Gouden huwelijksfeest echtpaar Jac. Meyer-Mulder te Katwijk a. d. Rijn Autoweg Oirschot- Eindhoven open K.V.P.-jongeren over Nieuw-Guineabeleid Eindelijk regeling rechtspositie beambten Kleinmetaal? Dodelijke ongevallen WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 _».JI wijk aan den Rijn op 15 november 1882 en heeft hier heel zijn leven gewoond. Mevrouw Meijer is geen Katwijkse van geboorte; zij zag na melijk op 12 mei 1888 te Rynsburg het levenslicht. Een gevolg hiervan was, dat hun huwelijk op 30 augustus duurder dan 10.000, in de vrije sec tor aanzienlijk was toegenomen, heeft de minister de bouw afhankelijk ge steld van Rijksgoedkeuring. Het is duidelijk, aldus de minister, dat de woningbouw in de vrije sector stijgt gezien een opgave van het centraal bureau voor de statistiek over de maanden januari tot en met juli 1961. De cijfers zijn: januari 1781, fe bruari 3437, maart 3296, april 4570, mei 6574, juni 3821, juli 5612. Gezeten op een meer dan ander halve meter hoge Oirschotse stoel, die geplaatst was op de brug over het Wilhelminakanaal in Oirschot, heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. H. A. Korthals, gis teren het gedeelte Oirschot-Eindho- ven van rijksweg 63 officieel voor het verkeer opengesteld. De bewinds man trok aan een handle, waarna twee halve bomen, die het wegdek versperden, omhoog schoten. Aan het eind van de bomen vertoonden zich twee blauwe verkeersborden met daarin de afbeelding van een witte auto. Het teken van een autosnel weg. Nisma al Hazz, Deense „Veronica" - toch uitgevaren Eerste bestemming Beiroet Ongewone ministerszetel Heden herdenken de heer Jac. van de R.K. Begrafenis vereniging Y!, /VUii+„UW+U auSusl Meijer en mevrouw A. P. Meijer- Sint Barbara. ,te Oegstgeest werd gesloten Mulder, Commandeurslaan 16 te Kat- Doch ook buiten het parochiale le- wel door Pastoor Roozen. wijk aan den Rijn, de dag waarop ven onderscheidde de gouden brui- Toen wij het gouden bruidspaar zij vijftig jaar geleden door het sac- degom zich. Vóór de tweede wereld- dezer dagen bezochtten, vernamen rament des huwelijks aan elkaar wer- oorlog was hij lange tijd comman- wij, dat bijna al hun kinderen, twee ^iVma al Hazz", tot voor kort den verbonden. Wanneer wij vanaf dant van de Katwijkse Burgerwacht, dochter en vijf zoons, naar Katwijk "Taurus" en daarvoor „Lucky Star", deze plaats onze gelukwensen voegen Van 1929 tot 1955, toen hij werd zouden komen om het feest van hun £et voor Denemarken bestemde ille- bij de vele, die zij ongetwijfeld van- gepensioneerd, was de heer Meijer ouders mede te maken. Wanneer wij _aje radioschip, heeft, varende onder daag zullen ontvangen, doen wij dat kassier van de Coöperatieve Boeren- echter het woord „bijna" gebruiken, Libanese vlag,'de Rotterdamse ha- Het 167 ton metende scheepje met des te meer genoegen, omdat leenbank, thans Coöperatieve Raif- dan betekent dit een kleine teleur- verlaten. De eerste bestemming wij ons door een bijzondere band feisenbank en vanaf de oprichting stelling voor de heer en mevrouw j"s~ Beir0et waar de zendapparatuur aan de heer en mevrouw Meijer ver- van de Groentenveilingsvereniging Meyer, omdat hun oudste zoon met vermoedeliik en zo mogelijk zal wor- bonden voelen. „Katwijk en Omstreken" in 1912 tot zijn gezin niet aanwezig zal kunnen ingeladen Door de Nederlandse 1939 was hij veilingmeester bij deze zijn. Hij heeft zich namelijk een be- douane6moest het schip normaal wor- De heer Meijer is namelijk reeds veiling. Van 1922 tot heden is hij staan opgebouwd m Australië en de- „«-geklaard- er was geen zend- sedert de oprichting van ons blad op daarbij nog vertegenwoordiger van ze afstand is te ver om even over te r*eiJ boord 1 oktober 1909 werkzaam als corres- het assurantiekantoor van de L.T.B. komen wippen. In gedachten zullen in?pau H? tt ji it! p;pendom T T «hter zeker met elkaar verenigd y De^NHazz^>^ndom pondent van De Leidse Courant voor te Leiden. De heer Meijer is geboren te Kat- zijn. Katwijk, een functie dia hij nog ^teeds met veel enthousiasme vervult. Hij is hierdoor ongetwijfeld een van onze oudste medewerkers. Voorts trad hij van 1 oktober 1909 tot 30 septem ber 1932 ook als agent van ons blad op. In het