WIE PUZZELT ER MEE? DE PRINS KINDEREN IN HET NIEUWE WOUD Ook in Voorschoten torenflat Echtpaar Hagen 50 jaar getrouwd MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Hor. 1. dag der week (afk.), 3. een der Ver. Staten, 9. radio omroep (afk.), 11. schijn, voorkomen, 13. schoenvorm, 14. voorzetsel, 15. wan deldreef, 17. niet dicht opeen staande, 18. vis, negenoog, 19. rivier in Duits land, zijtak Rijn, 21. een der Ver. Sta ten, 23. voedsel, 25. geheel de uwe (afk. Lat.), 27. telwoord, 28. familie lid, 29. meisjesnaam, 31. meisjesnaam, 33. mandje, 34. geurigheid, 35. geza menlijk verteer, 36. uitroep, 37. ge bod, 39. jongensnaam, 41. soort on derwijs (afk.), 42. bijwoord, 44. voor zetsel, 46. nummer (afk.), 47. rijst brandewijn, 49. gem. in Drente, 51. jonge kabeljauw, 53. scharnier (ZN), Gisteravond kwam de raad van de gemeente Voorschoten bijeen. Afwe zig waren met kennisgeving de heren Dirksen, Rietmulder en Tideman. Na de opening memoreerde burge meester L. de Kool het overlijden ter plaatse van het negenjarige Haagse jongetje Harry Meyer. Het gemeentebestuur had haar medeleven betoond met de familie. Burgemees ter dankte nu in het openbaar een ieder, die daadwerkelijk meegehol pen had om het vermiste jongetje te zoeken. Het jaarverslag van de districts schoolartsen-dienst „Katwijk" werd onder dankzegging ontvangen. Voor schoten kwam er in dit rapport goed af. De schooltandverzorging blijkt ook goed te functioneren. De weekmarkt zal op 8 september a.s. met enig ceremonieel geopend worden. Alle voorbereidingswerk zaamheden zijn nu achter de rug. Het voorstel van- de beschikbaar stelling van een oude brandweer wagen aan Nieuw Voordorp kreeg aller instemming. Sommige leden van de raad wilden nog verder gaan en op elk speelterrein in de gemeen te zo'n soort vehikel plaatsen B. en W. waren hieromtrent zeer gereser veerd en deden geen enkele toezeg ging. De voorstellen van de verkoop van bouwterrein in Adegeest kregen al ler instemming. Aan de heer P. J. Harsma te Leiden zal 850 m2 worden verkocht tegen de prijs van 22 per ca. voor de bo:uw van een bunga low. Idem aan Stikvoorts Bouwbu- reu 1050 m2, tegen een prijs van 24.50 per ca., eveneens voor de bouw van een bungalow. Hulde aan de koetsier. Bij het voorstel van opheffing van de paardenbus betuigen de dames Stoker en de Waal-Malefijt hun dank aan de koetsier van de paardenbus, de heer H. Zandbergen voor zijn stiptheid. Spreeksters hoopten, dat de N.ZJLV.M. even stipt zou zijn. Met weemoed herdachten beide spreeksters dat een stukje Voorscho- tense historie is geëindigd. Dat is toch niet nodig; Voorschoten heeft een paardenmarkt en een paarden sportcomité en nog een paardenbus. Ook hier zou een traditie van ge maakt kunnen worden. Zou het geen aardig idee zijn om b.v. op paarden- 55. inwendig lichaamsdeel, 57. zwem vogel, 58. soort, 60. voor, 61. maan stand, 62. een der Ver. Staten, 63. voorzetsel. Vert. 1. laagvlakte in een bergland, 2. meisjesnaam, 4. oude lengtemaat, 5. zuiver, 6. bijwoord, 7. stad in Noorwegen, 8. deel v. d. bijbel (afk.), 9. koor van zangers, 10. hevige storm wind, 12. teken in de dierenriem, 14. voor, 16. doorweekt, 18. dikke boter ham, 20. afkorting van item, 22. uit roep, 24. een der Ver. Staten, 26. lid woord, 28. dorp in