RIJNSTREEK Ged. Staten forensen in wensen geen Nieuwveen MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA i alphen aan den rijn P. Voskuilen 25 jaar bij Oosthoek en zoon De heer P. Voskuilen herdacht vrijdag de dag, waarop hij 25 jaar geleden als jongste kantoorbediende in dienst trad bij Oosthoek en zoon n.v. te Alphen aan den Rijn. Thans vervult de heer Voskuilen de functie van procuratiehouder. In die kwali teit volgde hij enkele jaren geleden de heer E. v. d. Pol op, toen deze met pensioen ging. Zoals bij Oosthoek te doen gebrui kelijk is, werd de jubilaris, samen met zijn echtgenote op het directie- kantoor in de namiddag ontvangen door de beide directeuren, ir. F. H. Kotter en Z. H. M. van Asch van Wijck. Hierbij waren voorts o.m. te genwoordig, de heer Van der Gies- sen, president-commissaris der n.v. en echtgenote, mevrouw S. Oosthoek- Kolk, de echtgenote van de voorma lige directeur en zoon van de stichter van de dakpannen- en kleiwaren-in- dustrie, alsmede enkele top-functio- narissen. Voorafgegaan door een waarderen de toespraak door de beide directeu ren, ontving de heer Voskuilen o.a. een schilderij. Hierna was er voor het kantoor personeel gelegenheid de jubilaris en zjjn echtgenote te feliciteren. Namens het kantoorpersoneel en de fabrieksbazen voerde de heer H. Bro- kaar het woord, die daarna een pols horloge aanbood. Mevrouw Voskui len kreeg een rijk voorziene fruit mand. Tot hen, die de jubilaris kwamen complimenteren, behoorde ook zijn voorganger, de heer E. v. d. Pol. Des avonds bood de directie aan de heer en mevrouw Voskuilen, te za- men met zijn naaste medewerkers, een diner aan, gevolgd door een ge zellig programma. Bromfietsbotsing met gewonde Op de Oranje Nassausingel te Al phen aan den Rijn zijn vrijdagmiddag twee bromfietsrijders met elkaar in botsing gekomen. Het waren de heren J. de H., wonende te Alphen aan den Rijn, en H. J. T., wonende te Leiden. De botsing gebeurde op het moment, dat laatstgenoemde bezig was twee voor hem rijdende wielrijdsters te passeren. De heer De H. verwondde hierdoor zijn linker hand ernstig. Nadat dr. J. K. Platteschor hem de eerste me dische hulp had verleend is het slachtoffer voor verdere behandeling overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. C. Vogel kampioen van AZC op de 1500 m. Vrijdagavond roerden in het zwem bad „De Hoorn' 'aan de Van Foreest- laan te Alphen aan den Rijn de wed strijden voortgezet voor de aanwij zing van de kampioenen van de Al- phense Zwemclub ,.AZC". Deze wed strijd was tevens het einde van dit seizoen. Van het eerste gedeelte &a- ven wij reeds eerder de uitslagen weer. Vanavond ging het om de presz, taties op de 1500 m. voor heren. Eerste serie Er werd in twee series gezwommen. In de eerste kwamen uit de heren J. Blom, Ph. Boot, ir. N. Buijsert en H. Vergouw. Boot had vrijwel steeds de leiding, maar tegen het einde van de baan, die vijftien maal heen en terug ge zwommen moest worden, werd hij ernstig bedreigd door zijn rivaal Buijsert, die echter zijn eindspurt iets te laat had ingezet. Overigens mocht de tijd van Buij sert, 27 min. 27,4 sec. er wel zijn, want hij was met zijn 38 jaren verre weg de oudste in het gezelschap. Tweede serie In de tweede serie kwamen uit P. van Kooten, Th. Seppen, W. Verha gen en C. de Vogel. Aanvankelijk had Seppen, die met bijna 24 minuten recordhouder is van AZC, op deze afstand de leiding, maar reeds na 300 meter raakte hij achter op Van Kooten en De Vogel, en spoedig ging ook Verhagen hem voorbij. Even ging toen Van Kooten aan de kop, maar op de 