Im$L£UT£LGAT fJüéjLMmTM SNELFIX Géén opheffing Mii. v. Toonkunst Burgerlijke Stand Leidse universiteit Orgelbespeling in de Pieterskerk GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN r Een bijzondere dag voor de heer J, de Koning Dame viel van fiets voor autobus DINSDAG 12 SEPTEMBER 1961 DE LE1DSE COURANT PAGINA 2 Amateur-iotografen openden het seizoen De Leidse Amateur-Fotografenver. opende gisteravond in de bovenzaal van restaurant „De Doelen" haar rxieuuoe seizoen met een zeer druk be- -ochte bijeenkomst die de gewoonte letrouw in het teken stond van het projecteren der „nieuwe dia-oogst", He de kleuren-amateurs in de afge- 'open zomermaanden wisten te ver garen. Het deed de voorzitter, de heer G. J. Gompelman, zichtbaar genoegen, dat hij op deze eerste bijeenkomst weer zo'n groot aantal trouwe leden welkom mocht heten en hen na een lange periode van non-activiteit in het verenigingsleven, weer een ac tief seizoen met vele leerzame avon den in het vooruitzicht kon stellen. In dit kader kon hij mededelen, dat de verenigingsbibliotheek weer met een groot aantal fotografische boek werken was verrijkt, dat de nieuwe fotocursus o.l.v. de heer G. Kikkert binnenkort weer begint en dat het verdedigen van de wisselbeker in de komende Bondswedstrijden weer de nodige activiteit met zich mee zal brengen. Een bijzonder woord van v *n richtte hij hierna tot de heer B. Smit, die hij met een enkel toe. se- lijk woord als nieuw lid installeerde en vele leerzame vereniginsjaren toe wenste. Onder de nodige bijval feliciteerde hij hierna dr. J. Versteeg met diens verkiezing tot vice-voorzitter van de landelijke bond, „op welke verkiezing de Leidse afdeling bijzonder trots kan zijn", aldus de voorzitter. Nadat de afgevaardigden naar de Bondsvergadering bij monde van de heer H. T. Wijsman een kort versie van deze vergadering had uitge bracht, volgde de projectie van de „nieuwe oogst". Hoewel de medewer kers hieraan in verband met de a.s. competitie ongetwijfeld de beste re sultaten „achter de hand hebben ge houden" bleek deze nieuwe serie weer een groot aantal fraaie dia's te bevatten. Daar de makers vele waar devolle tips konden geven, was het tevens ook een zeer leerzame oogst. Tijdens de ledenvergadering van de Maatschappij voor Toonkunst heeft de voorzitter jhr. ir. A. C. von Weiier, een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de ontwikkelingen, die de inbreng van de muziekschool in Geboren: Irene Margarethe Louise, d.v. J. Koekkoek en C. C. Baart; Wy- bren Jan, z.v. J. W. Buma en B. H. Bogaards; Hendrik, z.v. L. Verhoek en R. J. Vink; Maria Wilhelmina He lena, d.v. D. Wessendorp en T. de Knegt; Hermana Francisca Maria, d. v. W. P. Goddijn en H. M. Juffer mans; Sylvia, d.v. D. v. d. Kwaak en J. Wassenaar; Gerrit Marinus Arie, z.v. A. Mets en M. van Elswijk; Nico- laas, z.v. H. Schaap en M. Kool; Jo hannes, z.v. W. J. M. Rijsbergen en T. C. Jonker; Leonardus Stephanus, z.v. W. van Egmond en K. van Groot- veld; Maria, d.v. N. Smittenaar en P. Lagendijk; Margriet, d.v. P. van Vliet en D. van der Wolf; Hendrika, d.v. H. Janzen en C. Honsbeek; Ben jamin, z.v. J. P. H. M. Willems en H. van Rooijen; Johannes Christoffel, z.v. T. A. Denies