parochiale leven is da brui degom bovendien geen onbekende en in vroeger jaren maakte hij deel uit van een groot aantal verenigingsbe sturen. Zo was hij reeds op zestien jarige leeftijd penningmeester van de jongemannen vereniging „Sint hr:pf Aloysius", waarvan hij later voor- mel eens mei Driei zitter werd. Het plaatselijk muziekleven had speciaal zijn hart. Toen hij zeventien was, trad hij toe tot het kerkkoor schappij en is bestemd een rol te gaan spelen in de illegale radio-oor log van Scandinavië. Enkele maanden geleden werd de voormalige „Taurus" naar de Rotter damse werf „Waalhaven" gebracht. Hier is het inwendige van het schip geheel aangepast aan de nieuwe be stemming. Onder meer werden ge heel geluiddichte kamers gebouwd. Het schip is thans weggevaren met een bemanning van zes koppen. Ver- De Papoeabevolking moet ruim in moed wordt dat zich onder hen een de gelegenheid worden gesteld zich der eigenaren van het schip bevindt, te oriënteren over alle mogelijkheden Staande op een meer dan anderhalve meter hoge Oirschotse stoel, die geplaatst was op de brug over het Wilhelminakanaal in Oirschot, heeft de minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals, het gedeelte Oirschot-Eindhoven van Rijksweg 63 officieel geopend. De bewindsman trok aan een hendel, waarna twee halve bomen, die het wegdek versper den, omhoog gingen. Nijmeegse hoogleraren Kllbeschlkkingi aansluiting bi) Indonesië niet uitgezonderd, waa, uau iijj iwc w.. jongerengroepen van de KVP Niet Nederland, maar de Papoea- en werd al spoedig in het bestuur ae kringen Maastricht en Den bevolking zelf zal over de uiteinde gekozen, waarin hij later de functie ~osc!} hebben een brief gericht aan ujke status van Nieuw-Guinea moe van 2e voorzitter vervulde. In 1921 het bestuur van de KVP over het ten beslissen. De KVP-jongeren be- werd hij directeur van dit koor. Ge- Nieuw-Guinea-beleid, waarin zij het schouwen „een afwijking van dit durende vele jaren was hij boven- partijbestuur verzoeken het tot nu duidelijke belang van de Papoeabe- dien leider van het Katwijks Vocaal toe gevolgde beleid van de regering Volking, zoals een overdracht van het De 65-jarige weduwe Van der Kwartet, dat dikwijls medewerking te blijven steunen en zich bij het be- jand Van de Papoea's aan een dicta- veer uit Poppingawier (gemeente verleende bij de uitvoeringen van de P.aZe™ van het standpunt van de par- tuur om welke Nederlandse belan- Ranwerderhem) die gistermorgen jongemannenvereniging. Hij diri- tij niet te laten leiden door het gen dan ook, als een verraad aan 'n per bromfiets een riiwieloversteek- geerde voorts het dameskoor Maris schrijven van de Nijmeegse hoogle- voik) dat zijn vertrouwen in Neder- piaats aan de Leeuwarderweg te Stella, dat indertijd onder zijn lei- raren. land heeft gesteld". Sneek onverwacht overstak, is bij ding veel succes oogstte; het trad Verder vragen deze jongeren aan deze manoeuvre aangereden door een herhaaldelijk bij kerkelijke diensten het bestuur van de KVP er nauwlet- haar achteropkomende personenauto, «n. tend op toe te zien, dat de leden van —T De weduwe liep bij deze botsing zo- Ook op het gebied van de politiek de Tweede Kamerfractie niet afwij- j»Opr beperking Van VTlie danige verwondingen op dat zij ter ;wooe de heer Meyer zich. Geau- ken van het over Nieuw-Guinea be- oio j plaatse overleed. bouw ook in 1962 bewoog de heer Meijer zich. Gedu- ken van het over Nieuw-Guinea be rende een reeks van jaren was hij paalde in het werkprogram van de voorzitter van de plaatselijke afde- partij voor de parlementaire periode ling van de R.K. Staatsparty, de la- van 1959-1963. tere K.V.P. Hij was voorts in 1925 één der op- Zij doen een beroep op de Neder- richters van de plaatselijke afdeling landse maatschappelijke organisaties, 42-jarige mevr. C. Visser Janse uit de Zweedsestraat in Rotter dam is gistermiddag bij een verkeers- Hoewel minister Aartsen de wo- ongeluk om het leven gekomen. De ningbouw in de vrije sector niet ge- vrouw reed op een bromfiets Toch strafvervolging „.