500 m. was het De Vogel die een duidelijke voor sprong nam en die voorsprong tegen het einde vergroot had tot een halve baan op nummer twee. Deze was de kampioen van het vorig jaar, W. Ver hagen, die zich royaal losgezwom- men had van P. v. Kooten en Sep pen. Laatstgenoemden leverden op de laatste baan nog een spannende strijd om de derde plaats, die uitein delijk voor Van Kooten was. Ove rigens bleek deze laatste serie snel ler te zijn gegaan dan de eerte, zo dat C. Vogel, de kampioen 1961, er 25 min. 18.6 sec. over deed, 2e werd W. Verhagen 26 min. 2,5 sec.; 3e P. v. Kooten 26 m. 26.6 sec.; 4e Th. Sep pen 26 m. 28 sec.; 5e Ph. Boot 27 m. 6e ir. Buijsert 27 m. 7.4 sec. De chef-badmeester, de heer G. Kaltenecker, was over de prestaties bij de diverse gehouden wedstrijden niet ontevreden. Met zijn medewer kers heeft hij zich weer enthousiast beijverd om tot sportieve prestaties te komen. Wil AZC ook op wedstrij den tegen andere clubs tot betere re sultaten gaan komen, dan zal er wer kelijk intensief getraind moeten wor den. Laat men de Goudse zwemster, die dagelijks in het Alphens zwem bad oefent om bij stukjes en beetjes haar gemaakte tijden te verkleinen, tot voorbeeld nemen. Te-water-lating Op de scheeps werf De Vooruitgang van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen a.d. Rjjn werd heden met goed gevolg te water ge laten het motorbeunschip „Credo" bouw no. 1295 in aanbouw voor de heren J. en T. L, Oudakker en G. de Groot te Baarn De afmetingen van het schip zijn: lengte 55.00 meter, breedte 720 m. en holte 2.50 meter, groot 600 ton. In het schip zal geplaatst worden een Industrie motor type 6D 6 0, vermo gen 330 PK bij 500 omw./min. van de Motoren fabriek De Industrie te Al phen a. d. Rijn. De Blauwband. Met 196 oude en jong eduiven is door de postdui venvereniging „De Blauwband" in Alphen deelgenomen aan de wed vlucht vanaf Duffel. Lossing om 8.10 met Zuidwestenwind. Aankomst eerste duif: 9.4251 uur. Uitslag luidt: Gebr. Hasselaar 1- 3-4; J. Landaal 2; C. van Ofwegen 5; G. Tuinenburg 6; A. Goudkuil 7-9; W. Futselaar 8; A. Lamoree 10; J. van Rijn 14; A. Groenendijk 17; J. C. van Donk 19; C. v. d. Hoek 22; H. van Es 23; H. Bauwer 25; H. S- Mens 31; P. H. Goedhart 34 en E. v. d. Werff 37. Geboorten: Hendrikus Cornelis z. v. B. A. Jutte en H. C. van der Ma de; Herma Gesina d.v. C. H. Veer man en N. E. van Leeuwen; Caroline Jacoba d.v. C. J. Koelewijn en P. T. Verduin; Elise Josephine d.v. J. C. van der Burg en E. M. P. Swart; Frank Louis z.v. Th. G. van der Pan ne en M. J. Graafland; Gerrigje Jo hanna Gerarda .v. C. van Veen en K. van der Elshout; Cornelia d.v. C. van Veen en K. van den Els- hout; Jacobus z.v. J. J. C. van Oos ten en D. J. Krotje; Arie Cornelis z.v. W. Wieman en C. van der Zee; Erwin Pieter z.v. H. A. de Smits en C. A. van Noort; Madeleine Suzanne d.v. J. K. Platteschor en T. J. Ver doorn; Marianne Hermina d.v. G. Vis en N. Qualm; Zwantine d.v. Cor nelis Boer en Z. J. Smit. Overlijden: Leonardus J. Maas, 3 jaar. Huwelijken: J. A. van Burik en G. K. A. Dekker. Huwelijksaangiften: A. de Lange en H. van Elk; D. Koenekoop en M. Barth; D. A. Harkema en G. A. IJkc- ma. alkemade Geboorten: Johannes C. M. z.v. J. W. G. M. Bakker en M. P. E. Veen- hof; Susanne G. d.v. J. Th. Oomen en J. Th. van Klink; Albertus S. M. z.v. A. C. van der Meer en P. E. Zonneveld; Godefridus J. H. z.v. E. P. Hoogenboom en A. M. van der Meer; John G. z.v. P. van Roijen en P. J. van Tinteren; Wilhelmus C. M. z.v. C. G. Th. Zoetemelk en J. C. Jansen; Fredericus A. z.v. W. H. A. van Veen en