en M. L. Hankart; Arie, z.v. W. Raaphorst en S. Meijer; Johannes Jacobus Wilhelmus, z.v. W. J. Augustinus en E. L. van Leeuwen; Netty, d.v. H. Krijgsman en i. J. v. d. Plas; Hendrika Maria Cornelia, d. v. N. C. Disseldorp en H. C. Meij er; Yvonne, d.v. L. P. Ruiter en E. v. d. Boom; Wilco, z.v. W. Dissevelt en H. M. van Gelderen; Aagje, d. v. J. Koolmoes en H. C. Keijzer; Jacobus Jan Nanne, z.v. J. N. Pool en E. Hartelveld; John, z.v. C. E. Oberhoff en M. de Vries; Johannes, z.v. J. Flanderhijn en A. Melet; Kniertje, d.v. A. Klinkenberg en J. van Rhijn; Cornelia, d.v. H. Brakhoven en M. Schlagwein; Mientje Gaziena, d.v. L. J. J. Vogelaar en M. G. Bouwhuizen; Michèle Louis, z.v. L. van Wijk en G. G. Heyns. Gehuwd: G. J. de Kier en M. Was- sink. Overleden. C. L. Helmich, 40 jr., man; G. C. Derogee, 50 jr., echtgen. v. W. Sinteur; Y. D. Kneijber, 7 da gen, dochter; M. van den Berg, 82 jaar, wed. van C. van der Kraan; J. M. Bruggink, 91 jr., wed. van G. J. Benerink. Bij K.B. is prof. mr. J. F. Glastra van Loon, tot dusver buitengewoon hoogleraar in de inleiding tot de rechtswetenschap, benoemd tot ge woon hoogleraar om onderwijs te ge ven in de inleiding tot de rechtswe tenschap alsmede de wijsbegeerte van het recht. Geslaagd voor het Doc. ex. Ned. Recht de heer P. C. Porrey te Rot terdam. een Gemeentelijke Stichting onver mijdelijk maken. Hij sprak zijn' vreugde er over uit, dat de gemeen teraad op 7 augustus j.l. zijn goed keuring aan de plannen heeft ge hecht Voor de gemeente betekent dit een offer in de vorm van een subsidieAerhoging; daartegenover brengt Toonkunst het grootste deel van haar bezit, w.o. het kapitale pand aan het Rapenburg, in de Stich ting in. Na enige discussie verleende de vergadering machtiging aan het be stuur om gebouw, inventaris en mu ziekbibliotheek in de Stichting in te brengen onder overname door de Stichting van de hypothecaire schuld en van de obligatielening, die de aankoop van het gebouw in 1938 heeft mogelijk gemaakt, (de inbreng vertegenwoordigt een waarde van zeker 150.000 a 175.000, de ge noemde schulden bedragen ruim 20.000). Voo- droeg de verga dering aan het bestuur op een dooi de overdracht van de muziekschool noodzakelijk geworden statutenwij ziging voor te bereiden en in de eerst volgende algemene ledanvergadering aan de orde te stellen. Tot slot legde de voorzitter naar aanleiding van een vraag uit de vergadering de nadruk erop, dat de Maatschappij voor Toonkunst hier mee wel een belangrijk deel van haar activiteiten aan de Stichting overdraagt, maar dat zij haar ove rige taken (concerten, jeugdconcer- ten, koor en orkest) blijft vervullen. Van opheffing van de Maatschappij is dus geen sprake. r\E ORGELKUNST ligt nu eenmaal vrijwel buiten het gewone con certleven, en naast het gezichtsveld van de doorsnee concertbezoeker, en zo zijn deze avonden van de meest superieure muziekuiting steeds matig bezet. Moge aan deze misstand een einde komen, door zich meer op de hoogte te stellen omtrent de concer terende organisten en het rijke oeuvre waaruit door deze een keuze van programma's gemaakt wordt. Bovendien biedt het orgel van de Pieterskerk een rijk palet aan toon- coloriet, wat