„"het Wit-Geie Kruis en in 1920 en onder hen speciaal de katholieke, heel stop wil zetten zal het aantal kwam te vallen toen ze op het Mar- van net wi vr om zich te stellen VOQr de nQ_ goedkeuringen voor dit jaar uiterst coniplein werd mgehaald door een den van de Papoeabevolking en te sering zijn. Ook in 196 zullen er vrachtwagen en daarbij in aanraking overwegen in hoeverre een vredes- niet in onbeperkte mate woningen in kwam met een naast haar rijdende korps kan bijdragen tot de leniging de vrije sector gebouwd kunnen wor- fietser. Mevr. Visser kreeg een auto van deze nodöi. den. wiel over haar lichaam. -j Bij de KVP-fracties in de Eerste en Een kleuter van nog geen twee tegen politic-optreden op Tweede Kamer der Staten-Generaal De minister deelde dit mede in een jaar, Romeo Chin a Loi uit Rotter- o i f zal men er eventueel op moeten aan- antwoord op vragen van het Tweede dam, is gistermiddag in een sloot nndpiaar fp jlpri Haaff dringen ruime overheidssteun te be- Kamerlid, mr. D. Schuiemaker langs de Oudelandseweg in Rotter- U J D pleiten voor een dergelijk vredes- (WD). dam, dichtbij zijn ouderlijk huis, ge- korps. Omdat de bouw van woningen vallen en verdronken. Het gerechtelijk vooronderzoek in de twee gevallen, dat in de jongste oudejaarsnacht in Den Haag de po litie met de sabel is opgetreden, is voltooid. Minister Beerman deelt dit mee in een ander antwoord op schrif telijke vragen, dit 't Tweede Kamer lid Bakker (CPN) op 16 januari heeft Veertien jaar na de eerste pogin- gen van de werknemersorganisaties, ziet het er nu naar uit, dat binnen afzienbare tijd een regeling van ar beidsvoorwaarden voor de beambten in de kleine metaalnijverheid tot stand zal komen. Dit moet dan ge beuren zonder overleg tussen werk gevers en werknemers, aangezien de federatie van werkgevers in de klei ne metaalnijverheid niet met de werknemersorganisaties over de ar beidsvoorwaarden voor beambten wil onderhandelen. Naar de mening van de federatie zijn deze organisaties hiervoor niet voldoende representa tief, aldus meldt „Trouw". Aangezien overleg niet mogelijk bleek hebben de bonden van werk nemers in de metaalindustrie reeds geruime tijd geleden het college van rijksbemiddelaars verzocht een bin dende regeling van de arbeidsvoor waarden voor deze beambten uit te vaardigen. Het college heeft toen beide partijen gevraagd op te geven wat naar hun mening deze regeling zou moeten inhouden. De werkne mers hebben dat destijds gedaan en thans heeft ook de federatie van werkgevers een conceptregeling bij het college ingediend. Intussen zyn er jaren verstreken, maar nog steeds blijkt geen overleg mogelijk. Over de concept-regeling, die de federatie heeft ingediend, heeft het college van rijksbemiddelaars nu het oordeel van de werknemers gevraagd. VIJFTIG MILLE WERD NIKS Bij de reconstructie van het ge beurde in de Jan Baenstraat, waar bij een man werd gewond, kon niet bracht heeft. In verband daarmee ambtenaar de verwonding toege bracht heeft. In verband «armee moest de betrokken strafzaak worden geseponeerd. Het slachtoffer is inmid dels door burgemeester en wethou ders van 's-Gravenhage schadeloos gesteld. Omtrent het politie-optreden in de Segbroeklaan, dat de scholier Wim Scholte het leven heeft gekost, is meer klaarheid verkregen. Het on derzoek heeft voldoende aanwy'zingen tegen een der betrokken politie-amb- tenaren opgeleverd om de ter zake ingestelde strafvervolging voort te zetten. In afwachting van de rechter lijke beslissing moet de minister zich van nadere mededelingen ter zake onthouden. PAROCHIEKERK VAN DRUMMEN GESLOTEN Op last van de kerkelijke en bur gelij ke autoriteiten is de r.k. kerk, van de H. Andreas in Brummen we gens ernstige bouwvalligheid voor alle diensten gesloten. De nieuwe kerk, die in aanbouw is, hoopt men Dinsdag is op het hoofdkwartier van de vereniging „De Nederlandse Padvinders" in Den Haag het schilderij op 8 oktober in gebruik te kunnen „Le Clan" (vraagprijs 50.000 gulden) door de schilder, Jurjen de Haan jr. ten geschenke gegeven aan de ver nemen. Zoals bekend, is afgelopen eniging ter verfraaiing van het buitencentrum „De.Rendierhoeve". Op de foto zien we de schilder, die zelf zondag een deel van het priester- oud-padvinder is, tijdens de overdracht in gesprek met de heer J. Vink, hoofdkwartiercommissaris voor voor- koor van de oude kerk ingestort. trekkers van de N.P.V, DE