N. Brab., 30. vo gel, 31. tussenzetsel, 32. Turks bevel hebber, 33. danspartij, 36. bijwoord, 38. voorzetsel, 40. een der Ver. Staten, markt „de paardenbus" door het dorp te laten rijden zoals vroeger het-„Glippertje" als een herinnering aan de historische Voorscho tense Paardenbus? Aan de openbare kleuterschool werd als leidster benoemd mejuf frouw E. B. Hoogeveen te Leidën. De WD-fractie had geen bezwaar te gen mej. Hoogeveen, maar wel tegen de voordracht van 1 persoon Om die reden stemde zij dan ook blanco. Al de onder wij svoorstellen, waarbij om medewerking van de raad werd ge vraagd waren hamerpunten. Het be trof aanschaf van meubilair voor de Ds. Fortgensschool, voor de St. Jo zefschool, leermiddelen voor de Vliet- sehool, idem voor de openbare ULO. Medewerking verleende de raad ook bij de stichting van de 2 scholen in Vlietwijk. Het betrof hier de stich ting van een Chr. kleuterschoo' en de stichting van een Protestants- Christelijke school voor l.o. Niet voldaan. De boekhoudmachine, welke in ja nuari jl. is aangeschaft voldoet niet geheel aan de verwachtingen B. en W. willen deze machine inruilen te gen een degelijker model. Het sub sidiebesluit Gezondheidszorg werd aangevuld. Het voorstel van de verbetering van de drinkwatervoorziening werd na enige discussie aanvaard. De druk op de leiding zal bij in gebruik neming van de nieuwe filterinstalla- tie ook beter worden, omdat de ber gingscapaciteit ook groter wordt. B. en W. vroegen de ia ad voor dit doel een crediet van 106.000 beschik baar te stellen. Tramrails worden niet geplom beerd. Wanneer de tramverbinding Lei- den-Den Haag zal zijn opgeheven, blijven de rails achter. B. en W. willen nu de rails om niet van de N.Z.H.V.M. overnemen en deze dan later bij de reconstructie van de Veurseweg - Schoolstraat - Leidse- weg zelf verwijderen. Doch die re constructie kan nog wel enkele ja ren duren. Daarom stelden B. en W. voor de tramrails tussen huize Bij dorp en de halte Vernedepark op te vullen met bitumen als tussenoplos sing. De kosten hiervan zouden be dragen ongeveer 4000. De heren 42. bekend dorp in Frankrijk dat her innert aan een pastoor, 43. muziek noot, 44. ontkenning (Eng.), 45. li chaamsdeel, 47. vaartuig, 48. aard soort, 49. Rom. keizer, 50. stad in Frankrijk, 52. boom, 54. bijriviertje v. d. Neckar in Wurtemberg, 56. jon gensnaam, 58. gewicht (afk.), 59. voegwoord. Voor onze puzzelende lezers stel len wij weer twee prijzen van 5,- elk beschikbaar, die zij kunnen ver dienen met het (goed) oplossen van bijgaande puzzel. Uw oplossing dient U vóór donderdagmiddag a.s. 12 uur op onze bureaus te (doen) bezorgen. Wij wensen u veel succes. OPLOSSING VORIGE WEEK Hor. 1. prelude, 6. spoedig, 12. Nero, 14. orde, 15. Elis, 17. oraal, 20. eens, 22. leg, 23. grondig, 25. net, 26. A.E., 27. San, 28. set, 30. Da, 31. aroma, 33. mee, 35. deken, 37. Marie, 39. stère, 41. vel, 42. dessa, 43. ren, 45. gepen, 47. Emden, 50. brani, 52. ten, 54. ri tus, 56. re, 57. dem, 59. aan, 60. NU., 61. adé, 63. Teniers, 66. via, 67. heel, 69. desem, 70. Leen, 71. node, 73. Erie, 75. Messina, 76. gemalin. Vert. 1. prelaat, 2. enig, 3. les, 4. Ur, 5. Doorn, 7. polis, 8. o.r., 9. Ede, 10. Deen, 11. gestand, 13. manie, 16. leer, 18. r.o., 19. A.D., 21. Nede, 23. gaar, 24. Gede, 27. smalend, 29. ter rein, 32. omega, 33. meent, 34. Essen, 36. Keent ,38. Ide, 40. tam, 44. Abra ham, 46. Piet, 48. dras, 49. Osmanen, 51. rede, 53. Elisa, 55. unie, 58. me den, 59. armee, 62. eens, 64. Ne, 65. Ee, 66, veel, 68. los, 70. Lia, 72. d.i., 74. R.M. De prijswinnaars zijn deze week mej. C. v. Zijp, Waldeck Pyrmont- straat 70, Leiden en de heer A. Duy- nisveld, Leidseweg 241, Voorschoten. Zij krijgen ditmaal een chèque van ƒ5.