C. M. Bartels; Susanne C. d.v. A. C. de Jong en C. M. Zaal; Pauline C. M. d.v. J. F. van Berkel en C. C. A. Milatz; Antonius G. J. z.v. J. P. van Egmond en J. C. Heij- man; Aloysius Th. A. z.v. Th. P. A. van Velzen en A. C. Koot. Ondertrouw: J. P. Turk en C. J. Zoet. Overlijden; G. Borst, 87 jr. bodegraven Waterpolo. In het plaatselijk zwembad vond de promotiewedstrijd plaats tussen het Schoonhovense ze vental van de vereniging SZ PC. De Bodegaafse dames hadden in de promotiecompetitie reeds een grote zege behaald op de reserves van het Alphense AZC, zodat nu kansen op een overwinning aan vezig werden geacht. Het is echter anders gelopen. Ai direct na het begin nam Thea Blonk de bal mee en scoorde on houdbaar. Een fout is de Bodegraaf- se verdediging bracht de stand op 1-1. Uit een vrije worp werd het kort daarop 1-2 en een fout van de doelverdedigster maakte er 1-3 van. Kort voor de rust werd de stand zelfs 1-4 voor de Schoonhovense da mes. Ondanks deze achterstand pakten de gastvrouwen direct na de her vatting beter aan, en uit een offen sief werd de derde goal geboren. Bertha Boef zorgde zelfs voor 3-4. Maar de gelijkmaker bleef uit. Door dit resultaat promoveerde de Schoonhovense dames Lp.v. de Bo- boskoop MET DE BUS VAN HET JULIAN AKW ARTIER NAAR HET CENTRUM Uit goede bron wordt vernomen, dat de pogingen, welke in het werk zijn gesteld om de autobusdienst van de N.V. Citosa van Boskoop via Reeuwijk-Gouda v.v. door te trekken naar het Julianakwartier, met succes zijn bekroond. Het begin en eindpunt van deze dienst zal worden verlegd van het dorp naar het Julianaplein. Ongetwijfeld zal dit door vele be woners van deze buurtschap van har te worden toegejuicht. Nut en sport. Tijdens de leden vergadering van de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging „Nut en Sport" werd voorgesteld om in ver band met de gestadige groei het be stuur uit te breiden met 3 leden. De waarnemend voorzitter, de heer M. Verbeek, deelde bij de opening mede, dat de oud-voorzzitter, de heer C. Groenendijk Sr., in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Hierna kwam het bestuursvoorstel tot uitbreiding van het bestuur aan de orde. Dit bleek bij de leden in goede aarde te vallen en na een vlotte stemming werden gekozen de heren C. Groenendijk Jr., H. Vermeulen en J. Steenbergen. Besloten werd om op zaterdag 23 september a.s. weer een jongedieren- keuring te houden in „Het Zuiden". Zaterdag 21 oktober a.s. zal een busreis worden georganiseerd naar de kleinvee- tentoonstelling van de Ras- Pluimvee en Konijnenfokkers veren. „Ornithophilia" te Utrecht, Behalve het fokken van konijnen beoefent de heer Bakhuyzen ook de kleurenfotografie als hobby. Het re sultaat van deze hobby toonde de heer Bakhuyzen in de vorm van fraaie dia's. Dammen. De eindstand van de competitie om het clubkampioen schap van de damclub Boskoop is: 1. D. v. Wijk (39 uit 20); 2. H. van Klaveren (31 uit 20); 3. J. Mesman (30 uit 21); 4. A. Koetsier (27 uit 20); 5. D. v. d. Zijden (27); 6. E. J. Hoogerbrug (26); 7. C. A. Metselaar (25); 8. W. Vermeulen (24); 9. M. Vuyk (22); 10. J. van Tol (20); 11: Jac. Schoemaker (20); 12. W. v. (19); 14. H. C. Trimp (19); 15. J. v. Soest (19); 16. W. A. van Otterloo (18); 17. J. van Es (17); 18. T. de Bruin (12); 19. W. Sekeres (12); 20. D. Dros (5); 21. D. W. v. d. Zeeuw (5) en 22. T. van Eek (4). Geboren: Teunis Maarten z.v. F. G. C. v. d. Wolf en A. van Velde; Peter Jacobus Theodorus, z.v. H. J. v. d. Water en H. de Wit. Ondertrouwd: D. J. de Bruyn en P. Boer. Getrouwd: J. v. d. Kloes