NATIONALE DAHLIA TENTOONSTELLING IN HILLEGOM Voor de Nationale Dahliatentoon stelling, die op 2 en 3 september a.s. in Treslong te Hillegom wordt ge houden hebben 14 Nederlandse kwe kers ingeschreven. Tezamen zullen zij een oppervlakte van 550 m2 inne men. Gezien de verschillende zeer mooi dahlia's, die de laatste tijd op de keuringen te Haarlem en te Hille gom werden aangevoerd, wordt een scherpe strijd verwacht om de wis selbeker voor de beste Necerlandse aanwinst. Alle groepen moeten artis tiek worden opgesteld. Niet minder dan 35 liefhebbers hebben ingeschreven voor de ver schillende prijsvragen. Zij komen met alleen uit Haarlem en Leiden, maar ook uit Heerlen, Maastricht, Amsterdam, Zwolle, Rotterdam, Hengelo en Naarden. Zij exposeren eigen aanwinsten en trachten daar mee een prijs te winnen. In het midden van de zaal is een vijver geprojecteerd en een pergola. Daar zullen vooral de Mignondahlia's en de Anemoonbloemige worden op gesteld. Meer naar achteren tegen de wanden en op het podium komen de Decoratieve en de Cactusdahlia's, tot imposante bloemstukken verwerkt. De kwekers rekenen op eer. zeer grote belangstelling, omdat Hillegom in het centrum van de bloembollen export is gelegen en op de Demon- stratietuin nu honderden dahlia's in bloei staan. De tentoonstelling wordt zaterdag 2 september om elf uur geopend door Jhr. Mr. L. M. E. von Fisenne, voor zitter der Koninklijke Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Na overleg met de betrokken be ambten zullen de vakbonden hun mening aan het college kenbaar ma ken. Daarna zullen de rijksbemidde laars een beslissing moeten nemen over de definitieve inhoud van een bindende regeling. Een dergelijke regeling zal dan be palingen bevatten over de secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals werktij den, vakantieregeling e.d. De lonen een zeer ingewikkelde materie in deze gemengde tak van bedrijf blijven er dus buiten. Op het ogenblik is de rechtspositie van de beambten in de kleinmetaal in het geheel niet geregeld, hetgeen voor de werknemer een bron van moeilijkheden is. Daarom zijn de werknemers veertien jaar geleden met hun actie begonnen. Hoewel de chr. bedrijfsbond voor de metaalnij verheid de werkgevers een halsstar rige houding verwijt, is men in deze kring tevreden over het feit, dat er nu ten slotte een kleine overwinning is geboekt. De CMB hoopt, dat dit het begin zal zijn van een spoedige ver betering in de positie van de beamb ten in de kleinmetaal. Frankrijk, België en Luxemburg beperken groentenimport Op 30 augustus zullen België en Luxemburg de grens sluiten voor de invoer van bloemkool uit de EEG- landen. Ingevolge een tussen de be trokken minister gemaakte afspraak mag Nederland echter ook na de ze datum bloemkool naar België en Luxemburg blijven uitvoeren, mits de vastgestelde minimumprijs wordt gegarandeerd. Als gpvolg hiervan bestaat de mogelijkheid dat er een heffing betaald zal moeten worden bij de uitvoer van bloemkool naar deze landen. De hoogte van deze heffing kan dagelijks verschillend zijn en houdt verband met de Ne derlandse veilingprijs. De aanvoer van bloemkool op de Nederlandse groenteveilingen is vrij groot. De uitvoer is in hoofdzaak gericht op West-Duitsland. Slechts af en toe werd er een klein partij tje naar België verladen. De Franse autoriteiten hebben be kendgemaakt dat zij met ingang van 29 augustus de invoer van peen uit de EEG-landen voorlopig niet neer zullen toestaan. Deze maatregel houdt verband met de prijsontwik keling op de Parijse markt. Tegelijkertijd hebben de Franse autoriteiten ook besloten de in\"oer van sla uit de EEG-landen weer toe te staan en ook druiven mogen thans weer ingevoerd worden in dit land. Op onverklaarbare wijze is op de Noordzijdezoom te Bergen op Zoom maandagmiddag de 27-jarige heer R. de Willigen, dierenarts te Driebergen die de praktijk voor zijn Bergen op Zoomse collega waarnam, met zijn auto van de weg geraakt en tegen een boom opgereden. Ernstig gewond aan de borst en het gelaat werd hij naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij gisteren aan de ge volgen van de opgelopen verwon dingen is overleden.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7