergolven 2.75; kleur- spoelingen in alle kleuren. Heren bezoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothekers- dijk 8. tel. 26218. 2 Voorlichtingsavond v. verloofden ovei het vraag stuk: Hoe koop ik mijn complete uitzet van A tot 2 met 10% korting. Inlich tingen; Leidse Consumen tenvereniging, Postbus 158 Antillenstraat 180, telet. 33914. 2 Te koop aangeboden: Triumph-ten 1958; Morris 1000 1958; Fiat 500 1960; Anglia 1959. Chr Huy- gensstraat 10a, Voorscho ten. 2* Aangeb.: prima con sumptieaardappelen, ook geschikt voor wintervoor raad tegen billijke prijs. A. L. Wijk, Bovenmeerweg 13, Stompwijk, tel. 01761 3410. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte), Leve ring aan rijk en gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 Peugeot 204 te koop, in prima staat. Tel. 24949. 2 Groot mooi huis ter ruil, 6 kamers, voor groot mooi bovenhuis of ander heel huis. Br. onder no. 1272 bur. v. d. blad. 2 Hypotheken tot 90%. Assurantiekantoor A. J. v. d. Drift. Alle verzekerin gen. Henriëtte Roland Holststraat 9, Noordwijk a-n Zee, tel. 01719—2212. 2 Garage Schilthuizen. Wij verzorgen voor U elke schade aan uw auto. Vlug en zeer voordelig! Repara tie - doorsmeren - uitdeu ken - in- en verkoop auto's - financiering. Hoefstraat 4-6, Leiden, tel. 20000. 2 Krediet tot ƒ4000.- voor aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behande ling en zeer lage aflossin gen. Postbus 1083. Rotter dam. 2 Mevr. De Graaff, Prins Hendriklaan 3, Oegstgeest, vraagt meisje van 93 u. Telef. 20678. 2 Autorijden leren? Frans Goddijn, entende rijschool, geeft les in nieu we Opel. Snelle dus voor delige opleiding, ook theorielessen. Madoerastr. 29, Garenmarkt 5, Leiden, tel. 34430. 2 Oliehaard te koop ge vraagd. flinke maat. Was- straat 4, telef. 24949. 2 10 Rijlessen voor 47.50 in nieuwe Renault Dau- phine I960. Erkende bonds-autorijschool „Ire ne" Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286; Leiden tel. 26753. 2* Woningruil. Aangeb.: Loeterwoude (dorp) vrij wel nieuwe 4-kamerwo- ning met schuur en tuin, huur 11.- p.w, Gevr.: Wo ning Leiden of Oegstgeest, hoge huur geen bezwaar. Brieven: Jan v. Banning- straat 7, Zoeterwoude. 2* Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk, koopt U het voordeligst oij Fa. Van der Vaart, Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5