en M. K. E. Koster. Gevonden voorwerpen. Witte plastic regenjas; grijze plastic regen jas; regenjas wit gevoerd; gaberdine heren regenjas; paar nieuwe heren sokken; gestreept vloerkleedje, mu ziekboekje. Inlichtingen bij de rijkspolitie za terdags tussen 14 en 16 uur. leimutden Bejaarden naar Aalsmeer. Gis termorgen zijn 27 dames en heren van de Bejaardensociëteit uit de ge meente naar Aalsmeer geweest om de versiering te bezichtigen. Om 9 uur werd er met de .autobus gestart. Nadat het gezelschap geheel Aalsmeer bezichtigd had, werd in het gebouw „De Oude Veiling" de koffie gebruikt. Daarna werd de Aalsmeerse bloe menveiling bezocht, waar velen nog nooit geweest waren. Het was wel jammer, dat het gezelschap de ver lichting niet kon zien. Hieraan wa ren helaas te veel bezwaren verbon den. Desondanks was het voor de bejaarden een gezellige ochtend. Geslaagd. Voor het Midden standsdiploma is geslaagd de heer E. Steiner, alhier, opgeleid door de LOI te Leiden. roelofarendsveen Wilt U iets weten? 1-Iet programma van het actieve Oranjecomité „Juliana" is dit jaar verdeeld over vier dagen n.l. zondag 17, dinsdag 19, woensdag 20 en don derdag 21 sept. a.s. Zondag 17 sept. gaan de deuren van de grot- vei linghallen ter plaatse ope:i voor het traditionele Ora.ijebal. Hieraan ver lenen medewerking het muzikale quintet „Dominique" uit Haarlem, alsmede de teenager-musicals Olga en Berry en niet te vergeten het ac cordeonduo „De Fratelli's". Dinsdag 19 sept. worden de fees telijkheden n.m. nalf zes ingeluid met de openingsoptocht en taptoe. Behalve de muziek ver. „Liefde voor Harmonie", zal ook het eerste Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" de optocht opluisteren en met de taptoe besluiten. Hierr a zal het grote lunapark met zijn vele at tracties de feestvierders tot ce.i be zoek uitnodigen. Woensdag 20 sept. is er des morgens te 9 uur weer de optocht van de schoolkinderen. Ook hieraan verleent de plaatse lijke muziekver. „Liefde voor Harmo nie" weer haar medewerking. Des middags te 2.30 uur is er voor de kin deren bij het feestterrein een pop penkastvoorstelling. Des morgens te 10 uur kunnen de dames en heren elkander bekampen in een behendig heidswedstrijd op brommers. Don derdag 21 sept. des morgens 10 uur een feestelijke voorstelling met trac- tatie voor de kinderen t.m. de 5e klas in de veiling. Voor de hogere klassen is er dan een p azzehvedstrjjd per fiets. De plaatselijke muziekver. Liefde voor Harmonie" houdt dan weer haar verrassende gecostumeer- de optocht, waaraan dit jar een ol- lecte is verbonden om de noodlijden de kas enigermate te verste-ken. Eveneens te 10 uur het traditionel^ ton-knuppelan en een toengedwed- strijd voor dames en heren. En nu voor de jeugd uit vroegere dagen. Donderdagmiddag te 2 uur komen zij weer bijeen in de aula van de Jozefschool aan het Pastoor Onelplein. Natuurlijk worden zij per autobus afgehaaM en thuisgebracht. Naast de niet te versmaden tractatie, krijgen zij weer een aantrekkelijk programma voorgeschoteld. Het be kende cabaretgezelschap „Fred "an Bourgogne" komt met een gevarieerd programma, waaraan artiesten van naam hun medewerking zullen „even. Zo'n feest kost geld en dus is het wel noodzakelijk, dat men het thuis te bezorgen bekende zakje dit keer eens gul zal gedenken. WOTTOT?TTCOE Geslaagd. Geslaagd voor het Middenstandsdiploma is de heer C. G. van Klaveren, alhier, opgeleid door het LOI te Leiden. Voetbalvereniging. De leden van de .plaatselijke voetbalvereni ging Woubrugge hielden dinsdag avond in Het Oude Raedthuys hun jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer C. Muller. In zijn jaaroverzicht deelde secretaris P. de Bruin onder meer mede, dat het aan tal leden thans boven de 100 was gekomen. Verder memoreerde hij 't afscheid van ex-voorzitter T. de Jong en het feit, dat de heer W. F. Kesling geslaagd voor jeugdleider, voortaan de zorg voor de jeugdelftallen op zich zal nemen. Nog steeds is er ge brek aan geschikte ruimte voor in- doortraining. De vereniging is thans koninklijk goedgekeurd. De beschei den van penningmeester A. Vrolijk bleken in orde bevonden, terwijl de leden J. van Reenen en A. Burg- graaff in de nieuwe kascommissie zitting namen. De penningmeester memoreerde in zijn jaarverslag een batig saldo en een teruggang in de totogelden. Bij de bestuursverkiezing werden bij acclamatie de heren M. van Luiing en G. van der Dool her kozen. Na een bespreking over de nieuwe competitie-indeling bracht d voorzitter de belangrijke kwestie van het nieuw aan te leggen sport veld ter sprake. De plannen zijn nu in een vergevorderd stadium, men Abonné H. B. te W. wil graag het juiste gewicht weten van een half mud en een halve hl aardappelen. Antw.: Een half mud en een halve hl is hetzelfde. Voor aardappelen is het gewicht van een halve hl 35 kilo gram. Kattestraat Mijn tuin staat vol kattestaartonkruid. Hoe kan ik dit uiroeien? vraagt C. J. S. U schrijft niet welke kattestaart dit is, er zijn nl. twee soorten, de ly- thrum salicaria, met purperkleurige trossen en de veelalgenoemd paarde- staart, ook wel kattestaart. De eerste kan door geregeld schoffelen en wie den wel onder de knie worden ge houden. De echte paardestaart, ver moedelijk degene die u bedoelt, is moeilijker te bestrijden, daar de on deraardse stengels zeer diep zitten en taai zijn als elastiek. Veeal komen ze voor op slecht ontwaterde grond Wanneer nodig deze verbeteren en kalken. Tracht zoveel mogelijk de onderaardse stengels op te rooien. Middelen die deze diepgroeiende stengels doden zijn er niet wel is het mogelijk b.v. met simarin, de opper vlakkige stengels te doden. Het beste is dus ontwateren en veel schoffelen. Diploma zwemmen. Donderdag middag werd in het zwembad gele genheid gegeven tot het behalen van een zwemdiploma van de KNZB. aantal deelnemers was deze keer niet gering. Het mag een prestatie ge noemd worden, dat twee meisjes van 8 jaar diploma A behaalden. T. Edelman wist zowaar het „zwa re" diploma F. te behalen. De volle dige uitslagen luidden: Diploma A: F. Blonk, H. L. Gro, C. Ranke, I. Koorevaar, A. van de Wilt, W. Byle- veld, L. Straathof, T. Delfos, S. Vree- ken, C. Scheer, A. Scholte, T. van Aelst, M. van Zoest, I. Verlaan, J. Schouten, M. Post en A. van Wijk. In totaal dus 19 geslaagden. Diploma B: A. Batelaan, M. van Sevenhoven, A. Veerman, F. Blonk, S. Vreeken en C. Veerman. Diploma D: M. ten Brink, A. Kooy, A. de Leeuw, I. Veersloot, H. Vis, M. Both en W. Tuis. Derhalve 7 ge slaagden. Diploma F: T. Edelman. Geboren: Mariene D. d.v. A. Sie- rink-v. Vliet; Franciscus G. z.v. J. de Jong-v. d. Poel; Maria J. d.v. J. Ariens-van Rhijn; Cornelis F. M. z.V. C. v. d. Maat-de Wit; Christine D. d.v. P. van Benthem-Colijn; Maar- janne d.v. P. van Kampen-van Kem pen; Maria d.v. G. Anker-Arends; Mattheus z.v. J. van Eyk-v. d. Hul. Overleden: G. Woudenberg, 37 j., e.v. T. v. d. Zwaan. Gisteravond vergaderde de voltal lige raad der gemeente Nieuwveen. Op voorstel van B. en W. ging de raad akkoord met het toekennen van enige assistenten aan de BLO-school Huize Sint Ursula. Vervolgens kwam aan de orde de aankoop van ruim 2 