men ook gisteren kon waarnemen aan de feilloze voor dracht van de gastorganist Adriaan Engels uit Den Haag. De keuze van de sfeervolle en eenvoudig klinkende muziek van Matthias Weckmann (16211674) deed weldadig aan. Een voortreffelijke weergave genoot de muziek van Buxtehude Toccata en Fuga in F een werk uit de barok periode, rijk van klank en vol fanta sie. Naast de virtuose passages was opmerkelijk het welluidend thema van Buxtehude's orgelkoraal „Komm heiliger Geist, Herr Gott". Dan kreeg Lijm zonder klemmen met van Ceta-Bever men de polyfone architectuur van Bach's Praeludium en Fuga in A gaaf en schoon in opperste grootheid te horen, aanwassend in veelstemmig heid tot statige orgelpunten, tegen over beweeglijke figuratie. Een prachtig stuk van intelligente melo dieuze toonkunst is Bach's Fantasia super: Komm, heiliger Geist, Herr Gott. Maar ook de hedendaagse or gelkunst werd deze avond onder streept door het spelen van Reger's Praeludium en Fuga in F een werk in grote stijl, waaraan het oeuvre van deze componist zo rijk is. 7EER PERSOONLIJK, fraai en vol charme waren de variaties over „De lofzang van Maria" van de hand van Adriaan Engels zelf. Hij weet de prachtige stukken, die hij voordraagt te kleden in een door de speler ont worpen gewaad; een gewaan, dat beantwoordt aan de eisen van stijl, karakter, smaak muzikaliteit en vir tuositeit. Doorgedrongen is hij tot de kern van elk stuk; exposerend het subject en contra-subject; dan weer orgelend in het grote koorgewelf ge lijk hij dit meermalen verrassend en boeiend heeft gedaan; gevoelsrijk- dom neerleggend in de Praeludia, en fuga's en wel niet het minste in zijn werk. Geen moment heeft hij het contact met zijn toehoorders verlo ren. Er ontstond een doorleefde en steeds beheerste stroom van muziek, met beproefde scholing geboetseerd; en voor men zich weer in 't drukke gewoel van de straat moest begeven kon men zich nog enkele ogenblik ken verlustigen in de aanblik van het grootse monument de Leidse Pieterskerk. J. KORTMANN Leidse agenda DINSDAG 12 SEPTEMBER R.K. Kappers. Openingsavond werkgroep. 7.45. Zomerzorg. K.A. Herensingel. Avondmis, waar na lezing door pater drs. F. Gossens CssR over milieumissie. Klooster zus ters Carmelitessen, Oude Vest. WOENSDAG 13 SEPTEMBER Rozenkranskruistocht. 7 uur n.m. St. Petruskerk. DONDERDAG 14 SEPTEMBER Ouderavond St. Antoniusscholen. Leiden Zuidwest. 8 uur n.m., zaal Be vrijdingskerk. Avondmis in het kader van de mi lieumissie. 9 uur St. Lodewijkskerk. BIOSCOPEN Trianon: „Ben Hur", alle leeftijden. Dgl. 2.00 en 7.30 uur. Casino: „Indiscreet", 14 jaar. (Dond.: „De prins en de showgirl", volw.) Dgl. 2.30, '..00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: „Trottoir meisjes van Pa rijs", volw. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Luxor: „Pygmalion", alle leeft. Dgl, 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: „Meneer Hulot met vakan tie". alle leeftijden. Dgl. 2.30, 7.00, 9.15 u.; znd. 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 uur. Rex: „Het uur der vergelding". 14 jaar. Dgl 2.30, 7.15, 9.15 u.; znd. 2.30, 4.45, 7.15. 