Pitmanschool DE LEIDSE BIOSCOPEN „THEA" van V.V.S.L. kreeg bij afscheid Oranje Nassau-zilver Burgerlijke Stand Kleurige verstellapjes voor de Leidse Schouwburg Voor duizenden vernieuwd Leidse schakers weren zich geducht in Eastborne We zijn op pad 't Sleutelgat ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het was gisteravond een gezellige boel in het clubhuis van de VVSL aan het Rapenburg. Dat zal ove rigens geen zeldzaamheid zijn, maar er was toch wel iets bijzonders aan omdat het niet alleen jongere en oudere dames waren die er acte de présence gaven, doch ook jhr. mr. F. H. v. Kinschot, burgemr. van Leiden, tezamen met zijn echtgenote. Ook vele vrouwelijke oud-studenten wa ren aanwezig, mitsgaders mejuffr. Thea Groenendaal van de WSL- huishouding. En om „Thea" ging het, zij was het middelpunt van de wijn avond. Mej. Groenendaal neemt namelijk na een 25-jarige werkzaamheid ten dienste van de VVSL - zij kwam hier in 1936 - afscheid. De praeses van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten Leiden mej. Maryke van Oordt, heeft haar in hartelijke bewoordingen toegespro ken. „Onze Thea", aldus mej. Van Oordt, „betekende de band in de vereniging en het middelpunt van het clubleven. Ik weet dat u tegen deze avond hebt opgezien, u zou lie ver vertrekken met stille trom. Maar niemand heeft zo meegeleefd en leeft nog mee met de vereniging als u. U wist altijd wat wij wilden weten, u wist veel van de oud-studenten en hoe het hun in hun verdere leven was vergaan." Mej. Van Oordt haal de ten bewijze daarvan vele aardige herinneringen op. Spreekster eindig de met het uitspreken van goede wensen voor de verdere levensjaren van mej. Groenendaal. Ook jhr. Van Kinschot haalde in een hartelijk toespraakje enkele oude herinneringen op. Hij kende „Thea" al lang, zelfs voor hij haar achternaam wist, bekende hij. Thans bent u de zestig ruim gepasseerd en gaat afscheid nemen van een leven van dienstbaarheid gedurende bijna veertig jaar. U krijgt een kamer op de Stadhouderslaan en gaat een tijd van rust tegemoet, na de drukke ja ren in het gebouw van de WSL, waar u ieder jaar weer nieuwe meis jes zag, hetgeen voor u wel eens moeilyk geweest moet zijn Zilver Het is mij een genoegen, aldus de burgemeester, dat ik u namens H.M. de koningin als blijk van grote waar dering voor uw werk een koninklij ke onderscheiding mag uitreiken. Het heeft Koningin Juliana namelijk behaagd u te begiftigen met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Van Kinschot speld de vervolgens mej. Groenendaal on der grote bijval van de aanwezige studenten en reünisten het eremetaal op de borst. De wijnavond verliep verder in 'n begrijpelijk genoeglijke sfeer. Za terdagmiddag zal er van 35 uur een receptie worden gehouden, even eens in het WSL-gebouw en zal er gelegenheid zijn van mej. Thea Groe nendaal persoonlijk afscheid te ne men. lamp, een rieten stoel en een passer doos aan. Baas Van Nes, de loodsbaas van de jubilaris, sprak namens alle bazen uit het bedrijf en het bedrjjfskantoor en bood een koffiemolen aan. De 2e voorzitter van „De Stalen Band", de heer de Graaf, bood hem namens de DSB een kist sigaren aan. De heer Epskamp, procuratiehouder HCW, sprak enige woorden namens het pensioenfonds uit beide bedrijven. In Den Vergulden Turk werd hierna door de jubilaris, beide directieleden en de jubileumcommissie een diner gebruikt. Zilveren jubileum P. Kuilenberg bij Touwf abrieken De heer P. J. Kuilenberg, chef ex peditie-afdeling van de N.V. Ver- eenigde Touwfabrieken, was donder dag 31 augustus vijfentwintig jaren in dienst van het bedrijf. Op verzoek van de jubilaris werd dit heuglijke feit in beperkte kring gevierd. In gezelschap van zijn echtgenote werd de jubilaris door de directeur, de heer H. B. Haanappel, ontvangen. Deze bood de heer Kuilenberg met enkele sympathieke woorden van dank voor diens toewijding en plichtsbetrachting de zilveren V.T.