nieuu/e Italiaanse herfst-u/intermode Tribune van circus stort in tijdens kindervoorstelling Nieuwigheden op Jaarbeurs Zwar e til voor inbrekers Tomaten naar Noorwegen Man valt van 11e verdieping &S3 m VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1961 DE LEIDSE COURANT Deze vier/vijfde mantel van groene tweed heeft zes grote glimmende zwarte knopen. De mouwen vormen één geheel met de rest van de jas. De kraag ontbreekt, doch hij de hals is de stof toch iets omhoog gewerkt. Het ontwerp is van Guidi. Hiernaast: Miricae creëeerde deze tailleur, waarvan het jasje gezet met een netwerk van zware groene draden met grote stippen op de hoeken van de vakken. Het model is eenvoudig, doch chic. Enkele tientallen kinderen gewond bij voorstelling Venray Tijdens een kindervoorstelling wel ke het circus Belli gistermiddag in Venray gaf, is een tribune in de cir custent bezweken. Dit gebeurde tij dens het openingsnummer. Op de tri bune bevonden zich volwassenen en Kostbaar Vlaams beeldje gestolen Uit een afgesloten vitrine in een Amsterdamse kunsthandel is gister middag het hierbij afgebeelde kost bare Vlaamse beeldje „Anna te Drie- en" gestolen. Het kunstwerkje da teert uit de vijftiende eeuw en heeft een waarde van ongeveer 3000. een groot aantal kinderen onder wie verpleegden van de psychiatrische inrichting St. Servatius in Venray. Enkele tientallen kinderen geraak ten gewond. Verschillende van hen moesten per ambulance naar het plaatselijk ziekenhuis worden over gebracht. Enkele moesten worden opgenomen en anderen konden na verbonden te zijn naar huis gaan. Er dreigde na het instorten van de tribune een paniek te ontstaan, maar deze kon door het rustige optreden van de circusdirectie en de politie worden voorkomen. Zeer snel na het ongeval was personeel var. de GG en GD en van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis ter plaatse. In het circus waren in totaal ongeveer 1500 kinderen aanwezig. De officier van justitie bij de rechtbank te Roer mond stelde een onderzoek naar het gebeurde in. In het plaatselijk ziekenhuis 'e Venray zijn thans nog drie patiënten, twee ouderen en een kind opgeno men, die gistermiddag werden ge wond, toen tijdens een kindervoor stelling de tribune in een circustent bezweek. Dit drietal liep beenbreu ken op en klaagde over pijnen in de rug. Dg overige gewonden konden, na verbonden te zijn, naar huis terug keren. In verband met het onderzoek heeft de justitie beslag gelegd op de circustent. De oorzaak van het on geval moet gezocht worden in een „overbezetting" van de circustent tijdens de kinder-matinee. Philips plaatste aanmerkelijk minder TV-toestellen Export omlaag Revaluatie en televisie hebben 'n ongunstige invloed uitgeoefend op de resultaten van het Philipsconcern in het tweede kwartaal. Niettegen staande de omzet ad 1045 miljoen nog 3 pet. groter was dan die in het overeenkomstige kwartaal van 1960, is het bedrijfsresultaat met 13 pet. gedaald. Het bedroeg in het tijdvak van april/juni 161 miljoen tegen 185 miljoen. Aangezien ook het eerste kwar taal een minder gunstige ontwikke ling te zien had gegeven, blijven de resultaten van het eerste halfjaar belangrijk ten achter bij die van vo rig jaar. Op een omzet van 2114 miljoen in de eerste zes maanden, die 3 pet. groter was dan het cijfer van 2059 miljoen van januari-juni 1960, werd nu een bedrijfsresultaat behaald van 330 min, of 15,6 pet. van de omzet, tegen 377 min of 18,3 pet. De afzet van televisie-apparaten is in verschillende landen beneden de verwachting gebleven. In W.-Duits- land is het tweede net een hinder paal en in Engeland spelen de be perkingen op de afbetalingsverkoop parten. De Scandinavische markt is bedorven door het aanbod van toe- stellen die niet in West-Duitsland konden worden geplaatst. De laatste U bent sportief, doch tevens voornaam gekleed met deze bruin, beige en zwart gekleurde wollen jas van ontwerper Avolio. Leuk is de sjaal hier aangebracht Hiernaast: Miricae creëerde deze tailleur, waarvan het jasje is af- met een ondermantel, die een tint lichter gekleurd is. De boven- mantel kan aan twee kanten gedragen worden. Bij de situatie op de foto is de binnenzijde zandkleurig. Aardig zijn de steekzakken en de geknoopte ceintuur. De combinatie is gemaakt van wollen stof. anders is de serie bromo-colorkaar- ten, een geheel nieuw procédé voor ons land. Hetzelfde geldt voor de tele-aquariumlamp uit Voorhout. We noemen verder de vol-automatische camera waarmee men reeds na tien seconden na de opname een rag- scherpe foto kan maken en ook wis selbeeldplaat j es met sprookjes, uit West-Duitsland. Nu we bij het spel zijn