ha bouwgrond van de Teijlerstichting te Haarlem. Deze bouwgrond is gelegen in het oude uitbreidingsplan Schoterveld. Op voorstel van B. en W. besloot de raad tot de aankoop van deze grond voor een bedrag van f 29106Aan de pachter van deze grond, de land bouwer H. S. Ran, werd een schade bedrag toegekend van 12447.Door dat besluit zal de gemeente in de toe komst weer beschikken over enige bouwgrond. Voor het nieuwe uitbreidingsplan Schoterveld, vastgesteld in de ver gadering van de raad op 5 juli I860, heeft, aldus de voorzitter, G.S. ge meend haar goedkeuring te moeten onthouden. G.S. waren van mening, dat er in het huidige uitbreidings plan nog voldoende ruimte aanwezig is voor woningbouw. Bovendien waren G.S. de mening toegedaan, dat wanneer het nieuwe uitbreidingsplan door hen werd goed gekeurd, er zich dan in deze gemeen te vele forensen zouden vestigen. De voorzitter vond het besluit van G.S. teleurstellend. Op voorstel van B. en W. besloot de raad, van het besluit van G.S. in beroep te gaan bij de Kroon. De gemeentebegroting voor het dienstjaar 1961 werd gewijzigd. Deze wijziging was noodzakelijk voor de verbetering van O.L. school, o a. aan vloeren, kozijnen, metsel- en schil derwerk. Het bedrag wat daarmede zal zijn gemoeid werd door de Tech nische Dienst begroot op f 6200.— Voorts zal het gemeentehuis en de brand weergarage een schilderbeurt krijgen, hiermede, zal een bedrag van 1850.zijn gemoeid. Bovendien werd door de raad be sloten tot aanscjiaf van een frankeer machine voor het verzenden van dienstbrieven. De kosten daarvan werden geraamd op 877.50. In verband met de invoering van de vijfdaagse werkweek besloot de raad het gemeentesecretarie voor de burgerlijke stand geopend te hebben op zaterdagen van 12.00 tot 18 uur. Van de gemeente-werkman, de heer J. van Leeuwen, was een ver zoek ingekomen tot aankoop van de door hem bewoonde woning aan de Kerkstraat. Op voorstel van B. en W. besloot de raad om het verzoek af te wijzen. Bij de rondvraag vroeg de heer Zemel om een behoorlijke afraste ring om de gemeentebegraafplaats, in het bijzonder aan die zijde, waar het terrein van de fa. Van Dijs is gele gen. De heer Van Vliet informeerde naar de destijds door de R.K. voetbalver eniging Nic. Boys ingediende subsi die-aanvraag. De voorzitter deelde mede, dat deze aanvraag nog in be handeling is. hoopt al in oktober met de werk zaamheden te beginnen. Tevens bracht hij namens de vereniging ztjn dank over aan het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Alle leden werden opgewekt hun krachten beschikbaar te stellen voor de bouw van een clublokaal. Hiertoe zal een commissie benoemd worden, die de werkzaamheden zal verdelen Ook bestaan er plannen voor een ba zar in het voorjaar van 1962. Men was het er over eens, dat dit ge bouwtje zeker een kleedgelegenheid met douches, een cantine en een trainingsruimte dienen te bevatten. Deze laatste zou ook voor een gym nastiekvereniging beschikbaar zijn. De afmetingen van een en ander zijn uiteraard afhankelijk van de beschik bare fondsen. Men hoopt op mede werking van de Sportfederatie en uit de totopot. Tot toto-functionaris werd be noemd de heer H. Haak. Voorts is de vereniging toegetreden tot de me dische sportkeuring in Leiden ten behoeve van de leden. Tenslotte hield de trainer P. J. Bekkering nog een vurig pleidooi voor het bezoeken van de trainingsavonden in het ko mende seizoen, opdat de resultaten hiervan zo gunstig mogelijk zullen uitkomen tijdens de komende wed strijden. zevenhoven Woningbouw. De gemeentear chitect heeft namens