- medaille en een geschenk onder cou vert aan. Vervolgens mocht de jubi laris de gelukwensen in ontvangst nemen van de bedrijfsleiders, de he ren hoofdingenieur D. J. v. d. Moor tel en I. Vogelenzang. De dames en heren van het kan toor- en leidinggevend technisch personeel, alsmede het personeel van de afdeling expeditie, kwamen in groten getale de heer Kuilenberg en diens echtgenote gelukwensen. Namens hen bood de chef de bu reau, de heer Ph. v. Waardhuizen, een lamp en een portefeuille aan. Een dankwoord van de jubilaris be sloot deze intieme huldiging. GEM. AANKONDIGINGEN VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis dat de Rijnzichtbrug met ingang van 4 september 1961 voor de duur van de werkzaamheden aan het brugdek zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdie ren en vee, in beide richtingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aange geven. Geboren: Hendrikus Reinier zn v. J. B. H. van der Kwaak en M. M. van der Heijden; Liesbeth Simone dr van D. Brouwer en J. A. Heemskerk; Ca- tharina Henriëtte dr van H. J. van Egmond en H. C. C. Elstgeest; Ge rard Carel zn van G. W. J. Drewes en M. C. Eversdijk Smulders; Corne lls zn van G. J. Heeren en F. Blok; Elisabeth Johanna dr van G. Knol en E. van Leeuwen; Jacqueline Maria dr van W. J. Freriks en A. J. van den Berg; Andries Pieter zn van P. van Hout en A. G. Kromhout. Overleden: T. Adriaanse 66 jr, man A. E. van den Berg 76 jr, weduwe v. J. Peperkamp; L. Tuinstra 75 jr, we duwe van A. Kosto; J. J. C. Brons geest 76 jr, man; P. van der Pijl 72 jr man; W. C. vom Hofe 79 jr, echt genote van W. A. Teske; B. Broek huizen 53 jr, man; J. H. C. Plesman, 68 jr, man; C. J. van de Riet 84 jr man. Ondertrouwd: R. L. Kallenberg en J. C. M. van der Werf; J. C. de Graaf en J. M. A. A. Martijn; A. S. Aker boom en G. C. Lenting; D. J. Blom en M. J. Heruer; M. H. Brandt en A. Kcolen; H. Bekkerin en H. v. Eijgen; N. Ju en G. Beij; P. Landesbergen en G. J. Nieuwkerk; T. van Zijp en T. Ranselaar; K. Klijn en P. M. Droo- gers; A. J. T. Wallaart en M. J. H. Baijer; J. Labrujère en J. C. K. Ruis; C. W. Ruffelse en A. de Boer; C. Heuvel en J. Bakker; H. J. Doove en E. Stouten; W. M. Harinck en P. de Laaf. Plantsoen 65 - Tel. 0171026558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits - Engels Frans - Spaans Nederlands Middenst.opl. Inschrijving dagelijks (Advertentie^ De heer P. Altena 25 jaar bij N.E.M. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer P. van Altena in dienst kwam bij de Ned. Electrolasch Maat schappij als crasseur. Hij werd gis termorgen met zijn echtgenote ont vangen in de conversatiekamer. Allereerst werd hij toegesproken door de directeur, de heer Hofman, die hem met een toepasselijk woord de bekende enveloppe met inhoud aanbood. De heer Stokman, onderdirecteur, die de jubilaris vanaf het begin heeft meegemaakt, sprak vol lof over zijn werk en hoopte nog vele jaren met hem in het bedrijf te mogen blijven werken. De heer Leupe, bedrijfsleider NEM, sprak hierna over de activiteiten van de heer Altena in de Ondernemings raad. Steeds staat hij klaar om voor elke werknemer in het bedrijf in de bres te springen. De voorzitter van de jubileum commissie, de heer Deroge, sprak hem vriendelijk toe en bood hem namens de commissie een schemer- Casino De film, die deze week in het Casino-theater draait, „Place Pigalle, plein der zonde", een ietwat vrije vertaling van de Franse titel „Le désert de Pigalle", heeft tot on derwerp het werk van de priester-ar beiders, en wel in het bijzonder het werk van één hunner onder de pros- titués van het Montmartre kwartier. Een alleszins précair gegeven dus: aan de ene kant de voor deze film noodzakelijke milieuschildering, die er niet om liegt, aan de andere kant het werk van barmhartigheid door de priester Janin, vertolkt