- toegezonden. Zij zijn n.l. na lo ting als de winnaars van de puzzel van vorige week aangewezen. Onze gelukwensen met dit succesje. Rombouts, Fortanier en Pels waren niet erg voor dat opvullen met bitu men. Dit zou het slipgevaar verho gen en de waarde van het schroot als zodanig later bjj verkoop vermin deren. Wethouder Dekker betoogde, dat het gemeentebestuur om advies had gevraagd bij de H.TM., de dienst Openbare Werken in Den Haag en bij de A.N.W-B. Deze instanties had den geen bezwaar en adviseerden zelfs dit te doen. De heer Fortanier stelde voor dit toch maar eens tijde lijk b.v. een ,half jaar aan te zien. Na veel gepraat werd besloten tot stemming over tegaan. De KVP en de PvdA-fractie stemden tegen het voorstel van B. en W., waarmede dus besloten werd de rails niet op te vullen met bitumen. Een toren-flat. Op een tafel stond uitgestald een maquette met het bouwplan voor de driehoek, omsloten door de Wijn gaardenlaan - Oranjekade - Pape- la^n. Dit plan voorziet in 1 toren flat van negen verdiepingen, die komt te staan aan de kant van de Wijngaardenlaan en bevat 36 wonin gen. 16 woningen in rijenbouw flats van 3 hoog langs de bocht in de Wijngaardenlaan en voorts 15 eens gezinswoningen in vrije bouw aan de Oranjekade-zijde. Ook komen er dan nog 33 garages in dit plan. De stede- bouwkundige kan zich met dit plan verenigen en het heeft ook de in stemming van het college van B. en W. Het plan zal uitgevoerd worden door bouwbureau Brandwijk te Leid- schendam. De heer de Wilde bekeek het plan vanuit twee facetten, de rentabili teit en de aanpassing aan de bestaan de bebouwing. Zijn fractie kon in stemmen met dit plan. De heer Rom bouts vond het een mooi plan met veel risico's voor de bouwer. Hij hoopte, dat het spoedig verwezenlijkt zou worden. De heer Pels kon wel instemmen met het plan. maar was tegen de torenflat met 'zijn hoogte van 70 meter. Wethouder Dekker betoogde, dat als de flat uit het plan wordt weggenomen, het gehele plan veranderd. De plek waar het komt tegenover het toekomstige stations plein, in het verlengde van de Wijn gaardenlaan - met vrij blik op de sportvelden en op het natuurschoon van de Horst - is juist zeer geëigend voor dit doel. Er is juist harmonie in dit plan, omdat die flat er staat. Burgemeester L. de Kool had graag algehele instemming van de raad ge zien bij dit belangrijke plan, dat al 2 maal gewijzigd is. Omdat de flat niet te scheiden is van het plan in zijn totaal, kon de PvdA-fractie haar stem niet geven aan dit object. Te gen de flat betekende in dit geval ook tegen het plan. Het bouwrijp maken van de grond wordt begroot op 218.000. De grond met een op pervlakte van 5.479 ca. zal verkocht worden aan N.V. Bouwbureau BTand- wijk voor een totaalprijs van 360-000. Op een vraag van de heer Rombouts of het juist was dat de