9.15 uur. RADIO TELEVISIE LIGTV0ET (Advertentie). Zonder veel vijven en zessen tussen zeven en achten Waaraan herkent u de KVP- ledenwerver? Wel, hij meldt zich 's avonds zonder veel vij ven en zessen, tussen zevenen en achten, heeft papier en pot lood in de aanslag om u als nieuw lid te noteren, poogt niet u mee te slepen in een politie ke beschouwing. Inmiddels is telefoon 22685 te uwer beschikking: dan krijgt u de propaganda-leider zelf die ook al gereed zit met bloknoot en pen; geeft het niet te gauw op als dit nummer in gesprek mocht zijn. KVP-lidmaatschap, wat kost het u? Tja, contributie komt er natuurlijk ook bij, maar die valt bij de KVP reuze mee: 'n handige propagandist zou zes cent per week zeggen, maar de inkasseerder komt vanzelfspre kend niet elke week, u zoudt het zelf niet prettig vinden. Zullen we het dus maar op 1,50 per halfjaar houden en ziet u dat het inderdaad mee valt? J. van Nierop en fam.. carrosserie bouwer, Verdistraat 203; P. Dekker en fam., typograaf, Verdistraat 207; G. de Wilde en fam., Verdistraat 207; G. de straat 213; L. W. Provoost en fam., werktuigbouwkundige, Verdistraat 225; J. M. Caasparie geb. van Alphen en fam., Breestraat 25; G. Geerligs geb. Gielan en fam.. Witte Rozenstraat 12; P. W. Splinter en fam., los werkman, a.b. Utr. Veer t.o. nr. 34: W. M. van den Oudenhoven en fam., brood- en banket bakker, Hogewoerd 18; H. C. Biesbrouck en fam., bedrijfsassistent, Brucknerstr. 59; J. M. D. van den Berg en fam., pre dikant, v. d. Brandelerkade 14; A. Klok en fam., electro-techn. medewerker, van 's-Gravensandestr. 1; J. P. Jongejan en fam., gemeenteambtenaar, Sweelinck- laan 3: G. J. van 't Spijker en fam., on derwijzer, Const. Huygenslaan 5; N. J. Braadbaart en fam., personeelschef, Burggravenlaan 232; J. A. M. Wilden burg, £4olenstraat 2a; A. M. Rijsbergen geb. Mooijman, Rijn en Schiekade 86; H. Pals, Hugo de Grootstraat 12; M. Zon derzorg, dienstbode, Churchilllaan 52: L. Colpa, 1.1. verpleegster. Witte Singel 27; A. W. Pilon, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; M. C. Kiel geb. de Roos, Me relstraat 30; T. J. de Kreek, lerares, Nachtegaallaan 15; W. J. van Bijster- veld, arts, Vondellaan 19; P. Verdam, militair, Noordeinde 2a; F. Jager, Marij- kestraat 28; D. J. Fransen van der Putte Noordeindeplein 8a; W. Baron Taets van Amerongen geb. Ipema. Plantsoen 1; F. J. Adriani, militair, De M. v. Streefkerk- str. 24: W. R. Koopmans, Rijnsburger- weg 161 ;M. L. Mees, Zoeterwoudsesingel 109; H. H. van Kralingen, 1.1. gezinsver zorgster, Rijnsburgerweg 86: G. H. van Dok, gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86; C. A. Domburg, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; R. A. van der Vring, diëtiste, Hooigracht 11-29; A. C. M. Go- ris, onderwijzeres, Oude Rijn 160; J. van Griethuijsen, leeszaalassistente, Kam. Onneslaan 3; M. G. I. van der Reijden, gezinsverzorgster, Rijnsburgerweg 86. C. J. Du Ry van Beest Holle en fam Roomburgerlaan 24, n. Oisterwijk, Schei- baan 2; D. J. H. Prins en fam., van Speijkstraat 78, n. Alphen a.d. Rijn, da Costastr. 30; A. de Leeuw en fam., Bos- huizerlaan 2, n. Den Ham, Beatrixstr. 