door de acteur Pierre Trabaud. Twee uiter sten dus, die de regisseur tot een slui tend filmverhaal moest bijeenbren gen. Het mag gezegd dat hij daarin over het algemeen is geslaagd, hij heeft zich wel bepaalde beperkingen opge legd, maar het werk van Janin in de onderwereld heeft hij op aanneme lijke wyze verbeeld. Aan de andere kant heeft hij niet goed weg geweten met de figuur van Janin, door hem al te veel de „zacht moedige apostel" te laten zijn, in plaats van de man, die zijn geeste lijke arbeid moet aanpassen aan de gebruiken op zijn arbeidsterrein. Eén keer doet hij dat en vecht als een volleerde een robbertje mee, maar als hij later, na een vermaning van „Zijne Eminentie" de woorden „wan neer iemand u op de linkerwang slaat in toepassing brengt wordt hij, als acteur, heel wat zwakker. Als geheel geeft de film een beeld, dat voorbehoud voor onrijpe kijkers, ook al zijn ze 18 jaar, dringend nodig maakt. De KFC deed zulks terecht. Lido Een o rlog heeft gedu rende de gehele geschiedenis van de mensheid altijd de vrijheid als inzet gehad: politieke, godsdienstige, eco nomische of individuele vrijheid. In „Terug over de Rijn", die o.i. terecht een gouden leeuw van San Marco op de Biennale van Venetië heeft ver worven, omdat de film op vele pun ten voortreffelijk is geregisseerd en opgenomen, tracht regisseur André Cayatte de vrijheidsidee te concre tiseren in de karakters van de jour nalist Jean Durrieu en de bakker Roger, die met elkaar bevriend ra ken in Duitse krijgsgevangenschap. Terwijl de regisseur op de achter grond de stelling houdt, dat een oor log in wezen een onzinnig middel is om vrijheid te verwerven, laat hij het persoonlijk streven van de mens naar vrijheid groeien door de crisis, die oorlog heet. Jean en Roger gaan ieder hun eigen weg. Jean voegt zich bij het Franse leger in Engeland en Roger werkt op de boerderij in Duitsland, waar hij te werk gesteld is. Als de oorlog afgelopen ij en bei den weer het gewcne leven in moe ten, de één als hoofdredacteur, de ander voor de oven, komen zij tot het besef, dat de oorlog toch niet het middel was om hun idee van vrijheid werkelijkheid te maken. Integendeel de hoofdredacteur voelt zich na de oorlog nog meer beknot, omdat hij gedwongen wordt begrijpelijk overigens te kiezen tussen zijn be trekking of zijn vriendin, die jour nalistiek gecollaboreerd heeft met de bezetter. Roger heeft in Duitsland bij de boerenfamilie iets van het geluk ge proefd, terwijl hij na de oorlog in zijn jonge zakenvrouw alleen nog maar een „kasregister" kan zien. Met behulp van Jean keert Roger terug op zijn schreden: Terug over da Rijn naar Duitsland, waartegen hij eerst vocht omwille van de vrij heid. KFC-keuring: met ernstig voorbe houd voor volwassenen. Luxor „Vijf gebrandmerkte vrouwen" slaan zich een weg door de gevaren van een oorlog Zij zijn gebrandmerkt, omdat zij zich om beurten hebban afgegeven met een Duitse officier. De mannelijke bevol king van het Zuid-Slavische dorp heeft de meisjes kaalgeknipt, zoals dit ook ten onzent na da oorlog ge beurd is. De meisjes hebben echter voor de omgang met de Duitser haar eigen diep menselijke redenen gehad. Enigen van haar werden door hon ger of kommervolle omstandighe den gedreven. Voor de dorpsgemeen schap zijn het echter zondaressen, die gestraft moeten worden. Om een „steen des aanstoots" kwijt te zijn verbant de Duitse bevelhebber de vijf vrouwen buiten de poorten van het stadje. Daar Duiten zijn zij aan de gevaren, die van de zijde van de weermacht en de partisanen dreigen overgeleverd. Eén van de meisjes verwacht een kind, een ander wil zelfmoord plegen Na een overval op een Duits convooi van militairen, dat een dorp heeft uitgemoord en leeggeroofd en na de moord op twee „landwachters", sluiten de vrouwen zich aan by een groep partisanen. De rolpent van Martin Kit is een boeiende met een goede