boerderij van Adegeest met de grond onderhands verkocht was aan een bouwmaatschappij, antwoordde wet houder Dekker, dat dit het geval was. Doch wanneer hier woning bouw komt zal deze bouw de plan nen van de gemeente niet doorkrui sen. VOORSCHOTEN L.TJVL-qiodeshow. Op dinsdag 29 augustus a.s. houdt de L.T.M. af deling Voorschoten in het Bondsge- bouw een modeshow van eigen ge maakte kleren. Allen, die er belang in stellen, kunnen deze show zonder intreekosten bijwonen. De aanvang is gesteld op 8 uur. BOSKOOP Donderdag 31 augustus a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat het echt paar G. Hagen-Oosterwijk te Bos koop in het huwelijk trad. Het echt paar, dat reeds 30 jaren het pand Burg. Colijnstraat 23 bewoond, zag him huwelijk gezegend met 2 doch ters, één zoon en 9 kleinkinderen. De bruidegom, die nu 76 jaar is, werd in Reeuwijk .geboren en kwam na het verlaten van de lagere school in het agrarisch bedrijf terecht. Dit was echter werk, dat hem niet be viel, reden waarom hij in het nabij gelegen Boskoop het boomkwekers vak ging leren en reeds op 18-jarige leeftijd zover was, dat hij voor eigen rekening als z.g. kweker aan land, een eigen bedrijfje kon beginnen. De oorlog 1914-1918 was echter oor zaak, dat hij zijn met grote moeite opgebouwd bedrijfje tenonder zag gaan. Hij was zo gelukkig in Mid delburg werk te vinden, doch na on geveer een jaar keerde het gezin naar de boorden van de Gouwe terug. De heer Hagen trad toen in dienst van de fa. Vuyk van Nes, waar hij ge durende 30 jaar werkzaam is ge weest, eerst als bomenzoeker en la ter als kasbaas. In verband met zijn minder goede gezondheid moest de heer Hagen zijn arbeid op 63-jarige leeftijd neerleggen. De 75-jarige bruid is Boskoopse van geboorte en mag zich nog in een goede gezond heid verheugen. Behalve haar huis houdelijke bezigheden, laat zij vaak de breipennen tikken om voor haar kleinkinderen „iets" te breien. De bruidegom was in zijn „jonge" jaren mede-oprichter van de harmonie „Concordia" en het zal het bruids paar ook van die zijde zeker niet aan belangstelling ontbreken. NOORD WIT^Fi? HOUT AFSCHEID VAN BROEDER ABRAHAM Zondag 27 augustus a.s. zal er van 10.30 tot 11-30 uur in de ontvangst zaal van de St. Bavostichting voor een ieder gelegenheid zijn om af scheid te nemen van de eerw. broe der Abraham, die wegens benoeming elders zijn functie als overste van de St. Bavostichting zal neerleggen en Noord wij kerh out gaat verlaten. „De Duinklievers" Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Roosendaal op zondag 20 augustus 1961. Afstand plm. 81 km. In coucours 148 duiven. Gelost te 8 uur met nw-wind. J. A. v. d. Berg 1, 14, 15, 23; G. A. Duivenvoorde 2, 10, 17, 21; v. d. Berg- Dijkstra 3, 18, 20, 22; Peeters-Broek- hof 4; Gebrs. Passchier 5, 7, 13, 19, 24; P. Duivenvoorde Pzn. 8, 25; C. Heshof 11; B. v. d. Linden 6, 12 en Gebrs. Duivenvoorde 16. VOORHOUT Verbreding Jacoba van Beierenweg Maandag om 4 uur n.m. zal in te genwoordigheid van het college van burgemeester en wethouders van Voorhout officieel een begin worden gemaakt met de werkzaamheden ter verbreding van de Jacoba van Beie renweg. WOUBRUGGE TEWATERLATING HEKTRAWLER KW 15 Op dinsdag 29 augustus zal op de scheepswerf „De Dageraad" in Wou- brugge de hektrawler