9; F. A. J. M. Nagel en fam., Rijnsburger weg 77, n. Eersel, Willibrorduslaan 15; A. C. Bagijn geb. Louwen en fam., Burg gravenlaan 233, n. Zeist, Socrateslaan 2; A. V. N. van Woerden en fam., Zoeter woudsesingel 108, n. Alphen a.d. Rijn, Ambonstr. 68; E. Commander en fam., Boerhaavelaan 60, n. USA; C. H. P. J. Sormani en fam.. Rapenburg 16, n. Lei derdorp, Beatrixstraat 31; A. Waanders en fam., Corn. Schuytlaan 12, n. Ermelo, Zwolseweg 114; A. J. de Langen en fam., Kanaalweg 119, n. Den Helder, Badhuis- str. 66: H. Slegtenhorst en fam., Leven daal 99, n. Heemstede, Rijnlaan 118; W. J. J.^ Couwenberg en fam., Breestraat 84, iw^oeterwoude, Vlietweg 7B; P. van r' i, Jan v. Houtkade 34, n. Noord- Zwarteweg 20; H. Colenbran- ude Vest 105, n. Amsterdam, Kei zei icht 737; V. Kalnins, Burggraven- laai l. n. Oegstgeest, Emmalaan 43; R. J. PvStarre, Pioenstr. 21a, n. Utrecht, Leidseweg 33; J. de Ruiter, Lammen - schansweg 4. n. Hardinxveld, de Sav. Lohmanstr. 20; J. J. Reijenga, Hoefstr. 50An. Apeldoorn, Pelikaanstr. 14; Jkvr. J. van Rappard, Vismarkt 4. n. Hilver sum, Borneolaan 9; Q. L. T. van der Meer, Plantsoen 29, n. Utrecht, Parkstr. 5; H. J. M. van Bakkum, de Genestetstr. 81A, n. Hazerswoude, de Genestetstr. 8; M. Chakravarti, Jan v. Goijenkade 29, n. Delft, Prunuslaan 96; J. G. J. Hogen- boom, Sweelincklaan 15, n. Amsterdam, Lauriergracht 37; A. M. Helb, Breestraat la, n. 's-Gravenhage, v. Voorschotenlaan 23a: E. Uphaus, Hogewoerd 27a, n. 's-Gravenhage, van Welylaan 3; E. H. L. Oorthuys, Kloksteeg 13a, n. Velsen, Vin- kenbaan 22; M. van Wijk, Korevaarstr. 11a, n. Voorburg, van Deventerlaan 69; M. A. T. Faase, Janvossensteeg 61, n. Utrecht, Mauritsstr. 2; D. J. Emies, Kort Het was vandaag een bijzondere dag voor de heer Jan de Koning, die door wethoouder J. van Schaik werd onderscheiden met de bronzen medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De heer De Koning is veertig jaar in dienst van de heer J. van Iterson, bouwkundige, taxateur en beëdigd makelaar te Leiden, en hem viel als zodanig een wanne huldiging te beurt. Als jongen van veertien jaar trad hij in 1921 in dienst van de heer Van Iterson, die zich drie maanden daar voor gevestigd had als aannemer van timmerwerken en legde al da delijk een groot talent als tekenin genlezer en timmerman aan de dag. De veertienjarige presteerde het zonder verdere bijstand een grote, gedraaide trap van tekening af na te timmeren en ook bij vele andere werken toonde hij zijn vakmanschap. Hij groeide met het bedrijf mee en getuigë de woorden, die door de heer J. van Iterson werden gesproken is de onderlinge verstandhouding steeds prima geweest. Loco-burgemeester J. C. van Schaik, memoreerde de verdiensten van de heer De Koning en zag daar bij niet over het hoofd, dat deze in zijn prille onderwijzerstijd nog een leerling van hem is geweest. Me vrouw De Koning deelde in de hul de. Zij ontving een bloemboeket en voorts ontving de heer De Koning een geschenk in couveTt. Bedrijfs- genoten en familieleden woonden de huldiging, die plaats vond ten huize van de neer Van Iterson, Oude Sin gel 190, bij. V.l.n.r. de heer Van Iterson, mevr. v. Iterson, de heer De Koning, mevr. De Koning en weth. J. C. van Schaik. pmnw ntrw "vr.- —-m-M --r™ p.-.o r„ 0 Galgewater 18, n. 's-Gravenhage, v. Mus- schenbroeckstr. 