rolbezetting, onder meer Silvana Managno en Vera Miles. Er is tchter een teveel aan theater" en onnatuurlijke dra matiek, die sommige scènes moeilijk verteerbaar maakt. Spanning blijft er niettemin genoeg. De KFG keurde de film toelaatbaar voor volwasse- Studio. - De Franse film „Meneer Hulot met vakantie" komt weliswaar een beetje als mosterd na de maal tijd, want de meeste vakanties zul len nu wel afgelopen zyn, maar het blijft toch weer prettig eens na te gaan, hoe deze meneer Hulot het er in zijn vakantie vanaf gebracht heeft. Dat hy vreemde dingen be leefd heeft in het Franse badplaatsje staat van te voren vast, want deze meneer Hulot is Jacques Tati, de Franse filmkomiek, die al meer op dit terrein zijn capriolen heeft uit gehaald. Deze film is een nieuwe bewerking van een reeds eerder door hem vervaardigd verhaal. De films van Tati hebben een eigenaardig ca chet; zij doen denken aan de vroe gere stomme films, o.a. doordat het gebruik van het geluid - in 't bij zonder van het stemgeluid - tot het uiterste beperkt wordt. Alle aan dacht valt dan op de mimiek en op de krampachtige grappigheid van de hoofdfiguur, meneer Hulot, die de ene onhandigheid na de andere be gaat. Een bepaald verhaal zit er niet in; het is een aaneenschakeling van grappige episodes, vrijwel zonder enig ander verband dan dat zij zich afspelen in het strandhotel tussen telkens dezelfde pensiongasten. Er zijn geestige vondsten en verschei dene raak getroffen typeringen, zo dat men zich ook na afloop van de vakantie amuseren kan met wat me neer Hulot en zijn gammele autootje beleefden. Alle leeftijden. Rex. - „Bagdad" is een naam, die onmiddellijk de sprookjessfeer van het kleurrijke Oosten oproept en aan 'Duizend-en-één-nacht' doet denken. In de film gaat het er wat ruwer toe dan in sprookjes vaak het geval is. Het gaat namelijk om een Zwar te Bende, die een sjeik gedood heeft. Diens dochter zint op wraak, maar belandt in een milieu, waar van zij hulp verwacht, doch waarbij zij bij de duivel te biecht is. Geluk kig zijn er nog schone prinsen in Bagdad, waarvan er één, ondanks aanvankelijk gekoesterd wantrou wen, er toch in slaagt om de schone maagd te redden. Het romantische geval is te bezichtigen door personen boven 14 jaar. Trianon heeft de grootse film „Ben Hur" opnieuw geprolongeerd. Alle leeftijden. In de (oude) Leidse Schouwburg duiden vele vernieuwingen er op, dat men nog geen hoge verwachtin gen van nieuwbouw behoeft te koes teren. Voor een bedrag van vele duizen den guldens worden de pla fonds in de koffiekamer gestucadoord en gewit. Er is een nieuwe vaste vloerbedekking, waarvan de kleur dieprood is in de foyer op de tweede verdieping gekomen. Op de eerste verdieping moet helaas één van de fraaie kristallen lichtkronen verdwij nen, omdat de stukjes glas en on derdelen die verloren zijn gegaan, niet meer te krijgen zijn. De bankjes zijn opnieuw overtrok ken met een blauwe stof, terwijl men voor de ramen gele gordijnen heeft gehangen. In de koffiekamer zijn de wanden bespannen met gonje in de kleuren roestbruin en beige. De nieuwe okergele en lichtblauwe gordijnen hangen er al. De licht kroon hier moet plaats maken voor een plafondlamp. De mooi-bewerkte metalen lichtkroon blijft echter be waard. Het buffet krijgt een moder ner aanzien. Het regenscherm fungeert niet meer en men is druk bezig dit te repareren. Ook wordt weer een nieu we verwarmingskachel aangelegd. Ondanks het feit, dat het theater geen subsidie ontvangt gaat men verder met vernieuwingen Vóór 20 september moet het klaar zijn. Sinds zijn bouw, ruim 200 jaar ge leden, heeft de Leidse Schouwburg van buiten gelijkend op een pak huis, maar van binnen gezellig en intiem weinig verandering onder gaan. Het theat r kwam in 1886, na afwisselend in verschillende handen geweest te zijn, aan een burgerbe- stuur en dit is sindsdien zo geble