KW 15 tewater worden gelaten. Het schip is ge bouwd voor rekening van de reder N. Farlevliet jr te Katwijk aan Zee. TWEE VOETBALLERS VAN HILVERSUM ERNSTIG GEWOND. Doordat een automobiliste vrijdag avond laat in de omgeving van Loos- drecht geen voorrang verleende aan een motor, zijn twee spelers van de eerste divisieclub Hilversum ernstig gewond, geraakt. Rechtshalf Jan de Zeeuw en rechts binnen Gerard Hogenbirk moesten met resp. een beenbreuk en een zware hersenschudding in het zie kenhuis worden opgenomen. GEVESTIGD TE VOORSCHOTEN: W. I. M. VAN DAM ARTS Prof. Asserlaan 26 - Tel. 01717—3960 Spreekuren; 89 uur v.m. en 1—2 uur n.m. (Advertentie) Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Van Alphen, tel. 22268, Breestr. 25; Roodenburg-Ver- maat, tel. 26655. Bos'huizerlaan 8; Meel, tel. 22522, Burggravenlaan 117; Van Gent, tel. 22538, Plantage 14; en Langezaal, tel. 24855, Witte Singel 30. Tandartsendienst: P. R. van Mens, tel. 24946. Apotheek Centraal, Bree- straat 74, tel. 20552. Alkemade en Leimuiden. De artsen v. d. Werf, Rijpwetering, tel. 01712-202, en Van Haselen, Oude Wetering, tel. 01713-217. Alphen a. d. Rijn Dr. M. E. v. d. Steen, tel. 2738. Wit-Gele Kruis zr. Theodula, tel. 2409, St. Joseph- pension. Bodegraven Dr. D. Ragay, tel. 2030, zr. A. de Groot. tel. 2599. Boskoop Dr. Bom, tel. 2136. Hazerswoude Voor dokter zie Leiderdorp. Wijkverpleging: zr v. d. Holst, tel. 01714-255 (bgg 202). Bij ongevallen Rijndijk tel. 01714-278. Katwijk Rijn Dr. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk Zee Dr. J. C. J. Lod der, tel. 4600, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zie Lei derdorp en Hazerswoude. Langeraar Zie Nieuwveen. Leiderdorp Dr. P. van 't Woud, tel. 01710-30070. Wit-Gele Kruis, zr. Lamberta, tel. 26541. Lisse Dr. Duymaer van Twist, tel. 3453. Nieuwkoop Zie Zwammerdam. Nieuwveen Dr. A. van Dongen, tel. 01713-101. Oegstgeest De artsen H. A. Re- terink, tel. 20394, en J. Meissner, tel. 24865. Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Wit-Gele Kruis: zr. v. d. Kleij, tel. 21726, b.g.g. 33773. Noordwijk Dr. Van Nes, tel. 2405. Wit-Gele Kruis, zr. Faase, tel. 2338, b.g.g. 2102. Duinrand-apotheek zondag gesloten van 11.30 tot 18 uur. Noordwijkerhout en De Zilb Dr. W. C. C. Wösten, tel. 285. Rijnsburg Zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dr. H. Kwint, tel. 02532-7253; voor zuster zie Voorhout. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout. Dr. W. J. Binnema, tel. 02532-7707. Zuster Meyssen, tel. 02532-7796 neemt waar voor de zus ters Muilerman en Konijn. Voorschoten Dr. S. v. d. Kooy, tel. 2527. Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan tel. 2177. Warmond Dr. H. A. G. Walen kamp, tel. 01711-220; voor zuster zie Voorhout. Wassenaar De artsen dr R. S. ten Cate, tel. 3027, en J. H. Jaarsma, tel. 9676. Apothekersdienst Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. Woubrugge Zie Nieuwveen. Zoetermeer Dr. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam Dr. K. Gill, tel. 01726-2527. In Haarlem is aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden de 22-jarige mej. S. de Beun uit Haarlem. Zij werd gisteravond zwaar gewond bij een verkeersongeval op de Delftlaan in haar woonplaats, toen een scooter tegen een vrachtauto botste. Zij zat op de duozitting van de scooter. 