66; R. I. van der Werf, Noordeinde 50, n. Groningen, Oosterstr. 62; R. J. la Rivière, Hogewoerd 82a, n. Voorburg, Parkweg 193; W. Tijmstra, Joh. de Wittstr. 24, n. Bennebroek, Rijks straatweg 113; P. F. de Vries, Boerhaave laan 18, n. Rotterdam, de Vliegerstraat 42A; C. M. J. Driessen, Rijnsburgerweg 10, n. Amsterdam, Herengracht 74; J. A. G. de Ronde geb. Wessels Beljaars, Rijnsburgerweg 140, n. Amsterdam, Bal- siusstr. 1141; M. Druijf, Rijnsburgerweg 186, n. Opperdoes, Noorderpad 20; H. W. Rigter, Rijnsburgerweg 151, n. Zwolle, Saassenstr. 31; K. Horst, Rijnsburgerweg 10, n. Groningen, Oosterhamrikkade 32; A. van der Werf, C. Huygenslaan 5, a- Vessem ca, Dorpsstr. C48e; W. Visser, Stieltjesstr. 2, n. Rotterdam, Treubstr. 13a; M. Tans, Leliestr. 57, n. Apeldoorn. Pr. Mauritslaan 4; E. Sturm, IJsselkade 26, n. Amsterdam, Overtoom 283; M. van der Staaij, Hartmanstr. 23, n. Amster dam. Overtoom 283; C. H. M. van der Linden, Thorbeckestr. 25, n. Amsterdam, Lauriergracht 37; A. Hollebeek, P. J. Blokstraat 11, n. Oegstgeest, Hendrik- laan 30; M. I. Fluijt, Zeemanlaan 27. n. Leidschendam, Veurse Achterweg 133; Y. den Hertog, Lage Rijndijk 17C, n. Noordwijk, Zwarteweg 20; H. Tuinsrta, Mauritsstr. 55, n. Stedum, W. Bredeweg 15; G. Smit, Mauritsstr. 55, n. Noord- wijk, Wilhelminastr. 59; P. Morren geb. Lardé, Trompstraat 37, n. Beverwijk, Adigestraat 42; A. C. Dingjan, P. J. Blokstraat 14, n. Amsterdam, Linnaeus- hof 63hs; E. J. M. R. Kriek, Wasstraat 70, n. Amsterdam, Retiefstraat 27II; N. Gans, Schelpenkade 53, n. Groningen, KI. Leliestraat 5; M. Burgers, Thorbec kestr. 39, n. Bennebroek, Rijksstraatweg 113; A. Smuling, Rijnsburgerweg 62a, n. Giessenburg, Peursemseweg 11; L. L. Blind geb. van der Kaaden, Plantage 6, n. Naarden, Jan ter Gouwweg 86; G. H Reijgersberg, Lange Mare 39A, n. Eind hoven, Le Sage ten Broeklaan 26; E. E. van Egmond geb. de Mooij, Jan v. Hout kade 34, n. Rijnsburg, Burg. Meyboom- str. 2F; G. J. Prins, Vreewijkstr. 2, n. Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189; J. C. Leenhouts, Rijnsburgerweg 10, n. Cad- zand, Badhuisweg O 55c; M. H. W. Loo- mans, Hogerbeetsstr. 5, n. Monster, Ha- venstr. 12; T. W. M. van Zandwijk, Stiel tjesstr. 24, n. Schiedam, Dr. Noletstr. 1; P. Struijs, Duyvendakstr. 11, n. Delft, v. Lgeuwenhoeksingel 18; A. M. I. den Boer, de L. de Kanterstr. 15B, n. Gro ningen, J. Israëlsstraat 71A; W. van Stra ten, Melch. Treublaan 38, n. Zwolle, v. Beethovenlaan 15; G. M. van Dijk, Duy vendakstr. 1, n. Rijswijk ZH, Kerklaan 65; J. W. M. van Noort, Doezastraat 21a, n. Voorhout, Leidsevaart 2; C. F. M. van Opstal, Noordeinde 50, n. 's-Gravenhagc, Dr. Kuyperstr. 4: A. C. G. Wright geb. Jonk, Marislaan 1, n. Groot-Brittannië; H. M. A. van Gent. Cobetstr. 18. n. Haar lem, Kleverlaan 83; H. L. A. Bol, Burg gravenlaan 4, n. USA; M. J. G. Groene- wegen, Roodenburgerstr. 57, n. Zuid- Af rika; G. J. P. van der Kamp, De Goejestr. 3, n. Enschede, Lage Bothof 8; C. J. E. Melchior, Herengracht 25, n. Rotterdam, Stadhoudersweg 140D; C. M. Wilson, Plantsoen 101A, n. Delft, De Co- lignystr. 93; W. I. Erades, Prinsenstr. 43A, n. Uithoorn, Hoofdweg 38; H. J. Montlrooij, Hoge Morsweg 39, n. Hazers woude, de Genestetstr. 