Gemeenteraad van Hazerswoucle besloot tot bouw brandweergarage bekwaam elec. lasser MEISJES CHAUFFEUR FLINKE KRACHT Première bij V&D van de nieuwste modestof VROOM DREESMANN VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De gemeenteraadsleden van Ha- zerswoude hebben gisteravond tij dens de openbare raadsvergadering onder leiding van burgemeester A. Smit weer eens verwezenlijkt ge zien, dat het venijn o zo vaak in de staart kan zitten. Nadat twaalf van de vijftien punten tellende agenda nagenoeg zonder discussie of tegen werping waren afgehandeld, eiste het voorstel "an B. en W. om aan de Rembrandtlaan een brandweerga rage te doen verrijzen aller aandacht en discussie op. Bij de bespreking van dit onderwerp ging de raad op verzoek van de heer Rietveld in be sloten zitting. Maar na drie kwartier elders een heenkomen gezocht te hebben, was de verslaggever van uw krant er oor- en ooggetuige van hoe de raad zich unaniem achter het voorstel van B. en W. zette. Dientengevolge zal er in de Rem brandtlaan een brandweergarage verrijzen op grond, welke de ge meente reeds eerder van de gebroe ders Kooter kocht ter ontsluiting van het uitbreidingsplan Zuid. Op genoemd terrein bevinden zich een dubbele woning, een vervallen koets huis en een garage. De garage zal nu in de toekomst tot een aan de moderne eisen vol staand bouwwerk worden omge bouwd. De woning en het koetshuis zullen onder slopershanden vallen. Na in geheime zitting gevoerde discussie konden de raadsleden (de heer De Wit was met kennisgeving afwezig) het voorstel van B. en W. aanvaarden. B.B.-blokpost Door het goedkeuren van de bouw van de nieuwe brandweergarage, zal er ruimte vrijkomen in het thans aan de Gemeneweg als brandweer- garage dienst doend pand. Dienten gevolge gaf de raad ook zijn fiat om in deze garage in de toekomst de B.B.-blokpost onder te brengen. Uiteraard zullen er in de Gemene- weg-garage enkele noodzakelijke veranderingen moeten worden aan gebracht, hetwelk f 2200,- aan kos ten met zich meebrengt. Maar ook met deze wijziging in het dorpsbeeld kon de raad zich verenigen. De heer Rietveld vroeg naar aan leiding van de bouw van de garage nog of goedkopere uitvoering mo gelijk was, maar dit werd door-de voorzitter ontkend. Naar zijn me ning zou bezuiniging in dit geval ten koste van het esthetisch schoon en de gelijkheid gaan en bovendien kon spr. op een soortgelijke ervaring bo gen in zijn vorige burgemeesters standplaats. De heer Wezelenburg sprak er zijn vreugde over uit, dat men in onze gemeente, wat betreft de brandweer, tot een bovengenoemde oplossing was gekomen. Onbewoonbaarverklaringen en onderwijs. Voordat de bouw van een brand weergarage c.a. aan de orde was ge komen, hadden de Hazerswoudse vroede vaderen de voorstellen tot onbewoonbaarverklaringen en de verzoeken om medewerking aan ter plaatse gevestigde scholen snel afge handeld. De panden Rijndijk 310, 314, 316, 320, 318 en 322, Dorpsstraat 227 en Spekpoort 16 werden zonder enige opmerking onbewoonbaar verklaard. Zodoende hoopt de gemeente, Den Haag onder ogen te brengen, hoe noodzakelijk de toewijzing van een (groot) contingent woningwetwonin gen in deze gemeente wel is. Het R.K. schoolbestuur te Hazers- woude-dorp verkreeg de gevraagde medewerking voor de aanschaf van lesboekjes, rekenboekjes en lees materiaal. Het bestuur der Vereni ging tot Stichting en Instandhou ding van een School met de Bijbel kan rekenen op de gemeente, wan neer zij marrnoleum op de vloeren van de vijf lokalen van de school gaat aanbrengen. Ook het bestuur der Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs in het dorp ver kreeg de instemming van 'de raad voor verbetering van de schooL School nummer vier, die van het Zwaantje, kreeg medewerking toe gewezen om twee - kachels aan te schaffen en twee daarbij behorende schoorstenen te maken. Nog geen beslissing over zondagvoetbal. Op 28 augustus bereikte B. en W. een schrijven van pastoor W. A. Eg berts van de H. Engelbewaarders- parochie betreffende het houden van voetbalwedstrijden op zondag in het gemeentelijk sportpark. Zoals be kend, is de pastoor, in samenwer king met een voorlopig bestuur, druk doende om de katholieke jeugd van het dorp te doen onderbrengen in een katholieke voetbalvereniging. Dientengevolge verzocht hij het col lege van B. en W. om medewerking voor het houden van voetbalwed strijden op zondag van twaalf tot vijf uur op genoemd sportterrein. De voorzitter adviseerde de raad deze zaak in de volgende vergadering onder de loep te nemen, zodat het college van B. en W. tevens in de gelegenheid is om de raad van een preadvies te voorzien. Rondvraag. Weinigen maakten van de gelegen heid gebruik om van de voorzitter inlichtingen in te winnen betreffen de de toestanden in de gemeente. De heer Groen zag, zoals de voorzitter het uitdrukte, het gras voor zich weggemaaid, toen hij informeerde naar de toestand van de bestrating in Rhijnenburch. Juist gisteren had den de werkzaamheden een aanvang genomen. Ook de heer De Hollander vroeg naar een zaak, die reeds als afgedaan kon worden beschouwd. Op zijn vraag namelijk of men reeds tot de aanschaf van de motorspuit was overgegaan, kon burgemeester Smit hierop bevestigend antwoor den. De volgende maand zal met enig feestelijk vertoon de brand spuit binnen de" grenzen der ge meente worden gehaald, waarbij de brandspuitgasten ten aanschouwen van de raadsleden een demonstratie met het nieuwe materieel zullen geven. De heer Menken zal nog even moeten wachten op een ontduiking van het op het dorpsplein geldend verbod voor het parkeren van zijn bestel-veeauto aldaar tijdens het bij wonen van de gemeenteraad. De voorzitter beloofde zo spoedig mo gelijk een oplossing te treffen. Afscheid heer Den Hoed. De enige PvdA-vertegenwoordiger in de Hazerswoudse raad, de heer J. den Hoed, nam gisteravond voor het laatst als raadslid deel aan de ver gadering. In verband met verhuizing naar de gemeente Leiden moest hij zijn zetel vacant stellen, Welke in de toekomst door een nog niet met name bekend zijnd partijgenoot zal worden ingenomen. Drie jaar heeft de heer Den Hoed in de raad zitting gehad, waarvan hij er twee „diende" onder burge meester A. Smit. De voorzitter noem de hem een sympathiek raadslid, die, hoewel hij niet een van de druk ste sprekers was, een goede waar borg betekende. Niettemin hoopte hij nog vaak de heer Den Hoed te ontmoeten, hetgeen zeer zeker zou plaats hebben in verband met de economische gebondenheid van de heer Den Hoed aan de gemeente Hazerswoude bij een der ter plaatse gevestigde bedrijven. Ook bij zijn afscheidswoord deed de heer Den Hoed zijn naam eer aan, geen druk spreker te zijn, door kort en bondig het B. en W.-college en de raadsleden te danken voor de ondervonden medewerking. Hierna sloot de voorzitter, die in het begin de 81e verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina had her dacht, de vergadering. In Moskou is een instituut voor Amerikaans-Russische betrekkingen opgericht. Voorzitter is Nikolas Blok- nine, lid van de academie voor me dische wetenschappen. In het be stuur hebben o.m. zitting mevrouw Chroesjtsjef, de actrice Tatiana Sa- moilova, de regisseur Serge Boeras- simov en Wassili Emelianov, voorzit ter van de staatscommissie voor het gebruik van atoomenergie. ,i i „v; a t- i - r- S'v- <i V ";v 1-1 5 J - Electriciën en/of radiomonteur gevr. Belangrijke zaak op gebied van radio, t.v., etc. zoekt een MONTEUR (vanaf 20 jaar) met rijbewijs (auto) voor prettig en afwisselend werk, t.w. service- aan-huis, transport van toestellen (bestelauto), mon- montage-werkzaamheden w.o. het plaatsen van t.v.