42. De wagen hoog beladen met veel nuttigs, kwa men Edward en Oswald naar huis. De volgende dag, nog vóór dageraad vertrok Oswald weer en liet de kinderen alleen. Enkel Humphrey vergezelde hem nog een eind weegs. Bij zijn terugkomst liep hij nog even langs zijn valkuil en stelde met vreugde vast dat ze doorbroken was. 43. Het slachtoffer bleek echter een menselijk wezen te zijn. Hij sprong in de kuil en vond daar een ver- 44. In zijn hoed haalde hij wat drinkwater van een nabijgelegen bron en liet hem drinken. Daar hij zich tegenover het slachtoffer verantwoordelijk wist, nam Humphrey hem mee naar huis, waar hij Jakobs bed kreeg toegewezen. De meisjes verpleegden hem verder met de grootste zorg. Raad niet akkoord met opvulling tramrails Oorspronkelijke roman naar een Fries handschrift 21 Maar vandaag, op zijn paard, was het een echte man. Hoe lenig was hij in het zadel gesprongen, en reed hij zijn paard met het gemak en de zwier van de geboren ruiter. De zon scheen op zijn kroezende baardha ren en legde er een goudachtige glans op. Ze lachte eens tegen hem en be gon een liedje te neuriën. Een een voudig dansliedje, waarvan ze spoe dig ook de woorden ging zingen met haar merkwaardige, muzikale stem, die Redbad tenslotte de opmerking ontlokte, dat ze met haar stem de dieren uit het bos zou kunnen lok ken. „Dacht u?" vroeg ze behaag ziek, „en wat zou er dan kunnen ko men? Zo'n oude oeros misschien?" N door R. LEENSTRA V „Oerossen zijn hier al sinds lang niet meer", antwoordde Redbad. „Dat is te zeggen, enkele jaren geleden moet Hjelmer er op een schemerige avond nog een hebben gezien. Is het niet zo, Hjelmer?" „Wat is zo?" vroeg deze. „Dat jij enkele jaren ge leden een oeros hebt gezien". „Ja zeker, dat is waar. Ik zou toch ze ker niet voor een gewone stier op de loop gaan, wel? Hij kwam uit het kreupelhout en de takken bra ken als rijsthout. Ik moest me wel uit de voeten maken, want ik had alleen een pijl en boog bij me". „Ja, en het gekke van het geval was", zo voegde Redbad er plagend aan toe, „dat we de volgende dag met zware speren op zoek naar het ondier zijn gegaan en we toe niets vonden dan een oude koe, die uit het weiland was gebroken. Maar daarmee wil ik natuurlijk niets zeg gen". „Alpaïde lachte haar zilveren lach. Het eerste doel van de tocht was het waterwild, dat zich schuil hield in de poelen waar later door het ge weld van het water de Morra is ont staan. In de nabijheid van 'n brede poel stegen ze af, bonden de paar den vast en begaven zich voorzich tig naar de hoge rietkraag. Toen ze het riet terzijde bogen zagen ze een grote koppel eenden drijven, die echter midden op de poel was en bijna buiten het bereik van de pij len. „We zullen ze moeten opjagen" zei Redbad. „We staan hier gunstig, want eenden vliegen vaak tegen de wind op. Als Hjelmer met een van de knechten de andere kant probeert te bereiken, dan wachten wij ze hier af als ze opvliegen. Er is niets mooier dan het wild in de lucht te treffen". „Best", zei Hjelmer, „maar ik zal er toch een pijl aan wagen. Aan de andere kant ben ik iets dichter bij". Hij liet twee jachthonden aan de riem meenemen en begon zijn om trekkende beweging door het dras sige land. De andere