5; J. M. Gordijn geb. Kerkvliet, W. de Zwijgerlaan 8, n. Rotterdam Desemonastraat 107; L. P. Gordijn, Mauritsstraat 85, n. Rotterdam, Desdemondastraat 107;R. Vos, Wasstraat 7, n. Hardenberg, Heemse A 196; F. J. C. M. Arnold, Boerhaavelaan 42, n. Voor burg, Effathalaan 30; G. M. Warmerdam, H. de Grootstr. 17, n. Voorburg, Wevers laan 1; P. A. Randour, Klikspaanweg 13, n. USA; G. de Nie, Jan v. Goijenkade 44, n. USA; M. A. Bonnet, Vreewijkstr. 15, n. Rijnsburg, Evertsenstraat 16; J. Bonnet geb. Montenberg, Kastanjekade 7, n. Rijnsburg, Evertsenstraat 16; I. van Sonsbeek, Druivenstraat 4, n. Vlissingen, Lelielaan 10; W. H. de Lang geb. Hogen- kamp, de L. de Kanterstr. 2, n. Amers foort, Regentesselaan 12; W. M. H. Rut ten, Roodenburgerstr. 8, n. Arnhem, Steenstraat 79; M. Wisse, Zoeterwoudse singel 93, n. Oostburg, Zuidwal"l; H. Vol- quardsen geb. Molenaar, Lijsterstraat 32, n. USA; G. J. Wolslnk, Stieltjesstraat 61, n. Rotterdam. Bergweg 324B; S. F. Kloeck, Nachtegaallaan 4, n. Urmond, Havenstraat 3: P. J. A. Bergers, Bredero- slraat 14, n. Huissen Gld, Karstraat 77; M. M. M. Nederhof, Korevaarstraat 11C, n. Katwijk, Fazantstraat 9; C. V. Fi scher, Haarlemmerstr. 17, n. Zwitser land; L. C. van Hooidonk, Magd. Moons- str. 1B, n. Ede Gld, Zonneoordlaan 17; M. J. G. C. Blom, Steenstraat 33a, n. Rotterdam, Pieter Postlaan 6; C. Snij ders, Hoflaan 48, n. Amsterdam, Mau- ritskade 59; F. E. Servnas, Plantsoen 27, n. Driebergen-R., Buntlaan 20; C. P. de Reus, Haag weg 56, n. Peru! M. Brem- mer, Maaredijk 94, n. Bussun., Brink laan 82; T. Baart. Hoogl. Kerkgracht 18, n. Haarlem, Santpoortefpleln 18; H. W. Scheepe, Nieuwe Rijn 70. n. Rotterdam, Benthuizerstraat 5a; A. J. A. van Oor schot. Herengracht 100, n. Woubrugge, van Fenemalaan 6; E. M. Burgers. Haar lemmerstr. 175-177, n. Zoeterwoude, Ho ge Rijndijk 33; D. van der Steen, Kanaal- NOORDWIJKERHOUT De onderwijzeres mevr. W. de Klerk-V. d. Berg is dinsdagmiddag even na twaalf uur, terwijl zij per rijwiel van „De Voorzienigheid" op weg was naar huis, in de Kerkstraat gevallen en aangereden door een bus van de NZHVM. Ernstig, maar zoals later bleek, gelukkig niet levens-' gevaarlijk gewond, moest zij naar het Academisch ziekenhuis te Lei den worden vervoerd. Mevr. De Klerk heeft waarschijn lijk, toen zij zag, dat de haar tege moetkomende bus een bakfiets pas seerde, gemeend, dat zij beter even kon afstappen. Hierbij viel zij ech ter naar links op de weg en alleen door zeer krachtig remmen kon de chauffeur van de bus voorkomen, dat hij haar overreed. Mevr. De Klerk werd wel door de bus aange reden en over de weg geschoven, waarbij haar kleding deerlijk werd gehavend en zij bloedende schaaf wonden opliep, waardoor haar toe stand zich aanvankelijk ernstig voor deed. Daar in het ziekenhuis werd geconstateerd, dat ook enkele ribben gebroken waren, was operatief in grijpen tc*ch noodzakelijk. WARMOND Ontgraven dijk van Groot Hem- meerpolder aanbesteed. Door de N.V. Grnotmij, Burg. Elsenlaan hoek Juliaantje te Rijswijk, is onderhands namens het polderbestuur van de Groot Hemmeerpolder aanbesteed: het ontgraven van een dijk der Groot Hemmeerpolder. De inschrijvingen waren: Fa. v. d. Geest, Hillegom f 21.775; Gebr. Overdevest, Voorscho ten f 16.870; J. Stam, Voorschoten f 16.500; W. J. Baars en Zn., Zoeter- meer f 15.900; M. P. v. d. Meer te Benthuizen f 15.750. Het werk is nog niet gegund. Marktberichten LEIDEN, 11 sept. Groente. - Appe len 30-58; Andijvie 7-12; augurken. 