beland, kan worden gewezen op de zoge naamde egelspelen, als daar zijn het befaamde ganzenbord, bewegende dieren en een doos vol fröbelmate- rialen; om maar iets te noemen. De elektrische sigarettenautomaat zal men geleidelijk ook in ons land zien verschijnen, evenals een vulpen met inktpatroon en als nieuw model met driekant-handprofiel. Merkwaardig is het luxe-houtsnijwerk uit Haïti waarmee men ginds de uitvoer wil bevorderen. De skelter, het populaire voertuig voor de jeugd, zal op de Najaars- beurs niet ontbreken, evenmin als het zelfplakkend hout nadat de plas tic-vloertegels zijn voorgegaan. Verder is er een nieuwigheid voor wat betreft de correctie van getypt schrift en een nieuw soort batterij- scheerapparaat. En moeten we de rijdende showroom met relatie-arti kelen nu beschouwen als een collega of als een concurrent van de Jaar beurs? Veneziani is de ontwerper van deze perzik-gekleurde zijden cocktail japon. Opvallend is hierbij de „geknoopte" rok. Bij de japon kunnen een fors halssnoer, lange zwarte handschoenen en een voile-hoedje worden gedragen. Utrecht, 24 augustus Zoals vrijwel steeds, zal ook de komende Najaarsbeurs die maandag 11 september begint, van bescheiden omvang zijn. Dat komt, omdat in het najaar uitsluitend gebruiksgoederen worden aangevoerd en alles wat technisch is, wacht tot de Voorj aars- beurs, die dan over alle gebouwen pleegt verspreid te zijn. In hetgeen nu getoond gaat worden, steeks be paald niet veel nieuws. Wat al aanstonds de dames zal in teresseren, dat zijn de nylonvlechten die niet te onderscheiden zijn van echt haar en die in 28 kleuren kun nen worden geleverd. Ook aan het huishouden is gedacht, in de vorm van wonder-panreinigers, panlappen die niet kunnen krassen en wand- tegels met onontvlambaar vilt. Uit Tiel komt een theedoekhouder met drooginrichting die weinig plaats in neemt en uit Leiden een haarspray die niet dof maakt. En wat zegt men van een thermometer, die de vorm van een reddingsboei heeft en dus blijft drijven? Grotere stukken voor de inrich ting thuis betreffen bijv. hoogpool- tapijten volgens een nieuwe fabrica ge die berust op het vulcanisatie- systeem. Het is een produkt uit Fra- neker en verder uit het Noorden komen uiteraard de bekende rotan meubelen, in nieuwe uitvoeringen en van ettelijke fabrikanten. Dan zijn opbergkastjes met transparante plas tic laadjes en weer eens uit Tiel nieuwe kinder- en poppenwiegjes. Zoeken we in het zuiden, dan stui ten we op Aalst met een poppenkast in de vorm van een paddestoel. Als de hoed van die paddestoel omhoog wordt getild, komt de „toneelruimte" vrij, hetgeen op de toeschouwertjes stellig verrassend zal werken. Tijger plastics uit Geldrop komt met hand douches, raam- en trapbeveiligers, ontworpen na gehouden enquête. Aansluitend zagen we een geheel nieuwe veilige traproede. De glasfabrieken te Leerdam zul len asbakken en kandelaars tonen in helder kristal, waarbij de ruwe oppervlakte is ontstaan door speciale bewerking van de vorm. Iets geheel In een bijkantoor van een finan cieringsmaatschappij in de P. C. Hooftstraat te Amsterdam hebben in de afgelopen nacht inbrekers zich via een opengebroken raam aan de achterzijde van het pand toegang verschaft tot de kantoorruimten. Op de eerste verdieping hebben zij de brandkast opgetild en deze de trap afgedragen. Door de achterdeur werd het gevaarte via de tuin en de brand gang in een gereedstaande auto ge laden. Het zware karwei leverde de inbrekers f 10.000 op. tijd valt er ook een teleurstellende ontwikkeling in de afzet in Austra lië te constateren. Noorwegen heeft bekend gemaakt, dat het invoer van tomaten o.m. uit Nederland tot nader order onbeperkt zal toestaan. De aanvoeren van toma ten op de Nederlandse veilingen blijven vrij ruim. Wekelijks wordt een hoeveelheid van rond 10 miljoen kilogram tomaten naar het buiten land verzonden. Daarbij is West-Duitsland de voor naamste afnemer. Ook gaan veel to maten naar Engeland. De prijs van de tomaten (goede kwaliteit) op de Nederlandse groen teveilingen ligt de laatsfe dagen tus sen 50 en 60 cent per kilogram. AUDIëNTIES MGR M. A. JANSEN VERVALLEN Het secretariaat van het bisdom Rotterdam deelt mee, dat mgr. M.A. Jansen op de eerstkomende 4 woens dagen geen audiëntie zal verlenen. Het zijn de data 30 augustus, 6, 13 en 20 september. De 33-jarige arbeider Christiaan Los uit Haarlem, is gistermiddag van de elfde verdieping van de nog niet geheel voltooide torenflat aan de Neude in Utrecht gevallen. De man is in zorgwekkende toestand naar het academisch ziekenhuis gebracht, en aldaar overleden

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7