jagers zochten elk een gunstige plaats achter het riet, hielden hun bogen gereed en wachtten af. Het duurde niet zo heel lang, toen suisde er plotseling een pijl in de koppel eenden en meteen daarop sprongen twee honden luid blaffend te water. De eenden gingen op de wieken, met uitzondering van een, die met een lamme vleugel trachtte onder te duiken. In de sui zende vlucht kwam de koppel vlak over de jagers. Vier pijlen flitsten in de lucht. Een eend tuimelde als 'n steen uit de lucht een ander verloor snel hoogte en daalde een eind ver der. De overigen verdwenen in de verte als zwarte stipjes. De eend die dadelijk was neerge vallen, was door twee pijlen door boord. De ene pijl' droeg het merk van Redbad, de andere was een van de pijlen, die onder Alpaïde en haar frankische metgezellen waren ver deeld. De beide Franken gaven ga lant de eer aan Alpaïde, doch deze trok een pruillip en vroeg of Red bad ook haar pijlen wilde merken. Even later verscheen Hjelmer, tri omfantelijk de eend omhoog houdend die de honden uit het water hadden gehaald. „Kijk eens", riep hij van verre. „Een meesterschot". „Die eend is zeker tegen jouw pijl aangevlo gen", plaagde Redbad. Het dier heeft een echt stomme .eendekop en daar van kun je alles verwachten". „Dat zeg je alleen maar, omdat jullie met z'n vieren er een hebben en ik al leen evenveel", antwoordde Hjelmer goedmoedig. „Daar vergis je je, maat", merkte Redbad op .„Kijk, we hebben er twee!" En hij wees op de jachthond die met een fladderende eend in.de bek terugkeerde. Het dier werd door een der knechten met een ervaren greep gedood. Bij een volgende poel werd een koppel eenden door een speciaal daartoe afgerichte jachthond naar de jagers gedreven en ditmaal was bij de dodelijk getroffen dieren ook een met een voor Alpaïde gemerkte Pijl- Nog enkele malen werd met meer of minder geluk de pijlen afgescho ten. Toen kozen ze een binnenpad in de richting van het Rode Klif. Het was alleen bestemd voor voetgangers en over slootjes lag meest een smalle balk, zodat de paarden over het wa ter moesten springen. Dikwijls ook moesten hekken genomen worden. Redbad voerde de troep aan en joeg zijn paard steeds sneller op, doch Al païde bleef hem met een merkwaar dig gemak volgen. De anderen had den meer moeite, doch het gehele gezelschap, bleef staan, toen men voor een tamelijk breed stroompje kwam. Hjelmer stelde voor een eind om te rijden, waardoor men het water op een smallere plek kon passeren, doch Redbad voerde zijn Storm 'n eindje terug en liet toen het paard op het water af galopperen. Met een forse stoot van de krachtige achterpoten wierp het dier zich in de lucht en kwam lenig doorverend aan de an dere kant terecht, draafde 'n eindje door en keerde toen onder dwang van de teugel naar de oever terug. „Wie komt me achterna?" riep Redbad overmoedig. Ook Hjelmer zette toen zijn paard aan tot de sprong, maar het dier weigerde tot tweemaal toe en gaf het toen op. De beide Franken, die minder goede springers bereden, waagden wijselijk geen poging en juist wilde Hjelmer wegrijden om de weg te wijzen, toen Alpaïde, die met een lichte blos van de snelle rit het toneel had gade geslagen, haar paard wendde om de aanloop te nemen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4