60-140; pronkbonen 17-33; snijbonen 45-106; stambonen 50-78; stokbonen 80-110; kroten 19-21; kroten gekookt 35; rode kool 7-20; groene kool 7-16; postelein 28-46; prei 11-25; spinazie 31-44; tomaten 20-6C; uien middelfijn 13; waspeen 31-44; winterpeen 5; witlof 76-134; en meloenen 29-116. Bloemkool 20-69; knolselderij 25-28; komkommers 16-34; sla 10-19,40, bos- peen 40-51 per 100 bos. LEIDEN, 12 sept. Vette varkens. - Aangevoerd 133 vette varkens. No tering: zware v. geen notering, lich te v. 1,72-1,78, slag. v. 1,79-1,82, zeu gen 1,50-1,60. Handel aanvankelijk goed, aflopend minder. ROTTERDAM, 12 sept. Vee Totale aanvoer 2836; weekaanvoer 4740; vette koeien 205; gebruiksvee 831; vette kalveren 587; graskalveren 400; nuchtere kalveren 280; varkens 6; lo pers 45; biggen 54; paarden 52; veu lens 39; schapen 392; geiten 45; vette koeien 320-340, 280-310, 260-270; vette kalveren 260-275, 220-260, 200-220; graskalveren 440, 360, 260; nuchtere kalveren 180, 170, 150; lopers 120, 100, 90; biggen 70, 65, 50; sl. paarden 270, 230, 210; schapen 120, 100, 90; lam meren 110, 90, 80; koeien 1280, 1150, 990; vare koeien 900, 750, 650; vaar zen 950,750, 650; pinken 600, 500, 420; veulens 550, 475, 400; vette koeien als vorige week, redelijk, pr. houdend; vete kalveren kleiner, vlot, lste kwal. iets stijver, 2e en 3e kw. niet hoger;; graskalveren minder, kalm, constant; nuchtere k-1 eren als vorige week, goed, prijshoudend; lo pers en biggen normaal, tamelijk, niet hoger; slachtpaarden iets minder lui, lste kwal. jonge paarden goed prijshoudend, 2e en 3e kwal. iets ge drukt; schapen ruimer, goed, scha pen niet hoger, lammeren ts stijver, fokschapen werden redelijk verhan deld; koeien normaal, stil, ongewij zigd; vare koeien tamelijk, redelijk, stabiel; vaarzen en pinken iets rui mer, traag, als vorige week; veulens als vorige week, levendig, nste kwal. iets stijver, verder ongewijzigd. str. 64, n. Vlaardingen. Coornhertstr. 90 G. E. M. van der Steen geb. Kleine Lammenschaneweg 10, n. Vlaardinger Coornhertstr. 90: G. Bruijn, Wastraat 19. n. Utrecht, Nieuwegracht 69: A. Varke- visser geb. Mugge, Gabr. Metzustr. 3, ti. Katwijk, Voorstraat 67; J. A. Lagerberg W. Pyrmontstr. 26, n. Lisse, Herenweg 173; D. C. Glafisbergèn, Witte Singel 27, h. Amsterdam. Vechtstr. 97; T. Klaver, Witt© Singel 27. n. Amsterdam, Vecht- straat 97; A. K. C. van Starkenbura. Witte Singel 27, n. Amsterdam, Vecht- straat 97; J. J. van Welt, Witte Rozen- str. 21, n. Haarlem, Westerhoutpark 36 T. A. J. Korènhoff, Zeemanlaan 30, n. Zeist, Driebergseweg 15; P. H. Slinger land. Havenkade 13, n. Zoeterwoude Zuidbuurtseweg 7; W. M. Tijssen, Vijf Meiplein 154, n. Leidschendam. Veurse- straatweg 118; E. J. M. Romijn, Leven- daal 39, n. Oegstgeest, Spaargarenstr. 50; J. M. Kerkvliet. Noordeinde 2a, n. Den Helder, Buitenhaven 5.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2