- antennes e.d. Brieven onder no. 6008 bur. v. d. blad. NOORD-ZUID-HOLLANOSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Voor enkele van onze personeelsleden die afkomstig zijn uit andere delen van 't land zoeken wij enige NETTE KOSTHUIZEN Schriftelijke aanbiedingen aan de N.Z.H.V.M. n.v., Stationsplein, Leiden. Jachtwerf GEBR. MEIJER Veurse Straatweg 94 - Leidschendam - Tel. 01761-3984 kan plaatsen, een Zij die hierbij autogenisch kunnen lassen en plaatwerk kunnen verrichten,* gelrtieten de voorkeur. Prettige werkkring en goed loon. Restaurant „Het Haagsche Schouw" TE VOORSCHOTEN vraagt voor direct voor diverse werkzaamheden, voor hele of halve dagen, in losse of vaste dienst. Aanmelden: HAAGWEG 4 VOORSCHOTEN N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v/h DE KOSTER CO. te LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding een voor het bezorgen van bloem. Leeftijd 2335 jaar. Aanmelden: OOSTERKERKSTRAAT 18 Voor spoedige indiensttreding gevraagd door vlees- grossierderij Enigszins met de vleesbranche bekend. In bezit van rijbewijs. Aanmelden: A. H. VISSER DÈ GENESTETSTRAAT 4 LEÏDEN TEL. 23393 32" Zaterdagmarkt. De nieuwste dames- en he ren pyama's 5.98; leuke meisjespyama's tot 12 jaar 3.98; leuke jongenspyama's vlotte nachtjaponnen, tot 52, 4.98. Korenbrugsteeg over muziekhandel Ser vaas. Japie. 32* Gevr. een werkster v. 2 halve dagen in de week. Mevr. Perdok, De Kempe- naerstraat 50, Oegstgeest, tel. 32402. 2" Gevr.: leerling banket bakker of aankomend 3e bediende. G. A. Masten 2 Krediet tot ƒ4000.- voor aankoop meubelen, wo ningtextiel. Vraagt gratis folder. Discrete behande ling en zeer lage aflossin gen. Postbus 1083, Rotter dam. broek, Hogewoerd 60. 2 Werkster gevraagd. 4 ochtenden p.w. Aanmel den: mevr. Coster, De Sit- terlaan 96, Leiden. 2 Rijwielen. Pr. dames- en herenrijwiel, compl. m. lamp; tevens meisjes- en jongensrijwiel, leeft. 7-10 jaar en garantie. Leven daal 47 hoek Oranjeboom straat 2* Gevr.: 2 vriendelijke le kapsters. Reiskosten worden vergoed. Dames kapsalon „Irene", Prince- straat 31, Katwijk aan Zee, tel. 3878. Aanmelden za terdagavond tussen 8 èn 9 uur. 2 Gevr.: werkster voor 1 ochtend per week (912 uur) of 1 middag p.w. (2 5 uur) in moderne flat. Br. aan Boshuizerkade 14, tel. 31591. 2* Trouwjapon. Aangeb.: lange kanten trouwjapon m. 38-40 met toebehoren. Mevr. Liesen, Hooigracht 51, Leiden. 32" B.z.a. r.k. banketbak ker. 24 jaar. Br. onder no. 1160 bur. v. d. blad. 2 Koopje. Wegens omst. aang. „kleine auto" merk Goggo, type T 300, b,j. '56, 2 tact, luchtgek., benz. 1 20; met leren bekl., verw., instr.boek, nw. accu en gereedschap pr. 1200.-. Te bevr.: Zuideinde 57, Roe- lofarendsveen. *2* Aangeb.: enorm pak ket gramm.platen, best. uit: singles, E.P.'s en L.P.'s in zeer goede staat. Dit pakket kost slechts 50.-. Muldersstraat 6. teL 26170 a* Scooters. 