ven. Th. J. v. d. Heijden Lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 (Advertentie) Onder aanhoudend zeer zonnig weer werd dinsdag in de Town Hall van Eastborne de tweede ronde van het open schaakkampioenschap ge speeld. Voor de Leidenaren was het de sensatie van de dag, het feit dat M. Etmans tegen de internationale meester Perez uit Spanje bleek te zijr opgesteld. Met wit in een g 6- opening hield hij aanvankelijk gelijk spel, maar speelde toen te scherp op winst en na enkele zetten was de strijd verloren. Uw correspondent kwam met wit in een Siciliaanse opening eerst gelijk, toen bevredi gend, later goed en na een loper- offer, gewonnen te staan. Hij beleeft thans het zeldzame genoegen samen met O'Kelly, Perez, Lloyd, Rumens Sherman en Tayar aan de leiding te staan met 2 punten uit 2 wedstrijden. Edoch, morgen ontmoet hij reeds Perez. C. Berg doet een gooi naar de eer ste prijs in de premier-reservegroep. Vandaag versloeg hij zijn stadgenoot van den Bosch, die gisteren remise speelde. Met 2 punten uit 2 wed strijden heeft ook Berg de leiding in zijn groep. Opmerkelijk is in de hoofdgroep het falen van meester Wade, die slechts y, punt uit 2 heeft. Grootmeester O'Kelly daarentegen maakt zijn tegenstanders on verstoor- Woensdag waren we start klaar, het schot is inmiddels ge vallen en de propagandisten zijn uitgezwermd; de eerste re sultaten werden geboekt Het zal een lange tocht worden eer de hele weg is afgelegd en er zijn nog enige gangmakers no dig om het tempo hoog te hou den. U weet het telefoonnum mer van de propagandaleider der Leidse afdeling: 22685. baar en snel af. Hij wordt algemeen beschouwd als de favoriet voor de eerste prijs. De deelnemers van het tournooi ge nieten vele privileges in Eastborne. Zij hebben b.v. vrije toegang tot alle zwembaden .zonnestranden, golf- en bowlingvelden en alle andere open bare vermakelijkheden. Doch de meeste deelnemers gaan, nadat zij een hele morgen achter het bord met de 64 velden hebben gezeten, 's mid dag en 's avonds nog genoeglijk on der elkaar enkele partijen schaken. ANTON KOHLBECK Een ontploffing gistermorgen om half zeven in de fabrieksschoor steen van Van Wijk en Heringa aan de Kanaalweg te Leiden vernielde de bovenkant van het bouwwerk. Stukken steen vlogen tot ver in de omtrek, maar er gebeurden geen per soonlijke ongelukken. De ontploffing geschiedde tien minuten, nadat de oliestookinstallatie was ingeschakeld. De politie heeft een 18-jarige nachtwaker aangehouden, die heeft bekend een bedrag van 320 gulden gestolen te hebben van een familie lid. In een huis aan de Morsweg is ingebroken en een bedrag van 200 gulden ontvreemd. De dief heeft een raam aan de straatkant omhoog ge schoven. In de nacht van 30 augustus heeft een onbekende zich toegang verschaft tot een dragline, die stond nabij de Houtlaan. Er zijn twaalf' sleutels en ander gereedschap ver dwenen. Bij ministeriële beschikking is met ingang van 1 september 1961 de aan S. Vega verleende opdracht tot het geven van onderwijs in het mo derne Hebreeuws beëindigd met zijn vertrek naar Israël. Bij ministeriële beschikking is de genoemde opdracht thans verleend aan mevrouw G. Alster-Thau. Dr. H. W. Pleket, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte, is voor het tijdvak van 1 mei 1961 tot 1 mei 1962 wederom in deze functie benoemd. Leidse Universiteit LEIDSE UNIVERSITEIT Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is opdracht verleend aan: mevrouw C. Alster-Thau om met in gang van 1 september 1961 in de faculteit der letteren aan de rijks universiteit te Leiden onderwijs te geven in het modern Hebreeuws; dr. H. W. Siemens, oud-hoogle raar in de huid- en geslachtsziekten aan de rijksuniversiteit te Leiden, om voor het tijdvak van 1 jeptember 1961 tot wederopzeggens, doch uiter lijk tot aan de dag, waarop zijn op volger zijn ambt zal aanvaarden, in de