B. en W. het bouwen van vijf woningen aan het Noordeinde opgedragen aan de firma Van Wengerden en Visser uit Ze venhoven. DE KWAK EL KERMISVIERDERS GAAN MAANMAN VERWELKOMEN Volgende week maandag, dinsdag en woensdag zijn in De Kwakel weer de jaarlijkse kermisdagen. Nadat men maandagavond in de Ringvaart een Kaastobbe-race heeft gehouden, wordt dinsdag een optocht door de kinderen gehouden. Woensdagmorgen zal volgens de verwachtingen ir de buurt van Burg graaf een Maanman uit de lucht moe ten vallen. De maanman zal verwel komd worden door de bewoners, die zich verkleed en beplakt met snor ren en pruiken in optocht naar het „landingsterrein" zullen begeven. Een puzzlerit voor bromfietsen, ringsteken en het traditionele ton- knuppelen staan woensdagmiddag op het programma. H4ARLEMMFF1WFFR Geboren. Petrus Nicolaas, zn van J. G. Zwager en J. M. Vester; Teunis, zn van A. Groeneveld en W. van Lenthe; Jacoba Johanna Wilhelmina, dr van J. Laterveer en E. de Vries; Jan, zn van M. Kamer en H. van Vuren; Johannes Albertus, zn van D. J. Lingbeek en C. Brouwer; He lena Gerarda Anna, dr van F. P. J. Oltshoorn en M. T. T. Romeijn; Ke- nier, zn van H. S. Katuin en E. C. Zoutewelle; Josephina Bernadette, dr van J. J. Tieleman en A. J. Braem; Gradus Barend, zn van G. B. van Limpt en A. Verhoeven; Fernandus Johannes Josephus, zn van H. H. Meiman en J. G. M. Stokman; Wil helmina, dr van A. v. d. Stelt en S. M. Jager; Ronald, zn van G. Tame- rus en M. J. Griekspoor; Leonardus Adrianus, zn van A. C. v. d. Veek en G. A. v. d. Lans; Theodorus Cornelis, zn van C. H. L. Langelaan en J. C. van Rijn; Willem, zn van L. J. van Breen en L. Terlouw; Eddy, zn van A. Griekspoor en E. Verboom: Astrid Maria Gijsbertus, dr van C. J. Bak ker en P. C. van Osta; Carolina Ma ria, dr van W. J. H. A. Roffelsen en R. M. Wolffelaar; Willem, zn van C. H. Enthoven en M. F. de Vries; Catharina, dr van L. G. den Boer en M. J. Klootwijk; Erik Paul, zn van C. Roos en A. Voogt; Martin, zn van J. Hofman en A. M. van Thiel: Hen- drika, dr van H. Rass en C. Barten; Gijsbertje Antje, dr van G. Wester man en G. A. v. d. Sluijs; Johannes Antonius, zn van A. C. Pruissen en A. G. van Kesteren; Edwinus Henri Johannes, zn van P. C. Lammerse en C. G. Leuven. Ondertrouwd. Georgius Nicolaas Winkster, 22 jr en Petronella Johan na Gerarda Grimbergen, 23 jr; An- toon Knopper, 29 jr en Jannetje Vo gelzang, 26 jr; Anthonius Johannes Vlottes Visser, 21 jr en Hendiika Maria Vink, 19 jr; Adrianus Leonar dus Arie Steenvoorden, 23 jr en Ma ria Margaretha Geertruida van der Maden, 22 jr; Bastiaan Nieuwdorp, 53 jr en Aukje Visser, 48 jr; Petrus v. d. Meijden, 28 jr en Maria Kool haas, 22 jr; Johannes Jan van Ver se veld, 33 jr en Guurtje van Vuren, 26 jr; Petrus Hendricus van Hoof, 26 jr en Ingeborg Anna v. Tol, 24 jr; Leendert Dirk Colijn, 25 jr en Hen- drika Andrea van Groeningen, 21 jr; Johannes Petrus Damen, 25 jr en Martina Maria van Bentem, 23 jr; Cornelis Bernardus Mense en Johan na Cornelia v. d. Lans, 24 jr; Leen dert Hoogenboom, 24 jr en Maart je van Liempt, 22 jr; Hendrikus Cor nelis Kooring, 19 jr en Maria Hen- drika Johanna Springintveid, 13 jr. Getrouwd. D. v. d. Heuvel en J. v. d. Heuvel; J. W. Kramer en M. Bakker; J. P. M. Walgering en A. M. Warmerdam; P. Huisman en E. Don ker; D. de Breuk en L. A. Jongkind; C. P. Gehrels en A. J. C. C. Stap pers. Overleden .Johanna Schouten, w. v. J. Lamboo, 66 jr; Johanna Mul, w. v. P. Brink, 64 jr; Gijsbert Teunis Jan Kiep, ong., 17 jr; Pieter Andries Wolters, ong., 25 jr; Cornelia Kamer, w. v. P. van Elder en, 55 jr. Leiden en Omgeving Leiden. In spoedgevallen nemen waar de artsen Postel, Witte Singel 69, tel. 23089, Smit, Hoge Rijndijk 19, tel. 26866, Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266, Brand, Witte Singel 73a, tel. 26946 en Mastenbroek, Houtlaan 27, tel. 25046. Tandarts: R. W. Zaad- noordijk, tel. 33486. Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Alphen a. d. Rijn Dkt. R. B. Bolt, tel. 2079, ten huize van dkt. v. Kooten. Wit-Gele Kruis zr. Ma. Theo- dula, St. Josephpension, tel. 2409. Alkemade en Leimuiden De artsen Muskens, Roelofarendsveen, tel. 01713-329, en Brinkhorst, Leimui den, tel. 01721-269. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, tel. 2113, zr. A. Faber, tel. 2599. Boskoop Dkt. de Wilde, tel. 2740. Hazerswoude Zie Koudekerk en Leiderdorp. Hillegom Dkt. C. M. Wijkmans, tel. 5771. Katwijk Rijn Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Kon. Juliana- laan 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. A. C. de Jager, tel. 3777, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn Dkt. H. A. Blaauwendraad, tel. 01714-208, voor zuster zie Leiderdorp. Lisse Dkt. F. L. J. M. Haase, tel. 3685. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp Voor arts zie Kou dekerk. Wit-Gele Kruis zr. Lam- berta, tel. 01710-26641. Wijkverpleeg ster zr. Hoogvliet, tel. 24909, b.g.g. 31297. Nieuwkoop Dkt. G. J. Premer, tel. 01725-103. Nieuwveen Zie Langeraar. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. K. A. van Praag, tel. 385. Noordwijk Dkt. Kruyt, tel. 2030. Wit-Gele Kruis zr. A. Faase, tel. 2338, b.g.g. 2102. Apotheek aan zee geopend van 11.30 tot 18 uur. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugen- holtz. tel. 20390. Apotheek Wilhelmi- napark 8, tel. 26274. Wit-Gele Kruis zr. Van der Kley, tel. 21726, b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, tel. 02532-7119, voor zuster zie War mond. Valkenburg Zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, tel. 02532-7393; voor zuster zie Warmond. Voorschoten Dkt. F. J. M. To- nino, tel. 2493, Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond Zie Voorhout. Zuster Konijn, tel. 01711-250, neemt waar voor de zusters Muilerman en Meijs- sen. Wassenaar De artsen E. M. N. Oosterbaan, tel. 3056, en K. T. de Wit, tel. 2460. Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar. Zoetermeer Dkt. P. Vegt. tel. 3035. Zwammerdam Zie Nieuwkoop. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters-, apothekers- en wijkverpleegstersdiensten voor de weekeinden uiterlijk vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zijn. Marktberichten KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 sept. Groente waspeen (per kist): Al 3,60-5,40; A2 3,20-7,40; BI 5,20-8,10; Cl 4,40; bloemkool (per 100 st.): Al 22,00-55,00; A2 11,00-39,00; BI 23,00- 28,00; B2 15,00-17,00; bospeen (per 100 bos) 41,00-45,00; andijvie 11,00- 12,00; sla (per 100 st.) 4,00-13,00; prinsessenbonen 42,00-70,00; snijbo nen 36,00-52,00; groene kool 12,00- 16,00; uien (per kist) 1,30-1,70: ra barber 8.00; komkommers (per 100 st) 9,00-30,00; tomaten 38,00-81,00; augurken 6,00-7,00; peterselie (per 100 bos) 7,00-7,10; selderie (per 100 bos) 6,70-8,50; kervel (per 100 bos) 4,00-5,00; bramen 19.00-20.00. Aanvoeren waspeen 41,000 kg. waarvan 21,000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 50.0000 stuks. LEEUWARDEN 1 sept Kaas Commissienoteringen: Goudse kaas 1.80-1.81; Edammer kaas 1.69-1.70; Broodkaas 1.70-1.71. Handel redelijk.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4