7 in zeer goe de staat verkerende Ves- pa's 1958; 2 Lambretta's, zo goed als nieuw; 1 NSU prima. Voll. garantie, fi nanciering. Gebr. Huisman Hogewoerd 66-68, Leiden tel. 31292—22962 Gevraagd: werkster P/2 dag per week. Jonkerlaan 53, Wassenaar, tel. 01715 2145. <5? Meisje gevraagd voor 3 dagen per week. B. Vol- water. Lange weg 21. Roe lof arends veen. 2" Mevr. v. Erk, Witte de Withlaan 6, Oegstgeest, te- lef. 21694, vraagt hulp in de huishouding voor des morgens van 812 u. Aan melden na telefonische af spraak. (2? Gevr. per 15 sept. flin ke betrouwbare hulp in de huish. voor dag of dag en nacht. Klein gezin. Aanm. 's avonds tussen 7 en 8.30. Mevr. Versteeg, Aalmarkt 7, Leiden (achterkant Stadsgehoorzaal) 5? Plastic afdruiprek 2.49. Zware kwaliteit plastic, dus roestvrij. Grote maat. Apart vak voor lepels, vorken, enz. prijs 3.50. Nu met deze advertentie voor 2.49. I.V.Ay Haarlemmer straat 48; Nova. Noordein - de 43. Leiden. 21 Demm 4 tact bromfiet sen met 3 versn. De spe cialist voor Leiden en om geving. Motorhandel J. J. v. d. Geest, Pieterskerk- fracht 6, Leiden (achter 'rianon theater). 2* 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-stu dio Koopman. Hooigracht 96, tel. 31701, maakt voor U mooie, vlotte brief kaartfoto's, vanaf 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaf 1.— per 3 stuks. Aangeb.: w.o. compl. 1-pers. opklapbed, matras, eiken ombouw en gordij nen 35.-- 1 gr. bouclé vloerkleed 25.-; mooi eiken theemeubel 15.-; verchr. radio- of t.v.-tafel 7.50. Alles in staat van nieuw. Nic. Beetsstr. 18a, (Haag- weg), Leiden. mechanisch in prima staat, met W.A.-verzekering. Tel. 25383. f Werkend echtpaar met schoolgaande kinderen, modern nuis, zoekt wegens hUWelijk de huishouding, voor ve dagen. H.R. 81, telef. 32821, 's avonds 79 uur. 2* Gevr. werkster voor enkele ochtenden p. week. Aanmelden: Louise de Co- lignylaan 4. Oegstgeest, tel. 25488. <2 Bankstel, boekenkast, televisietafel, ameuble mcnten met fauteuils en armstoelen, tafels, dres soirs, bureau, spiegelkast, ledikanten en matrassen, sjoelbak, café-, armstoelen en stoelen, theemeubels, rookstoelen. Jan Pluym, Uooigr. 51, tel. 25955. 2 Zaterdagmarkt. Dames al bent U groot of flink van stuk, ook voor U heb ben wij een leuke vlotte pyama in leuke kleuren 6.98. Korenbrugsteeg over muziekhandel Servaas. Japie. 2 Jawa - Demm 4 t. - Ponetta - Benelli - Mag neet - HMW - Vap - Her cules bromfietsen uit voor raad leverbaar bii dealer: Motorh. J. J. v. d. Geest. Pieterskerkgracht 6, Lei den. Inruil. Financiering. 3? Gevr.: stukje bouw grond voor het bouwen van 1 of 2 huisjes, in de buurt van Zoeterwoude, Leidschendam, Stompwijk of Voorschoten. Br. onder no. 1161 bur. v. d. blad. 3? Bon. Plastic botervloot 49 ct. Langwerpig model, crème-kleurig, deksel doorzichtig; er past precies een pakje boter in. Uit sluitend met inlevering v. deze bon-49 ct. Victorie- mag., Hogewoerd 22. 2 Enkele stuks gebruikte kolen- en oliehaarden. A. de Wit's Handelshuis, Oude Vest 111, tel. 25328. ter compleet. Kachelkit, vuurspecie, pijpen, ellebo gen, roetzakpijpen, schuif- pijpen, mica, haardglas, alle soorten onderdelen, enz. Stoelen 2.- per stuk, babycommode, kasten, ta fels, divanbedden. Pluym, Hoogewoerd. koopt inboe dels. Telef. 21266. Uw Warenhuis E én. modejaar terug was tweed favoriet. Nu, dit najaar lanceren, stoffenmakers een nieuwe tweed achtige stof: Dry Woven Shetland. Om te zien: een speelse stof-wat ruwer geweven, pittiger van struc tuur, modieuzer van aanzien. Een stof voor zwierige, jonge swaggers (zie boven) - een stof met „gevoel" voor mooie lijnen (mooi als de mode van dit najaarl), in een hartverwar mende mengeling van herfstkleuren! Première-brenger V&D brengt ook nu het debuut van Dry Woven Shetland... in Italiaanse elegante swaggers...voor een even elegante

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5