faculteit der Geneeskunde aan de ze universiteit te geven in de huid- en geslachtsziekten enevens tropische huidziekten) en de anthropogeneti- PROFES30R VAN GRONINGEN NAAR POLEN Prof. dr. B. A. van Groningen, hoogleraar in de Griekse taal- en letterkunde en Griekse oudheden aan de Leidse Universiteit, is heden naar Warschau vertrokken om de twee jaarlijkse algemene vergadering van de Internationale Federatie van Ver enigingen van Klassieke Studiën bij te wonen. Professor van Groningen, die als regeringsvertegenwoordiger de reis maakt, zal tevens spreken op het tiende internationale congres van papyrologen, dat na de vergadering van de genoemde Federatie van 3 t/m 9 september te Warschau en te Kraxau wordt gehouden. De wetenschappelijke ambtenaar, dr. E. Boswinkel, zal eveneens een korte spreekbeurt vervullen. Het eerste internationale congres van papyrologen werd in 1931 te Lei den gehouden, toen nog als onder deel van het internationale oriënta listen congres. VOORSCHOTEN AFSCHEID C. VAN MEURS De velen, die gistermiddag de raads zaal vulden om afscheid te nemen van de heer C. van Meurs, wisten, dat hij de pensioengerechtigde leeftijd bereikt had, maar konden het deze scheidende ambtenaar niet aanzien. Dat kwam in de toespraken ook wel naar voren en bovendien bleek uit de geschenken, die hem werden aangeboden, dat men ervan over tuigd is, dat de heer Van Meurs nog met zeer veel ambitie aan het knut selen en tuinieren zal blijven. Burgemeester De Kool, die verge zeld was van wethouder G. Schram?, vergeleek de eerste september 1925, toen de heer Van Meurs in gemeente dienst kwam, met de dag van heden. Toen had Voorschoten slechts ruim 4700 inwoners, nu ruim 15.000. In 1924 steeg het aantal zielen van 4720-4724. In de latere jaren heeft de heer Van Meurs wel andere ver anderingen meegemaakt. „Maar", aldus burgemeester De Kool, „u bent maar weinig veran derd. Uw toewijding is alle 36 jaren dezelfde gebleven en uw ijver is nimmer verflauwd". Spr. verheugde zich er over, dat de heer Van Meurs ook op kerkelijk ge bied een actieve figuur is geweest. (Ook de beide hervormde predikan ten waren deze middag aanwezig). De burgemeester merkte op, dat de ..kracht waaruit gy leeft" nu zeker nodig zal zijn, maar dat de scheiden de heer Van Meurs, die kracht zeker zou ontvangen. Onder het uitspreken van de beste wensen voor nog vele levensjaren, overhandigde spr. de heer Van Meurs een enveloppe met inhoud. De gemeentesecretaris, de heer J. de Bres, de heer Kraavevanger, de oud-collega, de heer Faber .thans adj. consulent van het ministerie van sociale zaken, de chef van de heer Van Meurs, de heer Van Schaick, zij allen getuigden daarna van de pret tige verstandhouding, de goede werk sfeer, de humor vooral ook, die het werk met de heer Van Meurs ken merkte, en die het samenwerken zo prettig maakten. De heer van Mierlo, controlerend ambtenaar van het ministerie, van sociale zaken, zei: „u hebt u volko men goed van uw taak gekweten". Namens het jubileumfonds, waar van de heer Van Meurs vanaf de op richting bestuurslid is geweest, werd 'n grote set timmergereedschap aan geboden. Een groep ambtenaren, die (nog) niet bij dit fonds aangesloten is, gaf °pn fraaie bureaulamp. De heer Van Meurs zeide deze af- scheidsdag een blijde dag te vinden. Hy had veel moeilijkheden meege maakt in zijn loopbaan, maar was dankbaar deze dag zo te mogen be leven. Spr. memoreerde, dat hii de vorige avond reeds afscheid had genomen van de commissie van sociale zaken, waarin wethouder Schrama hem dank gebracht had en een zilveren asbak met inscriptie had overhan digd. Herwonnen Levenskracht De speldjesaktie van Herwonnen Le venskracht, heeft /441,53 opgebracht. Allen, die bijgedragen hebben tot dit mooie resultaat, niet te vergeten de propagandisten, wordt hartelijk dank gebracht.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2